Page 1
Mieli pedagogai, Ruduo tiek Jums, tiek mums primena ne tik apie auksinius lapus ar derlių. Ruduo – metas, kuomet darželiai vėl prisipildo mažųjų, kurių vieni grįžta po vasaros atostogų, o su kitais susipažįstate pirmą kartą.

kams rekomenduojame rinktis priemones, kurios pratins juos prie sveikos gyvensenos, sustiprins bendravimo įgūdžius tiek šeimoje, tiek su draugais ar ugdymo įstaigoje.

Rengdami knygas ir kitus leidinius, ieškodami geriausių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo priemonių, norime, kad jos padėtų vaikams augti ir tobulėti, o kartu būtų rimtu ir vertingu pagalbininku Jums.

Esame nuolatinis šalies darželių ir mokyklų partneris, kurio tikslas – padėti mokymosi ir ugdymo procesą paversti efektyvesniu. Visada esame pasiruošę suteikti Jums konsultacijas, atsakyti į rūpimus klausimus. Mūsų švietimo sistemos koordinatoriai pasiruošę atvykti ir pristatyti būtent pagal Jūsų ugdymo įstaigos poreikius parengtą pasiūlymą.

Kaip ir kasmet, pristatome naujus leidinius, specialius žaidimus, kurie ugdo įvairias vaikų kompetencijas – padeda mokytis naujų žodžių, skaityti, rašyti, lavinti meninius sugebėjimus ir kt. Atrasite ir neseniai pasirodžiusių leidinių, skirtų lavinti kelias kompetencijas. Kad Jums būtų patogiau, visus leidinius suskirstėme pagal vaikų amžiaus grupes.

Esame tikri, kad bendromis pastangomis pasieksime geresnių rezultatų ugdydami mūsų vaikus. Leidyklų „Alma littera“ ir „Šviesa“ kolektyvas

Siūlome daug naujų vaikiškos grožinės literatūros knygučių, kuriose susipina šmaikščios ir pamokančios istorijos, o kartu mažieji gali susipažinti su daugelio kartų pamėgtais herojais. Šiek tiek vyresniems vai-

LEIDINIŲ UŽSAKYMAS Užsakyti leidyklų „Šviesa“ ir „Alma littera“ leidinius galite internetu www.uzsakymas.lt. Šioje leidinių užsakymo sistemoje Jūs rasite: • leidinių anotacijas, aprašymus; • planuojamų išleisti leidinių anonsus; • informaciją apie kainas ir specialius pasiūlymus švietimo sistemai. ŠVIETIMO SISTEMOS KOORDINATORIAI Švietimo sistemos koordinatoriai pedagogams suteiks visą reikiamą informaciją apie: • leidyklų „Šviesa“ ir „Alma littera“ leidinius ir kitas mokomąsias priemones; • aktyviojo ugdymo sistemas (plačiau www.aktyviklase.lt) • mokymus ir kvalifikacijos kėlimo seminarus Jūsų regione (plačiau http://mokymocentras.sviesa.lt)

Eglė Miškinytė el. p. e.miskinyte@sviesa.lt tel. 8 687 93943 Vilnius, Trakai, Šalčininkai Giedrius Vidžiūnas el. p. g.vidziunas@sviesa.lt tel. 8 620 19630 Vilniaus r., Ukmergė, Molėtai, Širvintos, Švenčionys, Utena, Anykščiai, Kupiškis, Rokiškis, Zarasai, Ignalina, Visaginas

Agnė Krutulienė el. p. a.krutuliene@sviesa.lt tel. 8 620 52076 Kaunas, Kauno r., Jonava, Kėdainiai, Raseiniai, Jurbarkas Rūta Kučinskienė el. p. r.kucinskiene@sviesa.lt tel. 8 612 70971 Klaipėda, Palanga, Kretinga, Skuodas, Mažeikiai, Plungė, Telšiai, Rietavas, Neringa, Šilutė, Šilalė, Tauragė, Pagėgiai

Kataloge nurodytas leidinių kainas prašome pasitikslinti adresu www.uzsakymas.lt. Jeigu kataloge nurodytos leidinių kainos neatitinka interneto svetainėje nurodytų kainų, galioja www.uzsakymas.lt nurodytos leidinių kainos.

Dainius Kulbis el. p. d.kulbis@sviesa.lt tel. 8 616 25026 Panevėžys, Pasvalys, Biržai, Pakruojis, Radviliškis, Šiauliai, Joniškis, Kelmė, Akmenė, Naujoji Akmenė Jurgita Skominienė el.p. j.skominiene@sviesa.lt tel. 8 698 74692 Marijampolė, Šakiai, Vilkaviškis, Kalvarija, Kazlų Rūda, Alytus, Prienai, Birštonas, Lazdijai, Druskininkai, Varėna, Kaišiadorys, Elektrėnai


1–3vaikams metųIkimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


Mano gyvūnai. My animals

E. Jennings-Didžiulis „Alma littera”, 2011

16,20 Lt Tai mažiausiems skaitytojams skirta dvikalbė knygelė, kurioje viena kalba yra gimtoji, o kita – anglų. Ją sudaro trumpi, nuotaikingi eilėraštukai apie gyvūnus, užrašyti dviem kalbomis. Juos papildo šiltos, spalvingos iliustracijos. Pirmuosius sakinius pradėjusiems regzti mažyliams skambūs rimai bus naudingi pratinant ausytes prie kelių kalbų.

kurių mažieji galėtų mokytis skaitydami eilėraštukus. Sužinojusi, kad tokių nėra, nusprendžiau parašyti pati. Mūsų šeima – dvikalbė. Vaikai nuo gimimo su manimi bendrauja angliškai, o su tėčiu – ispaniškai. Tačiau norėjome, kad jie mokėtų ir savo gimtinės – Lietuvos – kalbą, tad Pranukas nuo šio rugsėjo lanko lietuvišką darželį. Mane stebina, kaip greitai jis mokosi naujos kalbos! Dvikalbių knygelių ispanų ir anglų kalbomis turime nemažai, bet anglų ir lietuvių kalbomis neradau. Tai paskatino imtis kūrybos. Manau, ši knygelė bus naudinga visiems. Ypač šeimoms, išvykusioms į užsienį ir norinčioms, kad vaikučiai mokytųsi anglų kalbos ir nepamirštų lietuvių. Turėtų patikti ir tiems, kurie namie kalba abiem – anglų ir lietuvių – kalbomis. E. Jennings-Didžiulis

Šios knygelės įkvėpėjai – mano sūnūs. Kadaise ieškojau dvikalbių knygelių, iš

Pažinimo kompetencija Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Skaičių knyga. Atverk langelius

Žodžių knyga. Atverk langelius

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2012

20,40 Lt

20,40 Lt

Ši nuostabi knyga padės vaikučiams pažinti skaičius ir išmokys juos skaičiuoti. Atveriami langeliai prikausto mažylių dėmesį, skatina ieškoti, gilintis, žaisti ir kalbėti.

Ši nuostabi knyga padės vaikučiams išmokti naujų žodžių, skatins juos kalbėti ir pradėti skaityti. O atverti langelius, ieškoti, žaisti bus išties smagu ir įdomu!

Felicity Brooks

Felicity Brooks

Paklausyk, kas čia tuksena ir ūkauja Stefanie Klaßen „Alma littera”, 2012

23,00 Lt Ši kartoninė knygelė supažindins vaikus su mišku, jo gyventojais ir miško garsais. Knygelėje įgarsintas paslaptingas lapų šiurenimas, apuoko ūkavimas, genio tuksenimas. Knygelė skatina vaikus kalbėti, moko naujų žodžių.1–3 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti


Pažinimo kompetencija

Pažinimo kompetencija

Pažinimo kompetencija

Brenda Apsley

Gyvūnai. Žaiskime kartu

Brenda Apsley

Mano pirmoji spalvų knygelė

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2011

11,90 Lt

11,90 Lt

12,80 Lt

Gyvūnai. Aukime kartu

Metas žaisti! Lankstydamas knygelės puslapius, sukinėdamas ratą su skirtingais paveikslėliais vaikas susipažins su gyvūnų mažyliais ir jų tėveliais. Vartydami šią knygelę kartu su tėveliais vaikai bus skatinami kalbėti, mokysis naujų žodžių.

Pažinimo kompetencija

Eric Carle

„Mano pirmoji spalvų knygelė” supažindins vaikučius su spalvomis, o taip pat paskatins mokytis naujų žodžių, atpažinti daiktus, augalus, gyvūnus ir juos įvardyti. Puiki pirmoji pažintis su spalvomis!

Meninė kompetencija

Mano pirmoji skaičių knygelė

Spalvinimo knygelė. Mano draugė Tina

„Alma littera”, 2011

5,10 Lt

Eric Carle

„Alma littera”, 2012

12,80 Lt

Šioje knygelėje vaikučiams pasakojama, kaip prabėga Tinos diena: atsikėlusi rytą ji išsivalo dantukus, dieną smėlio dėžėje susitinka su draugais, paskui su šeima pietauja, o vakare, prieš labanaktuką, klausosi pasakaitės. Pasitelkę savo fantaziją, vaikai gali spalvinti paveikslėlius, taip pat jų laukia staigmena – du vitražai langui.

„Mano pirmoji skaičių knygelė” supažindins vaikučius su skaičiais, o taip pat paskatins mokytis naujų žodžių, atpažinti vaisius ir juos įvardinti. Puiki pirmoji pažintis su skaičiais!

Grožinė literatūra

Peliukas Anicetas R. Baltakienė

„Alma littera”, 2011

17,90 Lt Tai patiems mažiausiems skaitytojams skirta paveikslėlių knyga apie smagius išradingojo peliuko Aniceto nuotykius, kuriuos atskleidžia jaukios autorės iliustracijos. Piešinėlius papildo vienas du trumpi sakinėliai. Susipažinkite su peliuku Anicetu. Jis labai panašus į jus: akylos akytės, ausylos ausytės, ilga uodegytė... Oi, atsiprašau, uodegytės jūs neturite. Peliuko galva pilna visokių sumanymų. Jam niekada nenuobodu, nes vis kas nors nutinka. Tuos jo nuotykius nupiešiau šioje knygelėje. Niekaip negaliu susilaikyti nepiešusi. Kai buvau maža, paveiksliukų pripaišydavau net ant stalo ir kėdžių. Arba knygelėse, kuriose nebūdavo iliustracijų. Galų gale tėveliai išsiuntė mane mokytis į Kauno meno mokyklą. Ne tik todėl, kad toji mokykla buvo arčiausiai namų, bet ir kad ten nebausdavo už piešimą per pamokas. Paskui baigiau Vilniaus dailės institutą ir ėmiau iliustruoti vaikiškas knygeles. Visos jos buvo parašytos rašytojų. O štai Anicetą sugalvojau aš pati – tai mano peliukas nuo nosies iki uodegos galiuko. Rūta BaltakienėIkimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


3–5vaikams metų
Pasiekimų vertinimas

Pasiekimų vertinimas

Ikimokyklinuko pasiekimų aplankas 3–4 metų vaikams

Ikimokyklinuko pasiekimų aplankas 4–5 metų vaikams

„Šviesa”, 2008

„Šviesa”, 2008

10,50 Lt

10,50 Lt

R. Staniunaitienė, J. Briskmanienė, A. Mainelienė

R. Staniunaitienė, J. Briskmanienė, A. Mainelienė

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Didžioji Darbėnų knyga R. Scarry

„Alma littera”, 2011

„Ikimokyklinuko pasiekimų aplankas“ – individualios vaiko pažangos ir pasiekimų vertinimo priemonė. Ji atitinka ikimokyklinio ugdymo programas ir šiuolaikinę vaiko pažangos ir pasiekimų vertinimo sampratą. Aplanką sudaro penkios ugdytinos vaiko kompetencijų grupės: socialinė, sveikatos saugojimo, pažinimo, komunikavimo ir meninė. Ikimokyklinuko pasiekimų aplankas padeda: pažinti vaiką, nustatyti jo pasiekimų lygį, numatyti tolesnio ugdymo kryptis, paramos būdus; parodyti geriausius vaiko darbus; apibendrinti pedagogų ir tėvų sukauptą informaciją apie vaiką, jo ugdymosi ypatumus, pasiekimų raidą; atskleisti individualią vaiko ugdymosi pažangą tėvams ir kitiems ugdymo proceso dalyviams; vaikui dalyvauti vertinimo procese, domėtis savo pasiekimais; tėvams dalyvauti vaiko pasiekimų vertinimo procese: peržiūrėti darbus, išsakyti savo nuomonę apie juos, nuolat skatinti vaiką; gerinti pedagogo, vaiko ir jo tėvų bendradarbiavimą; skatinti vaiko ugdymąsi: sudaryti jam sąlygas įgyti patirties, gebėjimų.

19,60 Lt „Didžioji Darbėnų knyga“ – tai dar viena smagi amerikiečių autoriaus Richard Scarry knygelė apie šauniųjų Darbėnų gyventojų nuotykius! Praleiskite dieną kartu su paslaugiuoju Hakliu, padėkite seržantui Merfiui išsklaidyti didžiulę mašinų spūstį ir patirkite nuostabų nutikimą su ponu Frambliu ir Mamos Kiaulės šeimyna.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Skaičiai. 4–5 metų vaikams

V. Pužienė s. „Ikimokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2012

17,00 Lt Leidinys „Skaičiai“ skiriamas 4–5 metų vaikams. Dėžutėje yra 72 kortelės su paveikslėliais, skaičiais ir žodžiais, 8 žaidimų aprašymai. Vaikas žaisdamas: pažįsta skaičius; nustato daiktų kiekį; suvokia daiktų ryšį; atpažįsta grafinį žodžių vaizdą; ruošiasi skaityti; plečia žodyną; formuoja matematinius vaizdinius; lavina skaičiavimo įgūdžius; kaupia socialinę patirtį.Žaidimas skatina vaiko ir suaugusiojo bendradarbiavimą, savarankišką mažojo veiklą. Penktaisiais gyvenimo metais vaikai ne tik domisi daiktais, bet ir mėgsta juos skaičiuoti. Žaidime „Skaičiai“ siūlau net 8 žaidimo variantus. Bet kūrybingi mokytojai sugalvos jų dar daugiau. Svarbu, kad jie turės spalvingas ir patrauklias korteles su paveikslėliais ir skaičiais. Vaikai galės skaičiuoti daiktus, ieškoti loginių ryšių tarp jų, pažinti skaitmenis bei skaitinėti žodžius. Tardami daiktų ir skaičių pavadinimus, nejučia mokysis taisyklingai derinti vyriškosios ir moteriškosios giminės galūnes. Yra galimybė vaikui įsivertinti ir įvertinti žaidžiančio draugo pasiekimus. Autorė Violeta Pužienė Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


3–5 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Auk sveikas. 4–5 metų vaikams

D. Nekliudova, O. Falejeva s. „Ikimokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2012

17,00 Lt Žaidimas „Auk sveikas“ skiriamas 4–5 metų vaikams. Dėžutėje yra 26 paveikslėlių ir simbolių kortelės, žaidimo aprašymas. Vaikas žaisdamas: įgyja supratimą apie sveiką gyvenseną; plečia žinias apie sveikatos saugojimą; papildo savo žodyną; lavina loginį mąstymą, dėmesį; ugdo gebėjimą apibendrinti; kaupia socialinę patirtį; reiškia savo nuomonę. Žaidimas skatina vaiko ir suaugusiojo bendradarbiavimą ir savarankišką vaiko veiklą. Žaidimas yra daugiafunkcis ir

priklauso nuo suaugusiojo kūrybiškumo. Pateikiame 10 pasiūlymų ugdytojui, kaip panaudoti žaidimo korteles plėtojant sveikatos saugojimo temą. Konkretūs, išsamūs, profesionalūs metodiniai patarimai padeda atskleisti visas žaidimo galimybes. Žaidimą galima žaisti „Ryto rate“ su vaikų grupe, taip pat vaikas gali žaisti savarankiškai. Šį žaidimą galima žaisti tiek ugdymo įstaigose, tiek namuose su tėveliais ir seneliais. Autorės Dalia Nekliudova, Olga Falejeva

jų amžiui daiktus; įgyja supratimą apie daiktų paskirtį; lavina loginį mąstymą, mokosi suvokti priežasties-pasekmės ryšius; ugdo gebėjimus rūšiuoti ir apibendrinti; plečia savo žodyną. Žaidimas skatina vaiko ir suaugusiojo bendravimą ir savarankišką vaiko veiklą.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Pavojingi daiktai. 3–4 metų vaikams

D. Nekliudova, O. Falejeva s. „Ikimokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2011

16,90 Lt Žaidimas „Pavojingi daiktai“ skiriamas 3–4 metų vaikams. Dėžutėje yra 42 kortelės su simboliais ir paveikslėliais, kuriuose pavaizduoti ikimokyklinio amžiaus vaikams saugūs ir pavojingi daiktai; žaidimų aprašymas ir metodiniai patarimai. Žaisdamas vaikas: sužino apie pavojingus

Neseniai išleistas žaidimas „Pavojingi daiktai“ nustebino vaikus spalvingų, labai panašių į tikrus daiktus paveikslėlių gausa. Mus, kaip ugdytojas ir autores, džiugina, kad vaikai atpažįsta visus pavaizduotus daiktus, lavina mąstymą ir kalbą, bandydami paaiškinti priežasties-pasekmės ryšius. Vaikai susidomėję rūšiuoja daiktus, mėgina apibendrinti daiktų grupes. Figūrinės kortelės iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastos ir panašios, tačiau jos visos yra skirtingos formos, todėl jas teisingai sujungti į šešias dėliones nėra lengva. Vaikams tenka gerokai paplušėti, todėl jie lavina ir pastabumą, pratinasi ilgiau išlaikyti dėmesį, ugdo kantrybę. Autorės Dalia Nekliudova, Olga Falejeva

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Sveikas maistas. 4–5 metų vaikams

D. Nekliudova, O. Falejeva s. „Ikimokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2011

16,90 Lt Žaidimas „Sveikas maistas“ skiriamas 4–5 metų vaikams. Dėžutėje yra 26 paveikslėlių kortelės ir žaidimo aprašymas. Žaisdamas vaikas: sužino apie sveiką gyvenseną; ugdo sveikatos saugojimo gebėjimą; reiškia savo nuomonę; grupuoja ir apibendrina; plečia savo žodyną; lavina loginį mąstymą, dėmesį.
Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kas gerai ir kas blogai D. Nekliudova, O. Falejeva s. „Ikimokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2009

16,90 Lt Žaidimas „Kas gerai ir kas blogai“ skiriamas 3–4 metų vaikams. Dėžutėje yra 28 paveikslėlių, simbolių kortelės ir žaidimo aprašymas. Žaisdamas vaikas: reiškia savo nuomonę; mėgina vertinti vaikų elgesį; kaupia socialinę patirtį; plečia žodyną; pažįsta ir naudoja simbolius; lavina loginį mąstymą, dėmesį.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kakė Makė ir pabėgusios ausys Lina Žutautė

„Alma littera”, 2011

13,60 Lt Ak, ta Kakė Makė! Negirdėjo mamos, negirdėjo tėčio, nesiklausė senelės. Ir taip kasdien, mažiausiai po tris kartus! Tad nieko nuostabaus, kad vieną kartą nutiko neįtikėtinas dalykas. Kakės Makės ausys lyg susitarusios liuoktelėjo ant grindų, nustraksėjo per virtuvę, koridoriuje palenktyniavo, kuri greitesnė, ir nėrė pro laukujes duris kieman – nė neatsisukdamos! Jei smalsu, kas buvo toliau, perskaitykite

10

Kelioms kompetencijoms ugdyti Kelioms kompetencijoms ugdyti

Augu ir keičiuosi

Mano jausmai

D. Nekliudova, O. Falejeva s. „Ikimokyklinis ugdymas“

„Šviesa”, 2010

16,90 Lt

D. Nekliudova, O. Falejeva s. „Ikimokyklinis ugdymas“

16,90 Lt Žaidimas „Mano jausmai“ skiriamas 3–4 metų vaikams. Dėžutėje yra 28 paveikslėlių ir simbolių kortelės, žaidimo aprašymas. Žaisdamas vaikas: ugdo gebėjimą atpažinti jausmus pagal veido išraišką; kaupia emocinę patirtį; siekia bendrauti; reiškia savo nuomonę; plečia žodyną; pažįsta ir naudoja simbolius; lavina loginį mąstymą, dėmesį.

knygą. Ir nepamirškite paieškoti, kurgi tos ausys slepiasi. Tai šmaikšti ir pamokanti istorija, iliustruota spalvingomis ir žaismingomis pačios autorės iliustracijomis. Beje, daugelis knygos puslapių turi po smagią paslaptėlę – jame pasislėpusios Kakės Makės ausytės, kurias surasti mažajam skaitytojui be galo smalsu! Kalbama, jog išėjus Linos Žutautės knygai „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ (2010) visi mažyliai išmoko, įprato būti tvarkingi. O ko išmoks dabar?.. Nesakysiu. Jeigu jūsų ausys ir akys dar nepabėgo, patys tuoj sužinosit. Bet štai, ko išmoks tėveliai ir mamytės, galiu iš karto pašnibždėti: kantrybės! Juk tiek daug daiktų, vaizdų, spalvų su mažyliu teks aptarti, į tokią gausybę klausimų atsakyti!.. Visa laimė, kad toji kantrybė vadinama ir kitu vardu – meilė. Tikras džiaugsmas, kad paveikslėlių knyga moko būti kartu. Kęstutis Urba

„Šviesa”, 2009

Žaidimas „Augu ir keičiuosi“ skiriamas 4–5 metų vaikams. Dėžutėje yra 5 kortelės, kuriose pavaizduotas žmogus įvairiais amžiaus tarpsniais, 20 kortelių, kuriose pavaizduoti tam tikrais amžiaus tarpsniais žmogui reikalingi daiktai, ir žaidimo aprašymas. Žaisdamas vaikas: tyrinėja žmogaus išvaizdos skirtumus; suvokia žmogaus veiklos ir amžiaus ryšį; ugdo gebėjimą grupuoti ir apibendrinti; aptaria daiktų paskirtį; kaupia socialinę patirtį; plečia žodyną; lavina loginį mąstymą, dėmesį.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Popietė miške

Dorothea Cüppers „Alma littera”, 2011

19,60 Lt Kartą per savaitę darželinukai visa grupe eina į mišką. Išvyka visada džiugina, nes miške juk tiek daug įdomių dalykų: galima pasikarstyti po medžius ir pasistatyti palapinę, pasislėpti, stebėti žvėrelius, prisirinkti gamtos gėrybių. Šioje kartoninėje knygelėje vaikai ir tėveliai ras puikių idėjų, ką veikti miške. Kiekviename puslapyje yra daug piešinėlių, apie kuriuos galima įdomiai papasakoti. Vaikai skatinami kalbėti ir skaityti. O kaip smagu atverti langinėles ir žvilgtelėti pro langelius!

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


Raidės kalbina skaičius A. Gaižutienė, Č. Navakauskas „Šviesa”, 2012

8,40 Lt Knyga „Raidės kalbina skaičius“ skiriama 3–5 metų vaikų komunikavimo ir pažinimo kompetencijoms ugdyti. Knygoje derinamos raidės ir skaičiai. Vaikas taria daiktų pavadinimus, nustato pirmąjį žodžio garsą, paskui skaičiuoja daiktus. Žaismingi eilėraščiai kuria teigiamą nuotaiką, skatina

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Nuo galvos iki kojų pirštukų. Knyga apie kūną D. Geisler

„Alma littera”, 2011

21,30 Lt Kaip vadinasi kūno dalys nuo galvos iki kojų pirštukų? Kuo skiriasi mergaitės nuo berniukų? Kas atsitinka, kai susižeidžiame? O kur pradingsta bananai juos suvalgius? Ši knyga su langeliais kviečia mažuosius skaitytojus pažinti save, savo kūną ir rasti žaismingus atsakymus į visus jiems rūpimus klausimus apie kūną. Knyga skirta 3 – 5 metų vaikams, bet puikiai tinka ir vaikams nuo 2 metų. Jiems tikrai neteks nuobodžiauti!

vaiko kalbinę raišką. Smagu kartoti ketureilius ir juos įsiminti. Vaikas mielai taškuoja, brūkšniuoja, spalvina ir kitaip dekoruoja pavaizduotus daiktus, kopijuoja raides ir skaitmenis. Vaiko amžių bei gebėjimus atitinkančios užduotys skatina kūrybiškumą, lavina smulkiąją motoriką, rankos ir akių koordinaciją, padeda susikaupti ir ilgiau išlaikyti dėmesį. Atlikdamas užduotis, mažasis ruošiasi rašyti, patiria teigiamų emocijų, susipažįsta su abėcėle ir skaičiais nuo 1 iki 10. Atkreipkite dėmesį – vienoje knygelėje RAIDĖS ir SKAIČIAI! Juos sujungia žaismingi, linksmi vaikų mylimo poeto Česlovo Navakausko ketureiliai ir šilti, mieli dailininkės Ievos

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Skaičiuoju iki trijų O. Štitilienė, M. Gedrikienė „Šviesa”, 2007

11,90 Lt Ši knyga mažuosius moko skaičiuoti iki trijų, suvokti šiuos skaičius, atrasti aplinkoje daiktus iki trijų, atlikti su šiais skaičiais sudėties ir atimties veiksmus.

Zalepugaitės piešiniai. Vaikas susipažįsta su raide, taria daikto, kuris prasideda ta raide žymimu garsu, pavadinimą, skaičiuoja daiktus, susipažįsta su skaitmenimis, kopijuoja raides ir skaitmenis, pats baigia kurti dailininkės pradėtas iliustracijas. Šią knygelę kūrėme turėdami tikslą pradžiuginti mažylį ir suteikti jam daug teigiamų emocijų. Manome, kad mums tai pavyko. Projekto vadovė Loreta Morkevičienė Knygelė labai gražiai iliustruota, nuotaikingi eilėraščiai suteikia teigiamų emocijų, o kūrybiškos užduotys skatina vaikų gebėjimų ugdymą. Kauno Montesori darželiomokyklos ,,Žiburėlis” ikimokyklinio ugdymo pedagogė Rita Baršauskienė

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Užduotys rankai lavinti. 3–6 metų vaikams L. Barzdonytė-Morkevičienė „Šviesa”, 2011

11,50 Lt Užduotys rankai lavinti – ugdomoji priemonė, skirta ikimokyklinukams. Spalvingoje, patrauklioje knygoje pateikiamas nuoseklus ciklas grafinių užduočių ir pratimų 3–5 metų vaiko smulkiajai motorikai lavinti. Vaikas žaisdamas brėžia įvairias linijas nurodytomis kryptimis, įvairios konfigūracijos ir amplitudės „takelius“, apvedžioja linijas rašikliu, piešia paprastus elementus – apskritimus, keturkampius, trikampius, įvairius brūkšnelius, taškus, spauduoja, kerpa, klijuoja, daro pirštukų mankštos pratimus.

11

3–5 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Pirmosios mozaikos. Laivelis

Pirmosios mozaikos. Namelis

Jordi Busquets Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kuriu paveikslėlius. Vaikams nuo 3 metų

L.Barzdonytė-Morkevičienė „Šviesa”, 2011

16,90 Lt Tai ugdomoji priemonė, skirta vaikų nuo 3 metų meninei kompetencijai ugdyti. Rinkinį sudaro atskiri lapai. Jų formatas 24x34cm. Kiekviename lape yra po žaismingą piešinį, kurį vaikas baigia kurti pats, pasirinkdamas norimą techniką. Metodinėje medžiagoje vaizdžiai parodyta, kokias priemones galima naudoti, kokiomis technikomis siūloma kurti. Siūlomos ikimokyklinuko galimybes atitinkančios technikos: keverzojimas, įvairių spalvotų linijų brėžimas, taškavimas į kumštį suspaustais keliais spalvotais flomasteriais, dekoravimas, spaudavimas pirštuku, daiktais, tapyba pirštuku, aplikavimas ir kitos. Vaikas pasirenka norimas priemones, išmėgina pasirinktą techniką paprastame baltame popieriaus lape – juodraštyje. Paskui atlieka užduotį lape, kur yra piešinio kontūras. Baigęs darbą, padedamas tėvelių arba auklėtojos pasikabina savo sukurtą paveikslėlį kambaryje ant sienos, stende arba prisega prie užuolaidos. Galima sukurti 8 paveikslėlių serijas po tris paveikslėlius kiekvienoje. Kiekvienos serijos paveikslėlius jungia vienodi rėmeliai ir bendra tematika. Atskirus lapus patogu naudoti. Juos galima paduoti vaikui po vieną, todėl jam nenusibosta. Vaikų grupėje patogu lapus išdalyti keliems vaikams ir visi gali kurti kartu. Baigti, vaikų sukurti paveikslėliai turi pritaikomąją vertę – jie vienodo formato, stiliaus, su pieštais rėmeliais, todėl atrodo išbaigti ir jais galima estetiškai papuošti darželio grupę ar vaiko kambarį. Kai vaikas sukuria daugiau paveikslėlių, eksponuojama jo darbų parodėlė. Tokia parodėle namie arba grupėje galima pasididžiuoti prieš svečius. Tai vaiką džiugina.

12

„Šviesa”, 2011

Jordi Busquets „Šviesa”, 2011

6,30 Lt

6,30 Lt

Knygelės „Pirmosios mozaikos. Laivelis“ ir „Pirmosios mozaikos. Namelis“ skiriamos ikimokyklinukų meninei, pažinimo ir komunikavimo kompetencijoms ugdyti. Knygelės džiugina ryškiomis spalvomis ir formomis. Kiekvieną paveikslėlį vaikas turi užbaigti kurti pats. Mažasis pasirenka tinkamos formos ir spalvos lipdukus ir įklijuoja į reikiamas vietas. Taip jis tampa mozaikų kūrėju. Įdomi veikla skatina vaiką susikaupti, išlaikyti dėmesį, atlikti užduotis kruopščiai, iki galo ir pasidžiaugti spalvingomis mozaikomis. Atlikdamas užduotis, vaikas pamažu pažįsta spalvas ir formas, lavina pastabumą, pirštukų judesius, akių ir rankos koordinaciją. Jis gali įvardyti ir skaičiuoti daiktus, geometrines figūras, komentuoti iliustracijas, kurti istorijas. Taip žaisdamas mažasis lavėja ir tobulėja. Puiki priemonė vaikams ugdytis savarankiškai, be suaugusiojo pagalbos. Viskas aišku, paprasta, spalvinga, įdomu. Projekto vadovė Loreta Morkevičienė

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Ūkis. Figūros ir dydžiai. Nutrink lengvai

Džiunglės. Linksmieji skaičiai. Nutrink lengvai

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2012

13,60 Lt

13,60 Lt

Sukinėdami paveikslėlių ratukus ir vartydami knygeles, vaikai išmoks pažinti figūras ir dydžius kartu su daugybe ūkio bei džiunglių draugų! Be to, knygelėse galima rašyti ir lengvai trinti, ką parašei.

Sukinėdami paveikslėlių ratukus ir vartydami knygeles, vaikai išmoks pažinti figūras ir dydžius kartu su daugybe ūkio bei džiunglių draugų! Be to, knygelėse galima rašyti ir lengvai trinti, ką parašei.

Ben Adams

Ben Adams

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


3–5 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Smalsiukas. Užduotys ir

Smalsiukas. Užduotys ir

kūrybiniai projektai 4 metų vaikams G. Paesani

kūrybiniai projektai 3 metų vaikams G. Paesani

„Šviesa”, 2008

„Šviesa”, 2008

18,90 Lt

21,90 Lt

Knygos „Smalsiukas“ užduotys atitinka trimečio vaiko galimybes, padeda jam kryptingai ugdytis ir siekti nuolatinės pažangos. Vaikas, atlikdamas užduotis ir įgyvendindamas kūrybinius projektus: stebi ir tyrinėja pavaizduotus objektus; aptaria kasdienius dalykus; domisi savimi ir kitais žmonėmis; reiškia savo nuomonę; formuoja mąstymą; ugdo gebėjimą orientuotis erdvėje ir laike; lavina regimąjį suvokimą ir klausymo įgūdžius; plečia savo žodyną; tobulina sakytinę kalbą; lavina smulkiuosius rankos raumenis; išmėgina įvairias dailės priemones ir vaizdavimo technikas. Leidinio pabaigoje yra iškerpamieji puslapiai, skirti Ikimokyklinuko pasiekimų aplankui.

Knygos „Smalsiukas“ užduotys atitinka keturmečio vaiko galimybes, padeda jam kryptingai ugdytis ir siekti nuolatinės pažangos. Vaikas, atlikdamas užduotis ir įgyvendindamas kūrybinius projektus: stebi ir tyrinėja aplinką; domisi žmonėmis ir jų veikla; domisi savo sveikata ir saugumu; išreiškia save; tobulina mąstymą; lavina pastabumą ir klausymo įgūdžius; plečia savo žodyną; formuoja rišliąją kalbą; lavina akies ir rankos koordinaciją; išmėgina ir derina kelias dailės priemones ir vaizdavimo technikas; plečia kūrybiškumą. Leidinio pabaigoje yra iškerpamieji puslapiai, skirti Ikimokyklinuko pasiekimų aplankui.

Komunikavimo kompetencija

Zylutė. Skaitymo

pradžiamokslis keturmečiui J. Danilavičius „Šviesa”, 2007

Komunikavimo kompetencija

Zylutė.

Užduotys keturmečiui E. Setkauskienė „Šviesa”, 2009

23,90 Lt

11,90 Lt

Ši spalvinga, gausiai iliustruota, labai gerai parengta knyga skiriama vaikams supažindinti su raidėmis, mokyti skaityti ar net tobulinti skaitymo įgūdžius. Autorius, remdamasis savo darbo su vaikais patirtimi, knygą parengė kaip savotišką elementorių, kuris močiutėms ir seneliams primins jų laikų pradžiamokslį. Didelės raidės, įdomūs tekstai, ryškios iliustracijos palengvins darbą su vaikučiais.

Užduočių sąsiuvinis „Zylutė“ skiriamas ikimokyklinukų komunikavimo kompetencijai ugdyti. „Zylutės“ užduotys padeda keturmečiams pažinti kalbą ir aplinką, lavina rankos judesius, pastabumą, plečia žodyną, formuoja matematinius vaizdinius, ugdo kūrybiškumą, skatina įsivertinti veiklą. Užduočių sąsiuvinio raidžių seka atitinka Juozo Danilavičiaus skaitymo pradžiamokslio keturmečiui „Zylutė“ raidžių seką.

Pažinimo kompetencija

Didžioji mašinų knyga Megan Cullis

„Alma littera”, 2012

22,10 Lt Vartydami šią knygą vaikai susipažins su didžiausiomis, aukščiausiomis ir galingiausiomis mašinomis pasaulyje. Daugybė iliustracijų detaliai vaizduoja milžiniškus savivarčius, sportines ir sunkiasvores mašinas, mobilius kranus, o aprašai padeda suprasti, kaip vadinamos atskiros mašinų dalys, kaip atliekami įvairūs darbai.

13


Meninė kompetencija Pažinimo kompetencija

Trupinėlis.

Meninė kompetencija

Mažylis.

Ūkio gyvūnai. 3D nuotraukos

Mokomoji knyga meninei kompetencijai ugdyti A. M. Bramo „Šviesa”, 2007

„Šviesa”, 2007

„Alma littera”, 2011

8,90 Lt

8,90 Lt

Tom Downs

17,00 Lt Žavios nuotraukos ir puikūs visų vaikų mėgstamų gyvūnų 3D vaizdai. Tereikia užsidėti 3D akinius ir gyvūnai atgis! Žaisdami vaikai pažins ūkio gyvūnus, tyrinės stulbinančius 3D vaizdus ir sužinos apie gyvūnus neįtikėtinų faktų.

Grožinė literatūra

Burbulų lietus. Linksmi eilėraščiai vaikams (knygynuose nuo lapkričio mėn.)

Č. Navakauskas „Alma littera”, 2012

Apie 22,00 Lt Knygelę sudaro šmaikštūs poeto Česlovo Navakausko eilėraščiai, kuriuos gražiai papildo išraiškingos dailininkės Živilės Šimėnienės iliustracijos. Knygelė kviečia pasinerti į užburiančias šėliones – į tikrą vaikystės šventę!

14

Mokomoji knyga meninei kompetencijai ugdyti M. Casoni

Ugdomosios knygos „Trupinėlis“ ir „Mažylis“ sukurtos atsižvelgiant į ikimokyklinukų poreikius ir skiriamos jų meninei kompetencijai ugdyti darželyje ir namie. Atlikdamas užduotis, vaikas: susipažįsta su dailės priemonėmis (pieštuku, teptuku, flomasteriais, vaškinėmis kreidelėmis, tempera, guašu, akvarele) ir jas išbando; išmėgina netradicines medžiagas: smėlį, manų kruopas, cukrų, arbatžoles, siūlus, audinį, blizgučius; mokosi įvairios vaizdavimo technikos: spalvinimo, piešimo, dekoravimo, spaudavimo, aplikavimo, karpymo. Patrauklios, spalvingos iliustracijos motyvuoja vaiką, skatina jį kurti, garantuoja sėkmės išgyvenimą. „Trupinėlis“ ir „Mažylis“ žadina ikimokyklinuko saviraiškos poreikį, padeda jam įgyti meninės veiklos patirties, kurią jis sėkmingai taiko ir kitur.

Grožinė literatūra

Žiemos pasaka. Eilėraščiai vaikams „Alma littera”, 2011

Grožinė literatūra

Utititi, šalta

Just. Marcinkevičius „Alma littera”, 2011

17,90 Lt

17,90 Lt

Rinktinėje „Žiemos pasaka“ rasite pačius gražiausius S. Nėries, J. Marcinkevičiaus, K. Kubilinsko, R. Skučaitės, V. Palčinskaitės, J. Degutytės ir kitų lietuvių poetų eilėraščius, iliustruotus dailininkės Deimantės Rybakovienės. Pasitikite žiemą, sulaukite Kalėdų stebuklo ir pasiruoškite Naujųjų metų šventei ilgais tamsiais žiemos vakarais kartu su vaikais ar anūkėliais skaitydami šviesius žiemos eilėraštukus.

Iškilaus lietuvių poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinkinys „Utititi, šalta“ skirtas vaikams. (1-asis leid. 1969 m.) Šioje knygelėje mažieji skaitytojai ras žinomiausius poeto eilėraščius: „Ką aš veiksiu žiemą“, „Rudens skundas“, „Mano knygelės“, „Žiema“ ir kt. Eilėraščiai dailiai iliustruoti Laimos Barisaitės.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


5–7vaikams metų

15


Pasiekimų vertinimas

Pasiekimų vertinimas

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Ikimokyklinuko pasiekimų aplankas 5–6 metų vaikams

Priešmokyklinuko pasiekimų aplankas

Gatvė

R. Staniunaitienė

R. Staniunaitienė

V. Pužienė, G. Slavinskienė

„Šviesa”, 2008

„Šviesa”, 2008

„Šviesa”, 2012

10,50 Lt

10,50 Lt

25,50 Lt

„Ikimokyklinuko pasiekimų aplankas“ – individualios vaiko pažangos ir pasiekimų vertinimo priemonė. Ji atitinka ikimokyklinio ugdymo programas ir šiuolaikinę vaiko pažangos ir pasiekimų vertinimo sampratą. Aplanką sudaro penkios ugdytinos vaiko kompetencijų grupės: socialinė, sveikatos saugojimo, pažinimo, komunikavimo ir meninė. Ikimokyklinuko pasiekimų aplankas padeda: pažinti vaiką, nustatyti jo pasiekimų lygį, numatyti tolesnio ugdymo kryptis, paramos būdus; parodyti geriausius vaiko darbus; apibendrinti pedagogų ir tėvų sukauptą informaciją apie vaiką, jo ugdymosi ypatumus, pasiekimų raidą; atskleisti individualią vaiko ugdymosi pažangą tėvams ir kitiems ugdymo proceso dalyviams; vaikui dalyvauti vertinimo procese, domėtis savo pasiekimais; tėvams dalyvauti vaiko pasiekimų vertinimo procese: peržiūrėti darbus, išsakyti savo nuomonę apie juos, nuolat skatinti vaiką; gerinti pedagogo, vaiko ir jo tėvų bendradarbiavimą; skatinti vaiko ugdymąsi: sudaryti jam sąlygas įgyti patirties, gebėjimų.

Priešmokyklinuko pasiekimų aplankas“ – individualios vaiko pažangos ir pasiekimų vertinimo priemonė. Ji atitinka bendrąją priešmokyklinio ugdymo programą, priešmokyklinio ugdymo standartą ir šiuolaikinę vaiko pažangos ir pasiekimų vertinimo sampratą. Priešmokyklinuko pasiekimų aplanką sudaro: bendros žinios apie vaiką (lentelės „Tėvai apie vaiką“, „Pedagogai ir tėvai apie vaiką“); laukiamų ugdymosi pasiekimų pagal kompetencijas kriteriniai aprašai; vaiko kompetencijų vertinimo aprašai; vaiko kūrybinius gebėjimus, pasirengimą skaityti ir rašyti iliustruojantys pavyzdžiai; pagyrimų ir skatinimų lentelė; vaiko įsivertinimo lentelė „Vaikas apie savo pasiekimus“; vaiko darbų katalogas ir viršelyje kaupiami vaiko veiklos pavyzdžiai; brandumo mokyklai aprašas; žaismingas priešmokyklinio ugdymo programos baigimo diplomas. Aplankas padeda apibendrinti pedagogų ir tėvų sukauptą informaciją apie vaiką, jo ugdymosi ypatumus, daromą pažangą, pasiekimų raidą. Toks priešmokyklinuko pasiekimų vertinimas leidžia pedagogams geriau pažinti vaiką, planuoti individualų darbą su juo, numatyti paramos formas, būdus ir tolesnes ugdymo kryptis, kurios padės vaikui sėkmingai pasirengti mokytis mokykloje pagal pradinio ugdymo programą.

Stalo žaidimas „Gatvė“ skiriamas ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų meninei, komunikavimo, pažinimo, sveikatos saugojimo bei socialinei kompetencijoms ugdyti, saugaus elgesio ir savisaugos įgūdžiams formuoti. Stalo žaidimas siejamas su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos temomis ir yra parengtas remiantis saugaus elgesio metodinėmis rekomendacijomis ikimokyklinio ugdymo auklėtojams ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams. Žaidimą sudaro 36 atskiri lapai, kuriuose nupieštos įvairių daiktų detalės. Vaikas išsikerpa detales, lanksto, klijuoja, konstruoja dirbinius. Iš sukonstruotų dirbinių modeliuoja sankryžą, miestą, gatvės aplinką, kuria žaidybines situacijas. Stalo žaidime siūlomos 8 žaidybinės situacijos. Tėveliai ar mokytojai gali kūrybiškai žaisti su vaikais saugaus eismo žaidimą ir sugalvoti daugiau žaidybinių situacijų. Žaidimas „Gatvė“ moko vaiką saugiai elgtis gatvėje, vertinti eismo dalyvių elgesį, tobulinti savo paties elgesį. Stalo žaidimas tinka pedagogo ir vaiko pokalbiams, diskusijoms, pamokoms, ugdomajai aplinkai darželyje ir mokykloje kurti.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Pasakos. Žaidžiame teatrą (prekyboje nuo lapkričio mėn.)

A. Gaižutienė „Šviesa”, 2012

56,90 Lt Rinkinys „Pasakos. Žaidžiame teatrą“ skiriamas ikimokyklinio, priešmokykli-

16

(prekyboje nuo spalio mėn.)

nio amžiaus vaikų, pradinių klasių mokinių meninei, socialinei, komunikavimo kompetencijoms ugdyti. Rinkinyje 8 pasakos: Kiškis ir lapė; Senelis ir ožka; Bailus kiškis; Bėkim, žvėrys, pažiūrėti; Vištytės pyragas; Lapė ir tetervinas; Sraigė; Kaip šuo sau draugo ieškojo. Visos pasakos yra žaismingos, patrauklios ir tinkamos šio amžiaus tarpsnio vaikams. Tekstai atspausdinti didžiosiomis raidėmis, todėl mokantys skaityti vaikai jas gali skaityti patys. Rinkinyje yra 30 įvairių personažų figūrėlių su „koteliais“, už kurių laikydamas personažą, vaikas vaidins. Pasiūlymų, kaip naudoti ugdomąją priemonę, rasite metodiniuose patarimuose. Žaisdamas teatrą, kurdamas veikėjų dialogus, vaikas patiria teigiamų emocijų, plėtoja meninės veiklos gebėjimus, turtina ir gausina žodyną, užmezga socialinius santykius ir pajunta kūrybos džiaugsmą.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


Vaiko teisės ir pareigos A. Gaižutienė „Šviesa”, 2011

17,00 Lt Ugdomoji priemonė „Vaiko teisės ir pareigos“ skiriama socialinei vaiko kompetencijai ugdyti. Ji parengta remiantis tarptautine Vaiko teisių konvencija. Leidinys tinka ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams, pradinukams. Ugdomoji priemonė supažindina vaiką su pagrindinėmis jo teisėmis ir primena jo amžių atitinkančias pareigas. Aplanke yra po 24 TEISIŲ ir PAREIGŲ korteles. Kiekviena kortelė spalvingai, patraukliai iliustruota. Aiškiai, vaikui suprantamai suformuluotas teisių ir pareigų tekstas. Žiūrinėdamas iliustraci-

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Gero elgesio taisyklės A. Mainelienė, J. Briskmanienė „Šviesa”, 2011

17,00 Lt Ugdomoji priemonė „Gero elgesio taisyklės“ skiriama ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų socialinei, komunika-

jas, skaitydamas tekstą, kalbėdamasis su suaugusiaisiais, žaisdamas vaikas: sužino, kas yra teisės ir pareigos; mokosi deramo, pagarbaus elgesio su bendraamžiais, tėvais ir kitais suaugusiaisiais; sužino, kokiais atvejais jis gali ir privalo kreiptis pagalbos; įsidėmi, kas jam yra galima ir kas draudžiama; sužino, nuo ko jį turi saugoti suaugusieji. Šią ugdomąją priemonę gali naudoti ikimokyklinio ugdymo įstaigos, pradinės mokyklų klasės. Tėvams ji pravers ugdant vaikus namie. Leidinys „Vaiko teisės ir pareigos“ naudingas, reikalingas ir aktualus. Šiuo metu ypač stokojama metodinių leidinių kaip teisingai, prieinamai ir suprantamai aiškintis su vaikais jų teises, kaip įtaigiai bendradarbiaujant aptarti jų pareigas. Šis leidinys parengtas taip, kad vaikai akivaizdžiai, dėliodami korteles, žaisdami su jomis, aptaria ar grupuoja ir netiesioginiu būdu suvokia savas teises ir pareigas. Leidinio apimtis, turinys tinka ikimokykli-

vimo ir pažinimo kompetencijoms ugdyti. Ji pritaikyta vaikų ugdymui žaidžiant darželio grupėje, klasėje ir namie; darželio auklėtojo, mokytojo ir vaiko, tėvų ir vaiko pokalbiams, diskusijoms; ugdomajai aplinkai kurti. Priemonę sudaro 87 paveikslėlių ir užrašų kortelės. Ugdomoji priemonė „Gero elgesio taisyklės“: plečia supratimą apie draugus ir draugystę; ugdo pareigingumą, atsakingumą, pagarbą žmogui ir pasirengimą jam padėti; formuoja deramą požiūrį į gyvūnus, augalus, daiktus; pratina kultūringai elgtis prie stalo. „Gero elgesio taisyklės“ patartina įsigyti darželio auklėtojams, pradinukų moky-

nio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikų socialinei, komunikavimo, sveikatos saugojimo, pažinimo kompetencijoms ugdyti. Iliustracijos vaizdžios, situacijos pavaizduotos suprantamai, spalvingos, informatyvios. Vaiko teisių ir pareigų klausimai šiuo metu ypatingai aktualūs, šis leidinys reikalingas ir naudingas. Pedagogai, tėvai ir globėjai, manau, puikiausiai naudosis šiuo leidiniu aiškinant vaikams jų teises ir pareigas. Recenzentė, Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“, auklėtoja ekspertė, VPU Vaikystės katedros asistentė, socialinių (edukologijos) mokslų magistrė Danutė Plytnykienė Priemonė labai šiuolaikiška, ypač aktuali šiuolaikinėje visuomenėje. Džiugu, kad vaikas ne tik supažindinamas su teisėmis, bet taip pat jam primenamos ir pareigos. Šią priemonę kuo puikiausiai galima naudoti ir namie, ir darželyje, ir mokykloje. Kauno lopšelio-darželio „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo ir socialinio darbo pedagogė, trijų vaikų mama Jurgita Kubilienė

tojams ir tėvams, kuriems rūpi išugdyti kultūringą, mandagų, paisantį visuomenei priimtinų gero elgesio normų vaiką. Ugdomoji priemonė „Gero elgesio taisyklės“ tikrai reikalinga. Ji parengta taip, kad ja bus patogu naudotis pedagogams ir vaikams. Žinoma, tėveliai taip pat puikiai gali užsiimti su vaiku namuose. Teksto apimtis ir turinys informatyvus ir atitinka vaikų amžių. Kas nemoka skaityti, galės aptarti iliustracijas. Iliustracijos labai nuotaikingos, spalvingos informatyvios. Recenzentė Romutė Petkūnaitė-Matusova

17

5–7 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Raidės. 5–6 metų vaikams

V. Pužienė s. „Ikimokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2012

17,00 Lt Leidinys „Raidės“ skiriamas 5–6 metų vaikams. Dėžutėje yra 90 kortelių su paveikslėliais, raidėmis ir žodžiais, 7 žaidimų

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Daiktų ryšys. 5–6 metų vaikams

D. Nekliudova, O. Falejeva s. „Ikimokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2009

16,90 Lt Žaidimas „Daiktų ryšys“ skiriamas 5–6 metų vaikams. Dėžutėje yra 54 paveikslėlių kortelės ir žaidimo aprašymas. Žaisdamas vaikas: pažįsta ir įvardija daiktus; plečia žinias apie daiktų paskirtį; suvokia daiktų ryšį; kaupia socialinę patirtį; plečia žodyną; lavina loginį mąstymą, dėmesį.

18

aprašymai. Vaikas žaisdamas: pažįsta raides ir garsus; suvokia raidės ir garso ryšį; atpažįsta grafinį žodžių vaizdą; rengiasi skaityti; plečia žodyną; lavina regimąjį suvokimą ir foneminę klausą; kaupia socialinę patirtį. Žaidimas skatina vaiko ir suaugusiojo bendradarbiavimą, savarankišką mažojo veiklą. Ikimokyklinukas susipažįsta su raidėmis žaisdamas. Žaidimas „Raidės“ padaro ugdymo procesą linksmą ir įdomų, suteikia gerų emocijų ir sukuria puikią nuotaiką. Žaidimas skatina vaiko ir suaugusiojo bendravimą. Žaisdamas su kortelėmis,

Kelioms kompetencijoms ugdyti

vaikas mokosi nustatyti pirmą žodžio garsą, pažinti raides, atspėti žodį pagal grafinį vaizdą arba jį perskaityti. Ieškodamas kortelių ir bandydamas jas sujungti, vaikas dirba pirštukais. Smulkūs pirštukų judesiai turi ryšį su vaiko kalbos plėtote. Po truputį, stebėdamas, mąstydamas, kažko vis paklausdamas, dėliodamas korteles be tikslo įsiminti, vaikas turi galimybę „stebuklingu“ būdu išmokti skaityti. Šis procesas vyksta savaime – žaidžiant. Vaikui suteikiama galimybė patraukliais žaidimo sutartiniais ženklais įvertinti savo pastangas. Autorė Violeta Pužienė

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Einu į mokyklą. Mano draugė Tina

Zoologijos sode. Mano draugė Tina

Hanna Sörensen

Hanna Sörensen

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2012

8,50 Lt

5,10 Lt

Smagu eiti į mokyklą kartu su Tina! Tuoj teks palikti vaikų darželį ir, mokykloje nuskambėjus pirmajam skambučiui, prasidės naujas vaiko gyvenimo etapas. Šioje knygelėje vaikams primenami svarbiausi dalykai. Kaip atrodo mano mokykla? Ką reikia pasiimti einant į mokyklą? Kaip elgtis gatvėje pakeliui į mokyklą? 48 puslapių knygelėje Tina pateikia daug naudingų patarimų, netgi pamoko, kaip susitepti gardų sumuštinį. Čia rasite ir skirtukų, ir pamokų tvarkaraštį. Be to, pirmaisiais mokslo metais vaikučiai pasimokys svarbių dalykų – rašyti skaičius ir raides, sudėti ir atimti.

Kartu su Tina apsilankyk zoologijos sode! Kuo minta drambliai? Kur gyvena surikatos? Kiek kuprų turi kupranugaris? Šioje knygelėje priešmokyklinukų ir pradinukų laukia gyvūnai iš viso pasaulio, įdomios mįslės ir užduotėlės apie gyvūnų ėdalą, gyvenimo būdą ir gimtąjį kraštą. Maloni staigmena – dėlionė, kurią tereikia nuspalvinti ir iškirpti.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


5–7 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Mokomės skaičių. Mano draugė Tina

Pažaiskime. Pasidaryk žaislus pats!

Hanna Sörensen

Oriol Ripoll

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2011

5,10 Lt

27,20 Lt

Knygelės herojė Tina moko priešmokyklinukus ir pradinukus pažinti skaičius nuo 1 iki 10. Smagios skaičių rašymo pamokėlės. Apie kiekvieną skaičių atskirai. Su rodyklėmis, rodančiomis, kaip teisingai parašyti skaičių. Smagios užduotėlės, įtvirtinančios žinias. Didelis išsegamas paveikslėlis su pasislėpusiais skaičiais. Paveikslėliai spalvinimui.

Knyga „Pažaiskime“ atskleis, kaip paprasčiausia metalinė pakaba gali pavirsti stebuklinga akete... arba butelio kamščiai ar avinžirniai atsidurti labirinte...Tereikia pasitelkti vaizduotę ir galybę visokių įdomių dalykų galima pasidaryti iš, rodos, nebereikalingų daiktų. Vaikai džiaugsis kurdami ir patys žaisdami! Visi žaislai buvo sukurti specialiai šiai knygai ir knygos autoriai juos visus išbandė. Knygoje rasite daugybę išsamių instrukcijų, tad beliks jas sekti ir pamatysite, kaip lengva gaminti žaislus. Vaikai išmoks per 50 iš kitų kraštų ir net iš kitų laikų atkeliavusių naujų žaidimų. Kurti jiems padės spalvoti paveikslėliai ir nuotraukos. Ši linksma mokomoji knyga skirta visai šeimai!

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Vaikų darželyje. Mano draugė Tina Hanna Sörensen „Alma littera”, 2012

5,10 Lt Ši darželinukams skirta knygelė vaikučius išmokys skirti spalvas ir formas, viršų atskirti nuo apačios, kairę pusę – nuo dešinės, ugdys pastabumą, mokys daugybės kitų dalykų. Maloni staigmena – du vitražai, kuriuos tereikia iškirpti ir priklijuoti ant lango.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Aš – kūrėjas

V. Pužienė, L. Barzdonytė-Morkevičienė „Šviesa”, 2011

20,40 Lt Tai ugdomoji priemonė, skirta priešmokyklinukų meninei kompetencijai ugdyti.

Rinkinį „Aš – kūrėjas“ sudaro atskiri lapai. Jų formatas 24x34cm. Kiekviename lape yra spalvotos dirbinių detalės. Vaikas išsikerpa detales ir, kruopščiai atlikdamas siūlomas kūrybines užduotis, sukuria puikių dirbinių iš popieriaus. Baigęs kūrinėlį, pasikabina jį klasėje ar kambaryje ant sienos, prisega prie užuolaidos, pastato ant stalo, papuošia juo palangę, padovanoja mokytojai, šeimos nariui, draugui. Kai sukuriama daugiau dirbinių, gali būti

eksponuojama jų parodėlė. Tai džiugina vaikus. Rinkinyje pateikiami dirbiniai, kurie tinka ugdomosioms temoms plėtoti. Jie apima artimiausią vaiko aplinką, metų laikus, žmonių ir gyvūnų veiklą įvairiais metų laikais, šventes, kūrybą. Leidinio atskirus lapus patogu naudoti. Juos galima paduoti vaikui po vieną, todėl jam nenusibosta. Vaikų grupėje patogu lapus išdalyti keliems vaikams ir visi gali kurti kartu. Kurdamas dirbinius, vaikas dekoruoja, spalvina, tapo, karpo, lanksto, klijuoja. Taip lavinama smulkioji motorika ir rankos judesių koordinacija. Smulkiosios motorikos lavinimas glaudžiai siejasi su vaiko kalbos ir mąstymo ugdymu. Atlikdami kūrybines užduotis, vaikai kartu pratinasi stebėti savo veiklą, susikaupti ir ilgiau išlaikyti dėmesį, ugdosi kūrybiškumą, kruopštumą, džiaugiasi kūrybos procesu ir siekia kuo geresnio rezultato. Puikios leidinio iliustracijos ugdo vaikų meninį skonį, teikia estetinį pasigėrėjimą, sukuria sąlygas išgyventi kūrybos džiaugsmą, patirti sėkmę.

19


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Noriu į mokyklą!

Užduočių knygelė priešmokyklinukui. 1 dalis

(prekyboje nuo rugsėjo mėn.)

D. Gedvilienė „Alma littera”, 2012

Apie 12,00 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Aš esu žmogus V. Pužienė „Šviesa”, 2012

39,90 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Lietuvių etninė kultūra

D. Gudynienė, A. Miliauskienė, J. Savickienė „Šviesa”, 2012

39,90 Lt Plakatų rinkinys „Lietuvių etninė kultūra“ skiriamas ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų pažinimo, socialinei, komunikavimo ir meninei kompetencijoms ugdyti. Rinkinį sudaro 10 plakatų. Jų temos: Tautiniai drabužiai; Sodybų pastatai; Apyvokos reikmenys; Darbai ir įrankiai;

20

Ar galima kartu ir žaisti, ir mokytis? Aišku, taip. Ši užduočių knygelė priešmokyklinio amžiaus vaikams padės pasiruošti mokyklai. Knygelėje pateikiamos užduotys būsimus pirmokėlius supažindins su raidėmis, garsais, skaitmenimis iki 10, skaičiaus sandara, aritmetinėmis sąvokomis, geometrinėmis figūromis. Temos išdėstytos atsižvelgiant į priešmokyklinio ugdymo programą. Žaisdamas ir skaitydamas šią knygelę vaikas ims geriau pažinti pasaulį, lavins kalbos, skaičiavimo įgūdžius. Užduotys sudarytos pasitelkiant žaidybinius elementus, o pažinimo kelionėje mažuosius lydės šaunus draugas skruzdėliukas, suteikiantis knygelei žaismingumo, o būsimiems mokyklinukams – gerų emocijų.

Plakatų rinkinys „Aš esu žmogus“ skiriamas ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų pažinimo, socialinei, komunikavimo kompetencijoms ugdyti. Rinkinį sudaro 10 plakatų. Jų temos: Žmogaus amžiaus kaita; Kūno dalys; Iš ko aš sudarytas; Pojūčiai; Esu vienintelis toks; Mano poreikiai; Emocijos; Mergaitės ir berniukai; Žmonės panašūs ir skirtingi. Plakatai naudojami grupės ugdomajai aplinkai kurti.

Žmogaus tema labai svarbi visais vaiko amžiaus tarpsniais. Vaikui suteikiama galimybė domėtis ir pažinti save, suprasti, kaip jis atsirado ir vystėsi, susipažinti su kūno sandara ir funkcijomis, ieškoti savo ir kitų žmonių panašumų ir skirtumų, stebėti save ir aplinkinius, suvokti, kad kiekvienas žmogus yra ypatingas ir didžiuotis savimi. Autorė Violeta Pužienė

Verslai ir amatai; Kalendorinės šventės; Užgavėnių persirengėliai; Muzikos instrumentai; Ornamentai. Lietuvių etninės kultūros turinį perteikia gyvenimo būdas, žodis, garsas, spalva ir judesys. Plačiau apie tai – metodinėje leidinio dalyje.

nys praturtins ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų būtį. Lai mūsų senolių vertybės sudaro vaikų ugdymo pamatą ir mažyliai augdami semiasi išminties iš mūsų praeities, lai užauga stiprios ir kuriančios asmenybės. Autorės Diana Gudynienė, Almonė Miliauskienė

Stengėmės, kad vaikai kuo daugiau sužinotų apie tautos kultūros paveldą, prosenelių gyvenimo būdą, papročius, tęstų tas tradicijas, suvoktų laiko tėkmę ir išliekamąsias vertybes. Ar išliks senojo kaimo papročiai, tradicijos, pasaulėjauta, priklauso nuo mūsų. Vaikuose išdygęs patriotiškumo daigas vėliau suvešės visu gražumu. Nuoširdžiai tikime, kad šis rinki-

Lietuvių etnokultūros raida atsiskleidžia suvokiant gyvenimo būdą, žodį, garsą, spalvą ir judesį. Į visus klausimus gali atsakyti pats gyvenimas, tik belieka susipažinti. Apie tai yra parašyta metodinėje leidinio dalyje. Autorė Janina Savickienė

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


5–7 metų vaikams Kelioms kompetencijoms ugdyti

Lietuva. Plakatai

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Pažinkime gyvūnus.

V. Pužienė, L. Barzdonytė-Morkevičienė

Plakatai pažinimo kompetencijai ugdyti V. Pužienė

„Šviesa”, 2009

49,90 Lt Plakatų rinkinys „Lietuva“ skiriamas ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų pažinimo kompetencijai ugdyti. Plakatai supažindina vaikus su šalies geografija, istorija, kultūra, žmonėmis. Rinkinį sudaro 16 plakatų: Lietuvos valstybės simboliai; Lietuvos valstybė; Lietuvių kalba – Lietuvos valstybinė kalba; Vilnius – Lietuvos sostinė; Lietuvos kaimynai; Garsieji Lietuvos valdovai; Lietuvos Respublikos prezidentai; Lietuvos laisvės kelias; Lietuvos etnografiniai regionai; Aukštaičių gyvenimas seniau; Žemaičių gyvenimas seniau; Dzūkų gyvenimas seniau; Suvalkiečių gyvenimas seniau; Lietuvininkų gyvenimas seniau; Lietuvos pilys ir dvarai; Įdomu žinoti.

„Šviesa”, 2008

39,90 Lt

Plakatų rinkinys „Pažinkime gyvūnus“ skiriamas ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų pažinimo kompetencijai ugdyti. Rinkinį sudaro 11 plakatų. Jie padeda vaikams pažinti gyvūnus, gamtos pasaulį, skatina gerbti, tausoti ir puoselėti visa, kas gyva. Plakatų temos: Lietuvoje gyvenantys žvėrys ir žvėreliai, žiemojantys ir išskrendantys paukščiai, vabzdžiai, voragyviai, ropliai, naminiai gyvuliai ir paukščiai, gėlųjų vandenų ir Baltijos jūros žuvys, gyvūnų buveinės, gyvūnų vystymasis ir kūno sandara. Plakatai rodomi per pamokas ir tinka ugdomajai aplinkai kurti. Jie gali nuolatos kabėti vaikų veiklos kampeliuose.

Plakatų rinkinys „Pažinkime augalus“ skiriamas ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų pažinimo kompetencijai ugdyti. Rinkinį sudaro 11 plakatų, kurių formatas 43 x 60 cm. Plakatų temos: augalai, kurie auga soduose, miškuose ir pamiškėse, daržuose, laukuose, pievose, darželiuose, vaistiniai augalai, augalo augimas, augalo dalys, augalų nauda. Plakatai rodomi per pamokas ir tinka ugdomajai aplinkai kurti. Jie gali nuolatos kabėti vaikų veiklos kampeliuose.

R. Staniunaitienė „Šviesa”, 2008

39,90 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Plakatai meninei kompetencijai ugdyti R. Žukauskienė „Šviesa”, 2008

Plakatai pažinimo kompetencijai ugdyti V. Pužienė

„Šviesa”, 2009

Gyvename draugėje

39,90 Lt

Pažinkime augalus.

39,90 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Dailės raiška.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Plakatai „Gyvename draugėje“ – tai vaizdinė priemonė ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų socialinei kompetencijai ugdyti. Rinkinį sudaro 10 plakatų, kurių formatas 43 x 60 cm. Plakatų temos: šeima, vaiko globa šeimoje, žmonės, kurie rūpinasi vaiku darželyje ir namie, vaiko pagalba suaugusiesiems, kitiems vaikams, silpniesiems, mandagus elgesys su suaugusiaisiais, vaikų grupės elgesio taisyklės, susitaikymas susipykus, elgesys su nepažįstamaisiais, pagalba aplinkiniams. Plakatai rodomi per pamokas ir kitą ugdomąją veiklą, tinka ugdymo aplinkai kurti. Jie gali nuolat kabėti ugdomosios veiklos kampeliuose.

Plakatų rinkinys „Dailės raiška“ skiriamas ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų meninei kompetencijai ugdyti. Rinkinį sudaro 10 plakatų. Pateikiama penkiolikos dailės technikų pavyzdžių. Tai piešimas, tapymas, liejimas akvarele, lipdymas, lankstymas, karpymas, raižymas, aplikavimas, konstravimas, modeliavimas, spaudavimas, popieriaus plastika, žemės menas, žaidimas dailės reikmenimis, tapymas pirštais, delnais ir pėdomis. Vaikai supažindinami su dailės reikmenimis ir kūrybos procesu. Plakatai rodomi per pamokas ir tinka ugdomajai aplinkai kurti. Jie gali nuolat kabėti vaikų veiklos kampeliuose.

21


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Aukime sveiki ir saugūs. Plakatai sveikatos saugojimo kompetencijai ugdyti V. Pužienė „Šviesa”, 2007

39,90 Lt Plakatų rinkinys – vaizdinė ugdomoji priemonė ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų sveikatos saugojimo kompetencijai ugdyti. Rinkinįsudaro 10 plakatų. Šie plakatai padės susidaryti teigiamas nuostatas apie asmens higienos, taisyklingos laikysenos, organizmo grūdinimo, sveikos mitybos, saugios buities bei aplinkos svarbą stiprinant ir saugant sveikatą. Plakatai demonstruojami per pamokas ir kitą ugdomąją veiklą, tinka ugdymo aplinkai kurti.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Vaiko sauga. Plakatai

Saugus eismas. Plakatai

V. Pužienė, L. Barzdonytė-Morkevičienė

V. Pečiulaitienė

„Šviesa”, 2009

„Šviesa”, 2008

39,90 Lt

39,90 Lt

Plakatų rinkinys „Vaiko sauga“ – vaizdinė ugdomoji priemonė žmogaus saugos kompetencijai ugdyti. Rinkinįsudaro 30 plakatų. Juose vaizduojamos vaiko sveikatai ir gyvybei pavojingos situacijos, vietos, daiktai, atskleidžiamos pavojų priežastys, nurodomi apsaugos būdai ir priemonės, veiksmai nelaimės atveju, supažindinama su pagalba teikiančiomis tarnybomis. Ugdomoji priemonė kryptingai ir nuosekliai plėtoja vaikų civilinės ir priešgaisrinės saugos žinias, gebėjimus ir nuostatas. Vaizdinė medžiaga tinka pedagogo ir vaiko pokalbiams, diskusijoms, pamokoms, ugdomajai aplinkai darželyje ir mokykloje kurti.

Plakatų rinkinys „Saugus eismas“ – vaizdinė ugdomoji priemonė ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų sveikatos saugojimo kompetencijai ugdyti. Rinkinį sudaro 28 plakatai. Juose vaizduojamos pavojingiausios kelių eismo situacijos, aiškinamos kai kurios pėsčiųjų, keleivių ir dviratininkų saugaus elgesio taisyklės, nurodomi saugūs važiuojamosios kelio dalies perėjimo būdai, aptariami kai kurie kelio ženklai, šviesoforas, kelio dalys. Vaizdinė medžiaga tinka pedagogo ir vaiko pokalbiams, diskusijoms, pamokoms, ugdomajai aplinkai darželyje ir mokykloje kurti.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Loto. Daiktai

L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2008

16,90 Lt Loto. Gyvūnai ir jų namai L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2008

„Loto“ leidžiama dėžutėmis. Jose pateikiami žaidimų aprašymai, žaidimų laukai, paveikslėliai, paveikslėlių pavadinimai. Kilnojamos „Loto“ leidinių kortelės su patraukliomis iliustracijomis ir užrašais teikia mokytojui progą pačiam kurti įvairias vis naujas žaidimų taisykles ir jas pritaikyti kiekvienam vaikui pagal poreikius, galimybes, gebėjimus, pasiekimų lygį. Visose „Loto“ dėžutėse mažosios paveikslėlių kortelės yra vienodo dydžio, todėl patogu naudoti – jas galima sudėti į vieną vietą ir kaskart vis kitaip dėlioti, grupuoti, sisteminti. Tereikia mokytojui sugalvoti naują tikslingą mokomąją žaidimo užduotį ir vaikai su tomis pačiomis kortelėmis vėl noriai žais.

22

16,90 Lt Augalai ir jų augavietės L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2008

16,90 Lt

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


Kortelių žaidimai. Laikas

J. Bartkutė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2009

Kortelių žaidimai. Skaičius

J. Briskmanienė, A. Mainelienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2008

18,90 Lt

18,90 Lt

Kortelių žaidimai. Daiktų padėtis

Kortelių žaidimai. Geometrinės figūros

J. Bartkutė s. „Priešmokyklinis ugdymas“

R. Bastytė s. „Priešmokyklinis ugdymas“

„Šviesa”, 2007

„Šviesa”, 2007

18,90 Lt

Kortelių žaidimai skiriami priešmokyklinukų pažinimo, komunikavimo ir socialinei kompetencijoms ugdyti. Jie padeda vaikams formuoti elementarius matematinius vaizdinius, sudaro sąlygas ugdyti mąstymą. Kortelių žaidimai leidžiami dėžutėmis. Dėžutėse pateikiami žaidimų laukai, paveikslėlių ir žodžių kortelės, metodiniai patarimai ir žaidimų aprašymai. Žaidimai pritaikyti žaisti poromis, individualiai arba su suaugusiuoju. Kilnojamos paveikslėlių ir užrašų kortelės teikia mokytojui progą pačiam kurti įvairias vis naujas žaidimų taisykles, tikslingas didaktines užduotis ir jas pritaikyti kiekvienam vaikui pagal poreikius, galimybes, gebėjimus, pasiekimų lygį.

18,90 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kortelių žaidimai. Dydis

J. Briskmanienė, A. Mainelienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2010

18,90 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kortelių žaidimai. Spalva ir forma

J. Briskmanienė, A. Mainelienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2010

18,90 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kalendorius

V. Pužienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2008

23,90 Lt „Kalendorius“ – patraukli ugdomoji priemonė priešmokyklinukų socialinei, pažinimo ir komunikavimo kompetencijoms ugdyti. Priemonė naudojama priešmokyklinio

„Dydis“ – ugdomoji priemonė, skiriama dydžiams didelis, didesnis, didėlesnis, didžiausias, mažas, mažesnis, mažėlesnis, mažiausias, ilgas, trumpas, aukštas, žemas, platus, siauras, storas, plonas suvokti. Ugdomi gebėjimai: tyrinėti dydžių įvairovę; skirti dydžius ir įvardyti juos; lyginti dydžius; rasti dydžių priešybes; sudėti daiktus nuo didžiausio iki mažiausio ir atvirkščiai. Lavinamas pastabumas ir loginis mąstymas, plečiamas žodynas. Dėžutėje „Dydis“ pateikiamos 98 paveikslėlių ir užrašų kortelės, 7 žaidimų aprašymai.

„Spalva ir forma“ – ugdomoji priemonė, skiriama pažinti juodą, baltą, raudoną, oranžinę, geltoną, žalią, žydrą, mėlyną, violetinę, rudą, pilką, rožinę spalvas ir formas. Ugdomi gebėjimai: skirti ir įvardyti spalvas; rasti to paties daikto šešėlinius, kontūrinius, veidrodinius, spalvotus atvaizdus; tyrinėti įvairias formas; nusakyti formų požymius; atpažinti daiktų formas. Lavinamas pastabumas ir loginis mąstymas, plečiamas žodynas. Dėžutėje „Spalva ir forma“ pateikiama 119 paveikslėlių ir užrašų kortelių, 11 žaidimų aprašymų.

ugdymo grupėje ar klasėje. Jos medžiagą – kilnojamas korteles – vaikai prismeigia kamštinėje klasės lentoje, stebėdami ir atsižvelgdami į gamtos reiškinių, orų pasikeitimus ir, aptarę tos dienos datą, kasdien keičia. Ugdomosios priemonės struktūra: kortelės: metų laikai, šventės, orai, sutartiniai gamtos reiškinių ženklai; žodžių ir skaitmenų kortelės: metų laikai, mėnesiai, savaitės dienos, orai, skaitmenys nuo 1 iki 31. „Kalendorius“ skatins vaiko pažinimo motyvaciją, pažintinį aktyvumą, padės jam ugdytis pažinimo gebėjimus, plėtoti patirtį apie orus ir klimato reiškinius, apie gamtos pasaulį, suvokti laiko tėkmę, dienos ir nakties kaitą, metų ratą, gyvybės ratą. Remiantis šia ugdomąja priemone, vaikui siūlomi stebėjimo patirties išraiškos būdai: stebėjimo įspūdžius ženklinti simboliais, vaizdais, stebėjimo patirtį perteikti žodžiais, kurti stebėtų reiškinių paaiškinimus.

23

5–7 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Mano diena. Vaiko veiklos planas

L. Barzdonytė-Morkevičienė, V. Pužienė s. „Priešmokyklinis ugdymas“ „Šviesa”, 2009

18,90 Lt

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Vaiko veiklos planas „Mano diena“ skiriamas priešmokyklinukų socialinei, pažinimo ir komunikavimo kompetencijoms ugdyti. Ugdomąją priemonę sudaro paveikslėliai, vaizduojantys vaiko dienos veiklą, ir tos veiklos pavadinimai: 32 paveikslėlių ir 33 užrašų kortelės. Vaikai kasdien aptaria savo dienotvarkę. Pasirinkę kurią nors veiklą, jos paveikslėlį ir pavadinimą pritvirtina kamštinėje lentoje. Taip sudaromas vaizdus, nuoseklus ir konkretus vaikų veiklos planas. Baigiantis dienai, vaikai grįžta prie savo sudarytos dienotvarkės ir aptaria, kas vyko pagal planą, o kas nebuvo numatyta iš anksto ir įvyko neplanuotai. Ugdomoji priemonė skatina vaikus planuoti savo veiklą, padeda suvokti įvykių nuoseklumą, jų pasikartojimą ir pratina gyventi pagal iš anksto suplanuotą ritmą.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Profesijos

Metų juosta

A. Gaižutienė s. „Žaidžiu ir mokausi pats!“

A. Gaižutienė s. „Žaidžiu ir mokausi pats!“

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Lietuva. Latvija. Estija A. Gaižutienė s. „Žaidžiu ir mokausi pats!“

„Šviesa”, 2009

„Šviesa”, 2007

„Šviesa”, 2008

23,90 Lt

19,90 Lt

19,90 Lt

Ugdomoji priemonė „Profesijos“ supažindina mažuosius su dešimčia profesijų, profesionalų daiktais ir darbo įrankiais. Dėžutėje „Profesijos“ yra 100 kortelių: 10 iš jų pavaizduoti įvairių profesijų žmonės savo darbo vietoje, 40 – daiktai ir įrankiai ir 50 jų pavadinimų kortelių. Profesijos: dailininkas, gydytojas, kirpėjas, mokytojas, policininkas, siuvėjas, stalius, statybininkas, ugniagesys, virėjas.

Ugdomoji priemonė „Metų juosta“ supažindina mažuosius su svarbiausiais gamtos reiškiniais, žmonių darbais, šventėmis, vaikų pramogomis, žaidimais, augalų ir gyvūnų gyvenimu keičiantis metų laikams. Dėžutėje „Metų juosta“ yra 52 kortelės. Žaidimo temos: vaikų pramogos, žaidimai ir šventės, žmonių darbai, augalų gyvenimas, gyvūnų gyvenimas.

Ugdomoji priemonė „Lietuva. Latvija. Estija“ supažindina mažuosius su trimis Baltijos šalimis, jų simboliais, nacionaliniais ypatumais. Tai skatina vaikų pilietinę savimonę, ugdo jų tautiškumą, brandina mokyklai. „Lietuva. Latvija. Estija“ – tai 44 paveikslėlių ir jų pavadinimų kortelės. Žaidimo temos: Baltijos šalių sostinės, valstybių vėliavos, valstybių herbai, nacionaliniai paukščiai, nacionalinės gėlės, tautiniai drabužiai.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Pinigai L. Barzdonytė-Morkevičienė „Šviesa”, 2011

16,90 Lt

24

„Pinigai“ – ugdomoji priemonė, skirta ikimokyklinukams, priešmokyklinukams, pradinukams. Dėžutėje pateikiami lietuviškų pinigų kartoniniai banknotai ir monetos. 25 kortelėse pavaizduoti 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 litų banknotai. 90 apvalių kortelių pavaizduotos 1, 2, 5 litų ir 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų monetos. Monetos natūralaus dydžio. „Pinigai“ yra puiki priemonė, naudojama litams ir centams pažinti, įvairiems veiksmams su pinigais atlikti. Vaikai gali su jais žaisti „Parduotuvę“, „Banką“, „Knygyną“ ir kitus žaidimus, pirkti, parduoti, keisti, taupyti ir kitaip mokytis elgtis su pinigais. Šie patrauklūs žaidimai skatina vaikų pažinimo motyvaciją ir ugdo gebėjimą protingai tvarkyti savo pinigus.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


5–7 metų vaikams Kelioms kompetencijoms ugdyti

Aš esu nepaprastas.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2007

3,90 Lt Aš ir kiti žmonės.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2007

3,90 Lt Mano Lietuva.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2008

3,90 Lt Kas miške auga.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“

Man mieli gyvūnai.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2008

Drabužiai puošia ir šildo. Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2007

Namai namučiai.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2007

3,90 Lt

3,90 Lt

3,90 Lt

Metų karuselė.

Sodo ir daržo gėrybės.

Esu sveikas ir stiprus.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2007

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2007

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2008

3,90 Lt

3,90 Lt

3,90 Lt

Kuo ir kaip keliaujame.

Kas tvartelyje gyvena.

Meno kalba.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“

„Šviesa”, 2007

„Šviesa”, 2008

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2008

3,90 Lt

3,90 Lt

3,90 Lt

Ką ir kuo matuojame.

Vandens paslaptys.

Serija „Pažįstu aplinką ir save“ skiriama ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Užduotys parengtos atsižvelgiant į rekomenduojamus Vaiko brandumo mokyklai rodiklius, tinka visoms kompetencijoms ugdyti.

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2008

3,90 Lt

Pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams A. Mainelienė, J. Briskmanienė s. „Pažįstu aplinką ir save“ „Šviesa”, 2007

3,90 Lt

„Šviesa”, 2008

3,90 Lt 25


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Duonos pasakojimas. Apie duonos kelią R. Bagdonaitė s. „Apie...“

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Sveikas, pavasari!

L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Laisvalaikio žaidimai“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt Sveika, vasara!

L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Laisvalaikio žaidimai“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt Sveikas, rudenie! L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Laisvalaikio žaidimai“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt Sveika, žiema!

L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Laisvalaikio žaidimai“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt

Serijos „Laisvalaikio žaidimai“ knygos skirtos 6–8 metų vaikų laisvalaikiui. Priešmokyklinukui tai puiki pažintinį aktyvumą ir skaitymą skatinanti ugdomoji priemonė. 7–8 metų vaikams tai pažintiniai pratybų sąsiuviniai. Juos galima naudoti namie ir per pamokas. Patrauklios užduotys puikiai tinka vaikams sudominti, paskatinti. Knygelių turinys apima keturis metų laikus. Vaikai skatinami domėtis metų laikų požymiais, gamtos reiškiniais, gyvūnų ir augalų gyvenimu, vaikų ir suaugusiųjų veikla įvairiais metų laikais. Serijos knygelėse yra kryžiažodžių, įvairių raidžių ir žodžių žaidimų, įdomiųjų užduočių. Jose dera įvairūs pratybų elementai. Atlikdami užduotis, vaikai remiasi iliustracijomis. Žaidiminės užduotys padeda vaikams lavinti pastabumą, dėmesį, rankos judesius, skatina rašyti taisyklingus daiktų, augalų, gyvūnų, gamtos reiškinių pavadinimus, skaityti žodžius, kopijuoti juos, atlikti garsinės ir raidinės žodžių analizės ir sintezės užduotis, plėsti savo žodyną, pažinti gamtinę ir socialinę aplinką.

„Šviesa”, 2008

7,90 Lt Raudonuogis. Apie medžio gyvenimą M. Ryliškienė s. „Apie...“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt Ką papasakojo Lašiukas. Apie vandens būsenas R. Bagdonaitė s. „Apie...“ „Šviesa”, 2006

7,90 Lt Kurmis ieško saulės. Apie dieną ir naktį M. Ryliškienė s. „Apie...“ „Šviesa”, 2007

7,90 Lt Lašiuko kelionė. Apie vandens apytaką gamtoje

Vitaminai – vaikų draugai. Apie vitaminus H. Matulionytė-Burbienė s. „Apie...“ „Šviesa”, 2010

7,90 Lt Fui ir Fe nuotykiai. Apie bakterijas R. Bagdonaitė s. „Apie...“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt Peliukas kuria filmą. Apie animaciją H. Matulionytė-Burbienė s. „Apie...“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt Serijos „Apie...“ pasakojimuose rašoma apie tokius dalykus, kuriuos vaikams sunku suvokti, o suaugusiesiems nelengva paaiškinti. Tai atsakymai į mažųjų klausimus apie gamtos, gyvybės ciklus, apie daiktų gamybą, jų atsiradimą ir kita.

R. Bagdonaitė s. „Apie...“ „Šviesa”, 2008

7,90 Lt 26

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Augu su knyga

R. Klementavičienė „Mažasis šeimininkas“ „Šviesa”, 2009

5,90 Lt Švenčiu gimtadienį

A. Brazienė, M. Ryliškienė „Mažasis šeimininkas“ „Šviesa”, 2009

5,90 Lt

Tvarkau savo kambarį M. Ryliškienė s. „Mažasis šeimininkas“

Abėcėlės šventė

„Šviesa”, 2009

L. Barzdonytė-Morkevičienė

5,90 Lt Tęstinė knygų serija „Mažasis šeimininkas“ skiriama 6–9 metų vaikams. Šios serijos knygos siūlo vaikams rinktis turiningą ir naudingą veiklą, pratina sąžiningai atlikti savo pareigas, dirbti kasdienius darbus, ugdo atsakomybę ir savarankiškumą, teikia naudingų patarimų, papasakoja įdomių įvykių arba netikėtai pralinksmina, žadina norą įgyvendinti savo sumanymus.

5–7 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti

„Šviesa”, 2011

15,30 Lt Tai ugdomoji priemonė, skirta priešmokyklinukų ir pirmokų komunikavimo, meninei, socialinei kompetencijoms ugdyti. Rinkinį sudaro 32 didžiųjų abėcėlės raidžių karūnos. Karūnas užsidėjus ant galvų, galima žaisti, vaidinti, improvizuoti. Pasipuošę karūnomis vaikai gali deklamuoti, surengti raidžių paradą, fotografuotis. Tai puiki priemonė, kuri naudojama darželiuose ir mokyklose per raidžių, abėcėlės šventes. Mokytojus ir tėvelius džiugina tai, kad jiems nebereikia patiems gaminti raidžių karūnų šioms šventėms. Vaikai pasipuošia estetiškomis, meniškomis raidžių karūnomis, kurios ugdo jų meninį skonį, grožio supratimą, skatina norą dalyvauti bendroje veikloje, pasitikėjimą savimi, sukuria šventinę nuotaiką.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Matematika ir ruduo.

Matematika ir pavasaris.

Priešmokyklinuko pratybų sąsiuvinis M. Jurevičienė, O. Štitilienė s. „Rengiuosi į mokyklą“

Priešmokyklinuko pratybų sąsiuvinis M. Jurevičienė, O. Štitilienė s. „Rengiuosi į mokyklą“

„Šviesa”, 2007

„Šviesa”, 2007

3,90 Lt

3,90 Lt

Matematika ir žiema.

Matematika ir vasara.

Priešmokyklinuko pratybų sąsiuvinis M. Jurevičienė, O. Štitilienė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2007

3,90 Lt

Spalvindami, skaičiuodami nupieštus daiktus, vaikai susipažins, prisimins, ką matė kartu su tėvais būdami darže ar sode, vaikščiodami po parką ar mišką. Tai skatins jų norą skaičiuoti aplinkoje esančius daiktus. Taip vaikai įgis pagrindinių žinių, reikalingų tekstinių uždavinių sąlygoms suprasti. Žaisdami vaikai pradės orientuotis popieriaus lape, mokysis valdyti rašymo priemones. Leidinys skiriamas vaikams, jų tėveliams, darželių auklėtojoms, mokytojoms ir visiems, kurie dar nepamiršo vaikystės.

Priešmokyklinuko pratybų sąsiuvinis M. Jurevičienė, O. Štitilienė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2006

3,90 Lt 27


Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Skaičiai. Figūros. Ženklai.

Kalbos ugdymas

Ikimokyklinuko ABC.

Matematikos priemonių rinkinys L. Barzdonytė-Morkevičienė

L. Barzdonytė-Morkevičienė

Mokausi skaičiuoti ir rašyti A. Vaičiulienė

„Šviesa”, 2008

14,90 Lt Ši bendro naudojimo ugdomoji priemonė skiriama priešmokyklinukams. Ji padeda ugdyti jų pažinimo kompetenciją. Mokytojams – tai patogi demonstravimo priemonė. „Skaičiai. Figūros. Ženklai“ – matematikos priemonių rinkinys. Jį sudaro 23 skaitmenų, 12 geometrinių figūrų, 10 matematinių ženklų kortelių, 10 lapelių su skrituliukais nuo 1 iki 10 ir 24 skaičių ir geometrinių figūrų pavadinimų kortelės. „Skaičiai. Figūros. Ženklai“ skatins vaikus domėtis skaičiais ir skaitmenimis, kitais matematiniais ženklais, plokščiosiomis ir erdvinėmis geometrinėmis figūromis, padės jas pažinti ir taisyklingai pavadinti.

„Šviesa”, 2009

36,90 Lt

„Šviesa”, 2007

Knyga „Kalbos ugdymas“ skiriama ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų komunikavimo kompetencijai ugdyti. „Kalbos ugdymas“ padeda vaikui pažinti lietuvių kalbą ir ugdytis kalbėjimo įgūdžius: skatinama laikytis kalbos etiketo, lavinama kalbinė klausa, plečiamas žodynas, tobulinami gramatiniai gebėjimai, ugdoma rišlioji kalba. Žaidimu paremtos užduotys: skatina vaiko domėjimąsi kalba; padeda suvokti kalbos prasmę; lavina kalbos jausmą; plečia sakytinio kalbėjimo patirtį; žadina kalbinį kūrybiškumą; ugdo kalbos vartojimo gebėjimus. Knyga naudinga ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų ugdytojams ir tėvams.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Ši knygelė skiriama vaikams, kurie pradeda skaičiuoti ir rašyti. Joje pateikiama užduočių pirmiesiems skaičiavimo ir rašymo įgūdžiams sudaryti, supažindinama su sąvokomis tiek pat, daugiau, mažiau, didesnis, mažesnis, ilgesnis, trumpesnis. Taip pat pratinama skaičiuoti daiktų grupes nuo 1 iki 10, aiškinama šių skaičių sandara, grafinė išraiška. Leidinys skiriamas ikimokyklinio amžiaus vaikams, jų tėveliams, darželių auklėtojoms, priešmokyklinio ugdymo grupių mokytojams.

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Smalsiukas. Užduotys ir kūrybiniai projektai 5 metų vaikams

Keliauju į Skaičių šalį. 1, 2, 3, 4, 5

G. Paesani

A. Vaičiulienė

„Šviesa”, 2008

23,90 Lt

„Šviesa”, 2008

6,90 Lt

Knygos „Smalsiukas“ užduotys atitinka penkiamečio vaiko galimybes, padeda jam kryptingai ugdytis ir siekti nuolatinės pažangos. Vaikas, atlikdamas užduotis ir įgyvendindamas kūrybinius projektus: stebi ir tyrinėja aplinką; domisi savimi ir kitais žmonėmis; domisi savo sveikata ir saugumu; lavina mąstymą, pastabumą ir klausymo įgūdžius; plečia savo žodyną; ugdo rišliąją kalbą; lavina akies ir rankos koordinaciją; išmėgina įvairias dailės priemones ir vaizdavimo technikas; plečia kūrybiškumą ir vaizduotę. Leidinio pabaigoje yra iškerpamieji puslapiai, skirti Ikimokyklinuko pasiekimų aplankui.

28

16,90 Lt

Keliauju į Skaičių šalį. 6, 7, 8, 9, 10 A. Vaičiulienė „Šviesa”, 2006

6,90 Lt

Knygelės skiriamos 5–6 metų vaikams, jų tėveliams, priešmokyklinio ugdymo grupių pedagogams, darželių auklėtojoms. Knygelėse pateikiama įvairių matematinių užduočių daiktams skaičiuoti, skaičių nuo 1 iki 10 sąvokai įtvirtinti, skaitmenims rašyti, taip pat grafinių pratimų, įvairių lyginimo užduočių. Daug džiaugsmo mažieji patirs spalvindami piešinius.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


5–7 metų vaikams

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Kelioms kompetencijoms ugdyti

Pabūkime kartu

Skaitymo pratybos

V. Gražienė

L. Barzdonytė-Morkevičienė

„Šviesa”, 2007

„Šviesa”, 2007

9,90 Lt

19,90 Lt

Grožinės literatūros kūrinių rinkinys skiriamas priešmokyklinukams, jų tėvams ir pedagogams. Knyga suskirstyta į keturis teminius skyrius: „Oras“, „Ugnis“, „Žemė“, „Vanduo“. Meniška ir priešmokyklinukams tinkama literatūra bei tautosaka padės jiems pažinti save, ugdys estetinį skonį, lavins vaiko kalbą. Parenkant kūrinius pirmenybė teikta estetiniam grožinio kūrinio lygmeniui, remtasi meniškumo kriterijumi, vadovautasi psichologiniu bei vertybiniu kriterijais, atsižvelgta į vaikų patirtį, interesus.

„Skaitymo pratybos“ skiriamos 6–7 metų vaikų pradiniam skaitymo mokymui ir kalbos analizei, tinka kiekvienam skaityti besimokančiam vaikui. Ugdomąją priemonę sudaro: karpomasis raidynas; paveikslėliai ir jų pavadinimai; sakinio sandaros, žodžių garsinės ir raidinės struktūros schemos; skiemenys, žodžiai; įdomiosios pratybos – kryžiažodžiai, loto, žaidimų prizai. Raidžių pateikimo seka knygoje atitinka bendrojo lavinimo mokyklos pirmos klasės elementorinio laikotarpio raidžių mokymo seką. Daug pasiūlymų, kaip naudoti ugdomąją priemonę ir kaip vadovauti vaiko veiklai, mokytojai ir tėveliai ras kartu pateikiamame įdedale „Metodinė medžiaga mokytojui“.

Komunikavimo kompetencija

Abėcėlė K. Žukauskaitė „Alma littera”, 2011

17,90 Lt „Abėcėlė“ parengta taip, kad vaikui vartant šią knygą kiltų kuo daugiau teigiamų emocijų. Gražiai išleistą knygą jam bus malonu paimti į rankas: gera poligrafinė kokybė, meniškos iliustracijos pratins vaiką mėgau-

tis knyga, tausoti ją, lavins estetinį jo skonį. „Abėcėlė“ (dailininkė Kotryna Žukauskaitė, leidykla „Alma littera”, 2011) parengta taip, kad vaikui vartant šią knygą kiltų kuo daugiau teigiamų emocijų. Gražiai išleistą knygą jam bus malonu paimti į rankas: gera poligrafinė kokybė, meniškos iliustracijos pratins vaiką mėgautis knyga, tausoti ją, lavins estetinį jo skonį. „Abėcėlė“ net tik supažindins vaikus su lietuvių kalbos raidėmis – šią knygą kartu su tėveliais smagiai vartys ir tie mažyliai, kuriems raidės dar visai nerūpi. Jiems bus smagu tyrinėti iliustracijas, teikiančias daug galimybių: suskaičiuoti gimtadienio torto žvakutes (TORTAS), oro balionus (ZEBRAS), viščiukus (VIŠTA), aptarti šviesoforo spalvas (NAMAS), prisiminti atostogas (JŪRA). Vaikai džiaugsis atpažinę ožką, karvę, ežį, bet atras ir naujų galbūt nematytų dalykų (ėdžias, inkilą, herbą). Knygos pabaigoje du priešmokyklinio amžiaus vaikams skirti atvartai supažindina su nosinėmis raidėmis (KĄ?) ir mažosiomis raidėmis (A, a a-vis, B, b bra-škė, ...).

Komunikavimo kompetencija

Abėcėlė K. Jakubėnas „Alma littera”, 2012

13,60 Lt Tai naujai išleista jau klasika tapusi Kazio Jakubėno nuotaikinga eilėraštukų apie kiekvieną abėcėlės raidelę knyga. Knygelę iliustravo Taida Balčiūnienė.

Komunikavimo kompetencija

Kačiukų ABC A. Karosaitė „Šviesa”, 2009

10,20 Lt Šuniukų ABC A. Karosaitė „Šviesa”, 2009

10,20 Lt

Mergaitėms ir berniukams bus smagu mokytis raidžių kartu su kačiukais, šuniukais ir nuotaikingais eilėraštukais Aa AŠ JAU SOČIAI PRISIŽAIDĘS. MAN DABAR PARŪPO RAIDĖS. AŠ BE MOKSLO NET PELIŲ ATPAŽINTI NEGALIU.

29


gali tobulinti skaitymo techniką. Leidinį sudaro trys dalys: a) ikielementorinė, b) elementorinė ir c) poelementorinė. Ikielementorinė dalis padeda įvertinti, kaip mokiniai pasirengę įvaldyti skaitymo techniką: kokia jų tartis, koks kalbos integracijos lygmuo, kiek pažįsta raidžių, ar girdi žodžio garsus, jų nuoseklumą, taip pat padeda ugdyti socialinę, sveikatos saugojimo, pažinimo, komunikavimo ir meninę kompetencijas, koreguoti tartį, turtinti žodyną, rišliai pasakoti, Komunikavimo sudarinėti sakinius. Papildoma kompetencija ikielementorinio laikotarpio užduotis – mokyti artikuliuoti Volungė. Skaitymo garsus, išskirti juos iš žodžių, pradžiamokslis grupuoti žodžius pagal pirmąjį J. Danilavičius garsą. Elementorinė dalis suskirs„Šviesa”, 2008 tyta į septynis skyrius. Kiekvienas skyrius padės įveikti skaitymo 27,90 Lt sunkumus. Mokytojas, tėvai turi matyti, kokiu žingsniu eina vaiSkaitymo pradžiamokslis kas, kokia jo įgūdžių susidarymo „Volungė“ skiriamas vaiartimoji erdvė, kaip formuojasi kams, turintiems ugdymosi aktyvioji raiška. Poelementorinio ir bendravimo sunkumų. Pradžiamokslis parengtas taip, laikotarpio tekstai adaptuoti, eilėraščiai sutrumpinti. kad kiekvienas savarankiškai

Komunikavimo kompetencija

Raidynas. Spausdintinės raidės L. Barzdonytė-Morkevičienė „Šviesa”, 2008

14,90 Lt Raidynas. Rašytinės raidės L. Barzdonytė-Morkevičienė „Šviesa”, 2008

14,90 Lt

„Raidynai“ – tai visų didžiųjų ir mažųjų spausdintinių ir rašytinių abėcėlės raidžių rinkiniai, skiriami demonstravimui. Dėžutėse yra po 64 korteles. Kortelių formatas 14x14 cm (56 kortelės) ir 14x7 cm (8 kortelės). „Raidynai“ naudojami vaikų komunikavimo kompetencijai ugdyti. Mokomoji priemonė skatina vaikų domėjimąsi rašmenimis, padeda ugdyti gebėjimą pastebėti lietuvių kalbos raidžių skirtumus ir panašumus, greičiau jas pažinti.

Komunikavimo kompetencija Komunikavimo kompetencija

Aušrelė. 1-oji knygelė I. Niauronienė „Šviesa”, 2005

7,90 Lt Aušrelė. 2-oji knygelė I. Niauronienė „Šviesa”, 2005

7,90 Lt Aušrelė. 3-oji knygelė I. Niauronienė „Šviesa”, 2005

7,90 Lt 30

„Aušrelė“ – rankos lavinimo knygelės ikimokyklinukams ir pirmokams. „Aušrelė“ kviečia vaikus imti į rankas spalvotus pieštukus, flomasterius ir parkerį ir atlikti įvairias užduotėles: apvedžioti, nuspalvinti paveikslėlius, mokytis piešti, rašyti raides, atsakyti į pateikiamus klausimus. Patikėkite – tai nesunku ir labai įdomu!

Mano raidės. 1-oji dalis M. Jurevičienė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2008

9,90 Lt Mano raidės. 2-oji dalis M. Jurevičienė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2008

9,90 Lt Mano raidės. 3-oji dalis M. Jurevičienė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2008

9,90 Lt

Pratybų sąsiuviniai „Mano raidės“ skiriami ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų komunikavimo kompetencijai ugdyti. Užduotys padeda vaikams susipažinti su lietuvių kalbos garsais ir raidėmis. Trijuose sąsiuviniuose pateikiamos garsinės žodžių analizės pratybos, jas atlikdami vaikai nagrinėja raidės formą, mėgina rašyti spausdintines raides ir skaityti žodžius, o kopijuodami parašytas raides ir spalvindami paveikslėlius lavina rankos judesius. Tai nuosekli raidžių pažinimo priemonė. Kiekvienai raidei skiriamos 5–6 užduotys.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


Garsai ir raidės

Č. Navakauskas s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2008

9,90 Lt Pratybų sąsiuvinis „Garsai ir raidės“ skiriamas priešmokyklinio amžiaus vaikams. Jame supažindinama su lietuvių kalbos garsais ir raidėmis. Atlikdami užduotis, mažieji pratinsis išgirsti garsus žodžio pradžioje ir gale, įsidėmės jų ženklus – raides, įgus pastebėti ir atpažinti jas užrašytuose žodžiuose. Vaikai ugdys tarimo, klausymo įgūdžius, lavins pastabumą, dėmesį, o piešdami raides ir spalvindami paveikslėlius – rankos judesius. Pratybų sąsiuvinio raidžių seka yra tokia pati kaip Juozo Danilavičiaus skaitymo pradžiamokslio šešiamečiui „Liepsnelė“.

Komunikavimo kompetencija

Komunikavimo kompetencija

Rankos lavinimo pratybos. 1-asis pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2008

9,90 Lt Rankos lavinimo pratybos. 2-asis pratybų sąsiuvinis priešmokyklinukams L. Barzdonytė-Morkevičienė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2008

9,90 Lt

Pratybos parengtos orientuojantis į vaiko poreikius ir polinkius ir grindžiamos piešimu, žaidimu ir kita natūralia, vaikui patrauklia veikla. Leidiniuose laikomasi nuoseklios metodikos, padedančios vaikui pasirengti rašymui. Vis sunkėjančios užduotys padės vaikui: ugdyti gebėjimą sukaupti dėmesį; pastebėti vaizdų, ženklų skirtumus ir panašumus – lavinti regimąjį suvokimą; lavinti rankos raumenis, rankos judesių tikslumą; lavinti akies ir rankos koordinaciją; sistemingai ir nuosekliai pasirengti rašyti; pratintis garsą sieti su jo ženklu – raide. „Rankos lavinimo pratybas“ rekomenduojama įsigyti mokytojams ir tėveliams, kuriems rūpi kuo geriau parengti vaiką mokyklai. Jie čia ras metodinių patarimų ir paaiškinimų.

Komunikavimo kompetencija

Komunikavimo kompetencija

Genelis. Skaitymo

Genelis. Užduotys penkiamečiui

Liepsnelė. Skaitymo

pradžiamokslis penkiamečiui J. Danilavičius

L. Benekoraitienė

pradžiamokslis šešiamečiui J. Danilavičius

„Šviesa”, 2008

23,90 Lt Ši spalvinga knyga skiriama penkiamečiams ir kiek vyresniems vaikams supažindinti su raidėmis ir mokyti skaityti. Autorius, remdamasis savo darbo su vaikais patirtimi, šią knygą parengė kaip savotišką elementorių, kuris močiutėms ir seneliams primins jų laikų pradžiamokslį, tad mokyti vaikaičius skaityti jiems tikrai nebus sunku.

5–7 metų vaikams

Komunikavimo kompetencija

„Šviesa”, 2009

11,90 Lt Užduočių sąsiuvinis „Genelis“ skiriamas ikimokyklinukų komunikavimo kompetencijai ugdyti. „Genelio“ užduotys skatina penkiamečius domėtis aplinka ir kalba, padeda pažinti raides, kalbos garsus, lavina tartį, pastabumą, akies ir rankos koordinaciją, plečia žodyną, ugdo rišliąją kalbą, gebėjimą susikaupti, skatina kruopštumą, kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi. Užduočių sąsiuvinio raidžių seka atitinka Juozo Danilavičiaus skaitymo pradžiamokslio penkiamečiui „Genelis“ raidžių seką.

„Šviesa”, 2008

23,90 Lt Ši spalvinga, labai gerai parengta knyga skiriama šešiamečiams ir kiek vyresniems vaikams supažindinti su raidėmis ir mokyti skaityti. Autorius, remdamasis savo darbo su vaikais patirtimi, šią knygą parengė kaip savotišką elementorių, kuris močiutėms ir seneliams primins jų laikų pradžiamokslį, tad mokyti vaikaičius skaityti jiems tikrai nebus sunku.

31


Komunikavimo kompetencija Komunikavimo kompetencija

Liepsnelė.

Paveikslėliai, raidės, žodžiai V. Gliaudelienė „Šviesa”, 2009

Užduotys šešiamečiui A. Gaižutienė

14,90 Lt

„Šviesa”, 2009

„Paveikslėliai. Raidės. Žodžiai” – tai 56 didžiųjų spausdintinių raidžių su paveikslėliais ir daiktų pavadinimų kortelės. Ugdomoji priemonė skiriama ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams. Ji padeda ugdyti jų komunikavimo kompetenciją. „Paveikslėliai. Raidės. Žodžiai” supažindina vaikus su lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis, skatina įvardyti daiktus, įsiklausyti į pirmą žodžio garsą, įsiminti pirmą raidę. Ugdomoji priemonė lavina vaikų atmintį, dėmesį, fonetinę klausą, tarimo įgūdžius. Kortelių rinkinį rekomenduojama įsigyti ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, mokykloms ir tėvams, kurie anksti supažindina vaikus su raidėmis ir pradeda mokyti juos skaityti.

11,90 Lt Užduočių sąsiuvinis „Liepsnelė“ skiriamas ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų komunikavimo kompetencijai ugdyti. „Liepsnelės“ užduotys padeda šešiamečiams įgyti kalbos garsų ir raidžių analizės pradmenis, lavina loginį mąstymą, dėmesį, akies ir rankos koordinaciją, formuoja matematinius vaizdinius, plečia žodyną, skatina savistabą, kūrybiškumą, suteikia gerų emocijų, padeda rengtis mokyklai. Užduočių sąsiuvinio raidžių seka atitinka Juozo Danilavičiaus skaitymo pradžiamokslio šešiamečiui „Liepsnelė“ raidžių seką.

Komunikavimo kompetencija

Žodžiai žodeliai R. Pauliukaitienė „Šviesa”, 2006

4,90 Lt Knyga skiriama priešmokyklinukų kalbos kultūrai ugdyti. Vaikai mokomi įvairiose gyvenimo situacijose (namie, darželyje, kieme, pas gydytoją, atostogaujant kaime ir pan.) taisyklingai vartoti žodžius, vardus, augalų ir gyvūnų pavadinimus bei sąvokas, kurias šeimose suaugusieji dažnai vartoja nesilaikydami bendrinės kalbos normų. Nespalvotas iliustracijas vaikai galės spalvinti, kartu įsidėmėdami atskirus žodžius.

Pažinimo kompetencija

Pažink gamtą. Paukščiai, medžiai ir laukinės gėlės „Alma littera”, 2011

32,30 Lt Ši knyga – tai nuostabus vadovas po nepakartojamą gamtos pasaulį. Ji padės pažinti paukščius, medžius ir laukines gėles. Vaikai išmoks juos atpažinti išėję pasivaikščioti po parką ar mišką, išvažiavę į užmiestį

32

ar prie jūros arba tiesiog pažvelgę pro pravirą langą. Paprastas pasivaikščiojimas po gamtą taps nuotykių kupina kelione tiek jums, tiek kiekvienam vaikui.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


5–7 metų vaikams Pažinimo kompetencija

Pažinimo kompetencija

Pažinimo kompetencija

Atverk ir pamatysi, kaip kas veikia

Atverk ir pamatysi, koks žmogaus kūnas

Mano pasaulis. Atverk ir pažink

C. Mason

Colin King, Katie Daynes

Minna Lacey

„Alma littera”, 2011

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2011

27,20 Lt

25,50 Lt

27,20 Lt

Knyga skirta visiems smalsiems vaikams, kuriems įdomu, iš kur atsiranda nuleidžiamas vanduo tualete, kodėl šviečia elektros lemputė, kaip kasa žemę ekskavatorius, kodėl plaukia laivai ir kas laiko ore lėktuvus. Atvėrę langelius vaikai sužinos, kaip kas veikia – pradedant buities daiktais ir baigiant galingomis mašinomis.

Knygelė padės vaikams suprasti, kur ir kokiu būdu kūnu keliauja maistas, kaip veikia plaučiai, kokių galių turi smegenys. Šioje nuostabioje knygoje yra daugybė vaizdingų iliustracijų ir įdomių langelių, kuriuos atvertęs vaikas įsitikins, koks įdomus ir paslaptingas yra jo kūnas.

Ši įkvepianti knyga su daugybe atverčiamų langelių supažindins mažuosius skaitytojus su mus supančiu pasauliu. Atverkite langelius ir sužinokite: kas yra mokslas ir kuo užsiima tikri mokslininkai, iš kokių medžiagų sudaryti apie mus esantys daiktai, kaip sklinda šviesa ir garsas, veikia jėgos, taip pat patyrinėkite augalus ir medžius, susipažinkite su žmogaus kūnu ir pojūčiais, pažvelkite į žemę ir kosmosą.

Pažinimo kompetencija

Pažinimo kompetencija

Pasakų šalis. Atverk ir pažink. Knyga su langais

Pažinkime Lietuvos gyvūnus

Susanna Davidson

S. Paltanavičius

„Alma littera”, 2012

„Alma littera”, 2011

27,20 Lt

32,30 Lt

Žiūrinėkite prekystalius nykštukų turguje su girliandomis, vaisiais ir nykštukų auksu. Ieškokite miško medžių viršūnėse pasislėpusių fėjų namų. Sužinokite, kas nutinka Pasakų šalyje naktį, ir atvėrę stebuklingus langelius išvyskite paslaptingą fėjų gyvenimą.

Garsus Lietuvos gamtininkas S. Paltanavičius supažindina mažuosius skaitytojus su Lietuvos gyvūnais: vabzdžiais, varliagyviais, ropliais, žuvimis, žinduoliais ir paukščiais. Knygelė gausiai iliustruota puikiomis nuotraukomis ir nuotaikingais piešinėliais,

trumpi pasakojimai apie gyvūnus išmoko atpažinti juos miške, sode, kaime, parke ar kieme. Na, o kad ši pažintinė kelionė neprailgtų, joje vaikus lydi geri bičiuliai – Paulius ir Sigutė. Vaikai knygelėje ras mįslių, patarlių, žaidimų, taip pat patarimų, kaip bitutėms įrengti girdyklą ar iš senos pirštinės pasiūti mielą arkliuką.

33


Eime į gamtą! Pamatyk ir sužinok

Pažinimo kompetencija

Eime į gamtą! Pamatyk ir sužinok

(prekyboje nuo lapkričio mėn.)

S. Paltanavičius „Alma littera”, 2012

Apie 36,00 Lt Žymus Lietuvos gamtininkas Selemonas Paltanavičius mažiesiems skaitytojams pristato naują knygelę apie Lietuvos gamtą. Knygelę sudaro skyriai, skirti Lietuvos miškams, upėms, ežerams, pelkėms, jūrai, kaimo ir miesto gyvūnijai. Autorius apžvelgia visa kas gyva: nuo gležniausio augalėlio iki plačiašakio medžio, nuo mažiausio vabaliuko iki didžiausio žvėries. Knygelė gausiai iliustruota raiškiomis nuotraukomis ir žaismingomis iliustracijomis. O šioje įdomioje pažinimo kelionėje vaikus lydi piešti herojai, kurie atskleidžia įvairių įdomybių, pataria, kaip saugoti gamtą ar iš gamtos sukurtų gėrybių pasidaryti gražių darbelių.

Pažinimo kompetencija

Pasaulio atlasas su langais E. Parrish „Alma littera”, 2011

Pažinimo kompetencija

Skaičius ir skaitmuo J. Bartkutė s. „Rengiuosi į mokyklą“ „Šviesa”, 2008

27,20 Lt

9,90 Lt

Nuostabioje mūsų planetoje yra daugybė įspūdingų statinių, tautų, egzotinių gyvūnų ir kitų įdomybių. Šioje knygoje vaikai galės tyrinėti pasaulio žemėlapį, o atvėrę langelius patirti tikrą atradimo džiaugsmą.

Pratybų sąsiuvinis „Skaičius ir skaitmuo“ skiriamas priešmokyklinio amžiaus vaikams. Jame supažindinama su skaičiais nuo 1 iki 10. Atlikdami užduotis, mažieji pratinsis skaičiuoti daiktus, įsidėmės skaitmenis. Piešdami skaitmenis, karpydami lavins rankos judesius.

Atlikdamas užduotis, vaikas lavina pastabumą, regimąjį ir girdimąjį suvokimą, erdvinį mąstymą, klausymo ir kalbėjimo įgūdžius, akies ir rankos koordinaciją, vaizduotę, vaidybinius gebėjimus. „Guminukas“ skiriamas vaikui ugdytis darželyje ir namie. Įdomi žaidybinė veikla suteikia jam gerų emocijų. Savo dirbinėliais vaikas papuošia kambarį, dovanoja juos artimiesiems per šventes. Tai ugdo vaiko pasitikėjimą savimi. Leidinys išleistas

bendradarbiaujant su Italijos leidykla „Raffaello“. Lietuvos vaikai jau yra pamėgę šios leidyklos parengtas ir lietuviškoms ugdymo programoms pritaikytas ugdymo priemones „Smalsiukas. Užduotys ir kūrybiniai projektai“, „Mažylis“, „Trupinėlis“. Tikiuosi, kad ši žaisminga knyga taip pat bus populiari tarp ikimokyklinukų. Projekto vadovė Loreta Morkevičienė

Meninė kompetencija

Guminukas. Pasidarau ir žaidžiu G. Cremona, M. E. Giordani „Šviesa”, 2011

8,90 Lt Knyga „Guminukas“ skatina vaiko kompetencijų – socialinės, sveikatos saugojimo, pažinimo, komunikavimo, meninės – plėtrą. „Guminuko“ turinys atitinka 5 metų vaiko pažinimo ir žaidimo poreikius. Vaikas atlieka įvairias užduotis: tyrinėja dirbinėlių brėžinius, išklotines; spalvina, piešia, karpo, dėlioja iš dalių paveikslą, klijuoja, konstruoja; žaidžia su figūrėlėmis stalo žaidimus, teatrą; klausosi pasakos, ją seka ir vaidina.

34

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


Meninė kompetencija

Rankdarbiai Sanita Nikitenko „Alma littera”, 2011

5–7 metų vaikams

14,50 Lt Išmokykite vaikus pasigaminti dailią drabužių puošmeną, naują mobiliojo telefono dėkliuką, minkštą žaisliuką, šventinį papuošalą, lėlytę ar mielą smulkmenėlę! Šioje knygelėje aprašytas idėjas galima įgyvendinti per vieną vakarą. Išsirinkite dailių medžiagėlių, derančių spalvų siūlų, sagų ir kibkite į darbą!

Meninė kompetencija

Išmokime piešti.

Daugiau nei 100 patrauklių ir paprastų piešimo idėjų Rosa M. Curto „Alma littera”, 2011

27,20 Lt

Meninė kompetencija

Smagūs darbeliai

Meninė kompetencija

Andy Cooke

Darbeliai visiems metų laikams

„Alma littera”, 2012

Andrea Küssner-Neubert

22,10 Lt Šioje veiklos knygoje vaikai ras daugiau kaip 150 smagių kūrybinių idėjų. Čia jie galės piešti pirštais, klijuoti koliažus, išmokti lipinti iš papjė mašė, o taip pat lipdyti iš plastilino. Tai puiki knyga, padedanti vaikams atrasti save kuriant nuostabius kūrinius.

Rosa Maria Curto knyga „Išmokime piešti. Daugiau nei 100 patrauklių ir paprastų piešimo idėjų” pakvies visus vaikus į formų ir spalvų kupiną dailės pasaulį. Čia pateikiamos pagrindinės piešimo taisyklės, kurių laikantis piešti yra paprasta ir be galo įdomu. Knygoje atkleidžiama, kaip visi mus supantys daiktai gali būti sukurti naudojant pagrindines geometrines figūras. Šis puikus piešimo vadovas skirtas įvairaus amžiaus berniukams ir mergaitėms – piešimo taisyklės yra nevienodo sudėtingumo, atitinkančios kiekvieno gebėjimus. Knygos „Išmokime piešti. Daugiau nei 100 patrauklių ir paprastų piešimo idėjų” autorė dailininkė Rosa Maria Curto turi mokymo patirties ir puikiai pažįsta vaikų pasaulį. Šią knygelę sukūrė kaip mokomąją ir žaidimams skirtą priemonę. Rosa Maria Curto ne tik piešia pati, bet ir yra įkūrusi piešimo studijų vaikams. Knyga gali naudotis ir tėvai, o mokytojams ji gali būti kaip puiki mokomoji priemonė.

„Alma littera”, 2011

17,90 Lt Knyga „Darbeliai visiems metų laikams“ paįvairins šeimos laisvalaikį bet kokiu metų laiku ir bet kokiu oru! Pavasaris lai ateina lydimas meilių rankų darbo velykinių zuikučių iš kiaušinių ir margų paukščių iš akmenukų, vasarą nudžiugins indėnai iš medžio ir jūrų gyvūnai iš kriauklelių, rudenį pasitikime paukščiais iš moliūgų ir ežiukais ant virvelių, per Kalėdas teaplanko jaukūs nykštukai iš kankorėžių, o žaidimas su sniego seniais tepradžiugina

mažuosius. Gamtoje rasite daug pačių įvairiausių gėrybių, tad atlikti smagius darbelius galėsite visus metus! Mažyčiai stebuklai iš akmenėlių, kankorėžių, gilių, riešutų, kaštonų ir gražių lapų. Pasitelkus detales iš popieriaus, veltinio ir vilnos, gimsta linksmi žmogeliukai ir gyvūnėliai. Gaidys ir višta, dramblys ir kiaulė, pelėda ir nykštukai – iš tokios gausybės kiekvienas išsirinks mėgstamą darbelį!

35


Meninė kompetencija

Muzika. Vaizdinė

ugdomoji priemonė P. Zakarauskienė, I. Adomavičienė „Šviesa”, 2010

29,90 Lt

Tai vaizdinė ugdomoji priemonė, skirta ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų meninei muzikinei kompetencijai ugdyti. Rinkinį sudaro 30 plakatų, kurių formatas 30 x 44 cm. Dalį plakatų mokytojas gali susikarpyti ir naudoti kaip atskiras korteles. Ugdomosios priemonės temos: ritmas, grojimas dūdele, muzikos instrumentai, muzikos atlikėjai. Ugdomojoje priemonėje pateikta vaizdinė medžiaga: padeda suvokti ilgus ir trumpus garsus, pauzes; skatina vaikus kurti ritminius pratimus; skatina žodžių ritminės struktūros pažinimą; supažindina su pagrindiniais muzikos instrumentais, muzikavimo būdais; pateikia grojimo dūdelėmis pradžiamokslį; supažindina su muzikos atlikėjais ir kolektyvais; ugdo fantaziją. Vaizdinė priemonė tinka ugdomajai muzikinei veiklai, kūrybiniams testams, improvizacijoms, muzikiniams žaidimams, ugdomajai aplinkai darželyje kurti.

Meninė kompetencija

Eime į zoologijos sodą!

Meninė kompetencija

Vaikai mokosi piešti Corina Beurenmeister

Kurk ir spalvink.

Nuostabūs darbeliai iš popieriaus. Kirpk, lankstyk, piešk ir spalvink Tony Payne

„Alma littera”, 2011

17,00 Lt Vaikai myli gyvūnus, todėl mielai juos piešia. Vadovaudamiesi šioje knygelėje pateiktais patarimais, mažieji žingsnis po žingsnio išmoks nupiešti gyvūnus pasitelkę paprastas figūras. Žaisdami žaidimą „Zoologijos sodas“, vaikai susipažins su zoologijos sodo gyventojais – draugiška kengūra Janina, mielu baltuoju lokiu Eriku, išdidžiuoju stručiu Simu ir kt. Visi jie tiesiog prašosi nupaišomi!

„Alma littera”, 2012

8,50 Lt Puiki knygelė visiems, kas mėgta ne tik piešti ir spalvinti, bet ir kurti įvairiausius darbelius. Vaikai galės piešinėlius nuspalvinti, pagal instrukcijas iškirpti, sulankstyti ir paversti juos erdviniais darbeliais. Kiekvienam darbeliui padaryti reikės tik žirklių, klijų ir šiek tiek vaizduotės!

Meninė kompetencija

Pieškime pasakas. Užbaikite pasakų paveikslėlius Andy Cooke „Alma littera”, 2011

7,60 Lt „Pieškime pasakas“ – tai ypatinga knygelė. Ją atsivertę mažieji galės ne tik prisiminti gražiausias pasakas, bet ir patys jas piešti! Knygelėje tavęs laukia Pinokis – kad nupieštum jam ilgą nosį, o Raudonkepuraitės pintinę būtinai pieštuku pripildyk lauktuvių, kurias ji galės nunešti senelei. Gražuolė tikisi, jog nupieši pabaisą, kurią ji pamilo. Ir dar daugybė pasakų herojų labai labai laukia tavo pieštuko!

36

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


5–7 metų vaikams Grožinė literatūra

Lapės gyvenimas ir mirtis V. Pietaris „Alma littera”, 2012

17,00 Lt Meninė kompetencija

Pieškime ūkį E. Parrish „Alma littera”, 2011

8,50 Lt Kuo ypatinga knyga „Pieškime ūkį”? Vaikai sužinos daug įdomybių apie ūkį, ūkininko darbus ir čia gyvenančius gyvūnus. Taip pat galės patys piešti arba užbaigti piešinėlius. Ir tai visai nesudėtinga! Tai puiki knyga, leidžianti atsiskleisti ir pasireikšti laukinei vaizduotei!

Vinco Pietario „Lapės gyvenimas ir mirtis“ – tai lietuvių klasikinių pasakų „popuri“. Pasakojime vienas į kitą nuosekliai pereina žinomi pasakų siužetai – apie gudruolę lapę ir amžinai alkaną vilką, kuris tai dantį išsilaužia šiekštą grauždamas, tai uodegą prišąla, tai vestuvėse užkaukęs mušti gauna ir dar lapę ant kupros nešioja. O kur dar naminių gyvulių trobelė miške ir su jos gyventojais susiję nuotykiai?! Arba lapės teismas, iš kurio ji išeina laimėtoja! Tačiau vieną gražią dieną ir gudruolei ateina galas – nereikėjo jai gaidelio grobti. Katinėlis visą jos šeimyną nubaudžia. Kad būtų lengviau suprasti vaizdingą pasakotojo kalbą, pridėtas retesnių žodžių žodynėlis.

Grožinė literatūra

Milžinų pasakos David L. Harrison „Alma littera”, 2011

14,50 Lt David L. Harrison knygelėje „Milžinų pasakos“ rasite tris užburiančias istorijas apie milžinus ir mažą berniuką. Šėlstantys ir stūgaujantys milžinai čia visiškai nepanašūs į kitus milžinus. Jie elgiasi labai neįprastai ir nuolat patiria keisčiausių nuotykių. Milžinai sutinka mažą berniuką, kuris nugali juos savo šmaikštumu ir sveiku protu. David L. Harrison (Deivido Harisono) knygelė su puikiais garsaus dailininko Philippe Fix (Filipo Fikso) paveikslėliais buvo išversta į dešimtį kalbų, apdovanota garsiomis premijomis, o pirmojo šios knygos leidimo parduota apie milijoną egzempliorių. Net praėjus keliems dešimtmečiams „Milžinų pasakos“ be galo mėgstamos viso pasaulio vaikų.

Grožinė literatūra

Ezopo pasakėčios Val Biro „Alma littera”, 2011

32,30 Lt Gausiai iliustruotą rinktinę „Ezopo pasakėčios“ sudaro net 16 žymiausių ir mėgstamiausių pasakėčių, kurias perpasakojo dailininkas Val Biro. Šiuos trumpus alegoriškus pasakojimus apie gyvūnus ir žmones mėgsta įvairaus amžiaus skaitytojai. Pasakėčios tėvas Ezopas, manoma, buvo atleistinis Samo salos vergas. Jis gyveno senovės Graikijoje maždaug VI a. pr. Kr. Nedaug kas žinoma apie jo gyvenimą, bet teigiama, kad jis buvo labai išmintingas ir puikus pasakorius, sugebėdavęs išjuokinti klausytojus lig ašarų. Pasakodavęs ne tik savo, bet ir ankstesnių sekėjų sugalvotas istorijas. Kol Ezopas buvo gyvas, jo pasakėčių niekas neužrašė. Tik gerokai vėliau

jos buvo sueiliuotos graikų ir romėnų poetų, o dar vėliau perpasakotos žymių naujųjų laikų pasakėčių kūrėjų. Tokie buvo prancūzas Lafontenas, vokietis Kristianas Gelertas, rusai Ivanas Krylovas ir Levas Tolstojus. Ezopo pasakėčias į lietuvių kalbą pirmasis išvertė Jonas Šulcas ir išleido Karaliaučiuje 1706 m. Vėliau jas vertė ar perkūrė L. Rėza, A. Tatarė, V. Kudirka, P. Arminas-Trupinėlis ir kiti rašytojai. Ir šiais laikais Ezopo pasakėčios perpasakojamos ir iliustruojamos įvairiausiais būdais. Jos tebėra labai mėgstamos, ypač vaikų, ir paplitusios visame pasaulyje.

37


Grožinė literatūra

Miško pasakos Tony Wolf „Alma littera”, 2012

23,80 Lt Kitados buvo stebuklingas miškas, kupinas džiugaus jo gyventojų – nykštukų ir žvėrelių – kasdienio klegesio. Paskaitykite, kaip jie draugauja, pramogauja, keliauja ir patiria įvairių nuotykių.

Grožinė literatūra

Laukinė kriaušė Just. Marcinkevičius „Alma littera”, 2012

15,30 Lt

38

Grožinė literatūra

Grožinė literatūra

Ferdinandas ir Pū

Musė – vilko pusė

(prekyboje nuo lapkričio mėn.)

(prekyboje nuo lapkričio mėn.)

L. Žutautė

„Alma littera”, 2012

K. Čiukovskis

„Alma littera”, 2012

Apie 28,00 Lt

Apie 24,00 Lt

Tai pirmoji Linos Žutautės, populiariųjų Kakės Makės paveikslėlių knygelių autorės, tekstinė knyga. Joje pasakojama apie be galo savimi pasitikinčio katino Ferdinando ir jo ištikimo draugo šunelio Pū nuotykius. Susipažinę ir susidraugavę šiukšlyne, vieną dieną jie išsiruošia į platųjį pasaulį ieškoti nuotykių... Knygelė moko mažuosius skaitytojus branginti draugystę ir niekada nepalikti draugo bėdoje.

Tai rusų klasiko, Kornejaus Čiukovskio, eiliuotų pasakų rinktinė, versta ir sueiliuota dar vieno lietuvių klasiko Kosto Kubilinsko. Rinktinę sudaro 7 garsiausi, iš animacinių filmukų žinomi kūrinėliai – „Tarakonas”, „Baltprausys”, „Musė - vilko pusė”, „Maišatynė”, „Pagrobta saulė”, „Lepeškojis ir lapė”, „Telefonas”. Knygelė iliustruota nuotaikingais dailininko Edvardo Jazgevičiaus piešiniais.

„Laukinė kriaušė“ – vieno populiariausių 20 amžiaus pabaigos – 21 amžiaus pradžios Lietuvos poetų kūrinių vaikams rinktinė. Joje spausdinamos mažiesiems skaitytojams gerai žinomos poemėlės: „Grybų karas“, „Voro vestuvės“, „Pirmoji pagalba“ , „Laukinė kriaušė“ ir atskiri skambūs eilėraščiai, kuriuose vaikiškos vaizduotės žaismas persipina su šviesiu susimąstymu.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas 2012–2013 m. m.


*MHBMBJLJTJSJÝTLJSUJOJTBLUZWJPKPVHEZNPLMBTǕTLPNQMFLUBT

Promethean178E MOUNT už specialią kainą

olaida)!

(su didesne nei 30 % nu

Komplektą sudaro: t *OUFSBLUZWJPKJMFOUBLBSUVTVQSPKFLUPSJVNJ t "DUJW*OTQJSF1FSTPOBMBSCB1SPGFTTJPOBM QSPHSBNJOǕǠSBOHB t SBÝJLMJBJJSWBMEZNPMB[EFMǕoSBÝJLMJT t 1SPGFTJPOBMVTTLBJUNFOJOJTNPLZNP TJ UVSJOZTo OFNPLBNǽBLUZWJǽKǽQBNPLǽUFNǽ t /FNPLBNBTǠSBOHPTNPOUBWJNBT t .PLZUPKPJSNPLJOJǽSBÝJLMJBJ t NǕOMFOUPTQSJFäJǼSPTJSNǕOQSPKFLUPSJBVT QSJFäJǼSPTHBSBOUJKB

Kokia šio sprendimo teikiama nauda? t 1BQSBTUBOBVEPUJT NPLZUPKBNTOFSFJLǕTǠEǕUJEBVH QBTUBOHǽSVPÝJBOUJTQBNPLBJ t .PLJOJBJCVTMBCJBVNPUZWVPUJ QBTJFLTHFSFTOJǽ NPLZNPTJSF[VMUBUǽ t 1MBUFTOǕTCFOESǽKǽQSPHSBNǽǠHZWFOEJOJNP QBNPLPKFHBMJNZCǕT t 4JTUFNBTVLVSUBNPLZUPKǽNPLZUPKBNToUPEǕMUJLTMJBJ BUJUJOLBQPSFJLJVT t .PLZNǽNFUVǠHZUPTLPNQFUFODJKPTQBEǕT NPLZUPKBNTUPCVMǕUJJSLFMUJLWBMJöLBDJKnj t 1BUJLJNBJSTBVHVEǕMJMHBMBJLJPHBSBOUJOJP BQUBSOBWJNPJSJÝTBNJǽTQFDJBMJTUǽLPOTVMUBDJKǽ

%FUBMJnjJOGPSNBDJKnjBQJFQBTJǼMZNPTnjMZHBT+VNTTVUFJLTÝWJFUJNPTJTUFNPTLPPSEJOBUPSJBJ 1SPNFUIFBO&.06/5LPNQMFLUǽLJFLJTSJCPUBT


Mieli ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai, Jeigu Jūs renkatės naujas mokymo priemones ir/ar pradėjote dirbti su naujomis priemonėmis, jeigu Jums kyla klausimų, neaišku, kaip priemones naudoti ugdant vaikų kompetencijas, kaip planuoti veiklą, kurti inovatyvias ugdymosi aplinkas, rašykite mums elektroniniu paštu mokymai@sviesa.lt

Mes, akredituotas leidyklos „Šviesa” Mokymo centras Siūlome Jums: • naujų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo priemonių pristatymus Jūsų įstaigoje, • gerosios patirties, ugdant vaikų kompetencijas, sklaidos seminarus, • gero psichologinio klimato formavimo įstaigoje, jausmų pažinimo ir emocijų valdymo mokymus-praktikumus, • IKT panaudojimo mokymus, ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus. Renginių dalyviams išduodame kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Daugiau informacijos rasite http://mokymocentras.sviesa.lt

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas  

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidin

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidinių katalogas  

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo leidin

Advertisement