__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1


SUBARU OLGU TURVALINE, MÕNUS JUHTIDA JA SUUTLIK KA RASKETES OLUDES Subaru XV väljatöötamisel oleme mõelnud ennekõike omanikule. Nelikvedu, kandevõime ja ülim turvalisus – need omadused on aja jooksul teinud Subaru XV-st aktiivsete perede lemmiku ja esimese valiku. Põhinedes Subaru uuel platvormil, on XV saavutanud Euro NCAP testis omas klassis kõige turvalisema auto tiitli. Kuna kasutame Subarus alati omaenese tehnoloogiat ja ainulaadseid lahendusi, ei pea me kunagi kompromisse tegema. Subaru XV on täpselt nii hea nagu me tahtsimegi.

2


ELEKTRI ABIGA VÄIKSEM KÜTUSEKULU Subaru XV e-Boxeriga on meil õnnestunud täiustada seda, mis oli juba niigi hea, lisaks lihvisime neid omadusi, mida Subaru omanikud kõige enam hindavad. Elektrimootori lihtsalt tagateljele paigutamine ei olnud kunagi variant. See oleks negatiivselt mõjutanud Subaru XV omadusi. Selle asemel otsustasime paigutada elektrimootori käigukasti. Nii jääb meie nelikvedu endiseks – püsivaks ja sümmeetriliseks. Elektrimootor suurendab pöördemomenti juba algusest peale 66 Nm võrra, mis tähendab paremat kiirendust ning märgatavat jõudu siis, kui seda vaja. Kuna lisajõud tuleb elektrimootorist, on kütusekulu vähenenud pisut enam kui 11 protsenti. Ei mingit kaablite ega seinakontaktidega mässamist, Subaru XV e-Boxer on iselaadiv ning aku saab laetud sel ajal, kui teie sõidate.

3


SUBARU IGAKÜLGNE OHUTUS Subaru eesmärk on teha maailma ohutumaid autosid ning kõik testid näitavad, et oma uute autodega saavutame selle eesmärgi. Siht on see, et keegi ei tohiks viga saada ei Subaru sees ega Subaru tõttu. Meie eesmärk on kaitsta mitte üksnes autosviibijaid, vaid ka teisi liiklejaid nagu jalgratturid ja jalakäijad. See arendus kannab nime Subaru igakülgne ohutus.

4


Esmane ohutus

Aktiivne ohutus

Esmane ohutus on see, mis autosse tootmise ajal sisse ehitatakse. Auto peab olema mugav juhtida, käituma teel ennustatavalt ning looma juhile sellised tingimused, et ta suudab autot igas olukorras kontrollida. Hea igakülgne nähtavus ning võimalikult vähe pimenurki. Subarul on õhukesed uksepiilarid, suured klaaspinnad ning nutikalt paigutatud tahavaatepeeglid. Võimalus seada iste ja rool enda jaoks optimaalsesse asendisse on juhile oluline, et saaks lõdvestuda ja keskenduda täielikult olulisele – auto juhtimisele ja liikluse jälgimisele. Seepärast on juhikeskkond kujundatud selline, et kõik oleks loogiline ja intuitiivne. Esmase ohutuse heaks näiteks on ka vihmaandurid ja automaatsed kaugtuled.

Siin tuleb mängu sümmeetriline pidev nelikvedu. Kuna autot veavad alati kõik neli ratast, puudub ala- või ülejuhitavus ning autot on turvaline juhtida. Aktiivse ohutuse hulka kuulub ka Subaru stabiilsuskontroll VDC. See sisaldab veojõukontrolli ning kaitset libisemise ja juhitavuse kaotamise eest. Süsteem tuvastab, mis suunas auto liigub ning sekkub, pidurdades õigeid rattaid ning vähendades nii libisemise või alajuhitavuse ohtu. Veel mõned näited meie aktiivsest ohutusest: Aktiivne momendisuunamine pidurdab kurvis automaatselt sisemisi rattaid ning aitab hoida autot kogu manöövri vältel õigel kursil.

1

2

Pidurdusjõu elektrooniline jaotus jaotab pidurdusjõu automaatselt esi- ja tagarataste vahel, et kompenseerida erinevusi olenevalt sellest, kuidas auto on koormatud. Pidurdusabi suurendab pidurdusjõudu, kui juht ei vajuta piduripedaalile piisavalt tugevalt. Pidurdusprioriteet tähendab seda, et auto pidurdab automaatselt olukorras, kus juht vajutab kogemata korraga gaasi- ja piduripedaalile.

3

1. Hea igakülgne nähtavus

2. Aktiivne momendisuunamine aitab autot õigel kursil hoida. 3. Tänu madalale raskuskeskmele, täiustatud vedrustusele ning suurele väändejäikusele suudab auto rooliliikumistele vahetult reageerida ning tagada ohutu manööverdamise. 5


5

6

4 7

Passiivne ohutus Selle kategooria funktsioonide eesmärk on kaitsta juhti ja reisijaid õnnetuse korral. Subaru kasutab palju ülitugevat terast, et luua kabiini ümber stabiilne turvaraam. Kokkupõrke korral on oluline, et kere saaks võimalikult vähe kahjustusi. Subaru suletud ringi moodustav turvaraam takistab löögijõude tõhusalt

8

4. Suletud ringi moodustav turvaraam

igast suunast. Subaru standardvarustuses on ka seitse turvapatja ning peatugedes tipptasemel ja auhinnatud kaitse lülisambavigastuste eest. Veel üks passiivse ohutuse külg on see, et ainulaadse kinnituse tõttu saab mootor kokkupõrke korral auto alla libiseda.

5. Ainulaadse kinnitusega mootor 6. Esiistmed lülisambavigastuse eest kaitsvate aktiivpeatugedega 7. Eelpinguti ja koormuspiirikuga turvavööd 8. Seitse turvapatja

9 Ennetav ohutus Parim viis vältida vigastusi on muidugi teha nii, et õnnetusi ei juhtugi. Selles vallas saab Subaru parimad hinded tänu täiustatud juhiabisüsteemile EyeSight, mis on mitme sõltumatu katseinstituudi hinnangul maailma parim. EyeSight‘il on seitse funktsiooni, mis on mõeldud ohtude tuvastamiseks, juhi hoiatamiseks ning õnnetust vältiva tegevuse algatamiseks juhul, kui juht ei reageeri.

Subaru tagaoleva sõiduki tuvastussüsteem (SRVD) märkab auto taga ja küljel toimuvat liiklust ning hoiatab, kui miski on auto kõrval või kui auto tagant läheneb kiiresti sõiduk. SRVD tuvastab ka ristsuunalist liiklust parklas vms kohas. Süsteem märkab kõike alates autodest kuni lasteni. Automaatsed kaugtuled ning kurvituled on veel üks näide Subaru ennetavast ohutusest.

10 9. SRVD 10. Kaugtulede abi

6


EyeSight’i vaateväli (ligilähedane mõõdistus)

11

12

13

14

MAAILMAKLASSI JUHIABISÜSTEEM Meie maailma tippklassi juhiabisüsteem EyeSight* 1 on 30-aastase uurimis- ja arendustöö tulemus. EyeSight’iga autod satuvad õnnetustesse üle poole vähem kui autod, millel seda pole ning tagant otsasõidud on vähenenud 84 protsendi võrra. EyeSight on kui lisapaar silmi, mis aitab liiklust jälgida kuni kiiruseni 180 km/h. Süsteemi süda on stereo-värvikaamera, mis on kaitstult tuuleklaasi taga. Süsteemil on mitu funktsiooni ning juht saab valida, milline või millised parajasti aktiveerida.

11. Kohanduv kiirushoidik 12. Eesoleva sõiduki liikumismärguanne

15

16

13. Sõidukirea tuvastus 14. Sõidurajal püsimise abi 15. Automaatpidur* 2 16. Kokkupõrget ennetav gaasivähendus

*1 Juhiabi süsteem EyeSight ei pruugi alati toimida optimaalselt kõikides ettetulevates liiklustingimustes. Autojuhil on alati vastutus liigelda ohutult ja tähelepanelikult ning jälgida liikluskorraldusvahendite märguandeid. Juhiabi süsteemi efektiivsus sõltub paljudest asjaoludest, nagu sõiduki hooldus, ilma- või teeolud. Süsteemi detailne kasutusõpetus ning käesolevas materjalis käsitletud EyeSight funktsioonide piirangud on välja toodud auto Kasutusjuhendis. *2 Kokkupõrget ennetav pidurdussüsteem ei pruugi toimida igas olukorras. Sõltuvalt objektide kiiruste erinevustest, objekti kõrgusest ning muudest asjaoludest, ei pruugi igas situatsioonis olla täidetud kõik vajalikud tingimused EyeSight’i optimaalseks tööks.

7


FUNKTSIONAALSUS ENNEKÕIKE Subaru XV-l on palju nutikaid funktsioone, mis teevad elu lihtsamaks. Jõulisust ja vastupidavust väljendav disain näitab valmisolekut kohe teele asuda. Kõrge kliirens võimaldab sõita, kuhu vaid soovid ning teeb ka sisenemise ning väljumise mugavaks.

1

2

1. Võimalikult kõrge ja lai pakiruumi ava hõlbustab laadimist.

3

* Summit. 8

2. Elektriline katuseluuk* 3. Kahe topsihoidjaga mugav käetugi tagaistmel.


Hoia 체hendust Subaru XV infotainment-s체steem hoiab sind 체henduses, kuhu sa ka ei l채heks. Keskkonsooli hoiulaekas on kiireks laadimiseks kaks 2,1 A USB pesa ning lisaks AUX sisend.

9


10


JUHILE MÕELDUD Suured klaasaknad ja kitsad piilarid annavad Subaru XV-le oma klassi parima nähtavuse, mis omakorda võimaldab ohutumat ja pingevabamat juhtimist. Kogu ümbrus on kontrolli all ning juhi keskkond on loogiline ja hästiloetavate näidikutega. Need on Subaru firmamärk ning suurepärane näide esmaohutuse parimast tasemest.

Maksimaalne veojõud ning mäest laskumise abi

Silmad selja taga

X-Mode on süsteem, mis tagab rasketes tingimustes optimaalse veojõu. X-Mode teavitab kõiki andureid, et tagada maksimaalne veojõud ning vältida kinnijäämist. Mäest laskumise abisüsteem võimaldab ohutut allasõitu. Sina lihtsalt roolid, süsteem pidurdab ja haldab mootori võimsust.

Subaru oli üks esimesi, kes tõi standardvarustusse tahavaatekaamera. Sihtjoonte abil näed täpselt, kuhu auto jõuab, kui edasi tagurdad. Kui autol on haakekonks, on ka see kaameras näha. Haagise ühendamine on lapsemäng.

11


LISAVARUSTUS

SISEVIIMISTLUS

MUUDA SUBARU XV OMANÄOLISEKS Subaru XV on juba põhidisaini poolest omaette iseloomuga auto. Kuid kui soovid, võid suure valiku lisatarvikute hulgast leida sobivad, et teha auto veel isikupärasemaks. Rohkem infot lisatarvikute kohta saad meie veebilehelt subaru.ee või lähimast Subaru esindusest.

Esivõre tiib (must/oranž)

Eesmine kaitseliist

Külgmine kaitseliist

Tagumine kaitseliist

Alumiiniumisulamist veljed, 16 tolli

Alumiiniumisulamist veljed, 17 tolli

12

Must siseviimistlus

Helehall siseviimistlus


VÄRVIVALIK

ISTMEKATTEMATERJAL

Must nahk Saadaval kõigis värvitoonides SUMMIT mudelitel, v.a Lagoon Blue Pearl

Lagoon Blue Pearl*

Helehall nahk Saadaval 4 värvitoonis SUMMIT mudelitel - Lagoon Blue Pearl, Crystal White Pearl, Dark Grey Metallic ja Pure Red.

Crystal White Pearl

Dark Grey Metallic

Helehall kangas

SUBARU XV 2.0 (SUMMIT / RIDGE / ACTIVE) Ice Silver Metallic

Cool Gray Khaki

Saadaval 4 värvitoonis RIDGE mudelitel - Lagoon Blue Pearl, Crystal White Pearl, Dark Grey Metallic ja Pure Red.

MÕÕTMED ��������������� (P x L x K): 4465 x 1800 x 1595 mm JÕUALLIKAS ������������� bokser-tüüpi, 4 silindrit, DOHC, 16 klappi, bensiin + elektrimootor TÖÖMAHT ����������������� 1995 cm3 MAKS. VÕIMSUS ������� Boksermootor: 150 hj (110 kW)/5 600–6 000 p/min. Elektrimootor: 16,7 hj (12,3 kW)

Pure Red

Crystal Black Silica

MAKS. PÖÖRDEMOMENT ��� Boksermootor: 194 Nm (19,8 kgfm) /4 000 p/min. Elektrimootor: 66 Nm (6,7 kgfm)

Must kangas Saadaval kõigis värvitoonides ACTIVE ja RIDGE mudelitel, v.a Lagoon Blue Pearl

JÕUÜLEKANNE �������� Lineartronic, nelikvedu

Quartz Blue Pearl

Dark Blue Pearl

*Välisvärv Lagoon Blue Pearl on saadaval ainult koos helehalli siseviimistlusega Trükitehnoloogiast sõltuvalt võib tegelik värv siin kujutatust erineda.

13


TEHNILISED ANDMED SUBARU XV e-BOXER, LINEARTRONIC

SUBARU XV e-BOXER, LINEARTRONIC

ACTIVE / RIDGE / SUMMIT

ACTIVE / RIDGE / SUMMIT

Mootor

Mõõtmed ja mass

Tüüp

4 horisontaalset silindrit, 4 takti, bensiin

Pikkus

mm

4465

DOHC, 16 klappi,

Laius

mm

1800

Kõrgus

mm

1595

Teljevahe

mm

2665

Ees

mm

1550

Taga

mm

1555

Läbimõõt x kolvikäik

mm

84,0 x 90,0

Töömaht

cm3

1995

Surveaste

12,5

Toitesüsteem

Otsesissepritse

Kütusepaagi maht

l

48

Rööbe Kliirens tühimassiga Pagasiruumi maht* 2

Elektrimootor Püsimagnetiga vahelduvvoolu sünkroonmootor

Tüüp Maks. võimsus

hj (kW)

Maks. pöördemoment

Nm (kgfm)

16,7 (12,3) 66 (6,7)

tagaiste üleval tagaiste all

Istekohti

mm

220

l

385

l

1310 / 1310 / 1290

inimest

5

kg

1651

Täismass

kg

2070

Suurim lubatud haagise mass

kg

1270

Tühimass + juhi mass*3

Veojõuaku Tüüp

Liitiumioonaku

Mootori maks. väljundvõimsus Voolupinge Nimivõimsus

kW

13,5

V

118,4

Ah

4,8

Veosüsteem

Käigukasti tüüp Ülekandearvud

Sooritusvõime Maks. võimsus

hj (kW) /p/min

Maks. pöördemoment

Nm (kgfm) /p/min

Tippkiirus Kiirendus (0–100 km/h) Madal Kütusekulu*1 WLTP CO2 heitmed*1

193

s

10,7

l/100 km

8,6

Keskmine

l/100 km

7,5

Kõrge

l/100 km

6,6

Eriti kõrge

l/100 km

9,1

Keskmine

l/100 km

7,9

Madal

g/km

197

Keskmine

g/km

170

Kõrge

g/km

149

Eriti kõrge

g/km

206

Keskmine

g/km

*1 Kütusekulu ja CO2 heitmed: Vastavalt määruste 715/2007/EÜ ja 2018/1832/EL nõuetele. *2 Mõõdetud vastavalt VDA meetodile (V214). *3 Sõiduki tühimass võib muutuda vastavalt paigaldatud lisavarustusele.

MÕÕTMED

14

194 (19,8) / 4,000

km/h

Keskkonnaklass

(mm)

150 (110) / 5600–6000

180 Euro6d (-temp-evap-isc)

Lineartronic + aktiivselt jaotatud veojõuga nelikvedu

Nelikveo tüüp

Automaatkäigukast Lineartronic D Lineartronic

3,601 – 0,513

Tagurpidikäik

3,689

Lõppülekanne

3,700

Veermik Roolisüsteem Vedrustus

Elektriline hammaslatt-tüüpi Ees

Pöörderingi diameeter Pidurid Rehvi- ja veljemõõdud

MacPherson-tüüpi

Taga

Topeltõõtshark-tüüpi m

10,8

Ees

Ventileeritavad ketaspidurid

Taga

Ventileeritavad ketaspidurid 225/55R18, 18 x 7”J


LINEARTRONIC Välimus

LINEARTRONIC Mugavus

BI-LED automaatse kõrgusregulaatoriga esituled koos integreeritud päevasõidutuledega

l

Roolipööramisele reageerivad kurvisõidutuled

l

l

l

Väljuvad esitulede pesurid

l

l

l

Esiudutuled (LED)

l

l

l

Tagumine udutuli

l

l

l

Kombineeritud LED tagatuled

l

l

l

Elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid

l

l

l

UV kaitse tuuleklaasil ja külgakendel

l

l

l

Tagumised klaasid toonitud

l

l

l

Kiirustundlikud, vahelduva intervalliga esiklaasipuhastid (lameda profiiliga klaasipuhastid)

l

l

Vahelduva režiimiga tagaklaasipuhasti

l

l

l

SUMMIT

RIDGE

LINEARTRONIC Juhtimine

Kaugjuhtimisega kesklukustus

l

l

l

X-MODE

l

l

l

Võtmeta sisenemine koos nupust käivitusega

l

l

Aktiivne momendijaotur (ATV)

l

l

l

Kohtvalgustid

l

l

l

Stabiilsuskontrolli süsteem (VDC)

l

l

l

Pagasiruumi valgustus

l

l

l

Mäest laskumise abisüsteem

l

l

l

Meikimispeeglid kaane ja valgustusega (juhil ja kõrvalistujal)

l

l

l

Automaatne seisupidur

l

l

l

Laegas keskkonsoolis

l

l

l

Elektriline seisupidur koos nõlvalseisu lülitiga

l

l

l

2 eesmist topsihoidjat (keskkonsoolis)

l

l

l

Uksetaskud koos pudelipesadega (kõigil külgustel)

l

l

l

Tagaistme keskmine käetugi 2 topsihoidjaga

l

l

l

l

l

Kütusepaagi avamine salongist

l

l

l

EyeSight (automaatpidurdus, kohanduv kiirushoidik, eesoleva auto liikumise märguanne, sõidurajalt kõrvalekaldumise või väljasõidu hoiatus, kokkupõrget ennetav gaasivähendus)

l

Kaks 12V pistikupesa (armatuurlaual ja keskkonsooli laekas)

l

l

l

Pimenurga andur

l

l

l

Pagasikonksud

l

l

l

Ristsuunalist liiklust tuvastav tagurdusabi

l

l

Pakiruumi rulookate

l

l

l

Kaugtulede automaatne ümberlülitus

l

l

Isetumenev tahavaatepeegel

l

l

Reavahetusabi

l

l

l

l

Alumiinimisulamist veljed, 18 tolli

l

l

l

Rattakoopa laiendid

l

l

l

Elektriline katuseluuk

l

Katusereelingud

l

l

l

Katusespoiler

l

l

l

Haiuim-antenn

l

l

ACTIVE

SUMMIT

RIDGE

ACTIVE

SUMMIT

RIDGE

ACTIVE

PÕHIVARUSTUS

l

Istmed/Viimistlus Nahaga kaetud rool ja käigukanginupp

l

l

l

Elektrilise soojendusega rool

l

l

l

Nahkistmed

l

6 suunas manuaalselt reguleeritav juhiiste

l

l

8 suunas elektriliselt reguleeritav juhiiste

Soojendusega esiistmed

l

60/40 kokkuklapitavad tagaistmed

Kliimaseade

Turvalisus

2 tsooniga automaatne kliimaseade tolmufiltriga

l

l

l

Hädapidurduse märguanne

l

l

l

Soojendusavad tagumistele reisijatele

l

l

l

Eesmised turvapadjad

l

l

l

Esiklaasipuhastite soojendus

l

l

l

Eesmised külgturvapadjad

l

l

l

Vihmaandur

l

l

l

Turvakardinad

l

l

l

Soojendusega küljepeeglid

l

l

l

Põlveturvapadi juhikohal

l

l

l

Aktiivpeatoed (juhil ja eesistujal)

l

l

l

Tagumised peatoed 3 istekohal

l

l

l

Juhi turvavöö märgutuli (näidikuplokis)

l

l

l

Kaassõitjate turvavööde märgutuled (infotablool)

l

l

l

Eelpinguti ja koormuspiirikuga eesmised turvavööd

l

l

l

l

l

l

Meelelahutus ja navigatsioon 1 CD AM/FM DAB stereo audiosüsteem, 8” puutetundlik ekraan, 6 kõlarit

l

l

l

l

1 CD AM/FM DAB stereo audiosüsteem, 8” puutetundlik ekraan, navigatsioonisüsteem, 6 kõlarit

l

l

3-aastane kaardiuuendus

l

l

l

Apple CarPlay/Android Auto™ infotainment-süsteem

l

l

l

Tagumiste turvavööde eelpingutus ja koormuspiirikud äärmistel istekohtadel

5 asendis seadistatav peatugi

l

l

l

Audiosüsteemi juhtimisnupud roolil

l

l

l

Turvavöö kõrgusregulaatorid (esiistmetel)

l

l

l

Tasku eesistme seljatoes (kaasreisija poolel)

l

l

l

Bluetooth® vabakäesüsteem

l

l

l

Tagumised 3 punkti turvavööd kolmele istekohale

l

l

l

Kaks USB pesa ja lisa-audiosisend (keskpaneelil)

l

l

l

4 sensori ja 4 kanaliga ABS, elektrooniline pidurdusjõu jaotur

l

l

l

Kaks USB pesa (keskkonsooli laekas)

l

l

l

Pidurdusabi süsteem

l

l

l

Rear View Camera

l

l

l

Piduri ülevõtusüsteem

l

l

l

ISO-FIX ühilduvad turvatooli kinnitused (koos köidikukinnitusega)

l

l

l

l

Juhtimisseadmed START / STOP süsteem

l

l

l

Lapselukud tagaustel (mõlemal pool)

l

l

l

Multifunktsionaalne infoekraan

l

l

l

Immobilisaator

l

l

l

Rooli kõrguse ja kauguse reguleerimine

l

l

l

Käiguvahetuslabad roolil

l

l

l

Kohanduv kiirushoidik

l

l

l

Alumiiniumpedaalid

l

l

l

SUBARU Nordic AB jätab endale õiguse muuta tehnilisi andmeid ja varustust ilma eelneva teavitamiseta. Tehnilised andmed ja varustus võivad sõltuda kohalikest tingimustest ja nõuetest. Uuri kohalikult edasimüüjalt oma piirkonda puudutavate muudatuste üksikasju. Käesolevas trükises kasutatud pildimaterjal on rahvusvaheline ning võib kujutada varustust, mis pole sinu koduturul saadaval. Et olla kursis kõige värskema tooteinfoga, vaata www.subaru.ee

15


subaru.ee subaru nordic ab TrĂźkitud Rootsis (veebruar 2020) S924119EE

Profile for I.M. Nordic

Subaru XV Eesti  

Subaru XV Eesti