Page 1

VUSLATININ 740. YILI KUTLU OLSUN Gönüller sultanı Hz. Mevlana vuslatının 740. yıldönümünde Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel programla anıldı.

Rabbine duyduğu aşktan dolayı, ölümünü sevgiliye kavuşma anına benzeten Hz. Mevlana’yı anlama ve anlatma amacıyla Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde

028

program düzenlendi. Programa katılanlar, sevgi ve hoşgörü mimarı Mevlana’yı her yönüyle tanıma imkanı buldu. Programa ilçe sakinlerinin ilgisi büyüktü.

Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

01 Ocak 2014

2013 BÖYLE GEÇTI

048 Adil Mahallesi’ne Gençlik Merkezi Sultanbeyli bir gençlik merkezi daha kazanıyor. Adil Mahallesi’ne inşa edilecek olan gençlik merkezi’nin çalışmaları başlamak üzere.

İnsanın yanında hizmetin yolunda 2013 yılına dere ıslah çalışmaları, asfalt, kaldırım çalışmaları, eğitim yatırımları ve gençlik merkezleri damgasını vururken devam eden yatırımlarda büyük ölçüde tamamlanmak üzere. İşte 2013 yılı içerisinde yapılan belli başlı bazı yatırımlar…

058

148 Ömer Çam Hoca vefatının 11. yılında anıldı Safahat hafızı Ömer Çam Hoca, vefatının 11. yılında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel etkinlikle anıldı.

Emniyet Müdürlüğü 2013’ü değerlendirdi

803

815

U-15 grubunda şampiyon oldu


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

02 KÜLTÜR KÜLTÜR SANAT

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Vuslatının 740. yılı kutlu olsun Gönüller sultanı Hz. Mevlana vuslatının 740. yıldönümünde Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel programla anıldı.

8

Rabbine duyduğu aşktan dolayı, ölümünü sevgiliye kavuşma anına benzeten Hz. Mevlana’yı anlama ve anlatma amacıyla Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Programa katılanlar, sevgi ve hoşgörü mimarı Mevlana’yı her yönüyle tanıma imkanı buldu. Programa ilçe sakinlerinin ilgisi büyüktü. Şeb-i Arus programında Mehmet Fatih Çıtlak, Hz. Mevlana’yı anlattı. Dinleyicilere Mevlana ve yaşamı hakkında detaylı bilgiler veren Çıtlak, “Sevilen

baki olacak. İman nurunun geldiği yere karşı, aynı bir güneşle gezegenin cazibesi gibi, o imanın sahibine doğru koşan ve teslim olan, artık onu görmek için ihsan mertebesine çıkan bir insandan bahsediyoruz” dedi. İnsanın bir manasının olduğunu ifade eden Çıtlak, Allah’ın insanı hususi olarak yarattığını söyledi. Çıtlak’ın sohbetinden ardından sema gösterisi yapıldı. Program sonunda Başkan Yardımcısı Necdet Dursun, Fatih Çıtlak’a çiçek takdim etti.

Yusuf Güney’den muhteşem konser Yusuf Güney, Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu’nda unutulmaz bir konser verdi. Genç sanatçı en güzel eserlerini Sultanbeyli’de seslendirdi.

8

Birbirinden güzel etkinliklere imza atan Sultanbeyli Belediyesi, bu sefer Türk Pop müziğinin sevilen ismi Yusuf Güney’i hayranlarıyla buluşturdu. Sultanbeyli Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen konsere özellikle gençlerin büyük ilgisi vardı. Konser öncesi bir konuşma yapan Başkan Keskin, “ Şimdiye kadar yapmış olduğumuz etkinliklerde her kesime hitap eden çalışmalara imza attık. İstiyoruz ki etkinliklerimizden tüm vatandaşlarımız yararlansın” dedi. Gençlerin gelişimi için son dönemde büyük adımlar attıklarını kaydeden Keskin, “Gençlerimizin gelişimine önem veriyoruz. Bu kapsamda ilçemiz yeni gençlik merkezleri ve yeni okullar kazandı” ifadelerini kullandı. Keskin, ilçede devam eden çalışmalarla ilgili de kısa bilgiler verdi. Başkan Keskin’in konuşmasının ardından sahne alan Yusuf Güney, birbirinden güzel eserler seslendirdi. Çoğu zaman spor salonunda bulunan hayranlarının da eşlik ettiği konserde sanatçı sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

DEĞERLENDIRME 03

Emniyet Müdürlüğü 2013 yılını değerlendirdi Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara daha iyi hizmet vermek, onların sıkıntılarına daha hızlı çözüm üretebilmek adına her yıl “Huzur Toplantısı” gerçekleştiriyor ve ilçenin asayişiyle ilgili vatandaşlara bilgi aktarıyor.

8

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaymakam İbrahim Özefe’nin başkanlığında, vatandaşların sıkıntılarına daha hızlı çözümler üretebilmek adına her yıl düzenlendiği “Huzur Toplantısı” nı bu yıl da gerçekleştirdi. Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda ilçenin emniyeti ve suç oranları masaya yatırıldı, bir yıllık istatistiksel veriler vatandaşlarla paylaşıldı. Huzur Toplantısı’na İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk’ün yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, MHP İlçe Başkanı Şamil Kural, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Yusuf Işık, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, Polis memurları, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk, huzur toplantılarının Polis halk ilişkilerini güçlendirmek, sorunlara yerinde ve hızlı şekilde çözümler üretmek için yapıldığını ifade etti. Öztürk, “Beş aydır Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü görevini yürütüyorum. Sultanbeyli görev yapmaktan hoşlandığım ve mutlu olduğum bir ilçe. Sultanbeyli gerçekten diğer ilçelerle kıyasladığımızda huzurlu bir yer” dedi. Sultanbeyli’de suç oranlarının çok düşük olduğunu kaydeden Öztürk, “İlçemizde iki tane karakolumuz bulunuyor. Olay olmaması bizi çok sevindiriyor. Sizlerle olmaktan, Sultanbeyli’de görev yapmaktan çok mutluyum” şeklinde konuştu. İLÇEMIZIN HUZURU VE GÜVENLIĞI ARTTI Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de huzur toplantısının amacının İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların halka aktarılması olduğunu kaydetti. Başkan Keskin, “Huzur toplantılarının iyi olduğunu düşünüyorum. Kaymakamlığımızın

ilgili çok sayıda proje hayata geçti” ifadelerini kullandı.

önderliğinde tüm kurumlarla elele vererek ilçemizde huzurun ve güvenliğin arttığını gördük” dedi. Sultanbeyli’de büyük çaplı olayların olmadığına değinen Başkan Keskin, “Emniyetimiz vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için çalışıyor. Bunun ötesinde özellikle emniyetimizle birlikte gençlerimizi bilinçlendiriyoruz. Özellikle madde bağımlılığı konusu bizim de çok önemsediğimiz bir konu. Bu konuyla

İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de güvenliğin çok önemli bir unsur olduğunu ifade ettiği konuşmasında “Güvenlik konusunda son yıllarda büyük gelişmeler kaydettik. Bugün Polislerimizin nerdeyse yüzde 70’i üniversite mezunu. Bu bizim için bir değerdir” dedi. Bugüne kadar yapılan çalışmalar için Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğünü kutladığını ifade eden Özefe, “İlçemizde suç oranları bir hayli düşük. Bu bizi mutlu ediyor. Sultanbeyli’de vatandaşlarımız İlçe Emniyet Müdürlüğümüze büyük destek veriyor. Bunun yanında kurumlarımızda bir ahenk ile çalışıyor. Belediyemiz Emniyet Müdürlüğümüze her konuda çok destek oluyor” dedi. Konuşmalardan sonra İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk, bir yıl boyunca yapılan çalışmalar hakkında sunum eşliğinde toplantıya katılanlara bilgiler aktardı. Sunumun ardından İlçe Kay-

makamı İbrahim Özefe, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk katılımcıların taleplerini dinledi ve soruları cevapladı.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

04 02 PROJE KÜLTÜR VE HIZMET

Ağız ve diş hastanesi hizmete girdi Sultanbeyli Derviş Ali-Hesna Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Ahmet Yesevi Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.

8

Son dönemde sağlık alanında atılan önemli adımlara bir yenisi daha eklendi. Daha önce Sultanbeyli Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Derviş Ali Hesna Ceylan polikliniği, ağız diş hastanesi olarak hizmete sunuldu. Ahmet Yesevi Mahallesi’nde bulunan hastane, yenilendi ve hizmete sokuldu. “TÜM İŞLEMLERI YAPABILIYORUZ” Hastanede yirmi ünitenin bulunduğunu söyleyen başhekim İbrahim Halil Peker, ağız ve diş sağlığıyla ilgili her şeyin hastanede şuanda yapılabildiğini ifade etti. Önümüzdeki günlerde hekim sayılarının da artacağını kaydeden Peker, “Hastanemizde protez, dolgu gibi tedavilerin yanı sıra genel anlamda tüm işlemleri yapıyoruz” dedi. Yeni

yılla birlikte protez merkezinin de hizmet vermeye başlayacağını kaydeden Peker, hastanenin son teknolojik aletlerle donatıldığını ve her türlü ağız diş hastalığına müdahale edebildiklerini söyledi. Hastaların güvenle tedavi olabilecekleri bir ortam oluşturduklarını vurgulayan Peker, “Bazı eksiklerimiz bulunuyor ama bunu da zamanla halledeceğimize inanıyorum. Hastalarımız şuanda bakanlık randevu sitemiyle hastanemizden randevu alabilirler. Randevusuz gelen hastalarımızı da geri çevirmeyeceğiz. Uygun zamana onlara randevu vereceğiz” dedi. Peker ayrıca hastaneye desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tuncay Palteki’ye teşekkür etti.

Adil Mahallesi’ne

Gençlik Merkezi Sultanbeyli bir gençlik merkezi daha kazanıyor. Adil Mahallesi’ne inşa edilecek olan gençlik merkezi’nin çalışmaları başlamak üzere.

8

Eğitim yatırımlarının hız kesmediği Sultanbeyli, bir gençlik merkezi daha kazanıyor. Adil Mahallesi’ne yapılacak olan gençlik merkezi sunacağı imkanlarla gençlere fırsatlarla dolu bir dünya aralayacak. GENÇLIK MERKEZI’NIN ÖZELLIKLERI Adil Mahallesi Gençlik Merkezi’nin 1373 metrekare kapalı alanı bulunuyor. Merkezin zemin

katı İSKİ, İGDAŞ ve belediye irtibat bürosunun hizmet vereceği şekilde inşa edilecek. Adil Mahallesi Muhtarlığı da merkezde ayrı bir bölmede hizmet verecek. Gençlik merkezinde sınıflar, atölyeler, teknoloji odaları, kütüphane, çok amaçlı salon bulunuyor. Gençlik merkezinin çalışmalarının çok kısa sürede bitirilmesi ve kullanıma sunulması hedefleniyor.


Sultanbeyli

2013 yılı 8 hizmetlerle dolu geçti Sultanbeyli 2013 yılını da dolu dolu hizmetlerle geride bıraktı. 2013 yılına dere ıslah çalışmaları, asfalt, kaldırım çalışmaları, eğitim yatırımları ve gençlik merkezleri damgasını vururken devam eden yatırımlarda büyük ölçüde tamamlanmak üzere. İşte 2013 yılı içerisinde yapılan belli başlı bazı yatırımlar…


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

06 02 2013KÜLTÜR HİZMET YILI

2013 yılı hizmetlerle dolu geçti 2013 yılı Sultanbeyli’de hizmetler yılı olarak geride bırakılıyor. Altyapı faaliyetlerinden üst yapı faaliyetlerine, çevre düzenlemelerinden yeni eğitim yuvalarına varana kadar çok sayıda hizmet 2013 yılı içerisinde Sultanbeyli halkına sunuldu.

Agız, diş sağlığı hastanesi Son yılarda yapılan kamu binalarıyla hizmetin kalitesinin arttığı Sultanbeyli, yakın zamanda ağız ve diş sağlığı hastanesine kavuşacak.

8

İlçe halkının bütün ihtiyaçlarını Sultanbeyli içerisinde karşılaması için çeşitli adımlar atan Sultanbeyli Belediyesi, bu kapsamda bir projeyi daha hayata geçirdi. Adil Mahallesi’nde yapılacak olan ağız ve diş sağlığı hastanesinin ihalesi tamamlandı. Bir süre sonra yapımına başlanacak. Bina tamamlandığında ilçe halkı ağız ve diş problemlerini her türlü tıbbi donanıma sahip olan bu hastanede karşılayabilecek. KOMPLEKSTE NELER BULUNUYOR Yapılacak sağlık kompleksi içerisinde ağız ve diş sağlığı hastanesi dışında Aile Hekimlerinin hizmet sunacağı sağlık ocağı, verem savaş dispanseri, 112 acil servis istasyonu, ana çocuk ve aile planlama merkezi birimleri ile sağlık birimlerinin koordinasyonunu sağlayacak ilçe sağlık müdürlüğü de bulunacak.

Sultanbeyli İstanbulensis’le ışıl ışıl oldu İstanbulensisler 2013 yılının son döneminde ilçe halkının beğenisine sunuldu. Sultanbeyli Belediyesinin logosu İstanbulensis, artık ilçenin her yerinde…

8

Yapılan çalışmayla Sultanbeyli’nin sokaklarını adeta İstanbulensis ile aydınlanıyor. İstanbulensis Sultanbeyli’nin güzelliğine güzellik katmaya devam ediyor. Belediye yaptığı yeni uygulamayla ilçenin bazı işlek cadde ve sokaklarına İstanbulensis logosunun led çalışmasını yaptı. Fatih Bulvarı, Çiftlik Köprüsü üzeri ve Kent Meydanı’nın da sokak aydınlatmalarına yerleştirilen İstanbulensis’ler, görenleri kendine hayran bıraktı. İlçe halkı yapılan bu çalışmayı Sultanbeyli’nin görüntüsünün güzelleşmesi adına olumlu buluyor.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

2013 HİZMET YILI 07

Dere ıslah çalışmaları Son yıllarda hayat bulan projelerle çehresi değişen Sultanbeyli’de, dereler ıslah ediliyor. Islah çalışmaları 2013 yılının en önemli projeleri arasında yer buldu.

8

Konuyla ilgili İBB, İSKİ ve Sultanbeyli Belediyesi yaptıkları hazırlıkların ardından ilçe genelinde bulunan 7 dere de ıslahı çalışmalarını 2013 yılı içerisinde başlatmıştı. UZUNDERE İLÇENIN EN BÜYÜK DERESI Sultanbeyli’nin üç mahallesinden geçen Uzundere, ilçenin en büyük deresi konumunda. Uzundere ve onun kolu Naldöken Deresi yatağında bulunan yapıların İSKİ kamulaştırması sonucunda çalışmalar kapsamında yıkımları yapıldı. Yıkımı yapılan yapılara İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gecekondu Mesken Müdürlüğü tarafından kamulaştırma bedelleri ödendi. İlçenin altyapı çalışmaları dere ıslahlarıyla birlikte büyük ölçüde tamamlanmış oluyor. Islah çalışmalarının yapıldığı derelerin hemen yanında atık su kollektörleri de yapılıyor. Bu çalışmayla atık suların kontrol altına alınması hedefleniyor. BİR ÇOK DERENİN ISLAHI BITTI Adil Mahallesi’nde bulunan Hamidiye Deresi ve yine Adil Mahallesi ile Mimar Sinan Mahallesi bağlantısında bulunan Karapınar Deresi, Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunan Karanlık Dere ve Abdurrahman Gazi Mahallesi ile Mehmet Akif Mahallesi arasında bulunan Aktutan (Keçikale) Deresi ıslah çalışmaları 2013 yılı içerisinde bitirildi.

Prestij cadde yılı 2013 yılında Sultanbeyli yepyeni hizmetlere kavuştu. Fatih Bulvarı, Şanlıurfa ve Hayat Miraç Caddeleri’nde prestij cadde uygulaması başlatıldı.

8

Çalışmaların devam ettiği caddelerin görüntüsü değişti. Daha önce Fatih Bulvarı üzerinden Kent Meydanı’na inen 16 sokakta prestij cadde uygulaması yapılmış ve ilçe halkının takdiri toplanmıştı. Şimdi aynı prestij cadde uygulamaları Hayat Miraç Caddesi, Fatih Bulvarı ve Şanlıurfa Caddesi’nde yapılıyor. Hayat Miraç Caddesi’nden Fatih Bulvarı’na inen ara sokaklarda da prestij uygulaması gerçekleştirilecek. Prestij uygulamanın yapılacağı sokakların alt ve üstyapı eksiklikleri giderilirken yeni prestij sokaklar modern ışıklandırma sistemleri ile aydınlatılıyor. Prestij sokaklarda kaldırımlar bir hayli genişletiliyor ve neredeyse tamamen yayaların kullanımına sunuluyor. Yapılacak olan prestij uygulamayla Şanlıurfa Caddesi tek yön olacak ve bu da hem sürücülerin hem de yayaların işini kolaylaştıracak. Prestij caddelerde yer yer araçlar için cepler oluşturuluyor ve kötü görüntüye sebep veren tüm olumsuzluklar ortadan kaldırılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni prestij sokakları bir yıldan daha az bir sürede bitirmeyi hedefliyor.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

08 02 2013KÜLTÜR HİZMET YILI

2013 yılında eğitimde dev adım: 12 Yeni Okul 2012 yılında eğitim yatırımlarını hızlandıran Sultanbeyli Belediyesi 2013 yılını da bir hayli verimli geçirdi. İlçede sadece 2013 yılı içerisinde 12 okulun inşasına başlandı.

8

Taksiciler duraklarına kavuştu Belediyenin öncülüğünde başlayan çalışma sonucunda Sultanbeylili taksiciler yeni ve modern duraklarına kavuştu.

8

2013 yılında taksiciler de unutulmadı. İlçede bulunan taksiciler artık modern duraklarda halka hizmet edecek.

ÜÇ AYRI NOKTAYA MODERN DURAK İlçede var olan duraklar taksicilerin ihtiyaçlarını karşılamıyordu. Bu eksiklerin giderilmesi için çalışmalar başlatan belediye, yeni durak projesini hayata geçirdi. Yeni durakların tasarımını ve arsasını Sultanbeyli Belediyesi tahsis ederken, iç dizaynını şoförler odası yaptı. Üç ayrı noktaya inşa edilen duraklardan Mehmet Akif Mahallesi Fatih Bulvarı üzerinde (Çeşme Durağı yakınında) ve Mehmet Akif Mahallesi Kur-an Kursu Caddesi üzerinde bulunan Merkez Taksi Durağı taksicilerin hizmetine sunuldu. Ekipler son olarak ise Abdurrahmangazi Mahallesi’nde bulunan Çiftlik Taksi Durağı’nı Yeşil Caddesi ve Fatih Bulvarı kesişimine inşa edecek.

Göreve geldiği günden beri ilçede yapılması gereken eğitim çalışmalarına ağırlık veren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu konuda ilgili kurumlarla konuyu masaya yatırmış ve yeni okullar ile eğitim projeleri üzerine çalışılmasını sağlamıştı. Ancak derslik sayısı noktasında istenen seviye henüz yakalanamayınca ilçede 2013 yılı içerisinde 12 yeni okulun daha inşasına başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, İl Özel İdaresi, İstanbul Valiliği, TOKİ, Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Belediyesi ve özel teşebbüsün katkılarıyla başlayan yeni okulların bazılarının yapımına devam edilirken, birçoğu da hizmete sokuldu. İstanbul’un ilçeleri arasında en çok eğitim yatırımı alan Sultanbeyli, yapılan yeni eğitim yuvalarıyla geleceğe emin adımlarla ilerliyor. 12 OKUL HANGI MAHALLELERE YAPILIYOR Yapımı devam eden ve önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanan okullar ilçenin bu anlamdaki derslik ihtiyacını karşılama noktasında büyük katkı sağlayacak. Adil Mahallesi’ne bu sene iki okul yapıldı. TOKİ Adil Mahallesi İlkokulu eğitime başlarken, Adil Mahallesi Özel Eğitim Okulu’nda da çalışmalar hızla devam ediyor. Mecidiye Mahallesi’nde de bu kapsamda bir lise bir de anaokulunun inşaatı tamamlanmak üzere. Necip Fazıl Mahallesi’ne de bir ilkokul ve bir de İmam Hatip Lisesi yakında öğrencilerine kapılarını açacak. Turgut Reis Mahallesi’nde eğitime başlayacak olan okulu Next&Nexstar firması üstlendi. Akşemsettin, Abdurrahmangazi, Battalgazi, Mehmet Akif ve Fatih Mahalleleri de okul inşaatlarının bulunduğu diğer mahalleler…


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

2013 HİZMET YILI 09

Sultanbeyli, yeni yaşam alanlarına kavuştu Sultanbeyli’nin çehresini güzelleştiren meydanlarına 2013 yılı içerisinde yenileri eklendi. Mehmet Akif Mahallesi’ndeki Yunus Emre Parkı ve Meydanı, Turgut Reis Parkı, Kanuni Sultan Süleyman Meydanı 2013 yılı içerisinde hizmete sunuldu. Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunan Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı’nın da yapımı devam ediyor.

8 Yunus Emre Meydanı ve Parkı

Turgut Reis Parkı

Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı

Şehrin merkezine yakın olan ve halkın yoğun olarak kullandığı Yunus Emre Parkı ve Meydanı yenilenen yüzüyle Sultanbeylililerin hizmetine sunuldu. Son yıllarda yapılan çevre düzenlemesi yatırımları ile estetik görünümlü park ve meydanlara kavuşan Sultanbeyli’de 2013 yılında yeni bir meydan daha yapıldı. Kent Meydanı, Mecidiye Mahallesi Uzundere Meydanı ve Abdurrahman Gazi Meydanı’nın ardından, Yunus Emre Parkı yenilendi ve eski görüntüsünden kurtularak, ilçe halkının hizmetine sunuldu. Park, konumu itibariyle Kent Meydanı’na alternatif oldu. İçinde çocuklar için oyun konsolları ve vatandaşlar için dinlenme alanlarının yanında spor yapmak isteyenler için egzersiz aletleri bulunuyor. Üstelik tüm bu yapılanlar tamamen engelli vatandaşlar düşünülerek tasarlandı. Diğer parklardan birçok noktada ayrılan Yunus Emre Parkı ve Meydanı’nda tıpkı Abdurrahman Gazi Meydanı önünde olduğu gibi baskı beton kullanıldı. Çift katlı oyun gruplarıyla dikkat çeken park, Osmanlı Çeşmesi ve aydınlatmalarıyla estetik bir görünüme sahip. TURGUT REIS PARKI Yunus Emre Parkı ve Meydanı’nın yenilenerek hizmete girmesinin üzerinden çok geçmeden Turgut Reis Parkı’nın da yapımı tamamlandı. 1350 metrekarelik alana kurulan parkta tüm vatandaşlara hitap eden uygulamalar yapıldı. Çocuklar için çift katlı oyun gruplarının, 2 buçuk metrelik ipli tırmanma sistemlerinin ve ilk kez uygulanan yerden yüksek oyun alanlarının yanında, spor yapmak isteyenler için egzersiz aletleri bulunuyor. Ahşap oturma alanları ve pergoleler ise mahallelinin yaz aylarında buluşma noktası oldu. Üstelik park, engellilerin erişimine uygun dizayn edildi. Engelli vatandaşların kullanımına uygun spor aletleri yapılırken, görme engelliler için kılavuz kaldırımlar unutulmadı. Parkın yerlerine baskı beton tekniği uygulanırken ışıklandırma sistemleri ihmal edilmedi. Park, içi ve çevresine dikilen ağaç ve çiçeklerle rengarenk bir görünüme kavuştu. Kanuni Sultan Süleyman Meydanı’nda Mimar Sinan Mahallesi’nde hizmete sunuldu. CAHAR DUDAYEV PARKI HIZLA TAMAMLANIYOR Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunan Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı da 2013 yılı içerisinde yapılan çalışmalar arasında bulunuyor. Sultanbeyli Belediyesi ilçe sakinlerine yeni yaşam alanları ve gençlik merkezleri oluşturmaya devam ediyor. Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunan Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı yepyeni görüntüsüyle çok yakında ilçe halkının hizmetine sunulacak. Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı, yeni görünümüyle hem mahalle sakinlerinin hem de ilçe sakinlerinin en uğrak yerlerinden biri haline gelecek. Çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiği parkta birçok aktivitenin yapılacağı alanlar bulunuyor. Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı, farklı mimarisi ve içinde bulunan tesisleriyle Hasanpaşa Mahallesi’ne değer katacak. Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunan Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı içerisinde kültür evi, kütüphane, taziye evi, zabıta bürosu gibi birimlerde yer alıyor. Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı’nda ilçe halkı için her şey düşünüldü. Cahar Dudayev Gençlik Merkezi ve Parkı gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde inşa ediliyor.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

02 10 2013KÜLTÜR HİZMET YILI

İstanbulensis gençlik merkezi Sultanbeyli’nin çocuklarına ve gençlerine yepyeni kapılar açan İstanbulensis Gençlik Merkezi 2013 yılı içerisinde hizmete sunuldu.

8

İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan tam destek alan İstanbulensis Gençlik Merkezi sunduğu imkanlarla gençlere fırsatlarla dolu bir dünya araladı. Sultanbeyli Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı” na İstanbulensis Gençlik Merkezi Projesi ile başvuruda bulundu. Titizlikle hazırlanan bu önemli proje, toplam 276 proje ile yarıştı ve hibe almaya hak kazandı. Bu tarihten sonra yapımına başlanan merkez, kısa sürede tamamlanarak ilçe sakinlerinin hizmetine sunuldu. Sultanbeyli için bir ilk olma özelliği taşıyan İstanbulensis Gençlik Merkezi’nin faaliyetleri gençlerin farklı ilgi alanları gözetilerek, hem sosyo-kültürel hem de mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde oluşturuldu. Merkezde, reklamcılık, web tasarımı, girişimcilik gibi mesleki eğitimlerden, drama atölyelerine, aile içi iletişim seminerlerinden sağlıklı beslenme ve spor aktivitelerine kadar geniş bir yelpazeye hitap eden sayısız faaliyet yürütülüyor. Merkezde kütüphanenin yanında, görme engelli gençlerin hem kültürel gelişimini sağlamak, hem teknoloji kullanımını desteklemek için Dijital Görme Engelli Kütüphanesi oluşturuldu.

Yeni İETT hatları hizmete girdi Ulaşım ağı her geçen gün daha da genişleyen Sultanbeyli 2013 yılında yeni İETT hatları kazandı.

8

Bu hatlardan biri olan 132M, Sultanbeyli Endüstri Meslek Lisesi önünden kalkıyor, Karadeniz Caddesi ve Bosna Bulvarı’nı kullanarak Hasanpaşa yönünde ilerliyor. Hasanpaşa’dan Samandıra’ya geçen 132M, Yakacık Caddesi’ni kullanarak, Ortadağ Mahallesi’ne geçiyor. Bu güzergah üzerinde seyrederek Kartal Köprüsü’ne ve Kartal Metrosu’na varan 132M, metro durağının ardından Adalet Sarayı yönünde ilerliyor. 132M Adalet Sarayı durağının ardından Lütfi Kırdar Eğitim ve

Araştırma Hastanesine geçerek seferini tamamlıyor. 132M hattının yanı sıra ilçe halkının Uzunçayır-Metrobüs güzergahında en çok kullandığı araç olan 18A’da Sultanbeylililerin hizmetine sunuldu. 18A hattı Sultanbeyli peronlarından çıkarak, Uzundere üzerinden Fatih Bulvarı’na ve oradan Sultanbeyli gişelerden TEM’e giriyor ve Uzunçayır Metrobüs durağına gidiyor. 131Ü hattı da Sultanbeyli üzerinden Orman Caddesi’ni kullanarak Ümraniye seferini yapıyor.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

2013 HİZMET YILI 11

Kültür programları

II. İstanbulensis şiir festivali

Sultanbeyli 2013 yılı içerisinde çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Bu sene ikincisi düzenlenen İstanbulensis Şiir Festivali yine coşkulu geçti.

8

Sultanbeyli 2013 yılı içerisinde çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yaptı. Festivallerden anma programlarına, ünlü simaların konserlerinden tiyatro oyunlarına, söyleşilerden konferanslara varana kadar irili ufaklı birçok etkinlik gerçekleştirildi.

8

Kültür Sanat Camiasının yakından takip ettiği şiir festivaline bu sene 4 kıta 16 ülkeden 52 şair katıldı. 4 gün boyunca devam eden festivalde ilçe halkı yerli yabancı çok sayıda şairi tanıma fırsatı buldu.

Karne şenliği’nde birinciler ödüllendirildi

8

Eğitime tam destek veren Sultanbeyli Belediyesi, her yıl olduğu gibi 2013 yılında da okul birincilerini ödüllendirdiği bir karne şenliği düzenledi. Şenliğin sürprizi ise Mustafa Ceceli konseri oldu.


ocak 2014 11OCAK Cumartesi 20:00

Sultanbeyli Kültür Merkezi

Burak Kut Konseri

13OCAK Pazartesi 18:30

Sultanbeyli Kültür Merkezi

İskender Pala ile Divan Edebiyatı İskender Pala

7 Ocak Salı

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi 20OCAK Pazartesi 20:00

Sultanbeyli Kültür Merkezi

Erkam Aydar Konseri

14 Ocak Salı

Palyaço Bobo

Yazarlar Okullarda Mehmet Ballı Saat: 13:30 / Söyleşi GEDİKTAŞ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

9 Ocak Perşembe

15 Ocak Çarşamba

Sev Dünyayı

Yazarlar Okullarda Mehmet Ballı Saat: 13:30 / Söyleşi SULTANBEYLİ ANADOLU S.M.L

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

10 Ocak Cuma

15 Ocak Çarşamba

Aydos Okuma Kulübü Bestami Yazgan / Yusuf Dursun

Kadın Yasal Hakları Eğitimi

Saat: 13:00 / Seminer MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 10:30 / Okuma Kulübü Etkinliği MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

10 Ocak Cuma

16 Ocak Perşembe

Yumurtam Sıcak

Anadolu Mayası Sadık Yalsızuçanlar Saat: 18:30 / Söyleşi BELEDİYE MECLİS SALONU

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ Küratör Sacit Çavşak

11 Ocak Cumartesi

Pamuk Prenses Mikroplar Ülkesinde Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

14 Ocak Salı

Doktor Çatlak Olursa

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

Sergi Açılışı ve Taş Plak Dinletisi 16 Ocak Perşembe / 19.00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Galeri İstanbulensis

16 Ocak Perşembe

Geçmişten Günümüze Gramafon ve Taş Plak Sergisi

Saat: 19:00 / Sergi Açılışı MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

16 Ocak Perşembe

Taş Plak Dinletisi Sacit Çavşak Saat: 19:00 / Dinleti MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

14 Ocak Salı

17 Ocak Cuma

Saat: 10:00 / Özel Etkinlik MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Psk. Simla Metiner Saat: 13:30 / Seminer MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Enerji Tasarrufu Haftası

TÜM ETKİNLİKLERİMİZ ÜCRETSİZDİR

Hedef Belirleme ve Zaman Yönetimi

SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ: Abdurrahmangazi Mh. Belediye Cd. No:8 (Sultanbeyli Belediyesi Yanı) Tel: 0216 496 36 80 MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ: Battalgazi Mh. Kubbe Cd. No:8 Tel: 0216 564 13 00 / 1914 İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ: Mecidiye Mah. Pendik Cad. No:44 Sultanbeyli Tel: 0216 498 89 76-77

21-23 OCAK

Kumandan

Sultanbeyli Kültür Merkezi

Yetişkin Tiyatrosu

20:00

26OCAK Pazar 18:00

Sultanbeyli Kültür Merkezi

Mesnevi Sohbeti M.Fatih Çıtlak

26OCAK Pazar 18:00

Sultanbeyli Kültür Merkezi

5.Geleneksel Aşık Sümmanioğlu Anma Programı ve Aşıklar Şöleni

17 Ocak Cuma

25 Ocak Cumartesi

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Grup Dergah Konseri

Hacivat Karagöz

18 Ocak Cumartesi

25 Ocak Cumartesi

Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Toz Büyücüsü

Çevrim Dışı Çocuk

18 Ocak Cumartesi

25 Ocak Cumartesi

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Gülşen Kutlu Konseri Gülşen Kutlu

20 Ocak Pazartesi

Tarihin Kapısı

Doç.Dr. Erhan Afyoncu, Yrd. Doç. Dr. Coşkun Yılmaz

Saat: 14:00 / Söyleşi SULTANBEYLİ KIZ İMAM HATİP LİSESİ

Emel Taşcıoğlu Konseri Emel Taşcıoğlu 25 Ocak Cumartesi

Nev Konseri Saat: 20:00 / Konser

SULTANBEYLİ KAPALI SPOR SALONU

21 Ocak Salı

28 Ocak Salı

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

Mikrofonda Sen Varsın

Karagöz İş Arıyor

23 Ocak Perşembe

29 Ocak Çarşamba

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 13:30/ Seminer MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Dani Kampta

Evin Yeni Patronları Çocuklar Psk. Merve Karabiber

24 Ocak Cuma

30 Ocak Perşembe

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 11:00/14:00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Neşe Karaböcek Konseri Neşe Karaböcek

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel facebook.com/sultanbeylikultur

Kapkara Show

twitter.com/sultanbeylibld twitter.com/sultanbeylikltr


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

www.sultanbeyli.bel.tr

EĞİTİM 13

İBB’den gençlere büyük yatırım İstanbul Büyükşehir Belediyesi başlattığı proje kapsamında 60 okula kapalı spor salonu yapacak. Proje de Sultanbeyli’den iki okul bulunuyor.

8

“60 Yeni Okul Spor Salonu’nun Temel Atma ve Genç Şampiyonlar Ödül Töreni” bugün Sinan Erdem Spor Salonu’ndan canlı yayınla gerçekleştirildi. Spor salonlarının temel atma töreninin Anadolu yakası ayağı, Sultanbeyli’de bulunan İBB Orhangazi İlköğretim Okulu olurken, Avrupa yakasında da Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi oldu. Sinan Erdem Spor Salonu’ndan temellerin atılacağı alanlara canlı bağlanan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 60 okula yapılan yeni spor salonunun bedelinin 130 Milyon civarında olduğunu belirtti. Yeni yapılan salonlarda geleceğin yeteneklerinin yetişeceğini ifade eden Topbaş, “Spor toplumsal eğitim vasıtasıdır. Toplumu etkileyen bir liderlik ruhudur” diye konuştu. Sporun hiçbir çıkar ve kaygı gütmediğini ve bu nedenle de bir kardeşlik çağrısı olduğuna vurgu yapan Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Sporu sevdirmek istiyoruz. Her yaştan her kesimden insana spor yapma imkânı sunuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yılda 7 milyon 200 bin kişiye spor hizmeti sunuyoruz. İki milyarlık spor yatırımı ile belediyeler arasında da öncü belediyeyiz. Göreve geldiğimizde 21 olan tesis sayısını 2013 itibariyle 81’e çıkardık.” Başkan Topbaş göreve geldikleri günden bu güne, 143 okula spor salonu kazandırdıklarını ve okul saatlerinde de 160 bin öğrencinin bu salonlardan faydalandığını, spor salonlarında Türk sporuna başarılı sporcular kazandırıldığını söyledi.

Yatırımların hepsi daha iyi bir gelecek için Sultanbeyli İBB Orhangazi İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul’a yapılan yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür etti. Başkan Keskin, yapılacak olan salonlarda başarılı sporcuların yetişeceğine inancının tam olduğunu söyledi. Başkan Keskin’in ardından konuşan ilçe kaymakamı İbrahim Özefe’de yapılacak olan spor salonlarının hayırlı olmasını diledi.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 14 ANMA KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Ömer Çam vefatının 11. yılında anıldı Safahat hafızı Ömer Çam Hoca, vefatının 11. yılında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel etkinlikle anıldı.

8

Hocaların hocası olarak anılan Ömer Çam, vefatının 11. yılında düzenlenen özel programla anıldı. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel programa Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, ÜNDER Başkanı Av. Ahmet Yılmaz, Ömer Çam’ın oğulları Prof.Dr. Kamil Çam ve Prof. Dr. Fatih Çam ve panel konuşmacıları, Çam hocanın öğrencileri ve çok sayıda seveni katıldı. HERKES ÖMER ÇAM’I TANIMALI Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, konuşmasına Ömer Çam Hoca’yı vefatının 11. yılında rahmetle andıklarını ifade ederek başladı. Ardından Keskin, “Kıymetli hocamızı vefatının 11. yılında anıyoruz. Programa katılanlara ve desteği olanlara teşekkür ediyorum. Bu anma programlarında müthiş bir feyz ve bereket olduğuna inanıyorum. Sultanbeyli’de Ordulu kardeşlerimiz çoğunlukta. Ordulu hemşehrilerimizin ve herkesin Ömer Çam Hoca’yı tanımasını istiyoruz” dedi. Başkan Keskin ayrıca Ömer Çam’ı anma programlarının bundan sonra İlahiyat fakültelerinde ve imam hatip okullarında yapılmasının daha faydalı olacağına inandığını söyledi. Programın ortaklarından olan ÜNDER’in Başkanı Av. Ahmet Yılmaz, yaptığı konuşmada Ömer Çam için şu ifadeleri kullandı: “Bizim kültürümüz salih insanların anılmasını, hatırlanmasını ister. Çünkü eğitim öğretimde modeller önemlidir. 11 yıldır sürdürülen Ömer Çam Hocamızı anma programlarımızda bizim paydaşlarımız oldu. Ömer Çam hocamızı hayırla yad ediyoruz” dedi. Ömer Çam’ın

oğlu Prof. Dr. Kamil Çam da, konuşmasına babası için düzenlenen anma programlarına destek veren kurum ve kuruluşlara desteklerinden ötürü teşekkür ederek başladı. Babası Ömer Çam’ın sağlığında tüm amacının öğrencilere bir şeyler vermek olduğunu söyleyen Kamil Çam, “Babam okulu birincilikle bitirdiği için istediği yerde öğretmenlik yapabilirdi. Ama o bunu istemedi. Kendi memleketini tercih etti. Öğrencileri için varını yoğunu ortaya koydu. Bütün hayatını öğrencilerinin iyi birer insan olmasını için adadı” dedi. Kamil Çam’dan sonra konuşan bir diğer oğlu Prof. Dr. Fatih Çam, babasının 19 yaşında öğretmen olduğunu söyledi. Öğretmen olduktan sonra bütün ömrünü öğrencilerine adadığını kaydeden Fatih Çam, konuşmasına şöyle devam etti: “Netice itibariyle Ömer Çam, bu memlekete büyük hizmetler yaptı. Ömer Çam Hoca hak aşığı bir insandı”. Fatih Çam’ın ardın-

dan konuşan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, “Ben de kendimi Ömer Çam’ın izinden gidenlerden sayıyorum. Bugün Ömer Çam Hocamızı anıyoruz. O fakülteden kimler geldi kimler geçti. Ömer Çam bir eğitim gönüllüsüydü” dedi. Konuşmaların ardından oturum başkanlığını Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı’nın yaptığı Ömer Çam’ın hayatının anlatıldığı panel başladı. Panelin konuşmacıları Prof. Dr. Halis Ayhan, Prof. Dr. Mahmut Çamdibi, Prof. Dr. Hüsrev Subaşı ve Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar oldu.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

Hattat Hamid Aytaç Sergisi Açıldı Hattat Mahmut Şahin, yetiştirdiği öğrencilerinin hat meşklerini muhteşem bir sergiyle Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu.

SPOR 15

U-15 grubunda şampiyon oldu Sultanbeyli Belediyespor altyapıda aldığı başarılara bir yenisini daha ekledi. Her sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan U-15 takımı, bu sene de grubunu lider olarak tamamladı ve namağlup şampiyon oldu.

8

Geleneksel Türk İslam sanatının büyük dörtlüsünden biri olan hat sanatının son dönemdeki usta icracılarından ve birçok önemli hattatın da hocası Hattat Hamid Aytaç’ın İzinden hat sergisi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergi açılışına Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, hattat Mahmut Şahin, sergiyi oluşturan hat ustaları ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sultanbeyli YIL: 1 SAYI: 5 / 01 OCAK 2014 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Nizamettin Arslan Danışma Kurulu Ebru Ateş / Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar Sorumlu Yazı işleri Müdürü Kasım Coşkun Editör Sezai Saraç Haber Hamdi Çakır Tasarım Ömer Aydın Giray Arslan Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

8

Her sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan Sultanbeyli Belediyespor’un U-15 takımı bu sezonda istediğini elde etti. Belediyespor’un U-15 takımı ligde oynadığı 14 maçın tamamını kazanarak namağlup şampiyon oldu. Bu başarının ardından İstanbul Şampiyonası’na katılacak olan takımın hedefi Türkiye’de derece elde etmek. U-15 takımı lig boyunca grubun en az gol yiyen ve en çok gol atan takımı oldu. Tüm sezon boyunca kalesinde 4 gol gören ekip, rakip fileleri de 79 kez havalandırdı. U-15 başarılı geçen sezonun ardından İstanbul şampiyonası hazırlıklarına başladı. “GENÇ KARDEŞLERIMI KUTLUYORUM” Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de U-15’in grubunda şampiyon olmasını şu ifadelerle de-

ğerlendirdi: “İlçemizde spora ve sporcularımıza elimizden geldiği ölçüde destek vermeye gayret gösteriyoruz. Hedeflerimiz büyük. Öncelikle Belediyespor A Takımı’nın 3. lig mücadelesinde bu sene hedefe ulaşmasını arzu ediyoruz. Öte yandan takımımızın altyapısı oldukça güçlü. Hemen hemen her kategoride şampiyonluk ipini göğüslüyorlar. Genç kardeşlerimi bu şampiyonlukları için kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Ayrıca takımın iki futbolcusu Fatih Asil ve Savaş Sedef U-15 Amatör Milli Takım’da Sultanbeyli’yi temsil edecek. Genç yetenekler Amatör Milli Takım’a çağrılmalarının gurur verici olduğunu ve Sultanbeyli’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydetti.


Sultanbeyli Bülteni  
Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni Ocak 2014 Sayısı

Advertisement