Page 1

HOŞGELDIN ON BIR AYIN SULTANI Sultanbeyli Belediyesi Onbir Ayın Sultanı Ramazan’ın ilk etkinliğini binlerce kişinin katılımıyla Gölet Parkı’nda gerçekleştirdi. Ramazan Ayı’nın ilk konukları Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve sanatçı Sedat Uçan oldu.

028

Onbir Ayın Sultanı Ramazan tüm güzellikleriyle geldi. Sultanbeyli Belediyesi de ilk Ramazan etkinliğini Gölet Parkı’nda yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Etkinliğin ilk konukları ise Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Sedat Uçan oldu.

Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

058

Başkan Keskin, Çözüm Masası’nda Çağrıları Cevapladı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, kent meydanında bulunan Çözüm Masası’nda vatandaşları dinledi ve gelen çağrıları kabul etti.

01 Temmuz 2014

SAKUT

Geliyor Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’na (İSTKA) sunduğu Sultanbeyli’de “Afetlere Hazırlık ve Farkındalık” projesi hibe almaya hak kazandı. Afetlere hazırlık projesi kapsamında ilçede arama kurtarma timi (SAKUT) kurulacak.

8 038 Minikler Uçurtma Şenliğinde Buluştu Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde bulunan gençlik merkezi yaz okulu öğrencileri uçurtma şenliğinde buluştu.

Petrol Yolu Caddesine Viyadük

Sultanbeyli Belediyesi gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Her alanda vatandaşın huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabileceği bir ilçe oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, titizlikle yürüttüğü başarılı projelerle de her kesimin takdirini kazanıyor. Belediyenin hazırladığı Sultanbeyli’de Afetlere Hazırlık ve Farkındalık projesi İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) 1 milyon değerinde hibe almaya hak kazandı. SULTANBEYLI’DE AFETLERE HAZIRLIK VE FARKINDALIK PROJESI Proje kapsamında Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve toplumun afetlere hazır hale gelmesi için çalışmalar yapılacak. Bunun yanı sıra proje ile vatandaşlar afetlere karşı bilinçlendirilecek.

804

Kent Konseyi Heyecanla Başladı

810


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 ŞENLİK KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Hoşgeldin Onbir Ayın Sultanı Sultanbeyli Belediyesi Onbir Ayın Sultanı Ramazan’ın ilk etkinliğini binlerce kişinin katılımıyla Gölet Parkı’nda gerçekleştirdi. Ramazan Ayı’nın ilk konukları Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve sanatçı Sedat Uçan oldu.

8

Onbir Ayın Sultanı Ramazan tüm güzellikleriyle geldi. Sultanbeyli Belediyesi de ilk Ramazan etkinliğini Gölet Parkı’nda yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla Gölet Parkı’nda yaptı. Etkinliğin ilk konukları ise Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Sedat Uçan oldu. “HEPINIZIN MÜBAREK RAMAZAN’INI TEBRIK EDIYORUM” Ramazan Ayı’nın ilk etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Mübarek Ramazan Ayı’nın ilk etkinliğine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Rabbime şükürler olsun ki bir Ramazan Ayı’nı, bir huzur iklimini daha sizlerle birlikte yaşamayı bizlere nasip etti. Bu vesileyle ben hepinizin mübarek ramazanını tebrik ediyorum” dedi. Bu sene de diğer Ramazan aylarında olduğu gibi yine ruhuna uygun etkinlikler gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Keskin, “Kültürümüzü, özümüzü yansıtan etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu senede bu geleneğimizi bozmadık. Kısmet olursa sizlerle farklı içerikli programlarla, bu güzel ortamda, Gölet Parkımızda biraraya geleceğiz. Bu akşam ramazan etkinliklerimizin ilk programı olması ve Gölet Parkımızda ilk Ramazan etkinliğimiz olması dolayısıyla bizler için ayrı bir önem taşıyor” şeklinde konuştu. “GÖLET PARKI’NIN ESKI HALINDEN ESER KALMADI” Gölet Parkı’nın geçtiğimiz Mart ayında açıldığını hatırlatan Başkan Keskin, “Bu devasa sosyal tesisi geçtiğimiz mart ayında hizmete soktuk. O tarihin ardından hemen hemen her gün çoğu ilçe sakini buraya geliyor, bu güzel tesiste günün yorgunluğunu atıyor.

Sizlerin de şahit olduğu gibi Gölet Parkı’nın eski halinden eser kalmadı. Rabbime, bu güzel nimetlerden bizleri faydalandırdığı için binlerce kez şükürler olsun. Bu sene yine sizlerle hem ramazan etkinlerimizde hem de iftar sofralarımızda buluşacağız. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine 15 mahallemizde binlerce kardeşimizin katılımıyla iftarlar yapacağız, birlikte akşam ezanını bekleyip, birlikte ellerimizi semaya açacağız. Yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu senede çocuklarımızı unutmadık. İftar öncesinde çocuk şenliklerimizle sokaklarımız şenlenecek ve iftar sofralarımız neşelenecek” dedi. Ramazan etkinliklerinin ruhuna uygun olarak yapılmasının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan

Başkan Keskin, “Biz Sultanbeyli Belediyesi olarak Ramazan etkinliklerini ruhuna uygun, eski Ramazanlardaki gibi yaşamayı kendimize ilke edindik” dedi. Başkan Keskin’in konuşmasının ardından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun sohbeti başladı. Eşsiz sohbetiyle binlerce kişinin gönlüne dokunan Hatipoğlu, “İlk geceyi sizlere ayırdık. Ramazan ayının ilk gecesi bu gece, bu gece yüce Allah’a yalvaracağız. Oruç sadece yemek yememekle, su içmemekle olmaz. Kalbimizde hiç bir mümine kötülük beslememeliyiz” dedi. Hatipoğlu’nun sohbeti esnasında amfi tiyatroda bulunanlar duygu dolu anlar yaşadı. Sedat Uçan da Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na gönüllere dokunan ezgileriyle eşlik etti.

Prof. Dr

NİHAT HATİPOĞLU


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

ŞENLİK 03

Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde bulunan gençlik merkezi yaz okulu öğrencileri uçurtma şenliğinde buluştu.

8

Gençlik merkezlerinde yaz okuluna giden öğrencilere yönelik olarak uçurtma şenliği düzenlendi. Öğrencilerin şenlik anındaki mutlulukları görmeye değerdi. Şenlikte konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, gençlik merkezlerinin hem eğitim öğretim döneminde hem de yaz tatilinde hizmet verdiğini ve gençlerin buralardan yararlandığın ifade etti. Gençlik merkezlerinde yeni

nesillerin en iyi şekilde yetişmesini arzu ettiklerini kaydeden Başkan Keskin, “Gençlik merkezlerimizde sizlerin gelişimine yönelik faaliyetler yürütüyoruz. İstiyoruz ki siz her alanda donanımlı bireyler olun. Sizlerin eğitiminde emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Keskin daha sonra şenliğe katılan miniklere tek tek uçurtmalarını verdi ve şenlik başladı.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

04 02 AÇILIŞ KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Orhangazi Parkı Hayırlı Olsun Sultanbeyli’nin çehresini güzelleştiren, çocuklarına yepyeni oyun alanları, vatandaşlarına dinlenme ve spor mekanları kazandıran Sultanbeyli Belediyesi, Orhangazi Parkı’nı muhteşem törenle hizmete açtı.

8

Sultanbeyli Belediyesi çevre düzenlemeleri konusunda her geçen gün yeni bir hizmete imza atıyor. Son olarak belediye, Orhangazi Mahallesi sınırları içinde bulunan Orhangazi Parkı’nı yaptığı törenle hizmete açtı. Açılış anında hem mahalle sakinlerinin hem de miniklerin heyecanı görmeye değerdi. “TÜM GAYRETIMIZ DAHA İYI YARINLAR İÇIN”

Orhangazi Parkı açılışında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, son dönemde Sultanbeyli’nin yapılan çalışmalarla yaşam alanlarının sayısının arttığını ifade ederek, “Çocuklarımıza vatandaşlarımıza yeni yaşam alanları ortaya çıktı. Mahallelerimize kurduğumuz yeni parklar ve meydanlar

vatandaşlarımızın dinlenme mekanları olurken, minik yavrularımızın da oyun alanları oldu. Minik yavrularımız artık sayısı hızla artan parklarımızla daha da mutlu. O yüzden ben bugün mahallemize, ilçemize yeni bir hizmeti, yeni bir yatırımı daha kazandırdığımız için mutluyum. İnşallah bu yatırımların daha fazlasını bu dönemde yapacağız. Tüm gayretimiz, tüm çalışmalarımız çocuklarımıza, gençlerimize daha iyi yarınlar bırakabilmek için” dedi. “SULTANBEYLI’NIN ÇEHRESI HIZLA DEĞIŞIYOR” Sultanbeyli Belediyesi olarak ilçeyi güzelleştirmek için gayret gösterdiklerini kaydeden Başkan Keskin, “İlçemizi güzelleştirmek, çehresini yenilemek ve vatandaşlarımıza yeni yaşam

alanları sunmak için yaptığımız çevre düzenlemeleri her gün artıyor. Bugün açılışını yaptığımız parkımız eskiden bu kadar büyük, kullanışlı ve bakımlı değildi. Arkadaşlarımız yaptıkları çalışmayla hem parkımızı yeniledi hem de daha kullanışlı büyük bir alan meydana çıkardı. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Yeni açılan parkın içinde 7’den 70’e tüm vatandaşlara hitap eden alanların bulunduğunu kaydeden Başkan Keskin, “Çocuklarımız oyun konsollarında oyunlar oynarken, anne ve babaları ile gençlerimiz, egzersiz aletlerinde, basket sahasında spor yapabilecek. Belki de bir profesyonel basketçimizin burada, bu sahada yetişmesine vesile olacağız. Spor yapan çocuklarımız

zararlı alışkanlıklardan belki de bu vesileyle uzak duracaklar. Yaşlılarımız gün içinde burada dinlenme, sohbet etme imkanı bulabilecek” şeklinde konuştu. Açılışa katılan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç’te Sultanbeyli’nin hızla geliştiğini ve yeni dönemde daha da gelişeceğini kaydettiği konuşmasında, “Parkımızın yapılışında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi sayın başkanımız ve ekibi ilçemize yatırım yapmak için var gücüyle çalışıyor. Bizlerde onlara her konuda destek oluyoruz” dedi. Açılış kurdelesini parkın gerçek sahipleri çocuklarla kesen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin daha sonra yeni parkta incelemelerde bulundu, alanda bulunan vatandaşlarla sohbet etti.


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

www.sultanbeyli.bel.tr

HALKLA İLİŞKİLER 05

Başkan Keskin Çözüm Masası’nda Çağrıları Cevapladı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, kent meydanında bulunan Çözüm Masası’nda vatandaşları dinledi ve gelen çağrıları kabul etti. Keskin, gelen talepleri anında ilgili birimlere aktardı.

8

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Kent Meydanı’nda ve çevre sokaklarda geçtiğimiz günlerde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretinin ardından meydanda bulunan Çözüm Masası’nda vatandaşları dinleyen Başkan Keskin, çağrı merkezine düşen çağrılara cevap verdi. Çağrı merkezinde ilçe sakinlerinden gelen talepleri ilgili birimlere yönlendiren Başkan Keskin’in bu davranışı vatandaşların ilgisini çekti. TALEPLER ANINDA İLGILI BIRIMDE Çağrı merkezini arayanlar telefonun ucunda Başkan Keskin’i sesini duyunca şaşırdı. İlçe sakinlerinden gelen istekleri içtenlikle dinleyen Başkan Keskin, kaldırım düzeniyle ilgili bir talebini aktaran vatandaşa, “Ben Belediye Başkanı Hüseyin Keskin. İsteğinizi ilgili mühendis arkadaşıma aktarıyorum. Bölge mühendisi arkadaşım gerekeni yapacaktır” dedi ve bölge sorumlusu mühendise şikayeti aktardı. Ardından gelen talepleri sisteme de giren Başkan Keskin, daha sonra çalışanlara kolaylıklar dileyerek Çözüm Masası’ndan ayrıldı.

ÇÖZÜM MASASI ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Sultanbeyli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çözüm Masası Belediye Hizmet Binası ve Kent Meydanı’nda bulunan noktalarıyla vatandaşlardan gelen istek, talep ve şikayetleri ilgili birimlere aktarıyor. Vatandaşlardan gelen taleplerin takibini de yapan Çözüm Masası haftanın her günü hizmet veriyor.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

06 02 SOKAK KÜLTÜR İFTARI

Mimar Sinan’da İftar Sevinci

Onbir Ayın Sultanı Ramazan’ın ilk sokak iftarı Mimar Sinan Mahallesi’nde yapıldı. İftara binlerce mahalle sakini katıldı.

8

Her Ramazan’da sokak iftarı düzenleyen Sultanbeyli Belediyesi bu Ramazan Ayı’nda da geleneğini bozmadı. Belediye ilk sokak iftarını Mimar Sinan Mahallesi’nde düzenledi ve binlerce mahalle sakinini aynı iftar sofrasında buluşturdu. İftar programının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Ramazan Ayı’nın ilk sokak iftarına, ilk kardeşlik soframıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Onbir Ayın Sultanı rahmeti ve bereketiyle geldi. Geçtiğimiz yıllarda da yine sizlerle burada Basra Caddemizde iftar soframızda buluşmuştuk. Rabbime şükürler olsun bizi yine birlik ve beraberlik ayı, rahmet ayı ramazanda bir araya getirdi. Sizlere hizmet etme fırsatını bizlere verdi” dedi. Konuşmasında Ramazan’ın tüm dünyaya güzellikler getirmesini dileyen Başkan Keskin, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan, inşallah ruhlarımızı arındırır. Bu sene Ramazan Ayı’nda

yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi tüm mahallelerimizde sokak iftarları düzenleyeceğiz, binlerce kardeşimizle aynı sofrayı paylaşıp iftar yapacağız. Yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi iftar öncesinde çocuklarımız mahallelerimizde düzenlenen çocuk şenlikleriyle iftarımızı, sofralarımız neşelendirecek” ifadelerini kullandı. “DAHA FAZLA HIZMET ÜRETMEK İSTIYORUZ” Yerel seçimlerin ardından yeni yönetim kadrolarını oluşturduklarını kaydeden Başkan Keskin, “Bildiğiniz gibi yerel seçimlerden çıkan sonuçla, sizlerin teveccühü ile yeniden hizmet kervanının başına geçtik. Yönetim kadromuzu oluşturduk. Kaldığımız yerden hizmetlerimize devam ediyoruz. Sultanbeyli için artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığını ve olmayacağını söyleyebiliriz. Biz yeni kadromuzla ilçemize yeni dönemde daha fazla hizmet üretmek istiyoruz. Geçmiş dönemden devam eden

projelerimizi bir an önce bitirmek arzusundayız. 400 yataklı devlet hastanemizin inşası hızla devam ediyor. Hastanemiz bittiğinde ilçemizin sağlık alanında yaşadığı sıkıntıların büyük çoğunun önüne geçilmiş olacak. Bunun yanısıra yine hepinizin bildiği gibi Gölet Parkımız hizmetinizde. İlçemizin sosyal yaşam alanındaki en büyük ihtiyacını gideren Gölet Parkımız her gün vatandaşlarımızla dolup taşıyor” dedi. Eski projelerin yanı sıra yeni projelerinde başladığını kaydeden Başkan Keskin, “Merkez Camii, 4 kat otopark ve meydan genişletme çalışmaları hızla devam ediyor. Burada yapılacak olan çalışmayla

ilçemiz 4 katlı bir otoparka kavuşmuş olacak, meydanımız üç bin metrekare daha büyüyecek ve Sultanbeyli yeni camisine kavuşmuş olacak. Otopark sorununun çözülecek olması ilçemiz için çok sevindirici” şeklinde konuştu. Yapılan hizmetlerin hepsinin daha


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

yaşanılabilir bir Sultanbeyli inşa edebilmek için olduğunu kaydeden Başkan Keskin, “Tüm hizmetlerimizin merkezinde siz değerli hemşerilerim var. Sultanbeyli halkı her şeyin en iyisini her şeyin güzelini hak ediyor. İnsana yapılan yatırımı yatırımların en güzeli olarak kabul ediyoruz. Biz bu anlayışla, insan odaklı yönetim anlayışıyla Sultanbeylimizi hizmetlerle donatıyoruz. İlçemiz eğitim noktasında, kamu binaları noktasında, sosyal yaşam

alanı noktasında, kültür sanatta ve daha birçok alanda şükürler olsun artık iyi seviyelerde. Kardeşlerim Sultanbeyli’yi birkaç yıl öncesiyle kıyaslayın” dedi. İftar programına katılan AK Parti İlçe Ali Sevinç’te, “Rabbime şükürler olsun bir Ramazan’a daha kavuştuk. Birliğimizin beraberliğimizin pekiştiği bu günlerde sizlerle aynı ortamda olmaktan mutluyuz. Dünyanın dört bir yanında Müslümanlar zor durumda. Onlara dua edelim” dedi.

Petrol Yolu Caddesi’ne viyadük geliyor Sultanbeyli’nin en uzun ikinci caddesi olan Petrol Yolu Caddesi’nde yıllardır var olan kesintiyi ortadan kaldırmak için viyadük yapılıyor.

8

Sultanbeyli’ye yeni viyadükler, yeni yollar yapılıyor. İlçenin en uzun caddelerinden biri olan ve yıllardır viyadükle birbirine bağlanmayı bekleyen Petrol Yolu’na viyadük yapılıyor. Hasanpaşa Mahallesi’nden başlayan, Akşemsettin Mahallesi’ne kadar uzanan Petrol Yolu Caddesi, Fatih Mahallesi ve Hamidiye Mahallesi arasında birbirinden kopuyordu. Caddeyi birbirine bağlamak için harekete geçen Sultanbeyli Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi viyadük çalışmasına başladı. Kısa sürede bitirilmesi planlanan viyadükte ekipler hummalı

şekilde çalışmalarına devam ediyor. Viyadük çalışması tamamlandıktan sonra hem sürücüler hem de bölgede yaşayan vatandaşlar rahat ulaşım sağlayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeylimiz sorunlarını geride bırakıyor. Bu bölgeye uzun zamandır bir viyadük çalışmasının yapılmasını arzu ediyorduk. İlçe sakinlerinin de en büyük arzuları arasında geliyordu. Çalışmalar başladı. İnşallah kısa sürede bitirilecek ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” dedi.

SOKAK IFTARI 07


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

08 02 HIZMET KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

SAKUT Geliyor Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’na (İSTKA) sunduğu Sultanbeyli’de “Afetlere Hazırlık ve Farkındalık” projesi hibe almaya hak kazandı. Afetlere hazırlık projesi kapsamında ilçede arama kurtarma timi (SAKUT) kurulacak.

8

Sultanbeyli Belediyesi gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Her alanda vatandaşın huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabileceği bir ilçe oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, titizlikle yürüttüğü başarılı projelerle de her kesimin takdirini kazanıyor. Belediyenin hazırladığı Sultanbeyli’de Afetlere Hazırlık ve Farkındalık projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) 1 milyon değerinde hibe almaya hak kazandı. SULTANBEYLI’DE AFETLERE HAZIRLIK VE FARKINDALIK PROJESI Proje kapsamında Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve toplumun afetlere hazır hale gelmesi için çalışmalar yapılacak. Bunun yanı sıra proje ile vatandaşlar afetlere karşı bilinçlendirilecek. Afetlere hazırlık projesi, 591 proje arasından 1 milyon TL hibe almaya hak kazandı. PROJE NELER GETIRECEK? Proje Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin gelişmesine, ilçe halkının afetlere yönelik bilinçlenmesine katkı sunacak. Bunun yanında belediye arama kurtarma konusunda faaliyet gösterecek, 20 kişilik Sultanbeyli Arama Kurtarma Timi’ni (SAKUT) kuracak. Proje ile vatandaşlara yönelik olarak bilgilendirme seminerleri düzenlenecek ve afet yönetimi ve kentsel risk yönetimleri gibi konularda belediyenin teknik personeline eğitimler verilecek. İlçe genelinde tatbikatlar düzenlenecek.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

TOPLANTI 09

Başkan Keskin Çalışma Arkadaşlarıyla Buluştu

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yeni döneminin ilk personel toplantısını Belediye Büyük Salon’da meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

8

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin personelle Belediye Büyük Salon’da buluştu. Yeni dönemin yol haritasını toplantıda çizen Başkan Keskin halkla ilişkilerin yeni dönemde daha çok gelişeceğini ve bunun için ne gerekiyorsa yapılacağını vurguladı. İnsanların hayatlarında yeni dönemlerin olduğunu ifade eden Başkan Keskin, kurumlarında yeni dönemlerinin olduğunu kaydederek, “Yeni dönemimiz hepimize hayırlı olsun. Bu dönem hiç kuşkusuz olumlu şeyleri de beraberinde getirecektir. Hep beraber uzun soluklu, oldukça da meşakkatli bir seçim dönemini başarılı bir şekilde geride bıraktık. Rabbim yine bizi hizmet kervanın çatısı altında topladı. Başarı her zaman insanı mutlu kılar. Bu başarıya giden yolda, belediye çalışanlarımıza,

teşkilatımıza, ana kadememize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, mahalle başkanlarımıza, sandık müşahitlerimize ve emeği geçen tüm kardeşlerime yürekten bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. “HEYECANLA GÖREVE BAŞLADIK” Yeni döneme göreve geldiği ilk günün heyecanıyla başladığını belirten Başkan Keskin, “Yönetim kadromuzu oluşturduk. Ben geçen dönem ilçemize hizmet eden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sultanbeyli’yi onların da katkılarıyla iyi bir seviyeye çıkardık. İnşallah yeni kadromuzla ilçemizi daha iyi noktalara taşıyacağız. Geçen sürede sizlerle birlikte meclis üyelerimizin de desteğiyle birçok projeye imza attık. Kimileri tamamlandı, kimileri devam ediyor, yeni projelerimiz de

yakında başlayacak” dedi. İkinci dönemin kendilerine ve tüm çalışanlara daha ağır sorumluluklar yüklediğini vurgulayan Başkan Keskin, “İkinci dönemin sorumluluklarının hepimiz farkındayız. İnşallah bu sorumluluğu halkımızın güvenine layık olarak tamamlayacağız.Kurumumuzu hızlı ve hatasız hedefe taşıyacak şeyin ortak akıl-yürek birlikteliği olduğuna inanıyoruz. Biz Sultanbeyli halkına hak ettiği kaliteli hizmeti sunmayı görev edindik. Rabbime şükürler olsun ki hem parti olarak hem de ilçe belediyesi olarak bu kaliteli hizmetleri Sultanbeyli halkına sunmayı bizlere nasip etti. Eksiklerimiz yok mu? Tabi ki var ama her geçen gün ilçemizi iyi bir noktaya taşıdığımızı söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZ HER ŞEYIN EN İYISINI HAK EDIYOR” “Sultanbeyli’ye ve Sultanbeylilere imarıyla, kültürüyle, sanatıyla, sosyal donatı alanlarıyla eserler ortaya koymak zorundayız” diyen Başkan Keskin, “Yeni dönemimizde de insan odaklı çalışma anlayışımız devam edecek. Çünkü halkımız her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Şunu görmek ve anlamlandırmak zorundayız kardeşlerim. Türkiye üzerinde oynanan oyunlara rağmen halkımız geleceği doğru okuyarak Sayın Başbakanımızın ve bizlerin yanında durdu. Mensubu bulunduğumuz partimize büyük destek verdi. Seçimlerden çıkan mesajı iyi görmemiz gerekiyor” dedi. Başkan Keskin daha sonra personelle Belediye Hizmet Binası girişinde toplu fotoğraf çektirdi.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 10 TOPLANTI KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Kent Konseyi Yeni Döneme Heyecanla Başladı Kent Konseyi, yeni dönemin ilk olağan oturumunu yaptı. Geçtiğimiz dönem başkanlık görevini başarıyla yürüten Başkan Danışmanı Reşat Atalar, konsey üyelerinin büyük çoğunluğunun oyuyla yeniden Başkanlığa seçildi.

8

Başarılı çalışmalara imza atan Sultanbeyli Kent Konseyi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Dönemin ilk oturumunda konsey başkanını ve yürütme kurulunu seçen üyeler, yeni dönemde yine Reşat Atalar başkanlığında toplanacak. Kent Konseyi toplantısında üyelerin kendilerine verdiği destek için teşekkür konuşması yapan Reşat Atalar, “Kent Konseyi’nin yeni döneminin birinci toplantısına hoş geldiniz. Beni yeniden Kent Konseyi Başkanlığına layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin katkılarıyla, sizlerin özverili çalışmalarıyla, halkımızın düşüncelerini, ilçemizin ihtiyaçlarını bu çatıya taşımanızla inşallah güzel işler yapacağız” dedi. Kent Konseyi’nin Sultanbeyli’nin sorunlarını ele alarak, yerel yönetimlere ve karar alma süreçlerine halkın katılımını sağlamak gibi bir görevinin bulunduğunu ifade eden Atalar, “İlçemizin kalkınma sürecine katkıda bulunmalıyız. Kent Konseyi olarak yerel demokrasinin gelişim ve yerleşimine destek olmalıyız” ifadelerini kullandı. Atalar daha sonra yeni dönemlerin yeni şeyleri de beraberinde getireceğine inancının tam olduğunu dile getirdi ve yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Sultanbeyli YIL: 1 SAYI: 16/ 01 TEMMUZ 2014 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

“SULTANBEYLI’YE DAHA FAZLA HIZMET ÜRETECEĞIZ” Kent Konseyi’ne katılan ve konsey üyelerine hitap eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Kent Konseyimiz geçtiğimiz dönemde güzel çalışmalara imza attı. Ben geçen dönemde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni dönemimizin de geçen dönemden daha verimli geçmesini temenni ediyorum” dedi. Ekibiyle birlikte Sultanbeyli’ye geçen dönemden daha fazla hizmet üretme arzusunda olduklarını kaydeden Başkan Keskin, “Kent Konseyimizin getirdiği projeler bizim için değerlidir. Bu projelere destek vereceğiz. Çünkü Kent Konseyimizin ürettiği projeler ilçemize değer katacaktır. Sultanbeyli, sizlerle birlikte kalkınmasını sürdürüyor ve bu birliktelik sayesinde gelişimimiz her geçen gün ivme kazanıyor” şeklinde konuştu. Başkan Keskin’in ardından konuşan İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe’de oturumda konuşarak, “Yeni dönem yeni heyecan demektir. Konseyimizin yeni dönemi hayırlı olsun. Kent Konseyimize ve başkanına başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Konseyin genel kurulunda diğer üyelerde söz alarak düşüncelerini paylaştı.

Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Nizamettin Arslan Danışma Kurulu Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar

Sorumlu Yazı işleri Müdürü Birol Alpat

Tasarım Ömer Aydın / Giray Arslan

Editör Hamdi Çakır

Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat


Profile for Sultanbeyli Belediyesi

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 01 Temmuz 2014 Sayısı

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 01 Temmuz 2014 Sayısı

Advertisement