Page 1


HAKKIMIZDA Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding adıyla yoluna devam etmektedir. Holding bünyesinde; Gintem Madde Yönetimi A.Ş, Toirent A.Ş, GP A.Ş, WinWin A.Ş, Turp A.Ş, GNCR Enerji A.Ş ve Gencer İnşaat şirketlerinin rekabet üstünlüklerini kalıcı kılmayı hedefleyerek, ‘Her zaman ilkleri gerçekleştirmek’ ilkesiyle daha iyi bir yaşam için yatırım çalışmalarını sürdürmektedir. Katı atık, mobil kiralama, mobil ödeme, enerji ve inşaat sektörlerindeki şirketleri ve 2500’ü aşan çalışanı ile Türkiye'nin öncü kuruluşlarından biri konumundadır.


g'iriลŸimci ruh, yenilikรงi perspektif...


35 Yılı Aşkın Tecrübe, %100 Türk Sermaye! İlk girişimini 1976 yılında gerçekleştirdikten sonra 2013 yılında GNCR ünvanı ile holdingleşme sürecini tamamlayan şirketler grubumuz; ‘Her zaman ilkleri gerçekleştirmek’ ilkesi ile bugünkü konumuna ulaşmıştır. Sadullah Gencer GNCR Holding Yönetim Kurulu Başkanı

GNCR; %100 Türk sermaye yapısı ve beş farklı sektörde bulunan iştirakleri ile ülke ekonomisi ve dinamiğine hizmet vermektedir. Holding bünyesinde bulunan beş firma ile Yerel Kaynak Yönetimi, (Entegre Katı Atık Yönetimi) Yenilenebilir Enerji Yönetimi, Gayrimenkul ve İnşaat Yönetimi, Mobil Yaşam Destek ve Kiralama Hizmetleri, Alternatif Finansal Hizmetleri, Bilgi Teknolojileri Üretimi ve İşletmesi alanlarında ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik hizmetler ağı oluşturmuştur. 35 yılık deneyim, sermaye ve insana yaptığı sürekli yatırımlarla yolunda emin ve doğru adımlarla ilerlemeye devam eden GNCR Holding kuruluşundan bu yana sürdürülebilir, çağdaş, kaliteli, çevreci ve sağlıklı bir yaşam için gerekli ürün ve hizmetleri sunmayı temel amaç edinmiştir. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda da GNCR Holding, bünyesinde bulunan kuruluşları, yatırım alanları, yönetim biçimi ve özellikle inançlı ve dürüst çalışanları ile Türkiye’nin gururu ve gülümseyen temiz yüzü olmaya devam edecektir. Saygılarımla,


n'et yat覺r覺mlar, somut kazan癟lar...


TARİHÇE Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding adıyla yoluna devam etmektedir. Holding bünyesinde; Gintem Madde Yönetimi A.Ş, Toirent A.Ş, GP A.Ş, WinWin A.Ş, Turp A.Ş, GNCR Enerji A.Ş ve Gencer İnşaat şirketlerinin rekabet üstünlüklerini kalıcı kılmayı hedefleyerek, bu bağlamda daha iyi bir yaşam için yatırım çalışmalarını sürdürmektedir. Gintem Madde Yönetimi A.Ş. çevresel bilinciyle sürdürülebilir madde yönetiminde uzmanlaşmıştır, Türkiye genelinde ki belediyeler ve yerel yönetimler ortaklığında entegre katı atık yönetimi ile çevre temizliği, atık toplama, taşıma, ayrıştırma ve biokütle madde yönetimi çerçevesinde ambalaj atıkları geri dönüşümü, atıktan enerji geri kazanımı, bertaraf tesisi ve/veya depolama sahası projelerinde başarıyla hizmet vermektedir. Toirent A.Ş. mobil tuvalet, lavabo, duş, ofis, kabin, çöp konteyner ve araçları, su tankı, vidanjör ile her türlü emtiayı kiralamanın yanı sıra organizasyonlar için gerekli ekipman desteği ile saha temizliği hizmeti vermektedir. Toirent’in yine alt kuruluşları olan Toipark projesi kapsamında park alanlarında, okullarda, toplu taşıma duraklarında dezenfeksiyon ve hijyen hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca çocuk oyun parklarındaki görüntü kirliliği ve elektriklenme problemlerini de özel yöntemlerle gidermektedir. Toimarin projesiyle de mobil platform, mobil marina, mobil havuz, mobil organizasyon alanları kiralama ve su ile ilgili tüm kiralık ürün ve hizmetleri sunmaktadır.


c'iddi yaklaşım, profesyonel çözüm...


TARİHÇE Global Payment Sistem A.Ş. mobil ödeme sistemler için yeni teknolojiler geliştirmek amacıyla kurulmuştur. GP A.Ş, yazılım, cihaz, altyapı kurulum, saha ve operasyon hizmetlerinin yanında mobil ödeme network ağı ile ödeme sistemleri işletimi konusunda da faaliyet göstermektedir. WinWin A.Ş, hizmet sektöründe geniz bir pazar payı olan kurumsal firmaların yemek ihtiyaçlarını mobil ödeme teknolojisi ile sunarken Turp, Türkiye’de mobil ödeme alanında yeni projeler geliştirerek mikro ödeme, transfer ve sipariş alanında faaliyet gösteren ilk firma olup mikro bankacılıkta son kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermektedir. GNCR Enerji A.Ş, Türkiye’de GES yatırımları kapsamında 2013 yılı Haziran ayında başlatılan lisans başvurusu ihaleleri ile birlikte yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını projelendirmeye başlamıştır. 600 MW bağlantı iznine karşılık kurulacak olan güneş panellerinin projelendirilmesi ve uygulaması, yatırımlarımız arasında yerini almıştır. Bu proje ile birlikte, GNCR Holding vizyonun temelinde var olan çevre bilinciyle bir kere daha Türkiye’ye katma değer kazandıran bir yatırım ile adını duyurmayı hedeflemektedir. Yeni bir atılım olarak inşaat sektörüne farklı alanlarda edindiği bilgi ve tecrübenin gücüyle atılan GNCR Holding, İstanbul’a ve Türkiye’ye değer katacak projelere imza atmayı planlamaktadır.


r'asyonel hizmetler, güçlü şirketler...


ViZYON - MİSYON

VİZYON

1976 yılında kurulan GNCR Holding, “Her zaman ilkleri gerçekleştirmek” ilkesini benimsemiş; •

Kendi sektörlerinde lider

Öncü ve güvenilir marka yatırımlarına sahip

Ülke ekonomisine katkı sağlayan

Son yıllardaki tüm girişimlerini ve yapılanmasını bu çerçeve doğrultusunda gerçekleştiren;

Müşterilerin, paydaşların ve çalışanların en çok tercih ettiği,

%100 yerel sermaye ile stratejik büyüme yapısını koruyan

Şirket grubu olarak varlığını sürdürmeyi vizyon edinmiştir. MİSYON Çalışanları, güçlü organizasyon yapısı ve çağdaş kurumsal yönetim anlayışı ile GNCR Holding; değişen müşteri ve piyasa ihtiyaçlarına odaklanır, tüketicilere uygun fiyatlarla kolayca ulaşabilecekleri yüksek kalitede ürün ve hizmetler sunar, pazarın en iyi ürün ve hizmetini sağladığı müşterileriyle güçlü ortaklıklar kurar. GNCR Holding’in gücü, sadece vaat ettiklerinden değil gerçekleştirdiği çalışmalardan gelir. Güveni merkezine alan politikasıyla GNCR Holding, tüketicilerini, müşterilerini, çalışanlarını ve içinde bulunduğu toplumu düşünerek, onların faydasını gözeterek faaliyetlerini sürdürür. GNCR Holding sürekli kendini geliştirerek ve güçlenerek yoluna devam edecektir.


20 Yılı Aşkın Deneyimiyle Teknolojide Uzman, Çevreci Bir Lider…


GİNTEM

Atık ve öz kaynak (madde) yönetiminin her alanında faaliyet gösteren Gintem Madde Yönetimi A.Ş, 1993 yılında belediyelere ve yerel yönetimlere çevre temizliği ve geri dönüşüm konusunda hizmet vermek üzere kurulmuştur. Entegre Katı Atık Yönetimi anlayışını ülkemizde ilk dile getiren ve uygulayan firma olarak 20 yılı aşkın süredir faaliyetini sürdürmektedir. Gintem Madde Yönetimi A.Ş, entegre katı atık yönetiminin önemli bir adımını oluşturan atıkların toplanması, transferi ve ayrıştırması ile yerleşim alanlarında cadde ve sokakların son teknolojik ekipmanlarla temizlenmesi hizmetlerini pek çok yerel belediyenin hizmetinde sürdürmektedir. Son çevre teknolojilerini kullanarak geri kazanım tesisleri ve atık depo sahaları inşa edip işletmesini üstlenen Gintem Madde Yönetimi A.Ş, bu tesislerin çevreye zarar vermeden ekonomik ve teknik açıdan verimli işletilmelerini sağlamaktadır. Bilgi birikimi ve tecrübesini, gerçekleştirdiği projelerin yanı sıra uluslararası işbirlikleri ile sürekli geliştiren Gintem, katı atık yönetimindeki derin ve profesyonel yaklaşımıyla son teknolojileri yerel sektöre taşıyarak lider konumunu korumaktadır. Gintem’in hizmet sunduğu yerleşim alanlarında çevre ve makina mühendisleri tarafından projelendirilen çevre teknolojileri ile düzenlenmiş her türlü altyapı, araç bakım ve onarımlarının yapılabildiği garajlar, şantiyeler, geri dönüşüm ve yönetim birimleri bulunmaktadır. Her şantiyede iş alanı ile ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip, konusunda uzman mühendisler ve işletmeciler görev yapmaktadır. Gintem ayrıca, lider konumunda sektörün gelişimine katkı sağlamak adına hizmet veren kısa adı UKAB olan Uluslararası Katı Atık ve Teknoloji Birliği’nin de kurucusudur.


Hijyene ihtiyacın olduğunda Toirent yanında!


TOİRENT 1999 depremi sebebi ile meydana gelen acil duruma yardım için giden firmalarımız orada halkın en önemli ihtiyacı olan hijyen şartlarının sağlanması ve sürdürülmesi hizmetini görmüş, bu alanda bölgede bulunan Alman firma ile iş birliği yaparak ülkemizde yeni bir sektörün başlamasına vesile olmuş ve 2003 yılında Toirent A.Ş. kurulmuştur. Öncelikle mobil tuvalet olmak üzere, lavabo, duş, her türlü ofis, büro, VIP kabininin kiralanması ile temizlik ve bakım hizmeti sunmaktadır. İhtiyaç duyulan her yerde sağlığa uygun bir ortam sağlamayı ve bunu korumayı taahhüt eden Torient, çözüm ortağı olarak beklentilerin ötesinde hizmet vermektedir. ROCK’N Coke, Akdeniz Olimpiyatları gibi Türkiye genelinde yapılan büyük çaplı organizasyonlar ile yaptığı çalışmalar, sivil ve askeri alanlarda anahtar teslimi proje uygulamalarındaki kalite anlayışı, Toirent’in en önemli referanslarını oluşturmaktadır. Toirent A.Ş, açık hava organizasyonlarında, askeri tatbikatlarda, yarışlar ve spor müsabakalarında, kurban satış ve kesim yerlerinde, park ve piknik alanlarında, plajlarda sahil boyları ve iftar çadırlarında, festivali şenlik ve mitinglerde, inşaat şantiyelerinde kısaca ihtiyaç duyulan her yerde hijyenik ekipmanlarla kiralanabilir mobil hizmetler sunarak ülkemizde böyle bir sektörün oluşmasını sağlamıştır. Yenilikçi yapısı ile Toirent, Toipark projesi kapsamında park alanlarında, okullarda, toplu taşıma duraklarında dezenfeksiyon ve hijyen hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca çocuk oyun parklarındaki görüntü kirliliği ve elektriklenme problemlerini de özel yöntemlerle gidermektedir. Toimarin projesi ile de mobil platform, mobil marina, mobil havuz, mobil organizasyon alanları kiralama ve su ile ilgili tüm kiralık ürün ve hizmetleri sunmaktadır.


Karşılıklı Kazandıran ve Gülümseten Hizmetler


WİNWİN WinWin Kurumsal Hizmet Yönetimi, ilham aldığı isminin anlamı olan karşılıklı kazanım felsefesiyle, 2006 yılından bu yana Türkiye’de kurumsal ödeme hizmeti sunmaktadır. Sektörde ilk M-Payment uygulamasını anlaşmalı üye işyeri kuruluşlarla hayata geçiren, merkezi İstanbul’da bulunan WinWin; sunduğu alternatif ödeme sistemlerini kullanan kurum ve kuruluşta çalışan personelin, üye işyerlerinin ve ülke ekonomisinin aynı anda kazançlı olduğu sistemi her alana yaygınlaştırmayı amaç edinmiştir. WinWin, yaklaşık 265 bin kişiyi kapsayan şirketlerin personeline, maaş dışında sağladığı (yemek, konaklama, ulaşım, temsil ve ağırlama, iletişim, sosyal yardım, güvenlik, sağlık, sigorta, giyim vb.) her türlü hakkı, sahip olduğu üye ağı üzerinden kullandırarak, çalışanların, müşteri kurum ve kuruluşların, üye işyerlerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla işletilen bir hizmet ve ödeme sistemidir. www.winwin.com.tr sitesinden üye ve müşterilere bulundukları yerden sipariş girişi, işlem takibi, fatura sorgulama gibi işlem girişlerine kolaylıkla ulaşmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanıcılar kendi bakiyelerini görebiliyor, hesap bildirim cetvellerine ulaşabiliyor ve ödeme gerçekleştirebiliyorlar. WinWin, İstanbul’daki Genel Müdürlüğe bağlı, Kuzey Marmara, Ankara’da İç Anadolu, İzmir’de Ege, Bursa’da Güney Marmara, Antalya’da Batı Akdeniz, Adana’da Doğu Akdeniz, Trabzon’da Karadeniz ve Diyarbakır’da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlükleri ile sekiz bölgede toplam 14.512 noktada bulunan yaygın bir organizasyon yapısına sahiptir.


Yeni Nesil Ă–deme Sistemleri


TURP Turp; kullanıcıların cep telefonu ile üye işyerimize diledikleri yerden ödeme yapıp, sipariş verebilecekleri ve diledikleri zaman para transfer edebilecekleri yeni kuşak bir hizmettir. Son derece çağdaş ve teknolojik bir uygulama olan cüzdan, kart veya nakit taşıma risklerini ortadan kaldıran, ödemenin yapılacağı yerde kullanıcının bulunmasını gerektirmeyen, dilediğinizde cep telefonunuzdan dilediğinizde ise üye işyeri Turp Terminallerinden, tahsilat, ödeme, transfer ve sipariş taleplerinde bulunabileceğiniz özgür bir sistemdir. Internet, WAP ve Java uygulamaları ile Mobil Ödeme Hizmeti, Bireysel WinWin kullanıcısına farklı mecralarda hizmet vermektedir. Kullanıcı, Turp internet sitesi ile, www.turp.com.tr adresinden tüm sipariş, arama ve diğer işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Müşterinin site üzerinden yapacağı kişisel bilgi girişi, bu bilgilerin paylaşılması ve diğer tüm kişiye özel işlemlerin güvenliği, uluslararası standartlar çerçevesinde ele alınmıştır. Sitenin bilgi güvenliği SSL (Secure Sockets Layer) sertifikası ile sağlanmıştır. Ayrıca Turp Terminalleri’nde özel güvenlik önlemleri mevcut olup, önlemler üretim esnasında da ek güvenlik kontrolleri ile desteklenmektedir. Turp Akıllı Cüzdan Hizmeti’nin, güvenliğe yönelik en önemli tedbiri, ‘Kullanıcılarının Değiştirilemez Özelliklerini Kullanabilme’ ye yönelik olarak tasarlanmış olmasıdır.


Mobil Ă–deme ve Transfer Teknolojileri


GLOBAL PAYMENT % 100 yerli yatırımla 2006 yılında kurulan Global Payment Ödeme ve Transfer Sistemleri, ‘WinWin’ Kurumsal Hizmetler ve ‘Turp’ Bireysel Hizmetler alanında iki ayrı alanda uygulama ile markalaşmayı başarmıştır. Global Payment; WinWin ve Turp sistemleri aracılığıyla yurt çapında yaklaşık 265 bin kullanıcıya hizmet vermektedir. GP, elektronik ve IT takımları, satış ve pazarlama kadrosu ile toplamda 70 kişilik ekibiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. GP; kullanıcı, restoran, market ve diğer satış noktalarından oluşan zincirleme bir sisteme bağlı olarak çalışmaktadır. M-Payment yemek pazarının yüzde 100’üne sahip olan Global Payment A.Ş, Türkiye’de ‘Mobil Ödeme Sistemi Kültürü’nü yaymayı hedeflemektedir. Genç kadrosu ile aktif büyüme hızına sahip olan Global Payment’ın hizmetlerinin yüzde 40’ı kamu, yüzde 60’ı özel sektör ağırlıklı olup, kamudaki pazar paylarının yüzde 70 olduğu bilinmektedir.


IŞimdi Bilgi ve Birikimi İnşa Etme Zamanı…


GNCR İNŞAAT GNCR Holding, “ Kaliteli Yaşam Merkezleri “ sunma amacı ve şehre kimlik katan yaşam alanları yaratmak ilkesiyle oluşturduğu butik projeleriyle inşaat sektöründe çalışmalarına devam etmektedir. Bu inşaat projesi ile hedefimiz, GNCR Holding’in bugüne kadar sahip olduğu başarıları, sanayi ve ticaret adına gerçekleştirdiği yenilikleri, yatırımları ve yatırım gücünü inşaat sektörüne de en iyi şekilde taşıyabileceğini göstermek, Türkiye ve Istanbul’a yeni bir değer katmaktır. Yükselen sektörün 3 milyonu aşan çalışan sayısına, Gencer İnşaat olarak da istihdam anlamında katkı sağlanması planlanmaktadır.


Çevre biliniciyle enerji yatırımı


GNCR ENERji

GNCR Holding, Gintem Madde Yönetimi A.Ş. ile katı atık alanında elde ettiği değer, bilgi ve deneyimi 2013 yılında planladığı enerji yatırımı ile daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir. Bilindiği üzere; UEA tahminlerine göre, üye ülkeler arasında enerji talebinin orta ve uzun vadede en hızlı artış kaydedeceği ülke Türkiye’dir. Öte yandan, yapılan çalışmalarda toplam nihai enerji talebi ile toplam birinci enerji talebinin 2020 yılı itibariyle iki kata yakın bir artış sırasıyla 170,3 ve 222,4 MTEP seviyesine ulaşması; elektrik, doğal gaz ve petrol talebinin ise sırasıyla 398-434 milyar kWs, 59 milyar metreküp ve 59 milyon ton seviyelerini bulması beklenmektedir. Artan talebi karşılamak her üç alanda da büyük oranlarda yatırım gereksinimini ortaya çıkarmaktadır. Türkiye, yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesine verdiği önemin bir ifadesi olarak, 26 Ocak 2009 tarihinde Bonn’da düzenlenen konferans sonunda imzalanan anlaşmayla, Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’nın (IRENA) kurucu üyeleri arasında yerini almıştır. Türkiye’nin coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli ortalama yıllık toplam güneşlenme süresi 2.640 saat (günlük toplam 7,2 saat) ve ortalama toplam ışınım şiddeti 1.311 kWh/m²-yıl (günlük toplam 3,6 kWh/m²) olduğu tespit edilmiştir. Güneş Enerjisi potansiyeli 380 milyar kWh/yıl olarak hesaplanmıştır. Ülkemizdeki toplam kurulu güneş pili gücü 2000 yılı içinde 250 kWp kadardır. Fotovoltaik sistemin işletme kolaylığı, (ı) hareketli parçalarının olmaması nedeniyle uzun yıllar sorunsuz çalışması, (ıı) modüler olması yani talebe bağlı olarak bir kaç yüz W’'tan bir kaç yüz MW'a kadar büyüklükte kurulabilmesi,


GNCR ENERji

(ııı) çok kısa sürede devreye alınabilmesi, (ıv) kullanım noktasına yakın tesis edilerek hat kayıplarının azaltılması, (v) uç noktalarda şebekeye bağlanarak elektrik kalitesinin artmasını sağlaması ve böylece gerilim düşmeleri nedeniyle oluşan arızaların ortadan kalkması, fotovoltaik enerjinin başlıca üstünlükleridir. Güneş pilleri; uzun ömürlü, dayanıklı ve kayda değer bir çevre kirliliği oluşturmayan yarı iletken aygıtlar oldukları için çalışmaları sırasında hiç bir elektriksel sorun çıkarmama ve çok az bakım gerektirme özellikleri ile ayrıca Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaktır. Yenilenebilir enerji bakımından önemli bir potansiyele sahip olan Türkiye’nin, 2023 yılına kadar toplam enerji talebinin %30’unun yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanması öngörülmektedir. Türkiye’de enerji talebindeki sürdürülebilir büyüme ve hükümetin yerli üretimdeki yenilenebilir enerji payını arttırması dikkate alınarak, GNCR Holding; bilgili ve deneyimli olduğu entegre katı atık yönetiminden sonra atıktan enerji üretimi ve solar enerji sistemlerine de yatırım yapma kararı almıştır. Bu çerçevede, GNCR Holding’in bir iştiraki olan GNCR Enerji A.Ş. güneş enerjisi sektörüne nüfuz edecek yatırımlar yapmaya başlamıştır. Şimdiye kadar, 5 ayrı lokasyonda ölçümleme istasyonları kurulmuş ve bir yıllık veriler toplanmıştır. Buna karşılık, GNCR Enerji A.Ş. fizibilite çalışmalarını sürdürmektedir. GNCR Holding, Türkiye’de GES yatırımları kapsamında 2013 yılı Haziran ayında başlatılan lisans başvurusu ihaleleri ile birlikte yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarımızı projelendirmeye başlayarak, 600 MW bağlantı iznine karşılık kurulacak olan güneş panellerinin projelendirilmesi ve uygulaması, yatırımlarımız arasında yerini almıştır. Bu proje ile birlikte, GNCR Holding vizyonun temelinde var olan çevre bilinciyle bir kere daha Türkiye’ye katma değer kazandıran bir yatırım ile adını duyurmayı hedeflemektedir.


www.gncr.com gncr@gncr.com https://facebook.com/gncrholding https://twitter.com/gncrholding

Gncr sunum