Page 1

KAS NOTIEK

TARTU?


Tartu ir universitātes pilsēta ar daudzveidīgu un krāsainu kultūras dzīvi. Šeit Jūs atradīsiet informāciju par svarīgākajiem pasākumiem Tartu pilsētas kultūras un sporta dzīvē 2016. gadā. Papildu informācija par citiem daudzajiem notikumiem ir pieejama mūsu interneta tīmekļa vietnē: kultuuriaken.tartu.ee.


Starptautiskais vingrošanas turnīrs „Mis Valentine” / Eiropas čempionāts mākslas vingrošanā 11.–14. februāris Jau 22. reizi Tērbatas ziemā pulcēsies pasaules vingrošanas grācijas, lai piedalītos Eiropas vienās no lielākajām vingrošanas sacensībām „Mis Valentine”, kas vienlaikus ir arī grupu vingrošanas Pasaules kausa sacensību posms. Visaugstākā līmeņa sacensībās piedalās vingrotājas no 30 pasaules valstīm.

www.vkjanika.ee


44. Tartu Maratons 21. februāris Tartu maratons Austrumeiropas sacensību vidū lepojas ar vislielāko dalībnieku skaitu. Ik gadu uz emocionālajiem sporta svētkiem sapulcējas ap 10 000 slēpošanas fanu no Igaunijas un citām pasaules valstīm. Klasiskā stila maratonā tiek piedāvātas divas distances – 63 km un 31 km. Jaunāko ģimenes locekļu vidū popularitāti bauda Tillu un Mini slēpošanas braucieni, kas notiek Tehtveres sporta parkā. Tartu slēpošanas maratons ir iekļauts starptautiskā World Loppet slēpošanas sacensību sērijā.

www.tartumaraton.ee


Vizuālās kultūras festivāls “Pasaules filma” 28. marts – 2. aprīlis Tartu vizuālās kultūras festivāla „Pasaules filma” (Maailmafilm) laikā uz ekrāniem tiks demonstrētas antropoloģiskas un etnogrāfiskas filmas. Vienas nedēļas laikā publikai būs iespēja pabūt visos kontinentos, ar demonstrējamo filmu starpniecību iepazīties ar citādo. Festivāla laikā darbosies tematiskās darbnīcas, notiks izstādes un tikšanās ar filmu autoriem.

www.worldfilm.ee


Starptautiskais baletskolu gala koncerts „ Sapņu lidojums” 30. marts Marta beigās uz teātra „Vanemuise” skatuves norisināsies starptautiskais baletskolu gala koncerts „Sapņu lidojums”, ka piedāvās iepazīšanos ar Ida deju skolas 4. izlaiduma dejotājiem. Koncertā piedalīsies Tallinas Baletskolas, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas, Helsingin Tanssiopisto, Oslo Balletthøgskolen u.c. baletskolu audzēkņi. Abiturientu vidū ir vairāki starptautisku konkursu laureāti. Priekšnesumu greznos garāki fragmenti no klasiskām baleta izrādēm „Parīzes liesmas” un „Gulbju ezers”, sadarbībā ar Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu – Grand Pas no baleta „Paquita”, kā arī klasikas pērle – K.Sen-Sansa „Mirstošais gulbis”.

www.idatantsukool.ee


Studentu festivāls „Tērbatas pavasaris” 25. aprīlis – 1. maijs „Tērbatas pavasaris” ir studentu gara paudējs. Dalībniekiem, kā arī viesiem ir iespēja ļaut dvēselei un garam atpūsties, izmantot ļoti piesātināto izklaides un kultūras programmu. Kopdarbība rada pozitīvismu, kas jau vairākus gadu desmitus ir vērtīgs dvēseles slāpju remdētājs visiem, kas apmeklē kādu „Tērbatas pavasara” pasākumu.

www.studentdays.ee


Literatūras festivāls „Prima Vista” 4.–7. maijs

„Prima Vista” piepilda pilsētu ar literatūru. Profesionāļi satiekas ar lietpratīgu un labestīgu auditoriju, visiem ir iespēja gūt baudu no daiļrades, kopīgi tiek apspriesti jautājumi, kas skar rakstniecībai būtiskus momentus. Šī gada festivāls aicina padomāt par jaunību un jauneklīgumu un atrast tos sevī. www.kirjandusfestival.tartu.ee


Autordziesmu festivāls „Maija dziesma” 5.–7. maijs

Ik pavasari Tērbatā sapulcēsies vairāki desmiti igauņu dziedātāju un dziesmu autoru, lai trijās festivāla dienās atklātu publikai savas domas un jūtas, kas slēptas mūzikā. „Maija dziesmas” festivāls ir domāts tiem klausītājiem, kuri grib kopā ar dziesmu autoru vai izpildītāju atrasties uz vienas stīgas.

www.mailaul.ee


Mode – Performance – Dejas 7. maijs MPT ir tradīcijām bagāts pasākums, kurā mūsdienu jaunieši demonstrē jaunas un neatkarīgas idejas apģērbu modes, aksesuāru dizaina, video, mūzikas un skatuves mākslas jomās. Uzvedums katru gadu tiek organizēts citā vietā. Tā mērķis ir aizvest skatītājus uz vēl neapmeklētām Tartu pilsētas telpām, kas ir maz izmantotas vai var sagādāt negaidītus pārsteigumus. Papildus skatuviskajiem priekšnesumiem dažādi ievadošie pasākumi notiks jau sākot no aprīļa.

www.artcol.ee/mpt


SEB 34. Tērbatas skriešanas maratons 8. maijs SEB Tartu Skriešanas maratons ir lielākais Baltijā apvidus skrējiens ar vairākiem tūkstošiem dalībnieku. Maratona distance šķērso Dienvidigaunijas daudzās un dažādās ainavas. Amatieri var izvēlēties skriet vai nu 23 km, vai 10 km garu distanci, to var pieveikt dažādi – ar skriešanas vai nūjošanas metodi. Mazākiem dalībniekiem notiek savi skrējieni. www.tartumaraton.ee


Muzeju nakts 14. maijs Šajā sestdienas naktī maija mēnesī visu Tērbatas muzeju un citu vēsturi saglabājošo iestāžu durvis atveras vēlāk nekā parasti, pie tam bez maksas, kā tas ir arī visur citur Eiropā. Muzeju nakts programma ir daudzveidīga un ļoti aizraujoša. Tērbata – pilsēta, kurā ir visvairāk muzeju Igaunijā, – var sniegt daudz atklāšanas prieka.

www.muuseumioo.ee


Mūzikas festivāls „Indiefest” 19.–21. maijs Tartu „Indiefest” sniedz publikai iespēju iepazīties ar pašmāju un ārzemju alternatīvas mūzikas, kā arī ar neatkarīgās kultūras sasniegumiem. Dienas laikā visi ir gaidīti uz apspriedēm ar interesantiem viesiem. Vakaros tiek demonstrētas tematiskās filmas, notiek koncerti.

www.indiefest.eu


Tour Of Estonia / Tartu Grand Prix 27. –28 maijs Starptautisko profesionālo velosipēdistu sacensību posmi šķērso Igaunijas skaistākās pilsētas un ciematus. Velobrauciens beigsies 28.maijā, kad Tartu pilsētā notiek populārās Tartu Grand Prix sacensības, kas pulcē tūkstošus skatītāju. Tour of Estonia ir iekļauts Estonian Cycling Weekend programmā.

www.tourofestonia.ee


SEB 35. Tartu velorallijs 29. maijs

Igaunijas vislielākajā velorallijā piedalās gan profesionāļi, gan amatieri. 135 un 66 km garās distances pieveic gandrīz 7500 dalībnieku. Līkumainā distance vijas galvenokārt pa Dienvidigauniju un finišē Tartu pilsētas centrā. Turpat notiek populārie bērnu braucieni. Tartu velorallijs ir iekļauts Estonian Cycling Weekend programmā. www.tartumaraton.ee


trltegijad.wordpress.com

Tartu apriņķa deju svētki „Dvēseles koks” 29. maijs Maija beigās notiekošo Tartu apriņķa deju svētku „Dvēseles koks” (Hingepuu) centrālā tēma ir prieki un rūpes, kas caurvij cilvēka dzīves gaitas. Rādi muižas parkā vērojamā priekšnesuma dalībnieki – lieli un mazi tautas deju dejotāji – ietērps dejas valodā stāstu par dabas un cilvēka savstarpējo saikni. Dvēseles koka dzīves cikls sākas ar jauna cilvēciņa ierašanos šajā pasaulē. Tas ir kā līgums ar darbu: mēs rūpējamies par tevi un ticam, ka tu rūpēsies par mūsu bērnu.


Bērnu aizsardzības diena 1. jūnijs Tartu atzīmē Bērnu aizsardzības dienu ar jautru ģimenes festivālu “Mācīties ārā ir aizraujoši” (Õues õppida on mõnus). Brīvdabas pasākumā var justies vienlīdz labi gan mazie, gan arī viņu vecāsmātes un vectēvi. Festivāls sniedz iespēju pavadīt jautru dienu, atklāt savus talantus, iegūt jaunas zināšanas un dalīties tajās ar citiem spēlēs un izklaidēs, kopā būšanas priekos.

lille.tartu.ee/lastekaitsepaev


Igaunijas aviācijas dienas 4.–5. jūnijs

4. un 5. jūnijā Tartu apriņķī izvietotais Igaunijas Aviācijas muzejs gaida visus lielos un mazos aviācijas draugus uz muzeja teritorijā un virs tā esošajā gaisa telpā notiekošajām brīvdabas aviācijas dienām. Skatītāji varēs vērot izpletņlēcēju demonstrējumu, piedalīties lidojumos, kā arī izmēģināt savas spējas dažādās atrakcijās (simulatoros, katapulta, izpletņlēkšanas simulators, batuti). Divu dienu garumā būs iespēja iepazīt modernāko aviācijas tehniku un baudīt interesantu programmu, kas norisināsies gan uz zemes, gan gaisā. www.lennundusmuuseum.ee


Starptautiskā baznīcu nakts 10. jūnijs

Vienlaikus ar daudziem citiem Eiropas dievnamiem, 10. jūnija vakarā savas durvis interesentiem vērs arī Tērbatas baznīcas. Baznīcu nakts laikā nepiespiestā atmosfērā var ielūkoties dažādu konfesiju ikdienas dzīvē, atklāt baznīcās esošos mākslas dārgumus un baudīt mūziku. Būs ko darīt gan lieliem, gan maziem, sava vieta un laiks būs ierādīti arī klusām pārdomām, protams, neiztikt arī bez kāpšanas baznīcas tornī. www.kirikuteoo.ee


Wow Run 11. jūnijs “Wow Run” ir skriešanas pasākums, kura dalībniekiem jāveic 5 km gara distance. Tās savdabība slēpjas pulvera krāsu izmantošanā – pēc katra paveiktā kilometra dalībniekus apbārsta ar dabai draudzīgām un pilnīgi nekaitīgām pulvera krāsām. Pasākuma pievilcība slēpjas tieši šo krāsu izmantošanā. No citiem līdzīgiem pasākumiem “Wow Run” vēl atšķiras ar to, ka galvenais nav distancē pavadītais laiks, galvenais ir skriešanas laikā gūtās patīkamās emocijas un kopības sajūta, turklāt krāsu izmantošana rada vārdos neizsakāmu papildu efektu. Nav svarīgi, vai dalībnieks skrien, iet vai nūjo. Tās nav sacensības, tas ir tīrs prieks.

www.wowrun.ee


Popkoru svētki 2. jūlijs Popkoru svētki ir viens no sadziedāšanās izpausmes veidiem. Lieliski kori, vispopulārākais un labākie Igaunijas dziedātāji un dejotāji uzstāsies ar labākajām Igaunijas mūzikas krātuvēs glabātām populārās mūzikas un roka dziesmām. Šogad programma ietver labāko darbu igauņu komponistu. Popkoru svētkos dzied visi!

www.popkooripidu.ee


Festivāls „Stikla pērlīšu spēle” 7.–12. jūlijs Festivāls tika nosaukts rakstnieka Hermaņa Heses Romana vārdā. Tiek dots mājiens, ka spēlēties ar stikla pērlītēm gaidīti mūziķi, kas interpretē mūziku no negaidīta skatupunkta. Šī prestižā festivāla interešu centrā ir neparasti instrumenti, mūzikas sasaiste ar citiem mākslas veidiem un filozofiju.

www.erpmusic.com


Tartu Mill Triathlon 8.–10. jūlijs Tartu Mill Triatlon ir pilsētas triatlona sacensības, kas notikušas vairākus gadus. Programmā ir izaicinājums sportistiem. Joprojām notika amatieru triatlons un bērnu triatlons. Sacensību trase ir skatītājiem ērti aplūkojama, bet sportistiem tā piedāvā aizraujošus izaicinājumus.

www.tartutriatlon.ee


Hanzas dienas 9.–10. jūlijs

Tieši vasaras pilnbriedā Hanzas dienas atzīmēs savu 21. gadadienu, piepildot Tartu ielas ar viduslaiku gaisotni, līksmību un daudziem jaukiem notikumiem. Divas dienas apmeklētājus priecēs dzīva mūzika, jautri uzvedumi un vairāki pasākumi, kuros varēs piedalīties lieli, mazi, jauni un veci Hanzas dienu interesenti. Neiztrūks arī precēm bagātīgais Hanzas tirgus. www.hansapaevad.ee


Mūzikas festivāls „Punk N Roll” 15.–16. jūlijs „Punk N Roll” ir Igaunijas lielākais un vecākais brīvdabas punkrock festivāls. Punk N Roll notiek Rādi muižas parkā, sniedz priekšstatu par igauņu punkrock mūzikas labākajiem paraugiem, tajā uzstājas arī ārzemju viesi.

www.punknroll.ee


Auto 24 Rally Estonia 2016 15.–17. jūlijs Auto 24 Rally Estonia 2016 ir FIA Eiropas autorallija meistarsacīkšu oficiālais posms. Uz Tartu asfalta un Dienvidigaunijas līkumotajiem grants ceļiem varēs redzēt Eiropas labākos autosportistus historic automobiļu un moderno rallija automobiļu klasē. Gaidāmi neskaitāmi mediju pārstāvji un vairāk par 10 000 rallija cienītāju no apmēram 20 valstīm. TV-translācija un rallija reklāma nonāk pie 20 miljoniem skatītāju. Izklaides pasākumu pietiks 3 dienām visai ģimenei: ralliju varēs noskatīties trases malās publikai atvēlētās vietās, Tartu pilsētā noteikti būs interesanti vērot starta momentus un kļūt par finiša ceremonijas un pilsētas testa braucienu aculieciniekiem, apmeklēt brīvdabas koncertu. www.rallyestonia.ee


Vanemuines simfoniskā orķestra vasaras koncerts 31. jūlijs Par prieku Tērbatas iedzīvotājiem ir atdzīvināta 20. gadsimta pirmā ceturkšņa tradīcija, kas paredzēja rīkot pilsētniekiem bez maksas vasaras koncertu, liekot uzsvaru uz klasisko mūziku. 2016. gada brīvdabas koncerta diriģents ir Vanemuines muzikālais vadītājs un galvenais diriģents Paul Mägi. Koncerts notiek dabiskajā amfiteātrī pašā pilsētas vēsturiskajā sirdī – Domkalnā, Kassitoome ielejā.

www.vanemuine.ee


10. Tartu mīlestības filmu festivāls „tARTuFF” 1.–6. augusts

Mīlestībai veltītu kinofilmu festivāls “tARTuFF” ir ļāvis skatītājiem tikties ar dziļām jūtām, pašatklāsmi, ilgām un siltu atpazīšanas prieku jau no 2006. gada. Sešu dienu laikā Tartu Rātslaukumā varēs noskatīties 12 tieši vai netieši ar mīlestības tēmu saistītas kinofilmas. Mīlestība var būt sāpīga, skaista, mokoša un visu piedodoša. www.tartuff.ee


Mētras festivāls 5.–6. augusts Festivāla centrā ir galvenais Tartu dabas simbols – Mētras upe (Emajõgi). Ar Mētras upi ir saistītas dažādas sacensības, paredzētas dažādas darbības uz upes un tās krastos. Šis omulīgais pasākums būs lieliska tikšanās vieta visiem!

www.tartu.ee/emajoefestival


12. Pūtēju orķestru festivāls „Skan mūzika pilnā sparā” 5.–7. augusts

Festivāls „Skan mūzika pilnā sparā” (Mürtsub pill) piepilda Tērbatas pilsētu ar jautru pūtēju orķestru mūziku. Festivāls ir unikāls gan Igaunijas, gan Baltijas līmenī – uzstājas deju un bērnu orķestri, bigbendi, festivāla koporķestris. Notiek liela parāde un gala koncerts. www.potartu.ee


Pārtikas festivāls 13.–14. augusts

Tartu Pārtikas festivāls jeb Igaunijas lielie pārtikas svētki notiek Tartu pilsētas centrā 13.–14. augustā. Festivāla apmeklētājus gaida ļoti plašs Igaunijas vietējo pārtikas preču un svaigu dārza velšu sortiments. Tāpat varēs nogaršot Tartu kafejnīcu un restorānu piedāvātās, no vietējiem produktiem izgatavotās uzkodas un ēdienus. Papildus garšu baudījumam apmeklētājus priecēs arī aizraujoša izklaides programma visai ģimenei. www.ettevotlus.tartu.ee


Pilsētas festivāls UIT 17.–20. augusts

UIT ir viena vieta, kas it kā ir visur un tomēr nekur, taču no 17. līdz 20. augustam pilsētas festivāla veidā tā viesosies Tartu. Festivāls ar lielu degsmi ņems ciemiņu savos apkampienos un trauksies rotaļīgā Tartu pilsētas neatklātu nostūru atklāšanā, kur ikdienā parasti nevienam nav nekādu darīšanu. Starptautiskais UIT festivāls, ņemot palīgā izrādes, instalācijas, ceļojumus un koncertus, liek atklāt pilsētas telpu, pamanīt jaunas un vecas, parastas un ļoti dīvainas vietas, sajust, kā pilsēta elpo un virmo. Uz tikšanos pilsētas ielās! www.uit.ee


10. Tartu skrituļslidošanas maratons 21. augusts

Skandināvijas un Baltijas vislielākās skrituļslidošanas sacensības pusmaratonā un maratonā. Dienu pirms pamata distances programmā ir paredzētas sprinta sacensības un bērnu braucieni. www.tartumaraton.ee


Lelu mākslas festivāls „Stencibility” 5.–11. septembris „Stencibility” ir Igaunijas ielu mākslas festivāls, kura aizsākumi meklējami Tartu 2010. gadā un kas katru pavasari vienlaicīgi risinās vairākās apdzīvotās vietās. Festivāla nosaukums ietver norādi uz stencil tehniku. Festivāla ietvaros publika tiek iepazīstināta ar ielu mākslu, tiek radīti un popularizēti dažādi ielu mākslas izpausmes veidi, tiek rīkotas gidu vadītas ekskursijas un izdotas ielu mākslas kartes. www.stencibility.eu


Igaunijas teātru festivāls “Drāma” 5.–11. septembris Septembra sākumā Tartu pilsētā atkal saimniekos “Drāma”. “Drāma” ir kuratora festivāls. Programma sastāv no labākajiem darbiem igauņu teātrī. Līdztekus pamatprogrammai, kuras tēma būs zināma maijā, festivāla ietvaros tiks piedāvātas saistošas papildu programmas, koncerti un patīkami klubu vakari.

www.draama.ee


19. Tartu velomaratons 18. septembris Pasaulē trešais pēc dalībnieku skaita apvidus velomaratons sniedz dalības prieku dažādiem vecumposmiem un sportistiem ar dažādu sagatavotību – pavisam kopā maratonā piedalīsies ap 7500 velosipēdistu. Pamatdistances – 89 km un 40 km – atrauj sportistus no pilsētas burzmas un aizved Dienvidigaunijas līkumainajos ceļos. Ģimeņu atvasītēm ir paredzēti bērnu braucieni.

www.tartumaraton.ee


Arhaiskās daiļrades festivāls RegiÖÖ 23.–25. septembris „REGIÖÖ 2016” 15. jubilejas gada vadošais motīvs ir „Skaistais (ir) visapkārt” (Ilu on ümberringi), ko rosinājusi no senseniem laikiem līdz pat šodienai aktuālā atziņa par skaistuma izpratnes milzīgo atšķirību dažādās kultūrās un reģionos. Šī izpratne ir veidojusi paaudžu skaistuma izjūtu, kas atspoguļojas gan senajos, gan mūsdienu radošajos darbos. „REGIÖÖ 2016” mērķis ir ļaut šīm emocijām izpausties mākslas, mūzikas un dejas veidā. Festivālā ir gaidīti viesi no Skandināvijas un Baltijas valstīm, kā arī no Krievijas Ziemeļrietumu daļas. www.tartu.ee/regioo


Japāņu popkultūras festivāls AniMatsuri 23.–25. septembris Galvenokārt jauniešu auditorijai paredzētais japāņu popkultūras AniMatsuri festivāls notiks jau desmito gadu. Tā ietilpst interesantas prezentācijas, aizraujošas sacensības, darbnīcas, cīņas mākslas demonstrējumi un daudz citu pasākumu. Otrajā festivāla dienā notiks t.s. “kostīmu spēle” jeb cosplay, kur uzvarētājs kādā no kategorijām gūs iespēju doties uz Londonu, lai piedalītos teatrālajā izklaidē Eiropas mērogā. Līdztekus tam visu septembri notiek vairāki citi aizraujoši pasākumi.

www.animatsuri.eu


“Zinātnieku nakts” festivāls 25.–30. septembris

Daudzveidīgā “Zinātnieku nakts” (Teadlaste Öö) festivāla jeb TÖP programma ir paredzēta visai ģimenei, kas paver durvis uz zinātnes noslēpumu pasauli un rada priekšstatu par zināšanu vērtīgumu. 2016. gadā TÖP svin savu 11. gadadienu Šogad galvenā uzmanība tiks pievērsta jaunākajiem jautājumiem zinātnē. Šoreiz centrā būs arī jaunākie sasniegumi zinātnē – tiks atklāti laboratoriju noslēpumi, panākumiem bagāti pētnieki pastāstīs par savu darbu, varēs piedalīties vairāku bezmaksas darbnīcu pasākumos, noskatīties zinātniskus uzvedumus, filmas un vērot eksperimentus. www.teadlasteöö.ee


5. Tartu Pilsētas maratons 1. oktobris Tartu pilsētas maratons savā ziņā ir unikāls pasākums Igaunijā – sportistiem ir jāveic tikai viens aplis un tas nozīmē, ka nekas neatkārtojas un katrs nākamais kilometrs sagādā jaunas emocijas. Var izvēlēties arī 21 km un 10 km garas distances. www.tartumaraton.ee


Starptautiskais autordziesmu festivāls „Lapkriša mūzika” 7.–9. oktobris

Starptautiskais autordziesmu festivāls būs īsts baudījums autordziesmu izpildītājiem un klausītājiem. Citu līdzīgu festivālu vidū Tartu pilsētas festivāls ieņem nozīmīgu vietu. „Lapkriša mūzikas” festivālā uzstāsies pazīstami un talantīgi bardi. Festivālā būs daudz izpildītāju no visas pasaules. www.mellnovfest.com


Starptautiskais senās mūzikas festivāls „Orient et Occident” 13.–16. oktobris Festivālā atklājas interese par orientālo kultūru un tās sasaisti ar Eiropas agrāko, īpaši viduslaiku, kultūru, lai izveidotu māksliniecisku veselumu, kura ietvaros padziļinātu dažādas tēmas no vairākiem skatupunktiem . Festivālu raksturo pāru koncerti, vienā daļā uzstājas viens ansamblis no Eiropas un otrajā daļā viens ansamblis no Āzijas, viss beidzas ar kopīgu improvizāciju.

www.festivitas.ee


XV Starptautiskais modernās mūzikas festivāls „AFEKT” 15.–25. Oktobris XV Starptautiskais modernās mūzikas festivāls „AFEKT” ir Igaunijas Komponistu festivāla tradīciju tiešs turpinātājs. Nosaukuma maiņas nepieciešamību noteica apstāklis, ka, festivālam attīstoties un paplašinoties par starptautisku pasākumu, tā līdzšinējais nosaukums vairs nepauda tā aktuālo būtību. Šogad festivālā pārstāvētie komponisti ir spektrālās mūzikas klasiķis Georg Friedrich Haas un Toivo Tulev, bet festivāla vadošā tēma – vizuālās mūzikas teātris. Festivālā piedalīsies „Klangforum Wien” mākslinieki, Igaunijas Filharmonijas kamerkoris, Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris, Nicolas Hodges, Simon Steen Andersen, ansamblis „Adapter”.

www.composer.ee


Tērbatas džeza un ritma mūzikas festivāls IDeeJazz 10.–13. novembris

Ar pozitīvu enerģiju uzlādēta, no jaunām idejām dzimusi un atvērtiem prātiem radīta mūzika. Programmā ir ietverti vairāku paaudžu muzikantu skanīgākie un aizraujošākie skaņdarbi. Līdztekus galvenajam koncertam notiek tradicionālā papildu programma ID+, kas veltīta bērniem, jauniešiem un mūzikas saskares punktiem ar citām dzīves jomām. IdeeJazz, kas notiek jau sesto reizi, aicina uz patīkamas mūzikas koncertu, kas radīs siltas emocijas un raisīs patīkamas domas. www.ideejazz.ee


Eiropas dzejas slama meistarsacīkstes/ festivāls “Trakā Tartu” 11.–12. novembris Uz Eiropas dzejas slama meistarsacīkstēm ir gaidīti repam radniecīgā dzejas žanra izpildītāju uzvarētāji un rīkotāji no 20 Eiropas valstīm. Viss pasākums notiks restorāns-kafejnīca Vilde. Paredzami īsti Eiropas dzejas stāstītāju svētki un līksmība. Tai pašā laikā notiks ikgadējais festivāls “Trakā Tartu” (Hullunud Tartu), uz kuru aicināti arī ciemiņi no Zviedrijas, Beļģijas un Austrijas.

www.tartuslam.ee


PÖFF jeb „Tumšo nakšu” filmu festivāls 11.–27. novembris Tumšo nakšu filmu festivāls (PÖFF) ir starptautisks pasākums, kas notiek jau 20 gadus pēc kārtas. PÖFF paspārnē notiek arī animācijas festivāls “Animated Dreams”, īsfilmu festivāls “Sleepwalkers” un bērnu un jauniešu filmu festivāls “Just Film”. Katru gadu PÖFF savai Tartu publikai piedāvā ārkārtīgi daudzveidīgu un aizraujošu filmu programmu. Festivāla ietvaros dažādi pasākumi tiek rīkoti arī ārpus kinozāles. 2016. gada festivāla centrā atrodas Flandrijas kinomāksla.

www.poff.ee


Lelas deju festivāls Battle of EST 10. decembris Battle of EST (BOE) ir Ziemeļeiropas visvecākās ielu deju sacensības ar visspožāko dalībnieku sastāvu. Sacensību galvenā daļa ir breika deju paraugdemonstrējumi. Papildus notiek arī hip-hop, popping un solo b-boying sacensības. Šī gada 16. – starptautiskais festivāls noliedz visu ārišķīgo un māksloto, no deju sacensību dalībniekiem izveido dzīves māksliniekus! Tas ir dejojošo ļaužu dumpis pret bezdvēseliskumu, jo šie cilvēki dzīvo un elpo ar deju.

www.boe.ee


Citi pasākumi: Ziemas mūzikas festivāls

2.–9. janvāris www.facebook.com/TartuTalvemuusikaFestival

Japāņu animācijas filmu festivāls JAFF 8.–17. aprīlis www.animefest.eu

Slāvu balle Tartu pilsētā 9.–10. aprīlis www.kultuuriaken.tartu.ee

Priekšpilsētas festivāls – Zupas pilsētas dienas 2016 18.–24. aprīlis www.supilinn.ee/supilinna-paevad

Estonian Enduro Weekend 29. aprīlis – 1. maijs www.enduroestonia.com/

Pavasara gadatirgus 7. maijs www.ettevotlus.tartu.ee/laadad

Priekšpilsētas festivāls – Karlovas dienas 16.–22. maijs www.karlova.ee/karlova-paevad

Tartu pilsētas vingrošanas svētki 31.maijs tartuvoimlemispidu.weebly.com

Modes izrāde Antonija ģildes sētā 10. jūnijs www.loovtartu.ee/lmk

Premium7 Cup sacensības pludmales volejbolā 11.–12. jūnijs www.volley.ee


Uzvaras dienas svētki un Jāņu diena Rādi muižā 23. jūnijs www.erm.ee

Tartu pilsētas diena 29. jūnijs www.tartu.ee/linnapaev

Deja.Kino.Teātris 1.–6.augusts www.tantsuteater.ee

Ķiploku festivāls 20. augusts www.küüslaugufestival.ee

Starptautiskās sacensības ūdens motosportā 19. septembris www.veemoto.ee

Tartu Rally

23.–24. septembris www.tarturally.eu/et/

Igaunijas Nacionālā muzeja jaunās ēkās atklāšanas pasākumi 24. septembris – www.erm.ee

Tartu Rudens dienas 10.–16. oktobris www.studentdays.ee

Ziemassvētki Tartu 27. novembris – 24. decembris www.joululinntartu.ee

Ziemassvētku gadatirgus 10. decembris www.ettevotlus.tartu.ee/laadad


Dizains: Jaan Saar, OÜ Saar Graafika Drukāt: OÜ Paar

Kalendārs ir sagatavots pamatojoties uz 20.11.2015. Tartu pilsētas kultūras nodaļas rīcībā esošo informāciju. Kalendārā plāna sagatavotāji nav atbildīgi par izmaiņām pasākumu programmā.


Profile for Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond

Kas Notiek Tartu? 2016  

Kas Notiek Tartu? 2016  

Advertisement