Page 44

Merlin Carpenter ir padirbti Burberry langeliai Viktorija Mačkinytė

Merlin Carpenter – britų menininkas, Rytų Europai atvežęs keliasdešimt prabangą simbolizuojančių drobių, kurios toli gražu ja nespindi. Trisdešimt septynios Burberry raštu austos drobės – pigiose Londono medžiagų parduotuvėse pirktos atraižos, ištemptos ant medinių rėmų. Besiskiriančios rašto stambumu, spalvomis ir paties audinio tekstūra, drobės simbolizuoja šiandieninio pasaulio vartotojiškumą ir kultūros suvokimą. Nedideliu autobusu su savo komanda važinėdamas po buvusias Sovietų Sąjungos valstybes, Merlin Carpenter siekia imituoti Leono Trockio traukinį, lankiusį tas pačias valstybes Rusijos pilietinio karo metais. Trockio vežiotus ginklus, karius ir spaudą menininkas keičia savo darbais, kuriuos visus matant vienoje vietoje, kiekvienam kyla minčių apie tai, kuo pavirto mūsų vartotojiška visuomenė. Vilniuje savo ekspoziciją liepos pabaigoje rodęs „Kablyje“, SwO sutiktas ir kalbintas menininkas sakė nežinąs, kaip apie jo darbus atsilieptų patys Burberry mados namai. Carpenter sutinka, jog tai yra didžiulė jų kūrybos reklama, tačiau iš kitos pusės, savo darbais menininkas teigia, jog tai yra nieko vertas prekinis simbolis, kurį žmonės padirbinėja jau daugybę metų. Carpenter SwO pasakojo, jog šiai ekspozicijai labai svarbi jos rodymo vieta. Apvažiavęs daug skirtingų miestų, savo drobes jis demonstravo pačiose įvairiausiose galerijose ir erdvėse. Nuo baltų sienų, apkabintų Burberry langučiais iki Vilniaus „Kablyje“ esančio riedlenčių parko, kurio sienos rėkia ryškiu graffiti. Kiekviena erdvė menininkui skirtingai atspindėjo ir jo ekspozicijos idėją. SwO Merlin Carpenter darbus matė tik gatvės stiliumi kvėpuojančioje Vilniaus erdvėje – tarp ryškiai oranžinių, violetinių, žalių ir mėlynų užrašų ant sienų galėjome patys suskaičiuoti beveik pasislėpusias Burberry raštu puoštas drobes. Būtent tai – sumišę stiliai ir padirbta prabanga – kiekvienam parodoje apsilankiusiam lietuviui pasakojo apie tai, kas kasdien vaikšto mūsų gatvėmis.

1-2 Ekspozicija „Kablyje“ Vilniuje. 3 „Kim?“, Ryga, Latvija. 2013 m. liepos 16 d. 4 „ARTPLAY“, Maskva, Rusija. 2013 m. liepos 19 d.

Sw O

m a g a z in e

| 44

www.swo.lt

Profile for SwO magazine

SwO magazine #5  

SwO magazine #5, BOREDOM issue, FW 13/14. This is the limited preview of the magazine. For orders write us via ask@swostore.com.

SwO magazine #5  

SwO magazine #5, BOREDOM issue, FW 13/14. This is the limited preview of the magazine. For orders write us via ask@swostore.com.

Advertisement