Page 1

Daha temiz bir Sultanbeyli için Sultanbeyli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde çalışmalarına devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların rahatsız olmaması için çalışmalarını hızlandırdı. Her gün düzenli olarak sahada temizlik çalışmalarına devam eden ekipler, vatandaşların yaz aylarında sıklıkla kullandığı orman alanlarını da temizledi.

Sultanbeyli www.sultanbeyli.bel.tr

048 01 Haziran 2014

038

Gölet Parkı’nda İlk Etkinlik Sultanbeyli Belediyesi açılışı Mart ayında gerçekleşen Gölet Parkı’nda ilk etkinliğini düzenledi.

088

Merkez Camii ve Kat Otopark Hayırlı Olsun Zabıta Müdürlüğü Huzurumuz İçin Toplandı Sultanbeyli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaptığı toplantıyla çalışmalarını değerlendirdi.

Merkez Camii ve Kat Otopark Projesi’nde çalışmalar başladı. Başkan Keskin yeni projenin 2014 yılının vizyon çalışmaları arasında yer aldığını belirterek, Merkez Camii ve Kat Otopark Projesi’nin hayırlı olmasını diledi.

Şampiyonlar Ligi Kupası Real Madrid’in

811

Otopark Sorununa Çözüm Olacak

8

Merkez Camii ve Kat Otopark Projesi’nde çalışmalar başladı. Yaklaşık 21 bin metrekare alanda yapılacak olan çalışmalarda Merkez Camii yeniden inşa edilecek. Cami önünde 3 bin metrekarelik bir meydan olacak ve meydanın altında 4 katlı, 350 araçlık bir otopark hizmet verecek. Otoparkın hizmete girmesiyle Sultanbeylilerin yaşadığı otopark sorunu da önemli ölçüde azalacak.

Boğaz Gezileri Rağbet Görüyor

804


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 KÜLTÜR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Sultanbeylililer Boğazda Buluştu Sultanbeyli Belediyesi her yıl vatandaşlara yönelik olarak boğaz gezileri düzenliyor. Bu senede gerçekleşen boğaz gezilerine vatandaşların yoğun ilgisi vardı.

8

Boğaz gezileriyle ilçe sakinlerine şehrini tanıtan Sultanbeyli Belediyesi geleneğini bu senede bozmadı. Mayıs ayı içerisinde vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen boğaz gezileriyle ilçe sakinleri İstanbul’un eşsiz güzelliklerini keşfetme imkanı buldu.

Soma Faciasının Gölgesinde 19 Mayıs 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri Soma’da yaşanan facianın gölgesinde gerçekleşti.

8

19 Mayıs törenleri bu sene buruk geçti. Soma’da gerçekleşen faciadan dolayı kutlamalar iptal edildi. Sultanbeyli Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelek sunma töreni gerçekleşti ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören son buldu.

Müzeler Haftası Etkinliği Sultanbeyli Belediyesi ülkemizin kültür varlıklarını daha yakından tanıtmak, eski eserlerin sergilendiği müzelerin önemine dikkat çekmek amacıyla İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne gezi düzenledi.

8

Sultanbeyli Belediyesi tarafından 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında Arkeoloji Müzesi’ne gezi düzenledi. Anafartalar İlk ve Ortaokulu’ndan geziye katılan bir grup öğrenci İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne götürüldü. Öğrencilerde müzelere karşı farkındalık oluşturuldu.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

KÜLTÜR 03

Gölet, Etkinliklerin Yeni Adresi Sultanbeyli Belediyesi açılışı Mart ayında gerçekleşen Gölet Parkı’nda ilk etkinliğini Necip Fazıl Kısakürek’i anarak düzenledi.

8

Sultanbeyli Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek’i Gölet Parkı’nda düzenlediği etkinlikle andı. Gölet amfide gerçekleşen etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Havanın güzel olması ve Gölet’in eşsiz güzelliği etkinliğe katılımı üst seviyelere çıkardı. Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, “25 yıldır beklediğimiz Gölet Parkımızdaki ilk etkinliğimizi Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i anarak gerçekleştiriyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin büyük desteği ve bizim de katkılarımızla ilçemiz devasa bir sosyal yaşam alanına kavuştu. Gönlümüz buranın hep ilk günki gibi kalmasından yana” dedi. Necip Fazıl Kısakürek’in milletimizin yetiştirdiği en büyük fikir adamlarından ve şairlerden olduğunu ifade eden Söğütçü,

üstadı anlamanın yolunun eserlerini okumaktan geçtiğini sözlerine ekledi. Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü’nün ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, “Bu akşam hayatı büyük sıkıntılarla geçen ama hiç bir sıkıntı karşısında yılmayan, ideallerinden vazgeçmeyen büyük üstadı anıyoruz. Üstadın hayatını ve eserlerini okuyarak anlamlandırmalıyız” dedi. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe’de, “Necip Fazıl büyük bir fikir ve duygu adamıydı. Zor zamanlarda yazmanın cesaretini gösterdi. Milletimizin öz değerlerini korudu” dedi. Konuşmaların ardından İbrahim Sadri, Seyfullah Kartal, Yusuf Özkan Özburun, Niyazi Gedik ve Mehmet Güntekin Necip Fazıl’ın ölümsüz şiirlerini seslendirdi. Ardından İstanbul Fasıl Topluluğu konser verdi.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

04 02 ÇEVRE KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Daha Temiz Bir Sultanbeyli İçin Sultanbeyli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde çalışmalarına devam ediyor.

8

Temizlik İşleri Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların rahatsız olmaması için çalışmalarını hızlandırdı. Her gün düzenli olarak sahada temizlik çalışmalarına devam eden ekipler, vatandaşların yaz aylarında sıklıkla kullandığı orman alanlarını da temizledi. OLUMSUZ DURUMLARDA ANINDA MÜDAHALE Vatandaşlardan gelen taleplere anında cevap veren temizlik işleri birimi, her gün bir mahallede tüm araziyi temizliyor. Evsel atıkları gün aşırı toplayan ekipler,

daha temiz bir Sultanbeyli için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler vatandaşlardan gelen istek üzerine bazı noktalara çöp konteyneri koyuyor ve kullanılmış ev eşyalarını vatandaşların kendileriyle irtibata geçmesi durumunda hemen alıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bu faaliyetlerin yanı sıra ambalaj, elektronik ve ömrünü tamamlamış lastik atıkları toplayıp geri dönüştürüyor. Geri dönüşümle hem ülke ekonomisine hem de çevre sağlığına katkı sunuluyor.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

06 02 PROJE KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Merkez Camii ve Kat Otopark Projesi Başladı Merkez Camii ve Kat Otopark Projesi’nde çalışmalar başladı. Bir yıl gibi kısa bir sürede bitirilmesi planlanan proje, 21 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve kent meydanı 3 bin metrekare genişleyecek.

8

Sultanbeyli büyük bir projeye daha kavuşuyor. Geçtiğimiz günlerde ihalesi tamamlanan Merkez Camii ve Kat Otopark Projesi’nde çalışmalar başladı. Yaklaşık 21 bin metrekare alanda yapılacak olan çalışmalarda Merkez Camii yeniden inşa edilecek. Cami önünde 3 bin metrekarelik bir meydan olacak ve meydanın altında 4 katlı, 350 araçlık bir otopark hizmet verecek. Otoparkın hizmete girmesiyle Sultanbeylilerin yaşadığı otopark sorunu da önemli ölçüde azalacak. Yetkililer ilçenin hem büyük bir camiye kavuşacağını hem de kent meydanının 3 bin metrekare daha

büyüyeceğini ifade ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin projeyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğünü ifade ederek, “İstanbul Büyükşehir Belediyemize projemizi sunduk, bu hizmete olan ihtiyacımızı her platformda dile getirdik. Sayın Başkanımız Kadir Topbaş’a konuya gösterdiği hassasiyet ve destek için teşekkür ediyorum” dedi. Yeni başlayan projenin yaklaşık 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirilmesinin planlandığını kaydeden Başkan

Keskin, “İlk etapta çalışmanın yapılacağı alanda bulunan Hasan Ali Yücel İlkokulu’nun yıkımı gerçekleşti. Öğrencilerimiz ve aileleri mağdur olmasın diye yıkılan okulumuzun hemen üst tarafına yeni bir okul inşa edilmesini sağladık ve bu okulumuzun öğrencilerini oraya naklettik. Önümüzdeki günlerde de mevcut Merkez Camii’nin yıkımını gerçekleştireceğiz ve çalışmalar böylece daha da hızlanacak” şeklinde konuştu. Yeni projenin detayları hakkında da bilgiler veren Başkan Keskin, “Projenin

toplam alanı 21 bin metrekare olarak tasarlandı. Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi ile harmanlanan cami, yaklaşık 700 kişilik olacak. Cami önüne 3 bin metrekarelik bir meydan yapılması planlanıyor. Meydanın altında 4 katlı 350 araçlık bir otopark inşa edilecek. Meydanda cami derneği için mekan, kütüphane, kadın erkek ayrı abdest alma yerleri ve lavabolar, çocuk emzirme odaları olacak. Cami meydanı peyzaj düzenlemeleri ve ışıklandırma çalışmalarıyla kendine özgü motifleri barındıracak. Cami tamamen ibadet amaçlı olarak tasarlandı dedi.“


Sultanbeyli YIL: 1 SAYI: 14/ 01 HAZİRAN 2014 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Nizamettin Arslan Danışma Kurulu Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar

Sorumlu Yazı işleri Müdürü Birol Alpat

Tasarım Ömer Aydın / Giray Arslan

Editör Hamdi Çakır

Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

08 02 SULTANBEYLİ KÜLTÜR

Daha Yaşanabilir Sultanbeyli İçin Sultanbeyli Belediyesi, ilçe genelinde asfalt ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de ilçe genelinde devam eden tüm çalışmaları yerinde inceliyor ve ekiplerden çalışmalar hakkında bilgiler alıyor.

8

Sultanbeyli Belediyesi ilçe genelinde asfalt ve tretuar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin sık sık sahada çalışmaları inceliyor ve çalışmalar hakkında bilgiler alıyor. Asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Başkan Keskin, Sultanbeyli’nin eksiklerinin yavaş yavaş giderildiğini ifade etti. ilçe genelinde birçok mahallede çalışmaların aralıksız sürdüğünü kaydeden Başkan Keskin, “Sultanbeyli genelinde birçok mahallemizde şu anda çalışma var. Asfalt, kaldırım ve tretuvar çalışmalarımız çok hızlı ilerliyor. Yaptığımız hizmetlerle ilçemizin çehresini değiştiriyoruz ve gelişmesine katkı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Zabıta Müdürlüğü Huzurumuz İçin Toplandı Sultanbeyli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaptığı toplantıyla çalışmalarını değerlendirdi. Toplantıya Zabıta Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan’da katıldı.

8

Sultanbeyli halkının huzurlu bir ortamda yaşamlarını devam ettirmeleri için üstün gayret gösteren zabıta ekipleri yaptığı toplantıyla çalışmalarını değerlendirdi. Belediye Büyük Salon’da gerçekleştirilen toplantıya Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan, Zabıta Müdürü Salih Nur ve çok sayıda personel katıldı. Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan toplantıda yaptığı konuşmada, “Zabıta belediyemizin dışa bakan yüzüdür. Bugüne kadar belediye olarak başarılı çalışmalara imza attık. Sultanbeyli’nin gelişimine hep birlikte şahit olduk” dedi. Sultanbeyli’nin önümüzdeki dönemde daha güzel hizmetlere kavuşacağını

ifade eden Arslan, “Sultanbeyli’ye karşı sorumluluklarımız bulunuyor. Elimizden gelen hizmetin en iyisini yapmak durumundayız. Zabıta personeli olarak bizler halkımızın huzurunu ve güvenini sağlamak durumundayız. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi. DENETIMLER DEVAM EDIYOR Zabıta Müdürü Salih Nur toplantıda ekiplerin yaptığı periyodik çalışmalardan bahsetti. Zabıta ekiplerinin rutin denetimlerinin devam ettiğini kaydeden Nur, Sultanbeyli genelinde yürütülen denetimler hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan ve Zabıta Müdürü Salih Nur, personelin sorularını cevapladı.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 10 SPOR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Şampiyonlar Ligi Kupası Real Madrid’in UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Real Madrid, Atletico Madrid’i uzatmalarda 4-1 yenerek kupayı kazandı.

8

Lizbon’da oynanan ve uzatmalara giden final maçında ezeli rakibi Atletico Madrid’i 4-1 yenilgiye uğratan Real Madrid Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu. Her iki tarafın da kontrollü başladığı maçta dengeyi bozan kornerden gelen topu kafa vuruşuyla Real Madrid ağlarına gönderen Diego Godin oldu. Real Madrid’in kalecisi Iker

Casillas’ın hatasının golde büyük katkısı vardı. İlk yarı bu skorla sona erdi. İkinci yarı Atletico Madrid’in skoru koruma, Real Madrid’in ise maça ortak olma arayışlarıyla başladı. Real Madrid’in şampiyonluk umutlarını yeşerten gol ise maçın son saniyelerinde üçüncü uzatma dakikasında geldi. Kornerden gelen topu kafa vuruşuyla Atletico ağlarına

gönderen Sergio Ramos maçı da uzatmalara taşımış oldu. İlk uzatma devresi golsüz sona erdi. Maçın 110. dakikasında Gareth Bale kafa vuruşuyla Real Madrid’e zaferi müjdeleyen golü getirdi. Galibiyeti perçinleyen diğer iki gol ise Marcelo ve Ronaldo’dan (penaltı) geldi. Maçın son düdüğüyle birlikte Real Madrid Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu.


Profile for Sultanbeyli Belediyesi

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 01 Haziran 2014 Sayısı

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 01 Haziran 2014 Sayısı

Advertisement