__MAIN_TEXT__

Page 1

ABDURRAHMANGAZI CAMII YENI GÖRÜNTÜSÜNE KAVUŞTU Abdurrahmangazi Camii’nin girişi ve musalla bölümü yenilendi. Oldukça estetik bir görüntüye kavuşan caminin son görüntüsünü halk da beğendi.

Abdurrahmangazi Camii’nin girişi ve musalla bölümü yenilendi. Oldukça estetik bir görüntüye kavuşan caminin son görüntüsünü halk da beğendi.

038

Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

01 Temmuz 2015

Hoşgeldin Onbir Ayın Sultanı 028 Okul Birincileri Ödüllerini Aldı

Sultanbeyli Belediyesi Onbir Ayın Sultanı Ramazan’ın ilk etkinliğini Gölet Parkı’nda gerçekleştirdi. Ramazan Ayı’nın ilk konukları Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve sanatçı Abdurrahman Önül oldu. 068

Sultanbeyli Belediyesi okul birincilerini bu sene de ödüllendirdi. Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde yapılan ödül töreniyle birincilere hediyeleri verildi.

048

İSKİ Yeni Binasında Hizmete Başladı Her ilçeye bir şube binası hedefiyle yola çıkan İSKİ, yerinde hizmet anlayışını, yeniliklerle pekiştirince ilgi çekici, modern hizmet binaları ortaya çıkıyor.

8

Rahmet ve bereket ayı Ramazan Sultanbeyli’de mahalle iftarları ve etkinliklerle dolu dolu yaşanacak. Ramazan ayının ilk etkinliği dün akşam Gölet Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Abdurrahman Önül Sultanbeylililerle doyumsuz bir program gerçekleştirdi.

Ramazan etkinliklerinin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’a yeniden ulaşmış olmanın mutluluğunu, huzurunu yaşıyoruz. Ruhumuzu, gönlümüzü arındıran onbir ayın sultanına, bizi yeniden ulaştıran Rabbimize şükürler olsun” dedi.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 EĞİTİM KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

Okul Birincileri Ödüllerini Aldı Sultanbeyli Belediyesi okul birincilerini bu sene de ödüllendirdi. Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde yapılan ödül töreniyle birincilere hediyeleri verildi.

8

Sultanbeyli Belediyesi bu sene de geleneğini bozmadı. Her eğitim öğretim yılının sonunra okul birincilerini ödüllendiren ve eğitime destek veren Sultanbeyli Belediyesi yaptığı törenle birincilere hediyelerini verdi. Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Programda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Okul birincilerimizi kutluyorum. Hayat boyunca başarılar diliyorum” dedi. ilçede devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Keskin, Sultanbeyli’de yapılan eğitim yatırımlarına dikkat çekti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü yaşar Çağlar da okul birincilerini kutladı ve eğitim öğretim yılının başarıyla tamamlandığını ifade etti. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de okul birincilerini başarılarından dolayı kutladı ve hayat boyu başarılar diledi.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

BAŞKANLAR 03

Başkanlar

Gündemi Değerlendirdi

Anadolu Yakası Belediye Başkanları Haziran ayı toplantısı, Sultanbeyli’de gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in ev sahipliğinde yapılan toplantıda, başkanlar gündemi değerlendirdi.

8

Belediye Başkanları Sultanbeyli’de buluştu. Başkanlık Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Çekmeköy Belediye Baş-

kanı Ahmet Poyraz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun yanısıra AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Koordinatörü Habil Yazıcı ve AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Ahmet Cin katıldı. Yapılan görüşmede gündem değerlendirildi ve ilçelerin sorunları masaya yatırıldı.

Abdurrahmangazi Camii Yeni Görüntüsüne Kavuştu Abdurrahmangazi Camii’nin girişi ve musalla bölümü yenilendi. Oldukça estetik bir görüntüye kavuşan caminin son görüntüsünü halk da beğendi.

8

Abdurrahmangazi Camii’nin girişi ve musalla bölümü yenilendi. Oldukça estetik bir görüntüye kavuşan caminin son görüntüsünü halk da beğendi. Sultanbeyli Belediyesi ilçe genelinde bulunan ibadethanelere desteğini sürdürüyor. Kısa süre önce Abdurrahmangazi Camii’inde başlayan çalışmalar sona erdi. Yapılan yenileme çalışmalarıyla caminin girişi ve musallası alanı değiştirildi. Oldukça güzel bir görüntüye kavuşan caminin son hali halk tarafından da beğenildi.


www.sultanbeyli.bel.tr

04 02 ÖZELKÜLTÜR ETKİNLİK

Sultanbeyli’de Fetih Kutlaması

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013 facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

İstanbul’un fethinin 562. yılı Sultanbeyli’de özel etkinlikle kutlandı. Programda Necmettin Nursaçan ve Bedirhan Gökçe Sultanbeylililerle buluştu.

8

Sultanbeyli fethin 562. yılını coşkuyla kutladı. Kent Meydanı’nda düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, fethin 562. yılını coşkuyla kutluyoruz. Buradan İstanbul’umuzu fetheden kutlu komutan Fatih Sultan Mehmet’i ve askerlerini rahmetle yad ediyorum”dedi. Programda Necmettin Nursaçan sohbet gerçekleştirdi ve Bedirhan Gökçe şiir okumaları yaptı. Sultanbeylililerin yoğun ilgi gösterdiği program şölen havasında devam etti.

İSKİ Yeni Binasında Hizmete Başladı İSKİ Sultanbeyli Şubesi yeni binasında hizmet vermeye başladı.

8

Her ilçeye bir şube binası hedefiyle yola çıkan İSKİ, yerinde hizmet anlayışını, yeniliklerle pekiştirince ilgi çekici, modern hizmet binaları ortaya çıkıyor. Sultanbeyli Şube Müdürlüğü binası da bu zincire eklenenlerden. Yeni inşa edilen İSKİ Sultanbeyli Şube Müdürlüğü binası, yaklaşık 7 Milyon TL’ye mal oldu. Bina, 3.941 metrekare kapalı alana sahip. Sultanbeyli Şube Müdürlüğü Mehmet Zahit Kotku Caddesi’nde hizmet veriyor. 5 katlı hizmet binasında İSKİ aboneleri her türlü işlemi rahatça, konforlu bir şekilde gerçekleştirebilecekler.


ZİNCA Lİ ER NL A I D.

SOHBET

KONSER

SOHBET

SOHBET

KONSER

SOHBET

17 HAZİRAN

17 HAZİRAN

19 HAZİRAN

20 HAZİRAN

20 HAZİRAN

26 HAZİRAN

19:00

19:00

TTİN NURSA E Ç CM

OL AYDOĞAN R E

AL GÜRPINA İKB MRE ERMİŞ R E

ALPER KIŞ

MET EMİN A EH Y M

KONSER

SOHBET

KONSER

KONSER

KONSER

SOHBET

26 HAZİRAN

27 HAZİRAN

27 HAZİRAN

03 TEMMUZ

03 TEMMUZ

04 TEMMUZ

UP SEZGİLER GR

R TUNC ER RDA SE

NG R DÖ ELOĞL E U ÖM

TAFA DEMİR Cİ US M

KONSER

ŞİİR

SOHBET

KONSER

04 TEMMUZ

10 TEMMUZ

11 TEMMUZ

11 TEMMUZ

ÇARŞAMBA

CUMA

CUMARTESİ

AN

NE

UP DERGAH GR

CUMARTESİ

CUMA

CUMA

CUMARTESİ

CUMARTESİ

CUMA

CUMARTESİ

CUMA

CUMARTESİ

Programlarımız İftar Sonrası Gölet Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecektir. www.ramazanprogramlari.com

STAFA TE KÇ MU . R

E

ÇARŞAMBA

D

NAİ DEMİRCİ E S

A

AR ER K AOĞLU M Ö

L

HM RRA AN ÖN U Ü BD

AT AT H İPOĞL H U Nİ

CUMA

CUMARTESİ

CUMARTESİ


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

06 02 RAMAZAN KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

Hoşgeldin Onbir Ayın Sultanı Sultanbeyli Belediyesi Onbir Ayın Sultanı Ramazan’ın ilk etkinliğini Gölet Parkı’nda gerçekleştirdi. Ramazan Ayı’nın ilk konukları Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve sanatçı Abdurrahman Önül oldu.

8

Rahmet ve bereket ayı Ramazan Sultanbeyli’de mahalle iftarları ve etkinliklerle dolu dolu yaşanacak. Ramazan ayının ilk etkinliği dün akşam Gölet Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Abdurrahman Önül Sultanbeylililerle doyumsuz bir program gerçekleştirdi. Ramazan etkinliklerinin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’a yeniden ulaşmış olmanın mutluluğunu, huzurunu

yaşıyoruz. Ruhumuzu, gönlümüzü arındıran onbir ayın sultanına, bizi yeniden ulaştıran Rabbimize şükürler olsun” dedi. Huzur iklimi Ramazan’ın bereketinin, bolluğunun ve kardeşliğinin, tüm kainatı sarmasını istediklerini ifade eden Başkan Keskin, “Bu mübarek ayda kalbimizi kötülüklerden arındıralım, kardeşliğimizi, birliğimizi daim kılalım. Anadolu’nun tüm renklerinin kardeşçe yaşadığı, kimsenin kimseyi ötekileştirmediği Sultanbeyli, Türkiye’nin

kardeşliğine model olsun istiyoruz. Bin yıldır barış içinde, huzur içinde yaşayarak; dünyanın gıptayla baktığı Anadolu’da, ortak değerler, kültürler, hayatlar ve ortak kaderler oluşturduk. Yürüdüğümüz yol, aldığımız hava, bölüştüğümüz ekmek, baktığımız istikamet hep aynı” şeklinde konuştu. Konuşmasında güncel konulara da değinen Başkan Keskin, bölgesinde güçlenen Türkiye’nin İslam coğrafyasının umudu olduğunu vurgulayarak, “Türkiye artık mazlumların sesidir,

müslümanların güven kaynağıdır. Bizim birliğimiz, dirliğimiz, gücümüz tüm dünyayı ilgilendiriyor. Bugün İslam coğrafyasında kan ve göz yaşı var. Buna sadece ve sadece güçlü Türkiye dur diyebilir. Güçlü Türkiye’nin yoluda birbirimize sıkı sıkıya kenetlenmekten geçiyor” dedi. Başkan Keskin’in konuşmasının ardından Prof. Dr.Nihat Hatipoğlu sohbet gerçekleştirdi. Hatipoğlu’na Abdurrahman Önül ilahileriyle eşlik etti.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

RAMAZAN 07

Kardeşlik Sofrası Her Yerde Sultanbeyli kardeşlik sofralarında buluşuyor. Ramazanın sonuna kadar 15 mahallede 15 iftar sofrası kuracak olan Sultanbeyli Belediyesi, yaklaşık 100 bin kişiyi aynı sofrada buluşturacak.

8

Ramazan Sultanbeyli’ye güzellikleriyle geldi. 15 mahallede sokak iftarı programlayan Sultanbeyli Belediyesi binlerce kişiyi aynı sofranın etrafında buluşturuyor. İlçe sakinlerinin ilgi gösterdiği iftar programlarında renkli görüntüler ortaya çıkıyor, hiçbir fark gözetmeksizin herkes aynı sofranın etrafında buluşuyor. Çocuk Şenlikleri

Çocukları Ramazan programlarının dışında tutmayan Sultanbeyli Belediyesi miniklerinde bu atmosferin içinde yer alması için çocuk şenlikleri düzenliyor. Her mahallede iftardan önce başlayan şenliklerle çocuklar güzel vakit geçirirken, Hacivat Karagöz ve daha birçok oyunla tarih bilinci kazanıyorlar.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

08 02 YENİKÜLTÜR PROJE

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

Gençler Doğayla İç İçe Sultanbeyli Belediyesi’nin TÜBİTAK’ın desteğiyle hayata geçirdiği Yanıbaşımızdaki Yaşam projesinin tanıtımı yapıldı. Öğrencilerin doğayı tanımasına ve sevmesine imkan tanıyan proje, farklı yönleriyle dikkat çekiyor.

8

Yanıbaşımızdaki Yaşam projesinin tanıtımı yapıldı. Birçok yönden öğrencilerin dikkatini çeken projeyle doğaya karşı farkındalık oluşturmak hedefleniyor. Projenin tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Projemiz önemli bir proje ve özel bir proje. Çocuklarımız doğayla çok fazla temas kurma imkanı bulamıyor, bu projeyle onları doğayla buluşturmak ve doğayı sevmelerini sağlamak istiyoruz. Projemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar da, “Aydos Ormanlarımız bizim için büyük bir nimet. Buraları tanımak ve öğrenmek bizim için önemli. Projeyle ormanlar çocuklarımız için piknik alanı

olmaktan öteye geçecek” dedi. Projenin açılışına katılan Türkiye İzcilik federasyonu Teknik Kurul Başkanı Süheyla Subaşı da katılımcılarla aynı ortamda olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, gençlerle yapılacak her projenin kendileri için önemli olduğuna değindi. Orman Bölge Müdürlüğü Proje Uzmanı Canan Yeşil de, Orman Bölge Müdürlüğü olarak proje için heyecanlı olduklarına değinerek, “Böyle güzel bir ortamda olduğumuz için sevinçliyim. Orman denildiğinde ilk olarak aklımıza ağaç ve canlılar geliyor ama öyle değil. Orman bir ekosistemdir. Burada her şey iç içe yaşıyor. Ormanı aslında bekçi değil sevgi korur” şeklinde duygularını ifade etti.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibel

YENİ PROJE 09

Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Osman Demirel de projenin kendilerinin istediği bir çalışma olduğunu ifade ederek, proje kapsamında doğayla insanın bütünleşeceğine dikkat çekti. Proje tanıtımına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu da projenin gençler üzerindeki olumlu etkilerinden bahsetti ve projenin önemine dikkat çekti. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de, “Güzel bir günde Aydos Ormanı’ndayız. Hemen burada yanıbaşımızdaki yaşamı fark etmeye başladık bile. Orman ve çevre bilinci açısından bu proje bir sembol olacaktır. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Sultanbeyli YIL: 2 SAYI: 33/ 01 TEMMUZ 2015 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

İstanbul Milletvekili Metin Külünk de yaptığı konuşmada, “Bir belediye bina yapmalıdır, atıkları toplamalıdır. Yaşanabilir bir şehir için, insanların ihtiyaç duyduğu yaşam alanını ortaya çıkartmak için bunların hepsini yapmalıdır. Ama belediyelerimizin daha büyük bir sorumluluğu var. Belediyecilik sadece bina ve altyapı, üstyapı yapmak değildir. Belediyecilik insana hizmet etmektir. Bugün belediyemiz TÜBİTAK’la birlikte insana değer veren bir projeye imza atmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından daha sonra öğrencilere proje boyunca kullanacakları malzemeler hediye edildi.

Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Ayhan Koç Danışma Kurulu Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar

Sorumlu Yazı işleri Müdürü Birol Alpat

Tasarım Ömer Aydın / Giray Arslan

Editör Hamdi Çakır

Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat

Basım Yeri Görsel Dizayn Ofset Matbaacılık Tic. Ltd. Şti. Atatürk Bulvarı Deposite İşm. A Blok Kat: 4 No: 405 İkitelli OSB Başakşehir/İSTANBUL


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 10 GENÇLER KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibel

Gençler İçin Gençlerle Projesi Meyvesini Verdi Sosyal projelerin ağırlık kazandığı Sultanbeyli, başarılı bir projeye daha imza attı. Birçok kurumun biraraya gelerek başlattığı “Gençler İçin Gençlerle” projesine katılan gençlere sertifikaları verildi.

8

Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Belediyesi, Maltepe Üniversitesi SOYAÇ birimi, İlçe Milli Eğitim, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle hayata geçirilen Gençler İçin Gençlerle projesi yapılan sertifika töreniyle sona erdi. İlçedeki dezavantajlı gençleri hedef alan projeyle 200’e yakın genç iş sahibi ve meslek sahibi oldu. Programda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Değerli bir projeydi. Projeyle gençlerimize ulaşmaya çalıştık. Burada eğitim alarak hayatlarının akışını değiştiren gençlerimizin diğer gençlere örnek olmasını rica ediyorum. Yoğun ve çaba isteyen bir süreçti, emeği geçenlere teşekkür

ediyorum” dedi. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de, “Projeye katılan ailelerin ve öğrencilerin mutlu olması bizi sevindirdi. Bu ve benzeri projelere her zaman destek vereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Doğan projenin kendilerine yeni ufuklar açtığını ve hedeflerine ulaştıklarını ifade ederek, “Projede öncelikli hedefimiz gençlerin duygusal durumlarını desteklemek ve bu kapsamda hayata güvenle, gülümseyerek bakan, akılcı iyi bir meslek erbapları yetiştirmek istedik” dedi. Programda Maltepe Üniversitesi SOYAÇ yetkilileri, öğrenciler ve veliler de duygularını ifade etti.


Profile for Sultanbeyli Belediyesi

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 1 Temmuz 2015 Sayısı

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 1 Temmuz 2015 Sayısı

Advertisement