Page 1

Poradniki Szkoły z Klasą 2.0

TABLICA PINTEREST Szkoły z Klasą 2.0 PIN – jak „przypiąć” i INTEREST – jak „ciekawić, interesować”. Z tych dwóch słów powstała nazwa PINTEREST i oznacza narzędzie w internecie, które służy do „zapamiętywania” ciekawych stron, artykułów, inspiracji, które znaleźliśmy w sieci i które chcemy sobie zachować  Ma formę internetowej tablicy, na której przypięte są wybrane przez nas linki do stron. Szkoła z Klasą 2.0 też ma taką tablicę:

Znajdziecie ją pod adresem: www.pinterest.com/szkolazklasa/ Zamieszczamy na niej m.in. ciekawe wpisy z blogów uczniów i nauczycieli.

Tablica z linkami do wpisów uczniów nazywa się „Uczniowie na blogach [2013-2014]”

Wpisy z blogów nauczycieli przypinamy na tablicy „Nauczyciele na blogach”.

Jak poruszać się po szkołoklasowych tablicach PINTEREST? Klikamy na wybraną tablicę, np. tę z wpisami uczniów. Wygląda tak:


Poradniki Szkoły z Klasą 2.0

Musimy się wczytać w podpisy pod zdjęciami, a kiedy nas coś zainteresuje i chcemy przejść do wpisu na blogu wtedy klikamy na zdjęcie i przechodzimy do konkretnego pinu, czyli przypiętego wpisu, który wygląda tak:

Jeśli chcemy odwiedzić blog i przeczytać CAŁY WPIS musimy kliknąć tutaj:

W ten sposób mamy okazję odwiedzić nie tylko ten konkretny wpis, ale także inne wpisy na tym blogu i zostawić na nim swój komentarz!

Gorąco do zachęcamy!

tego

Jak korzystać z tablicy Pinterest SzK 2.0?  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you