Page 1

OgĂłlnopolski program edukacji Ĺźywieniowo-kulinarnej


PÓŁMETEK II EDYCJI PROGRAMU DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

ponad

1460 szkół

korzysta z materiałów programu

208 000

312 000

uczniów

rodziców

6 930

520 000

nauczycieli

beneficjentów projektu

656

586

razy dodatkowo pobrano scenariusze podstawowe ze strony www od września 2018

inicjatyw kulinarnych na Mapie Dobrych Działań

101 754

unikalnych wejść na platformę www od września 2018

Organizator:

Partner strategiczny:

1 300

szkół otrzymało drukowane materiały edukacyjne

Partnerzy: FESTIWAL NAJLEPSZYCH RESTAURACJI

TM

www.restaurantweek.pl

Patronat honorowy:

Patronat medialny:


Od 2012 roku Fundacja Szkoła na Widelcu działa na rzecz poprawy nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży. Od 2017 roku do dyspozycji nauczycieli stworzyliśmy platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl. Za jej pośrednictwem przekazujemy szkołom w całej Polsce bezpłatne materiały edukacyjne dedykowane dla klas 1-3 szkół podstawowych, w postaci scenariuszy zajęć, płyt DVD, plakatów edukacyjnych, ulotek dla dzieci i dla rodziców. W ramach platformy uruchomiona jest „„Mapa dobrych działań szkół”, gdzie każda placówka może pochwalić się swoimi przedsięwzięciami w temacie zdrowego żywienia, np. umieszczając zdjęcia szkolnego zielnika lub akcji promującej zdrowe żywienie. Dzięki tej mapie również rodzice mogą zobaczyć, jak w szkole ich dzieci prowadzi się edukację żywieniowo-kulinarną. Mamy nadzieję, że mapa poza możliwością podzielenia się własnymi dokonaniami, będzie też inspiracją dla innych nauczycieli.

”Wierzę, że szkoła może się przyczynić do tego, aby dzieci i młodzież lepiej się odżywiały, a przez to mądrzej i zdrowiej żyły. Dyrektorzy, nauczyciele, rodzice wspólnie mogą wdrożyć wiele działań, które pozwolą zaszczepić w dzieciach i młodzieży miłość do dobrego jedzenia. Musimy wszyscy działać zdecydowanie, konsekwentnie i długofalowo aby osiągnąć założone rezultaty.” Grzegorz Łapanowski Pomysłodawca i założyciel Fundacji „„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Serdecznie zapraszamy do aktywnej realizacji zajęć z uczniami w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Możliwość przystąpienia szkół do programu jest otwarta przez cały rok. W celu rejestracji zapraszamy na platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl


JAK ZAREJESTROWAĆ PLACÓWKĘ? Wejdź na stronę www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl. Przejdź do strefy nauczyciela. Najpierw zarejestruj się jako nowy użytkownik. Następnie zaloguj się w strefie dla nauczycieli za pomocą potwierdzonego e-mailem loginu i hasła. Teraz możesz wybrać z menu w strefie nauczyciela dodaj nową placówkę. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dla szkoły. Realizuj z uczniami scenariusze zajęć dostępne w strefie dla nauczycieli, wyświetlaj filmy i korzystaj z kart pracy, które możesz pobrać w formacie .pdf.

Zachęcaj rodziców do odwiedzania platformy. Regularnie czytaj aktualności na stronie i newsletter, który wysyłamy co 2 tygodnie na podany przy rejestracji e-mail. Razem z uczniami bierzcie udział w konkursach i wygrywajcie atrakcyjne nagrody.

Infolinia programu czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 16. Tel: 22 885 60 98

Profile for Kania-szkolanawidelcu

Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu  

Informacja jak przystąpić do programu

Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu  

Informacja jak przystąpić do programu

Advertisement