__MAIN_TEXT__

Page 1

Belediyespor Zirve Takibini Sürdürdü Bölgesel Amatör Lig 9. Grupta mücadele eden Sultanbeyli Belediyespor, evinde misafir ettiği Çayırovaspor’u 3-2 yenerek zirve takibini sürdürüp taraftarlarını mutlu etti.

Sultanbeyli www.sultanbeyli.bel.tr

118 01 Kasım 2014

Suriye’deki savaş ortamından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilere Sultanbeyli de kucak açtı. Sultanbeyli Belediyesi öncülüğünde Gölet’te yapılan toplantıda mültecilerin sorunları konuşuldu.

068

Sultanbeyli’de 118088 Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

058 Öğrenciler Okullarını 118 Renklendirdi

Mahalle Toplantıları Başladı

098


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 KÜLTÜR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Aliya İçin Muhteşem Program

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir programla anıldı.

8

Bosna’nın ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç, vefatının 11 yılında Sultanbeyli’de anıldı. Anma programında Aliya’yı anlatan belgesel film ve tiyatro oyunu izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Anma programında konuşan Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Başkanı Serkan Şenay, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Aliya’nın liderliği ve Bosna’nın bağımsızlığı için verdiği mücadeleler hakkında bilgiler veren Şenay, “Bosna’da yaşananları ve Aliya İzzetbegoviç’i unutmayacağız” dedi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de yaptığı konuşmada, “Kültür Platformumuzu geçtiğimiz günlerde muhteşem bir programla açtık. Bugün de ilk anma programımızı merhum Aliya İzzetbegoviç için düzenliyoruz” dedi. Sultanbeyli’nin Bosna Hersek’in Jajce Belediyesi’yle kardeş belediye çalışmaları yaptığını ifade eden Başkan Keskin, “Biz Bosna’yla ilgilenmeye devam edeceğiz. Devletimizin kuruluşları Bosna da olduğu gibi dünyanın her yerinde aktif” dedi.

Konuşmaların ardından İsmail Kılıçarslan moderatörlüğünde Yusuf Armağan ve Servet Hocaoğulları’nın konuşmacı olduğu Aliya’yı Yeniden Anlamak paneli başladı. Panelde katılımcılar Aliya’yı ve Bosna için verdiği mücadeleleri dinleyicilere aktardı. Panelin ardından Bilge Kral Aliya tiyatrosu başladı. Tiyatroyu izleyenler duygu dolu anlar yaşadı.

Sevgi Medeniyeti Serdar Tuncer ve Prof. Dr. Emin Işık Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluştu.

8

Kültür platformu çatısı altında düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Platformun ilk söyleşisi olan Sevgi Medeniyeti’nde Serdar Tuncer ve Prof. Dr. Emin Işık üyelerle buluştu. Tuncer ve Işık Sultanbeyli Kültür Merkezi’ne gelen davetlilere doyumsuz anlar yaşattı.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

KÜLTÜR 03

Vehbi Vakkasoğlu Okuyucularıyla Buluştu Yazar Vehbi Vakkasoğlu Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde okuyucularıyla biraraya geldi.

8

Kültür sanat sezonunun başlamasıyla birlikte Sultanbeylililer de birbirinden farklı etkinliklerle buluşmaya başladı. Sezonun ilk söyleşisini yazar Vehbi Vakkasoğlu Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. “Kalbi Sohbetler” adlı söyleşisiyle okuyucularıyla buluşan Vakkasoğlu, dinleyicilerine önemli bilgiler verdi. Yazdığı kitaplar hakkında konuşan Vakkasoğlu yapmış olduğu radyo progamlarında yaşadığı olaylara değindi. “Kimseyi kırmamak gerek” diyen yazar, “Yüreklerimizin genişlemesi gerek. Bir insanın kalbi, yüreği sevgiyle genişler. Kalp düşmanlıkla kötülükle daralır” dedi. Vakkasoğlu’nun sohbeti dinleyicilerinden tam not aldı.

Rasim Ozan Kütahyalı Gündemi Değerlendirdi Gazeteci yazar Rasim Ozan Kütahyalı Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde Türkiye’nin yakın siyasi tarihini anlattı.

8

Rasim Ozan Kütahyalı, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde söyleşi gerçekleştirdi. Türkiye’nin yakın siyasi tarihini kapsayan söyleşiye çok sayıda izleyici katıldı. Türkiye siyasetine dair önemli bilgiler veren Kütahyalı, “Farklı toplumsal kesimlerin bir bütün olarak yeni Türkiye’yi inşa etmesi

gerekiyor. Eksik varsa onlar konuşulur. Bu dönem çok önemli bir dönem. Yeni Türkiye’nin inşasına ve ihyasına odaklanmak gerekir. Yakın tarihten ders almalıyız” dedi. Son dönemde yaşanan olaylara da değinen Kütahyalı, daha sonra izleyicilerin sorularını yanıtladı.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

04 02 EĞİTİM KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

19 Bin Öğrenciye TEOG

Değerlendirme Sınavı Sultanbeyli Belediyesi ilçedeki 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak TEOG değerlendirme sınavı yaptı. Değerlendirme sınavına tam 19 bin öğrenci katıldı.

8

Sultanbeyli Belediyesi, gençlik merkezlerinde eğitim görecek ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) hazırlanacak öğrenciler için TEOG değerlendirme sınavı yaptı. Sınava ilçedeki tüm 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan öğrenciler katıldı. Sınavda ilk bin bire girme başarısı gösteren öğrenciler gençlik merkezlerinde TEOG’a hazırlanma hakkı elde edecek. Gençlik merkezleri her yıl yüzlerce öğrenciye ücretsiz ders desteği veriyor ve öğrencilerin nitelikli okullara yerleşmesinde önemli bir rol oynuyor. Gençlik merkezlerinde geçtiğimiz yıl yapılan TEOG sınavına hazırlanan 210 öğrenci nitelikli okullara yerleşmişti.

Avrupa Fırsatları Gençlere Tanıtıldı Avrupa Kültür Şöleni çeşitli okullardan gençlerin katılımıyla Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Şölende gençlere Avrupa fırsatları hakkında bilgiler verildi.

8

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Mali Destek Programı kapsamında alınan hibe ile Sultanbeyli Belediyesi tarafından hayata geçirilen Avrupa Kültür Şöleni, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşti. Şölende Avrupa’ya ait yiyeceklerin sunulması ve Avrupa’nın farklı dillerinde söylenen şarkıların çalınması katılımcı öğrencilere unutulmaz bir tecrübe yaşattı. Gençler Bilgilendiriliyor Avrupa Kültür Şöleni Projesi kapsamında önce, bölgedeki tüm 10. ve 11. sınıf öğrencilerine Avrupa Gençlik Fırsatları Bilgilendirme Anketi yapılarak gençlerin Avrupa hakkındaki bilinci ölçülmüş ve gençlerin Eurodesk Bilgilendirme

Ağı’ndan haberdar olmaları sağlandı. Bu anketlerde başarı gösteren öğrenciler için kapsamlı bir Avrupa Gençlik Bilgilendirme Programı hazırlandı ve Avrupa Kültür Şöleni programının içine dahil edildi. Şölende Avrupa Birliği ve Erasmus+ programı hakkında katılımcı öğrencilere bilgiler verildi. Program ayrıca Avrupa’nın sunduğu imkanlardan yararlanarak yurtdışına giden ve orda yaşamaya devam eden kişilerle kurulan canlı bağlantılar ve öğrencilerin kendi proje tecrübelerini anlatmasıyla renkli bir boyut kazandı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de şölene katılarak öğrencilerin bu heyecanına ortak oldu.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

SULTANBEYLİ 05

İsteyene 18 Ay Taksit İmkanı

Vatandaşlar arasında Torba Yasa olarak bilinen 6552 Sayılı Yasa’dan faydalanmak isteyenler, belediyeye gelerek emlak, çevre ve temizlik vergisi borçlarını taksitlendirme işlemlerini yapmaya başladı.

8

6552 sayılı yasa kapsamında belediyelere ait ödenmemiş emlak, çevre ve temizlik vergi borçları yeniden yapılandırılıyor. Bu kapsamda Sultanbeylililer de belediyeye gelerek taksitlendirme işlemlerini 1 Aralık tarihine kadar yapabiliyor. Vatandaşların işlemlerini rahat halledebilmesi için tahakkuk servisi ve çözüm masası hafta sonları da hizmete açık olacak. Vatandaşların kimlikleriyle şahsen veya resmi vekil aracılığı ile yapacağı başvuruda, gerek peşin ödeme, gerekse 3, 6, 9, 12 veya 18 aya kadar taksitlendirme imkanı var. Başvurular ayrıca posta yolu ile de alınabiliyor. Zamanında vergilerini ödeyemeyenleri oldukça rahatlatan uygulamaya vatandaşların ilgisi yoğun. Her gün onlarca kişinin başvurduğu taksitlendirme işleminden yaklaşık 25 bin civarında kişinin yararlanması bekleniyor. 2013 yılı Aralık ayına kadar ödenmemiş emlak, çevre ve temizlik vergisi taksitlendirme işlemi 1 Aralık tarihinde sona eriyor.

2010 ikinci dönemde 1000 TL vergi borcu bulunan bir vatandaş yasayla borcunu yeniden yapılandırdığında peşin ödediğinde 1.658 TL yerine 1.302 lira ödeme yapacak, 6 ay taksit

yaptırdığında 1.367 lira ödeme yapa-

cak. İki ayda bir 227 lira civarında bir taksit ödemesi gerçekleştirecek.

Yine 2010 ikinci dönemde 1000 TL

vergi borcu olan 1.658 TL yerine yapılandırmayla 1.393 TL ödeme yapacak. Bu vergi borcunu 12 taksitle ödemek istediğinde ise iki ayda bir 154 lira ödeme yapacak.

Öğrenciler Kendi Okullarını Güzelleştirdi Eğitim öğretim hayatına yeni başlayan Genç Osman Ortaokulu, öğrencilerin renkli resimleriyle daha da güzelleşti.

8

Genç Osman Ortaokulu öğrencileri kendi çabalarıyla yeni açılan okullarını daha da güzelleştirdi. Okul yönetimi geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Kulübü (GÜSEK) ile iletişime geçerek okulun renklendirilmesini istedi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Kulübü de okulun 8.sınıf öğrencileri ile birlikte “Okul Resimleme” projesi kapsamında okulun iç ve dış duvarlarına öğrencilerin ilgisini çekecek, eğitim ve sanatla ilgili resimleme çalışmaları yaptı. Birbirinden ilginç desenlerle kendi eğitim yuvalarını renklendiren miniklerde bu çalışmayla okula karşı bir farkındalık oluşturuldu.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

06 02 SULTANBEYLI KÜLTÜR

Suriyelilerin Sorunları Konuşuldu Suriye’deki savaş ortamından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilerin Sultanbeyli’deki son durumu yapılan toplantıda değerlendirildi.

8

Sultanbeyli’de yaşamlarını devam ettiren Suriyeli mültecilerin durumları Gölet Sosyal Tesislerde yapılan toplantıyla değerlendirildi. Yapılan toplantıya Sultanbeyli sorumlusu İstanbul Milletvekili Metin Külünk’te katıldı. Külünk, toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin genel durumunu değerlendirerek, “Bugün bize ait olan bir konuyu konuşuyoruz. Yaşadığımız süreç bir yabancı meselesi değil. Biziz. Niye biziz çünkü akrabalarımıza, komşularımıza kardeşlerimize ait bir konuyu konuşuyoruz. Bütün bu olup bitenlerin ardında bir büyük özlem var, hasret var. Acaba bu coğrafyada kan, gözyaşı, barut kokusu ne zaman yerini bir barışa terk edecek. Ya da ne zaman bu coğrafyanın kendi kaynakları kendi kaderine hizmet etmek için kullanılacak. Aslında bütün bu yaşanılanların dışarıya vurmayan ama ruhların derinliğindeki beklentisi budur. Bu yaşadıklarımızda büyük beklentilerin gerçeğe dönüşebilmesi çabasıdır. Onun için yabancılarla ilgili bir meseleyi konuşmuyoruz bugün” dedi.

“ANADOLU TOPRAKLARI GÖÇ NEDIR BILIR” Anadolu topraklarının göçü en iyi bilen topraklar olduğuna vurgu yapan Metin Külünk, “Biz Anadolu toprakları göçü en iyi anlayan bir toprak parçasıyız. Aslında Anadolu göçlerin özetidir. Öncelikle belediyemizi kaymakamlığımız, kamu kurumlarımızı sivil toplum

kuruluşlarımızı duyarlılıklarından dolayı takdir ediyorum. Suriyelilerle ilgili Kurban Bayramı’nda Sultanbeyli’de yapılanları takdir ediyorum. On bine yakın bir nüfusun bu şehirde yaşamasının zorlukları vardır. Zorluğu olmasa bile, sosyal entegrasyonunun iyi planlanması, iyi düşünülmesi ve iyi reflekslerle hayata geçirilmesi gerekiyor. Siz burada memleketinizden geldiğinizde hemen

karşı komşunuzla entegre olabildiniz mi. Kendi aralarınızda dernekler kurdunuz, kültürünüzü yaşamaya çalıştınız. Buraya gelen Suriyeli kardeşlerimizin kendi aralarındaki sohbetlerini normal karşılayın. Onların buraya entegre olmalarını stratejiyle yapmalıyız. Ne yaparsak onlar burada hayata entegre olurlar diye düşünmeliyiz. Sıkıntıları minimuma indirmeliyiz” diyerek devletin şefkatli davranmasının nedenlerini açıkladı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de yaptığı durum değerlendirmesinde, “İlçemizde yaşayan Suriyeli kardeşlerimizi kayıt altına alma çalışmalarımız devam ediyor. Bir koordinasyon merkezi kurulması noktasında çalışmalar yapılıyor. Misafirlerimize hep birlikte sahip çıkmalıyız” dedi. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe’de yaptığı konuşmada, “İlçemizin ana meselelerinden biri Suriyeli misafirlerimiz. Onlar bize hem İslam kardeşliğinin hem de tarihimizin bir emaneti. İlk etapta Suriyeli kardeşlerimizi kayıt altına almaya çalışıyoruz ve sorunlarına çare üretmeye çaba gösteriyoruz” dedi.


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

www.sultanbeyli.bel.tr

SULTANBEYLI 07

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl farklı temalarla kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

8

Camiler ve Din Görevlileri haftası kapsamında Sultanbeyli Müftülüğü, kültür merkezinde program düzenledi. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl Camiler ve Din Görevlileri haftası kapsamında “Cami ve Gençlik” temasını işleyerek kamuoyunda bu konuda kalıcılık sağlamayı hedefliyor. Kutlama programının açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Burhan Keleş, “Camiler ve Din Görevlileri haftasında Diyanet İşleri Başkanlığımız Cami ve Gençlik temasını seçti. Bizimde ilçemizde yapılacak çalışmaların temelinde gençlerimiz var” dedi. Keleş, ayrıca konuşmasında ilerleyen günlerde yapılacak çalışmalara da değindi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de yaptığı konuşmada, “Her yıl Camiler ve Din Görevlileri haftasında Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından değişik temalar gündeme getiriliyor. Bu sene de Diyanet İşleri Başkanlığımız kutlamalarda her yıl olduğu gibi çok anlamlı bir tema seçmiş. Seçilmiş olan cami ve gençlik teması konusu bakımından toplumumuz için çok büyük önem arz ediyor. Bu tema kapsamında üniversitelerde, öğrenci yurtlarında paneller, seminerler ve daha birçok etkinlik gerçekleşecek. Yapılacak çalışmalarla gençlere önemli bilgiler aktarılacak” dedi. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe’de programı tertip edenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Din görevlilerimiz toplumumuzun manevi değerlerini ayakta tutan, bunu başarmak için özverili şekilde çalışan toplum önderleridir. Onlar geleceğimizin teminatıdır. İşlenen tema her yönüyle çok önemli” dedi. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın salonda bulunanlara konferans verdi.


www.sultanbeyli.bel.tr

08 02 CUMHURİYET KÜLTÜR BAYRAMI

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013 facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Sultanbeyli’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Sultanbeyli’de de coşkuyla kutlandı.

8

Cumhuriyetin 91. yılı, yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Bayramı coşkusunun yaşandığı yerlerden biri de Sultanbeyli’ydi. Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunmayla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu. Ardından protokol alanda bulunanların bayramlarını tebrik etti.

29 Ekim törenlerinde konuşan İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yılını heyecan ve coşkuyla idrak ederken, Cumhuriyet ve demokrasi değerlerine sahip büyük bir milletin mensubu olmanın kıvancı içerisinde, Türkiye Cumhuriyetini kuranları başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmakla üzere saygı ve minnetle yad ediyoruz. Cumhuriyet insan tabiatına, insan onuruna en yaraşan yönetim şeklidir” dedi.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

DEĞERLENDİRME 09

Mahalle Toplantıları Başladı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin öncülüğünde, Başkan Yardımcıları ve müdürler sorumlu olduğu mahallelerde toplantılar gerçekleştirdi.

8

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, geçtiğimiz dönem başlattığı uygulamayı bu dönemde devam ettiriyor. Geçen dönemde başkan yardımcılarını ve bağlı müdürlüklerini birer mahalleye sorumlu kılan ve mahallelerin her şeyiyle ilgilenmelerini isteyen Başkan Keskin bu dönemde de bu uygulamasını devam ettiriyor. Bu kapsamda Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan ve kendisine bağlı müdürlükler ilgili oldukları mahallelerle toplantı gerçekleştirdi. Gölet Sosyal Tesisler de gerçekleşen toplantılara AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, mahallelerden

sorumlu meclis üyeleri, mahallenin muhtarı, STK temsilcileri, okul yetkilileri, cami imamları ve kanaat önderleri katıldı. Toplantıda mahallelerde yapılan çalışmalar ve sorunlara çözüm önerileri konuşuldu. Başkan Keskin’de toplantılara katılarak ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veriyor, ayrıca Keskin, önümüzdeki aylarda mahallelerle yaptığı büyük toplantıları başlatacak. Başkan Yardımcısı Arslan ve bağlı müdürler Abdurrahmangazi, Ahmet Yesevi, Mecidiye ve Fatih Mahalleleriyle toplantı gerçekleştirdi.

Ekipler Ormandan Lastik Topladı

Sultanbeyli Belediyesi ekipleri ormana bırakılmış onlarca lastiği topladı. Doğaya sorumsuzca bırakılan lastikler, görenleri hayrete düşürdü.

8

Çevre Koruma Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından bölge kontrolü sırasında Teferrüç Tepe Ormanı’nda onlarca atık lastik bulundu. Hemen harekete geçen ekipler kim tarafından bırakıldığı bilinmeyen lastikleri toplayarak geri dönüşüm merkezine gönderdi. Lastiklerin kim ya da kimler tarafından bırakıldığı ekipler tarafından araştırılıyor.

Atık lastikler içerdikleri maddeler bakımından doğada çözünmeden yıllarca kalabiliyor. Bir süre sonra bulundukları toprakların verimini düşürüyor ve neredeyse yok etme düzeyine getiriyor. Ekipler düzenli olarak ilçe genelinde kontrollerini sürdürüyor, tüm atıkları topluyor ve geri dönüşüme götürüyor.


Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

02 10 MAHALLELERİMİZ KÜLTÜR

Akşemsettin Mahallesi’nde Güzel Çalışmalar Yapılıyor Akşemsettin Mahallesi Muhtarı Bahattin Gül’le mahallenin sorunlarını ve son yapılan çalışmaları değerlendirdik.

8

30 Mart seçimlerinde halkın teveccühüyle Akşemsettin Mahallesi Muhtarlığı görevine getirilen Bahattin Gül’le Akşemsettin Mahallesi’ni konuştuk. Geçen dönem yapılan doğru hamlelerle mahallenin birçok sorunundan kurtulduğunu ifade eden Gül, “24 yıldır Sultanbeyli’de ikamet ediyorum. Artık kendimi Sultanbeyli’nin yerlisi sayıyorum. Sultanbeyli İstanbul’un kapısı konumunda. İlçemiz Anadolu’nun özeti konumunda. İlçemiz son dönemde yapılan doğru yatırımlarla sorunlarından arınıyor. Mahallemizin bazı sorunlarını bulunuyor. Göreve geldiğimiz 30 Mart seçimlerinden sonra hızla bu sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Mahallemizin en büyük eksiklerinden biri çocukların birbirleriyle kaynaşmasını sağlayacak alanların yokluğuydu. Göreve gelir gelmez Sayın Başkanımıza konuyu ilettik. Geçtiğimiz aylarda mahallemize park kazandırıldı. Mahallemizin kaldırım çalışmaları neredeyse tamamlanmak üzere” dedi. Yeni yapılan Genç Osman Ortaokulu’nun mahallenin en büyük eksiklerinden birini tamamladığını kaydeden Gül, “Orhangazi Mezarlığı ve imam hatip lisesini birbirine bağlayacak bir üst geçit yapılması için projeler hazırlanıyor. Mahallemize yeni yapılan Genç Osman Ortaokulu mahallemizin bu konudaki eksiğini giderdi. Mahallemize bir lise yapılması içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahallemizden geçen Naldöken deresinin de ıslah edilecek olmasıyla Akşemsettin Mahallesi daha yaşanabilir bir yer olacak” dedi.

Sultanbeyli YIL: 2 SAYI: 23/ 01 KASIM 2014 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Ayhan Koç Danışma Kurulu Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar

Sorumlu Yazı işleri Müdürü Birol Alpat

Tasarım Ömer Aydın / Giray Arslan

Editör Hamdi Çakır

Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat

Basım Yeri Görsel Dizayn Ofset Matbaacılık Tic. Ltd. Şti. Atatürk Bulvarı Deposite İşm. A Blok Kat: 4 No: 405 İkitelli OSB Başakşehir/İSTANBUL


Sultanbeyli facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

www.sultanbeyli.bel.tr

SPOR 11

Belediyespor Zirve Takibini Sürdürüyor Bölgesel Amatör Lig 9. Grupta mücadele eden Sultanbeyli Belediyespor, evinde misafir ettiği Çayırovaspor’u 3-2 yenerek zirve takibini sürdürüp taraftarlarını mutlu etti.

8

Sultanbeyli 75.Yıl Stadında oynanan mücadelenin 1.dakikası içinde Belediyespor ilk atağında Okan Karabıyık’ın attığı gol ile 1-0 öne geçti. Belediyespor golün sevincini tam yaşayamadan 2.dakikada misafir takım beraberliği yakaladı, İshak Kurt’un ceza sahası dışından sert şutu filelerle buluşunca skora denge geldi. İlerleyen dakikalarda iki takımda galibiyet golü için etkili ataklar yapınca pozisyonu bol bir müsabaka ortaya çıktı. Müsabakanın 16.dakikasında Belediyespor’u kornerden gelen topu iyi değerlendiren İsmail Aslan 2-1 öne geçirdi. Kalan sürede iki takımında gol arayışlarından sonuç çıkmayınca ilk yarı Belediyespor’un üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıya farkı açmak isteyen Belediyespor, hızlı başladı. Yasin Sakaloğlu ve Şakir Bozlar ile net fırsatları değerlendiremeyen Belediyespor 62.dakikada farkı ikiye çıkardı. Kaptan Emrah Günden ceza sahasına girerek sert şutla takımını 3-1 öne geçiren golü kaydetti. Farkı azaltmak isteyen misafir takım 70.dakikada Ersin Turan’ın karambolde attığı gol ile skoru 3-2 yaptı. Mücadeleden başka gol sesi çıkmadı ve evinde Çayırovaspor’u 3-2 ile geçen Belediyespor 3 puanın sahibi olarak zirve takibini sürdürdü.


Profile for Sultanbeyli Belediyesi

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 01 Kasım 2014 Sayısı

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 01 Kasım 2014 Sayısı

Advertisement