Page 1

Hizmette 25. Yıl Sultanbeyli Belediyesi kuruluşunun 25. yılı için vefa programı düzenledi.

Sultanbeyli Belediyesi hizmetteki 25. yılını düzenlediği vefa programıyla kutladı. Düzenlenen vefa programına ilçede daha önce görev

yapmış Kaymakamlar, Belediye Başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, daire amirleri, birim müdürleri, muhtarlar, belediye çalışanları katıldı.

Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

088 15 Aralık 2014

Bizim Projelerimizin Merkezinde Gençler Var 038 İstanbulkart Başvuru Merkezi Hizmete Başladı

Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’yla birlikte yürütmekte olduğu Hayatı Seviyorum projesinin tanıtımı yapıldı. Tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin tüm projelerinin merkezinde gençlerin olduğunu söyledi.

068

İstanbulkart başvuru merkezi, Sultanbeylililerin ayağına geldi.

038 Sultanbeyli Dört Mevsim Rengarenk Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, her mevsim Sultanbeyli’yi süslüyor.

108

Başkan Keskin 15 Mahalleyle Buluştu Başkan Yardımcılarını mahallelere sorumlu kılan Başkan Keskin, 15 mahalleden vatandaşlarla biraraya geldi.

Başkan Yardımcıları ve Müdürler Arazide Denetim Yaptı Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ilçe genelinde devam eden tüm çalışmaları yerinde denetledi.

108


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 KÜLTÜR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

Aşkın Kanatlarında Gönüller sultanı Hz. Mevlana vuslatının yıldönümünde Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel programla anıldı.

R

abbine duyduğu aşktan dolayı, ölümünü sevgiliye kavuşma anına benzeten Hz. Mevlana’yı anlama ve anlatma amacıyla Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Programa katılanlar, sevgi ve hoşgörü mimarı Mevlana’yı her yönüyle tanıma imkanı buldu. Programa ilçe sakinlerinin ilgisi büyüktü. Aşkın Kanatlarında programında Mehmet Emin Ay ve Mustafa Demirci Hz. Mevlana’yı anlattı.

Kültür Platformu Üyeleri Konya’da Buluştu Hem Geziyorlar Hem de Çekiyorlar Fotoğraf atölyesi İstanbul’un tarihi mekanlarına düzenlediği gezilerle hem geziyor hem de fotoğraf eğitimi alıyor. Sultanbeyli’de fotoğraf çekmeye merak saranların katıldığı fotoğraf atölyesi öğrencileri gezerek fotoğraf çekmeyi öğreniyor. Geçtiğimiz aylarda Beyazıt Meydanı’nda fotoğraf çekimi yapan atölye öğrencileri bu ay Harbiye Askeri Müzesi’nde çekim yaptı. Önce Aydos Seminer Salonu’nda teorik eğitimle başlayan gün ardından uygulamalı eğitim gezisi için Harbiye Askeri Müze’de devam etti. Harbiye Askeri Müze Komutanlığı’nda rehber eşliğinde müzeyi gezen katılımcılar aynı zamanda kapalı ortamda fotoğraf çekim teknikleri hakkında uygulamalı çalışmalar yaparak fotoğraf çekimleri yaptı.

Kültür Platformu üyeleri fırsatlardan yararlanmaya devam ediyor. Platform üyeleri Bursa ve Edirne gezilerinin ardından da Hz. Mevlana’nın Vuslat yıl dönümünde Konya’ya ziyaret gerçekleştirdi.

K

ültür Platformu üyeleri Türkiye’nin önemli tarihi mekanlarını gezmeye devam ediyor. Platform üyeleri Edirne ve Bursa’nın ardından Konya’yı da gezme imkanı buldu. Etkinliklere katılmak isteyenlerin tek yapması gereken www.kulturplatformu.com adresinden platforma üye olmak. KÜLTÜR PLATFORMU NEDIR? Kültür Platformu, Sultanbeyli’de kültürel bilincin gelişmesine katkı sağlayacak, toplumun her kesiminden paydaşları bir araya getirmek ve birlikte yapılacak kültürel çalışmalarla insanımıza değer katma amacıyla oluşturuldu. Sultanbeyli Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen “Kültür Platformu” projesi kapsamında platform üyelerine sezon sonunda sertifika verilecek.


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

www.sultanbeyli.bel.tr

SULTANBEYLİ 03

İstanbulkart Başvuru Merkezi Hizmete Başladı İstanbulkart başvuru merkezi, Sultanbeylililerin ayağına geldi. İETT noktası, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde, Sultanbeyli Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda hizmete başladı.

S

ultanbeyli İETT kart başvuru merkezi hizmete başladı. Battalgazi Mahallesi’nde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde Sultanbeyli Belediyesi’nin tahsis ettiği yerde hizmete başlayan merkeze günlük 50 kişinin başvuru yapması bekleniyor. Haftanın beş günü 08.00-16.30 saatleri arasında açık olacak merkezin, talebe göre çalışma saatleri yeniden düzenlenecek. Başvuru merkezinde İETT kartlarının hepsi için işlem yapılabiliyor.

Sultanbeyli Dört Mevsim Rengarenk Sultanbeyli Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçenin birçok noktasına diktiği mevsimlik çiçeklerle Sultanbeyli’yi süsledi.

S

ultanbeyli dört mevsim rengarenk. Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, her mevsim Sultanbeyli’yi süslüyor. Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde ekipler ilçenin birçok noktasına diktikleri binlerce mevsimlik çiçeklerle Sultanbeyli’nin güzelliğine güzellik kattı. Bu uygulama ilçe sakinleri tarafından da takdirle karşılandı.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

04 02 SULTANBEYLİ KÜLTÜR

Sultanbeyli Kadın Meclisi İlk Oturumunu Yaptı Sultanbeyli Kadın Meclisi, ilk oturumunu Belediye Meclis Salonu’nda yaptı.

K

ent Konseyi çatısı altında oluşturulan Sultanbeyli Kadın Meclisi ilk oturumu gerçekleştirdi. Kent Konseyi Başkanı Reşat Atalar, Kadın Meclisi oturumunun açılış konuşması yaptı. Kent Konseyi’nin ve Kadın Meclisi’nin misyonundan bahseden Atalar, kentlilik bilicine kent konseyinin sunduğu katkılara değindi. Atalar’ın ardından söz alan Kadın Meclisi Başkanı Gönül Çolak da, Kadın Meclisi olarak ilk oturumlarını yaptıklarını ifade etti. Kentlere, şehirlere, kadın bakışıyla, kadın dokunuşuyla farklılıklar, zenginlikler katmak istediklerini ifade eden Çolak, “Türkiye son dönemde demokrasi anlamında mesafeler kat ederken, kadınlarımızda bu gelişmeden olumlu olarak etkilendi. Yok sayılan, ötekileşen kadınlarımızın bugün sesleri daha gür, daha hür çıkıyor” dedi. Kadın Meclisi’nin Sultanbeyli’de kadınları hayatın merkezine çeken projelere, çalışmalara imza atmaya çalışacağını kaydeden Çolak, “İlçemizin gelişmesine, her alanda mesafe kat etmesine bizde kadınlar olarak gerekli desteği verme arzusundayız. Hiç bir fark gözetmeden, ilçemizdeki tüm kadınlarımızı kucaklamaya çalışacağız. Toplumda kadınlarımızın daha fazla katma

değer oluşturabilmesi için çaba harcayacağız” ifadelerini kullandı. Gönül Çolak’ın ardından söz alan Başkan Danışmanı Gülten Teoman da Sultanbeyli’de kadınlara yönelik olarak yapılan çalışmalardan oluşan bir sunum yaptı. Teoman’ın ardından Pendik Faruk Demirbağ Ortaokulu Okul Müdürü Sezen Alkan ev hanımlarına yönelik

olan projesini katılımcılarla paylaştı. Alkan’ın ardından Müslüman Kadınlar Dayanışma ve Eğitim Merkezi Müdürü Erika Amina Theisen yaptığı konuşmada, Almanya’da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ardından Uluslararası Kadın ve Aile Derneği Başkanı Fatma Genç Ünay söz alarak Avrupa’da kadın ve Müslüman imajı hakkında konuşma yaptı.

Kadın Meclisi’nin ilk oturumunun kapanış konuşmasını ise Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptı. Başkan Keskin, “Kadın Meclisi’miz neler yapar, neler yapmalı bu oturumda hepsi paylaşıldı. Biz Kadın Meclisi’mizden projeler bekliyoruz. Sizlerden gelen uygulanabilir her projeye elimizden geldiğince destek vermeye çalışacağız. İlk oturumumuza katılan değerli misafirlerimiz umarım güzel duygularla ayrılırlar” dedi.

Erika Amina Theisen

Gülten Teoman - Reşat Atalar

Gönül Çolak

Fatma Genç Ünay

Hüseyin Keskin


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

06 02 PROJE KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

“Bizim Projelerimizin Merkezinde Gençler Var” Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’yla birlikte yürütmekte olduğu Hayatı Seviyorum projesinin tanıtımı yapıldı. Tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin tüm projelerinin merkezinde gençlerin olduğunu söyledi.

İ

stanbul Kalkınma Ajansı’ndan hibe alan Hayatı Seviyorum projesi için Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Programa özellikle öğrencilerin büyük ilgisi vardı. Tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli bir yandan fiziki olarak gelişip kalkınırken, bir yandan da eğitim konusundaki eksiklerini tamamlıyor. İlçemize kazandırdığımız yeni okullarla, gençlik merkezlerimizle yavrularımıza, farklı imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Hayalimizdeki Sultanbeyli’ye kavuşabilmemiz için, yarınımız olan gençlerimize yatırımlar yapmalı, onlara en iyi imkanları sunmalıyız, bilinciyle hareket ediyoruz. Biz, kalkınmayı, gelişmeyi ancak gençlere yapılacak yatırımlarda görüyoruz. Tüm çalışmalarımızın merkezinde, gözlerinde ışık, gelecekten umutlu gençlerimiz var” dedi. Gençlere yapılan hiç bir yatırımın, gençler için verilen hiç bir çabanın boşuna olmadığını söyleyen Başkan Keskin, “Gençlere ne kadar değer verirsek, ne kadar imkan tanırsak, ülkemizin, Sultanbeyli’mizin geleceği o kadar aydınlanacaktır. Bizim gençlerimiz için yeşerttiğimiz, sonsuz

umutlarımız var. Gençlerimiz yarının büyükleri, yarının yöneticileri, yarının yol göstericileridir. Bu düşünceden hareketle Hayatı Seviyorum projemizi hazırladık. Projeyle, farklı sebeplerle okula karşı motivasyonunu kaybeden yavrularımızın, tekrar hayatlarının merkezine, eğitimi almalarını sağlamaya çalışacağız. Dünyada gelişen teknoloji, artan imkanlar, doğru kullanılmadığında maalesef istenmeyen sonuçlara sebep olabiliyor. Henüz iyiyle kötünün, fayda ile zararın ayrımını yapamayacak, her yönlendirmeye açık olan genç beyinler, özellikle farklı faktörlerin etkisiyle eğitimi, hayatlarından çıkartma aşamasına gelebiliyor. Yavrularımız bazen, sosyal hayatı sanal dünyadan ibaret zannederek, eğitimine gereken özeni, gereken hassasiyeti göstermeyebiliyor” şeklinde konuştu. Proje hakkında katılımcılara bilgiler veren Başkan Keskin, “Projemizin sosyal içeriği oldukça zengin. Projemiz öğrencilerimizin okul hayatlarının yanı sıra gündelik yaşamlarını da disipline sokacak. Biz, projemizle hem yavrularımızın merkezine eğitimi almalarına yardımcı olmaya, hem de sosyal hayatın içinde yer almalarına

Hüseyin Keskin


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

PROJE 07

İbrahim Özefe

Dr. Muammer Yıldız

yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Okula karşı motivasyonu düşen ya da düşme aşamasında olan yavrularımızın, içlerindeki eğitim ateşine bir kıvılcım çakmaya çalışacağız. Bunu proje kapsamında kurduğumuz gençlik merkezimizle, 3D eğitim laboratuvarımızla, çeşitli etkinliklerimizle yapacağız. Öğrencilerimiz için eğitimi zevkli hale getireceğiz. Düzenleyeceğimiz sosyal etkinliklerle de öğrencilerimizin hayatın içinde olmalarına katkı sunacağız” ifadelerini kullandı.

Projeyi İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Keskin, projeye destek veren Sultanbeyli Kaymakamlığına, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Boğaziçi Vakfına, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfına teşekkür etti. Tanıtım programına katılan İSTKA izleme uzmanı Gökhan Çoban, İSTKA’nın vizyonundan bahsetti. İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da Hayatı

Gökhan Çoban

Seviyorum projesi tanıtım programına katıldı. Programda konuşan Yıldız proje için şöyle konuştu: Sosyal sorumluluk açısında büyük bir proje. Bizim bu projeye destek vermemiz gerekiyor. İyi ki böyle bir proje var demek için buradayız. Bu proje tam hedefini buldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de yaptığı konuşmada, “İzlediğimiz animasyon çok güzel şekilde projeyi anlattı. Bu projede emeği geçenlere

şükranlarımı ifade ediyorum. Sultanbeyli Belediyemiz eğitim konusunda son derece hassas. Bu konuda çok sayıda çalışma yapıyor. Yapılan çalışmalar için Sayın Belediye Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Gençlerimiz çocuklarımız bizim her şeyimiz. Önemli olan gençlerimizi kendi ayakları üstünde duran, hayata tutunan, hayatı seven bireyler olmasıdır” dedi. Programda katılımcılara 3D eğitimin provası da yaptırıldı.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

08 02 ÖZELKÜLTÜR PROGRAM

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

25. Yıl Vefa Programı

tle e m lu z i H Do

25

yıl

Sultanbeyli Belediyesi kuruluşunun 25. yılı için vefa programı düzenledi.

S

ultanbeyli Belediyesi hizmetteki 25. yılını düzenlediği vefa programıyla kutladı. Düzenlenen vefa programına ilçede daha önce görev yapmış Kaymakamlar, Belediye Başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, daire amirleri, birim müdürleri, muhtarlar, belediye çalışanları katıldı.

25 yıl önce coşkuyla, heyecanla kurulan Sultanbeyli Belediyesi’nin bugün aynı coşku ve heyecanla hizmetlerine devam ettiğini ifade eden Başkan Keskin, “Sizler Sultanbeyli’nin en büyük hedefleri gösteren liderlerisiniz. Zorluklar içinde, hiç bir imkanı olmayan Sultanbeyli’ye, adeta çalışmalarınızla, azminizle hayat verdiniz.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ilçenin kurulmasına emek veren herkese teşekkür etti. “Dünün Sultanbeyli’sini imar eden, bugünün, gelişen Sultanbeyli’sine destek veren değerli büyüklerim, kıymetli gönül dostlarım, hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum” diyen Başkan Keskin, “Sizlerin emeğiyle kurulan, sizlerin desteğiyle gelişen Sultanbeyli Belediyesi, bugün yirmi beşinci yılını kutluyor. Hizmette yirmi beşinci yılımız için düzenlenen vefa programına hepiniz hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz” şeklinde konuştu.

Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelerek, Sultanbeyli’yi yurt edinen herkese umut oldunuz, Sultanbeyliy’le birlikte var oldunuz, Sultanbeylilileri var ettiniz. Bütçesi olmayan, hizmet binası olmayan kısacası hiç bir şeyi olmayan Sultanbeyli’yi imar ettiniz, dünün imkansızlıklarına göğüs gerdiniz. Yolu olmayan, suyu olmayan, hastanesi olmayan, otobüsü olmayan tüm imkanlardan mahrum olan Sultanbeyli’de, siz yöneticiler olarak birgün bile yılmadınız. Hep daha ilerisini düşünerek hareket ettiniz, ardınızdan gelenlere yol açtınız, önderlik ettiniz. Kendinizden sonraki

nesile daha iyi bir Sultanbeyli bırakabilmek için çaba harcadınız, gönlünüzü ortaya koydunuz. İçinizdeki hizmet ateşi, hep sizleri Sultanbeyli adına daha çok çalışmaya, daha çok çabalamaya iten en büyük güç oldu. Halkın sessizliğine siz, ses oldunuz, Sultanbeylililerin umutlarını siz yeşerttiniz” dedi. Konuşmasında bugünün Sultanbeyli’sinde herkesin emeğinin bulunduğunun altını çizen Başkan Keskin, “Bugün, havasını, suyunu, doğasını sevdiğimiz, sokaklarında yürüdüğümüz, çocuklarımızı güvenle büyüttüğümüz Sultanbeyli’mizin bu halinde, hepinizin ayrı ayrı emeği, hepinizin ayrı ayrı alın teri var. Bugün burada hepinizin anıları yeniden canlanıyor, bugün sorunlarından hızla arınan Sultanbeyli’yi gördükçe, hepinizin göğsü kabarıyor. Hiçbir şeyi olmayan bir ilçeyi sizler bugüne getirdiniz. Bir tohum ektiniz, fidan oldu, ağaç oldu, inşallah ulu çınar da olacak. Bugün Sultanbeyli Anadolu Yakasının en büyük sosyal

tesislerinden birine, sizlerin sayesinde sahip. Bugün Sultanbeyli’de asfaltı dökülen her yeni yolda, bugün Sultanbeyli’ye yapılan her yeni kaldırımda sizin payınız var. Bugün Sultanbeyli’ye yapılan her okulda, her gençlik merkezinde sizin alın teriniz var. Dün yolu omayan Sultanbeyli, bugün metroyu, hızlı treni, üçüncü köprüyü konuşuyor. Dün sağlık ocağı olmayan Sultanbeyli, bugün 400 yataklı hastanesi için gün sayıyor, sağlık kompleksi için gün sayıyor. Dün imkansızlıklar yüzünden yapılamayan, çocuklarımızın oynayacağı parkları olmayan Sultanbeyli de, bugün 46 adet park ilçemize hizmet veriyor. Dün otoparkı olmayan Sultanbeyli, bugün 4 katlı kapalı otoparka kavuşmak için gün sayıyor. Bugün hem mimarisiyle, hem de kullanışlı olmasıyla halkın takdirini toplayan kamu binalarında, sizin payınız var. Dün asfaltı olmayan yollar bugün prestij sokak halini aldı. Sultanbeyli’ye bugün bir çivi çakılıyorsa, Sultanbeyli’ye bugün bir


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

ÖZEL PROGRAM 09

Anadolu’nun bir özeti olan Sultanbeyli, bugün tüm imkanlarını ve tüm varlığını sizlerin cesur adımlarınıza borçlu.

Ali Nabi Koçak

Mehmet Ceylan

Yahya Karakaya

Dr. Alaattin Ersoy

Belediye Başkanı Yahya Karakaya da, “Sultanbeyli’ye emek veren herkesi burada görüyorum. 1969 yılında buraya geldim. Cenabı hak nasip etti başkanlık yaptım. Sultanbeyli yokluk içinde var edildi. O gün ki kadrolarla beraber yapıldı her şey. Sultanbeyli’de herkesin hakkı var” dedi. Kaya Çıtak

yatırım yapılıyorsa bunun gururu sizlerindir” şeklinde konuştu. Sultanbeyli’de büyük zoruluklar çekildiğini ifade eden Başkan Keskin, “Zorluklarla, imkansızlıklarla başa çıkarak, sadece umutlarınızla bu ilçenin temellerini attınız. Hiç bir engelden korkmadınız, yılmadınız. Yeri geldi ekonomik imkansızlıklar hızınızı kesmeye çalıştı, yeri geldi siyasiyeti dizayn etmeye çalışanlarla boğuştunuz, ama hiç bir zaman ümitsiz olmadınız. Sizler Sultanbeyli’nin kurulmasını sağlayarak, sizler yokluklarla baş ederek, İstanbul’un en güzide ilçelerinden birinin temelini attınız. İlçemizin kurulmasının ardından görev yapan tüm kadrolar sizlerin çalışma azmini örnek aldı. Sultanbeyli’de her görev yapan yönetici ilçeye mutlaka çok şeyler kattı. Sultanbeyliler adına sizlere teşekür ediyorum. Anadolu’nun bir özeti olan Sultanbeyli, bugün tüm imkanlarını ve tüm varlığını sizlerin o gün ki

İbrahim Özefe

cesur adımlarına borçlu. Sınırlı imkanlarla halka hizmet etmeye çalıştınız. Sultanbeyli için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadınız. Dün sizin yaptığınız gibi, bizde hizmetlerimizin merkezine insanı koyduk. Sizden aldığımız hizmet bayrağına zarar getirmeden yolumuza devam ediyoruz. Endişeniz olmasın sizlerin duası ve desteği arttıkça çalışma arkadaşlarımızın gayreti ile Sultanbeyli’miz yarınlara daha emin adımlarla gidecektir” dedi. Başkan Keskin’in açılış konuşmasının ardından Sultanbeyli’nin Birinci ve İkinci Dönem Belediye Başkanlığı’nı yapan Ali Nabi Koçak konuşma yaptı. Sultanbeyli’nin kuruluş evrelerini kendine has üslübuyla anlatan Koçak, “O günlerden bugünlere geldik. O zaman işçimiz, memurumuz, halkımız büyük fedakarlık yaptı. Masamız sandalyemiz yoktu. Arabamız yoktu. Yurt dışındaki gurbetçi kardeşlerimiz büyük yardımlar yaptı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Koçak’ın ardından konuşan Üçüncü dönem

Dördüncü Dönem Belediye Başkanı Dr. Alaattin Ersoy da, “Sultanbeyli denince akla Türkiye’nin geçirdiği dönüşümün gelir. Bir umuda yolculuktur Sultanbeyli. İnsanların Anadolu’dan dalgalar halinde göç etmesi, şehrin nimetlerinden yararlanması için kapı olmuştur burası. Burada görev yapanlar çok büyük emekler harcadı. Büyük bir heyecan ve şevkle işe koyulduk. İlçemiz büyük yol aldı” ifadelerini kullandı. İlçede Kaymakamlık yapan Kaymakam Kaya Çıtak da, “Bu akşam sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizler ne beni yalnız bıraktınız ne de ben sizlerden kopabildim. Sultanbeyli sorunlarından hızla kutuluyor. Burada çok güzel dostluklar kurduk, çok güzel hizmetler yaptık” dedi. Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe de programda söz aldı. Sultanbeyli’de görev yapmayı tercih etmesindeki etmenleri açıklayan Özefe, “Sultanbeyli bugün 300 bini aşan bir nüfusa sahip. Anadolu’nun bütün vilayetlerinden insanlar burada yaşıyor. Bir ilçenin gelişmesine yön

Hüseyin Keskin

vermenin ne kadar zor olduğunu hepiniz bilirsiniz. Hizmetlerin zorluğu yanında bu kadar çabuk gelişen bir yer. Sultanbeyli’nin çehresi değişti” şeklinde konuştu. Sultanbeyli Kaymakamı’yken Nevşehir Valisi olarak atanan Vali Mehmet Ceylan da, “Bizleri anlamlı bir buluşmada biraraya getiren Sayın Başkanımızı kutluyorum. Zor şartlardan bugünlere gelen, 25 yılda büyük bir gelişim kaydeden güzel insanların yaşadığı yerdir Sultanbeyli. Buradaki insanlara daha güzel hizmet etme gayretinde olduk. Burada Sultanbeyli’de görev yapmak hizmet etmek büyük bir onur. Burada yapılacak çok iş var. Burada yapılanlar kıymet biliniyor” dedi.


www.sultanbeyli.bel.tr

02 10 SULTANBEYLİ KÜLTÜR

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013 facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

Başkan Yardımcıları ve Müdürler

Arazide Denetim Yaptı

Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ilçe genelinde devam eden tüm çalışmaları yerinde denetledi.

B

elediye Başkan Yardımcıları hizmetin kalitesini artırmak adına ilçede devam eden tüm çalışmaları yerinde inceledi. Adil Mahallesi Ağız Diş Sağlığı Kompleksi’nde, Merkez Camii ve 4 katlı kapalı otopark inşaatı gibi büyük projelerde de incelemelerde bulunan Başkan Yardımcıları, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de projelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Sultanbeylimizi el birliğiyle kalkındırmaya çalışıyoruz. İlçemizde birçok projenin çalışması devam ediyor. Yeni kazanacağımız hizmetlerle ilçemizde hizmetin kalitesi de artacak” dedi.

Başkan Keskin 15 Mahalleyle Buluştu Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, geçtiğimiz dönem başlattığı uygulamayı bu dönemde devam ettirdi. Başkan Yardımcılarını mahallelere sorumlu kılan Başkan Keskin, 15 mahalleden vatandaşlarla biraraya geldi.

G

eçen dönemde Başkan Yardımcılarını ve bağlı müdürlüklerini birer mahalleye sorumlu kılan ve mahallelerin her şeyiyle ilgilenmelerini isteyen Başkan Keskin bu dönemde de bu uygulamasını sürdürüyor. Bu kapsamda Başkan Yardımcısı Dr. Ayhan Koç ve kendisine bağlı müdürlükler ilgili oldukları mahallelerle toplantı gerçekleştirdi. Aydos Seminer Salonu ve Belediye Büyük Salon da yapılan toplantılara Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, mahallelerden sorumlu meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri, okul yetkilileri, cami imamları ve kanaat önderleri katıldı. Toplantıda mahallelerde yapılan çalışmalar ve sorunlara çözüm önerileri konuşuldu.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

MAHALLELERİMİZ 11

Fatih Mahallesi Eksiklerini Geride Bıraktı Mahalleler bölümümüzde bu sayımızda Fatih Mahallesi’ni işliyoruz. 1995 yılından bu yana mahallede muhtarlık görevini sürdüren Ahmet Çalışkan, Fatih Mahallesi’nin son dönemde hızla kalkındığının altını çizdi.

F

atih Mahallesi son zamanlarda aldığı yatırımlarla sorunlarını geride bıraktı. Mahalle Muhtarı Ahmet Çalışkan yapılan yatırımlarla Fatih Mahallesi’nin kalkındığını söyledi. 1987 yılından bu yana Sultanbeyli’de oturduğunu ifade eden Çalışkan, “1995 yılından bu yana Fatih Mahallesi’nde muhtarlık yapıyorum. 5. Dönemin içindeyim. Mahallemizde 3 okul var, bir gençlik merkezimizin inşaatı devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda ilçemize kazandırılan Fatih Polis Karakolu mahallemizde ve bölgemizde güveni artırdı. Mahallemiz her yönüyle güzel bir mahalle. Bu güzelliğe Gölet Parkı farklı bir boyut kattı. Asfaltı olmayan sokağımız yok. Kaldırım oranımızda bir hayli arttı. İlçemize mahallemize yapılan yatırımlar için herkese teşekkür ediyoruz. Yatırım noktasında bir sıkıntı yok. Kısıtlı imkanlara rağmen Belediyemiz ilçemize, mahallemize yatırım yapıyor. Sorunlarımızı aşıyoruz. Sultanbeyli kendini tanıtıyor. Dışarıya karşı duruşu değişiyor” dedi.

Fatih Gençlik Merkezi

Sultanbeyli YIL: 2 SAYI: 26/ 15 ARALIK 2014 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Gölet Sosyal Tesisi

Fatih Anaokulu

Ahmet Çalışkan

Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Ayhan Koç Danışma Kurulu Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar

Sorumlu Yazı işleri Müdürü Birol Alpat

Tasarım Giray Arslan / Ömer Aydın

Editör Hamdi Çakır

Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat

Basım Yeri Görsel Dizayn Ofset Matbaacılık Tic. Ltd. Şti. Atatürk Bulvarı Deposite İşm. A Blok Kat: 4 No: 405 İkitelli OSB Başakşehir/İSTANBUL


Sultanbeyli Bülteni  
Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 15 Aralık 2014 Sayısı

Advertisement