Page 1

RAAMATUD TOOVAD SÄRA SILMA

Lugemist ja tegemist terveks talveks Soodushinnad kuni 31. detsembrini 2013 Tellida saab, kuni kaupa jätkub

Jõuluostud muretult, intressivaba järelmaksuga!

www.tea.ee

www.tea.ee


Hea raamatusõber

Aasta lõpp läheneb ning on kokkuvõtete aeg. TEA Kirjastuse järjest suurenev lugejaskond kinnitab, et 2013. aasta on olnud väga põnev ning viljakas raamatuaasta. Teatmekirjanduse huvilisele on tänavu ilmunud mitmeid faktitihedaid ja ülevaatlikke uusi originaalraamatuid. Aasta tähtteoseks on TEA entsüklopeedia eriväljaanne „Eesti Vabariik. Maa. Rahvas. Kultuur“, mis valmis meie riigi 95. sünnipäevaks ja on saanud nii Eestis kui ka väljaspool palju kiidusõnu ning raamatu senine trükiarv 8000 räägib ise enese eest. Teiseks oluliseks teoseks võib kindlasti pidada kevadel ilmunud „Maailma riikide taskuentsüklopeediat“, mis on samuti koostatud TEA entsüklopeedia toimetuse poolt. Raamat on nõutud Eesti turul ja selle kirjastamisõigust on praeguseks müüdud juba Balti riikidesse, Põhjamaadesse jm. TEA taskuentsüklopeediate sarjas ilmus kevadel veel üks märkimist vääriv teatmeteos – „Eesti omavalitsuste taskuentsüklopeedia“. Põnevaks täienduseks meie kodumaise aimekirjanduse vallas on mereuurija Vello Mässi suvel ilmunud raamat „Nimekaid laevu ja meremehi“, mis oma unikaalse sisu ning ingliskeelse resümeega on huvi pakkunud ka teiste maade lugejatele. Suvel ilmunud elu- ja kultuurilooraamat „Valter Ojakäär ja muusika“ oli värvikaks jätkuks populaarsele sarjale „Tuntud ja tundmatu“. TEA entsüklopeedia köidete ilmumine on küll mõnevõrra aeglustunud, kuid seda vilkam on olnud temaatiline ettevalmistustöö (maailma riigid, omariiklusega seonduv jpm) ning see võimaldab järgnevaid köiteid oluliselt kiiremini valmis saada. TEA entsüklopeedia 10. köide jõudis tellijateni aasta algul, 11. köite materjal on praeguseks avaldatud e-Entsüklopeedias ja köide ise läheb trükki veel sel aastal. Osa 12. köite materjalist on juba avaldatud ja suur osa jõuab e-Entsüklopeediasse aasta lõpul. Laste teatmekirjandusest on tänavu ilmunud mitmeid toredaid ja harivaid uusi tõlkeraamatuid nagu „Ajaloo fantastiline maailm“, „Loomade fantastiline maailm“, uus sari „Väike loodusesõber“ („Loomalapsed“, „Linnud“ jm ). Eesti lastekirjanduse originaalteoste poolest on tänavune aasta olnud samuti viljakas. Kuldraamatute-sari on täienenud kahe uue raamatuga. Suvel ilmus värskete ja põnevate illustratsioonidega „Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat“ ning äsja jõudis lugejateni ka uusim, „Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat“. Lisaks rõõmustavad väikest lugejat „Lapse oma raamatukogu“ sarjas esma­ trükina ilmunud uued raamatud Heljo Männilt („Mõmmi jõulupeitus“), Urve Tinnurilt („Kolm päkapikku“), ja teised igakuiselt selles sarjas ilmuvad põnevad lasteraamatud. Põnevaid ja harivaid lugemiselamusi ning ilusaid lähenevaid jõulupühi! Silva Tomingas, TEA Kirjastuse juhatuse esimees

TELLI SIIT!

JÕULUhind Tavahind 29.90

90

24.

Maailma riikide taskuentsüklopeedia.

Illustreeritud tänapäevane ülevaade maailma 196 riigist Koostanud TEA entsüklopeedia toimetus Mai 2013, esmatrükk 640 lk, 143x178 mm Neljavärvitrükk, kõva köide Tänapäeva globaliseeruvas maailmas, kui rändavad nii noored kui ka vanad, vajame teiste riikide ja rahvaste kohta usaldusväärset ja kaasaegset teavet rohkem kui iial enne. „Maailma riikide taskuentsüklopeediasse” on oma ala asjatundjad koondanud kõik olulisima, mis aitab paremini suhestada üht rahvast ja riiki teistega ning tundma õppida meid ümbritsevat maailma. Urmas Paet, Eesti Vabariigi välisminister „Maailma riikide taskuentsüklopeedia” on faktitihe tänapäevane lühientsüklopeedia, mis annab hea ülevaate maailma 196 riigist ning kõigist meretagustest ja eri­ staatusega aladest (nt Arubast, Fääri saartest, ja Puerto Ricost). Selle teatmeteose suurim väärtus on see, et igat riiki puudutav olulisim teave on siin kompaktselt koos. Materjal on esitatud ühtses, ranges formaadis, tänu sellele on info lihtsalt leitav ning kõik riigid omavahel kergesti ja kiiresti võrreldavad. Käsitlemist leiavad iga riigi rahvastik, territoorium, poliitika, sümboolika, geograafia, ajalugu, majandus, kultuur ja suuremad huviväärsused. „Maailma riikide taskuentsüklopeedia” on üle pika aja esimene eestikeelne ja eestlaste koostatud teatmeteos, mis tutvustab maailma riike. See on mõeldud väga laiale kasutajaskonnale ja toob koju kätte tänapäevase eestikeelse teabe iga maailma riigi kohta. Teatmeteost illustreerivad rohkem kui 2500 fotot, kaarti, diagrammi ja graafikut, mis muudavad teabe leidmise kiireks ja mugavaks.


Eesti Vabariik

Maa. Rahvas. Kultuur TEA entsüklopeedia eriväljaanne Koostanud TEA entsüklopeedia toimetus Järeltrükk (esmatrükk veebruar 2013) 256 lk, 210x270 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

TELLI SIIT!

Tegemist on seni kõige ülevaatlikuma ja põhjalikuma Eesti Vabariiki käsitleva koguteosega, mis kajastab igakülgselt ja tasakaalustatult meie riigi tekkelugu ja tänapäeva. Teos annab põhjaliku ülevaate sellest, kuidas jõuti omariikluseni, loodi Eesti Vabariik, kaotati iseseisvus, mis toimus eksiilis ja okupeeritud Eestis ning kuidas omariiklus taastati ja Eesti Vabariik uuesti üles ehitati. „EESTI VABARIIK. Maa. Rahvas. Kultuur” on väga laiale kasutajaskonnale mõeldud kõige tänapäevasem raamat Eesti Vabariigist. Siin leiavad käsitlemist Eesti riigikord, haldusjaotus, rahvastik (koos viimase rahvaloenduse andmetega), ajalugu, majandus, sport ja erinevad kultuurivaldkonnad (rahvakultuur, kirjandus, ajakirjandus, kunst, arhitektuur, muusika, teater, film jpm.). „EESTI VABARIIK. Maa. Rahvas. Kultuur” on rohkesti illustreeritud (üle 700 foto, geograafilise ja ajaloolise kaardi, statistilise tabeli ja skeemi), formaat on sama, mis TEA entsüklopeedial, köide mõjub pidulikult. Seetõttu on raamat väga sobiv ka kinkimiseks nii üksikisikule kui ametiasutusele. „EESTI VABARIIK. Maa. Rahvas. Kultuur” võiks olla igas kodus, igas Eesti Vabariigi õppeasutuses, omavalitsuses ja ametiasutuses.

JÕULUhind Tavahind 29.90

90

24.

TELLIMISKUPONG

Raamat ja tellitav kogus (märgistage ristiga)

1

Maailma riikide taskuentsüklopeedia

 hind 24.  hind 49.  hind 74.  hind 24.  hind 49.  hind 74.

Eesti Vabariik. Maa. Rahvas. Kultuur

2

3

4 või enam

90

80

70

........... tk

90

80

70

........... tk


Loodusraamatud

UUS! Loomade fantastiline maailm

Autor Belinda Gallagher November 2013 Esmatrükk 512 lk, 168 x 220 mm Neljavärvitrükk Kõva köide

JÕULUhind Tavahind 24.90

„Loomade fantastiline maailm” on menukate „Faktide fantastilise maailma” ja „Ajaloo fantastilise maailma” sarja kuuluv kogupereteos, mis pakub teadmisi ja põnevat meelelahutust nii lapsele kui ka loomasõbrast täiskasvanule. Raamatust leiab huvitavaid fakte loomade varjatud ja imepärasest maailmast. Omandatud teadmisi saab proovile panna viktoriinides, raamat annab ohtralt mänge ja tegevusi looma­riigi tundmaõppimiseks.

40 . 22

TELLI SIIT! + kingiks kaasa lastekalender!

„Väike loodusesõber” – uus sari hakkas ilmuma! UUS!

UUS!

UUS!

Järeltrükk (esma­trükk oktoober 2013) 80 lk 145 x 210 mm Neljavärvitrükk Pehme köide

TELLI SIIT! 90

6.

KOMPLEKTI JÕULUhind JÕULUhind

d

hin Tava .90 7

Raamat ja tellitav kogus (märgistage ristiga)

1

2

Loomade fantastiline maailm + kingitus

 hind 22.  hind 19.  hind 6.  hind 6.  hind 6.  hind 17.  hind 14.  hind 19.

40

Väike loodusesõber 1-3: Linnud, Loomalapsed, Järved ja tiigid. Jõed ja ojad+ kingitus

90

90

Linnud

90

Loomalapsed

90

Järved ja tiigid. Jõed ja ojad

90

Seeneriigi illustreeritud entsüklopeedia

90

Imeline maailmaruum

90

Loomade jäljed ja märgid

9900

1199..

d

hin Tava3.70 2

3

 hind 44.  hind 39.  hind 13.  hind 13.  hind 13.  hind 35.  hind 29.  hind 39.

80 80 80 80 80 80 80 80

4 või enam

 hind 67.  hind 59.  hind 20.  hind 20.  hind 20.  hind 53.  hind 44.  hind 59.

20

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

.Post24 pakiautomaadist . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (kirjuta automaadi asukoht)  asukohti vaata www.post24/asukohad või helista 6161 006  kulleriga (telefoni märkimine kohustuslik)

aamatu soovin kätte saada R

Tellija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . telefon . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Aadress . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 soovin saada TEA Kirjastuse püsikliendiks, e-post „ . . . . . ” . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2013

kti ostjale + Komple lender! a kingiks k

Postiindeks . . . . . . . . . . . .

SAAJA TASUB POSTIKULUD

nr 622 makstud vastus eesti TEA Kirjastus Kopli 33/Paavli 1 10412 Tallinn tel 6161 006 www.tea.ee

..............................................

Allkiri . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 Soovin järelmaksu ja olen tutvunud tingimustega (tagakaanel). Allkiri

.................................

TELLIMISKUPONG


kogu perele

TELLI SIIT!

Seeneriigi illustreeritud entsüklopeedia

Müstilistest mikroseentest maaliliste hiidseenteni Jens H. Petersen Märts 2013, esmatrükk 268 lk, 215 x 280 mm Neljavärvitrükk, kõva köide „Seeneriigi illustreeritud entsüklopeedia” viib lugeja imepärasesse seenekuningriiki ja tutvustab seente elutegevust alates hüüfide moodustumisest kuni viljakehade tekkimiseni. Autor peatub seeneriigi kaheksal peamisel hõimkonnal, mida ta ilmestab rikkaliku pildimaterjaliga. Seened on mõistatuslikud, nad elavad varjatud elu, ilmudes ja kadudes imelikul ja ettearvamatul viisil. Arvestades seente viljakehade väga lühikest eluiga ja mükoloogiateadmiste vähesust, võib kindlasti väita, et arusaamad seente elust ja nende mitmekesisusest on väga põgusad. Maailmas arvatakse olevat umbes 1,5−5 miljonit liiki seeni, millest umbes 1,4 miljonit on alles avastamata.

Imeline maailmaruum Autorid Yves ja Aude Morvan Detsember 2012, esmatrükk 38 lk, 240 x 275 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

„Imeline maailmaruum” on suurepärane teatmeteos, mis sobib nooremale koolieale ning pakub palju avastamisväärset kauge ja kättesaamatu maailmaruumi kohta. Arvukad illustratsioonid, fotod ja ruumilised pildid aitavad uusi teadmisi paremini meelde jätta. See raamat on kaanest kaaneni täis põnevaid fakte ja siit saab vastuse pea igale universumit puudutavale küsimusele. Mis oli enne meie maailmaruumi? Milline on meie planeet ja päikesesüsteem? Kui palju on maailmaruumis galaktikaid? Mis on asteroidid ja komeedid? Kes lendas esimesena kosmosesse? Kuidas vallutati Kuu?

JÕULUhind

90

JÕULUhind

90

17. TELLI SIIT! Tavahind 24.

90

Tavahind 22.90

Loomade ja lindude märgid & jäljed Autor Lars Henrik Olsen Mai 2013, 2. trükk 280 lk, 168 x 220 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

„Loomade ja lindude märgid & jäljed” õpetab tähele panema ning mõistma loomade ja lindude elutegevuse jälgi: käpajäljed maapinnal ja hambajäljed puus, kaotatud suled, lohud taimestikus ja pinnasel, väljaheited, räppetombud, lõualuud, sarved jpm. Neid märke lugeda osates on looduses käia väga põnev. Raamat on rohkelt illustreeritud põhjalik teatmeteos, mis pakub kõikidele loodusesõpradele palju avastamis- ja äratundmisrõõmu. Siin kirjeldatakse loomade ja lindude välimust, eluviise, elupaiku ning paljunemist jm. Teavet toetavad loomade ja lindude levikukaardid ning joonised. „Loomade ja lindude märgid & jäljed” on loodusesõbra tark teejuht ja hea kaaslane igal aastaajal.

14.

TELLI SIIT!

JÕULUhind Tavahind 22.90

90

19.


Teatmekirjanduse sõpradele,

TEA taskuentsüklopeediad

TELLI SIIT!

90 . 19

d

hin Tava7.90 2

Eesti omavalitsuste taskuentsüklopeedia

90 . 26

TELLI SIIT!

Illustreeritud temaatiline ülevaade omavalitsuste ajaloost ja sümboolikast Aprill 2013, esmatrükk 544 lk, 143 x 178 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

d

hin Tava9.90 2

Eesti looduse taskuentsüklopeedia

Illustreeritud valik Eesti looma-, taime- ja seeneliike 2012, esmatrükk 640 lk, 143 x 178 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

TELLI SIIT!

d

hin Tava4.90 1

Eesti lemmiklaulude tekkelood Sada laulu Karl August Hermannist Rein Rannapini 2012, esmatrükk 224 lk, 165 x 230 mm Ühevärvitrükk, kõva köide

TUNTUD&TUNDMATU

Ésmatrükk al 200 lk, 190 x 235 mm Kõva köide

00 . 9

UUS!

60 . 21

hind Tava4.00 2

TELLI SIIT!

2

2012, esmatrükk 224 lk, 220 x 280 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

2012, esmatrükk 704 lk, 165 x 235 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

ÜHE HINNAGA!

60

21.

November 2013, esmatrükk 136 lk, 195 x 260 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

UUS!

TELLI SIIT!

TELLI SIIT!

TELLI SIIT! 00 . 10

d

hin Tava6.90 2

70 . 28

d

hin Tava1.90 3

0

.0

d 48

hin Tava

10 . 16

d

hin Tava7.90 1


ristsõnalahendajatele, mälumänguritele www.ents.ee

00

19.

hind Tava9.00 3

00 . 19

hind Tava5.00 2

www.teadur.ee www.keelenet.ee

 hind 19.  hind 26.  hind 9.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 10.  hind 28.  hind 16.

Eesti lemmiklaulude tekkelood TUNTUD & TUNDMATU. Johan Pitka. Ausa tahtega isamaa heaks TUNTUD & TUNDMATU. Väikene Wiiralti raamat TUNTUD & TUNDMATU. Marie Underi luule TUNTUD & TUNDMATU. Eesti modernism. Peateid ja kõrvalradu TUNTUD & TUNDMATU. Raimond Valgre legend TUNTUD & TUNDMATU. Uno Naissoo. Põgene, vaba laps TUNTUD & TUNDMATU. Valter Ojakäär ja muusika Bond on Bond. Suur filmiraamat Maailmakirjanduse leksikon. 1000 kirjanikku, 10 000 teost Nimekaid laevu ja meremehi. Famous ships and seamen

90 90

00 60 60 60 60 60 60 60 00 70 10

3

 hind 39.  hind 53.  hind 18.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 21.  hind 20.  hind 57.  hind 32.

80 80 00 60 60 60 60 60 60 60 00 40 20

4 või enam

 hind 59.  hind 80.  hind 27.  hind 43.  hind 43.  hind 43.  hind 43.  hind 43.  hind 43.  hind 43.  hind 30.  hind 86.  hind 48.

70

........... tk

70

........... tk

00

........... tk

20

........... tk

20

........... tk

20

........... tk

20

........... tk

20

........... tk

20

........... tk

20

........... tk

00

........... tk

10

........... tk

30

........... tk

00

Eesti omavalitsuste taskuentsüklopeedia Eesti looduse taskuentsüklopeedia

2

www.teadur.ee aastane kasutusõigus

1

00

Raamat ja tellitav kogus (märgistage ristiga)

TELLIMISKUPONG

1€  hind 19.  hind 19.

SÕNASTIKE HINNAD ALATES

www.ents.ee aastane kasutusõigus

18 sõnaraamatut soodsalt veebis!


Tervislik talv,

TELLI SIIT!

ILMUb 15. detsembril

Maailma SUPERTOIDUAINETE praktiline entsüklopeedia

Suurima väega ehk maailma mõjuvõimsaimad toiduained sõnas ja pildis + 150 tervisliku toidu retsepti supertoiduainetest energia saamiseks, kehakaalu vähendamiseks ning hea vormi ja vitaalsuse säilitamiseks Autor Audrey Deane Ilmub 15. detsembril 2013, esmatrükk 256 lk, 220 x 297 mm Neljavärvitrükk, kõva köide Supertoiduained on need imelised toiduained, mis annavad meile energia, tervise ja nooruslikkuse loomulikul ja looduslikul viisil. „Maailma supertoiduainete praktiline entsüklopeedia“ on saanud ülemaailmseks menukiks just seetõttu, et ühtede kaante vahele on ülevaatlikult ja kergesti mõistetavalt koondatud teave maailma kõige mõjuvõimsamate toiduainete kohta ning samas on kohe tutvustatud ka nende praktilist kasutamist oma igapäevases menüüs. Ligi 750 kõrgekvaliteedilist fotot muudavad teabe omandamise lihtsaks ja nauditavaks. „Maailma supertoiduainete praktiline entsüklopeedia“ on erakordne raamat, sest see on muutnud paljude inimeste elu.

90

26.

ETTETELLIMIShind

Tavahind 29.90

„Lõpuks ometi on üks väga vajalik käsiraamat sellistest inimesele tähtsatest toiduainetest ka eesti keeles! Siin tutvustatud toiduained ongi need, mis aitavad igal inimesel parandada oma elu ja tervise kvaliteeti. Igaüks peaks tutvuma selle raamatu sisuga ja tooma talle meeldivad tervislikud toiduained ja nendest valmistatud road oma toidulauale. Kutsun kõiki oma tervisest hoolivaid inimesi üles ise oma aias või maalapil juur- ja puuvilju kasvatama. Sellised mahedalt kasvatatud aiasaadused, millel on ka supertoiduainete erakordsed omadused, annavadki meile tervise.” Head lugemist, Doktor Adik Levin, PhD

Raamat ja tellitav kogus (märgistage ristiga)

1

2

Maailma supertoiduainete praktiline entsüklopeedia

 hind 26.  hind 14.  hind 17.  hind 15.  hind 4.  hind 4.  hind 4.  hind 4.

90 90

Sealiha. Suur kokaraamat

90

Suur grillimise käsiraamat

90

„Ise tehtud, hästi tehtud” komplekt, 4 raamatut

15

Eesti jõulutoidud

15

Eesti jõuluküpsetised ja -joogid

15

Eesti hoidised ja toidud õuntest

15

Eesti hoidised ja toidud metsamarjadest

3

 hind 53.  hind 29.  hind 35.  hind 31.  hind 8.  hind 8.  hind 8.  hind 8.

80 80 80 80

30 30 30 30

4 või enam

 hind 80.  hind 44.  hind 53.  hind 47.  hind 12.  hind 12.  hind 12.  hind 12.

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

45

........... tk

45

........... tk

45

........... tk

45

........... tk

.Post24 pakiautomaadist . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (kirjuta automaadi asukoht)  asukohti vaata www.post24/asukohad või helista 6161 006  kulleriga (telefoni märkimine kohustuslik)

aamatu soovin kätte saada R

Tellija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . telefon . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Aadress . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 soovin saada TEA Kirjastuse püsikliendiks, e-post „ . . . . . ” . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2013

Postiindeks . . . . . . . . . . . .

SAAJA TASUB POSTIKULUD

nr 622 makstud vastus eesti

TEA Kirjastus Kopli 33/Paavli 1 10412 Tallinn tel 6161 006 www.tea.ee

..............................................

Allkiri . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 Soovin järelmaksu ja olen tutvunud tingimustega (tagakaanel). Allkiri

.................................

TELLIMISKUPONG


maitsev talv Sealiha

TELLI SIIT!

Suur kokaraamat Autor Wolfgang Müller Juuli 2013, esmatrükk 232 lk, 240 x 280 mm Neljavärvitrükk, kõva köide See on esimene tõeliselt sisukas, väärikas, suur ja põhjalik ainult sealihatoitudele pühendatud kokaraamat eesti keeles. Saksa meisterkokk käsitleb põhjalikult kõiki oskusi alates vorsti valmistamisest, suppide ja traditsiooniliste toitude tegemisest kuni peente suupistete ja piduroogadeni. Raamatust leiab ülevaate erinevatest lihalõigetest koos täpsete joonistega ja sõnaseletused. • Parimad retseptid suurepäraste värvifotodega • Vorstitegemise õpetus koos retseptidega • Lihakeha tükeldamise skeemid 10 leheküljel • Kastmete, lisandite ja marinaadide põhiretseptid • Lühisõnastik kokandusterminite selgitamiseks • Üksikasjalik register

JÕULUhind Tavahind 22.90

Raamat on kauaoodatud abimees kodukokale, profile ja tarvilik raamat ka seakasvatajale ning väärikas kingitus igale toiduhuvilisele.

Suur grillimise käsiraamat

„Suures grillimise käsiraamatus” on kõik, mida oodata ühelt põhjalikult grillimise käsiraamatult. See sisaldab sammsammulisi juhiseid alates grilli ehitamisest kuni grillil magustoitude valmistamiseni, tutvustab kõiki grillitarvikuid ja -tehnikaid ning sisaldab 100 suurepärast retsepti. • Veidi grillimise ajalugu ja teadust • Sobivaima grilli valimine või ehitamine • Grillitarvikud ja tule tegemine. Mis ja kuidas? • Maitsvate ja maitsekate grillroogade valmistamise põhilised viisid • Alternatiivne grillimine välitingimustes: korstnatest grilliahjudeni • Täielik õpetus terve sea küpsetamiseks • 100 parimat retsepti lihast ja kalast salatite ja dessertideni • Eesti tuntuima BBQ- ja grillikoolitaja, konsultandi ning BBQ cateringi pakkuja Enn Tobrelutsu grillinipid ja parimad retseptid

64 lk, 145 x 215 mm Neljavärvitrükk, pehme köide

15

4.

hind Tava .60 4

14.

TELLI SIIT!

Ahjud ja grillid, tehnikad ja retseptid Autor Benjamin Bartlett Juuli 2013, esmatrükk 184 lk, 220 x 280 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

Sari „Ise tehtud, hästi tehtud!”

90

KOMPLEKTI JÕULUhind

JÕULUhind Tavahind 19.90

90

15. TELLI SIIT!

90

17.

d

hin Tava8.40 1

15

4.

hind Tava .60 4

15

4.

hind Tava .60 4

15

4.

hind Tava .60 4


Isetegemise rõõmu ja

UUS!

Suur talve- ja jõulu­aja käsitöö­raamat lastele November 2013, esmatrükk 160 lk, 210 x 285 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

„Suur talve- ja jõuluaja käsitööraamat lastele” aitab sisustada pikki talveõhtuid huvitavate tegevustega ja valmistuda jõuludeks. Lapsed meisterdavad alati suurima rõõmuga – nii üksi kui ka isa-ema või õpetaja juhendamisel. On ju vahva ise jõulukaunistusi teha, kuuske ehtida, jõululauale midagi maitsvat valmistada, omatehtud advendikalendrist pisikesi üllatusi oodata ning sõpru isetehtud kingitustega rõõmustada! „Suures talve- ja jõuluaja käsitööraamatus lastele” on ligi 100 toredat ideed, kuidas kogu perega jõuluaega veelgi meeleolukamaks ja jõuluhõngulisemaks muuta.

JÕULUhind Tavahind 22.

90

90

19.

TELLI SIIT!

Raamatust leiab: • palju toredaid kodukaunistusideid, • juhendeid jõulukinkide meisterdamiseks, • retsepte maitsvate kingituste ja söödavate kuuse­ehete valmistamiseks. Raamatus õpetatakse küpsetama erinevaid piparkooke, tegema suus sulavaid inglikomme, kuivatama õuna-, sidruni- ja apelsiniviile ning nendest jõulukuusele kaunistusi tegema, valmistama talvist jäätist ja jõulubanaane. „Suur talve- ja jõuluaja käsitööraamat lastele” annab ideid, kuidas teha erinevates tehnikates küünlaid, kingikarpe, jõulukaarte, küünlahoidjaid, advendikalendreid ja palju muud põnevat. Vahvat ja meeleolukat meisterdamist!

+ kingiks kaasa lastekalender!

Suur nukuriiete raamat

Nukuriiete õmblemise juhised, lõiked, töövõtted Autor Liia Tammes Detsember 2012, esmatrükk 200 lk, 215 x 280 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

TELLI SIIT!

„Suur nukuriiete raamat“ on praktiline käsitööraamat, mis annab nii igale algajale õmblemishuvilisele kui ka moekunstnikule innustust ja õpetust nukugarderoobi tarvis. Emadele ja vanaemadele, kes koos lastega soovivad nende lemmiknukule ise pluuse, kleite, pükse ja palju muud õmmelda, on „Suur nukuriiete raamat“ nii praktilist juhatust kui ka silmailu pakkuv.

JÕULUhind Tavahind 24.90

90

15.

Raamat sisaldab algajale õmblejale kõike vajalikku: lõikeid rõivadetailide sobivas suuruses väljalõikamiseks ja sammsammulisi õpetusi koos fotodega erinevate rõivaesemete õmblemiseks. Raamatu praktilises osas on enam kui 30 õpetust igapäevarõivaste ja pidulike tualettide valmistamiseks. Rikkalikult illustreeritud raamatus on näha, kuidas on võimalik sama lõike järgi tehtud rõivaid satside, äärepaelte, pitside, tikandite või muu huvitava detailiga omanäoliseks muuta. Samuti võib näha, kuidas erinev kangas sama lõike puhul hoopis teisiti toimima hakkab.


näputööd pikkadeks talveõhtuteks Maailma rahvaste kudumiskunst Väärikad traditsioonid ja kirev tänapäev Autor Leia Nargi Jaanuar 2013, Esmatrükk 264 lk 240 x 284 mm Neljavärvitrükk Kõva köide

„Maailma rahvaste kudumiskunst” on täis uusi ja üllatavaid teadmisi kudumise traditsioonidest ja ajaloost ning nende mõjudest tänapäeval. Lugeja saab jälgida kudumise teekonda islami maailmast Hispaaniasse, Lääne-Euroopasse ja sealt edasi tervesse maailma, kus kudumine on taas hinnas ja üha populaarsem. Raamatust „Maailma rahvaste kudumiskunst” leiate põnevate faktide ja ajaloos oluliste kudujate kõrval infot ka praegu tuntud meistrite kohta, ajaloolisi mustreid, mis köidavad kõigi meeli ka tänapäeval. Enam kui 250 fotot toovad meieni kudumiskunsti paremiku kogu maailmast. Eestlasi peaks rõõmustama rohked viited meie oma väärtuslikule kudumiskunstile ja meie traditsioonide ülevaatlik tutvustus.

TELLI SIIT! 90

22.

JÕULUhind Tavahind 29.90

TELLI SIIT! TELLI SIIT! TELLI SIIT!

25 . 11

90

15

12.

d

hin Tava2.50 1

8.

d

hind Tava .90 9

hin Tava3.50 1

Kink, mis kestab!

Raamat ja tellitav kogus (märgistage ristiga)

1

2

Suur talve- ja jõuluaja käsitööraamat lastele + kink

  hind 15.  hind 22.  hind 11.  hind 12.  hind 8.

90

hind 19.

90

Suur nukuriiete raamat

90

Maailma rahvaste kudumiskunst

25

Heegelda ise! 144 lk, kõva köide

15

Koo ise! 160 lk, kõva köide

90

Õmble ise! 112 lk, kõva köide

3

  hind 31.  hind 45.  hind 22.  hind 24.  hind 17.

80

hind 39.

80 80 50 30 80

4 või enam

  hind 47.  hind 68.  hind 33.  hind 36.  hind 26.

70

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

75

........... tk

45

........... tk

70

........... tk

hind 59.

P . ost24 pakiautomaadist . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (kirjuta automaadi asukoht)  asukohti vaata www.post24/asukohad või helista 6161 006  kulleriga (telefoni märkimine kohustuslik)

aamatu soovin kätte saada R

Tellija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . telefon . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Aadress . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 soovin saada TEA Kirjastuse püsikliendiks, e-post „ . . . . . ” . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2013

Postiindeks . . . . . . . . . . . .

SAAJA TASUB POSTIKULUD

nr 622 makstud vastus eesti TEA Kirjastus Kopli 33/Paavli 1 10412 Tallinn tel 6161 006 www.tea.ee

..............................................

Allkiri . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 Soovin järelmaksu ja olen tutvunud tingimustega (tagakaanel). Allkiri

.................................

TELLIMISKUPONG


TELLI SIIT!

Õpeta oma laps  lugema  kirjutama  arvutama  joonistama  loodust tundma  liiklema

Kukeaabitsa vihikud

Kukeaabits

KUKEAABITSA KOMPLEKT

JÕULUHINNAGA Tavahind 50.40

90

. 4 3

Autorid Gita Andersone, Anne Uusen 2011-2013 2011, neljas trükk 64 lk, 210 x 210 mm 48 lk, 220 x 290 mm Kahevärvitrükk, pehme köide Neljavärvitrükk, kõva köide Kukeaabits on mõeldud lugemise õpetamiseks kõigile lastele alates 4. eluaastast. Kukeaabitsas on selgesti eristatud lapse enese lugemise osa ning õpetaja ja lapsevanema osa (ettelugemine, tööülesanded). Uute häälikute õppimise hõlbustamiseks on täis-, kaas- ja sulghäälikud eristatud värvustega. Lugemaõppimise käigus õpib laps selgeks ka numbrite kirjutamise, 10 piires liitmise ja lahutamise. Komplekti tellijale Kukeaabitsa vihikute sari on KINGIKS kujundatud ühesuguses metoodilises formaadis, mis võimaldab TEA uusim töötada nii 3-4aastastega kui ka lasteraamat koolieelikutega. Igal vihikul on oma selge funktsioon ja oma õpetuslikud eesmärgid, mis tervikuna annavad võimaluse õpetada laps lugema ja kirjutama, arvutama ja joonistama. Kukeaabitsa vihikute sari arendab last igakülgselt ning valmistab ette kooliteeks.

TELLIMISKUPONG

Kukeaabits – lapse oma tark raamat! Raamat ja tellitav kogus (märgistage ristiga)

1

Kukeaabitsa komplekt (aabits + kõik töövihikud + kingitus)

 hind 34.  hind 13.  hind 5.  hind 5.  hind 5.  hind 5.  hind 5.  hind 5.  hind 13.  hind 4.  hind 5.  hind 5.

Kukeaabits Kukeaabitsa kirjavihik Kukeaabitsa töövihik Kukeaabitsa numbrivihik Kukeaabitsa joonistamisvihik Kukeaabitsa liiklusvihik Kukeaabitsa loodusvihik Mõmmi lugemik Mõmmi jõulupeitus (56 lk, neljavärvitrükk, kõva köide) Mõmmi jõuluaabits (88 lk, neljavärvitrükk, kõva köide) Mõmmi jõuluaabits. Kuulamisraamat (loeb Heljo Mänd)

2 90 50

30 30 30 30 30 30 90

40 90 90

3

 hind 69.  hind 27.  hind 10.  hind 10.  hind 10.  hind 10.  hind 10.  hind 10.  hind 27.  hind 8.  hind 11.  hind 11.

80 00 60 60 60 60 60 60 80

80 80 80

4 või enam

 hind 104.  hind 40.  hind 15.  hind 15.  hind 15.  hind 15.  hind 15.  hind 15.  hind 41.  hind 13.  hind 17.  hind 17.

70

........... tk

50

........... tk

90

........... tk

90

........... tk

90

........... tk

90

........... tk

90

........... tk

90

........... tk

70

........... tk

20

........... tk

70

........... tk

70

........... tk


Treeni lugemist koos Mõmmiga! TELLI SIIT!

Mõmmi lugemik

Heljo Mänd November 2013, kordustrükk 160 lk, 210 x 250 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

”Mõmmi lugemiku” tegelasteks on emade-isade põlvkonnale tuttavad Mõmmi, Jänese-Juta, Rebase-Rein, Karu-Kati jt, kes kõik on suureks kasvanud ja kellel on juba endal lapsed Mõmmi-Mai ja Mõmm­i-Mari, Rebase-Riho ja Jänku-Janku. Lisandunud on mõned uuedki tegelased: Hirve-Hilla, Lepatriinu-Laps. Raamatu ideeks on algklasside õpilastele lisalugemisvara pakkumine. Juttude aluseks on võetud tähed tähestikulises järjekorras. Iga tähe kohta on üks jutt, kõik tähejutud on seotud terviklikuks looks. Igas tähejutus on püütud kasutada võimalikult palju selle tähega sõnu. Tähelepanuta pole jäänud ka võõrtähed nagu w, x ja y – ka nende tähtede lastele tutvustamist on autor pidanud oluliseks. ”Mõmmi lugemikus” sisalduvad paljud nii täiskasvanutele kui ka lastele olulised teemad, nagu perekonnaga seonduvad probleemid, lapse vajadus mõlema vanema järele, emaks olemine, kuulsusejanu ja kuulsaks olemise võlu ning valu, töötemaatika jpm. Neid elus olulisi teemasid on käsitletud läbi mõnusa huumoriprisma. ”Mõmmi lugemik” on ilmunud ka kuulamisraamatuna 4 CD-l.

JÕULUhind Tavahind 17.70

UUS!

13.

Kuulamisraamat kahel CD-l

TELLI SIIT!

TELLI SIIT!

JÕULUhind Tavahind 5.

90

45

40

4.

TELLI SIIT!

JÕULUhind Tavahind 8.

00

90

5.

JÕULUhind Tavahind 9.

Ostjale kingiks Heljo Männi varasem raamat!

50

90

5.


Mängud, mis pakuvad pinget ja õpetavad

30

5.

30

5.

d

hin Tava .90 5

Kõnekäändude doomino

Kõnekad kõnekäänud 35 kaarti Hariv seltskondlik koguperemäng, mis arendab sõnavara.

3

30

d

hin Tava .90 5

Roheline tuli

Kaardimäng liiklusest 40 kaarti Maanteeameti iga-aastan­e lemmikmäng eelkooli­ ealistele ja algklassi­lastele.

KAHE HINNAGA!

00

46.

00

. d 69

5.

30

d

hin Tava .90 5

Must kärbseseen

Õppemäng Eesti seentest 40 kaarti Mängu käigus tuleb leida Eestis enim levinud söögi- ja mürkseeni ning neid teistele mängijatele tutvustada.

5.

d

hin Tava .90 5

Loomamäng

Õppemäng Eesti imetajatest 40 kaarti Vahva kogu pere kaardimäng, mis õpetab tundma Eestis enim levinud imetajaid.

TELLI SIIT!

hin Tava

Kaasas seitsme erineva tasemega õppemängud!

TELLI SIIT!

2

ÜHE HINNAGA!

60

20. hind Tava

00

46.

TEA teeb targaks!


Kuldraamatud ja teised TEA lasteraamatud TELLI TELLI SIIT! SIIT! UUS!

JÕULUhind Tavahind 24.90

90

4.

hind Tava .45 5

Juuni 2013, esmatrükk 236 lk, 245 x 225 mm Neljavärvitrükk, kõva köide

40

22.

90

75

4.

 hind 5.  hind 5.  hind 5.  hind 5.  hind 20.  hind 46.  hind 20.  hind 20.  hind 20.  hind 22.  hind 22.  hind 4.  hind 4.  hind 7.  hind 8.

Mängime arsti + Mängime piraate Komplekt Puud + Tähed + Aarded Puud. Seemnest võimsa metsani Tähed. Sünnist musta auguni Aarded. Kaotatud ja leitud varandused Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat Kolm päkapikku (40 lk, kõva köide) Päkapikul päevad segi (48 lk, kõva köide) Aknalaua Juss ja sõbrad (40 lk, kõva köide) Lõvi Lõrri ja Jänes Jassi seiklused (96 lk, kõva köide)

8.

hind Tava .65 8

Kõnekäändude doomino. Kõnekad kõnekäänud

Loomamäng. Õppemäng Eesti imetajatest

90

7.

hind Tava .45 5

1

Must kärbseseen. Õppemäng Eesti seentest

22.

Tavahind 24.90

Raamat ja tellitav kogus (märgistage ristiga)

Roheline tuli. Kaardimäng liiklusest

40

JÕULUhind

hind Tava .90 9

2 30 30 30 30 60 00 60 60 60 40 40

90 90 75 90

3

 hind 10.  hind 10.  hind 10.  hind 10.  hind 41.  hind 92.  hind 41.  hind 41.  hind 41.  hind 44.  hind 44.  hind 9.  hind 9.  hind 15.  hind 17.

60 60 60 60 20 00 20 20 20 80 80

80 80 50 80

4 või enam

 hind 15.  hind 15.  hind 15.  hind 15.  hind 61.  hind 138.  hind 61.  hind 61.  hind 61.  hind 67.  hind 67.  hind 14.  hind 14.  hind 23.  hind 26.

90

........... tk

90

........... tk

90

........... tk

90

........... tk

80

........... tk

00

........... tk

80

........... tk

80

........... tk

80

........... tk

20

........... tk

20

........... tk

70

........... tk

70

........... tk

25

........... tk

70

........... tk

TELLIMISKUPONG

November 2013, esmatrükk 236 lk, 245 x 225 mm Neljavärvitrükk, kõva köide


Tellige TEA lasteraamatud terveks aastaks otse koju postkasti!

Alates 24 lk, 160 x 180 mm Neljavärvitrükk, kõva köide Rohkelt illustreeritud Lastekirjanduse paremik

TELLI SIIT!

48€

AASTATELLIMUS

12 RAAMATUT

hind Tava

POSTIKULU 0€

80

70.

Teil on võimalik tellida lasteraamat igaks kuuks otse koju postkasti samuti, nagu tellite ajalehti-ajakirju. Juba enam kui 7 aastat on TEA Kirjastuselt perioodikana ilmunud eelkooliealistele mõeldud lastekirjanduse paremik sarjas „Lapse oma raamatukogu”. Kõik need raamatud on kõvakaanelised, lapsele mõnusas väikeses formaadis ja illustreeritud rohkete värvirõõmsate piltidega. Lastega kodudesse on selle aja jooksul tee leidnud üle 100 erineva raamatu. Kohe aasta alguses ilmuvad sarjas J. ja W. Grimmi muinasjutt „Bremeni linna moosekandid”, Juhan Kunderi „Suur Peeter ja väike Peeter” ja Raja Valmseni muinasjutt „Tiigripoisi jahiretk”. Raamatuid illustreerib Eesti kunstnike paremik ja osa selle sarja raamatuid on pälvinud konkursil ka kaunima raamatu tiitli. Jõulupakkumine “Lapse oma raamatukogu” aastatellimuseks hinnaga 48 eurot (4 eurot raamat!) koos kojutoimetamisega kehtib 20. detsembrini (viimane maksepäev) ning saate juba alates jaanuarist iga kuu raamatu otse oma postkasti! Esimese raamatuga koos leiate oma postkastist ka KINGITUSE – „Lapse oma raamatukogu” KALENDRI. TEA Kirjastus tänab teid varajase tellimuse eest.

Tellimine

1. Kataloogist: Täitke tellimiskupongid, valige kättesaamise viis ja postitage. Kupongi postikulud tasub TEA Kirjastus. 2. TEA Kirjastuse e-poest: www.tea.ee erikaust JÕULUKINGID

Transport ja saatekulud

Kui valite kättesaamise viisiks “ELS Kulleriga”, on saatekulu 3,90€, “Post24 pakiautomaadist” on saatekulu 2,49€; kui tellimus on üle 29€, on kohaletoimetamine tasuta.

Tasumine

TEA Kirjastus saadab teile tellitud raamatute kohta arve, mille tasumise tähtaeg on 7 päeva. Tellimus toimetatakse teile ELS Postimüügi teenusega maksimaalselt 7 päeva jooksul arve laekumisest.

Järelmaks

TEA Kirjastus pakub võimalust osta jõuluks raamatuid intressivaba järelmaksuga: kui tellimus ületab 45€, saate maksta kolmes osas. Tellimus toimetatakse teile ELS Postimüügi teenusega maksimaalselt 7 päeva jooksul esimese osamakse laekumisest.

Järelmaksu vormistamiseks e-poes palume teil teha oma valik ostukorvis ja vormistada tellimus esmalt tavaarveks (maksetähtaeg 7 päeva) ja seejärel saata meile e-kiri tellimine@tea.eu, kus märkida oma arve number ja järelmaksusoov. Teile saadetakse arve kolmele osamaksele. 

TEA Kirjastuse raamatupoed

TALLINN • ESINDUSPOOD Tondi Ärikeskuse I korrusel Pärnu mnt.142 E-R 9.00-18.00, L 10.00-15.00 • VÄIKE RAAMATUPOOD Paavli 1/ Kopli 33 II korrusel E-R 10.00-18.00 • Raamatute OUTLET Liivalaia 28 E-R 10.00-18.00, L 10.00-15.00 • TEA Keeltekooli VÄIKE RAAMATUPOOD Tammsaare tee 47 E-R 10.00-18.00 RAKVERE • Turu Kaubamaja II korrusel  Laada 16  E-R 9.00-18.00, L 9.00-14.00

TEA Keeltekoolis keelekursused 25-s keeles. 25 aastat kogemust!

SAAJA TASUB POSTIKULUD

TEA Keeltekooli väikeses raamatupoes lai valik • keeleõpikuid • sõnaraamatuid • vestmikke • grammatikaid. Lapse oma raamatukogu. 12 kuud = 12 raamatut (ühe raamatu hind 4€, postikulu 0€) Lapse oma raamatukogu. 6 kuud = 6 raamatut (ühe raamatu hind 4.50€, postikulu 0€) 70

Lapse oma raamatukogu. Otsekorraldus (ühe raamatu hind 4. €, postikulu 0€)

nr 622

 hind 48.  hind 27.  hind 4. / kuu

makstud vastus eesti

00 00

70

.Post24 pakiautomaadist . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (kirjuta automaadi asukoht)  asukohti vaata www.post24/asukohad või helista 6161 006  kulleriga (telefoni märkimine kohustuslik)

aamatu soovin kätte saada R

TEA Kirjastus Kopli 33/Paavli 1 10412 Tallinn tel 6161 006 www.tea.ee

Tellija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . telefon . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Aadress . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 soovin saada TEA Kirjastuse püsikliendiks, e-post „ . . . . . ” . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2013

Postiindeks . . . . . . . . . . . .

..............................................

Allkiri . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 Soovin järelmaksu ja olen tutvunud tingimustega (ülal).

Allkiri . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

TELLIMISKUPONG

talvekataloog 2013 lehitsetavateks hyper  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you