Projekt "TOVÁRNA"

Page 1

Projekt „Továrna“

Rozvoj služby Teen Challenge


Proč se potřebujeme rozvíjet Středisko TC Šluknov svoji činnost rozvíjí od roku 1997 a postupně jim prošlo více než 500 mužů závislých na drogách nebo alkoholu. Většina z nich se setkala s poselstvím evangelia poprvé. Vzhledem k tomu, že našim cílem je také vliv na místní komunitu, ve spolupráci s městem dlouhodobě budujeme další služby. Výraznou součástí střediska je její podnikatelská divize www.tcprofi.com, která již více než 10 let úspěšně rozvíjí svoji činnost, kde byl obrat firmy v posledních letech více než 10 mil. korun ročně. Díky tomu jsme mohli nejen pomoci mnoha studentům získat kvalifikaci a pracovní návyky, někteří se stali vysoce kvalifikovanými zaměstnanci firmy a zároveň dobrovolníky v činnosti služby TC Šluknov, ať již jako streetworkeři nebo pomocníci ve středisku. Část zisku šla na podporu služby TC, zároveň jsme podpořili další potřebné, především ve spolupráci s Nehemii a stavebními misijními projekty. Projekt „Továrna“ je výsledkem předchozího období modliteb a hledání, jak umožnit další rozvoj činnosti Teen Challenge. Věříme v Bohem dané poslaní přinášet evangelium ztraceným a chceme v tom nadále růst. Věříme, že zakoupení staré továrny a pozemku v centru Šluknova za cenu 2 200 000 Kč je skvělou možností pro zamýšlené kroky rozvoje.


Projekt „Továrna“ - vize Našim cílem je postupně vybudovat prostor, kde vedle rozvoje podnikatelské činnosti, budeme v budoucnosti moci vytvořit zázemí pro službu TC, církve - prostředí, kde lidé naleznou pomoc a Ježíše Krista. Jedná se o dlouhodobou investici, věříme v její postupné zhodnocování. Vytvoření kvalitního zázemí pro činnost TC Šluknov a www.tcprofi.com je klíčové pro:

-

Finanční stabilitu celého Teen Challenge do budoucna. Na základě zkušeností z minula víme, že díky postupnému získání vlastních prostředků z podnikatelské činnosti a podpory dárců je možné prostory postupně rekonstruovat. Stejným principem jsme vybudovali středisko ve Šluknově, a to z velké části z vlastních zdrojů a práce, na které se podílelo mnoho studentů v programu, ale také dobrovolníků z církví v ČR a zahraničí. Realizace projektu by umožnila osamostatnění od závislosti na jednom partnerovi a rozšířila podnikatelské možnosti.

-

Vybudování prostoru pro terapeutické poradenské ambulantní středisko pro závislé a jejich blízké dosažitelné z centra města

-

Vybudování startovacích bytů pro studenty po programu

-

Vybudování „Thrift Store“ a „kavárny“– ve spolupráci s partnerským TC v Holandsku a Dánsku otevřít obchod s recyklovaným nábytkem, hračkami a oblečením, který by jednak zajistil pokrytí části provozních nákladů a zároveň by byl spolu s kavárnou místem setkávání místní komunity s možností sdílet evangelium.

Vytvoření zázemí pro činnost církve přímo v centru města. Možnost sloužit lidem blízko centra města – vybudováním prostoru především pro mladé studenty místních škol pro volnočasové aktivity, rozšíření prostoru pro službu dětského centra, vytvoření prostoru pro mateřské centrum, vytvoření nízkoprahového sportoviště


Historické souvislosti TC Profi prošlo významným rozvojem. Z úvodu se podílelo na podnikatelských aktivitách jiného partnera. Díky rostoucím zkušenostem a kvalitě se stali klíčovou součástí projektů partnera, a to zejména v kovovýrobě a sklářské výrobě (např. lustry pro zámořské lodě). Součástí podnikání je i stavební činnost, která např. umožnila rekonstrukci továrny daného partnera. Výraznou proměnu továrny po postupné rekonstrukci dokumentují následující fotky. Tato zkušenost je jedním z klíčových předpokladů pro úspěšnost nově představovaného projektu „Továrna“. Vzhledem k různým komplikacím ve vztahu se současným partnerem, kde jsme v pronájmu, je pro nás nutné získat vlastní prostor.


Naše zkušenosti v praxi před a po rekonstrukcí skrze www.tcprofi.cz


Naše dílny před a po rekonstrukci


Projekt „Továrna“ – budova Budova továrny se nachází 300 metrů od náměstí města Šluknov. Prodejní cena továrny je 2 200 000 Kč. Celková velikost pozemku je 6 000 m2, z toho zastavěná plocha 3 000 m2, manipulační plocha 3 000 m2. Budova má dvě hlavní části. Přízemní budova o velikosti 1 500 m2 s nutností výrazné stavební opravy z důvodu zatékání, čtyř podlažní budova o velikosti jednoho patra 700 m2 v dobrém stavu bez nutnosti velkých stavebních úprav. Nezbytností však bude rekonstrukce sociálního zařízení, dílčí opravy střechy, okapů, části elektriky, nové topení do provozní části budovy.


Projekt „Továrna“ - fotky


Projekt „Továrna“ - fotky


Projekt „Továrna“ – kroky a finance Dne 4. 5. byl nákup budovy jednohlasně schválen NR TCI. Dne 5. 5. byl projednán nákup budovy s vlastníkem. Dne 14. 5. byl vydán souhlas Rady AC k realizaci výdaje dle Ústavy. Kroky realizace nákupu budovy a úvodní opravy. Do srpen 2020 Kupní cena budovy a pozemku:

2 200 000 Kč

Přislíbené dary na nákup k 17.5.:

1 750 000 Kč

Získání dalších dárců na nákup:

450 000 Kč

Průběh roku 2021 Je dán příslib řešení a zajištění kotelny cca 250kw Prostředky TCI na přestěhování a start TC Profi: Prostředky na studii budoucího rozvoje a architektonických řešení budou stanoveny dle projektového manažera

1 000 000 Kč


Projekt „Továrna“ - staňte se součásti i vy Děkujeme Radě církve AC, sborům různých denominací a Vám jednotlivým podporovatelům za dlouhodobou podporu Teen Challenge. Děkujeme za vaši podporu i v nedávném období, které pro nás nebylo snadné, ale přispělo k provedení pozitivních změn v naší činnosti. Rádi bychom získali pro tento projekt vaši podporu či partnerství. Budeme vděční, pokud byste nám pomohli získat chybějící část prostředků na nákup či následné opravy. Budeme vděční za vaše rady, doporučení. Budeme vděční za vaše modlitby.

tcczech@gmail.com

I

tel: 777180549

I

č.ú. 923098309/0800