Page 1

SUBARU FORESTER

Automatinis miškininkas 1998 cm3, VVR, 147 AG, 350 Nm 6,3 l/100 km, 163 g/km CO2 0–100 km/val. per 9,9 s, 188 km/val. 1645 kg € 27 200 € / 33 200 € bandytojo Rida 9788 km Vairuotojas Karolis Judzentavičius Kodėl jis čia: ko vertas opozicinio dyzelio ir CVT tandemas? argu ar automobilių pasaulyje rasite ištikimesnių gerbėjų už tuos, kurie meldžiasi „Subaru“ dievams. Devintojo dešimtmečio pasaulio ralio čempionato trasose užsitarnautas ugnimi alsuojančių, visais ratais varomų, unikaliai burbuliuojančių turbininių monstrų įvaizdis šios markės atstovus lydi iki šiol. Problema tai, kad į mūsų garažą užsukęs atnaujintas „Forester“ atitinka tik vieną iš šių stereotipų – jis, kaip ir absoliučiai visi „Fuji Heavy Industries“ gaminami automobiliai, pirmyn genamas keturiais ratais. Nors po jo dangčiu plaka markės sinonimu tapęs turbininis opozicinis keturių cilindrų variklis, atvažiavus į degalinę tenka griebti ne žalios, o juodos spalvos čiaupą. Anksčiau „Subaru“ dyzelių neturėjo, tačiau Europoje be jų neišsisuksi, tad japonai buvo priversti nusilenkti rinkos dėsniams ir 2008 m. pristatė pirmąjį 2 litrų, 147 AG „Boxer Diesel“ variklį. Tokį pat agregatą gavo ir prieš porą metų debiutavęs ketvirtos kartos „Forester“. Tačiau jis neįtiko Senojo žemyno pirkėjams, nes iki šiol dyzelis siūlytas tik su mechanine dėže. Pagaliau padėtis pasikeitė – pardavimo salonus pasiekė automatinė „Boxer Diesel“ versija. Už ją papildomai teks sukrapštyti iki 1700 eurų.

V

11 4

2 0 1 5 L i e p a – R u g pj ū t i s J

DETALIAU

Navigacijos sistemos kol kas negausit net pasiūlę pusę karalystės.

Elektra valdomas bagažinės dangtis – tik brangiausioje versijoje.

Draugams galėsit girtis, kad tokio variklio negamina niekas kitas pasaulyje.

T O PGEA R

Beje, tai ne tradicinis automatas, o CVT variatorius. Šios transmisijos esmė – ji neturi pavarų. Bet „Subaru“, matyt, manė, kad pirkėjams nepatiks važiuoti lyg motoroleriu, ir sukūrė septynias dirbtines pavaras, todėl šiam agregatui dabar nesunkiai sekasi pamėgdžioti įprastas automatines dėžes. Gaila, bet nei naujoji transmisija, nei geresnė atnaujinto modelio garso izoliacija neužgožia pagrindinio dyzelinio motoro trūkumo. Nesvarbu, važiuojate mieste ar greitkelyje, įkyrus jo tarškesys bus jūsų nuolatinis kompanionas. O ir degalų sąnaudos galėtų būti krikščioniškesnės – net koja pernelyg netrypiant greičio pedalo, jo apetitas gerokai viršijo 7 l/100 km. Mes gavome pačią brangiausią (33 200 eurų) XE versiją, bet jei galite išgyventi be odinių sėdynių, stoglangio ir elektra valdomo bagažinės dangčio (jį matyt, kūrė raminamųjų tablečių prisirijęs inžinierius, nes lėčiau veikiančio mechanizmo nesu matęs), sutaupykit 4000 eurų ir įsigykit ant žemesnio hierarchijos laiptelio stovintį XS variantą. Juk kad ir kaip būtų, „Forester“ niekada negarsėjo prabanga. Jo pirkėjams svarbiausia – važumas ir tvirtumas. Nė viename šių frontų naujasis „Subaru“ nenuvilia. Nors beveik visi konkurentai perėjo prie priekinių varančiųjų ratų ir galinius įjungia tik esant

reikalui, „Forester“ lieka ištikimas nuolatinei simetrinei visų ratų pavarai. Kartu su didele prošvaisa ir dosniais privažiavimo bei nuvažiavimo kampais tai šiam miškininkui suteikia puikų važumą. Ir nors pigiai atrodantys interjero plastikai yra maždaug aštuoniolikos skirtingo juodumo atspalvių, sėdint viduje apima jausmas, kad viskas čia taip pat atrodys ir po penkiolikos metų.

VAIRUOTOJO UŽRAŠAI SUBARU FORESTER 2.0D CVT XE

PRANAŠUMAI

ɕɕ Visų ratų pavara, priešingai nei daugumos konkurentų, veikia visą laiką. ɕɕ Erdvės ant galinės sėdynės galėtų pavydėti net „Škodos Superb“ savininkai.

TRŪKUMAI

ɗɗ Opozicinio keturcilindrio dyzelio tarškėjimas gali išūžti galvą. ɗɗ Degalų sąnaudos toli gražu nėra geriausios segmente.

Šio mėnesio rida ir sąnaudos

0 0 0 0 4 2 0 1

7,6

Top gear Subaru Forester LT