Page 1

Mieli mokytojai, mokyklų vadovai! Leidyklos „Šviesa“ mokymo centras sukurtas tam, kad Jūs – Lietuvos mokytojai ir pedagoginiai darbuotojai – galėtumėte efektyviai tobulėti ir savo darbe taikyti pažangius mokymo metodus ir priemones. Platus kokybiškų mokymų pasirinkimas. Siūlome mokymus, konsultacijas, praktinius ir teorinius seminarus, kurie padeda ugdyti tiek profesines, tiek bendrąsias kompetencijas. Svarbiausia – Jūsų poreikiai. Tobulinimosi programas ar mokymus pritaikome pagal konkrečios mokyklos ir jos specialistų poreikius. Lankstus požiūris. Kvalifikacijos tobulinimo programas rengiame ir įgyvendiname tiek Mokymo centre, tiek Jūsų darbo vietoje. Pažangūs metodai. Ugdymo procese siekiame diegti naujoves, todėl išskirtinį dėmesį skiriame inovatyvioms mokymo priemonėms. Renginių dalyviams išduodame kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Daugiau informacijos rasite http://mokymocentras.sviesa.lt. Jeigu turite klausimų, maloniai kviečiame su mumis susiekti el. paštu mokymai@sviesa.lt.

Geografija Ekonomika

LEIDINIŲ UŽSAKYMAS Įsigyti leidyklų „Šviesa“ ir „Alma littera“ leidinių galite adresu www.uzsakymas.lt. Šioje ugdymo įstaigoms skirtoje leidinių užsakymo sistemoje Jūs rasite:

2013/ 2014

leidinių anotacijas, aprašymus; planuojamų išleisti leidinių anonsus; specialias kainas ir pasiūlymus švietimo sistemai.

MOKOMŲJŲ PRIEMONIŲ KATALOGAS

Taip pat šių leidinių galite įsigyti knygynuose „Pegasas“ ir internetiniame knygyne www. pegasas.lt.

KATALOGAI Ikimokyklinis ugdymas

Rusų kalba

Istorija

Technologijos

Rusakalbių mokykloms

Pradinis ugdymas

Biologija

Geografija. Ekonomika

(rasite www.sviesa.lt)

(rasite www.sviesa.lt)

Lietuvių kalba

Chemija

Muzika. Dailė

Matematika

Fizika

Etika

(rasite www.sviesa.lt)

Informacinės technologijos

Lenkų mokykloms

(rasite www.sviesa.lt)

(rasite www.sviesa.lt)

Anglų kalba. Vokiečių kalba (rasite www.sviesa.lt)


MOKYTOJO DARBO KALENDORIUS –

Mieli mokytojai! Pristatome Jums naujausią leidyklos „Šviesa“ leidinių katalogą. Jame kiekvienais metais stengiamės pateikti kuo daugiau naujienų, kurios palengvintų Jūsų darbą ir atitiktų šiandieninius mokymo(si) poreikius. Suprantame, kad šiuolaikiniam mokytojui, norinčiam kuo geriau atlikti savo darbą, nebeužtenka vien kokybiškų vadovėlių. Todėl mūsų tikslas – užtikrinti platų mokomųjų priemonių ir sprendimų pasirinkimą, kuris apimtų tiek Jums jau įprastus leidinius, tiek skaitmeninį turinį bei įrangą, tiek specialius mokymus.

tai darbo planavimo knyga, parengta specialiai Jums, mokytojai, atsižvelgiant į Jūsų darbo poreikius ir pobūdį.

Esame įsitikinę, kad mokymo(si) sprendimai turi būti kompleksiški, o jų turinys – integruotas. Todėl šiame kataloge rasite ne tik pavienius visų dalykų vadovėlius, bet ir jų komplektus. Juos sudaro mokytojo knygos, pratybų sąsiuviniai, kitos papildomos priemonės – žinynai, uždavinynai, skaitiniai, elektroninės priemonės ir kt. Mūsų šalies mokyklos, be abejonės, keičiasi – prisitaiko prie šiuolaikinių mokinių ir visuomenės poreikių, siekia modernizuoti ugdymo aplinką. Džiaugiamės, kad Lietuvoje yra daug aktyvių mokytojų, kurie pažangiai mąsto ir siekia savo darbe taikyti naudingas naujoves. Tai įkvepia ir mus tobulėti ir siūlyti Jums kuo daugiau inovacijų. Viena iš jų – „Aktyviojo ugdymo klasės sprendimas“, padedantis tobulinti mokymo ir mokymosi procesą, siekti geresnių rezultatų. Tai, kad jis randa kelią į vis daugiau šalies mokyklų, įrodo, koks reikalingas kompleksiškas interaktyvaus mokymo ir mokymosi sprendimas šiuolaikiniame ugdymo procese. Šiame leidinyje pristatome ir karščiausią naujovę – naujos kartos mokytojo darbo aplinką „e. Šviesa“. Ji sukurta, kad padėtų Jums dirbti veiksmingiau ir patogiau. Ji leidžia lengviau planuoti ir rengtis pamokoms, efektyviau įvertinti ne tik mokinių, bet ir savo pasiekimus, taip pat atlikti momentines mokinių apklausas ir kt. Kaip įprasta, daugiau informacijos apie kiekvieną konkretų sprendimą rasite katalogo viduje. Tačiau, kad galėtume pasiūlyti būtent Jūsų poreikius atitinkančius vadovėlius ir mokymo(si) priemones ar tiesiog atsakyti į Jums rūpimus klausimus, kviečiame nedvejoti ir kreiptis tiesiogiai į švietimo sistemos koordinatorius.

Originalus, funkcionalus kalendorius, kuriame rasite 2013–2014 m. m. švenčių ir atmintinas dienas, galėsite pasižymėti svarbius dalykus (pamokų tvarkaraštį, pasiekimų ir pažangos vertinimus ir kt.), įkvėps Jus kasdieniam darbui.

Tikimės, kad pamilsite jį nuo pirmo puslapio!

Kurkime šiuolaikinę mokyklą kartu! Leidyklos „Šviesa“ kolektyvas

Švietimo sistemos koordinatoriai Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie: leidyklų „Šviesa“ ir „Alma littera“ leidinius ir kitas mokomąsias priemones; aktyviojo ugdymo sistemas (plačiau www.aktyviklase.lt); mokymus ir kvalifikacijos kėlimo seminarus Jūsų regione (plačiau http//mokymocentras.sviesa.lt).

Eglė Miškinytė El. p. e.miskinyte@sviesa.lt Tel. 8 687 93 943 Vilnius, Trakai, Šalčininkai

Dainius Kulbis El. p. d.kulbis@sviesa.lt Tel. 8 616 25 026 Panevėžys, Pasvalys, Biržai, Pakruojis, Radviliškis, Šiauliai, Joniškis, Kelmė, Akmenė, Naujoji Akmenė

Agnė Krutulienė El. p. a.krutuliene@sviesa.lt Tel. 8 620 52 076 Kaunas, Jonava, Kėdainiai, Raseiniai, Jurbarkas

Giedrius Vidžiūnas El. p. g.vidziunas@sviesa.lt Tel. 8 620 19 630 Ukmergė, Molėtai, Širvintos, Švenčionys, Utena, Anykščiai, Kupiškis, Rokiškis, Zarasai, Ignalina, Visaginas, Vilniaus raj.

Rūta Kučinskienė El. p. r.kucinskiene@sviesa.lt Tel. 8 612 70 971 Klaipėda, Palanga, Kretinga, Skuodas, Mažeikiai, Plungė, Telšiai, Rietavas, Neringa, Šilutė, Tauragė, Pagėgiai

Jurgita Skominienė El. p. j.skominiene@sviesa.lt Tel. 8 698 74 692 Marijampolė, Šakiai, Vilkaviškis, Kalvarija, Kazlų Rūda, Alytus, Prienai, Birštonas, Lazdijai, Druskininkai, Varėna, Kaišiadorys, Elektrėnai

Pritaikyti mokiniųPritaikyti amžiaus tarpsniams mokinių amžiaus

Pasižymi Pasižymi tarpdalykine tarpdalykine derme, derme, turinio tęstinumu, tęstinumu, turinio mokomosios mokomosios medžiagos medžiagos aktualumu aktualumu

tarpsniams

Orientuoti į aktyvų Orientuoti mokymąsi į aktyvų

mokymąsi

Pritaikyti

Pritaikyti esminių dalykinių esminių dalykinių ir ir bendrųjų bendrųjų kompetencijų kompetencijų ugdymui

ugdymui

Išsiskiria originaliu Išsiskiria dizainu, aiškia struktūra originaliu dizainu, aiškia struktūra

SERIJOS „ŠOK“ VADOVĖLIŲ KOMPLEKTAI

Pritaikyti Pritaikyti mokinių pasiekimų mokinių pasiekimų bei pažangos bei pažangos (įsi)vertinimui (įsi)vertinimui

Įdomūs, Įdomūs, skatina mokymosi skatina mokymosi motyvaciją motyvaciją

Padeda diferencijuoti, Padeda diferencijuoti, individualizuoti individualizuoti ugdymą ugdymą


11www

Sisteminis požiūris į mokymąsi

VI klasė

plačiau p. 4–5

VII–VIII klasė

IX–X klasė

XI–XII klasė

plačiau p. 6–9

plačiau p. 10

plačiau p. 12

plačiau p. 10

Kopijuoti ir platinti leidinių turinį be autorių sutikimo griežtai draudžiama

3


GEOGRAFIJA Geografijos knygos, – tarė geografas, – yra vertingiausios iš visų knygų. Jos niekada nepasensta. Labai reta, kad kalnas pakeistų savo buvimo vietą. Labai reta, kad vandenynas liktų be vandens. Mes aprašome amžinus dalykus... Antuanas de Sent Egziuperi Mažasis princas

VI klasė

Mokytojo knygoje ir interneto svetainėje – jau parengti pamokų planai

Genovaitė Kynė, Valerijus Kirilovas, Inga Mikulienė, Sigutė Žiūrienė

MŪSŲ DAUG  PASAULIS VIENAS Geografijos mokymosi komplektas VI klasei Serija „Šok“. „Šviesa“, 2008 Vadovėlis 1-oji knyga 2-oji knyga Kaina ugdymo įstaigoms po 29,90 Lt

Dažniausiai nė nepastebime, kiek daug laiko atima iš pirmo žvilgsnio paprasti dalykai: ilgalaikių, trumpalaikių ir pamokų planų sudarymas, uždavinių kėlimas, kasdienis ruošimasis pamokai ieškant priemonių, metodų, būdų, papildomos medžiagos rengimas mokinių veiklai diferencijuoti ir individualizuoti ir t. t. Dirbdami su šiais vadovėlių komplektais, pamokoms pasirengsite daug greičiau! Iš interneto svetainės www.sokvadoveliai.lt atsisiuntę ilgalaikį planą, trumpalaikį pasirengsite nesugaišdami daug laiko.

Pratybų sąsiuvinis 1-asis sąsiuvinis 2-asis sąsiuvinis Vid. kaina knygynuose po 9,90 Lt

Užsiregistravę svetainėje, planą atsisiųsite nemokamai!

Mokytojo knyga 1-oji dalis Vid. kaina knygynuose 45,90 Lt

Atlasas Vid. kaina knygynuose 25,99 Lt

4

SPECIALUS PASIŪLYMA

S!

Užsakant vadovėlio 1-ų jų knygų VI klasei, mokytojui dovanojame*: Mokytojo knygą (1-ąją d.), Pratybų sąsiuvinį (1-ąjį sąs .), Pratybų sąsiuvinį (2-ąjį sąs .), Atlasą VI klasei. Komplekto vertė 91,69 Lt.

Jei turite klausimų ar pastabų dėl leidinių turinio, rašykite mums adresu geografija@sviesa.lt

* Kiek vadovėlių reikia užsakyti, kad gautumėte dovaną, ir išsamią informaciją apie kitas sąlygas Jūsų mokyklai suteiksime tel. (8 37) 40 91 25, mob. 8 616 47 491, taip pat susisiekus su mūsų švietimo sistemos koordinatoriais.


Vientisa mokymosi mokymosi sistema sistema nuo nuoplanavimo planavimoiki ikiįsivertinimo įsivertinimo Serijos „Šok“ geografijos mokymosi komplektus VI–VIII klasei rinktis verta, nes jie:s jie: pasižymi tarpdalykine integracija; padeda planuoti; moko mokytis; neperkrauti nereikalingos informacijos; leidžia mokiniams įsivertinti pasiekimus.

Plačiau apie leidinius

VI klasė

Mokytojo knygoje rasite konkrečių siūlymų ir patarimų kiekvienai pamokai.

Sumažintas vadovėlio atlankos vaizdas

Bendrųjų programų turinys, atitinkantis nagrinėjamą temą

www.sokvadoveliai.lt

Mokymosi uždaviniai

Siūloma veikla, svarbiausios idėjos, būdai, kaip pamokoje pasiekti numatytų rezultatų

Galimos integracinės sąsajos su kitais dalykais arba turima mokinių patirtimi

„Mūsų daug – pasaulis vienas“. VI kl. mokytojo knyga, 1-oji dalis, p. 88–89

Vieta mokymo uždaviniams įrašyti, atsižvelgiant į konkrečios klasės mokinių patirtį ir pasirengimą

Priemonių, reikalingų pamokai, sąrašas

Klausimų ir užduočių komentarai bei atsakymai

Papildomų informacijos šaltinių ir interneto svetainių nuorodos

Vieta refleksijos metu kilusioms mintims, pastaboms pasižymėti

Kopijuoti ir platinti leidinių turinį be autorių sutikimo griežtai draudžiama

5


GEOGRAFIJA VII–VIII klasė Vaidotas Januškis, Rima Bačkienė, Vilma Pundienė

GEOGRAFIJA Mokymosi komplektas VII klasei Serija „Šok“. „Šviesa“, 2008

Vadovėlis 1-oji knyga 2-oji knyga Kaina ugdymo įstaigoms po 29,90 Lt

Į pagalbą ugdant mokymosi mokytis kompetenciją Dažnas mokinys nežino, kaip atlikti specifines užduotis (parengti interviu, parašyti pasakojimą, sukurti stendą ar koliažą), o jos kartojasi per įvairių dalykų pamokas. Kad mokiniams būtų aišku ir patogu, II ir III m. m. vadovėlių Mokymosi žingsnių atlankose pateikiama tokių užduočių atlikimo eiga ir pavyzdžių. VII klasėje mokiniai sužinos, kaip dirbti poromis, grupėmis; parengti interviu; rašyti geografijos rašinį; prognozuoti; rašyti laišką; parengti pristatymą. VIII klasės vadovėlyje vaikai ras patarimų, kaip parengti kelionės maršrutą; braižyti minčių žemėlapį; atlikti statistinį tyrimą; parengti projektą.

Pratybų sąsiuvinis 1-asis sąsiuvinis 2-asis sąsiuvinis Vid. kaina knygynuose po 9,90 Lt

Mokytojo knyga 1-oji dalis 2-oji dalis Vid. kaina knygynuose po 45,90 Lt

Atlasas Vid. kaina knygynuose 25,99 Lt

6

Jei turite klausimų ar pastabų dėl leidinių turinio, rašykite mums adresu geografija@sviesa.lt


Vientisa mokymosi mokymosi sistema sistema nuo nuoplanavimo planavimoiki ikiįsivertinimo įsivertinimo Plačiau apie leidinius

www.sokvadoveliai.lt

VII–VIII klasė VIII klasės serijos „Šok“ vadovėliuose mokiniai ras tarpdalykinį projektą Gimtinė pro rasos lašą. Jis turėtų paskatinti vaikus tyrinėti aplinką, ieškoti informacijos ir bendradarbiauti. Šio projekto užduotys parengtos pagal žymaus keliautojo Antano Poškos didžiosios kelionės, kuri prasidėjo 1929 metų rudenį ir truko 8 metus, įspūdžius. Jis visą gyvenimą stengėsi garsinti savo gimtinę pasaulyje. Toks projektas ne tik intriguoja, bet ir ugdo vertybines nuostatas!

„Geografija“. VIII kl. vadovėlis, 1-oji knyga, p. 69

Geografijos vadovėlio 1-osios knygos 2 skyriuje mokiniai kviečiami sudaryti savo gyvenamosios vietovės 3–4 dienų oro prognozę.

SPECIALUS PASIŪLYMA

S!

Užsakant vadovėlio 1-ų jų knygų VII klasei, mokytojui dovanojame*: Mokytojo knygą (1-ąją d.), Mokytojo knygą (2-ąją d.), Pratybų sąsiuvinį (1-ąjį sąs .), Pratybų sąsiuvinį (2-ąjį sąs .), Atlasą VII–VIII klasei. Komplekto vertė 137,59 Lt.

„Geografija“. VII kl. vadovėlis, 1-oji knyga, p. 84–85

* Kiek vadovėlių reikia užsakyti, kad gautumėte dovaną, ir išsamią informaciją apie kitas sąlygas Jūsų mokyklai suteiksime tel. (8 37) 40 91 25, mob. 8 616 47 491, taip pat susisiekus su mūsų švietimo sistemos koordinatoriais.

Kopijuoti ir platinti leidinių turinį be autorių sutikimo griežtai draudžiama

7


GEOGRAFIJA VII–VIII klasė Šarūnas Gerulaitis, Genovaitė Kynė, Gražina Varanavičienė, Regina Krušinskienė, Danguolė Tamošiūnienė

GEOGRAFIJA Mokymosi komplektas VIII klasei Serija „Šok“. „Šviesa“, 2010

Pratybų sąsiuviniai – mokinių pasiekimams bei pažangai vertinti ir įsivertinti Pratybų sąsiuvinio užduotys siejamos su vadovėlio mokomąja medžiaga ir jame nagrinėjamais pavyzdžiais. Pateikiama daug kūrybinių ir mąstymo užduočių (nemažai užduočių, prasidedančių žodžiais palyginkite, aprašykite, nustatykite, padarykite išvadas ir pan.) Paliekama vietos mokinio geografinių tyrimų ir atradimų užrašams. Yra galimybė įsivertinti.

Vadovėlis 1-oji knyga 2-oji knyga Kaina ugdymo įstaigoms po 29,90 Lt

Pratybų sąsiuvinis Vid. kaina knygynuose 9,90 Lt

Atlasas Vid. kaina knygynuose 29,99 Lt

8

Jei turite klausimų ar pastabų dėl leidinių turinio, rašykite mums adresu geografija@sviesa.lt


Vientisa mokymosi sistema nuo planavimo iki įsivertinimo Plačiau apie leidinius

Serijos „Šok“ geografijos ir kitų mokomųjų dalykų komplektų integracija per: sąvokas; mokymosi uždavinius; užduotis; metodus; mokinių veiklą per pamoką; bendrus projektus.

www.sokvadoveliai.lt

VII–VIII klasė

SPECIALUS PASIŪLYMA

„Geografija“. VIII kl. pratybų sąsiuvinis, p. 26–27

Laiko patikrinta, vientisa ir aiški visų šios serijos vadovėlių struktūra ir medžiagos pateikimo sistema leidžia greičiau pasirengti pamokai, o mokiniui padeda mokytis!

S!

Užsakant vadovėlio 1-ų jų knygų VIII klasei, mokytojui dovanojame*: Pratybų sąsiuvinį, Atlasą VII–VIII klasei. Komplekto vertė 37,49 Lt.

* Kiek vadovėlių reikia užsakyti, kad gautumėte dovaną, ir išsamią informaciją apie kitas sąlygas Jūsų mokyklai suteiksime tel. (8 37) 40 91 25, mob. 8 616 47 491, taip pat susisiekus su mūsų švietimo sistemos koordinatoriais.

Kopijuoti ir platinti leidinių turinį be autorių sutikimo griežtai draudžiama

9


GEOGRAFIJA Elena Valančienė, Sigita Dijokienė

LIETUVA. EUROPA. PASAULIS. Geografijos mokymosi komplektas IX klasei „Šviesa“, 2007

Vadovėlis

Pratybų sąsiuvinis

Kaina ugdymo įstaigoms 34,90 Lt

Vid. kaina knygynuose 9,90 Lt

Elena Valančienė, Darius Česnavičius

LIETUVA. EUROPA. PASAULIS. Geografijos mokymosi komplektas X klasei „Šviesa“, 2008

Vadovėlis

Atlasas

Pratybų sąsiuvinis

Kaina ugdymo įstaigoms 34,90 Lt

Vid. kaina knygynuose 25,99 Lt

Vid. kaina knygynuose 9,90 Lt

Virginijus Gerulaitis, Darius Česnavičius

Darius Česnavičius, Virginijus Gerulaitis, Genovaitė Kynė

„Šviesa“, 2007

„Šviesa“, 2008

BENDROJI GEOGRAFIJA. Mokymosi komplektas XI–XII klasei

Vadovėlis

Pratybų sąsiuvinis

1-oji knyga 2-oji knyga 3-ioji knyga Kaina ugdymo įstaigoms po 34,90 Lt

Vid. kaina knygynuose 13,50 Lt

REGIONINĖ GEOGRAFIJA

Pratybų sąsiuvinis

Vadovėlis Kaina ugdymo įstaigoms 34,90 Lt

Tomas Ubartas BENDROJI GEOGRAFIJA XI–XII klasei. Metodinės rekomendacijos.

Vid. kaina knygynuose 13,50 Lt

ė versija!

in Tik elektron

„Šviesa“, 2011 m.

Rekomendacijos skiriamos XI–XII klasių mokytojams, kurie dirba pagal XI–XII klasės vadovėlį „Bendroji geografija“ (1–3 knygos). Leidinyje stengiamasi detalizuoti kiekvieną vadovėlio temą ir išskirti naujų programų atitiktį. Leidinio pabaigoje pateikiami mokinių darbų pristatymo rekomendaciniai reikalavimai ir bendrojo bei išplėstinio kurso teminių planų pavyzdžiai. Elektroninę versiją mokytojai gali rasti adresu www.sviesa.lt.

Papildoma mokomoji literatūra

10

Gitana Kazimieraitienė LEGENDOS PASAKOJA Europos ir Azijos geografiniai objektai

Gitana Kazimieraitienė LEGENDOS PASAKOJA Lietuvos geografiniai objektai

Stasys Vaitekūnas MOKYKLINIS GOGRAFIJOS ŽINYNAS

Alfonsas Basalykas ŽEMĖ  ŽMONIJOS BUVEINĖ

„Šviesa“, 2009 Vid. kaina knygynuose

„Šviesa“, 2008 Vid. kaina knygynuose

„Šviesa“, 2008 Vid. kaina knygynuose

„Šviesa“, 2007 Vid. kaina knygynuose

32,90 Lt

21,99 Lt

54,90 Lt

39,90 Lt

Jei turite klausimų ar pastabų dėl leidinių turinio, rašykite mums adresu geografija@sviesa.lt


Vientisa mokymosi sistema nuo planavimo iki įsivertinimo Šis leidinys skiriamas XI–XII (gimnazijos III–IV) klasės mokiniams rengtis geografijos valstybiniam brandos egzaminui, taip pat geografijos mokytojams, dirbantiems pagal vidurinio ugdymo programą. Leidinio turinį sudaro keturios teminės sritys: 1. Geografinis pažinimas 2. Gamtinė geografija 3. Visuomeninė geografija 4. Regioninė ir globalinė geografija

Plačiau apie leidinius

www.sviesa.lt

XI–XII klasė Genovaitė Kynė

GEOGRAFIJA Serija „Prieš egzaminą“. „Šviesa“, 2013 Vid. kaina knygynuose 34,90 Lt

Kiekviena teminė sritis skirstoma į temas. Jų turinys visiškai atitinka naują geografijos valstybinio brandos egzamino programą. Temų mokomoji medžiaga dėstoma tokia pačia tvarka. Įvardijami brandos egzamino reikalavimai (minimalieji; pagal bendrojo kurso programą; pagal išplėstinio kurso programą). Pateikiama kiekvieno lygio reikalavimus atitinkanti mokomoji medžiaga: Teoriniai duomenys (tai, kas svarbiausia), užduotys, jų komentarai ir patarimai, kaip jas geriau atlikti Iliustracijos (žemėlapiai, diagramos, schemos, piešiniai) Svarbiausių terminų ir sąvokų, geografinių objektų sąrašas Antroji struktūrinė kiekvienos temos dalis – testai, sudaryti iš trijų lygių užduočių. Knygos pabaigoje pateikiami testų užduočių atsakymai ir kontūriniai žemėlapiai geografiniams objektams pasikartoti ir žymėti.

Naujiena

Kopijuoti ir platinti leidinių turinį be autorių sutikimo griežtai draudžiama

11


GEOGRAFIJA EKONOMIKA IX–X klasė Valdemaras Makutėnas, Daiva Makutėnienė

EKONOMIKA Mokymosi komplektas IX–X klasei „Šviesa“, 2008 Vadovėlis Kaina ugdymo įstaigoms 34,90 Lt

Pratybų sąsiuvinis Vid. kaina knygynuose 10,40 Lt

Vadovėlyje nagrinėjamos svarbiausios mikroekonomikos ir makroekonomikos temos, susistemintos į 9 skyrius. Kiekvieno skyriaus pradžioje pateikiami esminiai klausimai, o pabaigoje pagrindiniai teiginiai ir išvados, diskusijų klausimai, įvairios praktinės užduotys, pratimai. Tad galėsite aktyviai veikti, kryptingai plėtoti savo verslumo gebėjimus, ugdytis ekonominį mąstymą, praktinius įgūdžius, rinkdami ir sistemindami ekonomikos faktus, naudotis įvairiais žinių šaltiniais: žiniasklaidos pranešimais, ekonomikos žodynais, įvairiomis diagramomis. Spręsdami užduotis, vertindami konkrečias situacijas, diskutuodami, įtvirtinsite žinias, ugdysitės bendravimo, bendradarbiavimo, lyderystės įgūdžius, mokysitės būti atsakingi ir iniciatyvūs. Patys smalsiausi, labiausiai besidomintys ekonomika mokiniai vadovėlyje ras papildomos teorinės medžiagos, iliustruotos statistiniais duomenimis, pavyzdžiais. Jiems parengtos užduotys pažymėtos specialiu ženklu. Vadovėlio pabaigoje pateikiamas sukirčiuotų pagrindinių ekonomikos sąvokų ir terminų žodynėlis.

12

Jei turite klausimų ar pastabų dėl leidinių turinio, rašykite mums adresu geografija@sviesa.lt


Naujiena

E. aplinka

sa vie e.Š

Skaitmeninėje aplinkoje jau dirba mokytojai!

Išbandyti aplinką e.Šviesa užsiregistravo daugiau kaip 2000 mokytojų! Šiandien aplinką e.Šviesa naudoja 150 įvairių dalykų mokytojų. Labiausiai mokytojai domisi ir dažniausiai naudoja interaktyvųjį pamokos planą su momentinių apklausų įrankiu ir aktyviąsias pamokas. Džiugu, kad mokytojai pradeda taikyti ir skaitmeninius vadovėlių komplektus.

Skaitmeninis turinys

Dirbančių aplinkoje e.Šviesa mokytojų skaičius tik didės, e.Šviesa funkcionalumas taip pat. Tikimės, kad šį pavasarį kiekvienas norintysis turės galimybę dirbti aplinkoje e.Šviesa. Daugiau informacijos ieškokite ir mūsų naujienas sužinokite interneto svetainėje http://e.sviesa.lt arba http://facebook.com/esviesa.

Skaitmeninė mokytojo darbo aplinka e.Šviesa: http://e.sviesa.lt Patogu, paprasta, šiuolaikiška ir visada po ranka!

Kodėl e.Šviesa? Nes savo kompiuteryje, planšetėje ar mobiliajame telefone galėsite naudotis: Skaitmeniniais įrankiais:

Skaitmeniniu gamtos ir žmogaus, matematikos ir lietuvių kalbos dalykų V klasei mokomuoju turiniu:

• metų darbui ir pamokoms planuoti; • pamokai vesti; • momentinėms apklausoms atlikti ir

• vadovėliais;

užduotims skirti;

• pratybų sąsiuviniais ir kt.;

• mokiniams ir mokytojui įsivertinti.

• mokytojo knygomis; • aktyviosiomis pamokomis;

Metodine medžiaga:

• mokymosi objektais;

• interaktyviaisiais ilgalaikiais ir pamokų planais.

• parengtomis momentinėmis apklausomis.

e.Šviesa ekspertai: Audrius Gabnys

Regina Radavičienė

Eglė Ankėnienė

Lietuvių kalbos mokytojas, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija

Matematikos mokytoja, Vilniaus Antakalnio gimnazija

Biologijos mokytoja, Vilniaus Simono Daukanto progimnazija

Tikiuosi, kad mūsų kuriama elektroninė aplinka palengvins mokytojo darbą. Nekantrauju ją išbandyti.

...džiaugiuosi šiuo projektu. Jis teikia mokykloms naujovių, skatina judėti į priekį...

Visi ištekliai, reikalingi konkrečiai pamokai, nuo šiol vienoje vietoje...


Projekto partneriai:

Naujiena

Projektas „Aktyviosios klasės sprendimas“ –

geresniam mokymui(si): skaitmeninis turinys, formuojamojo vertinimo metodika ir technologijos

Aktyviosiose klasėse jau vyksta pamokos! Vilniaus Taikos progimnazijos, Šv. Kristoforo progimnazijos ir M. Daukšos vidurinės mokyklos matematikos ir gamtos mokslų mokytojai jau naudoja aktyviosios klasės sprendimą. Tai pirmieji žingsniai siekiant susieti pažangų mokomąjį turinį, pasaulyje pripažintas mokymo ir vertinimo metodikas ir naujausias technologijas. Puiku, kad galiu išbandyti aktyviosios klasės sprendimą: dirbti su naujausiomis technologijomis, derinti popierinio vadovėlio komplektą su skaitmeniniu turiniu. Mano pamokos įdomesnės, įtraukia kiekvieną mokinį į mokymosi procesą. Ši naujovė patinka ir tinka tiek man, tiek mokiniams. Rasa Žukauskienė, Vilniaus Taikos progimnazijos biologijos mokytoja

Ir Jūs galite taip dirbti!

Aktyviosios klasės sprendimą sudaro:

Turinys: • Serijos „Šok“ vadovėlių „Formulė“ ir „Mokslininkų pėdomis“ V klasei komplektai • Aktyviosios pamokos • Skaitmeninis turinys ir aplinkos e.Šviesa įrankiai

Mokytojų mokymai: • Darbas su naujausiomis technologijomis ir skaitmeninių išteklių kūrimas • Skaitmeninio turinio naudojimas mokymo(si) procese

Technologijos:

• Interaktyvioji lenta 578 PRO MOUNT

• Grafinė planšetė ActivSlate 60

• Aktyvaus mokinių dalyvavimo ir apklausos sistema ActivExpression

• Kamera ActiView AV122

Projekto naujienų ieškokite adresu www.aktyviklase.lt.


MOKYTOJO DARBO KALENDORIUS –

Mieli mokytojai! Pristatome Jums naujausią leidyklos „Šviesa“ leidinių katalogą. Jame kiekvienais metais stengiamės pateikti kuo daugiau naujienų, kurios palengvintų Jūsų darbą ir atitiktų šiandieninius mokymo(si) poreikius. Suprantame, kad šiuolaikiniam mokytojui, norinčiam kuo geriau atlikti savo darbą, nebeužtenka vien kokybiškų vadovėlių. Todėl mūsų tikslas – užtikrinti platų mokomųjų priemonių ir sprendimų pasirinkimą, kuris apimtų tiek Jums jau įprastus leidinius, tiek skaitmeninį turinį bei įrangą, tiek specialius mokymus.

tai darbo planavimo knyga, parengta specialiai Jums, mokytojai, atsižvelgiant į Jūsų darbo poreikius ir pobūdį.

Esame įsitikinę, kad mokymo(si) sprendimai turi būti kompleksiški, o jų turinys – integruotas. Todėl šiame kataloge rasite ne tik pavienius visų dalykų vadovėlius, bet ir jų komplektus. Juos sudaro mokytojo knygos, pratybų sąsiuviniai, kitos papildomos priemonės – žinynai, uždavinynai, skaitiniai, elektroninės priemonės ir kt. Mūsų šalies mokyklos, be abejonės, keičiasi – prisitaiko prie šiuolaikinių mokinių ir visuomenės poreikių, siekia modernizuoti ugdymo aplinką. Džiaugiamės, kad Lietuvoje yra daug aktyvių mokytojų, kurie pažangiai mąsto ir siekia savo darbe taikyti naudingas naujoves. Tai įkvepia ir mus tobulėti ir siūlyti Jums kuo daugiau inovacijų. Viena iš jų – „Aktyviojo ugdymo klasės sprendimas“, padedantis tobulinti mokymo ir mokymosi procesą, siekti geresnių rezultatų. Tai, kad jis randa kelią į vis daugiau šalies mokyklų, įrodo, koks reikalingas kompleksiškas interaktyvaus mokymo ir mokymosi sprendimas šiuolaikiniame ugdymo procese. Šiame leidinyje pristatome ir karščiausią naujovę – naujos kartos mokytojo darbo aplinką „e. Šviesa“. Ji sukurta, kad padėtų Jums dirbti veiksmingiau ir patogiau. Ji leidžia lengviau planuoti ir rengtis pamokoms, efektyviau įvertinti ne tik mokinių, bet ir savo pasiekimus, taip pat atlikti momentines mokinių apklausas ir kt. Kaip įprasta, daugiau informacijos apie kiekvieną konkretų sprendimą rasite katalogo viduje. Tačiau, kad galėtume pasiūlyti būtent Jūsų poreikius atitinkančius vadovėlius ir mokymo(si) priemones ar tiesiog atsakyti į Jums rūpimus klausimus, kviečiame nedvejoti ir kreiptis tiesiogiai į švietimo sistemos koordinatorius.

Originalus, funkcionalus kalendorius, kuriame rasite 2013–2014 m. m. švenčių ir atmintinas dienas, galėsite pasižymėti svarbius dalykus (pamokų tvarkaraštį, pasiekimų ir pažangos vertinimus ir kt.), įkvėps Jus kasdieniam darbui.

Tikimės, kad pamilsite jį nuo pirmo puslapio!

Kurkime šiuolaikinę mokyklą kartu! Leidyklos „Šviesa“ kolektyvas

Švietimo sistemos koordinatoriai Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie: leidyklų „Šviesa“ ir „Alma littera“ leidinius ir kitas mokomąsias priemones; aktyviojo ugdymo sistemas (plačiau www.aktyviklase.lt); mokymus ir kvalifikacijos kėlimo seminarus Jūsų regione (plačiau http//mokymocentras.sviesa.lt).

Eglė Miškinytė El. p. e.miskinyte@sviesa.lt Tel. 8 687 93 943 Vilnius, Trakai, Šalčininkai

Dainius Kulbis El. p. d.kulbis@sviesa.lt Tel. 8 616 25 026 Panevėžys, Pasvalys, Biržai, Pakruojis, Radviliškis, Šiauliai, Joniškis, Kelmė, Akmenė, Naujoji Akmenė

Agnė Krutulienė El. p. a.krutuliene@sviesa.lt Tel. 8 620 52 076 Kaunas, Jonava, Kėdainiai, Raseiniai, Jurbarkas

Giedrius Vidžiūnas El. p. g.vidziunas@sviesa.lt Tel. 8 620 19 630 Ukmergė, Molėtai, Širvintos, Švenčionys, Utena, Anykščiai, Kupiškis, Rokiškis, Zarasai, Ignalina, Visaginas, Vilniaus raj.

Rūta Kučinskienė El. p. r.kucinskiene@sviesa.lt Tel. 8 612 70 971 Klaipėda, Palanga, Kretinga, Skuodas, Mažeikiai, Plungė, Telšiai, Rietavas, Neringa, Šilutė, Tauragė, Pagėgiai

Jurgita Skominienė El. p. j.skominiene@sviesa.lt Tel. 8 698 74 692 Marijampolė, Šakiai, Vilkaviškis, Kalvarija, Kazlų Rūda, Alytus, Prienai, Birštonas, Lazdijai, Druskininkai, Varėna, Kaišiadorys, Elektrėnai

Pritaikyti mokiniųPritaikyti amžiaus tarpsniams mokinių amžiaus

Pasižymi Pasižymi tarpdalykine tarpdalykine derme, derme, turinio tęstinumu, tęstinumu, turinio mokomosios mokomosios medžiagos medžiagos aktualumu aktualumu

tarpsniams

Orientuoti į aktyvų Orientuoti mokymąsi į aktyvų

mokymąsi

Pritaikyti

Pritaikyti esminių dalykinių esminių dalykinių ir ir bendrųjų bendrųjų kompetencijų kompetencijų ugdymui

ugdymui

Išsiskiria originaliu Išsiskiria dizainu, aiškia struktūra originaliu dizainu, aiškia struktūra

SERIJOS „ŠOK“ VADOVĖLIŲ KOMPLEKTAI

Pritaikyti Pritaikyti mokinių pasiekimų mokinių pasiekimų bei pažangos bei pažangos (įsi)vertinimui (įsi)vertinimui

Įdomūs, Įdomūs, skatina mokymosi skatina mokymosi motyvaciją motyvaciją

Padeda diferencijuoti, Padeda diferencijuoti, individualizuoti individualizuoti ugdymą ugdymą


Mieli mokytojai, mokyklų vadovai! Leidyklos „Šviesa“ mokymo centras sukurtas tam, kad Jūs – Lietuvos mokytojai ir pedagoginiai darbuotojai – galėtumėte efektyviai tobulėti ir savo darbe taikyti pažangius mokymo metodus ir priemones. Platus kokybiškų mokymų pasirinkimas. Siūlome mokymus, konsultacijas, praktinius ir teorinius seminarus, kurie padeda ugdyti tiek profesines, tiek bendrąsias kompetencijas. Svarbiausia – Jūsų poreikiai. Tobulinimosi programas ar mokymus pritaikome pagal konkrečios mokyklos ir jos specialistų poreikius. Lankstus požiūris. Kvalifikacijos tobulinimo programas rengiame ir įgyvendiname tiek Mokymo centre, tiek Jūsų darbo vietoje. Pažangūs metodai. Ugdymo procese siekiame diegti naujoves, todėl išskirtinį dėmesį skiriame inovatyvioms mokymo priemonėms. Renginių dalyviams išduodame kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Daugiau informacijos rasite http://mokymocentras.sviesa.lt. Jeigu turite klausimų, maloniai kviečiame su mumis susiekti el. paštu mokymai@sviesa.lt.

Geografija Ekonomika

LEIDINIŲ UŽSAKYMAS Įsigyti leidyklų „Šviesa“ ir „Alma littera“ leidinių galite adresu www.uzsakymas.lt. Šioje ugdymo įstaigoms skirtoje leidinių užsakymo sistemoje Jūs rasite:

2013/ 2014

leidinių anotacijas, aprašymus; planuojamų išleisti leidinių anonsus; specialias kainas ir pasiūlymus švietimo sistemai.

MOKOMŲJŲ PRIEMONIŲ KATALOGAS

Taip pat šių leidinių galite įsigyti knygynuose „Pegasas“ ir internetiniame knygyne www. pegasas.lt.

KATALOGAI Ikimokyklinis ugdymas

Rusų kalba

Istorija

Technologijos

Rusakalbių mokykloms

Pradinis ugdymas

Biologija

Geografija. Ekonomika

(rasite www.sviesa.lt)

(rasite www.sviesa.lt)

Lietuvių kalba

Chemija

Muzika. Dailė

Matematika

Fizika

Etika

(rasite www.sviesa.lt)

Informacinės technologijos

Lenkų mokykloms

(rasite www.sviesa.lt)

(rasite www.sviesa.lt)

Anglų kalba. Vokiečių kalba (rasite www.sviesa.lt)

Geografija. Mokomųjų priemonių katalogas 2013-2014 m. m.  
Geografija. Mokomųjų priemonių katalogas 2013-2014 m. m.  

Pristatome Jums naujausią leidyklos „Šviesa“ leidinių katalogą. Jame kiekvienais metais stengiamės pateikti kuo daugiau naujienų, kurios pal...

Advertisement