Page 1

W miarę upływu czasu Twoja zabawka się zmieni – jej wypełnienie nieco się przemieści, a kolory trochę zbledną. Jesteśmy z tego dumni, bo to dowodzi, że jest w 100% organiczna, bezpieczna i ekologiczna. Chcemy współtworzyć nową etykę i nową estetykę w harmonii ze światem, w którym żyjemy. W świecie przepełnionych wysypisk nic nie można wyrzucić „gdzieś” na śmietnik. Takie „gdzieś” po prostu nie istnieje. Doradzimy Ci, jak uczestniczyć w naturalnym recyklingu. 1. Znajdź odpowiednie miejsce Kompostownik zakłada się na dworze – na podwórku, werandzie, tarasie albo w ogrodzie, wszędzie, gdzie tylko się zmieści. Najlepiej w miejscu łatwo dostępnym dla dorzucania składników i pobierania gotowego już kompostu.

2. Potnij zabawkę To bardzo ważne – każda zabawka musi zostać pocięta na części, zanim trafi do kompostownika (właściwie wszystko, co wrzucasz do kompostownika, powinno być pokrojone na kilkucentymetrowe kawałki, bo to przyspiesza proces powstawania kompostu). Tak oto zabawka w organiczny sposób powróci do ziemi, z której pochodzi... 3. Dodaj niezbędne składniki Do kompostownika można wrzucać obierki warzyw i owoców, zużyte torebki herbaty, rolki, na które był nawinięty papier toaletowy, pudełka po płatkach śniadaniowych, skorupki jajek i oczywiście zabawki Aminal dolls. Pamiętaj, by nie dodawać takich produktów jak makaron, ryż, chleb, mięso, ryby czy olej – żadnej gotowanej żywności ani wyrobów papierowych, które były chlorowane lub zawierają syntetyczne barwniki. Liście są bardzo potrzebnym składnikiem, więc koniecznie dosyp ich jak najwięcej. Pamiętaj, by raz na tydzień odwracać kompost.


4. Wrzuć zabawkę do środka Gdy zabawka zostanie pocięta, dodaj ją do kompostownika. 5. Poczekaj Teraz musisz odczekać, aż nastąpi rozkład zabawki. Proces ten może zająć ok. 6–9 miesięcy, więc trzeba wykazać się cierpliwością. Po tym okresie zabawka będzie już częścią bogatego, żyznego kompostu, dobrego dodatku do ziemi dla roślin w Twoim ogrodzie.

„Eliminacja odpadów polega na projektowaniu rzeczy – produktów, opakowań, systemów – ze świadomością, że coś takiego jak odpad nigdy nie istniało”. „Cradle to Cradle” (Od kołyski do kołyski), William McDonough i Michael Braungart

Lalki  
Lalki  

Najlepsze lalki pod słoncem

Advertisement