Page 1

ViZYONER PROJELERiMiZ 30 Mart 2014 YEREL SEÇİMLERİ SEÇİM BEYANNAMESİ


Şükrü KARABACAK

Darıca Belediye Başkan Adayı


İbrahim KARAOSMANOĞLU Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

1952 yılında İzmit Yuvacık´ta doğdu. 1977 yılında Marmara Üniversitesi´nden mezun oldu. 1978-1989 yılları arasında Kırıkkale Lisesi, İzmit Endüstri Meslek Lisesi ve İzmit Ortaokulu´nda öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. 1989-99 yılları arasında İzmit´te 10 yıl Yuvacık Belediye Başkanlığı yaptı. Ak Parti´nin kuruluşunda Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte aktif olarak görev aldı. Ak Parti Kocaeli Teşkilatında kurucu İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra Başbakan Danışmanı olarak Ankara´da görev yaptı.

Kırgızistan Cumhuriyetinin köklü üniversitelerinden Mahmud Kaşgarî Barskanî Doğu Üniversitesi tarafından “Fahri profesörlük” ünvanı ile Kazakistan Cumhuriyeti Kainar Üniversitesi’den “Fahri doktora” ünvanına layık görülen Karaosmanoğlu, COPPEMAvrupa-Akdeniz İşbirliği Komitesi asli üyesidir. UCLG-MEWA Dünya Konseyi Üyesi ve aynı organizasyonda üç farklı komitede başkan ve yönetim kurulu üyelikleri görevleri de yürütmektedir. Kent ihtiyaçları paralelinde yaptığı insan odaklı hızlı ve agresif yatırım hamlesiyle, model proje uygulamalarıyla Kocaeli’nin çehresinin değişmesinde ve dünya kenti olmasında önemli bir görev icra eden Karaosmanoğlu; bir çok sivil toplum kuruluşu, ulusal ve uluslar arası yayın organı tarafından çeşitli defalar “Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı” seçilmiş ve bir çok “kent ödülüne” layık görülmüştür.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB)’nin 09 Mart 2012 tarihinde yapılan genel kurul toplantısında, oybirliğiyle birlik başkanlığına seçilmiştir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA Bİ’DAHA DARICA


Şükrü KARABACAK Darıca Belediye Başkan Adayı

1963 yılında Bolu’da doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamladı. Çevre ve peyzaj alanındaki lise öğreniminden sonra Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünü bitirdi.1983 yılında bir kamu kuruluşunda başlayan çalışma hayatında ,atletizm antrenörü olarak sırasıyla Tekel, Fenerbahçe,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulüplerinde görev yaptı.Ülkemize uluslar arası düzeyde başarılar kazandıran sporcular yetiştirdi. Bu çalışmalarından dolayı Milli Takım baş antrenörlüğüne getirildi. Siyasi hayatına Ak Parti İlçe Teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi sıfatıyla Halkla İlişkiler birim başkanı olarak başladı. 3 Kasım Genel Seçimlerinde Ak Parti milletvekili aday adayı oldu. Sonrasında Darıca Belde Teşkilatının oluşturulması görevini üstlendi. 1972 yılından beri Darıca bölgesinde yaşayan, peyzaj ve iş idaresi alanında öğrenim gören, tecrübe birikimi ve gözlemleri olan biri olarak her kesime hitap eden, sosyal, kültürel, sportif alanlarıyla sağlam bir alt yapının olduğu belde, mavisi ve yeşiliyle bütünleşmiş örnek bir şehrin hayalini halkımızla birlikte gerçekleştirmek arzusuyla Darıca Belediye Başkanlığı görevine talip oldu. Adaylık döneminin sonunda 28 Mart 2004 yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak Darıca Belediye Başkanı oldu.29 Mart 2009 yerel seçimlerinden de başarıyla çıkarak ikinci döneminde de Darıca Belediye Başkanlığı görevini sürdürmeye devam eden Karabacak 2014 yerel seçimlerinde ustalık dönemi için Darıca Belediyesi Başkan Adayı olmuştur.

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA Bİ’DAHA DARICA


DARICA KULE

Darıca’nın en yüksek tepesi olan Sancaktepe’ye yapılması planlanan kulenin yapımı özel teşebbüslerle yapılacaktır. İlçemizin çevresinde yer alan bölge ilçeler sanayi açısından çok zengin olmakla birlikte, sanayicilerimizin toplantılarını gerçekleştirebilecekleri, fuar düzenleyebilecekleri alanlar kısıtlıdır. Gerçekleştireceğimiz bu projemiz ile bu açığı kapatarak, iş adamlarımızın ofislerini içerisinde çok mekanların yer aldığı kulemize kaydıracağız.

BAĞLARBAŞI VE KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ


DARICA KONGRE MERKEZi

Darıcamızın en yüksek noktası olan Sancaktepe’ye yapılması planlanan Kongre Merkezimiz İlçemizin en önemli eksiklerinden birinin ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

BAĞLARBAŞI VE KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ


ATATÜRK CAD. – CENGİZ TOPEL CAD. BAĞLANTI KAVŞAĞI PROJESİ

Cengiz Topel’in kamulaştırılmasıyla birlikte hayata geçirilecek olan proje; Atatürk Caddesinden gelen trafik İstasyon caddesinin altından Cengiz Topel caddesine çıkacak. Dalçık 1x1 olacak. Dalçığın üst kısmı meydan olacak. Projemiz tamamlandığında Emek Mahallemizden Atatürk Caddesi istikameti- Cengiz Topel Caddesi üzerinden E-5’e bir çıkış daha kazandırmış olacağız.

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ


BİLİM MERKEZİ VE PLANETARYUM

Proje kapsamında merkezimizin içinde Bilim Merkezi Sergi Bölümü, Gözlem evi, Bilgi evi , Planetaryum ve 3 boyutlu sinema yer alacaktır. Ayrıca ziyaretçilerimiz rahat etmesi için dinlenme mekanlarımız da alan içinde yer alacaktır.

PİRİREİS MAHALLESİ


YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

2 metre derinliğinde ve 25 metre uzunluğunda yapılacak olan Yarı Olimpik yüzme havuzumuz , Darıca’lı vatandaşlarımızın yanı sıra Profesyonel ve amatör sporcularımızın hizmetine sunulacaktır.

EMEK MAHALLESİ


KAPALI PAZAR YERLERİ

Sabit Pazar projemiz ile yaz-kış halkımızın daha rahat ve sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmelerine olanak sağlanacaktır.

DARICA


BOTANİK PARK

3 dönüm alana kurulacak olan botanik parkımız zengin bitki ve ağaç çeşitleriyle süslenecek ve içerisinde doğal yürüyüş yolları ve ailece vakit geçirilebilecek sosyal donatılarla desteklenecektir.

EMEK MAHALLESİ


BELEDİYE HİZMET TESİSLERİ VE SOSYAL TESİSLER

10 dönüm arazi üzerinde yapılacak olan projemiz halkımızın sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanabileceği mekanlardan oluşacaktır.

OSMANGAZİ & NENE HATUN MAHALLESİ


SPOR KÖYÜ

Spor Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz Spor Köyümüzün içerisinde atletizm pisti, Antrenman sahası, Kamp Tesisi, Kapalı Halı Saha gibi Sporcuların rahat etmelerini sağlayacak her türlü imkan yer alacaktır.

NENE HATUN MAHALLESİ


SPOR SALONU

1500 kişi kapasitesine sahip olan spor salonumuz sporcularımızın ve öğrencilerimizin rahat etmesine olanak sağlayacaktır. Böylelikle bölgemizdeki en önemli eksikliklerden biri daha çözüme kavuşacaktır.

KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ


TEKNOLOJİK MOLA

Darıca’daki bütün mahallerimizde evinde internet ve bilgisayarı olmayan öğrenci ve yetişkinlerimize , wi-fi durakları sayesinde internete ücretsiz olarak ulaşabilme olanağı sağlanacaktır. Ayrıca her durağa yerleştirilecek olan dev ekranlar sayesinde belediye ile alakalı işlerini hızlıca sistem üzerinden gerçekleştirebilecekler.

HER MAHALLEYE


TRAFİK EĞİTİM PARKI

Bölgemizde eğitim gören 3 , 4 ve 5. sınıf öğrencilerine her yıl uygulamalı verilecek eğitimlerle Trafikte kurallara uyma bilinci çocuklara kazandırılacaktır. Tüm detayları ile hazırlanmış olan Trafik parkurunda , trafikte karşılaşabileceğimiz tüm sorunlar, alınması gereken tüm önlemler, bire bir materyallerin küçültülerek eğitimlerde kullanılacaktır.

PİRİREİS MAHALLESİ


EL EMEĞİM GÜN IŞIĞINA ÇIKIYOR

Darıcalı Hanımefendi Kardeşlerimiz Belediyemiz bünyesinde verilecek olan eğitimler kapsamında el emeği , göz nuru dökerek hazırladıkları ürünleri haftada/ayda bir düzenlenen pazarlarla satışa sunacağı mekan hazırlanacaktır.

DARICA


DEDEME ÇANAKKALE’YE GİDİYORUM

Darıca’da eğitim gören 8. Sınıf öğrencileri Çanakkale Şehitliğine götürülerek, “ ağaç yaş iken eğilir” felsefesiyle vatan değerlerini öğretmeyi amaçladığımız bu projemiz ile 5 yılda 15 bin öğrenci kendi tarihini ve vatan sevgisi değerini yerinde hissederek öğrenmiş olacaktır.

ÇANAKKALE


GAR PARK KENT PARK OLUYOR

Devlet Demir yollarına ait olan arazi kamulaştırılarak , içerisinde bilgi evi, sosyal tesisler ve yeşil alanların olduğu 10 dönüm alan üzerine kurulacak olan kent park projemiz, halkımızın aile rahat vakit geçirebileceği şık mekanlardan biri haline gelecektir.

ABDİİPEKÇİ MAHALLESİ


ENGELLİLER VE YAŞLILAR SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

Geçtiğimiz dönemde Daren (Darıca Engelliler Merkezi) ismiyle hayata geçirdiğimiz merkezimiz Darıca’lı vatandaşlarımıza uzun süredir hizmet veriyordu. Yeni dönemde onları teknik alt yapının daha güçlü olduğu bir yapı inşa ederek, Darıca’mızın en huzurlu mahallelerinden olan Bayramoğlu’na taşıyacağız.

BAYRAMOĞLU MAHALLESİ


KAPALI SPOR SALONU

Voleybol, basketbol ve salon futbolunun oynanabildiği spor salonumuzda , duş ve soyunma odaları ile sporcularımızın ve halkımızın rahat edebileceği bir spor kompleksi inşa edeceğiz.

SIRASÖĞÜTLER MAHALLESİ


ÇOK AMAÇLI SEMT SAHALARI

9 ayrı mahallede hizmete açtığımız Çok Amaçlı Semt Sahalarımızın sayısını yeni dönemde 30’a çıkartacağız. Darıca’mızda kendine ait semt sahası olmayan bir mahallemiz kalmayacak ve çocuklarımız içerisinde voleybol , basketbol sahalarının yanı sıra, çocuk oyun grupları ve fitness aletlerinin bulunduğu sahalarımız sayesinde spor alanında gelişimlerini destekleme fırsatı bulacaklar.

DARICA


BİLGİ EVLERİ

Çocuklarımızın eğitimi en değerli hizmetimizdir dedik ve 7 ayrı mahallede bilgi evleri açtık. İlkini 2009 yılında açtığımız bilgi evlerimiz sayesinde 15 bin çocuğumuz ücretsiz etüt desteği aldılar. Güvenilir bir ortamda internetle tanıştılar. Çeşitli kültürel gezilere katıldılar. Yeni dönemde bilgi evlerimizin sayısını 15’e çıkartarak her mahallemizin bu hizmetten yararlanmasına olanak sağlayacağız.

30 Noktada


KAPALI SPOR SALONU

Voleybol, basketbol ve salon futbolunun oynanabildiği spor salonumuzda , duş ve soyunma odaları ile sporcularımızın ve halkımızın rahat edebileceği bir spor kompleksi inşa edeceğiz.

OSMANGAZİ & EMEK MAHALLESİ


MARMARAY’IN DARICA ULAŞIM ENTEGRASYONU

Halkımızın, Marmaray İstasyonundan Darıca içerisine ulaşımını rahatlatmak için, Darıca içerisindeki otobüs hatlarını revize ederek , halkımızın ulaşım konusunda rahat etmelerini sağlayacağız.

DARICA


ASLAN ÇİMENTO YOLUNUN ŞEHİR MERKEZİ DIŞINA ALINMASI

Aslan çimento fabrikasına ait araçların şehir içinden geçmesi bizi ve halkımızı rahatsız ediyordu. Bu yüzden bizde yaklaşık olarak 20 bin m2 alanı kamulaştırarak, içerisinden 2 km uzunluğunda yolu imara açacağız. Böylelikle fabrika araçları Şehir merkezinin dışından geçecekler.

DARICA


MAHALLE KONAKLARI

Yapılacak olan konaklarımız öncelikli olarak yaşlılarımızın ve kadınlarımızın kullanımına sunulacaktır. Ayrıca mahalle konaklarımız vatandaşlarımız tarafından zor günlerinde taziye evi olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. İçerisinde Muhtarlık ofisleri, Yaşlılar Lokali, Kadınların günlerinde kullanabilecekleri mekanlar…

DARICA


TÜM DARICA SAHİLLERİNİN HALKIMIZIN KULLANIMINA AÇILMASI

Darıca’mız 16 km’lik sahil şeridi ile çevre bölgeleri kıskandıran bir konuma ve güzelliğe sahiptir. Geçtiğimiz dönem bu alanın yarısından fazlasını halkımızın kullanımına sunduk. Sahilimizi Kafeteryalar, Restaurantlar, Amfi Tiyatro, Yürüyüş yolları, Çocuk oyun grupları, Mesire alanları , Mini Marina ve Halk Plajı ile destekledik. Yeni dönemde geriye kalan kısmı da yeni projelerle destekleyerek halkımızın kullanımına sunacağız.

16 KM ‘LİK DARICA SAHİLİ


MECLİS ÜYESİ ADAYLARIMIZ

YAKUP KAYA

CEM HİKMET ÇELİKER

YASİN ALTAY

CAFER TEYYAR DEMİRDAŞ

HAKAN HOCAOĞLU

YILMAZ TUNALI

İSMAİL TOPÇU

NİGAR UZUN

ORHAN KIZGUN

ATİLLA KARADEMİR

GÜLBİN ÜNKER

YUSUF AYAZ

FERHAT YILMAZ

RECEP AYDIN

HABİP ULUOĞLU

NURGÜL KAHVECİ

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA Bİ’DAHA DARICA


MECLİS ÜYESİ ADAYLARIMIZ

İSMAİL RAMAZANOĞLU

ARİF YENİGÖKGÖZ

ALAATTİN KILIÇ

MUSTAFA AKA

HANDAN YAZAR

YELDA ATEŞKAN

MUSTAFA İLTEKİN

METİN SÖYLEMEZ

CEMİLE GÜMRÜKÇÜ

BURHANETTİN FIRTINA

HÜLYA KODEK

KÖKSAL AKÇAY

İSA BAYLAN

ABDULLUTİF ÖZKAN

MUSTAFA ÖZTÜRK

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA Bİ’DAHA DARICA


Şükrü KARABACAK

Darıca Belediye Başkan Adayı

Yeni Türkiye Yolunda Bi'Daha Darıca  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you