Page 1

028

Kitabı Oku Ödülü Al Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi hayat geçirdiği projeyle 500 kadını farklı yazarlarla buluşturacak.

Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi hayata geçirdiği projeyle ilçede farkındalık oluşturuyor. Kadın Meclisi öğretmen Sezen Alkan’ın katkılarıyla hazırladığı Kadın Yazarlar Kadın Okuyucularıyla

Buluşuyor projesiyle 500 kadını, kadın yazarlarla buluşturacak. Tanıtımı yapılan projenin katılımcılarına Sibel Eraslan’ın Hazreti Hacer Zemzem’in Annesi kitabı verildi.

Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

038 Beştepe’de Önemli Görüşme

15 Nisan 2015

3. Lig’e Sultan Geldi

Sultanbeyli Belediyespor Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9. Grubu şampiyon olarak tamamladı ve adını 3. Lig’e yazdırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve bazı ilçe belediye başkanlarını kabul etti.

Sultanbeyli Belediyespor uzun zamandır hayalini kurduğu 3. Lig’e çıktı. BAL 9. Grubu şampiyon olarak tamamlayan takım, son oynadığı Elmasbahçeler Spor maçından da galip gelmesini bildi. Bursa Merinos Stadyumu’nda oynanan maçı Belediyespor 20. dakikada penaltıdan bulduğu golle 1-0 galibiyetle bitirdi.

078 Bu Hizmette Engel Yok

Kent Meydanı’na engellilerin akülü araçlarını kısa sürede şarj eden istasyon koyuldu.

078 Sultanbeyli’de Bahar Temizliği

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte ilçe genelinde bahar temizliğine başlandı.

068


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 KÜLTÜR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel instagram.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr youtube.com/sultanbeylibld

Kitabı Oku Ödülü Al Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi hayat geçirdiği projeyle 500 kadını farklı yazarlarla buluşturacak. Her ay bir yazarın kitabı üzerine yapılacak yarışma sonucunda ise dereceye girenlere ödüller verilecek.

S

ultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi hayata geçirdiği projeyle ilçede farkındalık oluşturuyor. Kadın Meclisi öğretmen Sezen Alkan’ın katkılarıyla hazırladığı Kadın Yazarlar Kadın Okuyucularıyla Buluşuyor projesiyle 500 kadını, kadın yazarlarla buluşturacak. Tanıtımı yapılan projenin katılımcılarına Sibel Eraslan’ın Hazreti Hacer Zemzem’in Annesi kitabı verildi. Katılımcılar 1 aylık sürede kitabı okuyacak ve 13 Mayıs’ta Sibel Eraslan’ın katılımıyla yapılacak olan programda yarışmaya katılmak isteyenlere sorular sorulacak. Ödüllü olacak yarışma sonucunda dereceye gireceklere çeşitli hediyeler verilecek. Yarışmanın birincisi ise ödül olarak Umre’ye gönderilecek. Kadın Meclisi Başkanı Gönül Çolak, projenin tanıtım programında, “Kadın Meclisi olarak kentlere, şehirlere, kadın bakışıyla, kadın dokunuşuyla farklılıklar, zenginlikler katmak istiyoruz. Özellikle kadınları hedef alan, kadınları hayatın merkezine çeken projelere çalışmalara imza atmaya çalışıyor. İlçemizin gelişmesine, her alanda mesafe kat etmesine bizde

kadınlar olarak gerekli desteği verme arzusundayız. Hiç bir fark gözetmeden, ilçemizdeki tüm kadınlarımızı kucaklamaya çalışıyoruz. Toplumda kadınlarımızın daha fazla katma değer oluşturabilmesi için çaba harcıyoruz” dedi. Sultanbeyli Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak Sultanbeyli’de bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Çolak, “Kısa süre önce Sultanbeyli’de görev yapan, aramızdan biri olan değerli öğretmenimiz Sezen Alkan’ın filizlendirdiği, olgunlaştırdığı ve bizim de sonuna kadar destek verdiğimiz bu proje, Sultanbeyli’de yeni güzelliklerin başlangıcı olacak. Bilgi çağı içerisindeyken toplum olarak dünya üzerinde iyi ve güzel bir yer edinmek istiyorsak biz kadınlar okumak, düşünmek ve buna bağlı olarak tartışmak sorgulamak, yapıcı eleştiride bulunmak ve üretmek zorundayız. Ancak bunlar gerçekleştiği zaman milletimiz gelişecek ve yeryüzünde tekrar ecdadına layık olduğu yeri alacaktır” şeklinde konuştu. Kent Konseyi Başkanı Reşat Atalar da, “Sultanbeylili kadınlar bugün bir ilke imza atıyor. Çok güzel ve

anlamlı bir proje” dedi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de, “Projenin ilçemize bir farkındalık kazandıracağına inanıyorum. En iyi dostumuz olan kitabı, kitap okumayı bu projeyle umarım tüm ilçemize yayarız. Sizler yarının büyüklerini yetiştiriyorsunuz. Üzerinizdeki yük her şeyden daha fazla. O yüzden bu projeyi çok önemsiyorum” dedi. AK Parti İlçe Başkanı ve Kent Konseyi üyesi Ali Sevinç’te yaptığı konuşmada projeye destek veren herkese teşekkür

etti. Özellikle gençlere yatırım yapmanın önemine dikkat çeken Sevinç, “Gençlerimizi okuyan anneler sayesinde kötülüklerden koruyabiliriz” şeklinde konuştu. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de, Dünyanın güçlü devletlerinin okuyarak büyüdüğünü ifade ederek, “Biz bir sıçrama yapmak istiyorsak, büyük medeniyetimizi ihya etmek istiyorsak çok okumamız çok çalışmamız lazım” dedi. Özefe Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e ve projeye katılan herkese teşekkür etti.


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

www.sultanbeyli.bel.tr instagram.com/sultanbeylibel youtube.com/sultanbeylibld

SULTANBEYLİ 03

Beştepe’de Önemli Görüşme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve bazı ilçe belediye başkanlarını Beştepe’de ki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Görüşmeye Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de katıldı.

C

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş ve bazı ilçe belediye başkanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı yemek, yaklaşık iki saat sürdü. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mülkiyet meselesinin çözümünde verdiği büyük destek

için teşekkürleri iletti. Yemeğe, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yanı sıra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Küçükçekmece Belediye Başkanı

Temel Karadeniz, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın katıldı.

Sultanbeylili Gençlere Yeni Proje TÜBİTAK’ın Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı’na başvuru yapan Sultanbeyli Belediyesi’nin “Yanıbaşımızdaki Yaşam” projesi hibe aldı.

S

ultanbeyli Belediyesi bilim ve toplum projeleri destekleme programı kapsamında 4004 Kodlu Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısına sunduğu “Yanıbaşımızdaki Yaşam” projesi TÜBİTAK tarafından desteklemeye layık görüldü. Çağrı kapsamında desteklenen 39 proje içerisinde sadece belediye olarak Sultanbeyli Belediyesi yer alıyor.

4004 kodlu Bilim ve Toplum Projeleri, bilginin topluma anlaşılır bir biçimde aktarılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla desteklenmesini amaçlıyor. Sultanbeyli Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında ilçedeki tüm ortaokul öğrencilerine

orman ekosistemi ve orman koruma hakkında farkındalık kazandırma çalışmaları yapılacak. Seçilen 160 öğrenciye doğa, orman, ekosistem ile ilgili bilimsel konu, kavram ve süreçleri gözlemleme ve uygulama ortamı sağlanılacak. Bu süreci anlamalarına ve anlamlandırmalarına imkan sağlayan oyunlar, eğitici çalışmalar ve etkinlikler yapılacak.

Projede; doğa kampı, tiyatro gösterimi, kompozisyon yazma, doğa ve orman oyunları, gezerek ve yerinde görerek beş duyu ile deneyimleme, doğa fotoğrafçılığı atölyesi, teorik doğa eğitimi, doğa bilimleri uzmanları ziyareti yöntemleri kullanılacak. Bu çeşitli öğrenme yöntemleri sayesinde öğrencilerin doğa hakkında bilgileri artacak ve farkındalık kazanacaklar.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

04 02 SULTANBEYLİ KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel instagram.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr youtube.com/sultanbeylibld

Başkan Keskin’den Esnafa Ziyaret Belediye Başkanı Hüseyin Keskin esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

B

elediye Başkanı Hüseyin Keskin kent meydanında, Şanlıurfa ve Hayat-Miraç caddelerinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşla sohbet etti. Keskin’e esnaf ziyaretinde AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik etti. Esnaf ziyareti esnasında yeni yapılan prestij caddelerin son durumunu, merkez camii çalışmalarını inceleyen Başkan Keskin yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Keskin Çalışmaları Yerinde İnceledi Belediye Başkanı Hüseyin Keskin sık sık ilçe genelinde devam eden projelerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler alıyor.

B

elediye Başkanı Hüseyin Keskin, ilçe genelinde devam eden projelerde incelemelerde bulundu. 400 Yataklı Devlet Hastanesi, yeni yapılan spor salonları, okullar, ilçeye yeni gelen yatırımlar, Aydos Kalesi, Merkez Camii, 4 katlı kapalı otopark ve meydan düzenlemesi, prestij caddeler ve üçüncü köprünün bağlantı yollarının Sultanbeyli’den geçen kısmında incelemelerde bulunan Başkan Keskin, yetkililerden de çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Devam eden projelerle ilgili bilgiler veren Başkan Keskin, “İlçemizi yeni projelerle kalkındırmaya devam ediyoruz. İlçemizde gerçekleşen her proje Sultanbeyli’nin kalkınmasına katkı sunuyor. Yoğun programlarımızdan fırsat buldukça projelerimizi yerinde inceliyorum, çalışmaları takip ediyorum” dedi.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

06 02 SPOR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel instagram.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr youtube.com/sultanbeylibld

3. Lig’e Sultan Geldi Sultanbeyli Belediyespor Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9. Grubu şampiyon olarak tamamladı ve adını 3. Lig’e yazdırdı.

S

ultanbeyli Belediyespor uzun zamandır hayalini kurduğu 3. Lig’e çıktı. BAL 9. Grubu şampiyon olarak tamamlayan takım, son oynadığı Elmasbahçeler Spor maçından da galip gelmesini bildi. Bursa Merinos Stadyumu’nda oynanan maçı Belediyespor 20. dakikada penaltıdan bulduğu golle 1-0 galibiyetle bitirdi. MAÇIN ARDINDAN BAYRAM HAVASI 90 dakikanın bitmesinin ardından hem maçın oynandığı stadyumda hem de Sultanbeyli’de bayram havası vardı. Maçı Belediyespor’un cefakar taraftarıyla stadyumda izleyen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, sahaya inerek futbolcuların,

taraftarın ve teknik ekibin sevincine ortak oldu. GÖLET STADYUMU TARIHI BIR AN YAŞADI Sultanbeyli Belediyespor şampiyonluk kutlamasını Gölet Stadyumu’nda yaptı. CNN Türk spor spikeri Emre Tilev’in sunumuyla başlayan kutlamalar, havai fişek gösteriyle son buldu. Başkan Keskin, kutlamalara katılarak futbolcuları, teknik ekibi ve taraftarları tebrik etti. Zorlu bir yolculuk geçirdiklerini kaydeden Başkan Keskin, Sultanbeyli Belediyespor’un Üçüncü Lig’i hakettiğini ifade etti. Kutlamalarda Teknik Direktör Hüseyin Aydoğan, kulüp başkan vekili Dursun Ali Kaba ve futbolcularda duygularını dile getirdi.


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

www.sultanbeyli.bel.tr instagram.com/sultanbeylibel youtube.com/sultanbeylibld

HİZMET 07

Bu Hizmette Engel Yok Sultanbeyli Belediyesi Kent Meydanı’na engellilerin akülü araçlarını kısa sürede şarj eden istasyon koydu.

S

osyal belediyecilik alanında yeni uygulamalar hayata geçiren Sultanbeyli Belediyesi Kent Meydanı’na engelli akülerin şarj edilebileceği istasyon koydu. Akülü engelli araçlar cihaz ile ortalama 45 dakikada şarj ediliyor ve cihazda aynı anda 3 araç şarj olabiliyor. Engelli araçları şarj istasyonu Sultanbeyli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü personeli elektronik teknisyeni Ömer Eryiğit tarafından tasarlandı ve hizmete sunuldu. İlçe sakinleri bu uygulamadan memnun kaldı.

Sultanbeyli’de Bahar Temizliği Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Sultanbeyli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde bahar temizliğine başladı.

T

emizlik İşleri Müdürlüğü bahar temizliğine başladı. Vatandaşların rahatsız olmaması için çalışmalarını hızlandıran ekipler ilçe genelinde her gün düzenli olarak sahada çalışmalarına devam ediyor. OLUMSUZ DURUMLARDA ANINDA MÜDAHALE

Vatandaşlardan gelen taleplere anında cevap veren temizlik işleri birimi, her gün bir mahallede tüm araziyi temizliyor. Evsel atıkları gün aşırı toplayan ekipler, daha temiz bir Sultanbeyli için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler vatandaşlardan gelen istek üzerine bazı noktalara çöp konteyneri koyuyor ve kullanılmış ev eşyalarını vatandaşların kendileriyle irtibata geçmesi durumunda hemen alıyor.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel instagram.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr youtube.com/sultanbeylibld

08 02 SULTANBEYLİ KÜLTÜR

Başkan Keskin’den Bosna’ya Ziyaret Belediye Başkanı Hüseyin Keskin kardeş belediye Jajce’ye bir heyetle ziyaret gerçekleştirdi.

B

osna Hersek’in Jajce şehriyle Sultanbeyli Belediyesi 2012 yılında kardeş belediye oldu. Gerekli protokollerin imzalanmasının ardından belediyeler karşılıklı olarak çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de beraberindeki heyetle birlikte Jajce’ye çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Keskin, Bosna Hersek ile Türkiye arasında tarihi bağların bulunduğuna işaret ederek, kardeş belediyele Jajce’ye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Daha önce kardeş belediyeden bir ekibi Türkiye’de ağırladıklarını belirten Başkan Keskin, “Tarihi ve dini bağlarımızın olduğu Bosna bizim için önemli. Ziyaretimizde adeta bir tarih canlandı. Bu denli güçlü bağlarımızın olduğu bir ülkeden kardeş şehrimizin olması bizi fevkalade memnun etmiştir’’ dedi.

Sultanbeyli’de Kutlu Doğum Coşkusu İslam Peygamberi’nin doğumunun kutlandığı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında Sultanbeyli’de özel program düzenlendi.

S

ultanbeyli’de Kutlu Doğum Haftası ruhuna uygun olarak kutlandı. 6 gün süren etkinliklerle yüzlerce kişi katıldı. Programlarda konuşan İlçe Müftüsü Burhan Keleş, Hz. Peygamberin hayatından, ahlakından ve özelliklerinden bahsederek, Kutlu Doğum programlarının İslam Peygamberi’ni tanıtmaya vesile olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ise “Diyanet İşleri Başkanlığımıza, özelde de ilçe Kaymakamlığımıza ve Müftülüğümüze bu güzel programlar için teşekkür ediyorum. Programlar kapsamında ayrıca kitap fuarının da olması etkinlikleri bir hayli zenginleştirdi. Fuarda inanıyorum ki birbirinden değerli kitaplar bulunuyordur. Şimdiden emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kutlu doğum etkinlikleri manevi iklimlerin en güzelinin yaşanmasına ve toplumumuzda peygamberimizin yüce kişiliğinin anlaşılmasına

katkı sunuyor. Etkinlikler kapsayıcı ve aydınlatıcı oluyor. O’ki alemlere rahmet olarak gönderildi. Sevginin, saygının, hoş görünün yer yüzündeki temsiliydi. Yaşantısıyla bizlere en güzel örnek oldu. Her zaman ışığımız oldu. Bizler sevgili peygamberimizin ardından giderek iyiyi öğrendik. İşte bu programlarda sevgili peygamberimizi biraz daha tanıyoruz” dedi. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de Kutlu Doğum etkinliklerinin amaçlarından, Hz. Peygamberin yaşantısından ve kişiliğinden bahsederek, “Bugün Müslüman toplumun içinde bulunduğu durum Efendimizin düsturlarını içselleştirmemesinden, kendi hayatına tam olarak tatbik etmemesinden kaynaklı. Efendimizi çok seviyoruz. Hayatımıza onun düsturlarını tatbik noktasında sıkıntılar var” şeklinde konuştu. Programlarda ayrıca katılımcılara gül dağıtıldı.


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

www.sultanbeyli.bel.tr instagram.com/sultanbeylibel youtube.com/sultanbeylibld

SULTANBEYLİ 09

Ensar Vakfı Hayırlı Olsun Ensar Vakfı Sultanbeyli Şubesi yapılan görkemli törenle hizmete girdi.

E

nsar Vakfı Sultanbeyli’de hizmetine başladı. Yapılan görkemli açılışa önemli isimler katıldı. Açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kökünün neye dayandığını ve 2023 hedeflerinin, 2053 hedeflerinin, 2071 hedeflerinin neye doğru olduğunu iyi idrak etmemiz gerekiyor. Ensar Vakfımızın İstanbul’daki 29’uncu şubesi Türkiye’deki de 140’ıncı şubesi biraz evvel başkanımız öyle bilgi verdiler, açılışında beraberiz. Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şiirinde dile getirmiş olduğu, o önemli duruş, o önemli inancın ve imanın çok iyi bir şekilde nesilden nesile aktarılması gerekiyor. Bu ruhla Çanakkale’de ki ruhla dünyadaki yerimizi, dünya diplomasisi içerisindeki yerimizi

daha da sağlamlaştırmamız gerekiyor ve aynı zamanda birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizin teminatı olan bu ruhu iyi kavramamız gerekiyor” dedi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de, “Artık vakfımız, Sultanbeyli şubesini bizlere emanet ediyor. Bizler vakfımızın bu eserine sahip çıkacağız. Ensar Vakfımız gençlerin geleceğini düşünen, kendilerini bu ülkeye adamaları için her türlü gayreti sarf eden bir kuruluşumuzdur” diye konuştu. Bilal Erdoğan ise “Toplumun bütün katmanlarının, bütün kesimlerinin sivil toplum üzerinden daha yakın olarak süreçlere dahil olması ve artık hakikaten Türkiye’nin 2023 hedeflerinin içerisinde

emeği ile var olmak isteyen vatandaşlarımızın bu şekilde katkıda bulunması vesilesiyle Ensar Vakfı gibi vakıflarımızın, TÜRGEV gibi vakıflarımızın İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı gibi vakıflarımızın, derneklerimizin çalışmalarına vaktimiz olduğunca katkıda bulunmak durumundayız. Hiçbir yerde sivil toplum işine katılmıyorsak dahi çocuğumuzun okul aile birliğinde muhakkak görev almalıyız. En azından çocuğumuzun okul aile birliğinde görev almalıyız ki en başta çocuğumuzun bunun ötesinde de gelecek nesillerin inşasında üzerimize düşeni yapmış olalım” dedi. Vakfın Sultanbeyli Şube Başkanı Ali Tombaş da, “Ensar Vakfı, insanı esas alan, insan için

çalışan, insana hizmet eden, vakıf çalışmasıyla ensar ruhunu yeniden yaşamak, yaşatmak hedefiyle, iyi bir nesil yetiştirmek için çalışıyor ve çabalıyor. En büyük hizmet insana yapılan hizmettir düsturuyla yola çıkmış bu güzel oluşumun, bu güzide vakfın içerisinde bulunmaktan, bu hayırlı çatı altında yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi. Açılışta AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç’te söz alarak, “Ensar Vakfı artık Sultanbeyli’mizde hizmet verecek. Vakfımızın kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe de vakfın açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


www.sultanbeyli.bel.tr

02 10 MAHALLELERİMİZ KÜLTÜR

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013 facebook.com/sultanbeylibel instagram.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr youtube.com/sultanbeylibld

Abdurrahmangazi Mahallesi Hızla Kalkınıyor Sultanbeyli Bülteni olarak mahallelerimizi kaleme aldığımız bölümümüzde bu sayımızda Abdurrahmangazi Mahallesi’ni kaleme alıyoruz. Mahallede yaşanan gelişmeleri ve yapılan yatırımları mahalle muhtarı Üzeyir Akhan ile konuştuk.

2

9 yıldır Abdurrahmangazi Mahallesi’nde ikamet eden ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde göreve gelen Üzeyir Akhan, mahallenin son durumu hakkında bilgi aktardı. Mahallenin her geçen gün kalkındığını söyleyen Akhan, “Mahallemizde güzel çalışmalara imza atıldı. Abdurrahmangazi Mahallesi Sultanbeyli’nin merkez mahallesi olarak kabul edilebilir. Birçok kamu kurumu mahallemizde hizmet veriyor. Sultanbeyli’yi bizim mahallemiz temsil ediyoruz diyebiliriz” dedi. Abdurrahmangazi Mahallesi’nin altyapı sorunlarını aştığını ifade eden Akhan, “Mahallemizin altyapı sorunu bulunmuyor diyebiliriz. Asfaltsız yolumuz bulunmuyor. Kaldırım oranımızda

hemen hemen yüzde 80’lerde. Mahallemizde yeterince park yok ve park için arsamızda mevcut değil. Okul konusunda da sıkıntılarımız bulunuyor. Kale Caddesi’nde bulunan okulumuz bu eğitim öğretim yılında hizmete girince biraz olsun bu konuyu aşmış olacağız. Mahallemizden geçen deremizin ıslahının yapılmasını arzu ediyoruz. Bu konuda gerek ilçe belediyemizden gerekse de İBB’den bilgiler alıyoruz. Mahallemizi ilgilendiren bir diğer konu ise Mehmet Akif ilkokulu’muzun oraya minübüslerin çıkmasını arzu ediyoruz. Bu halkımızın en çok talep ettiği konuların başında geliyor. Birde Petrolyolu Caddesi ile Ferah Caddesi kesişimine ışıklandırma yapılması için çaba gösteriyoruz” dedi.

Üzeyir Akhan


Sultanbeyli YIL: 2 SAYI: 30 / 15 NİSAN 2015 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Ayhan Koç Danışma Kurulu Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar

Sorumlu Yazı işleri Müdürü Birol Alpat

Tasarım Giray Arslan / Ömer Aydın

Editör Hamdi Çakır

Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat

Basım Yeri Görsel Dizayn Ofset Matbaacılık Tic. Ltd. Şti. Atatürk Bulvarı Deposite İşm. A Blok Kat: 4 No: 405 İkitelli OSB Başakşehir/İSTANBUL


Profile for Sultanbeyli Belediyesi

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 15 Nisan 2015 Sayısı

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 15 Nisan 2015 Sayısı

Advertisement