Portfolio Marta Tancula

Page 1

MARTA TAŃCULA

STYLISTA MEBLI

PORTFOLIO


Nazywam się Marta Tańcula. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Z zawodu jestem grafikiem, lecz z zamiłowania malarką. Podczas odbywania stażu w jednej z pracowni projektowania wnętrz w Krakowie i zapoznaniu się z różnymi technikami i materiałami stylizacyjnymi, przeniosłam artystyczną pasję z płótna na elementy wyposażenia wnętrz. Zaczęłam stylizować i ratować zniszczone meble, lampy oraz inne dodatki. Z każdym kolejnym projektem spełniałam się i czerpałam z pracy niezwykłą radość i satysfakcje. Dzięki zainteresowaniu i aprobacie klientów moimi pomysłami i realizacjami, dostrzegłam potencjał i pomysł na siebie. Lepiej odnowić lub wystylizować stary, odrapany, pięćdziesięcioletni kredens, który może posłużyć nam kolejne półwiecze, niż kupić nowe i skręcane przez nas samych, bardzo słabej jakości meble, które przetrwają najwyżej kilka lat. Jestem w stanie pomalować każdy rodzaj mebla i dopasować go do różnego klimatu i rodzaju wnętrza. Biorąc pod uwagę problem jakim są dodatkowe koszty związane z transportem, kondycją i gabarytami mebla, projekt mogę wykonać w domu klienta.
01 KOMODA


Wnętrze pracowni „Patynowy” wystylizowane farbami kredowymi Annie Sloan.W trakcie realizowania swoich pierwszych projektów odkryłam i wyrobiłam swój własny styl. W jednej ze stylizacji przeniosłam technikę malowania obrazów szpachlą na mebel. Mimo obaw, że na nieregularnej drewnianej powierzchni nie uzyskam podobnego efektu jak na płóciennej tkaninie, podjęłam się tego eksperymentu. Częściowo uszkodzoną i zaniedbaną komodę z lat 60, artystycznie „zaszpachlowałam” w miejscach ubytku forniru i wykończyłam złotymi płatkami szlagmetalu. Całość została zabezpieczona bezbarwnym woskiem.
02 SZAFA


Do dekoracji szafy użyłam wielu wzorów szablonów. Multiplikowałam je, nakładając i częściowo zasłaniając poszczególne elementy. Dominującymi kolorami są tutaj odcienie zieleni wraz z modnym Millennial Pink. W projekcie zostały również użyte kolorowe woski (biały, czarny i brązowy).
Dodatkowo na szafę przykleiłam elementy dekoracyjne. Ornamenty z pyłu drzewnego, których kształty podkreśliłam jasnymi kolorami techniką suchego pędzla.03 BIURKO


2 2 3 2 1


4Bardzo zniszczone i zaniedbane biuro zegarmistrzowskie, wymagało przed stylizacją zaszpachlowania ubytków i wyrównania koloru. Efekt ombre uzyskałam dzięki połączeniu szarości, zieleni, żółci oraz fioletu. Na blacie zastosowałam technikę przenikania się kolorów po czym delikatnie odbiłam szablon z użyciem dekoracyjnego miedzianego wosku, który również częściowo nałożyłam na uchwyty w szufladach.
04 LAMPA


05 KOMODA


Ta sama technika i pasja, przeniesiona na płótno i nieregularną płaszczyznę drewnianych krzeseł, połączone ze sobą stworzyły komplet współgrającej ze sobą sztuki i designu. Mam w planach zrealizowanie kolejnych zestawień obrazów z innymi elementami wyposażenie wnętrz oraz większymi meblami.
Chciałam zaproponować usługę odnawiania starych, zaniedbanych mebli poprzez ich stylizacje farbami i innymi produktami marki Annie Sloan. Pragnę rozwiązać problemy i przyczyny wyrzucania lub chęci pozbycia się starych elementów wyposażenia wnętrz. Chciałabym pokazać jak diametralnie może zmienić się charakter i styl mebla jedynie po zmianie jego koloru lub dodaniu technik stylizacyjnych. Mój klient nie musi się również martwić o transport mebla jak i organizowanie materiałów do jego stylizacji. Wykonywanie projektu w domu klienta jest całkowicie bezpieczne, farby posiadają atesty, są stworzone dla alergików, można nimi malować meble dziecięce i są praktycznie bezwonne. Moje działanie ma na celu zachęcenie społeczeństwa do ratowania rodzinnych pamiątek, niedocenianego dobrego designu i wspierania tradycji. Do przemiany, a jednocześnie do ocalenia starego mebla nie tylko ze względu na dobrą jakość materiałów, sentyment czy wiek. Stylizacja pomoże stworzyć unikatowe i niepowtarzalne wnętrza.

Zainteresowanych współpracą proszę o konakt: T: 509-710-886 M: tancula.marta90@gmail.com

Projekty mebli wykonane zostały w pracowni „PatyNowy”

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu jednej z metamorfoz: https://www.youtube.com/watch?v=aIdEHQqrExw&feature=youtu.be

Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.