Page 1

MAYIS ikibinondört KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


Sultanbeyli’nin

Kültür - Sanat Merkezleri

SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

0 216 564 13 00 / 1914

Sultanbeyli’deki kültürel etkinliklere büyük katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. facebook.com/sultanbeylikultur

twitter.com/sultanbeylikltr


Değerli Sultanbeylililer, Ülkemiz bir yerel seçimi daha geride bıraktı. Sizlerden aldığımız büyük destekle yeni bir döneme başlarken, öncelikle hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi olarak, güveninize layık olmak için çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Sultanbeyli’yi her alanda İstanbul’un en çok gelişen ilçesi yapmak için azmimiz daha da arttı. Geçen beş yılın tecrübesiyle inşallah çok daha başarılı bir dönem geçireceğiz. Mayıs etkinliklerimizle birlikte, resmi kültür sezonumuzun da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Konferanslar, paneller, sinemalar, tiyatrolar, sergiler, anma etkinlikleri ve konserlerle dopdolu bir sezon yaşadık. Mayıs ayı, İstanbul’umuzun fethinin gerçekleştiği güzel ay. Bu vesileyle etkinliklerimizde Fatih Sultan Mehmet ve fetih hadisesi öne çıkıyor. Değerli yazarlarımız, ilim ve fikir adamlarımız, fethin her yönüyle konuşulacağı programlar tertip ettiler. Bu ay ayrıca büyük mütefekkir ve şairlerimizden Necip Fazıl Kısakürek’in vefat yıldönümünü içeriyor. Üstad’ın şiirlerinin ve fikirlerinin konuşulacağı etkinliklerimiz de hayli nitelikli. Kültür sezonumuz resmi olarak bitmekle birlikte, yaz boyunca çeşitli etkinliklerde yine birlikte olacağız. Bunlardan biri olan Yaz Spor Okullarımız kayıt almaya başlıyor. Yeni kültür sezonunda daha nitelikli ve farklı kültürel etkinlikler için şimdiden kolları sıvadık. Sonbaharda tekrar buluşmak dileğiyle hepinizi kültür merkezlerimize davet ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.


ikibinondört MAYIS

06

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


AYDOS BULUŞMALARI


MAYIS2014

05-15-23 MAYIS 10:30

Aydos Okuma Kulübü Yazar Okur Buluşmaları Mustafa Oğuz

05 Mayıs Pazartesi / 10:30 / Aydos İmam Hatip Ortaokulu 15 Mayıs Perşembe 10:30 / Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 23 Mayıs Cuma 10:30 / Sultanbeyli Merkez Ortaokulu

9

Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan yazar, fakülte yıllarında arkadaşlarıyla birlikte Kırkikindi dergisini çıkardı. Birçok edebiyat dergisinde deneme ve şiirleri yayınlandı. 1991’deki ilk kitabı Gül Çağıran Çocuk’tan sonra bugüne dek 15 kitabı yayımlandı.

»6


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Tarihin Kapısı: İstanbul’un Fethi

Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Yrd. Doç. Dr. Coşkun Yılmaz

05MAYIS Pazartesi 14:00 Sultanbeyli Endüstri Meslek Lisesi

T

arihin en önemli kırılmalarından biri olarak çağ açıp çağ kapatan İstanbul’un Fethi hadisesi, her yönüyle değerlendirilip öğrenilmelidir. Tarihin Kapısı’nda bu ay uzman tarihçilerimiz Prof.Dr. Erhan Afyoncu ile Yrd.Doç.Dr. Coşkun Yılmaz, bu kutlu fetihle ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyorlar.


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

İskender Pala İle Divan Edebiyatı İskender Pala

12MAYIS Pazartesi 18:30 Sultanbeyli Kültür Merkezi

H

er biri ayrı kıymet taşıyan titiz bir akademik çalışmanın ürünü kitaplarıyla ve herkesin pürdikkat dinlediği hoş sohbetleriyle “Divan Edebiyatını Sevdiren Adam” olarak anılan Prof.Dr. İskender Pala, Divan Edebiyatının seçkin örneklerinden derlediği konferansıyla yeniden aramıza geliyor.


MAYIS2014

16MAYIS Cuma 18:30 Belediye Meclisi Salonu

D

Anadolu Mayası

Akşemsettin ve Fatih Sadık Yalsızuçanlar

eğerli yazarımız Sadık Yalsızuçanlar, bu ayki sohbetinde İstanbul’un fethinin yıldönümü münasebetiyle Fatih Sultan Mehmet ve hocası Akşemsettin’i konu ediyor. Hocası ile sıkı bir bağı olan Fatih, fetih öncesi ve sonrası süreçte Akşemsettin’i adeta manevi komutan olarak değerlendirmiştir.

» 12


Cevdet Ünüvar ile Kelimelerin Efendisi kitabı üzerine imza ve söyleşi

Aktüel programımız Futbolun Mutfağındakiler’de bu ay, Türk futbolundaki son gelişmeleri arka planıyla birlikte ele alan Cevdet Ünüvar, sohbetinin yanı sıra, yeni çıkan kitabı “Kelimelerin Efendisi”ni de imzalayacak.

26MAYIS•14:00

HÜSNÜ ÖZYEĞİN ANADOLU LİSESİ


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Eli Dursa Ayağı mı Durmuyor? Psk. Merve Karabiber / Seminer

28MAYIS Çarşamba 14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

Y

etişkinlerde Bireysel Terapi, Çift Terapisi, Aile ve Çocuk Terapisi konularında danışmanlık hizmeti veren uzman psikoloğumuz Merve Karabiber bu ayki programında, eli dursa ayağı rahat durmuyor diye tanımladığımız haşarı ya da hiperaktif çocukların hangi metodlarla dengeleneceği konusunu işliyor.

17 «


MAYIS2014

31MAYIS Cumartesi 14:30 Sultanbeyli Kültür Merkezi

Z

Mesnevi Sohbeti M. Fatih Çıtlak

ihin dünyasının derinliği ile manevi değerlerimizi damıtarak bizlere sunan tasavvuf büyüğümüz Mevlana Celaleddin-i Rûmî’yi anlamak, eserlerini idrak etmek, ruh dünyamız için çok önemli. Araştırmacı-yazar M. Fatih Çıtlak, Mevlana’nın eşsiz eseri Mesnevi’den derlediği sohbetiyle gönül kapılarını aralıyor.

» 18


BİLİMİN MERKEZİNE

DAVETLİSİNİZ MİMAR SİNAN ORTAOKULU

TÜBİTAK BİLİM FUARI 5- 9 MAYIS 2014

Açılış : 5 Mayıs Pazartesi 09:30

Fuarımız 5 - 9 Mayıs tarihlerinde (09:00 - 14:30) gezilebilir.

Yer: Mimar Sinan Ortaokulu, Mimar Sinan Mh. Basra Cd. Kademe Sk. No:2 Sultanbeyli / İSTANBUL


ikibinondört MAYIS

06

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


KONSERLER


MAYIS2014

02MAYIS Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

T

Ertan Sert Konseri

RT Erzurum Radyosu başta olmak üzere birçok konserde fasıl, koro şefi ve solist olarak görev almıştır. Repertuarında Türk Sanat Müziği’ne ait yaklaşık üç bin eser bulunan Ertan Sert ile keyifli bir fasıl gecesi yaşayacağız.

» 22


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Semra Berk Konseri

03MAYIS Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

T

ürk Sanat Müziği’nin eşsiz besteleri, Semra Berk’in yumuşak, kulak okşayan sesi ve senfoni orkestrasının eşliğinde yeniden yorumlanıyor. Birbirinden güzel eserleri farklı yorumuyla seslendiren Semra Berk, bu tarzıyla müzikseverlerden tam not alıyor.

23 «


MAYIS2014

09MAYIS Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

K

Alptekin Rock Konseri

üçük yaşlarda başladığı müzik eğitiminde saygın ustalardan şan eğitimi alan sanatçımız Alptekin, ilk albümü “Kayboldum”daki Anadolu Rock tarzındaki müziğiyle başarı basamaklarını birer birer tırmandı. Sezen Aksu’nun “Gidiyorum” şarkısını da yorumladığı albümünde birçok beste kendisine ait.

» 24


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Hüseyin İpek Konseri

10MAYIS Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

1

986 yılında TRT Ankara Radyosu’nun açmış olduğu sınavı kazandı. TRT Erzurum Radyosunda ud ve ses sanatçısı olarak görev yaptı. Yurt içinde ve dışındaki pek çok konserde yer aldı. 2011’de TRT İstanbul Radyosuna ud sanatçısı olarak atandı.

25 «


MAYIS2014

16MAYIS Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

İ

Adem Tuzcu Konseri

lköğretim çağında bağlama ile başladığı müzik hayatında, özgün müziğe dönüşen tarzıyla beğeni kazanan Adem Tuzcu, 2007 yılında bağlama ağırlıklı “Yollar da Topraktandır İnsan da” isimli ilk albümüyle tanındı. Sanatçının 2011 yılında ikinci albümü “Uykusuz Nöbetçi” yayınlandı.

» 26


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Esat Kabaklı Konseri

17MAYIS Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

İ

TÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını bitirdi. 1982 yılında TRT Erzurum Radyosu THM Ses Sanatçılığı sınavını kazandı. 1983 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Heyetinde ses sanatçısı oldu. TRT İstanbul Radyosu’nda on iki yıl süre ile görev yaptı. 27 «


MAYIS2014

21MAYIS Çarşamba 19:00 Belediye Meclis Salonu

A

Tozlu Raflardan Günümüze Taş Plak Dinletisi

Sacit Cavşak

ilesinden kendisine miras kalan taş plak merakı sonucu, Sacit Cavşak’ın elinde Türk Sanat ve Türk Halk Müziğine dair yaklaşık 11 bin plaklık değerli bir arşivi oluştu. Değerli koleksiyoncumuzun seçtiği taş plaklar gramofonda dönerken maziden tatlı bir huzur canlanıyor.

» 28


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

İBB Mehter ve Bando Takımı

22MAYIS Perşembe 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

İ

stanbul’un fethinin yıldönümü vesilesiyle Mehter’in en güzel marşlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter ve Bando Takımı seslendirecek. 2005 yılından itibaren İBB kültürel faaliyetleri çerçevesinde lokal olarak hizmet veren Mehter ve Bando Takımı 2007’de 60 kişilik kadrosuyla kurumsallaşmıştır.

29 «


MAYIS2014

23MAYIS Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

A

Fatih Yaman Konseri

rif Sağ Müzik Merkezinde eğitim almaya başladı. Daha sonra Gönülden Gönüle Halk Müziği Topluluğunda görev alarak konserlere katıldı. Mehmet Erenler ve Erol Parlak ustalardan ders alarak enstrüman çalım tekniğini, Erdem Siyavuşgil’den şan dersi alarak ses kullanım tekniğini geliştirdi.

» 30


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Bir Radyo Gösterisi Konseri Gönül Dostu Şener, Hopdedik Ayhan, Erkan Koç, Afrikalı Ali

24MAYIS Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

K

ral FM’den Afrikalı Ali, Gönül Dostu Şener, Radyo Turkuaz’dan Hopdedik Ayhan ve Radyo 7’den Erkan Koç, “Bir Radyo Gösterisi” başlıklı konserleriyle Sultanbeyli’ye geliyor. Bu renkli konserde radyocular ve sanatçılar hem şarkılar söyleyecek hem de dinleyicilerle sohbet edecekler. 31 «


MAYIS2014

24MAYIS Cumartesi 21:00 Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri

S

Mehmet Güntekin Konseri İstanbul Fasıl Topluluğu

anatçı, Üniversite Korosu şef yardımcılığından başlayarak bugüne kadar pek çok önemli müzik organizasyonunun içinde yer aldı. İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği korosunun müdürlüğünü yaptı. Kendisinin kurduğu İstanbul Fasıl Topluluğu’nun bestelediği Necip Fazıl şiirleri ile farklı bir müzik ziyafeti sunuyor.

» 32


Baharla birlikte İstanbul’un güzelliklerini hep birlikte yaşamak için Boğaziçi gezisine tüm Sultanbeylilileri bekliyoruz.

Tel: 0216 564 13 00 Dahili: 1557/ 1117


MAYIS2014

30MAYIS Cuma 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

A

Murat Ceylan’la Gönül Türküleri

nadolu’nun her bir yöresinden insanımızın hikayesini içinde barındıran türkülerimiz, bağlama ile birlikte gönül tellerimizi de titretir. “Gönül Defterim” albümü ile beğeni kazanın Murat Ceylan, her bölgeden derlediği türküleriyle gönüllerimize hitap etmek üzere Sultanbeyli’ye geliyor.

» 34


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Vedat Bilir Konseri

31MAYIS Cumartesi 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

Ü

niversitede halkla ilişkiler eğitimi alan rock sanatçımız, okul yıllarından itibaren müziğe olan merakını profesyonel olarak sürdürdü. 2003 yılında kurduğu Tuş Kilidi adlı müzik grubuyla rock konserleri yaptı. Kendi bestelerini de seslendirdiği konserlerine solo olarak devam etmektedir. 35 «


ikibinondört MAYIS

06

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


TİYATROLAR

Perşembe günleri sahnelenen çocuk oyunları için 0216 564 13 00 / 1461 Salı günleri sahnelenen çocuk oyunları için 0216 498 89 76 numaralı telefonlardan rezervasyon yaptırınız.


MAYIS2014

01MAYIS Perşembe 11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

O

Zaman Makinesi Çocuk Oyunu / Tiyatro A4

kul proje ödevleri için “Zaman Makinesi” tasarlayan iki kafadar, babaannenin bilmeden yardım etmesiyle kendilerini, tam da telefonu icat ettiği sırada Graham Bell’in laboratuarında bulurlar ve onun icadına şahit olurlar. Bell ve yardımcısını da alarak günümüze dönerler.

» 38


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Temel Reis Kabasakal’a Karşı Çocuk Oyunu / Uğur Böceği Yalçın Özden

03MAYIS Cumartesi 12:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

Ç

izgi filmlerin unutulmaz kahramanı Temel Reis ve onun azılı düşmanı Kabasakal televizyon ekranından Yalçın Özden Tiyatrosu’yla sahnelere geliyor! Ispanak yiyerek güçlenen kahramanımız Temel Reis ve her işine engel olmaya çalışan Kabasakal’ın maceraları, minikleri çok güldürecek.

39 «


MAYIS2014

04-06 MAYIS Sultanbeyli Kültür Merkezi

Şeyh Şamil Yetişkin Tiyatrosu / Uslup Sanat Tiyatrosu

04 Mayıs Pazar / 15:00 • 06 Mayıs Salı / 20:00

K

afkasya kahramanı, Rus ordularını dize getiren büyük mücahid, âlim ve veli, Çeçenlerin efsanevi komutanı Şeyh Şamil’in hayatı ve mücadelesinin anlatıldığı oyunda, onur mücadelesi veren Kafkas Müslümanlarının tüm zorluklara rağmen boyun eğmeyen şahsiyetlerine tanık olacağız.

» 40


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Eyvah Dedem Çıldırdı Çocuk Oyunu / Düşevi Organizasyon

08MAYIS Perşembe 11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

D

edeye emanet edilen iki torun yapılmayan açıklamalardan öyle sonuçlar çıkarmışlar, öyle gelecek hesapları yapmışlar ki hınçlarını Dedelerinden çıkarıyorlar. Aile içi iletişimin kopukluğu nedeniyle anne-babanın çocuğuna açıklama yapmamasına çocukların “dinlememe ve konuşmama” huyu da eklenince vay Dedenin başına gelenlere. 41 «


MAYIS2014

10MAYIS Cumartesi 12:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

M

Muhteşem Kurt

Çocuk Oyunu / Uygur Çocuk Tiyatrosu

uhteşem Kurt ve üç kardeşin maceraları, çocuk seyirciler için oldukça eğlenceli bir el kuklası oyunu. Oyun, üç afacan kardeşin yaramazlıklarını ve herkesin korktuğu Muhteşem Kurt ile tanışıp arkadaş olmalarını, mümkün olduğunca yalın biçimde, çocukların gözünden anlatıyor.

» 42


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Benim Komik Dedişlerim

Çocuk Oyunu / Mavi Uçurtma Komedi Tiyatrosu

10MAYIS Cumartesi 12:00

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

İ

ki perdeden oluşan oyunun birinci perdesi bir köy evinde, ikincisi köyün ormanında geçer. Sevimli küçük kız Kamile’nin, iki tane sevimli dedesi vardır. Dedelerinden biri olan Kamil dedesi ile, köyün muhtarının arasındaki yarışma yüzünden, köyün ormanı zarar görmek üzeredir. 43 «


GELECEĞE

HAMLENi YAP SULTANBEYLi OKULLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR 14 - 15 MAYIS 2014

Küçükler (İlkokul) • Yıldızlar (Ortaokul) • Gençler (Lise) Koordinatör Okul: Sultanbeyli Kız Teknik ve Meslek Lisesi Özgür ACAR - 0505 750 83 73 Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu iZ PR SÜR LLER Ü ÖD

Turnuvaya katılacak öğrenciler aşağıdaki adresten kayıt yaptıracaktır; www.sktmk.meb.k12.tr


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Ali Baba ve Son Haramiler Çocuk Oyunu / Avrasya Sanat

15MAYIS Perşembe 11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

Z

amanın birinde Ali Baba adında çok yardımsever biri varmış. Günün birinde, yaşadıkları köyde kötülükler olmaya başlamış. Bu kötülükleri yapan Harami imiş. Sultan, Ali Baba’yı yanına çağırtmış. Harami’nin mağarasına gidip, kötülüklerine karşı köylülere yardım etmesini Ali Baba’dan istemiş.

45 «


MAYIS2014

17MAYIS Cumartesi 12:00

Sultanbeyli Kültür Merkezi

O

Çılgın Nuri ve Tembel Kamber

Çocuk Oyunu / Mavi Uçurtma Komedi Tiyatrosu

yunumuzun ilk perdesi doktorun evinde, ikinci perdesi arı kovanında geçer. Oyunumuz, evinin bir odasını da laboratuar olarak kullanan Nuri adlı bir doktorun (farmakolog) evinde başlar. Bu çılgın doktorun, bir de yeğeni vardır. Bu yeğeni... En iyisi biz anlatmayalım.

» 46


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Kaf Dağının Mutluluk Çiçeği Çocuk Oyunu / Tiyatro Ünlem

22MAYIS Perşembe 11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

H

am Hum ülkesinin güçlü ve zengin kralı Zam Zum’un güzeller güzeli kızı Prenses Yam Yum mutsuzluk hastalığına yakalanmıştır. Tek çare, Kaf Dağının ardındaki köyde yetişen mısgız çiçeğinin şurubudur. Kaf Dağına yolculuk ve bu çiçeği elde etmek kolay değildir.

47 «


MAYIS2014

24MAYIS Cumartesi 12:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

H

Oyuncaklar Çocuk Oyunu / Tiyatro Alkış

iç unutamadığınız bir oyuncağınız var mı? Tozlu bir rafa koskoca bir dünya sığar mı? Bu oyundan çıktığı zaman çocuklarınız, artık oyuncaklarına farklı bir gözle bakacaklar. Bozuk oyuncaklar rafına atılmış, unutulmuş oyuncakların hayatı bir Uğur Böceğinin gelmesiyle değişir.

» 48


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Çarpım Tablosu

Çocuk Oyunu / Külliyen Tiyatro

29MAYIS Perşembe 11:00•14:00 Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi

Ç

ocuklarımızın ezberlemekte güçlük çektiği Çarpım Tablosu sorunu artık çözülüyor. Çocuklar için “Kim Korkar Çarpım Tablosundan” sloganıyla hazırlanmış “Çarpım Tablosu” oyunu, renkli dekoru, hareketli dansları ve sayılardan oluşan müzikleriyle matematiği çocuklara eğlenceli bir şekilde sevdirmeye kararlı.

49 «


MAYIS2014

29MAYIS Perşembe 20:00 Sultanbeyli Kültür Merkezi

A

Yaslıada Yetişkin Tiyatrosu / Sanat 3

dnan Menderes ve arkadaşlarına yapılanlar, milletin devletine olan güven ve sadakatine vurulmuş ağır bir darbedir. Bu oyun, bir yanıyla da darbelerin yargılandığı bir dönemde, kaybolan güven ve sadakatin yeniden tesis edilmesi sürecine pozitif bir katkı amacı taşımaktadır.

» 50


ikibinondört MAYIS

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi


GENÇLİK MERKEZLERİ


MAYIS2014

06MAYIS Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

V

Haylaz Maymun Tolki Çocuk Oyunu / Volkan Yürük

olkan Abi’nin arkadaşı konuşan kukla Haylaz Maymun Tolki ile sohbetleri, çocuklarımıza hem bilgiler veriyor hem de güldürüyor. Haylaz Maymun Tolki yapılmaması gereken her şeyi yaparken, Volkan Abi de hatalarını düzelterek, çocuklarımıza doğru olan bilgileri komik bir dille anlatıyor.

» 54


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Kardeşim Olacak

Çocuk Oyunu / Düşevi Organizasyon

13MAYIS Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

Ç

ocukların ikinci kardeşi kabullenmesi zordur. Kendilerine gösterilen sevginin ve ilginin azalacağı, alınan oyuncakların eşyaların paylaşılacağı korkusunu yaşamaya başlarlar. Bu oyunda aslında anne ve babaların sevgiyi bölmeyip eşit olarak yaşattıkları, çocukların bu korkularının ne kadar yersiz olduğu anlatılmaktadır. 55 «


MAYIS2014

20MAYIS Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

O

Bilge Tavşan Ormanda

Çocuk Oyunu / Tiyatro A4

rmanda yaşayan bilge bir tavşanın, orman ailesinden ayı ile arkadaş olarak ormanlara zarar veren kötü kalpli bir adama karşı bilgece mücadelesi anlatılıyor. Orman bekçisini de yanına alan tavşan ve ayı, ormana zarar veren adama güzel bir ders verirler.

» 58


KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Ayşe’nin Rüyası Çocuk Oyunu / Tiyatro A4

27MAYIS Salı 11:00•14:00 İstanbulensis Gençlik Merkezi

A

ilelerine yeni bir bebeğin gelmesi sonucu ilginin yeni misafire yönelmesi sebebiyle Ayşe kıskançlığa kapılır. Anne ve babasının dikkatlerini çekmek için onlara ders vereyim derken yanlış şeyler yapan Ayşe’nin başından geçen trajikomik olayları rüya halinde sunmaya çalıştık. 59 «


MAYIS2014 1 Mayıs Perşembe

KÜLTÜR SANAT

ETKİNLİKLERİ

11.00/14.00 Zaman Makinesi / Çocuk Oyunu

MYKM

2 Mayıs Cuma

20.00

Ertan Sert Konseri

SKM

3 Mayıs Cumartesi

12.00

Temel Reis Kabasakal’a Karşı / Çocuk Oyunu

SKM

3 Mayıs Cumartesi

20.00

Semra Berk Konseri

SKM

4 Mayıs Pazar

15.00

Şeyh Şamil / Yetişkin Oyunu

SKM

5 Mayıs Pazartesi

10.30

Aydos Okuma Kulübü / Mustafa Oğuz

AİHO

5 Mayıs Pazartesi

14.00

Tarihin Kapısı / Prof.Dr. Erhan Afyoncu, Yrd.Doç.Dr. Coşkun Yılmaz

SEML

5 Mayıs Pazartesi

14.00

Ebru Sergisi / Sinem Çakal

MYKM

6 Mayıs Salı 6 Mayıs Salı 8 Mayıs Perşembe

11.00-14.00 Haylaz Maymun Tolki / Çocuk Oyunu 20.00

Şeyh Şamil / Yetişkin Oyunu

11.00-14.00 Eyvah Dedem Çıldırdı / Çocuk Oyunu

İGM SKM MYKM

9 Mayıs Cuma

20.00

Alptekin Rock Konseri

SKM

10 Mayıs Cumartesi

12.00

Muhteşem Kurt / Çocuk Oyunu

SKM

10 Mayıs Cumartesi

12.00

Benim Komik Dedişlerim / Çocuk Oyunu

MYKM

10 Mayıs Cumartesi

20.00

Hüseyin İpek Konseri

SKM

12 Mayıs Pazartesi

18.30

İskender Pala İle Divan Edebiyatı

SKM

11.00-14.00 Kardeşim Olacak / Çocuk Oyunu

İGM

13 Mayıs Salı 14 Mayıs Çarşamba

18.30

Üstad Kalbe Düşünce / Serdar Tuncer, Prof.Dr. Fatih Andı, Cihan Yıldız

SKM

15 Mayıs Perşembe

10.30

Aydos Okuma Kulübü / Mustafa Oğuz

MAEO

15 Mayıs Perşembe

11.00-14.00 Ali Baba ve Son Haramiler / Çocuk Oyunu MYKM

16 Mayıs Cuma

18.30

Anadolu Mayası / Sadık Yalsızuçanlar

BMS

16 Mayıs Cuma

20.00

Adem Tuzcu Konseri

SKM

17 Mayıs Cumartesi

12.00

Çılgın Nuri ve Tembel Kamber / Çocuk Oyunu

SKM


MAYIS2014 17 Mayıs Cumartesi 20 Mayıs Salı

20.00

KÜLTÜR SANAT

ETKİNLİKLERİ

Esat Kabaklı Konseri

11.00-14.00 Bilge Tavşan Ormanda / Çocuk Oyunu

21 Mayıs Çarşamba

19.00

22 Mayıs Perşembe

11.00-14.00

22 Mayıs Perşembe

SKM İGM

Taş Plak Dinletisi / Sacit Cavşak

BMS

Kaf Dağının Mutluluk Çiçeği / Çocuk Oyunu

MYKM

20.00

İBB Mehter ve Bando Takımı Konseri

SKM

23 Mayıs Cuma

20.00

Fatih Yaman Konseri

SKM

24 Mayıs Cumartesi

12.00

Oyuncaklar / Çocuk Oyunu

SKM

24 Mayıs Cumartesi

20.00

24 Mayıs Cumartesi

20.30

24 Mayıs Cumartesi

21.00

26 Mayıs Pazartesi

14.00

27 Mayıs Salı

11.0014.00

Ayşe’nin Rüyası / Çocuk Oyunu

İGM

28 Mayıs Çarşamba

14.00

Eli Dursa Ayağı mı Durmuyor? / Psk. Merve Karabiber

MYKM

11.00-14.00 Çarpım Tablosu / Çocuk Oyunu

MYKM

29 Mayıs Perşembe

Bir Radyo Gösterisi / Gönül Dostu Şener, Hopdedik Ayhan, Erkan Koç, Afrikalı Ali Necip Fazıl Kısakürek’i Şiirleri İle Anma / İbrahim Sadri, Seyfullah Kartal, Y.Ö.Özburun, Niyazi Gedik Mehmet Güntekin Konseri / İstanbul Fasıl Topluluğu Futbolun Mutfağındakiler / Cevdet Ünüvar / İmza-Söyleşi

SKM SGST SGST HÖAL

29 Mayıs Perşembe

20.00

Yaslıada / Yetişkin Oyunu

SKM

30 Mayıs Cuma

20.00

Murat Ceylan’la Gönül Türküleri

SKM

31 Mayıs Cumartesi

14.30

Mesnevi Sohbeti / M. Fatih Çıtlak

SKM

31 Mayıs Cumartesi

20.00

Vedat Bilir Konseri

SKM

SKM (Sultanbeyli Kültür Merkezi), MYKM (Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi), İGM (İstanbulensis Gençlik Merkezi), BMS (Belediye Meclis Salonu) AİHO (Aydos İmam Hatip Ortaokulu), SEML (Sultanbeyli Endüstri Meslek Lisesi), MAEO (Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu), AİOO (Anafartalar İlk ve Ortaöğretim) SGST (Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri), HÖAL (Hüsnü Özyeğin Anadolu Lİsesi)


ETKİNLİK NOTLARI Etkinlik

Yer

Tarih


SULTANBEYL‹ BELED‹YES‹

KÜLTÜR VE SOSYAL ‹ŞLER MÜDÜRLÜ⁄Ü AYLIK KÜLTÜR VE SANAT REHBER‹

YIL: 4 SAYI: 28, MAYIS 2014 SULTANBEYL‹ BELED‹YES‹ ADINA SAH‹B‹

HÜSEY‹N KESK‹N Belediye Başkan› GENEL KOORD‹NATÖR

ZAFER SÖĞÜTÇÜ Başkan Yard›mc›s› GENEL SANAT YÖNETMEN‹

Kültür ve Sosyal ‹şler Müdürü FOTO⁄RAF ED‹TÖRÜ

GÖKMEN KANBERO⁄LU KÜLTÜR DÜZENLEME KURULU

FAT‹H B‹R‹NC‹ MUAMMER AYDO⁄DU KADER ÇEL‹K MESUT B‹LG‹N M. KEMAL KÖRO⁄LU ZEYNEP SELMA KUMBAR TASARIM

‹LKE AJANS ORGAN‹ZASYON

AKKURTLAR TURİZM ve ORGANİZASYON


Sultanbeyli

Kültürümüz Kimliğimizdir

facebook.com/sultanbeylibel facebook.com/sultanbeylikultur twitter.com/sultanbeylibld twitter.com/sultanbeylikltr

Profile for Sultanbeyli Belediyesi

Mayıs 2014 Kültür Sanat Etkinlikleri  

Sultanbeyli Belediyesi Mayıs 2014 Kültür Sanat Etkinlik Bülteni

Mayıs 2014 Kültür Sanat Etkinlikleri  

Sultanbeyli Belediyesi Mayıs 2014 Kültür Sanat Etkinlik Bülteni

Advertisement