Page 1


IZMĒĢINI VISU. DARI JEBKO. DODIES, KUR VĒLIES! Radīti bezbailīgajiem, būvēti drosmīgajiem – visi Subaru automobiļi ir konstruēti tā, lai atvieglotu mūsu dzīvi. Šai brīnumaini aizraujošajā un neparedzamajā pasaulē reizēm negaidot nākas sastapties ar dažādām likstām, tāpēc autovadītājam ir svarīga drošība un pārliecība jebkādos apstākļos, un Subaru par to gādā. Pateicoties komunikatīvajai vadītāja saiknei ar automobili un ceļu, ko piedāvā pasaules klases uzticamais automobilis Forester, autovadītājs var mazāk raizēties par likstām, bet vairāk domāt par saviem sapņiem, mērķiem un vēlmēm.

Pilnpiedziņa

Eye Sight

2

Automātiskā pārnesumkārba

X-Mode


3


GRŪTĪBAS JĀPĀRVAR! Lai sasniegtu virsotni vai tiktu līdz galamērķim, reizēm jāsakopo visi spēki, līdz iegūsti otro elpu. X-Mode režīms tavam Forester nodrošina papildu iespējas, lai izdotos pārvarēt šķēršļus.

1 X-Mode un stāvu nobraucienu kontroles sistēma X-Mode norāda uz papildu iespējām jebkuram autovadītājam uz gandrīz jebkura ceļa. Atliek vienīgi nospiest pogu, un X-Mode režīms pārņem dzinēja, transmisijas, pilnpiedziņas, bremžu un citu svarīgu automobiļa sastāvdaļu vadību, lai droši izbrauktu sliktus ceļus un pārvarētu slidenas virsmas. Stāvu nobraucienu kontroles funkcija ļaus justies pārliecinoši, braucot pa visstāvākajām nogāzēm, nodrošinot vienmērīgu, kontrolētu ātrumu, lai autovadītājam mazāk būtu jādomā par bremzēšanu un vairāk uzmanības varētu veltīt ceļa līkumu izbraukšanai.

1

2

25° Aizmugures pārkares leņķis

4

2 Piedzīvojums aiz katra stūra Forester ir konstruēts tā, lai tu varētu pārvarēt nelīdzenus, akmeņainus ceļus, tikt pāri nogāztam kokam vai citam šķērslim, nenodarot automobilim bojājumus un izvairoties no iestrēgšanas. Jo lielāks šķērslis, jo lielākam jābūt priekšējās un aizmugures pārkares leņķim, lai izvairītos no priekšējā un aizmugures bufera bojājumiem. Forester ir uzlabots klīrenss, tam ir lielāki garenpārgājības leņķi, kas palīdz izvairīties no automobiļa uzsēšanās.

23° Garenpārgājības leņķis

23° Priekšējās pārkares leņķis

220 mm Minimālais klīrenss


5


6


VISĀM FORMĀM, VISIEM IZMĒRIEM, VISAI DIENAI Forester ir lieliski pielāgots tavai dzīvei – gan ilgi gaidītām brīvdienām, gan neplānotiem pārgājieniem. Plašajā kravas telpā var ievietot četrus lielus koferus un apjomīgāko sporta inventāru, turklāt elektriski kontrolējamās bagāžas nodalījuma durvis*, plašāk atveramas durvis un zemāki sānu sliekšņi palīdzēs vieglāk ievietot un izņemt bagāžu. Lai būtu ērtāk pārvadāt garus priekšmetus, aizmugures sēdekļus iespējams nolocīt 60/40 proporcijā.

*XE

7


VAIRĀK VIETAS IT VISAM Forester salons ļauj tev un taviem pasažieriem baudīt mūsdienīgu komfortu, jo interjers ir gana plašs un piedāvā daudzveidīgas ērtības. Pieskaņojoties taviem paradumiem un vajadzībām, ikviens Forester aprīkojuma elements ir rūpīgi pārdomāts, lai būtu tev pieejams īstajā vietā un īstajā laikā. Plašais, pārdomātais salons ir veidots tā, lai ikdienišķas darbības kļūtu vienkāršākas un braukšana ērtāka.

8


9


1 2

3

4

5

10


PĀRZINI SAVU PASAULI Kad dodies tālākā ceļā, tev nav jāpamet viss iesāktais. Intuitīvā, ērti lietojamā tehnoloģija netraucējot tevi informēs. Forester rūpējas, lai tu vienmēr būtu lietas kursā, izmantojot informācijas un izklaides sistēmu, navigācijas un audiosistēmu, un tu vari dot komandu ar pirksta pieskārienu vai vadības slēdzi uz stūres rata. Tā kā tu vari pieslēgt viedtālruni un iPhone, tavi draugi un mūzikas saraksts vienmēr būs tev līdzās.

1

Sānskata monitors*1

Sānskata monitors daudzfunkciju displejā projicē attēlu, ko fiksē pasažiera puses sānskata spogulī iebūvēta videokamera. Tādējādi tiek samazināta nepārredzamā zona, tāpēc iebraukt stāvvietā tev liksies gluži kā izklaide.

3

Daudzfunkciju displejs/ekrāns

Visa nepieciešamā informācija tavā Forester tiek parādīta uz izcili skaidra daudzfunkciju displeja, kas atrodas viduskonsolē. Tu pats vari izvēlēties, kādai informācijai tur jābūt redzamai. Ērti saskatāms gan tev, gan pasažieriem.

5

2

Atpakaļskata kamera

Kad vadītājs ieslēdz atpakaļgaitas pārnesumu, kamera aktivizējas un uz ekrāna ir redzams krāsains attēls, kā arī ieteikumi, kas palīdzēs novietot automobili stāvvietā.

4

Skārienekrāna vadība

Izmantojot skārienekrānu, ir parocīgi izvēlēties mūziku – gluži tāpat kā viedtālrunī. Tikai savieno viedtālruni ar Bluetooth® vai USB pieslēgvietu un uz skārienekrāna izvēlies savu mīļāko dziesmu.

Navigācijas sistēma*2

Uzlabotā navigācijas sistēma norādes dod ātrāk un efektīvāk, turklāt piedāvā arī progresīvo balss atpazīšanas funkciju. Turklāt trīs gadu garumā tu saņemsi karšu atjauninājumus bez maksas.

*1 XS un XE *2 XE

11


U ZT I CAM A T EH N O LO Ģ I JA

SUBARU BOKSERDZINĒJS Reti kurš apvidus auto brauc tik pārliecinoši un atsaucīgi kā Forester, un automobiļa iekšienē slēpjas šī snieguma galvenais iemesls – Subaru bokserdzinējs. Subaru bokserdzinēja horizontāli opozitīvā konfigurācija izvieto virzuļus 180 grādu leņķī, lai nodrošinātu zemāku, plakanāku profilu nekā citiem dzinēju veidiem. Tas piešķir dzinējam un visam automobilim zemāku smaguma centru un labāku līdzsvaru. Turklāt virzuļu kustības ir vērstas viena pret otru, tādējādi mazinot vibrācijas.

SUBARU BOXER 2,0 LITRU DOHC MAKS. JAUDA: 150 ZS (110 kW) / 6200 apgr./min MAKS. GRIEZES MOMENTS: 198 Nm (20,2 kgfm) / 4200 apgr./min DEGVIELAS PATĒRIŅŠ: 7,4 l/100 km* (Lineartronic), CO2 IZMEŠI: 168 g/km* (Lineartronic),

UZT ICA M A T E H N OLOĢ IJA

SIMETRISKĀ PILNPIEDZIŅA Kontrole nozīmē pārliecību, un stabilitāte ir veiklas autovadīšanas priekšnoteikums – tieši tāpēc Forester tā sajūsmina. Subaru automobiļi aizvien ir ļāvuši vadītājam pie stūres justies pārliecinoši, pateicoties tiem raksturīgajai simetriskās pilnpiedziņas uzbūvei un unikāli balansētajam Subaru bokserdzinējam. Šī sistēma vienmēr pievada jaudu visiem četriem riteņiem, nodrošinot labāku kontroli, braucot pa jebkuru ceļu arī nelabvēlīgos apstākļos. Automobilis ir izturīgs pret sānsveri un tam piemīt precīza vadāmība, jo sistēmas galvenās sastāvdaļas ir izkārtotas gareniski, savukārt zemais smaguma centrs nodrošina īpaši atsaucīgu vadāmību. Pateicoties unikālajām Subaru pilnpiedziņas priekšrocībām, automobilim ir izcila vadāmība, kas tev dod iespēju labāk izvairīties no bīstamām situācijām.

BALSTIEK ĀRTA Lai nodrošinātu atsaucīgu vadāmību un labu pārgājību, braucot pa dažādiem ceļiem dažādos laikapstākļos, Forester ir aprīkots ar uzlabotu priekšējo un aizmugures balstiekārtu. Atsperes un amortizācija, kas pielāgotas gan gludiem, gan nelīdzeniem ceļiem, Forester padara par patiesi universālu automobili.

Uzlabota stabilitāte

Uzticams sniegums

Tā kā dzinēja blokam ir plakanāks profils un tas atrodas zemāk šasijā, viss automobilis ir daudz stabilāks un izturīgāks pret sānsveri nekā cita veida konstrukcijas.

Dzinēja plakanā konstrukcija pati par sevi ir stabila un saglabā līdzsvaru, radot mazāk vibrāciju nekā V veida vai vienrindas dzinēji, lai nodrošinātu lielāku izturību un uzticamāku darbību.

*Degvielas patēriņš un CO2 izmeši: atbilstoši EC 715/2007*2017/1347AG (WLTP).

12


UZTICA MA TEHNOLOĢIJA

LINEARTRONIC + PILNPIEDZIŅA AR AKTĪVU GRIEZES MOMENTA SADALĪJUMU Ar Lineartronic transmisiju Forester sasniedz jaunas atsaucības un efektivitātes virsotnes. Ļaujot dzinējam darboties optimālā režīmā un saglabājot impulsu, kas mēdz svārstīties, pārslēdzot pārnesumus, šī unikālā transmisija būtiski samazina degvielas patēriņu. Uzlabotā pārnesumu pārslēgšana palīdz saglabāt vieglu, līganu gaitu un atsaucību, kas raksturīga Subaru bokserdzinējam. Bezpakāpju un pakāpju transmisijas pārejas nodrošina pārliecinošu jaudas piegādi, uzņemot ātrumu. Gareniski uzstādītā Lineartronic transmisija turklāt ir aprīkota ar aktīva griezes momenta sadalījuma pilnpiedziņu, kas sadala jaudu starp priekšējiem un aizmugures riteņiem atbilstoši braukšanas apstākļiem.

SI-DRIVE Ar SI-Drive tu vari vienā mirklī pielāgot automobili savām braukšanas prasībām. Izvēlētais režīms ir redzams daudzfunkciju ekrānā. SI-Drive ļauj pilnībā izmantot simetriskās pilnpiedziņas un bokserdzinēja piedāvātās iespējas. Tu vari izvēlēties ekonomisko inteliģento režīmu vai aktīvo sporta režīmu.

Sporta režīms Sporta režīms ir laba izvēle, kad nepieciešams paātrinājums, kā arī veicot apdzīšanu. Automobilis precīzāk reaģē uz gāzes pedāli, un pie zemiem apgriezieniem ir lielāks griezes moments.

Inteliģentais režīms Šis režīms ir paredzēts degvielas patēriņa samazināšanai pilsētā un braucot lielus attālumus. Automobilis nereaģē uz gāzes pedāļa nospiešanu tik strauji kā pārējos režīmos, tomēr tavā rīcībā joprojām ir pietiekami daudz jaudas.

13


SUBARU PASAULĒ LABĀKĀ AUTOVADĪŠANAS ATBALSTA TEHNOLOĢIJA Mēs, Subaru komanda, augstu vērtējam DROŠĪBU UZ CEĻA, un, tā kā būtiska loma ir preventīvajai aizsardzībai, mēs strādājam un rūpējamies, lai nelaime nenotiktu. Tāpēc mēs radījām EyeSight*1, Subaru progresīvo autovadīšanas atbalsta sistēmu. Gluži kā otrs acu pāris EyeSight stereokameras fiksē krāsainus trīsdimensiju attēlus ar gandrīz tikpat labu atpazīšanas spēju, kāda piemīt cilvēka acij. Izmantojot attēlus no abām kamerām, lai precīzi noteiktu apveidus, ātrumu un distanci, sistēma atpazīst ne tikai automobiļus, bet arī motociklus, velosipēdus un gājējus. Kad sistēma konstatē bīstamu situāciju, tā brīdina vadītāju un, ja tas ir nepieciešams, pat iedarbina bremzes, lai palīdzētu izvairīties no nelaimes gadījuma. Ar šādu uzlabotu sniegumu EyeSight atvieglo autovadītāja darbu, tāpēc savā Forester tu jutīsies drošāk.

14


1. Adaptīvā kruīza kontrole

AUTOVADĪŠANAS ATBALSTS

1

3

2

4

EyeSight* 1 ne tikai saglabā ātrumu, ko ir izvēlējies autovadītājs, kā to dara parastās kruīza kontroles sistēmas. Konstatējot priekšā transportlīdzekli, adaptīvā kruīza kontrole pielāgo ātrumu, lai saglabātu noteiktu distanci līdz priekšā braucošajam automobilim, kontrolējot distanci un ātruma atšķirību. Tā pielāgo dzinēju, transmisiju un bremzes, lai tavs automobilis iekļautos kopējā plūsmā plašā ātrumu amplitūdā – no 0 līdz apmēram 180 km/h. Lai gan adaptīvā kruīza kontrole radīta šosejām un automaģistrālēm, tā atpazīst priekšā braucošo automobili un tā bremžugunis, tāpēc var noderēt distances saglabāšanai sastrēgumā. Tās ir ērtības garā ceļā.

3. Brīdinājums par priekšā stāvošā automobiļa kustības uzsākšanu Kad tu stāvi sastrēgumā un EyeSight konstatē, ka satiksme atkal sāk kustēties, brīdinājums par priekšā stāvošā automobiļa kustības uzsākšanu mudina vadītāju ar skaņas signāla un mirgojoša indikatora palīdzību.

SADURSMES NOVĒRŠANA

5

6

EyeSight redzamības lauks (faktisks mērījums netiek uzrādīts).

5. Pirmssadursmes bremzēšanas sistēma*2 Ja pirmssadursmes bremžu palīgsistēma konstatē iespējamu sadursmi ar citu transportlīdzekli vai šķērsli, tā var brīdināt autovadītāju, raidot skaņas signālu un ieslēdzot trauksmes lampiņu uz paneļa. Ja vadītājs tomēr neveic manevru, lai izvairītos no sadursmes, sistēma var automātiski ieslēgt bremzes, lai mazinātu triecienu vai izvairītos no sadursmes, ja tas ir iespējams. Ja vadītājs veic manevru, lai pats izvairītos no sadursmes, pirmssadursmes bremzēšanas asistents var palīdzēt vadītājam novērst satiksmes negadījumu. Kad konstatēta iespējama frontāla sadursme, pirmssadursmes stūres asistents palīdz autovadītājam veikt asu pagriezienu, lai izvairītos no negadījuma.

2. Brīdinājums par nestabilu braukšanu joslā un līniju šķērsošanu Ja noguruma dēļ kļūsti izklaidīgs un joslas ietvaros sāc braukt nestabili, brīdinājums par nestabilu braukšanu joslā tev palīdz saglabāt modrību ar skaņas signāla un mirgojoša indikatora palīdzību. Taču brīdinājums par nestabilu braukšanu joslā darbojas tikai, braucot ar ātrumu virs 60 km/h. Ja tu brauc ar ātrumu virs 50 km/h, nejauši pietuvojies joslas robežai un grasies to šķērsot, neieslēdzot pagrieziena signālu, tad, pirms tu izbrauc no joslas, ieslēdzas brīdinājums par līniju šķērsošanu, kas raida skaņas signālu un liek mirgot indikatora lampiņai.

4. Joslas saglabāšanas asistents Braucot pa automaģistrālēm, šosejām un citiem lieliem ceļiem, joslas saglabāšanas asistents ar stereokameras palīdzību spēj noteikt joslas robežlīnijas un brīdina autovadītāju, kad automobilis novirzās no pareizās braukšanas trajektorijas. Ja braukšanas ātrums ir apmēram 65 km/h vai vairāk, sistēma spēj viegli pagriezt stūri pareizajā virzienā, palīdzot noturēties joslā un padarot braukšanu drošāku.

6. Pirmssadursmes gāzes pedāļa kontrole Kad EyeSight priekšā pamana šķērsli, un tu atpakaļgaitas vietā ieslēdz priekšgaitas pārnesumu, pirmssadursmes gāzes pedāļa kontrole raida vairākus īsus skaņas signālus, ieslēdz brīdinājuma lampiņu un samazina dzinēja jaudu, lai palīdzētu tev izvairīties no sadursmes.

*1 EyeSight ir autovadīšanas atbalsta sistēma, kas atsevišķos braukšanas apstākļos var nedarboties optimāli. Autovadītājs vienmēr ir atbildīgs par drošu un uzmanīgu braukšanu un satiksmes noteikumu ievērošanu. Sistēmas efektivitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, no automobiļa tehniskā stāvokļa, no laika un braukšanas apstākļiem. Sīkāku informāciju par EyeSight sistēmas darbību un tās ierobežojumiem, kā arī šajā brošūrā minētajām funkcijām skatīt lietotāja rokasgrāmatā. *2 Atsevišķās situācijās pirmssadursmes bremžu palīgsistēma var nefunkcionēt. Ātruma atšķirības starp objektiem, objekta nepietiekams augstums un citi apstākļi var negatīvi ietekmēt EyeSight darbību. EyeSight nespēj optimāli darboties jebkurā un visās situācijās.

15


Lokveida drošības karkass

PASĪVĀ DROŠĪBA

Forester virsbūve ir veidota no viegliem materiāliem, lai pilnveidotu automobiļa vadāmību. Taču drošības apsvērumu dēļ virsbūve ir arī ļoti izturīga. Pasažieru salonu ieskauj tā sauktais drošības karkass. Pastiprinošās sijas jumtā, durvju statņos un grīdā ir ļoti spēcīgas un spēj izturēt un absorbēt triecienu visu veidu sadursmēs. Braucot ar Forester, tu esi labi pasargāts.

AK TĪVĀ DROŠĪBA Uzlabota drošības pakotne: Subaru automobiļa noteicējs aizmugurē (SRVD)*1 *2 Automobiļa noteicējs aizmugurē ar sensoriem, kas izvietoti visapkārt automobilim, nosaka transportlīdzekli, kas atrodas nepārredzamā zonā automobiļa aizmugurē, un raida brīdinājuma signālu, kas palīdz drošāk mainīt joslu un brīdina par iespējamu sadursmi, atpakaļgaitā tuvojoties šķērsojošai brauktuvei.

Redzamība Ar lielisku perspektīvu un savā klasē labāko pārskatāmību automobiļa priekšā un aizmugurē Forester vadītājs vienmēr var justies pārliecināts un drošs, braucot pa šaurām, grūti pārredzamām ielām. Nepārredzamās zonas ir samazinātas līdz minimumam, pateicoties veiksmīgajam priekšējo jumta balstu un vējlodziņu izvietojumam. Sānskata spoguļi ir iebūvēti durvju paneļos, kas nodrošina apbrīnojami plašu pārredzamību. 16


Drošības jostas un drošības spilveni Forester pamataprīkojumā ietilpst drošības jostas ar spriegotājiem, lai tevi stingri saturētu, notiekot negadījumam, un drošības jostu slodzes ierobežotāji, lai samazinātu krūškurvja savainojumu risku. Visas sēdvietas ir aprīkotas ar trīspunktu drošības jostām. Lai nodrošinātu pilnīgu aizsardzību, Forester ir aprīkots ar priekšējiem un sānu drošības spilveniem, drošības aizkariem un autovadītāja ceļgalu drošības spilvenu. Ar aktīvo galvas balstu palīdzību esam samazinājuši arī kakla skriemeļu savainojumu risku. Priekšējo sēdekļu aktīvie galvas balsti sadursmes gadījumā virzās uz priekšu, palīdzot noturēt pasažieru galvas vietā. Visbeidzot, Forester aprīkojumā ietilpst ISO-FIX stiprinājuma vietas bērnu sēdeklīšu nostiprināšanai aizmugures sēdeklī.

Piecas zvaigznes EURO NCAP drošības testā

Gājēju aizsardzība Droši uzstādīts dzinējs

Gājēji un velosipēdisti satiksmē ir apdraudēti visvairāk. Tādēļ Forester ir veidots tā, lai sadursmē ar mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem radītu iespējami mazu kaitējumu. Attālums starp dzinēju un motora pārsega priekšējo malu tiešām ir liels. Tas kalpo kā deformācijas zona. No citiem drošības pasākumiem var minēt triecienu absorbējošus buferus, motora pārsega stiprinājumus un loga tīrītājus, kas sadursmes gadījumā nolūst.

Ikviens Subaru ir veidots, domājot par maksimālu drošības līmeni. Tavs Forester ir konstruēts tā, lai frontālas sadursmes gadījumā Subaru bokserdzinējs un pārnesumkārba paslīdētu zem grīdas, nevis iespiestos automobiļa salonā.

Automobiļa dinamiskā kontrole Automobiļa dinamiskās kontroles sistēma ir iekļauta ikviena Forester pamataprīkojumā. Daudzie šīs sistēmas sensori pastāvīgi seko līdzi vadītāja izvēlētajam ceļam un analizē to. Ja, veicot pagriezienu vai apbraucot šķērsli, auto tuvojas stabilitātes robežām, pilnpiedziņas vilkmes sadale, dzinēja apgriezienu skaits un katra riteņa bremzes tiek pielāgotas tam, lai palīdzētu automobilim noturēties uz ceļa.

Bremzes

Pārmērīga pagriežamība Ideāla līkuma izbraukšana

Nepietiekama pagriežamība

Visiem modeļiem ir bremzes ar četru sensoru/četru kanālu ABS, kas nepieļauj riteņu bloķēšanos straujas bremzēšanas laikā. ABS sistēmu papildina elektroniskā bremzēšanas spēka sadale un bremzēšanas palīgsistēma, kas palielina bremžu spiedienu avārijas bremzēšanas gadījumā. Forester ir aprīkots arī ar Hill Start Assist funkciju, kas palīdz uzsākt braukšanu slīpumā.

*1 Autovadītājs vienmēr ir atbildīgs par drošu un uzmanīgu braukšanu, kā arī satiksmes noteikumu ievērošanu. Rūpējoties par drošību, lūdzam nepaļauties tikai uz Subaru uzlabotās drošības pakotnes funkcijām. Sistēmai ir ierobežota spēja noteikt šķērsli. Lai iegūtu informāciju par sistēmas darbību un tās ierobežojumiem, rūpīgi izlasi lietotāja rokasgrāmatu. Vairāk informācijas jautā sava reģiona tirdzniecības pārstāvim. *2 XS / XE

17


IEZĪMES 1

2

4

5

7

8

18

9


3

1

Dinamiskās līkumu gaismas, kas reaģē uz stūres pagriešanu (SRH)*1

2

Lietus sensors*1

3

Izbīdāmi priekšējo lukturu mazgātāji

4

Miglas lukturi*2

5

Automātiska gaisa kondicionēšanas sistēma, divzonu klimata kontrole

6

Kruīza kontrole

7

8 pozīcijās elektriski regulējams vadītāja sēdeklis*1

8

Trīs 12V strāvas pieslēgvietas

9

Alumīnija pedāļi

6

*1 XS / XE *2 XL ar dienas gaitas gaismām priekšējos miglas lukturos

19


MODEĻI

VIRSBŪVES KRĀSA

Cr ys tal White Pearl

Ice Silver Metallic

Sepia Bronze Metallic

Venetian Red Pearl

Quar t z Blue Pearl

Dark Grey Metallic

Crystal Black Silica

FORESTER 2.0XL / 2.0XS / 2.0XE IZMĒRI (G x P x A): 4610 x 1795 x 1735 mm DZINĒJS: horizontāls 4 cilindru DOHC benzīna opozītdzinējs ar 16 vārstiem DARBA TILPUMS: 1995 cm

3

MAKS. JAUDA: 150 ZS (110 kW) / 6200 apgr./min MAKS. GRIEZES MOMENTS: 198 Nm (20,2 kgfm) / 4200 apgr./min TRANSMISIJA: Lineartronic, pilnpiedziņa Drukas ierobežojumu dēļ faktiskā krāsa var atšķirties no attēlotajiem paraugiem. Virsbūves krāsu un sēdekļu materiālu piedāvājums var atšķirties atkarībā no tirdzniecības reģiona.

Cr ys tal Black Silica

SĒDEKĻU MATERIĀLS MELNA ĀDA (XE)

2.0 XE

20

MELNS AUDUMS (XL ,XS)


AKSESUĀRI

Padari savu Forester par īsteni savējo Lai gan dāsni aprīkots ir katrs Forester modelis, izvēloties Subaru aksesuārus, tu vari savu Subaru pieskaņot tieši savai dzīvei un stilam. Vienalga, vai vēlies papildu ērtības un funkcionalitāti vai izmainīt sava Forester izskatu, Subaru aksesuāri ir ideāli piemēroti tavam automobilim un tikpat kvalitatīvi. Lai uzzinātu vairāk, apmeklē www.subaru.lv vai tuvāko Subaru pārstāvi.

Bagāžas tvertnes paklājs

Dubļu sargi

Melns sānskata spoguļa korpusa pārklājums

Sānu aizsarguzlika

Aizmugures aizsarguzlika

Paklāji

Velosipēdu turētājs

Bagāžas nodalījuma sliekšņa aizsarguzlika

Riteņa arkas aizsarguzlika

Motora apakšējais aizsargs

Suņu aizsargrežģis

21


TEHNI SKIE DATI

IZMĒRI 2.0XL / 2.0XS /2.0XE Lineartronic

Dzinējs Veids

Horizontāls 4 cilindru četrtaktu benzīna opozītdzinējs (DOHC, 16 vārstu)

Virzuļa diametrs/gājiens

mm

84,0×90,0

Darba tilpums

cm 3

1995

Kompresijas pakāpe

10,5

Degvielas sistēma

Daudzpunktu secīgā iesmidzināšana

Degvielas tvertnes tilpums

l

60

Dinamiskie rādītāji Maksimālā jauda Maksimālais griezes moments Maksimālais ātrums Paātrinājums (0–100 km/h) Degvielas patēriņš* 1

CO2 izmeši* 1

ZS (kW) /apgr./min

150 (110) /6200

Nm (kgfm) /apgr./min

198 (20,2) /4200

km/h

192

sek.

11,8

Pilsētā

litri/100 km

9

Ārpus pilsētas

litri/100 km

6,4

Kombinētajā ciklā

litri/100 km

7,4

Pilsētā

g/km

205

Ārpus pilsētas

g/km

146

Kombinētajā ciklā

g/km

168

Vides kategorija

Euro 6d

Izmēri un svars Garums

mm

Platums

mm

1795

Augstums

mm

1735

Garenbāze Šķērsbāze

mm

2640

Priekšā

mm

1545

Aizmugurē

mm

1550

Minimālais klīrenss Bagāžas nodalījuma tilpums* 2

4610

pacelti aizmugures sēdekļi nolaisti aizmugures sēdekļi

Sēdvietu skaits

mm

220

l

505

l

1557

cilvēki

Pašmasa + vadītāja svars* 3

5

kg

1605–1649

Pilna masa

kg

2015

Pieļaujamā piekabes masa

kg

2000

Transmisija Pilnpiedziņa

Pilnpiedziņas sistēma ar aktīvu griezes momenta sadali D Lineartronic

Pārnesumu attiecība

3,581–0,570

1. pārnesums

3,581

2. pārnesums

2,262

3. pārnesums

1,658

4. pārnesums

1,208

5. pārnesums

0,885

6. pārnesums

0,618

Atpakaļgaita

3,667

Gala pārnesums

3,900

Šasija Stūres sistēma Balstiekārta

Zobrata tipa s tūres sis tēma ar elek trisko s tūres pas tiprinātāju Priekšā

Minimālais pagrieziena diametrs atkarībā no riepu izmēra Bremzes

MacPherson s tatņu tipa

Aizmugurē

Divsviru tipa m

10,6

Priekšā

Ventilējamas disku bremzes

Aizmugurē

Disku bremzes

Riepu izmērs

*1 Degvielas patēriņš un CO2 izmeši saskaņā ar EC 715/2007*2017/1347AG (WLTP)

22

225/60R17, 17×7"J

*2 Pēc VDA metodes (V214)

*3 Pašmasa ir atkarīga no papildaprīkojuma.

SUBARU Nordic AB patur tiesības mainīt specifikācijas un aprīkojumu bez iepriekšēja brīdinājuma. Specifikācijas un aprīkojums var mainīties atkarībā no vietējiem apstākļiem un noteikumiem. Lai iegūtu informāciju par izmaiņām saistībā ar vietējiem apstākļiem, vērsies pie izplatītāja. Brošūrā redzamie automobiļi ir starptautiskas versijas un var būt ar aprīkojumu, kas Latvijas tirgū nav pieejams. Lai būtu drošs, ka tev ir pieejama jaunākā informācija, lūdzu, apmeklē www.subaru.lv


Lineartronic Āriene BI-LED priekšējie lukturi ar automātisku augstuma regulēšanu un ar DRL dienas gaitas gaismu luktura priekšpusē

l

l

l

Priekšējie miglas lukturi ar automātisku dienasgaismas funkciju

l

Priekšējie miglas lukturi

l

l

l

l

2.0XE

2.0XS 

2.0XL

2.0XE

Lineartronic

Lineartronic

Ērtības

Priekšējie lukturi ar halogēnspuldzēm

Dinamiskās līkumu gaismas (LED), kas reaģē uz stūres pagriešanu

2.0XS 

2.0XL

2.0XE

2.0XS 

2.0XL

PAMATAPRĪKOJUMS

Kontrole / Mērierīces

Logu elektropiedziņa*1

l

l

l

Augstas izšķirtspējas daudzfunkciju displejs*3

l

l

Tālvadības atslēgas sistēma

l

l

l

Stūre ar regulējamu augstumu/attālumu

l

l

l

Pārnesumu pārslēgšana ar lāpstiņām

l

l

l

Adaptīvā kruīza kontrole

l

l

l

Alumīnija pedāļi

l

l

l

Bezatslēgas piekļuves sistēma un iedarbināšanas poga (inteliģentā atslēga) ar sēdekļa atmiņas funkciju (vadītāja sēdeklim)

l

Viena pieskāriena joslu maiņas sistēma

l

l

l

Lasīšanas apgaismojums

l

l

l

l

Vadāmība

Izbīdāmi priekšējo lukturu mazgātāji

l

l

l

Bagāžas nodalījuma apgaismojums

l

l

l

SI-Drive (Subaru Intelligent Drive)

Aizmugurējie miglas lukturi

l

l

l

Spogulīši

l

l

l

Start un Stop sistēma

l

l

l

Elektriski nolokāmi sānu spoguļi

l

l

l

Griestu konsole

l

l

l

X-Mode

l

l

l

Pret ultravioleto starojumu aizsargājoši stikli: vējstikls un priekšējos un aizmugures sānu logos

l

l

l

Viduskonsoles nodalījums

l

l

l

Stāvu nobraucienu kontrole

l

l

l

l

Automobiļa dinamiskās kontroles sistēma

l

l

l

l

l

l

Tonēti stikli aizmugures durvīs un aizmugurē

Viduskonsole Glāžu turētāji priekšā un aizmugurē

l

l

l

Vilces kontroles sistēma

l

l

l

Kabatas durvīs

l

l

l

Pašlīmeņošanās (aizmugurē)

l

l

l

Degvielas tvertnes vāciņa atvēršana no salona

l

l

l

l

l

l

Intermitējošais aizmugures stikla tīrītājs

l

l

l

Sportiska stila priekšējais bampers

l

l

l

Lietie diski Jumta sliedes

17"

17"

17"

l

l

l

Trīs 12 voltu pieslēgvietas (instrumentu panelī, viduskonsolē un bagāžas nodalījumā)

l

l

l

l

2-režīmu 2-režīmu 2-režīmu

Drošība EyeSight (automātiskās bremzes, adaptīvā kruīza kontrole, brīdinājuma signāls par priekšā stāvošā automobiļa braukšanas uzsākšanu, joslu maiņas asistents, brīdinājuma signāls par novirzīšanos no braukšanas joslas, pirmssadursmes bremzēšanas kontrole)

Jumta spoilers

l

l

l

Elektriski kontrolējamas bagāžas nodalījuma durvis

Haizivs spuras formas antena

l

l

l

4 kravas āķi

l

l

l

Bagāžas āķi

l

l

l

Subaru automobiļa noteicējs aizmugurē (SRVD)

l

l

Izlaižams bagāžas pārsegs

l

l

l

Sānskata monitors

l

l l

Sēdvietas Stūre un ātrumpārslēga sviras uzgalis ar ādas apdari

l

l

l

Elektriski apsildāms stūres rats

l

l

l

Melni ādas sēdekļi

l

Priekšējo sēdekļu apsilde

l

l

Klimata kontrole

l

Automātiska divzonu gaisa kondicionēšanas sistēma ar putekļu filtru

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Aizmugures sēdekļu apsilde kreisajā un labajā pusē

l

l

l

Apsildes atveres aizmugures pasažieriem

Manuāls sēdekļa pacēlājs (vadītāja sēdeklim)

l

Vējstikla tīrītāja apsilde

Priekšējie drošības spilveni

l

l

Priekšējie sānu drošības spilveni

l

l

l

Piepūšamie drošības aizkari

l

l

l

Ceļgalu drošības spilvens (vadītājam)

l

l

l

Pastiprinošās sijas sānu durvīs

l

l

l

8 pozīcijās elektriski regulējams vadītāja sēdeklis

l

l

Lietus sensors

l

l

l

l

l

l

Apsildāmi sānu spoguļi

Stūres statņa balsts

Sēdekļa atmiņas funkcija (tikai vadītāja sēdeklim)

l

l

l

l

l

l

Proporcijā 60/40 nolokāmi aizmugures sēdekļi

l

l

l

Priekšējie un sānu logu atkausētāji

Aktīvie galvas balsti (vadītājam un priekšējam pasažierim)

l

l

l

l

l

l

Ar vienu kustību nolokāmi aizmugures sēdekļi

l

l

l

Elektrisks aizmugures loga sildītājs ar laika releju

Galvas balsti piecām sēdvietām

l

l

l

Brīdinājums par nepiesprādzētu drošības jostu (visām sēdvietām)

l

l

l

Kabatas priekšējo sēdekļu aizmugurē

l

l

l

l

l

l

l

Priekšējās drošības jostas ar nospriegotājiem un slodzes ierobežotājiem Drošības jostu augstuma regulēšana (vadītājam un priekšējam pasažierim)

l

l

l

Stūrē iebūvēti audiosistēmas slēdži

l

l

l

Bluetooth®

l

l

Izklaide un navigācija 1CD AM/FM DAB stereoatskaņotājs, 7 collu skārienjutīgs informācijas displejs*2 un 6 skaļruņi Navigācijas sistēma ar SD karti, AM/FM DAB radio*2, CD atskaņotājs un 6 skaļruņi Automobiļiem, kas aprīkoti ar navigāciju, karšu atjaunināšana 3 gadu garumā

l

l

l

Trīspunktu drošības jostas piecām sēdvietām

l

l

l

Četru sensoru/četru kanālu ABS ar elektronisku bremzēšanas spēka sadali

l

l

l

Bremžu asistents

l

l

l

l

Bremžu pedāļa prioritātes sistēma

l

l

ISO-FIX bērnu sēdeklīšu stiprinājumi (ar augšējo atsaišu stiprinājumiem) Aizmugures durvis ar aizsardzību pret neatļautu atvēršanu (bērniem) (abās pusēs)

l

l

l

l

l

l

l

l

l

4 USB un 1 papildu audio pieslēgvieta

l

l

l

Atpakaļskata kamera

l

l

l

Dzinēja imobilizators

*1 Vadītāja durvju logam ir automātiska pacelšanas/nolaišanas funkcija ar aizsardzību pret iespiešanu. *2 Aprīkots ar skārienjutīgu paneli. *3 4,3 collu šķidro kristālu displejs attēlo informāciju par degvielas patēriņu, ekoloģisko novērtējumu, aktīvo drošību, laiku/gaisa temperatūru ārā u.c.

23


SUBARU Nordic AB www.subaru.lv Drukāts Zviedrijā 2018. gada oktobrī S924115LV

Forester X-LINE LV  

Latvia

Forester X-LINE LV  

Latvia