Page 1

8 IV 2013, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Patroni

Podsumowanie Współpracy


Dzień EIOS 8 IV 2013 www.eios.pl


Harmonogram

www.eios.pl


Targi kariery EIOS był wyjątkową okazją do zaprezentowania się Partnerów projektu w Szkole Głównej Handlowej przed 2000 uczestników z kilkunastu polskich uczelni.

www.eios.pl


Debaty Głównymi wydarzeniami merytorycznymi EIOS były cztery debaty: Główna oraz trzy powiązane ze ścieżkami: Energy, Industry oraz Oil. Wszystkie cieszyły się popularnością wśród aktywnej publiki.

www.eios.pl


Warsztaty Miejscami, w których studenci mieli szansę na pozyskanie praktycznej wiedzy, były zorganizowane we współpracy z Partnerami warsztaty, łączące tematykę ekonomiczną i techniczną.

www.eios.pl


Promocja www.eios.pl


Promocja EIOS Promocja Energy, Industry & Oil Summit (EIOS) była dla całego zespołu niezwykłym wyzwaniem. Za cel postawiliśmy sobie przede wszystkim zbudowanie marki projektu i komunikowanie naszego przekazu szerokiemu gronu odbiorców. Uznaliśmy, ze EIOS powinien kojarzyć się z zupełnie nową koncepcją, jakością i rozmachem, co też staraliśmy się przez cały okres promocji komunikować. Starając się zidentyfikować potrzeby wspierających nas firm, doszliśmy do wniosku, że musimy dotrzeć nie tylko do tradycyjnego odbiorcy projektu w Szkole Głównej Handlowej. Postanowiliśmy za wszelką cenę dotrzeć również do studentów uczelni technicznych, co udało nam się zrealizować – blisko 25% uczestników pierwszej edycji pochodziło z politechnik.

www.eios.pl


Promocja tradycyjna Zdecydowaliśmy się na dwie kategorie kanałów promocyjnych. W kanale tradycyjnym postawiliśmy na silną obecność na terenie SGH, podczas gdy na pozostałe uczelnie docieraliśmy głównie wirtualnie (poza wyjazdami promocyjnymi). Wykorzystaliśmy niemal wszystkie dostępne tradycyjne drogi promocji, czyli: 1.      Plakaty 2.      Potykacze 3.      Banery 4.      Naklejkę podłogową 5.      Naklejki 6.      Filmy promocyjne 7.      Banery promocyjne poza SGH 8.  Wyjazdy promocyjne www.eios.pl


Promocja tradycyjna

www.eios.pl


Wyjazdy promocyjne

www.eios.pl


Promocja internetowa Obserwowaliśmy media społecznościowe, aby zdecydować, co będzie najbardziej efektywną metodą promocji. Po wnikliwym zbadaniu rynku zdecydowaliśmy, że aby uzyskać prawdziwie satysfakcjonujący nas efekt, powinniśmy się promować w sposób profesjonalny, analogicznie do przedsięwzięć komercyjnych. EIOS: Energy, Industry & Oil Summit cały czas pozostawał aktywny na Facebooku. Profil był regularnie uaktualniany informacjami z branży oraz treściami humorystycznymi, pobudzającymi marketing wirusowy. Wszystko było przygotowane w dedykowanej projektowi, specjalnej szacie graficznej. Byliśmy też obecni na YouTube, gdzie zamieściliśmy nasze wysokiej jakości filmy promocyjne.

www.eios.pl


Facebook Liczba fanów strony EIOS na portalu Facebook Bazując na doświadczeniach uzyskanych przy realizacji poprzednich przedsięwzięć, szczególną uwagę zwróciliśmy na promocję profilu na Facebooku, także z pomocą płatnych reklam.

Całkowity zasięg  strony  -­‐   tygodniowo   200000   150000   100000   50000   0  

Kliknięcia "Lubię  to!"   600   500   400   300   200  

Dzięki temu informacja o wydarzeniu dotarła do kilkuset tysięcy odbiorców, a sam EIOS zyskał grono kilkuset stałych fanów www.eios.pl

100 0  


Facebook

www.eios.pl


Youtube

http://www.youtube.com/watch? v=QJHk3AVbs6s

www.eios.pl

http://www.youtube.com/watch? v=eTLU5lQQDoI


Wyniki w Google

www.eios.pl


Patronaty

23

To całkowita liczba patronatów nad pierwszą edycją EIOS: Energy, Industry & Oil Summit. Dzięki wsparciu Patronów Honorowych, Medialnych oraz Merytorycznych, byliśmy w stanie stworzyć wydarzenie o wyjątkowej skali, firmowane przez podmioty obdarzane powszechnym zaufaniem. Bezpośrednim owocem współpracy z patronami był wzrost wartości merytorycznej EIOS.

www.eios.pl


Patronaty merytoryczne Wysoki poziom debat oraz warsztatów nie byłby możliwy bez wparcia udzielonego ze strony Patronów Merytorycznych EIOS: •  Ministerstwa Gospodarki •  Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie •  Krajowej Izby Gospodarczej •  Urzędu Regulacji Energetyki •  Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego

www.eios.pl


Patronaty akademickie Dzięki realnemu wsparciu udzielonemu nam przez rektorów największych polskich uczelni, EIOS stał się prawdziwym pomostem między światem biznesu a studentami z całej Polski. Nasz projekt wsparły m.in: •  Akademia Górniczo-Hutnicza •  Politechnika Gdańska •  Politechnika Wrocławska •  Politechnika Poznańska •  Wojskowa Akademia Techniczna •  Szkoła Główna Handlowa www.eios.pl


Patronaty medialne EIOS: Energy, Industry & Oil Summit był obecny w mediach ogólnopolskich, branżowych oraz studenckich. Zapewniło to dotarcie do dużej liczby osób potencjalnie zainteresowanych projektem, a także pozwoliło na zbudowanie silnej marki przedsięwzięcia.

www.eios.pl


Odbiór projektu „EIOS dał mi naprawdę dużo. Przyjechałem tu z Krakowa i jestem naprawdę zaciekawiony perspektywą biznesową tego, o czym na co dzień się uczę. Warsztaty, na których byłem, były świetnie poprowadzone, podobnie jak debata dotycząca energii, której miałem szansę wysłuchać.” Krzysiek, AGH „W EIOS-ie zainteresował mnie jeden z case’ów prowadzonych przez firmę konsultingową. Wcześniej nikt na SGH nie proponował studentom warsztatów poświęconych stricte tematyce przemysłu.” Tomek, SGH   „Case, na którym byłam, był bardzo ciekawy i uczył na podstawie przykładu elektrycznych samochodów praktycznego wykorzystania dotychczasowo zdobytej przeze mnie wiedzy. Co więcej, po samym warsztacie zostałam zaproszona na bardzo przyjemny bankiet. Gorąco wszystkim polecam!” Hania, SGH

www.eios.pl


Efekty Wszystkie powyższe działania złożyły się na duże zainteresowanie projektem przed jego rozpoczęciem, co miało bezpośrednie przełożenie na bardzo wysoką frekwencję podczas wydarzenia. Uważamy, że w kolejnej edycji powinniśmy dokładniej dopracować harmonogram całej promocji, tak aby wyraźniej podzielić ją na fazy, docierać do odbiorców wielokrotnie i utrwalić wizerunek marki. Dzięki pracy włożonej w EIOS 2013 stworzyliśmy nową markę, która jest powszechnie kojarzona na SGH oraz zaznaczyła swoją obecność na kilkunastu polskich uczelniach.

www.eios.pl


Kontakt Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie w pierwszą edycję EIOS – przedsięwzięcia, które stworzyło most między realną gospodarką a światem akademickim! Z tego miejsca zapraszamy Państwa także do udziału w kolejnej edycji projektu, która odbędzie się na końcu marca 2014 roku. Proszę spodziewać się kontaktu ze szczegółowymi możliwościami zaangażowania się w przyszłoroczną edycję. W razie jakichkolwiek pytań związanych z EIOS: Energy, Industry & Oil Summit 2014 pomocą służy koordynator wydarzenia – Szymon Młodzianowski.

Szymon Młodzianowski Koordynator EIOS: Energy, Industry & Oil Summit 2014 +48 603 534 555 szymon.mlodzianowski@eios.pl

www.eios.pl

EIOS Energy, Industry & Oil Summit | Podsumowanie Współpracy  

EIOS: Energy,Industry&Oil Summit to platforma wymiany wiedzy między polskim przemysłem i największymi ośrodkami akademickimi w kraju. EIOS...