Page 62

Optinis grindų dekoras

3D grindys

O gal savo namuose norėtumėte „skystų“ 3D grindų? Skamba keistai? Tiesą sakant, visai ne, nes tai tikrai įmanoma. Šiuolaikiškos trimatės liejamosios grindys (taip pat ir sienos) gali bet kokią interjero fantaziją paversti trimate realybe. Be to, prižiūrėti tokias grindis neįtikėtinai lengva, palyginti su tokiomis įprastomis grindų dangomis, kaip medinis parketas, laminuotos grindys ar kiliminė danga. Liejamąsias grindis galima plauti paprastu, šiltu vandeniu ir plovikliu, kiek tik norisi, nes jos neįtikėtinai atsparios.

Apie 3D grindų specifiką kalbamės su įmonės UAB „JK Group“, įgyvendinančios įvairiausius 3D sprendinius interjere, specialistu Jevgenij Kasinskij. Supernamai: Kaip reikia pasiruošti lieti 3D grindis? Kaip vyksta procesas? J. K.: Reikia paruošti dangą, ją išlyginti ar sutvirtinti, jei yra paklotos, pvz., senos medinės grindys. Patalpos turi būti izoliuotos, reikalinga ypatinga švara, nes bet kokia dulkelė ar plaukelis nusikopijuos galutiniame sluoksnyje. Supernamai: Kiek laiko gali būti naudojamos tokios grindys? J. K.: Pramonės objektuose paprastai naudojamos apie 20 metų, o namų sąlygomis – daug ilgiau, jei tik nėra mechaninės apkrovos. Grindų atsparumas priklauso ir nuo jūsų grindų betoninio pagrindo kietumo. Kuo betoninis pagrindas kietesnis, tuo didesnius smūgius grindų danga atlaikys. Rekomenduojamas betoninio pagrindo kietumas – 25 N/mm2. Atsparumu nusidėvėjimui šios grindys gerokai lenkia betonines dangas. Dėl savaiminio išsilyginimo sukuriamas lygus paviršius, be siūlių ar plyšių. Paviršiai visiškai nedulka, lengva valomi, jie atsparūs tirpikliams ir rūgštims, turi dielektrinių savybių ir gali būti beveik bet kokios spalvos. Supernamai: Ar galima į 3D dekoracijas integruoti kokius nors šviečiančius interjero elementus? J. K.: Tikrai taip, ir ne tik tai... Galimybės yra labai plačios.

Iš tiesų tokios grindys buvo gaminamos jau prieš daugelį metų, tačiau, ilgą laiką tobulinant šią technologiją, jos tapo itin ilgaamžės ir savo atsparumu lenkė ne tik visas medines, audinio pluošto, bet net ir keraminių plytelių dangas. O dabar besiūlės, lygios ir blizgios liejamosios grindys su 3D ornamentais tapo dar ir labai madingos. Blizgus grindų paviršius – šio sezono interjero dekoro tendencija, o integravus įvairius grafinius vaizdus, namuose galima tiesiogine prasme „išlieti“ giluminį – vandenyno, jūros ar tekančio vandens – vaizdą, kuris puikiai tiks, tarkime, vonios kambaryje. Perkeldami ant grindų įvairius grafinius vaizdus, spalvingus 3D piešinius ar žalios vejos imitaciją, sukursite žaismingas trimates grindis vaiko ar paauglio kambariuose.

3D baldai

Trijų dimensijų interjero kūrimo procesas neapsiriboja vien 3D sienomis ir grindimis. Trimačiais galima paversti ir baldus. Norint įprastus baldus paversti trimačiais ir išgauti giluminį vaizdą, jiems dekoruoti gali būti naudojami lęšiniai rastrai – tai yra plastikas, išgaunamas iš stireno polimerizacijos būdu. Jis

„Vondom“ baldų kolekcija „Biophilia“ (diz. Ross Lovegrove, Ispanija)

yra bekvapis ir visiškai nekenksmingas, be to, nebijo temperatūros pokyčių, drėgmės. Jei interjerui projektuoti reikalingos pertvaros, galite pasirinkti ažūrines MDF 3D plokštes. Iš medienos plaušų gaminamos plokštės turi trimatiškumo suteikiančių ažūrinių raštų ir puikiai tinka spintų ar kambarių pertvaroms gaminti. Ir tai dar ne viskas, ką galima nuveikti su tokiomis dekoratyvinėmis plokštėmis. Jums nepatinka atviri radiatoriai jūsų namuose? Integruokite radiatorius į interjerą, pasitelkdami tas pačias ažūrines MDF 3D plokštes. Radiatorių nebus matyti, jie negadins interjero vaizdo, tačiau šiluma pro ažūrines plokštes sklis taip pat lengvai kaip ir anksčiau. Trimatiškumo įspūdį interjerui taip pat gali suteikti įvairiausi permatomi paviršiai, pavyzdžiui, baldai, pagaminti iš permatomo plastiko, kaip antai dizaino ikona virtusi garsioji kėdė 62

supernamai Blizgi, užpilamų grindų danga su dekoratyviniu, vandenį imituojančiu, 3D elementu vonios kambaryje

Profile for Darius Jokubauskas

Žurnalo "Supernamai" nr. 19  

Žurnalo "Supernamai" 19 numeris. Daugiau informacijos: http://www.supernamai.lt

Žurnalo "Supernamai" nr. 19  

Žurnalo "Supernamai" 19 numeris. Daugiau informacijos: http://www.supernamai.lt

Advertisement