Page 1

E-LEARNING 100% FREE

Szymon Konkol


E-LEARNING 100% FREE? CZEMU NIE!

Kilka sposobów jak zaistnieć w środowisku wirtualnej edukacji bez ponoszenia kosztów oraz posiadania wiedzy i umiejętności informatycznych.


NARZĘDZIA E-book • Książka lub publikacja elektroniczna, treść „drukowana” zapisana w formacie określonego pliku, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w komputerze, tablecie czy smartfonie.

Moodle • Aplikacja internetowa, którą nauczyciele mogą wykorzystywać do tworzenia internetowych platform edukacyjnych umożliwiających prowadzenie kursów on-line z zastosowaniem narzędzi interaktywnych.

Wiki • Typ witryn internetowych, w których treść można tworzyć i zmieniać w prosty i szybki sposób. Strony Wiki, ze względu na swoją specyfikę, są wykorzystywane do pracy nad wspólnymi projektami.


Mam autorskie materiały i chcę się nimi podzielić... Jak w prosty i szybki sposób z dokumentów tekstowych zrobić interesującą publikację w postaci e-booka i udostępnić te zasoby szerokiemu gronu odbiorców?

Wystarczy szybka, automatyczna konwersja plików tekstowych w dowolnym formacie do postaci prezentacji i umieszczenie jej w wirtualnej bibliotece. Jest to możliwe i zupełnie darmowe dzięki platformie ISSUU. Narzędzie to nie wymaga od autora posiadania żadnych umiejętności informatycznych. Zarówno automatyczne konwertowanie plików jak i hosting powstałych e-booków są dostępne w wersji free

www.issuu.com


E-book

Tak może wyglądać Twoja e-biblioteka


E-book

Tak może wyglądać Twój wirtualny podręcznik


Przykłładowa e-biblioteka

Projekt Almanach Cukierniczo Piekarski: www.mamz.pl/almanach


Twoja pierwsza platforma e-learningowa Miałłeś już styczność z platformami e-learningowymi i chcesz mieć włłasną? Wiesz jak działła Moodle - ale brak ci wiedzy i umieję ętnoś ści informatycznych? Nie musisz tego wszystkiego wiedzieć, umieć ani ponosić kosztów by spróbować ć skonstruować ć swój pierwszy kurs!

EasyCampus jest automatycznym generatorem platform opartych na Moodle.. W ciągu kilku minut można stworzyć profesjonalny kurs online, Usługa ograniczona do 25 użytkowników twojej platformy jest zupełnie darmowa. Wystarczy założenie konta i określenie nazwy swego kursu by po kilku minutach dysponować automatycznie wygenerowaną i skonfigurowaną platformą Moodle.

www.educadium.com


Moodle

Tak może wyglądać twoja platforma Moodle


Moodle

Tak może wyglądać Twój kurs


Przykłładowa platforma Moodle

Projekt Almanach Cukierniczo Piekarski: www.mistrzbranzy.pl/e-learning


Praca klasowa na odległość Z pewnością znasz Wikipedię. Jest to swego rodzaju encyklopedia powstająca poprzez uzupełnianie jej treści przez szerokie gremium autorów. Narzędzie te łatwo zaadaptować na potrzeby pracy online większych lub mniejszych zespołów uczniowskich.

Wiki to typ witryn internetowych, w których treść można tworzyć i zmieniać w prosty i szybki sposób, z poziomu przeglądarki internetowej, za pomocą prostego języka znaczników lub edytora WYSIWYG. Hosting friko.pl to miejsce, gdzie bez umiejętności budowy stron internetowych stworzysz własną Wiki, stronę internatową, forum lub blog dzięki łatwym w obsłudze edytorom i automatycznej instalacji.

www.friko.pl


Wiki

Dzięki Wiki możliwa jest współpraca nad wspólnym projektem uczniów z różnych szkól a nawet różnych krajów


Wiki

Tak może wyglądać praca klasowa twoich uczniów w zasobie Wiki


Przykłładowa strona Wiki

Projekt Almanach Cukierniczo Piekarski: www.technolog.w8w.pl


Dziękuję za uwagę Szymon Konkol szymon.konkol@gmail.com

e-learning 100% free  

e-learning, edukacja

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you