Page 1

ŞUBAT ikibinondört KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


Sultanbeyli’nin

Kültür - Sanat Merkezleri

SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

0 216 564 13 00 / 1914

Sultanbeyli’deki kültürel etkinliklere büyük katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. facebook.com/sultanbeylikultur

twitter.com/sultanbeylikltr


Değerli Sultanbeylililer, Yeni yılın ilk ayını da çabucak geride bıraktık. İşte şimdi Şubat ayının dopdolu kültür ve sanat takvimiyle yeniden birlikteyiz. Zamanın hızı, hayatımızın hızını da belirliyor, her anımızın ne kadar kıymetli olduğunu bize hiç durmadan hatırlatıyor. Belediye yönetimi olarak 5 yıllık bir dönemin sonuna yaklaşırken, yeni bir dönemin eşiğinde çalışmalarımıza hiç ara vermeden, bir an bile yavaşlamadan aynı heyecanla devam ediyoruz. Bugüne kadar Sultanbeyli için yaptıklarımıza bakınca gönül rahatlığıyla “güzel işler başardık” diyebiliyoruz. Sultanbeyli’nin insana yakışır bir yaşam merkezi olması için her türlü altyapı ve üstyapı gereksinimlerini belirleyerek, kısa zamanda gerçekleştirip bir bir hayata geçirdik. Sultanbeyli her geçen yıl daha da düzenli bir ilçe haline gelirken, siz değerli sakinlerinin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını da her zaman göz önünde bulundurduk. Çünkü bir şehir, kültürlü ve bilinçli bireyleri sayesinde daha ileriye gider. Özellikle gençlerimizin kültür ve sanat faaliyetleri içinde yetişmesi, ilçemizin taleplerinin de yükselmesi anlamına geliyor. Belediye yönetimi olarak bu sorumlulukla hareket ediyor, gençlik ve kültür merkezlerimizin artması için gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Mevcut salonlarımızda da, çok farklı konularda konferans, tiyatro, konser ve sergiler düzenleyerek etkinliklerimizi zenginleştiriyoruz. Hepinizi kültür merkezlerimize davet ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir ay geçirmenizi temenni ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.


ikibinondört ŞUBAT

06

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


AYDOS BULUŞMALARI


ŞUBAT2014

10ŞUBAT Pazartesi 18:30 Sultanbeyli Kültür Merkezi

A

İskender Pala ile Divan Edebiyatı

İskender Pala

kademisyenliğiyle, gazete yazarlığıyla, eserleriyle kültürümüze önemli katkılar sağlayan değerli bir aydınımız, İskender Pala. Titiz bir çalışmayla hazırladığı araştırma kitaplarıyla “Divan Edebiyatını sevdiren adam” olarak anılan Prof.Dr. İskender Pala, Divan Edebiyatının seçkin örneklerinden derlediği sohbetiyle Sultanbeyli’ye geliyor.

»8


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Aydos Okuma Kulübü Yazar Okur Buluşmaları Erol Erdoğan

12ŞUBAT Çarşamba 14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

İ

lahiyat Fakültesi mezunu olan Erol Erdoğan, Sosyoloji bölümünde de yüksek lisans yaptı. Nida-İlahiyat, Mavikuş Çocuk, Şehrengiz Edebiyat, Yeni Dünya, Sosyal Politikalar dergilerinin yönetmenlik görevlerini yürüttü. Çeşitli gazete ve dergilerde yazan Erdoğan, “İnsan Mevsimi” kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirecek. 9«


ŞUBAT2014

14ŞUBAT Cuma 18:30 Belediye Meclis Salonu

D

Anadolu Mayası Sezai Karakoç’un Şiir ve Bilgelik Dünyası

Sadık Yalsızuçanlar

eğerli yazarımız Sadık Yalsızuçanlar, bu ayki sohbetinde, yaşayan en değerli şair ve mütefekkirlerimizden Sezai Karakoç’u anlatıyor. Yalsızuçanlar, Sezai Karakoç’un şiirlerindeki ve fikirlerindeki bilgeliğin izini sürecek, onun coşkulu gönül ve fikir dünyasını oluşturan temel esaslara dikkatimizi çekecek.

» 10


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Tarihin Kapısı:

17ŞUBAT Pazartesi

Doç. Dr. Erhan Afyoncu, Yrd. Doç. Dr. Coşkun Yılmaz

Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi

Sultanbeyli Tarihi

14:00

U

zman tarihçilerimiz Doç. Dr. Erhan Afyoncu ile Yrd. Doç. Dr. Coşkun Yılmaz, bu ayki sohbetlerinde Sultanbeyli Tarihi üzerinde konuşmaya devam ediyorlar. Bizans döneminde inşa edilen Aydos Kalesi’nden günümüze kadar, Sultanbeyli tarihi hakkında kaybolan bilgileri gün yüzüne çıkartıyorlar. 11 «


ŞUBAT2014

22ŞUBAT Cumartesi 14:30 Sultanbeyli Kültür Merkezi

Z

Mesnevi Sohbeti M. Fatih Çıtlak

ihin dünyasının derinliği ve manevi değeri tartışılmaz olan tasavvuf büyüğü Mevlana Celaleddin-i Rûmî’yi anlamak, eserlerini idrak etmek çok önemli. Araştırmacı-yazar M. Fatih Çıtlak, Mevlana’nın eşsiz eseri Mesnevi’den damıtılmış sohbetiyle gönül kapılarını aralıyor.

» 12


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Aydos Okuma Kulübü Yazar Okur Buluşmaları

Süleyman Faruk Göncüoğlu

25ŞUBAT Salı 10:30 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

İ

stanbul’a dair kitaplarıyla tanınan Göncüoğlu, çeşitli üniversitelerin Sanat Tarihi bölümlerinde Sanat, Kültür ve Toplum başlıklı dersler verdi. İstanbul Kültür ve Tabiat Varlıklarını Bölge Koruma Kurulu üyesi ve başkan yardımcısı görevlerini yürüttü 2004’de İstanbul Şehri Kültür Tarihi Araştırmaları Merkezi’ni kurdu. 13 «


ŞUBAT2014

14:00

Futbolun Mutfağındakiler-2014

Sultanbeyli Kültür Merkezi

Cevdet Ünüvar, Gökhan Telkenar, Ömer Üründül / Spor

25ŞUBAT Salı

S

ezon boyunca her hafta hararetli tartışmaların yaşandığı futbol sektöründe, gözümüzün önünde oynanan maçların yanısıra, arka planda neler yaşanıyor? Takımın yöneticisinden antrenörüne, futbolcusundan masörüne kadar nasıl hararetli bir faaliyet yürütülüyor? Ömer Üründül yılların yorumcusu, ondan dinleyelim.

» 14


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Zor Çocukla Baş Etme

Elçin Demiroğlu / Seminer

26ŞUBAT Çarşamba 14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

Ç

ocuğunuz sözünüzü dinlemiyor, kendi bildiğini okuyor, kendi yönetmek için elinden geleni yapıyor ve dediğim dedik davranıyor. Onun bu davranışları kendinizi çaresiz mi hissettiriyor? Zor çocukları daha iyi tanımak ve sorunları çözmek istiyorsanız Psikolog Elçin Demiroğlu’nun vereceği ipuçlarını kaçırmayın. 15 «


7-28 Şubat 2014 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Galeri İstanbulensis Aradan tam yüz yıl geçti... 1. Dünya Savaşı, Osmanlı Devleti'nin vücudundan her bir parçayı koparırken, geride gözyaşı ile dolu sahneler bıraktı. Sergimizde işte bu sahneler yeniden gözümüzde canlanıyor.


HASANPAŞA

GENÇLiK MERKEZi

AÇILIYOR

Hasanpaşa Mahallesi'nde inşa edilen Çeçenistan Parkı içerisindeki Gençlik Merkezimizde, hayatınızda iz bırakacak sosyal ve kültürel aktiviteleri birlikte gerçekleştireceğiz.


ikibinondört ŞUBAT

06

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


KONSERLER


ŞUBAT2014

07ŞUBAT Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

M

Eşref Ziya Terzi Konseri

armara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Müzik çalışmalarına Bant Tiyatroları ile başladı. Sanat ve kültürel alandaki çalışmalarının yanısıra müzik alanında da sevilen ezgilere imza attı. Eşref Ziya Terzi, hatıralarımızda yer eden ve dillerden düşmeyen ezgileriyle Sultanbeyli konserine geliyor.

» 22


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Nalan Altınörs Konseri

08ŞUBAT Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

T

ürk Sanat Müziği’nin sevilen sesi Nalan Altınörs, 1981’de TRT sınavını kazandı. Türk müziğinin usta hocalarından nazariyat, repertuar ve solfej eğitimi aldı. 1983’de İzmir Radyosu’nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. Bugüne kadar sayısız konserler veren sanatçının 7 albümü var.

23 «


ŞUBAT2014

12ŞUBAT Çarşamba 18:30 Belediye Meclis Salonu

D

Tozlu Raflardan Günümüze Taş Plak Dinletisi Sacit Çavşak

edesinden babasına, babasından da kendisine miras kalan taş plak merakı sonucu, Sacit Cavşak’ın elinde Türk Sanat ve Halk müziğine dair yaklaşık 11 bin plaklık çok değerli bir arşiv bulunuyor. Bu programda, gramofonda dönecek taş plaklarla maziyi canlandırıyoruz.

» 24


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Sibel Pamuk Konseri

14ŞUBAT Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

K

üçük yaşlarda Davut Sulari, Muhlis Akarsu, Neşet Ertaş türkülerini okumaya başladı. 1994 yılında Almanya’da arkadaşlarıyla kurduğu Grup İnsiyatif’in solistliğini yaptı ve birçok festivalde sahne aldı. 2000 yılında ilk albümü “Al Yazmalım” ile tanındı, ardından birçok albüm çıkardı. 25 «


ŞUBAT2014

15ŞUBAT Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

M

Mustafa Sağyaşar Konseri

üziğe profesyonel olarak 1951 yılında Ankara Radyosu’nda başlayan sanatçı, bugüne kadar 125 küçük 45’lik plak, 10 taş plak, 10 uzun çalar yaptı. 400’ü aşkın parça yorumlayan usta sanatçı, 1998 yılında Kültür Bakanlığı’ndan Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

» 26


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Muammer Ketencoğlu ile Balkan Müzikleri

21ŞUBAT Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

A

kordeon ustası sanatçı, Batı Anadolu Folklorü ve Balkan müziğinde en tanınmış isimdir. 1996’dan başlayarak hem Rebetiko müziği çaldığı topluluğu “Kompania Ketencoğlu” ile, hem de “Bir Balkan Yolculuğu Topluluğu” ile Türkiye’de ve yurt dışında pek çok konsere katıldı. 27 «


ŞUBAT2014

22ŞUBAT Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

G

Orhan Ölmez Konseri

enç yaşta bağlama ile tanışan sanatçı, Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’nda eğitimini tamamlamıştır. 2003 yılında “Su Misali” adlı albüm çalışmasıyla yakaladığı başarıyı 2005’de “Herşeyin Farkındayım” albümü ile sürdürmüştür. Başarılı sanatçının bugüne dek 5 albümü yayınlanmıştır.

» 28


Anadolu Rock Müziğinin Efsane Yıldızı Sultanbeyli’de 22 Şubat Cumartesi / 20.00 Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu


ŞUBAT2014

28ŞUBAT Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

M

İclal Akkaplan Konseri

üzik yaşantısına 1971 yılında Ankara Radyosu Çok Sesli Koro’sunda başladı. Türk Halk Müziği sanatçısı sınavını kazanarak solist oldu. 1975 yılından beri İstanbul Radyosu’nda görev yapmaktadır. Yozgat, Sivas yörelerinden ve Azeri türkülerden radyo repertuarına kazandırdığı çok sayıda derlemeleri vardır.

» 30


ADİL MAHALLESİ GENÇLiK MERKEZi

Adil Mahallesi'nde inşa edilecek olan gençlik merkezimizde, atölyeleri, çok amaçlı salonları, kütüphanesiyle gençlerimizin gelişimine önemli katkılarda bulunacak etkinlikler gerçekleştireceğiz.


ikibinondört ŞUBAT

06

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


TİYATROLAR

Perşembe günleri sahnelenen çocuk oyunları için 0216 564 13 00 / 1461 Salı günleri sahnelenen çocuk oyunları için 0216 498 89 76 numaralı telefonlardan rezervasyon yaptırınız.


ŞUBAT2014

01ŞUBAT Cumartesi 12:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

A

Alice’in Rüyası Çocuk Oyunu / Strada Medya

lis iyi, güzel ve dost canlısı bir kızdır. Alis bir gün uykuya dalar. Rüyasında kendini değişik bir ülkede bulur. Bu ülkede kötü kırmızı kraliçe ve iyi mi iyi beyaz kraliçe varmış. Kırmızı kraliçe, herkese kötülük yaparmış.

» 34


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Bana Mahşeri Anlat

02ŞUBAT Pazar 20:00

Yetişkin Tiyatrosu / Yakaza Tiyatrosu

Sultanbeyli Kültür Merkezi

R

ahmetli Hasan Nail Canat’ın oyunu, talebeleri tarafından yeniden sahneleniyor. İhtiyar Gazi Baba yaşadığı trajikomik olaylara, aklı İstiklal Harbi’nde kalmış tepkiler vermekte, yorumlar yapmaktadır. Toplum hayatındaki değişimlerin yaşlı bir Gazi’nin gözünden yansıtıldığı oyun hem güldürüyor hem de duygulandırıyor. 35 «


ŞUBAT2014

06ŞUBAT

Perşembe

11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

C

Düşler Sokağı Çocuk Oyunu / Tiyatro Düşüm

an; derslerine çalışmayan, annesini çok üzen, arkadaşlarına kötü davranan bir çocuktur. Bir gün Düşler Sokağında karşısına İyilik Perisi çıkar. Peri ona ders vermek için, masal kahramanları Kırmızı Başlıklı Kız, Pembe Panter, Alaaddin’in Cini ve Temel Reis’i Can’ın yanına getirir.

» 36


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Masallar Diyarı Çocuk Oyunu / Altınok Tiyatrosu

08ŞUBAT Cumartesi 12:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

M

asallar birbirine karışmış, tüm kahramanlar kendilerini başka bir masalın içinde bulmuştur. Bunu sağlayan da Pamuk Prenses masalının kötü kalpli Kraliçe’sidir. Birbirine karışan düğümleri çözmek ve Prenses Yasemin’i bulmak için Aladdin, Cin’i ve Melissa, Pamuk Prenses Masalı’na doğru yola çıkarlar. 37 «


ŞUBAT2014

13ŞUBAT Perşembe 11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

Y

Yalancının Mumu

Çocuk Oyunu / Tiyatro Şamata

alanın büyüğü küçüğü, pembesi beyazı olmaz. Yalanın her türlüsü kötüdür. Yalan, insanlar arasında güven duygusunun kaybolmasına, sevgi saygı ve dostluğun sarsılıp yok olmasına sebep olur. Gelip görün, oyunumuzdaki yalancının da mumu hangi vakte kadar yanabiliyor. » 38


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Ellerle Düşlere Yolculuk

Çocuk Oyunu / Alt Kat Sanat Tiyatrosu

15ŞUBAT Cumartesi 12:00

Sultanbeyli Kültür Merkezi

5

-13 yaş arasındaki çocukların izleyebileceği oyunumuz, Richard Bach’ın Martı hikayesini black-light tekniğiyle sahneye taşıyor. Ekibimiz yine aynı teknikle bu kez iki elin masalsı dostluklarını, eğlenceli bir anlatımla kurgularken, izleyenlere hem keyifli hem de öğretici dakikalar yaşatıyor. 39 «


ŞUBAT2014

15ŞUBAT Cumartesi 12:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

Y

Nasrettin Hoca İle Karakaçan

Çocuk Oyunu / Goncagül Çocuk Tiyatrosu

alnız Anadolu insanının değil, bütün dünyanın gönlünde taht kurmuş halk bilgemiz Nasreddin Hoca Türk İslam dünyasının gülen yüzü olarak fıkralarında canlanarak Hüseyin Goncagül’ün sahne yorumuyla çocuklarla buluşuyor. Nasreddin Hoca fıkralarından çocuklar için hikmetli mesajlar çocuklarımıza aktarılıyor. » 40


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Yaslıada

18ŞUBAT Salı

Yetişkin Tiyatrosu / Sanat3 Tiyatrosu

Sultanbeyli Kültür Merkezi

20:00

A

dnan Menderes ve arkadaşlarına yapılanlar, milletin devletine olan güven ve sadakatine vurulmuş ağır bir darbedir. Bu oyun, bir yanıyla da darbelerin yargılandığı bir dönemde, kaybolan güven ve sadakatin yeniden tesis edilmesi sürecine pozitif bir katkı amacı taşımaktadır. 41 «


ŞUBAT2014

20ŞUBAT

Perşembe

11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

İ

Cingöz ile Camgöz Çocuk Oyunu / Sisan Yapımcılık

ki kardeşin başından geçen bir günlük öykünün çocuk oyunu içinde komik bir dille anlatımıdır. Çalışkan olan Cingöz’ün, çalışmayı sevmeyen kardeşi Camgöz’e başarılı olabilmesi için mutlaka çalışması gerektiğini anlatması kolay olmayacaktır, fakat türlü yollar deneyerek bunu başarır.

» 42


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Vız Vız Arı Bazi

Çocuk Oyunu / İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu

22ŞUBAT Cumartesi 12:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

V

ız Vız Arı Bazi, yemyeşil ormanında arkadaşları ile mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak, ormanda onlar için iyi düşünceler taşımayan Kerkelet de vardır. Yaşadıkları ormanı ellerinden almak isteyen kötü kalpli Kerkelet’e karşı küçük arı Bazi ve arkadaşlarının mücadelesi anlatılıyor. 43 «


ŞUBAT2014

27ŞUBAT

Perşembe

11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

A

Aslan Kral Çocuk Oyunu / Sarıyer Sanat Tiyatrosu

slan Kral’ın oğlu Dodo, sert ve acımasız olan babasının aksine yumuşak başlı ve sanatçı ruhludur. Ormandaki diğer hayvanlarla birlikte çalıp söylemek, orkestra kurmak ister. Fakat babası müzisyen olmasını istemez. Bunun üzerine Dodo ormanı terkeder ve macera başlar.

» 44


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Püf Noktası

27ŞUBAT Perşembe

Yetişkin Tiyatrosu / Oyuncu Tayfası

Sultanbeyli Kültür Merkezi

20:00

C

emiyet hayatından, bozuk düzenden, hakkın haklıya verilmemesinden bıkmış, düzene bir türlü ayak uyduramayan şair Recep Kafdağlı “Ya ol, ya öl!” deyiminden yola çıkar ve ”OL”amayanların “ÖL”mesi gerektiği düşüncesiyle; olamadığı için ölmeyi tercih eder fakat “OL”maya başlar. 45 «


ikibinondört ŞUBAT

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


GENÇLİK MERKEZLERİ


ŞUBAT2014

04ŞUBAT Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

E

Ormanın Delisi

Çocuk Oyunu / Tiyatro A4

rozyon yüzünden evini, eşini ve kızını kaybeden bir delinin başından geçen bazen komik bazen duygusal olaylar... Ormana zarar veren cücenin yaptıklarına şahit olan sevgi ağacının bilgeliği sayesinde yaptıklarından pişman olması ve ağustos böceğinin ilginç hikayesi...

» 48


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Müzik Kutusu

Çocuk Oyunu / Turnagöl Tiyatrosu

11ŞUBAT Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

C

em bir gün arkadaşına hediye almak için Gepetto ustaya gider. Gepetto usta ona güzel bir müzik kutusu verir. Yalnız bu müzik kutusunun bir özelliği vardır. Aynı zamanda dilek kutusudur. Ancak iyi dilekleri kabul eder. Müzikli eğlenceli bir komedi.

49 «


ŞUBAT2014

18ŞUBAT Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

A

Keloğlan ve Kayıp Eşeği

Çocuk Oyunu / Tiyatrol Tayfa

nnesi, Keloğlan’a adını kendi koyduğu eşeği Karakaçan’ı sulaması için verir. Keloğlan her zamanki gibi uyur. Uyandığında Karakaçan’ı bulamaz .Hem Karakaçan’ı bulmak hem de annesinden ceza almamak için kaçar gider. Tam nereye kaçacağını düşünürken arkadaşı Cankız’a rastlar.

» 50


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Doktor Civanım Çocuk Oyunu / Sarıyer Sanat Tiyatrosu

25ŞUBAT Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

G

eleneksel Türk Tiyatrosu tiplerinden İbiş’in, evin Bey’i, aşçısı ve doktor beyle yaşadığı komik bir hikaye. Kişisel temizliğin insan sağlığındaki öneminin vurgulandığı oyunumuzda çocuklar oluşturulan interaktif alanlarla oyunumuza katılacak, hatta yer yer oyuna yön verecek. 51 «


FATİH MAHALLESİ GENÇLiK MERKEZi

Sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleşeceği Gençlik Merkezi'miz, Fatih Mahallesi'nde de halkımızın hizmetine sunuluyor. Gençlerimiz her türlü imkanlardan faydalanacak.


ŞUBAT2014

KÜLTÜR SANAT

ETKİNLİKLERİ

1 Şubat Cumartesi

12.00

Alice’in Rüyası / Çocuk Oyunu

2 Şubat Pazar

20.00

Bana Mahşeri Anlat / Yetişkin Tiyatrosu SKM

4 Şubat Salı

11.00/14.00 Ormanın Delisi / Çocuk Oyunu

6 Şubat Perşembe 11.00/14.00 Düşler Sokağı / Çocuk Oyunu 7 Şubat Cuma

20.00

Eşref Ziya Terzi Konseri

SKM

İGM MYKM SKM

7-28 Şubat arası 08.00-16.30 Dinmeyen Gözyaşı 1. Dünya Savaşı Sergisi MYKM Haftaiçi - Cumartesi 8 Şubat Cumartesi

12.00

Masallar Diyarı / Çocuk Oyunu

SKM

8 Şubat Cumartesi

20.00

Nalan Altınörs Konseri / TSM

SKM

10 Şubat Pazartesi

13.00

II. Abdülhamit’i Anma Programı / Mevlid AGC

10 Şubat Pazartesi

18.30

İskender Pala ile Divan Edebiyatı

11 Şubat Salı

11.00/14.00 Müzik Kutusu / Çocuk Oyunu

12 Şubat Çarşamba

14.00

Aydos Okuma Kulübü / Erol Erdoğan

12 Şubat Çarşamba

18.30

Taş Plak Dinletisi / Sacit Cavşak

13 Şubat Perşembe 11.00/14.00 Yalancının Mumu / Çocuk Oyunu

SKM İGM MYKM BMS MYKM

14 Şubat Cuma

14.00

Sezai Karakoç’un Düşünce Dünyası ve Şiirleri SKİHL

14 Şubat Cuma

18.30

Anadolu Mayası / Sadık Yalsızuçanlar

BMS

14 Şubat Cuma

20.00

Sibel Pamuk Konseri / THM

SKM

15 Şubat Cumartesi

12.00

Ellerle Düşlere Yolculuk / Çocuk Oyunu

SKM

15 Şubat Cumartesi

12.00

Nasrettin Hoca ile Karakaçan / Çocuk Oyunu MYKM


ŞUBAT2014

KÜLTÜR SANAT

ETKİNLİKLERİ

15 Şubat Cumartesi

20.00

Mustafa Sağyaşar Konseri / TSM

17 Şubat Pazartesi

14.00

Tarihin Kapısı / Doç. Dr. Erhan Afyoncu, SİHL Yrd. Doç. Dr. Coşkun Yılmaz

18 Şubat Salı 18 Şubat Salı

11.00/14.00 Keloğlan ve Kayıp Eşeği / Çocuk Oyunu 20.00

Yaslıada / Yetişkin Tiyatrosu

20 Şubat Perşembe 11.00/14.00 Cingöz ile Camgöz / Çocuk Oyunu

SKM

İGM SKM MYKM

21 Şubat Cuma

20.00

Muammer Ketencoğlu ile Balkan Müzikleri SKM

22 Şubat Cumartesi

12.00

Vız Vız Arı Bazi / Çocuk Oyunu

SKM

22 Şubat Cumartesi

14.30

Mesnevi Sohbeti / M. Fatih Çıtlak

SKM

22 Şubat Cumartesi

20.00

Orhan Ölmez Konseri / TSM

SKM

22 Şubat Cumartesi

20.00

Murat Kekilli Konseri

SKSS

25 Şubat Salı

10.30

Aydos Okuma Kulübü / Ömer Faruk Göncüoğlu MYKM

25 Şubat Salı

11.00/14.00 Doktor Civanım / Çocuk Oyunu

İGM

25 Şubat Salı

14.00

Futbolun Mutfağındakiler / Ömer Üründül SKM

26 Şubat Çarşamba

14.00

Zor Çocukla Baş Etme / Elçin Demiroğlu MYKM

27 Şubat Perşembe 11.00/14.00 Aslan Kral / Çocuk Oyunu

MYKM

27 Şubat Perşembe

20.00

Püf Noktası / Yetişkin Tiyatrosu

SKM

28 Şubat Cuma

20.00

İclal Akkaplan Konseri / THM

SKM

SKM (Sultanbeyli Kültür Merkezi), MYKM (Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi), İGM (İstanbulensis Gençlik Merkezi), BMS (Belediye Meclis Salonu) SİHL (Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi), SKSS (Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu), AGC (Abdurrahman Gazi Camii), SKİHL (Sultanbeyli Kız İmam Hatip Lisesi)


SULTANBEYL‹ BELED‹YES‹

KÜLTÜR VE SOSYAL ‹ŞLER MÜDÜRLÜ⁄Ü AYLIK KÜLTÜR VE SANAT REHBER‹

YIL: 4 SAYI: 25, ŞUBAT 2014 SULTANBEYL‹ BELED‹YES‹ ADINA SAH‹B‹

HÜSEY‹N KESK‹N Belediye Başkan› GENEL KOORD‹NATÖR

NECDET DURSUN Başkan Yard›mc›s› GENEL SANAT YÖNETMEN‹

MEHMET MAZAK Kültür ve Sosyal ‹şler Müdürü FOTO⁄RAF ED‹TÖRÜ

GÖKMEN KANBERO⁄LU KÜLTÜR DÜZENLEME KURULU

FAT‹H B‹R‹NC‹ MUAMMER AYDO⁄DU KADER ÇEL‹K MESUT B‹LG‹N M. KEMAL KÖRO⁄LU ZEYNEP SELMA KUMBAR TASARIM

‹LKE AJANS ORGAN‹ZASYON

AKKURTLAR TURİZM ve ORGANİZASYON


Sultanbeyli

Kültürümüz Kimliğimizdir

facebook.com/sultanbeylibel facebook.com/sultanbeylikultur twitter.com/sultanbeylibld twitter.com/sultanbeylikltr

Profile for Sultanbeyli Belediyesi

Şubat 2014 Kültür Sanat Etkinlikleri  

Sultanbeyli Belediyesi Şubat 2014 Kültür Sanat Etkinlik Bülteni

Şubat 2014 Kültür Sanat Etkinlikleri  

Sultanbeyli Belediyesi Şubat 2014 Kültür Sanat Etkinlik Bülteni

Advertisement