Page 1

Parador Indoor

V případě dalších dotazů vám ochotně poskytne kompletní poradenství prodejce ze společnosti Parador. Více informací o našem širokém sortimentu indoorových i outdoorových produktů naleznete na webových stránkách www.parador.de. Laminátové podlahy Třívrstvé dřevěné podlahy Masivní dřevěné podlahy Obkladové a stropní panely ClickBoard Terasová prkna Zástěny

Indoor Laminátové podlahy

Parador GmbH & Co. KG Millenkamp 7–8 48653 Coesfeld Germany Hotline +49 (0)1805.667668 (0,14 € za minutu) info@parador.de www.parador.de Stav k datu: 01/2011 © Parador Chyby a změny vyhrazeny Kód: 1385361

69,– Kč

living performance


Parador Indoor

Obsah

living performance

Vlastnosti výrobku

4

Automatic-Click® System

Produkty

14

Safe-Lock® System

Classic Parketové vzory Selské vzory

20 24 29

Ochrana proti bobtnání

Trendtime Trendtime 1 Trendtime 2 Trendtime 4 Trendtime 5 Trendtime 6 Trendtime 7

34 39 40 41 44 45 48

Technologie

52

4 V-spára

Příslušenství

54

Záruční doba pro komerční nebo bytové použití

Poradenství

58

Čeho si ceníme

62

Antistatické vlastnosti

Bez V-spáry

2 V-spára

Třída použití v komerční a bytové oblasti

Podrobné informace viz: Kapitola „Design spár“ na straně 19 Nebo kapitola „Technologie“ na straně 52.

Umění života splňuje požadavky na výkonnost

Hodnoty

62/ 63


Značka

04 / 05


Parador Indoor

Výkonnost každý den

Značka

06 / 07

Výkony podáváme celý život. Výkonnost je po nás požadována den co den. A máme-li podávat výkony každý den, musíme mít pevný základ pod nohama.


Parador Indoor

Jak žijeme

Obytné prostory jsou výrazem našeho individuálního postoje k životu a osobních přání. Nastavení vysokého standardu a maximální snaha se zlepšovat jde obvykle ruku v ruce se zvláštním smyslem pro význam slova kvalita. Společnost Parador nabízí luxusní produkty pro kvalitní bydlení. Kvalita od společnosti Parador se vyznačuje perfektním zpracováním materiálů, ale především jedinečným designem. Nabídka inovativních produktů s vysokou kvalitou a kreativitou od Paradoru vytváří exkluzivní základ pro luxusní vybavení jak interiérů, tak i exteriérů.

Značka

08 / 09

Pro nás je umění bydlet oceněním krásy a zdrojem inspirace v každém okamžiku života.


Parador Indoor

Výrobky

10 / 11

Pinie, selský vzor Struktura hrubého řezu Classic 1050


Parador Indoor

Výrobky

12 / 13

Dub světle šedý Trendtime 6 Jemně matná struktura


Parador Indoor

Produkty Laminátové podlahy si již před dlouhou dobou vyčlenily své jedinečné místo hned vedle třívrstvých podlah a podlah z masivního dřeva. A to nejen pro vysokou odolnost a snadnou údržbu dřeva, díky níž jsou vhodné pro náročné požadavky v intenzivně namáhaných místnostech. V současné době jsou laminátové podlahy vnímány jako cenná alternativa k podlahám ze skutečného dřeva. Laminátové podlahy od společnosti Parador hrají v tomto vývoji zvláštní roli. Díky bohatým zkušenostem se dřevem a nejnovějším technickým poznatkům je společnost Parador v pozici, kdy vytváří autentické interpretace vysoce kvalitního dřeva a také do laminátových podlah realisticky transformuje další klasické materiály, jako je kámen či beton. A co více, grafické motivy a dekory plné fantazie od věhlasných mezinárodních designérů umožňují Paradoru ukázat fascinující nové možnosti designu.

Výrobky

14 / 15

Classic

Laminátová podlaha Classic od společnosti Parador nabízí široký výběr dekorů dřeva v téměř perfektních imitacích přírodního materiálu. Díky nadčasové a vytříbené eleganci se podlahy z této kolekce v parketovém i selském vzoru kombinují s klasickým i moderním nábytkářským stylem.

Trendtime

Laminátová podlaha Trendtime od společnosti Parador je zosobněním moderních současných nábytkářských trendů. Toto spektrum pokrývá autentické imitace kvalitního dřeva a jiných působivých materiálů až po velmi zajímavé materiály s neobvyklými grafickými motivy – v mnoha různých formátech lamel, povrchových strukturách a kombinacích spár. Ideální základ pro nábytkářský styl orientovaný na design.

Edition / Identity

Laminátová podloha Edition od společnosti Parador vyzdvihuje individuální podlahový design na zcela novou úroveň: dvanáct špičkových designérů se nechává inspirovat a propůjčuje značce Parador svoji charakteristickou tvořivost. Skutečná nádhera: podlahy v umělecké kvalitě v maximálně brilantních intenzivních barvách. Značka Identity od společnosti Parador dovršuje tento trend směrem k individualizaci, můžete tak vytvářet jedinečné designy laminátových podlah v luxusní kvalitě podle svých vlastních nápadů.

Indoor Laminat Laminate fl ooring

Edition / Identity

Veškeré informace o této sortimentní řadě najdete v samostatných brožurách Edition / Identity od společnosti Parador.


Parador Indoor

Výrobky

Povrchy

16 / 17

Povrchový design

Mramorovaná struktura

Olejová struktura

Reálná struktura dřeva

Povrch s měnící se matnou a lesklou strukturou. Evokuje živý a reliéfní vzhled starých technik nanášených špachtlí.

S propracovaným matným vzhledem imituje tento povrch charakteristický lesk olejovaného masivního dřeva.

Struktura s reliéfem reálného dřeva se stoprocentně hodí k dekoru synchronizovanému se dřevem a je speciálně navržena pro vybrané dekory parketových vzorů.

Kromě různých dekorů mají laminátové podlahy od společnosti Parador pozoruhodný rozsah různých povrchových struktur, které společně s dekorem zesilují autentický efekt podlahy.

Autentická struktura

Designová struktura

Jemná struktura dřeva

Rustikální struktura

Struktura hrubého řezu

Jemně matná struktura

Tento povrch využívá zrnitosti a suků v dekoru a svou výraznou strukturou dřeva podtrhuje přirozený dojem skutečného dřeva.

Tento povrch má jemnou univerzální strukturu s vrypy a reálnou strukturou dřeva, díky níž jsou zvýrazněny a opticky podtrženy pruhy v dekoru.

Tento povrch je charakterizován nenápadnou strukturou reálného dřeva s jemnými póry, který propůjčuje jednotlivým lamelám živý a současně propracovaný vzhled.

Tato povrchová struktura evokuje vzhled hrubě řezaného dřeva, jaké můžete najít ve starých chalupách na venkově.

Tato struktura se vyznačuje charakteristickým povrchem s hrubým porézním řezem a zvláštním moderním vzhledem použitého dřeva se stopami opracování pilou.

Svým porézním vzhledem s jemným žilkováním vypadá tato struktura jako neopracované dřevo. Přímo vyzývá k dotyku a vytváří zvláště intenzivní senzorický dojem.

Kartáčovaný povrch

Lesklý povrch

Struktura dřeva

Struktura kamene

Kartáčovaný povrch zintenzivňuje příjemně přirozený pocit ze struktury dřeva na základě pískovaného kartáčovaného efektu.

Velmi hladký povrch, díky němuž má podlaha luxusní exkluzivní lesk.

Povrch není hladký, ale má reálný vzhled dřeva. To znásobuje po vzhledové i pocitové stránce dojem, že produkt je vyroben ze skutečného dřeva.

Univerzální reliéfní strukturou napodobuje tento povrch moderní kamenné podlahy. Nerovnoměrnost jako na skutečných kamenech dokonce budete cítit!


Parador Indoor

Produkty

Spáry

Design spár

Vedle dekoru a formátu lamel, vzhledu po instalaci a povrchové struktury je charakteristický vzhled podlahy také určen typem spár. Zatímco instalace beze spár vytváří klidný a celistvý dojem, instalace se spárami podtrhuje individuální charakter lamel. Na základě výběru mezi různými druhy spár laminátová podlaha Parador dále rozšiřuje rozsah vytváření individuálních designů.

Bez V-spáry

V případě klasické instalace bez V-spáry se lamely spojují bez viditelných mezer. To vytváří celkový celistvý dojem a klidný a harmonický vzor.

2 V-spára

Dlouhé hrany s drážkou podtrhují ušlechtilý efekt délky lamel a jejich autentický vzhled. Zvyšují živost a opticky prohlubují podlahu.

4 V-spára

Dlouhé i koncové hrany s drážkou po celém obvodu vytvářejí instalační vzor s šarmem a elegancí skutečné dřevěné podlahy, v níž vyniká každá jednotlivá lamela.

18 / 19


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Classic

20 / 21

Laminátová podlaha Classic

Dub šedohnědý, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha Classic

Parketové vzory

Classic 1040

Selské vzory

› Tloušťka lamely 7 mm › Ochrana proti bobtnání: o 60 % lepší než předepisuje norma EN 13329 › Impregnace všech hran lamel › Strukturované povrchy › Formát: 1285 x 192 mm

Classic 1050 Parketový vzor, 2-pásy

Parketový vzor 3-pásy

Selský vzor

Selský vzor, 2-pásy

Laminátová podlaha Classic v parketovém a selském vzoru otvírá široké možnosti pro design prostřednictvím různých dekorů a struktur. Podlahy z této kolekce jsou navíc k dispozici ve třech různých kvalitách, a proto je lze cíleně vybírat podle různých požadavků na použití. Laminátovou podlahu Classic je možné kombinovat s klasickými a moderními stylovými prvky a je ideální volbou pro nadčasový elegantní design podlah, který přesahuje krátkodobé módní trendy.

› Tloušťka lamely 8 mm › Ochrana proti bobtnání: o 60 % lepší než předepisuje norma EN 13329 › Impregnace všech hran lamel › Strukturované povrchy › Formát: 1285 x 192 mm

Classic 1060 › 9 mm tloušťka lamely › Ochrana proti bobtnání: o 60 % lepší než předepisuje norma EN 13329 › Impregnace všech hran lamel › Strukturované povrchy › Formát: 1285 x 192 mm

Classic

22 / 23


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Classic

24 / 25

Laminátová podlaha Classic Parketové vzory

Přírodní javor, parketový vzor 3-pásy Struktura dřeva Classic 1040

Buk světlý, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040

Buk, parketový vzor 3-pásy Jemná struktura Classic 1040

Dub akcent, parketový vzor 3-pásy Jemná struktura Classic 1040, Classic 1050

Dub šedohnědý, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050

Dub bělený, parketový vzor 3-pásy Reálná struktura dřeva Classic 1040

Dub přírodní, parketový vzor 3-pásy Reálná struktura dřeva Classic 1040, Classic 1060

Dub patina bílý, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040

Dub stříbrný, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040

Dub šedohnědý, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Classic

26 / 27

Laminátová podlaha Classic Parketové vzory

Cedr, parketový vzor 2-pásy Jemná struktura Classic 1040, Classic 1050, Classic 1060

Jasan šedý patina, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050

Třešeň, parketový vzor 3-pásy Jemná struktura dřeva Classic 1040

Ořech antik, parketový vzor 3-pásy Jemná struktura dřeva Classic 1040, Classic 1050

Ořech přírodní, parketový vzor 3-pásy Jemná struktura dřeva Classic 1040, Classic 1050

Ocean Teak, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050, Cassic 1060

Švestka, parketový vzor 3-pásy Jemná struktura dřeva Classic 1040, Classic 1050

Dub kouřový Jemná struktura dřeva Classic 1040, Classic 1050, Classic 1060

Ořech bělený, parketový vzor 3-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050, Classic 1060

Cedr, parketový vzor 2-pásy Jemná struktura dřeva Classic 1040, Classic 1050, Classic 1060


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Classic

28 / 29

Laminátová podlaha Classic

Parketové vzory

Selské vzory

Dub lávový, parketový vzor 2-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050

Dub Emory, parketový vzor 2-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050, Classic 1060

Jasan tropický, parketový vzor 2-pásy Jemná struktura dřeva Classic 1040, Classic 1050

Javor, selský vzor Struktura dřeva Classic 1040

Javor, selský vzor Struktura dřeva Classic 1050

Buk, selský vzor Struktura dřeva Classic 1040

Ořech Texas, parketový vzor 2-pásy Jemná struktura dřeva Classic 1060

Dub bahenní, parketový vzor 2-pásy Jemně matná struktura Classic 1040, Classic 1050

Dub mix Jemně matná struktura Classic 1040

Buk, selský vzor Struktura dřeva Classic 1050

Dub patina Kartáčovaný povrch - olej Classic 1050

Dub kouřový Castell, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1060

Dub tmavý bělený, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1040, Classic 1060

Dub tmavý bělený, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1050


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Classic

30 / 31

Laminátová podlaha Classic Selské vzory

Selské vzory

Dub Country, selský vzor Rustikální struktura Classic 1050

Dub bělený, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1040

Dub bělený, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1050

Dub šedý, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1040

Dub šedý, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1050

Merbau, selský vzor Struktura dřeva Classic 1050

Dub bělený, selský vzor Reálná struktura dřeva Classic 1050

Dub kouřový – bílý olej, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1050

Dub broušený, selský vzor Jemně matná struktura Classic 1050

Dub kouřový, selský vzor Kartáčovaný povrch Classic 1050

Ořech, selský vzor Struktura dřeva Classic 1040, Classic 1050

Jilm bílý, selský vzor Jemně matná struktura Classic 1040

Dub světle šedý, selský vzor Jemně matná struktura Classic 1050

Dub světle šedý, selský vzor Jemně matná struktura Classic 1060

Dub přírodní, selský vzor Reálná struktura dřeva Classic 1050

Jilm bílý, selský vzor Jemně matná struktura Classic 1050


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha Classic Selské vzory

Pinie, selský vzor Struktura hrubého řezu Classic 1050

Dub řezaný přes léta, bělený Olejová struktura Classic 1040, 1050, 1060

Dub řezaný přes léta, kouřový Jemná perlička Classic 1040, 1050

Dub kouřový, proužky Jemná struktura dřeva Classic 1040

Pinie, selský vzor Struktura hrubého řezu Classic 1050

Classic

32 / 33


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha Trendtime

Jasan patina přírodní Rustikální struktura Trendtime 1

Trendtime

34 / 35


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Trendtime

Laminátová podlaha Trendtime

Trendtime 1

Trendtime 6

› Zámková laminátová podlaha v provedení dlouhých užších lamel › Rozměry: 1285 x 158 x 8 mm

Trendtime 2

› Zámková laminátová podlaha v exkluzivním provedení dlouhých lamel › Rozměry: 2200 x 243 x 9 mm

Trendtime 7

› Zámková laminátová podlaha v provedení kratších a úzkých lamel › Rozměry: 850 x 95 x 8 mm

Trendtime 1 + 2

› Kombinace užších lamel z Trendtime 1 s kratšími lamelami z Trendtime 2 pro zvláště exkluzivní vzhled podlahy

Trendtime 4 › Zámková laminátová podlaha v provedení širokých lamel › Rozměry: 1285 x 400 x 8 mm › 4 V-spáry a mikro 4 V-spáry

Trendtime 5

› Zámková laminátová podlaha ve vzhledu přírodního kamene › Rozměry: 638 x 330 x 8 mm

› Zámková laminátová podlaha v exkluzivním provedení úzkých dlouhých lamel › Rozměry: 2200 x 158 x 9 mm

Trendtime 6 + 7 › Kombinace lamel z řady Trendtime 6 s úzkým formátem lamel z řady Trendtime 7 pro zvláště exkluzivní design po pokládce

Řada Trendtime zosobňuje současné mezinárodní trendy v nábytkářství v podobě laminátových podlah vysoké kvality a nabízí širokou škálu autenticky použitých exkluzivních typů dřeva. Vyniká individuálním vzhledem výrazných přírodních materiálů a kreativními grafickými motivy. Originální vzhled dekorů je posílen vhodnou povrchovou strukturou. Tuto kolekci různorodých vzhledů v šesti odlišných formátech s různými typy spár lze použít pro vytvoření atraktivních a moderních podlah podle vašeho osobního vkusu.

36 / 37


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Trendtime

38 / 39

Laminátová podlaha Trendtime Trendtime 1

Banane Abaca Jemně matná struktura Trendtime 1

Dub bělený Autentická struktura Trendtime 1

Dub přírodní Autentická struktura Trendtime 1

Dub Struktura hrubého řezu Trendtime 1

Dub kouřový Rustikální struktura Trendtime 1

Jasan patina přírodní Rustikální struktura Trendtime 1

Borovice bělená Jemně matná struktura Trendtime 1

Ořech Fineline Jemná struktura dřeva Trendtime 1

Teak Yachtdeck Olejová struktura Trendtime 1

Jasan patina přírodní Rustikální struktura Trendtime 1


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Trendtime

40 / 41

Laminátová podlaha Trendtime Trendtime 1 / Trendtime 2

Trendtime 2 / Trendtime 4

Ořech Struktura dřeva Trendtime 1

Jasan Kontrast Jemně matná struktura Trendtime 2

Ořech Jemně matná struktura Trendtime 2

Wine & Fruits White Rustikální struktura Trendtime 2

Beton Struktura kamene Trendtime 4

Bříza Multiplex Olejová struktura Trendtime 4

Letters Black Jemná perlička Trendtime 2

Letters White Jemná perlička Trendtime 2

Ořech bělený Olejová struktura Trendtime 2

Delft Jemná perlička / mikro 4V-spára Trendtime 4

Global Stamps / mikro 4V-spára Jemná perlička Trendtime 4

Holzschnittletter / mikro 4V-spára Jemná perlička Trendtime 4

Ořech Struktura dřeva Trendtime 2

Wine & Fruits Rustikální struktura Trendtime 2

Wine & Fruits Black Rustikální struktura Trendtime 2

Light Lines Jemná perlička, mikro 4V-spára Trendtime 4

Mineral Antracit Struktura kamene Trendtime 4

Centimetre Jemná perlička, mikro 4V-spára Trendtime 4


Parador Indoor

Centimetre Jemnรก perliฤka, mikro 4V-spรกra Trendtime 4

Laminรกtovรก podlaha

Trendtime

42 / 43


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Trendtime

44 / 45

Laminátová podlaha Trendtime Trendtime 4 / Trendtime 5

Trendtime 6

Painted Black Mramorovaná struktura Trendtime 4

Painted White Mramorovaná struktura Trendtime 4

Surová ocel Olejová struktura Trendtime 4

Dub Barrique Jemně matná struktura Trendtime 6

Dub Castell bělený Kartáčovaný povrch Trendtime 6

Dub Castell kouřový Kartáčovaný povrch Trendtime 6

Uni bílá Lesklá struktura Trendtime 4

Botticino Olejová struktura Trendtime 5

Ferrostone Struktura kamene Trendtime 5

Dub Castell přírodní Kartáčovaný povrch - olej Trendtime 6

Dub Cognac Jemně matná struktura Trendtime 6

Dub světlešedý Jemně matná struktura Trendtime 6

Modern Onyx Struktura kamene Trendtime 5

Zink 30 Olejová struktura / mikro 4V-spára Trendtime 5

Dub patina bílý Jemně matná struktura Trendtime 6


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Trendtime

46 / 47

Laminátová podlaha Trendtime Trendtime 6

Dub světlešedý Jemně matná struktura Trendtime 6

Dub Sand Jemně matná struktura Trendtime 6

Dub stříbrošedý Jemně matná struktura Trendtime 6

Dub štípaný Struktura hrubého řezu Trendtime 6

Borovice bělená Olejová struktura Trendtime 6

Modřín bělený Jemná perlička Trendtime 6

Ořech Loft Jemně matná struktura Trendtime 6


Parador Indoor

Laminátová podlaha

Trendtime

48 / 49

Laminátová podlaha Trendtime Trendtime 7

Dub Castell kouřový Kartáčovaný povrch Trendtime 7

Dub světlešedý Jemně matná struktura Trendtime 7

Dub patina bílý Jemně matná struktura Trendtime 7

Dub Struktura hrubého řezu Trendtime 7

Dub Sand Jemně matná struktura Trendtime 7

Jasan patina přírodní Rustikální struktura Trendtime 7

Borovice bělená Jemně matná struktura Trendtime 7

Dub Struktura hrubého řezu Trendtime 7


Parador Indoor

Laminรกtovรก podlaha

Trendtime

50 / 51

Dub Jemnฤ› matnรก struktura Trendtime 7


Parador Indoor

Technologie

52 / 53

Vlastnosti produktu

Technologie

Kromě působivého vzhledu vyniká laminátová podlaha Parador funkčním složením. Díky oděruvzdorné vrchní vrstvě vyrobené z melaminové pryskyřice jsou tyto podlahy vhodné do prostor s vysokou intenzitou zátěže, každá kolekce vždy však dle své třídy opotřebení. Díky extrémně malé instalační výšce jsou vhodné i pro renovace. Při pokládce vyniká laminátová podlaha Parador inteligentní technologií. Patentovaný systém Automatic-Click® umožňuje snadnou instalaci bez speciálních nástrojů, zajišťující perfektní vzhled po dlouhá léta. Lamely se speciálním profilem Safe-Lock® garantují pevné spoje s velkou přesností a stabilitou spojení. Nosné desky s impregnací proti bobtnání po celém obvodu chrání lamely proti vlhku a bobtnání hran.

Složení produktu

1 5

2

3 4

6

1 Vrchní vrstva vysoce odolná proti opotřebení vyrobená z melaminové pryskyřice

3 Speciální nosná deska odolná proti bobtnání

5 Snadná renovace díky nízké konstrukční výšce

2 Vrstva dekoru potištěná propracovanými dekory s vynikající reprodukcí

4 Patentovaný zámkový systém

6 Spodní strana odpuzující vlhkost

Automatic-Click®

Safe-Lock®

Lepší antistatické vlastnosti

Automatic-Click® systém s uzavřením koncových hran. Velmi jednoduché – velmi stabilní.

Patentovaný zámkový systém s profilem Safe-Lock®: stačí lamely sestavit k sobě a bezpečně je zaklapnout na místo.

Zvýšená vodivost snižuje elektrostatické výboje.

Ochrana proti bobtnání Nosná deska odolná proti bobtnání a impregnace po celém obvodu lamel zajišťuje spolehlivou ochranu proti bobtnání.


Parador Indoor

Příslušenství

Příslušenství

Plastové komponenty

Plastové komponenty typ 1

Vnitřní a vnější rohy pro začištění lišty SL 4. Dodávají se v hliníkové nebo zlaté úpravě.

Podlahové lišty a profily

Pro dokonalé ukončení a harmonický vzhled přechodů k sousedním povrchům nabízí společnost Parador široký sortiment elegantních a funkčních profilů pro laminátové podlahy. Pomocí různých tvarů a dekorů vytvoříte ideální shodu s příslušným dekorem. Patentovaná zámková technologie velmi usnadňuje montáž. Stačí je jednoduše nasunout na příchytku a stejně snadná je i následná demontáž.

Plastové komponenty typ 2

Vnitřní a vnější rohy pro začištění lišty SL2. Dodávají se v úpravě mramoru, hliníku, zlata nebo kouřového dubu.

Příchytky

Příchytky (červené) pro lišty SL 4, SL 17 a SL 18 s kabelovým vedením hloubky 5 mm pro kabely od reproduktorů a telefonní kabely.

Příchytky (zelené) pro lišty SL2, SL 5, SL 6 a SL 16 s kabelovým vedením hloubky 10 mm pro síťové a anténní kabely.

54 / 55


Parador Indoor

Příslušenství

Podklady pro laminátové podlahy

Podklad vytváří dokonalý základ pro položení vaší nové podlahy Parador a dodává designu podlahy cenné funkční vlastnosti. Vyrovnává mírné nerovnosti podloží a poskytuje požadovanou ochranu proti vlhkosti na minerálních podložích. Speciální akustické podklady snižují kročejový hluk a hluk v místnosti, což je hluk odrážený podlahou při chůzi a je slyšitelný nejen v dané místnosti, ale přenáší se i do místností spodních. Parador nabízí rozsáhlý sortiment podkladů vysoké kvality, které se ideálně hodí pro různé instalace i účely a současně zlepšují akustiku místnosti i celkové zatížení hlukem.

Podklad

Tloušťka materiálu

Zlepšení - kročejový hluk*

Zlepšení - hluk v místnosti*

Ochrana proti vlhkosti

Podlahové vytápění teplou vodou

PE-Folie

UnoProtect

DuoProtect

PlanProtect

AkustikProtect 100

AkustikProtect 200

AkustikProtect 300

0,2 mm

2,5 mm

2,9 mm

5,5 mm

1,8 mm

2 mm

2,8 mm

16–22 dB

16–22 dB

15–19 dB

15–18 dB

15–18 dB

16–19 dB

18 Sone

22 Sone

25 Sone

* U těchto údajů se jedná o přibližné hodnoty, které jsou závislé na druhu vrchní podlahy.

Podkladové materiály

56 / 57

Uno-Protect

Duo-Protect

Plan-Protect

Podklad s možností vysokého zatížení pro všechna suchá podloží.

2-in-1 podklad s ochranou proti vlhkosti a tlumením kročejového hluku.

Praktický podklad proti kročejovému hluku z přírodních dřevních vláken

› Použitelné pro dřevěné podlahy, třískové podlahy, podlahy z PVC, linoleum atp. › Vysoká pevnost v tlaku a tvarová stálost až 20 000 kg/m2 › Impregnováno proti plísním › Bez ochrany proti vlhkosti

› Speciálně pro novostavby: dvojitá ochrana proti páře a vlhkosti, proti zbytkové vlhkosti v betonu, potěru a dlažbě › Vysoká pevnost v tlaku a tvarová stálost až 20 000 kg/m2 › Impregnováno proti plísním

› Použitelné pro dřevěné palubky, třískové desky, podlahy z PVC, linoleum apod. › Optimální vyrovnání malých podlahových nerovností při vysoké pevnosti v tlaku › Čistý přírodní produkt z dřevních vláken

Akustik-Protect 100

Akustik-Protect 200

Akustik-Protect 300

Podložka vysoké kvality pro tlumení kročejového hluku a hluku v místnosti.

Podložka vysoké kvality pro tlumení kročejového hluku a hluku v místnosti.

Akustická podložka vysoké kvality.

› Speciálně vyvinuta pro použití u plovoucích laminátových, třívrstvých a masivních dřevěných podlah › Optimální tlumení kročejového hluku– není nutná žádná další ochrana proti kročejovému hluku › Hliníková spodní strana pro lepší ochranu proti vlhkosti › Ochrana při páře a vlhkosti

› Speciálně vyvinuta pro použití u plovoucích laminátových, třívrstvých a masivních dřevěných podlah › Optimální tlumení kročejového hluku– není nutná žádná další ochrana proti kročejovému hluku › Nedodává se s ochranou proti vlhkosti › Nevhodné pro minerální podloží

› Speciálně vyvinuta pro použití u plovoucích laminátových, třívrstvých a masivních dřevěných podlah › Obsahuje hliníkovou lepicí pásku pro utěsnění spár › Hliníková spodní strana pro lepší ochranu proti vlhkosti


Poradce

Parador Indoor

Poradce

1. Před nákupem

Chcete-li si vybrat perfektní podlahu, která bude vyhovovat vašim požadavkům a chcete ji využívat dlouhá léta, je třeba zvážit několik důležitých okolností. Základní informace jsme pro vás shrnuli v následujícím poradci. Máteli ještě další dotazy, váš prodejce od společnosti Parador vám ochotně poradí. Rozsáhlé poradenství a pokyny k montáži najdete na webových stránkách www.parador.de.

1. Před nákupem

2. Po nákupu

58 / 59

3. Zachování hodnoty

Použití

Laminátová podlaha od společnosti Parador je nabízena v širokém sortimentu různých formátů, instalačních vzorů, dekorů i povrchových struktur, a proto je tím pravým řešením pro každý obytný prostor i požadovaný styl. V závislosti na třídě opotřebení je laminátová podlaha Parador vhodná také pro požití v komerčních prostorech. Rozhodně se však nedoporučuje užívat laminátovou podlahu ve vlhkých oblastech a místnostech se stálou vlhkostí. Vlhkost by měla být vždy v rozsahu mezi 50 % a 65 %.

Třída opotřebení

Laminátové podlahy jsou rozděleny do šesti standardních tříd opotřebení v souladu s normou DIN EN 13329, která poskytuje informace o vhodnosti podlahy pro konkrétní použití a její toleranci při dlouhodobém namáhání. Třídy opotřebení 21-23 jsou určeny pro domácí použití, zatímco třídy opotřebení 31-34 jsou vhodné pro silně namáhané komerční oblasti. V zásadě platí následující: čím vyšší je třída opotřebení, tím je podlaha odolnější. V závislosti na jednotlivých třídách opotřebení jsou laminátové podlahy Parador také vhodné pro intenzivně využívané plochy, jako jsou kanceláře nebo showroomy.

Příslušenství

Aby perfektně fungovala nejenom instalace podlahy, ale také přechody do sousedních místností, zamyslete se při koupi nové laminátové podlahy Parador nad správným příslušenstvím, jako jsou podklady a lišty. Originální sortiment příslušenství Parador vám nabídne širokou škálu produktů pro každodenní požadavky a různé situace v místnostech.


Parador Indoor

2. Po nákupu

Přeprava/skladování

Podklad

Pokládka

Laminátová podlaha

Poradce

60 / 61

3. Zachování hodnoty

Při přepravě laminátové podlahy buďte opatrní, aby se materiál nepoškodil. Dlouhé formáty by měli přepravovat dva lidé. Před instalací se lamely musí aklimatizovat, to znamená být alespoň po dobu 48 hodin uloženy v místě instalace v původním balení. Zajistěte, aby balíky byly položeny naplocho a při skladování nedocházelo ke zkroucení.

Úklid/údržba

Doporučuje se pravidelné čistění vysavačem nebo zametání. V případě mokrého čištění je důležité, aby hadr byl dobře vyždímán a netvořily se kaluže zadržující vodu. Hrubé prášky, vosky na podlahy, parní čističe a leštidla vytvářejí na podlaze skvrny, a proto by neměly být používány. Hluboká špína se nejlépe odstraňuje pomocí kusu látky napuštěné rozpouštědlem. Pro tyto účely je vhodný aceton, odstraňovač laku na nehty a ředidlo. Písek a špína by měly být řádně zachyceny vhodnými zónami pro záchyt nečistot, jako jsou vstupní rohožky, které fungují jako savý papír.

Ochrana/oprava

Pro prevenci mechanického poškození a poškrábání by měly být židle a stoly opatřeny měkkými filcovými podložkami. Kancelářské židle a pojízdné skříňky by měly mít měkká kolečka. V oblastech vystavených zvláště náročnému užívání (např. vchodové prostory) se doporučuje v případě potřeby užívat speciální ochranné rohože. V případě jakéhokoli poškození je možné a vhodné opravit poškozené oblasti opravnou pastou Parador v příslušném barevném odstínu.

Dlouhodobé chování

Laminátové podlahy od společnosti Parador se vyznačují zvláštní trvanlivostí - svou hodnotu si uchovávají. Budete-li se řídit informacemi o tom, jak hodnotu zachovat, jak podlahy čistit a udržovat, uchovají si svoji individuální krásu i v nadcházejících letech. Na rozdíl od skutečných dřevěných podlah nemění laminátová podlaha svůj původní charakter v průběhu času tím, že by bledla nebo naopak tmavla.

Kromě pevného, čistého a suchého podloží hraje důležitou roli správný podklad. Podklad vyrovnává mírné nerovnosti a poskytuje požadovanou ochranu proti vlhkosti na minerálních podložích. Speciální akustické produkty tlumí kročejový hluk a hluk v místnosti. Společnost Parador vám nabídne správný podklad pro každý požadavek. Podrobnosti o podkladech najdete v kapitole Technologie.

Jakmile je položen podklad, můžete začít se skutečnou instalací laminátové podlahy. V případě plovoucí pokládky se laminátová podlaha pokládá bez pevného připojení k podkladu, na němž se může volně pohybovat. Díky jednoduchému zámkovému systému může být laminátová podlaha od společnosti Parador takto bezpečně položena i bez předchozích zkušeností. Tyto podlahy jsou proto pro tuto oblíbenou metodu instalace zvláště vhodné. V mimořádných případech může být podlaha přilepena k podkladu elastickým lepidlem. Při instalaci podlahového vytápění je zvažována možnost jak plovoucí, tak lepené instalace. Příznivý tepelný odpor laminátových podlah společnosti Parador umožňuje efektivní provoz podlahového vytápění v obou případech. Maximální povrchová teplota nesmí přesáhnout 28 °C.


Parador Indoor

Čeho si ceníme

Jako společnost zpracovávající dřevo jsme si vědomi toho, že máme zvláštní odpovědnost za životní prostředí a za chování k přírodním zdrojům trvale udržitelným způsobem. Pro své produkty ze skutečného dřeva používáme pouze dřevo z trvale udržitelných programů lesnictví a cíleně se vzdáváme využívání tropického dřeva. Dřevěný odpad je dodáván zpět do tepelných elektráren s biomasou, čímž se vytváří obnovitelná energie. Ve výrobě našich laminátových podlah a panelů se pro potisky papírů s dekory používají pouze organická barviva. Všechny naše produkty jsou pravidelně testovány nezávislými instituty z hlediska vlivu na životní prostředí a byly označeny jako dobré. To znamená, že mimo jiné můžeme používat známou pečeť kvality „Blue Angel“(„Modrý anděl“). Protože chceme vyhovět vysokým ekologickým a kvalitativním standardům, provádíme vývoj a výrobu výlučně v Německu a Rakousku. Tím zajistíme, že naše produkty budou v každém ohledu splňovat vaše i naše normy pro kvalitu a udržitelnost.

Supellex PARADOR PODLAHY  
Supellex PARADOR PODLAHY  

nový katalog podlah