Page 1


02


NAUJA FORMA, NAUJOS DYDŽIŲ GALIMYBĖS – GERESNIAM GYVENIMUI

Susipažinkite su visiškai nauju SUBARU FORESTER. Didžiulės jo galimybės ir neribotas universalumas kasdien įkvėps jus nuveikti ką nors naujo, o nuolatinė visų varomųjų ratų sistema bei įspūdingai mažos degalų sąnaudos leis pasiekti beveik bet kurį jūsų tikslą. Erdvesnis bagažo skyrius bus ypač naudingas, o dėl geresnio matomumo bet kokiame kelyje galėsite dar lengviau manevruoti. Vos įsitaisę FORESTER salone, pajusite neprilygstamo pasitikėjimo pojūtį, leidžiantį daugiau nuveikti ir nuvažiuoti ten, kur dar nesate buvę.

* 2.0D X.

03


04


Prisitaiko prie visų jūsų poreikių Kad ir kur išsirengtumėte su FORESTER, kad ir ką pasiimtumėte kartu, šis automobilis puikiai prisitaikys prie jūsų poreikių. Išraiškingas FORESTER vidaus ir išorės stilius, įspūdinga kokybė ir genialus dizainas atitinka viską, kam teikiate pirmenybę – įmantrų komfortą, tiesmuką universalumą ir gryną važiavimo malonumą. Visos detalės elegantiškos tiek savo forma, tiek funkcija – pradedant agresyviomis grotelėmis, automatiškai užlenkiamais šoniniais veidrodėliais su LED posūkio signalais ir baigiant naudingais stogo rėmais. Ir nors šiuo automobiliu lengva manevruoti visais gyvenimo vingiais, jame yra daugybė erdvės žmonėms ir bagažui. Be to, FORESTER visada suteiks daugiau malonumo.

05


Atraskite daug naujų vietų Kur tik pažvelgsite ir kur tik keliausite, kaskart nustebsite, kaip apgalvotai FORESTER automobilyje suderinta didelė erdvė, išmoningos detalės ir tikro SUV klasės visureigio galimybės. Kartais vairuojant maloniausia tai, ką atrandate pakeliui, o FORESTER šiais atradimais mielai dalijasi su jumis.

Salono transformavimo galimybės

06

„Sumani“ SUBARU pakaba sutaupo daugybę vietos salonui. Automobilio salone įsitaisius net penkiems žmonėms, dar lieka daug erdvės visam bagažui. Užpakalinę sėdynę galima padalyti ir nulenkti.


Elektromechaniškai valdomos bagažo skyriaus durys * Norint pasimankštinti, galima važinėtis dviračiu, kopti į kalnus ir kitaip pajusti aktyvaus gyvenimo skonį, tačiau nebūtina lankstytis siekiant atidaryti automobilio bagažinę. FORESTER bagažo skyriaus durys yra valdomos elektromechaniškai, todėl užtenka paspausti prietaisų skydelyje, ant durų ar raktų esantį mygtuką, ir durys automatiškai atsidarys arba užsidarys. *2.0XT, 2.0XE ir 2.0D XE.

07


08


Puikus matomumas Priekinio lango ir šoninių veidrodžių konstrukcija, aukštesnė sėdėjimo padėtis lemia kaip niekad gerą matomumą, todėl galėsite saugiai ir labiau pasitikėdami manevruoti bet kuria kryptimi.

Prietaisų skydas Informacija FORESTER prietaisų skyde pateikiama greitai ir tiksliai. Tachometras ir spidometras aiškiai matomi, todėl netrukdo vairuotojui sutelkti dėmesį į kelią.

Daugiafunkcis ekranas* Visa FORESTER reikalinga informacija rodoma neįtikėtinai aiškiame daugiafunkciniame centrinės konsolės ekrane. Jūs patys galite nuspręsti, kokie pranešimai turėtų būti rodomi ekrane. Rodmenis lengvai matys ne tik vairuotojas, bet ir keleiviai.

Perjungimo svirties rankena Perjungimo svirties rankena suteikia prabangos pojūtį. Chromuotas žiedas odinės rankenos apačioje** kartu su švelnia juodos spalvos apdaila suteikia salonui prabangių ir drauge sportiškų bruožų.

*2.0XS, 2.0XE, 2.0XT, 2.0D XS ir 2.0D XE. **2.0XT.

09


VISŲ SALONO ELEMENTŲ DARNA FORESTER salone jus ir jūsų keleivius apgaubs moderni ir komfortiška aplinka, o įdiegtos technologijos neblaškydamos padės neprarasti ryšio su pasauliu. Patobulinus FORESTER rėmo konstrukciją pavyko pasiekti, kad dabar iš jo salono galima lengviau ir patogiau išlipti ar į jį įlipti.

USB ir papildomos garso įrangos jungtys Prijunkite savo iPod®* ar kitokį mobilųjį muzikos grotuvą prie FORESTER papildomos garso įrangos lizdo. Skaitmeninius muzikos kūrinius galite groti naudodami įvairiausius išorinius prietaisus, prijungtus per USB lizdą (ekrane parodant dainos pavadinimą ir informaciją apie atlikėją) arba per belaidę Bluetooth®** srautinio garso signalų perdavimo jungtį.

Garso sistema Šioje sistemoje integruotas CD/WMA/ MP3 bylų grotuvas, AUX ir USB lizdai, iPod®* valdymas, Bluetooth®** ir palydovinis radijas.

Navigacijos sistema***

10


„Harman/Kardon“ garso sistema*** 440 W sistema su 8 garsiakalbiais užtikrina išskirtinę garso kokybę. Du ovalūs garsiakalbiai įtaisyti priekinėse duryse, o kiti du – užpakalinėse.

*“Apple” ir “iPod” yra registruoti prekių ženklai, priklausantys “Apple Inc.” **"Bluetooth" yra registruotas prekės ženklas, priklausantis "Bluetooth SIG, Inc." ***2.0XT. 

11


Ilgiems daiktams ir ilgiems savaitgaliams FORESTER puikiai pasirengęs suspėti su jumis visur – pradedant planuotomis atostogomis ir baigiant spontaniškomis išvykomis į parduotuves. Bagažo skyriuje gali tilpti keturi dideli lagaminai arba keturi golfo lazdų krepšiai, o mažesnius daiktus galima pakabinti ant sumaniai įrengtų kabliukų. Ilgesnius daiktus galima sudėti nulenkus 60/40 santykiu padalytą galinės sėdynės atlošą.

12


Atvirų erdvių pasaulis ir paslėpti lobiai Nuotykių nebijantis FORESTER visada mielai atskleis jums nematytas vietas, jums dar net neišvykus iš namų. Salone yra daugybė apgalvotai įrengtų daiktadėžių, kišenių ir dėklų. Kiekvienas iš jų sumanytas taip, kad jūsų daikčiukai rastų sau skirtą vietą, iš kur būtų lengvai pasiekiami ir nekristų į akis.

Kišenė duryse

Puodelio laikiklis centre

Daiktadėžė centre

Stumdomas porankis*

Kišenė sėdynės atloše

Užpakalinis porankis**

Viršutinė konsolė

12 V elektros lizdas

1160 mm 884 mm 862mm*

884 mm aukštis modeliuose be stoglangio.

Vaiko pakopa

Šoninis slenkstis

Pakopa prie užpakalinės sėdynės padės mažiems vaikams lengviau įlipti ir išlipti. Apgalvotai suprojektuotos pakopos paviršius platesnis ir neslidus, kad vaiko keliai atsiremtų į minkštą kilimėlį, o ne į kietą plastiką.

Šoniniai FORESTER slenksčiai įrengti kiek įmanoma žemiau, tačiau taip, kad ant jų nesikauptų purvas. Kad ir kokius nuotykius kelionėje patirtumėte, jie padės neišsipurvinti batų ir drabužių visai šeimai lipant į automobilį ar išlipant iš jo. *2.0XS Lineartronic, 2.0XE ir 2.0XT. **2.0XS, 2.0XE, 2.0XT, 2.0D XS ir 2.0D XE. 13


VISAPUSĖ TRAUKA IR EFEKTYVUMAS – UNIKALUS DERINYS

Priekabos stabilumo kontrolės sistema Naujajame FORESTER įrengta naujai sukurta priekabos stabilizavimo sistema (angl. santrumpa – TSC). Sistema jaučia vėjo poveikį priekabai ir kitus jos judesius. TSC suaktyvinama įstačius kištuką į vilkimo įtaiso lizdą, o automobilio dinaminės kontrolės valdymo sistema (angl. santrumpa – VDC) padeda automatiškai stabilizuoti junginį.

14


Padedant pažangiojo „X-Mode“ režimo galimybėms, simetriška naujojo FORESTER visų varomųjų ratų sistema pajėgi nuvežti jus taip toli, kaip tik galite įsivaizduoti. Tačiau naujasis FORESTER ne tik galingas: degalų sąnaudos yra mažesnės, nei galėjote įsivaizduoti, svajodami apie automobilį su nuolatine visų ratų pavara.

15


Išlaikykite ryšį Simetrija užtikrina pusiausvyrą, kuri teikia kontrolę. Štai kodėl SUBARU jau 40 metų tobulina Symmetrical AWD sistemą. Pritaikyta SUBARU BOXER varikliui, ši sistema yra beveik tobulai simetriška, maksimaliai padidina galią, teikia išskirtinę trauką ir taip suderina pusiausvyrą bei stabilumą, kad visiška kontrolė būtų užtikrinama bemaž bet kuriomis sąlygomis, o automobilio patikimumas bei valdymas būtų toks, kokio negali pasiūlyti joks kitas SUV automobilis.

Puiki dinamika Išskirtinė šio automobilio trauka priverčia iškart pajusti pagreitį ir nusišypsoti. O dėl beveik tobulos simetrijos FORESTER veikiai paklūsta valdymo manevrams ir taip stabiliau įveikia posūkius bei visada sužadina unikalų kontrolės pojūtį.

Nuolatinis kontaktas Kuo stipriau padangos sukimba su keliu, tuo geriau automobilis jums paklūsta. Galia visą laiką paskirstoma į visus keturis ratus, kad ryšys su keliu būtų kaip įmanoma stipresnis, o manevravimo bei kontrolės galimybės – kuo didesnės.

Veržlumas pavojingose situacijose Esant prastam orui arba per tas kelias brangias sekundes, kai tenka staigiai sureaguoti į susidariusią pavojingą situaciją, simetriška pavaros agregatų sistema dėl beveik tobulos pusiausvyros užtikrina stabilumą, veržlumą ir trauką, padedančią išvengti tykančių pavojų.

16


17


Išlaikykite pusiausvyrą Nedaug kitų SUV klasės visureigių galima vairuoti taip smagiai ir aistringai kaip FORESTER – ir tai nestebina, nes šio automobilio idėja įgyvendinta tikrai unikaliai. Horizontalios opozicinės konfigūracijos SUBARU BOXER variklio stūmokliai išdėstyti 180 laipsnių kampu, tad variklis yra žemesnis ir plokštesnis nei kitų tipų varikliai. Todėl šio variklio ir apskritai automobilio svorio centras yra arčiau kelio, o pusiausvyra – geresnė. Be to, priešingomis kryptimis judantys stūmokliai mažina vibraciją. Šiais metais pagaminti naujos kartos varikliai yra galingesni ir žymiai taupesni, išmeta mažiau teršalų ir kartu teikia visus legendinius jau pagamintų 11 milijonų SUBARU BOXER variklių pranašumus.

Didesnis stabilumas Kadangi variklis plokštesnis, o jo padėtis yra žemesnė važiuoklės atžvilgiu, SUBARU FORESTER yra stabilesnis ir atsparesnis šoniniam judėjimui nei kitų konstrukcijų automobiliai.

Tolygi galia Visame sūkių diapazone variklis išvysto tolygią tiesioginę variklio galią. Vienoje plokštumoje išdėstyti stūmokliai veikia vienas prieš kitą, taip sumažindami vibraciją ir užtikrindami komfortišką bei jaudinančią kelionę.

Ilgaamžiškumas Plokščiai variklio konstrukcijai būdingas tvirtumas ir pusiausvyra, lemianti mažesnę vibraciją nei V tipo ar vienaeiliuose varikliuose, todėl šis variklis yra patvaresnis ir patikimesnis.

18


19


Galia kiekvieną akimirką

Naujos kartos SUBARU BOXER varikliai atitinka rytdienos poreikius ir tuo pat metu teikia visus laiko išbandytus pranašumus – nuo tolygios galios iki geriau subalansuoto valdymo. Revoliucinės konstrukcijos variklio stūmokliams veikiant didele eiga, vidaus degimas vyksta itin efektyviai. Oras, degalai ir temperatūra tiksliai dozuojami, taip sumažinant degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį. O kai reikia staigiai pagreitėti ar aplenkti kliūtį, variklis akimirksniu reaguoja į kiekvieną akceleratoriaus spustelėjimą.

20


„Stop / start“ sistema FORESTER yra įdiegta naujausia „stop / start“ sistema*, todėl variklis automatiškai išsijungia automobiliui stovint ir lygiai taip pat greitai įsijungia, kai atleidžiate stabdį ir nuspaudžiate akceleratorių, kad pradėtumėte važiuoti. Ši sistema užtikrina optimalias degalų sąnaudas, t. y. degalai nenaudojami stovint vietoje, o pradėjus važiuoti jų sunaudojama tiek, kiek reikia variklio galiai pažadinti.

SUBARU BOXER DYZELINIS 2.0 LITRO DOHC Variklio galia (kW) Engine Power (kW)

400

160

320

120

240

80

160

40

80

0

0

00

Engine Torque (Nm) Variklio sukimo momentas (Nm)

Pirmasis pasaulyje BOXER DIESEL variklis į darnią visumą sujungia SUBARU BOXER variklio tvirtumą bei tolygų veikimą ir pažangius EURO 5 standartą atitinkančios išmetamųjų teršalų kontrolės elementus, „common rail“ degalų įpurškimo sistemą ir milžinišką sukimo momentą esant mažam variklio sūkių skaičiui. Šio neįtikėtinai dinamiško ir tyliai veikiančio variklio palydovai – tai legenda tapęs degalų sąnaudų efektyvumas ir patvarumas.

DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS: 200

DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS:

350 Nm /

1600 - 2400 aps./min.

VIDUTINĖS DEGALŲ SĄNAUDOS:

5,7 l/100 km** (6MT)***,

5,9 l/100 km** (6MT)

VIDUTINĖ CO2 EMISIJA:

1,000 2,000 2,000 3,000 3,000 4,000 4,000 5,000 5,000 1,000

147 AG (108 kW) / 3600 aps./min.

150 g/km** (6MT)***

Engine Speed (rpm)

Variklio sūkiai (aps./min.)

Variklio (kW) Engine galia Power (kW)

Naujai sukurtas 2.0 litrų tiesioginio įpurškimo variklis su turbokompresoriumi (DIT) užtikrina dinamišką važiavimą be jokių kompromisų. Variklio galią perduoda bepakopė „Lineartronic CVT“ transmisija, kurios efektyvumas ir ekologiškumas pranoksta visas įprastų SUV klasės visureigių galimybes.

400

240

320

180

240

120

160

60

80

0

0

1,000 2,000 2,000 3,000 3,000 4,000 4,000 5,000 5,000 6,000 6,000 7,000 00 1,000 7,000

156 g/km** (6MT)

DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS:

240 AG (177 kW) / 5600 aps./min.

DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS:

350 Nm /

2400 - 3600 aps./min.

VIDUTINĖS DEGALŲ SĄNAUDOS: VIDUTINĖ CO2 EMISIJA:

8,5 l/100 km** (Lineartronic)

197 g/km** (Lineartronic)

Engine Speed (rpm)

Variklio sūkiai (aps./min.)

200

250

160

200

120

150

80

100

40

50

0

0

1,000 2,000 2,000 3,000 3,000 4,000 4,000 5,000 5,000 6,000 6,000 7,000 00 1,000 7,000 Engine Speed (rpm)

Variklio sūkiai (aps./min.)

Engine Torque (Nm) Variklio sukimo momentas (Nm)

Variklio (kW) Engine galia Power (kW)

SUBARU BOXER 2.0 LITRO DOHC BENZININIS Naujas FORESTER 2.0 litro variklis su dvigubu kumšteliniu galvutės velenu (DOHC) puikiai suderina efektyvią dinamiką ir tikslią reakciją. Be daugybės kitų patobulinimų, šio variklio pažangioje aktyvioje vožtuvų valdymo sistemoje (AVCS) įrengtas naujas tarpinio blokavimo mechanizmas. Ši unikali naujovė įgalina ypač tiksliai kontroliuoti įleidžiamojo vožtuvo veikimą, taip padidindama sukimo momentą esant mažam variklio sūkių skaičiui, sumažindama degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį iki griežtų EURO 5 standartų.

300

Variklio sukimo momentas (Nm) Engine Torque (Nm)

SUBARU BOXER 2.0 LITRO DOHC TURBOKOMPRESORINIS

DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS:

150 AG (110 kW) / 6200 aps./min.

DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS: VIDUTINĖS DEGALŲ SĄNAUDOS:

198 Nm / 4200 aps./min. 6,5 l/100 km** (Lineartronic)

6,9 l/100 km** (6MT)

VIDUTINĖ CO2 EMISIJA:

150 g/km** (Lineartronic)

160 g/km** (6MT)

*2.0X, 2.0XS ir 2.0XE. **Degalų sąnaudos ir CO2 emisijos: pagal reglamentus (EB) Nr. 715/2007-459/2012J. ***2.0D X.

21


Technologija, kuri teikia važiavimo malonumą

Dėl žemo svorio centro ir nedidelio svorio SUBARU transmisija idealiai dera prie BOXER variklio. Transmisija – labai svarbi sudedamoji sistemos, užtikrinančios didžiausią trauką, puikų manevringumą ir sportiško važiavimo pojūčius, dalis. Visos SUBARU FORESTER montuojamos automatinės ir mechaninės transmisijos sukurtos naudojant sportinių automobilių technologijas.

Pavarų perjungimo svirtelės* Ant vairaračio įtaisytos pavarų perjungimo svirtelės lengvai valdomos pirštais – jomis galite pasirinkti „Lineartronic CVT“ transmisijos perdavimo skaičių, kuris geriausiai atitinka jūsų važiavimą. Taip galite patirti dar ryškesnių ir sportiškesnių vairavimo pojūčių.

SI-DRIVE** Naudodamiesi SI-DRIVE sistema galite akimirksniu pasirinkti važiavimo režimą pagal savo vairavimo stilių. Pasirinktas režimas nurodomas daugiafunkciame ekrane. SI-DRIVE įgalina pasinaudoti visais simetriškosios visų varomųjų ratų sistemos ir BOXER variklio privalumais. Modeliuose su mechanine transmisija rekomenduojama, kada reikia perjungti pavarą, kad degalų sąnaudos būtų kuo mažesnės. Jūs galite pasirinkti degalų sąnaudų taupymo režimą INTELLIGENT, įprastą SPORT režimą arba aktyviam važiavimui skirtą SPORT SHARP režimą.

Automatinė greičio kontrolė Nustatyto greičio palaikymo sistemos valdikliai sumontuoti patogiausioje vietoje – ant vairaračio, kad kelionės metu kada panorėję galėtumėte nustatyti norimą greitį.

22

Sport Sharp***

Sport

Intelligent

SPORT SHARP – tai didžiausia įmanoma variklio galia ir žaibiška reakcija į akceleratoriaus pedalo paspaudimą nepriklausomai nuo apkrovos.

Jei atsižvelgiant į eismo sąlygas reikia dažnai lenkti ir greitai įsibėgėti, geriausia rinktis SPORT režimą. Reakcija į akceleratoriaus pedalo paspaudimą tampa spartesnė, o didesnis sukimo momentas lemia didesnę variklio galią esant mažesniems sūkiams.

Šis režimas skirtas degalų sąnaudoms sumažinti važinėjant miesto gatvėmis arba važiuojant ilgą atstumą greitkeliu. Reakcija į akceleratoriaus pedalo paspaudimą nėra tokia sparti, tačiau variklio galia išlieka didelė. ECO matuoklis rodo tikslias degalų sąnaudas.


„Lineartronic“ ir aktyviojo sukimo momento paskirstymo visų ratų pavara

6 pavarų mechaninė transmisija ir AWD centrinis diferencialas su klampiąja mova

SUBARU FORESTER su varikliu ir visiškai nauja automatine transmisija užtikrina žaibišką ir sklandžią reakciją į akceleratoriaus spustelėjimą. Iki šiol masinės gamybos automobiliuose su visų varomųjų ratų sistema nebuvo montuojama išilginė bepakopė transmisija, kurioje naudojama grandininė, o ne diržinė pavara. Šioje transmisijoje taip pat yra aktyviojo sukimo momento paskirstymo visų ratų pavara, kuri atsižvelgia į važiavimo sąlygas ir automatiškai paskirsto galią priekiniams ir užpakaliniams ratams.

Maksimalias kontrolės ir sportiškumo galimybes suteikia sklandžiai veikianti 6 pavarų mechaninė transmisija, kuri kaip standartinė. Ši transmisija kartu su visais varomaisiais ratais (AWD) leidžia maksimaliai išnaudoti centrinį diferencialą su riboto slydimo klampiąja mova (LSD). Jei priekinės ir užpakalinės ašių ratų sukimosi greičiai skiriasi, ši sistema padeda paskirstyti galią geriausią sukibimą su kelio danga turintiems ratams.

Priekinė pakaba Subaru dinaminės važiuoklės kontrolės koncepcija SUBARU dinaminės važiuoklės kontrolės koncepcija (Subaru DC 3) yra dar vienas mūsų technologinių žinių ir pasišventimo tobulybei įrodymas. Ši pažangi sistema suprojektuota taip, kad važiuoklė iš karto prisitaikytų prie esamų kelio sąlygų. Kartu su simetriška keturių ratų pavaros sistema tai užtikrina tobulą valdymą ir optimalią galią kiekvienoje situacijoje.

Tvirtoje FORESTER priekinėje pakaboje įrengtas sustiprintas skersinis stabilizatorius, todėl kelio vingiai įveikiami optimaliai ir komfortiškai.

Užpakalinė pakaba Naujieji greitaveikiai užpakalinių amortizatorių vožtuvai maksimaliai padidina stabilumą ir užtikrina geresnę reakciją. Tam, kad DIT modelio užpakalinė pakaba būtų sujungta su tvirtesniu pagrindu, buvo įrengtas užpakalinis atraminis porėmis. Šis sprendimas užtikrina didesnę FORESTER užpakalinės dalies kontrolę ir geresnį atsaką į vairo judesius.

*Lineartronic. **2.0XS, 2.0XE ir 2.0XT. ***Trijų režimų („Intelligent“, „Sport“ ir „Sport Sharp“) „SI Drive“ sistema gali būti įrengta tik 2.0XT modelyje. Kitų versijų modeliuose gali būti įrengta dviejų režimų „SI Drive“ („Intelligent“ ir „Sport“) sistema.

23


PAGAMINTAS SIEKIANT JUS APSAUGOTI Mes siekiame užtikrinti apsaugą nuo pat pirmųjų kiekvieno FORESTER gamybos akimirkų. Todėl kiekviename mūsų automobilyje įdiegtos naujausios technologijos, padedančios išvengti nelaimių ar apsaugančios nelaimei įvykus. SUBARU, būdama viena iš automobilių saugos lyderių, didžiuojasi tuo, kad nuolat tobulina bei diegia naujoviškas technologijas, saugančias jus kaskart, kai išsirengiate į kelionę.

24


25


26


AKTYVIOJI SAUGA SUBARU FORESTER skirtas visiems, mėgstantiems aktyvų vairavimą ir norintiems saugiai pasiekti kelionės tikslą. Nuolatinė keturių ratų pavara ir opozicinis BOXER variklis užtikrina, kad šis automobilis puikiai važiuos visomis sąlygomis. SUBARU VDC (automobilio dinaminio stabilumo) sistema padeda suvaldyti automobilį jam pradėjus slysti, taip suteikdama papildomo saugumo.

Puikus visų pusių matomumas Automobilis, kuris įkvepia vairavimo, taip pat turi perteikti saugumą. Smart interjero dizainas leidžia vairuotojui puikų matomumą visomis kryptimis.

Geresnis matomumas FORESTER modeliuose įrengta atbulinio vaizdo kamera*. Pradėjus važiuoti atbuline eiga, kamera įjungiama, o ekrane rodomas spalvotas vaizdas.

Perteklinis pasukamumas Idealus posūkio kampas

Nepakankamas pasukamumas

Automobilio dinaminio stabilumo sistema

*2.0XS, 2.0XE, 2.0XT, 2.0D XS ir 2.0D XE.

Viena iš standartinių kiekvieno FORESTER įrangų yra automobilio dinaminio stabilumo sistema (VDC), kurios jutikliai leidžia stebėti ir analizuoti, ar automobilis laikosi vairuotojo pasirinktos trajektorijos. Jei, įveikiant kelio vingį ar aplenkiant kliūtį, automobilio stabilumas pakimba ant plauko, ši sistema automatiškai sureguliuoja sukimo momento paskirstymą varomiesiems ratams, variklio galią ir kiekvieno rato stabdį, kad FORESTER pernelyg nenukryptų į šalį. 27


28


PASIRENGĘS KITAI JŪSŲ KOMANDAI Simetrija teikia pusiausvyrą, o pusiausvyra – pasitikėjimo jausmą. Puikiai tai žinodama, SUBARU nuo pat 1972 metų kūrė ir tobulino simetrišką visų varomųjų ratų sistemą, kurios naujausias priedas – pažangusis „X-Mode“ režimas teikia papildomas vairuotojo pastangų nereikalaujančias galimybes. Simetriška visų varomųjų ratų sistema, darniai veikianti kartu su unikaliu SUBARU BOXER varikliu, nuolat perduoda variklio galią keturiems automobilio ratams, kad sąlytis su kelio danga būtų kaip įmanoma geresnis, o vairuotojas galėtų mėgautis visiškos kontrolės pojūčiu, kurio dažnai pasigendama vairuojant net brangesnius SUV klasės visureigius. Be to, FORESTER gali didžiuotis bene mažiausiomis degalų sąnaudomis tarp šios klasės automobilių.

X-Mode*

26°

Užpakalinės iškyšos kampas

23°

Išilginio pravažumo kampas*

25°

Priekinės iškyšos kampas

*Šis kampas lygus 22 laipsniams 2.0XT ir modeliuose su dyzeliniais varikliais.

„X“ reiškia papildomas galimybes, kuriomis naujojo FORESTER vairuotojai galės naudotis beveik visuose keliuose. Įjungus „X-Mode“ režimą, elektronika ima kontroliuoti variklio veikimą, transmisiją, visų varomųjų ratų sistemą, stabdžius ir kitus esminius komponentus, kad saugiai įveiktumėte prastus kelius, slidžius jų paviršius arba, suaktyvinus nusileidimo kontrolės sistemą (HDC), net pačias stačiausias kalvas.

Nusileidimo kontrolės funkcija** Įjungus FORESTER „X-mode“ režimą ir važiuojant nuokalne, nusileidimo kontrolės funkcija padeda išlaikyti pastovų greitį. Taigi leisdamasis nuokalne vairuotojas gali visą savo dėmesį skirti saugiam vairavimui, o automobilis bus stabdomas automatiškai.

Stabdžiai Visuose SUBARU modeliuose yra 4 jutiklių / 4 kanalų ABS sistema, neleidžianti staigiai stabdant užsiblokuoti ratams. ABS sistemą papildo elektroninė stabdymo jėgos paskirstymo sistema ir pagalbinė stabdymo sistema, kuri nenumatytais atvejais sukuria reikiamą stabdžių slėgį.

*2.0XS Lineartronic, 2.0XE ir 2.0XT.

29


30

Apvalaus profilio rėmo konstrukcija

Saugi variklio tvirtinimo sistema

Nors FORESTER kėbulas pagamintas iš lengvasvorių medžiagų siekiant optimalaus automobilio valdymo, tačiau jis labai tvirtas ir užtikrina didelį saugumą. Vairuotojo ir keleivių saloną supa specialiai sukurtas apvalaus profilio rėmas. Stoge, durų statramsčiuose ir grindyse sumontuotos labai stiprios sijos, veiksmingai atlaikančios ir sugeriančios bet kokio tipo susidūrimo jėgą. Todėl važiuodami FORESTER salone jūs esate gerai apsaugoti.

Kiekvienas SUBARU automobilis suprojektuotas ir pagamintas siekiant geriausios saugos, kurią padidina ir horizontali BOXER variklio konstrukcija. Variklio tvirtinimo elementai suprojektuoti taip, kad įvykus susidūrimui variklis ir transmisija atitrūktų ir slystų po automobilio salonu, o ne į jo vidų.


PASYVIOJI SAUGA SUBARU FORESTER turi daugybę techninių sprendimų, skirtų aukščiausiam vairuotojo ir keleivių saugos lygiui užtikrinti. Pažangios SRS oro pagalvės*, aktyviosios galvos atramos ir saugos diržai – tai tik keli iš jų. FORESTER kėbulas yra labai tvirtas, o jo apvalaus profilio rėmo konstrukcija papildomai apsaugo keleivių saloną.

Pėsčiųjų apsauga Pėstieji ir dviratininkai yra labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai. Atsižvelgiant į tai, SUBARU FORESTER buvo sukurtas taip, kad įvykus susidūrimui šie eismo dalyviai kiek įmanoma mažiau nukentėtų. Pavyzdžiui, tarp variklio iki jo gaubto priekinės dalies yra didelis tarpas, kuris atlieka deformuojamosios zonos funkciją. Pėsčiųjų ir dviratininkų apsaugą taip pat padidina smūgius sugeriantys buferiai, variklio gaubto tvirtinimo elementai ir priekinio stiklo valytuvai, kurie susidūrimo akimirką lengvai nulūžta.

Saugos diržai ir saugos oro pagalvės Standartinė SUBARU FORESTER įranga apima priekinių sėdynių saugos diržus su įtempikliais, patikimai sulaikančius žmones įvykus avarijai, ir jėgos ribotuvais, sumažinančiais krūtinės sužalojimo pavojų. Visų sėdynių saugos diržai yra tvirtinami trijuose taškuose. Siekiant visapusės apsaugos, FORESTER salone yra įrengtos priekinės, šoninės saugos oro pagalvės bei šoninės saugos oro užsklandos. Be to, ant priekinių sėdynių atlošų sumontuotos aktyviosios galvos atramos padeda sumažinti kaklo sužalojimo pavojų, nes įvykus avarijai palinksta į priekį, taip apsaugodamos sėdinčių žmonių galvas. SUBARU FORESTER užpakalinėse sėdynėse įrengti ISOFIX vaikų kėdučių tvirtinimo elementai. *SRS: Supplemental Restraint System.

FORESTER pelnytai gavo 5 „Euro NCAP“ žvaigždutes.

31


Išorės ir vidaus įranga

32

Automatinė žibintų įjungimo funkcija*

Išlendantys priekinių žibintų plautuvai

Priekiniai rūko žibintai su Lietaus jutiklis* automatine dienos šviesos funkcija

Šildomi durų veidrodžiai

Aliumininiai pedalai**

Aliuminio lydinio ratlankiai, 18 colių**

Aliuminio lydinio ratlankiai, 17 colių


Reguliuojamo posvyrio kampo teleskopinė vairo kolonėlė

Beraktė prieigos ir variklio paleidimo mygtuku sistema***

Automatinė klimato kontrolės sistema, 2 zonų*

Šildomos priekinės sėdynės

8 kryptimis elektromechaniškai reguliuojama vairuotojo sėdynė*

Elektromechaniškai valdomos bagažo skyriaus durys***

Vienu mygtuko paspaudimu nulenkiamas užpakalinių sėdynių atlošas*

Ištraukiamas bagažo skyriaus uždangalas

*2.0XS, 2.0XE, 2.0XT, 2.0D XS ir 2.0D XE. **2.0XT. ***2.0D XE, 2.0XE ir 2.0XT.

33


Modeliai FORESTER 2.0D XE (6MT, AWD) MATMENYS: I x P x A: 4595 x 1795 x 1735 mm VARIKLIS: horizontalus opozicinis, 4 cilindrų su turbokompresoriumi, DOHC 16 vožtuvų dyzelinis DARBINIS TŪRIS: 1998 cm3 DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS: 147 AG (108 kW) / 3600 aps./min. DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS: 350 Nm / 1600–2400 aps./min.

Crystal Black

Crystal Black

Odinė salono apdaila 34


FORESTER 2.0D XS (6MT, AWD) MATMENYS: I x P x A: 4595 x 1795 x 1735 mm VARIKLIS: horizontalus opozicinis, 4 cilindrų su turbokompresoriumi, DOHC 16 vožtuvų dyzelinis DARBINIS TŪRIS: 1998 cm3 DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS: 147 AG (108 kW) / 3600 aps./min. DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS: 350 Nm / 1600–2400 aps./min.

Quartz Blue

FORESTER 2.0D X (6MT, AWD) MATMENYS: I x P x A: 4595 x 1795 x 1735 mm VARIKLIS: horizontalus opozicinis, 4 cilindrų su turbokompresoriumi, DOHC 16 vožtuvų dyzelinis DARBINIS TŪRIS: 1998 cm3 DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS: 147 AG (108 kW) / 3600 aps./min. DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS: 350 Nm / 1600–2400 aps./min.

Ice Silver

35


Modeliai FORESTER 2.0XT (Lineartronic, AWD) MATMENYS: I x P x A: 4595 x 1795 x 1735 mm VARIKLIS: horizontalusis opozicinis 4 cilindrų, su turbokompresoriumi, DOHC, 16 vožtuvų, varomas benzinu DARBINIS TŪRIS: 1998 cm3 DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS: 240 AG (177 kW) / 5600 aps./min. DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS: 350 Nm / 2400–3600 aps./min.

Crystal Black

Crystal Black

Odinė salono apdaila 36


FORESTER 2.0XS / 2.0XE  (LINEARTRONIC) (6MT / Lineartronic, AWD) MATMENYS: I x P x A: 4595 x 1795 x 1735 mm VARIKLIS: horizontalusis opozicinis 4 cilindrų, DOHC, 16 vožtuvų, varomas benzinu DARBINIS TŪRIS: 1998 cm3 DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS: 150 AG (110 kW) / 6200 aps./min. DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS: 198 Nm / 4200 aps./min.

Quartz Blue

FORESTER 2.0X (6MT / Lineartronic, AWD) MATMENYS: I x P x A: 4595 x 1795 x 1735 mm VARIKLIS: horizontalusis opozicinis 4 cilindrų, DOHC, 16 vožtuvų, varomas benzinu DARBINIS TŪRIS: 1998 cm3 DIDŽIAUSIAS GALINGUMAS: 150 AG (110 kW) / 6200 aps./min. DIDŽIAUSIAS SUKIMO MOMENTAS: 198 Nm / 4200 aps./min.

Ice Silver

37


Aksesuarai

Nors kiekvienas FORESTER apdovanotas gausia įranga, originaliais SUBARU aksesuarais galėsite dar geriau pritaikyti FORESTER prie savo gyvensenos ir stiliaus. Originalūs SUBARU aksesuarai savo tinkamumu ir kokybe niekuo nesiskiria

38

nuo paties SUBARU ir suteiks daugiau patogumų, funkcijų ar išskirtinumo jūsų FORESTER. Daugiau informacijos ieškokite aksesuarų brošiūroje arba apsilankykite artimiausioje SUBARU atstovybėje.

Priekinės tinklelio tipo grotelės

Apatinė priekinio buferio apsauga

Purvasaugiai

Metalinė variklio skyriaus apsauga

Užpakalinio buferio viršutinė apsauga

Šuns grotelės

Bagažinės įklotas

Dviračių laikiklis

Guminis kilimėlis

Vilkimo sistema su stacionariu arba nuimamu kabliu


Matmenys

1545

1795

1545 1550

1795

1550

2640

4595

2640

4595

„SUBARU Nordic AB“ pasilieka teisę keisti techninius duomenis ir įrangą be išankstinio įspėjimo. Techniniai duomenys ir įranga gali būti keičiami atsižvelgiant į vietos sąlygas ir taisykles. Informaciją apie pakeitimus dėl vietos sąlygų galite gauti iš jūsų vietovėje veikiančios SUBARU atstovybės. Brošiūroje pavaizduoti automobiliai yra tarptautiniai ir gali būti pavaizduoti su įranga, kuri neparduodama Lietuvos rinkoje. Norėdami sužinoti naujausią informaciją, apsilankykite www.subaru.lt

102

0

0 106

102

0

2095

1280

FORESTER

1280

106

1735

1735

0

2095


T E C HNINI A I DU O MEN Y S MATMENYS IR MASĖ Ilgis Plotis Aukštis Atstumas tarp ašių Tarpuratis

priekyje gale

Mažiausia prošvaisa Važiuoti parengto automobilio su vairuotoju masė* Bendroji masė Didžiausia leidžiama vilkimo masė Bagažo skyriaus tūris,** nenulenkus užpakalinių sėdynių Bagažo skyriaus tūris,** nulenkus užpakalines sėdynes VARIKLIS

mm mm mm mm mm mm mm kg kg kg litrai litrai

Tipas Cilindro skersmuo x stūmoklio eiga mm Darbinis tūris cm3 Suspaudimo laipsnis Degalų sistema Degalų bako talpa litrai DUOMENYS Didžiausias galingumas AG(kW)/esant aps./min. Didžiausias sukimo momentas Nm/esant aps./min. Didžiausias greitis (aukščiausia pavara) km/val. Greitėjimas 0–100 km/val. sek. mieste Degalų sąnaudos,*** litrai/100 km užmiestyje vidutinės mieste CO 2 emisija** g/km užmiestyje vidutinė Aplinkosaugos klasė TRANSMISIJA IR VARANČIOJI AŠIS AWD tipas Pavarų dėžė D Lineartronic

Perdavimo skaičius

1 pavaros 2 pavaros 3 pavaros 4 pavaros 5 pavaros 6 pavaros Atbulinės

Varančiosios ašies perdavimo skaičius VAŽIUOKLĖ Vairo mechanizmas Pakaba Mažiausias apsisukimo skersmuo

m

priekyje Stabdžiai

užpakalyje

Padangos/rato dydis

Skliausteliuose pateikti 2.0D XS ir 2.0D XE modelių duomenys. *Važiuoti parengto automobilio masė priklauso nuo pasirenkamos automobilio įrangos. **Išmatuota taikant VDA metodą ***Degalų sąnaudos ir CO 2 emisija pagal Direktyvą EC 715/2007-459/2012J. „SUBARU Nordic AB“ pasilieka teisę be įspėjimo keisti specifikacijas ir įrangą.

2.0D X / 2.0D XS / 2.0D XE

2.0X / 2.0XS

2.0X / 2.0XS /2.0XE

2.0X T

6MT

6MT

Linear tronic

Linear tronic

1615/1635/1660 2080 2000 505/505/488

4 cilindrų horizontalus opozicinis su turbokompresoriumi, keturtaktis dyzelinis, DOHC 16 vožtuvų 86,0 × 86,0 1998 16,0 „Common rail“ sistema

147 (108) /3600 350 /1600 -2400 190 10,2 7,0 (7,3) 4,9 (5,2) 5,7 (5,9) 185 (191) 130 (136) 150 (156)

4595 1795 1735 2640 1545 1550 220 1550/1555 1.580/1.575/1605 2015 1800 2000 505 505/505/488 1577 be stoglangio, 1564 su stoglangiu 4 cilindrų horizontalus opozicinis, keturtaktis benzininis, DOHC 16 vožtuvų 84,0 x 90,0 1995 10,5 Daugiataškis įpurškimas 60 150 (110) /6200 198/4200 190 10,6 8,5 6,0 6,9 197 140 160

192 11,8 8,1 5,5 6,5 188 129 150

1710 2110 2000 488

4 cilindrų horizontalus opozicinis su turbokompresoriumi, keturtaktis benzininis, DOHC 16 vožtuvų 86,0 x 86,0 1998 10,6 Tiesioginis įpurškimas

240 (177) /5600 350/2400 -3600 221 7,5 11,2 7,0 8,5 260 161 197

Euro5 Riboto slydimo centrinis diferencialas (LSD) 6 pavaru mechaninė – – 3,454 3,818 1,888 1,947 1,062 1,296 0,785 1,029 0,634 0,825 0,557 0,738 3,636 4,072 4,444 4,444

Aktyvioji sukimo momento paskirstymo AWD sistema 6 pavarų automatinė (Lineartronic) 3,581-0,570 3,505-0,544 – – – – – – – – – – – – 3,667 2,345 3,900 4,111

Krumpliaratinis, su elektriniu stiprintuvu Priekyje: „McPherson“ statramsčių tipo, užpakalyje: dvigubų skersinių svirčių tipo 10,6 Aušinami diskiniai Diskiniai/Aušinami diskiniai Diskiniai Aušinami diskiniai (XS ir XE) 225/60R17 225/55R18


S TA NDA R T INĖ IR PA P IL D O M A ĮR A N G A 2.0D X 2.0D XS/XE 2.0X

Komforto įranga Reguliuojamo posvyrio kampo teleskopinė vairo kolonėlė Odinis vairaratis ir pavarų perjungimo svirties antgalis SI-Drive*1 STOP/START sistema Pavarų perjungimo svirtelės (komplektuojamos tik su automatine transmisija) Beraktė prieigos sistema su variklio paleidimo jungikliomygtuku Elektromechaniniai durų langų stiklų kėlikliai* 2 Aliumininiai pedalai Centrinis užraktas su nuotoliniu valdymu 1 CD garso sistema su AM/FM radiju, Bluetooth®* 3 , 4 garsiakalbiais ir USB/Ipod lizdais 1 CD garso sistema su AM/FM radiju, Bluetooth®* 3 , 6 garsiakalbiais ir USB/Ipod lizdais Navigacijos sistema su SD kortele, 6.1 colio įstrižainės spalvotu ekranu, „Harman / Kardon“ vieno CD sistema su AM / FM radiju, Bluetooth® *3, USB / „iPod“ lizdais ir 8 garsiakalbiais Vairaratyje įmontuoti garso įrangos valdymo mygtukai Automatinė greičio palaikymo sistema Elektra valdomos bagažo skyriaus durys Tamsinti galinių durų langų, šoninių galinių langų ir galinio lango stiklai Užpakalinė vaizdo kamera Daugiafunkcis ekranas*4 Automatinė klimato kontrolės sistema Šildymo sistemos ortakiai gale Automatinis užpakalinės pakabos aukščio reguliavimas Puodelių laikikliai priekyje ir gale Kosmetiniai veidrodėliai Skaitymo lemputės Degalų bako dangtelio atidarymo svirtis salone Bagažo skyriaus apšvietimo lemputė Viršutinė daik tinė Centrinė konsolė su papildomos įrangos jungtimi ir 12 V lizdu Ištraukiamas bagažo skyriaus uždangalas Sėdynės Odinės sėdynės 8 kryptimis elektromechaniškai reguliuojama v airuotojo sėdynė Mechaninis vairuotojo sėdynės kėliklis 5 sėdimų vietų galvos atramos 60/40 santykiu padalintas nulenkiamas užpakalinių sėdynių atlošas Vienu mygtuko paspaudimu nulenkiamas užpakalinių sėdynių atlošas Šildomos priekinės sėdynės

2.0XS/XE

● ●

2.0XT

2 rėžimai 3 rėžimai

XE

XE

– –

XE

XE

2 zonų

2 zonų

2 zonų

XE

XE

*1 2 rėžimai: Intelligent ir Sport, 3 rėžimai: Intelligent, Sport ir Sport Sharp. *2 Vairuotojo langas turi automatinę pakėlimo ir nuleidimo funkciją su apsauga nuo pirštų suspaudimo. *3 “Bluetooth” yra registruotas prekės ženklas, priklausantis “Bluetooth SIG, Inc.” *4 momentinės ir vidutinės degalų sąnaudos, kelionės atstumas ir trukmė, greitis, temperatūra, laikrodis. „SUBARU Nordic AB“ pasilieka teisę be įspėjimo keisti specifikacijas ir įrangą.

2.0D X 2.0D XS/XE 2.0X

Išorė HID priekiniai žibintai Išlendantys priekinių žibintų plautuvai Priekiniai rūko žibintai su automatine dienos šviesos funkcija Elektromechaniškai užlenkiami durų veidrodžiai Šildomi durų veidrodžiai Šildomi priekinio lango valytuvai Lietaus jutiklis Šildomas užpakalinis lango stiklas su laikmačiu Elektromechaniškai valdomas stoglangis Aliuminio lydinio ratlankiai,17 colių Aliuminio lydinio ratlankiai,18 colių Stogo bagažinės skersiniai Stogo aptakas Išmetimo sistemos vamzdžių antgaliai Saugumo įranga Automobilio dinaminės kontrolės sistema Vairuotojo ir keleivio priekinės saugos oro pagalvės Vairuotojo ir keleivio šoninės saugos oro pagalvės Priekinės ir šoninės saugos oro užsklandos Vairuotojo kelių srities saugos oro pagalvė Vienu spustelėjimu veikianti posūkio signalo svir tis „ X-Mode“ su pagalbine star tavimo įkalnėje sistema (komplek tuojamos tik su automatine transmisija) Įkalnės stabdys (Hill Star t Assist) Apsauginiai strypai priekinėse ir užpakalinėse abiejų pusių duryse Aktyvūs vairuotojo ir priekinio keleivio pogalviai Įspėjimo apie neprisegtus saugos diržus visose 5 sėdynėse sistema Vairuotojo saugos diržo prisegimo įrenginys Vairuotojo ir priekinio keleivio saugos diržų laikiklių aukščio reguliavimas 5 tvirtinimo taškų 3 užpakaliniai saugos diržai Užpakalinių abiejų pusių durų užraktų blokatoriai ISO-FIX vaikiškų kėdžių tvirtinimo apatinės ir viršutinės ąsos Padangų slėgio kontrolės sistema Pavarų indikatorius

2.0XS/XE

2.0XT

● ●

XE

XE

MT

MT

MT

MT


FORESTER Kėbulo spalvos

SATIN WHITE

ICE SILVER

JASMINE GREEN

quartz Blue

BURNISHED BRONZE

VENETIAN RED

DARK GRE Y

CRYSTAL BL ACK

Sėdynių apdaila Oda (2.0XT / 2.0D XE / 2.0XE)

Medžiaga (2.0X/ 2.0XS / 2.0D X / 2.0D XS)

Juoda

Juoda


SUBARU NORDIC AB www.subaru.lt Išspausdint a Švedijoje, 2014 m. sausis S924115LT

Subaru Forester LT  

Subaru Forester Lietuva

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you