Page 1

Dobra passa Dużym sukcesem dla Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Czechówce było wyróżnienie uczniów w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. W wojewódzkim konkursie plastycznym pod hasłem „Jan Paweł II- Patron Najgodniejszy” Aleksandra i Kacper Kalisz otrzymali wyróżnienie za przepiękny portret Papieża, wykonany oryginalną techniką rulonów gazetowych.

Z kolei Urszulę Trojańską wyróżniono nagrodą w ogólnopolskim konkursie „ Dom , rodzina, miłość- utrata tych wartości to bezdomność”. Konkurs ten organizowany był przez Zarząd Główny Towarzystwa Pomocy Brata Alberta we Wrocławiu, pod honorowym patronatem ks. Abp Józefa Michalika.


Sukces odniósł również Adrian Ślusarczyk z klasy VI. W Międzygminnym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych zajął VI miejsce. W nagrodę pojedzie na wycieczkę do Budapesztu.

W Międzyszkolnym konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klasy III zajęli wszystkie pierwsze trzy miejsca. Najlepiej zadania rozwiązała Natalia Seweryn, która napisała test bezbłędnie. III miejsce zajęła natomiast Marcelina Bławut, tym razem uczestniczą w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klasy V. Pochwalić się możemy także osiągnięciami sportowymi. Szkolna drużyna Lekkoatletyczna Dziewcząt zdobyła 4 miejsce w Rejonowych Igrzyskach Lekkoatletycznych. Gratulujemy sukcesu.


W Wojewódzkich Biegach Małopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych nasze uczennice Urszula Trojańska oraz Kinga Trojańska z klasy VI zajęły natomiast bardzo wysokie II i IV miejsce. A 18 maja 2013r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XIV Rajdzie Papieskim, który odbył się. pod hasłem "Wiara Żywa Uczynkami". Trasa rozciągała się na długości ok. 13 km z Łapanowa do Niegowici przez malownicze miejscowości. Pogoda dopisała mimo zapowiadanego deszczu. Celem szlaku papieskiego jest: poznanie trasy wędrówek Jana Pawła II, doskonalenie tężyzny fizycznej i wytrzymałości, obcowanie z przyrodą, upamiętnienie papież Polaka, rozbudzanie patriotyzmu i miłości do ojczyzny a także ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wszyscy uczestnicy rajdu dotarli na miejsce bez kontuzji i z uśmiechem na twarzy, ponieważ na końcu trasy czekał ich ciepły posiłek, taniec, zabawa i rowery do wygrania!


Cieszy nas również wciąż wzbogacana baza dydaktyczna. W ostatnim czasie za fundusze pozyskane z wynajmu sali gimnastycznej zakupiono najnowocześniejszą tablicę interaktywną do sali polonistycznej. Jej wszechstronne zastosowanie można było obejrzeć w czasie zajęć otwartych w dniu 22 maja 2013, na których gościli także Wójt Gminy Siepraw pan Tadeusz Pitala i pani Sekretarz Barbara Wójcik.

Mariola Trojańska Małgorzata Święch Justyna Ślusarczyk

Dobra passa  

sukcesy szkola

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you