Page 1


Mitmekülgseks mõeldud, täiuslikuks loodud On võimas tunne, kui tead, et oled elus täiuseni jõudnud! Ja see tunne on veel parem, kui oled edukas mitmes vallas. Mõni nimetab seda perfektsionismiks, teised – elamiseks täiel rinnal. Neile, kes jätkuvalt püüdlevad parima tulemuse poole, ongi loodud Subaru Levorg.

2


3


Ootusi Ăźletav suutlikkus KĂľrgklassi disain

4


5


Stiilsed uuendused Teatud punktis on vorm ja funktsioon võrdse kaaluga ning disain ja tehnoloogia sulavad üheks. Levorg paikneb just selles tulipunktis, kus igas detailis on ühendatud funktsionaalsus ja silmarõõmustav esteetika.

Tuled Agressiivse joonega esituled on saanud uue, nutika disaini, et rõhutada Levorgi väljapeetud stiili. Need kahefunktsioonilised LEDidega* esituled töötavad nii lähi- kui kaugtuledena ning keeravad autoga kaasa, tagades ka pimeda ajal kurvides ja pööretel hea nähtavuse.

Disain Levorgi võimetes ei ole põhjust kahelda - piisab vaid pilgust tema kuusnurksele iluvõrele ja esiosa jõulistele vormidele, mida kroonib võimas õhuvõtuava. Ühtaegu kaunis ja funktsionaalne, tagab see turbolaaduriga boksermootorile pideva värske õhu juurdevoolu.

* GT-N, GT-S 6


7


Loodud sinu maailma jaoks Ja kĂľige jaoks, mida sa ette vĂľtad

8


9


Kujutle oma võimalusi

10

Levorg on loodud neile, kes armastavad elada täiel rinnal. Ülimalt mitmekülgne, mahuka pagasiruumi ja paindlike ruumilahendustega, laseb ta sul nautida igat elus ettetulevat seiklust, sportlikku ettevõtmist või hobi.


40/20/40 Kokkuklapitavad tagaistmed 40/20/40 kokkuklapitavad tagaistmeid saab kasutada neljal viisil, mistõttu on uus Levorg oma eelkäijast mitmekülgsem. Keskmise istme saab pikkade asjade transpordiks kokku klappida, aga külgistmetele mahub ka siis kaks reisijat.

770 mm*3

Laiem luugiava, lihtsam laadimine Levorgi kõrgele avanev ja lai tagaluuk teeb pagasi peale- ja mahalaadimise eriti lihtsaks. Täismahus pagasiruumi suuruseks on koguni 522 liitrit.

1070 mm*1

*1 Pakiruumi põranda pikkus (kui autos on viis sõitjat) *2 Pakiruumi põranda laius (rattakoobaste vahe) *3 Pakiruumi kõrgus (otse tagaistmete taga)

1080 mm*2 11


Sinu maailm. Sinu ruum Levorgi istudes saad mõelda vähem “interjöörist” ja rohkem “oma isiklikust ruumist”. Nagu sinu töökoht või elutuba, kus veedad suure osa oma ajast, laseb ka Levorgi salong tunda rahuldust pehmetest ja kvaliteetsetest, ajale vastupidavatest materjalidest. Siin põimuvad hea maitse ja kõrge klass – peegeldades sinu enese tundeid.

Istmete disain Et pakkuda nauditavat sõiduelamust, on Levorgi esiistmed varustatud kõigi vajalike tugedega, kindlustades sõitjatele igas olukorras mugava ning samas kindla ja ohutu isteasendi.

D-kujuline sportrool Rooli disaini on põhjusega palju panustatud – on ju roolil peaosa sõidunaudingu kujundamisel. Levorgi kultuslik, D-kujuline sportrool on tänu käesõbralikule vormile ja materjalile ka mugavalt käsitletav ja kindlalt käespüsiv.

12


13


Alati ühenduses maailmaga 14

Levorg muudab sõidud lihtsaks, lõimides su elu sõidukiga ühtseks tervikuks, milles on tagatud meelelahutus, informatsioon ja ühendus välismaailmaga, unustamata seejuures tähtsaimat – et jõuaksid sihtpunkti ja tagasi elusa ja tervena.


Multifunktsionaalne infoekraan Uue disainiga 5,9-tolline kõrglahutusega värviline, auto kohta erinevat infot kuvav ekraan on paigutatud nii, et see on juhile sõidu ajal hästi jälgitav ega vii tähelepanu kõrvale.

Kontroll ühe puutega Puutetundlik ekraan on kasuks, kui soovid valida lemmikmuusikat just sama lihtsalt nagu leiad seda oma nutitelefonist. Lülita vaid oma telefon Bluetooth® või USB ühendusse ja vali sobiv muusikapala otse auto puuteekraanilt.

SUBARU STARLINK* Uue, täiustatud funktsioonidega SUBARU STARLINK* infotainment-süsteemiga saad ligipääsu veebiraadiole, erinevatele rakendustele ja muule põnevale materjalile. Kirgast, 7” HD puuteekraani saad lehitseda ja suumida, aga võid süsteemi juhtida ka roolil asuvate multifunktsionaalsete nuppude abil. Ja kui sa ei leia lemmikmuusikat raadiost, saad USB või AUX sisendi kaudu ühendada süsteemiga omaenda nutiseadme.

*Juht vastutab alati sõiduohutuse eest. Hoidu kasutamast puuteekraani sõidu ajal. Sõltuvalt asukohamaast võivad lisanduda sideteenuse vm tasud. 15


SUBARU TUUMIKTEHNOLOOGIA

BOKSERMOOTOR

Tasakaalus ja tasakaalukas Subaru boksermootori horisontaalselt asetsevad kolvid paiknevad üksteise suhtes 180-kraadise nurga all, võimaldades teiste mootoritüüpidega võrreldes lamedamat ehitust. See annab mootorile ja sõidukile tervikuna madalama raskuskeskme ja väliskuju ning enam balansseeritud kaalujaotuse.

140

350

120

300

100

250

80

200

60

150

40

100

20

50

0

0

0 1000 2000 3000 4000 5000 6000 0 1,000 2,000 3,000 4,000 5,000 6,000 7000 7,000

Mootori pöördemoment (Nm)

Mootori võimsus (kW)

Loomulik tasakaal

SUBARU 1,6-LIITRINE DOCH DIT BOKSERMOOTOR MAKS. VÕIMSUS: 170 hj (125 kW) / 4800–5600 p/min. MAKS. PÖÖRDEMOMENT: 250 Nm (25.5 kgfm) / 1,800–4,800 p/min. KÜTUSEKULU*: 7,0 l/100km (1.6 GT/GT-N), 7,2 l/100km (1.6 GT-S) CO 2 HEITMED*: 159 g/km (1.6 GT/GT-N), 164 g/km (1.6 GT-S)

Mootori pöörded (p/min.)

*Kütusekulu ja CO2 heitmed: vastavalt EC 715/2007 - 2016/646ZD. 16

Võrreldes tavaliste rida- või V-mootoritega, tasakaalustavad vastastikku liikuvad kolvid üksteist loomulikul viisil ning puudub vajadus vibratsiooni vähendadmiseks mootorile raskust ja keerukust lisavate vastukaalude järele.

Madalam raskuskese Kõik boksermootori raskemad liikuvad osad – kepsud, kolvid, nukkvõllid ja klapimehhanism – on paigutatud tasapinnaliselt, nii madalale kui võimalik. Võrreldes rida- või V-mootoritega sõidukitega, annab see Subarutele eriomase madala raskuskeskme, mille eelisteks on suurem stabiilsus ning parem sooritusvõime.


SÜMMEETRILINE NELIKVEDU

Haarduvus igas olukorras Sümmeetriline nelikvedu on põhjusega kogu maailmas hinnatud. Nõudlikes teeoludes pakub see kindlust ja meelerahu, samas, kui teised sõidukid ei suudagi alati veojõudu ühtlaselt kõigile ratastele jagada. Nelikveo eelised on silmnähtavad – stabiilsem kurvisõit, tõhusam haarduvus libedates oludes ja parem kiirendusvõime. Kokkuvõtteks on sõit lihtsam, ohutum ja nauditavam.

LINEARTRONIC CVT KÄIGUKAST: Muuda oma ootuste piire Nelikveolise sõiduauto kontseptsioon oli midagi täiesti uut, kuni Subaru seda laiale maailmale tutvustas. See muutis hoiakuid nelikveo suhtes igaveseks ning sama trendi jätkab nüüd uusim Lineartronic CVT automaatkast Levorgil. Tundlik ja kerge käiguvahetus, mis purustab käibelolevad standardid oma enneolematu täpsuse ja elava loomuga.

Alati kohanduv, alati toimiv Erinevalt tavapärasest automaatkastist, ei koorma variaatoriga Lineartronicut fikseeritud ülekandearvud. Levorgi Lineartronic CVT aitab mootoril igal ajahetkel püsida optimaalses pöördevahemikus, tagades nii sujuvama kiirenduse ning suurema säästlikkuse.

17


Aktiivne ohutus

1

1. Täiendav ohutussüsteem: tagaoleva sõiduki tuvastussüsteem (Subaru Rear Vehicle Detection)* Tagaoleva sõiduki tuvastussüsteem jälgib radari abil liiklust auto külgedel ja taga, hoiatades juhti ümberreastumisel pimenurgas asuva sõiduki eest või teele tagurdamisel sealse liikluse eest.

2. Täiendav ohutussüsteem: kaugtulede automaatlülitus (High Beam Assist)* Kaugtulede automaatlülitus aitab tulesid vastavalt sõiduoludele, kiirusele ning vastutulevatele autodele kaug- ja lähitulede vahel ümber lülitada, parandades nähtavust nii sinu kui teiste juhtide jaoks.

2

3. Nähtavus igas suunas Õnnetuse vältimise peamine tegur igas Subarus on juht ise. Seepärast pakubki Levorg juhile igas suunas maksimaalset väljavaadet, ilma et see nõrgendaks sõiduki konstruktsiooni või vähendaks ohutust. Parem nähtavus laseb juhil ümbrust kontrollida ning näha ette võimalikke ohuolukordi.

3

4

4. Pidurid Jõulised ketaspidurid kõigil neljal rattal on varustatud kergete alumiiniumsadulatega. ABS süsteem sisaldab elektroonilist pidurdusjõu jaotuse funktsiooni, mis jagab pidurdusjõudu vastavalt auto koormatusele proportsionaalselt esi- ja tagapidurite vahel. Ohuolukorras turvalisemaks pidurdamiseks on Levorgil nii pidurdusabi kui ka piduri ülevõtu süsteem.

5. VDC stabiilsuskontrolli süsteem Stabiilsuskontrolli süsteem VDC jälgib ja analüüsib erinevate sensorite abil, kuidas sõiduk püsib juhi poolt valitud kursil. Võimalikus ohuolukorras reguleerib süsteem sõiduki teelhoidmiseks veojõu jaotust, mootori võimsust ja pidureid kõigil ratastel.

5

Ülejuhitavus

Ideaalne sõidutrajektoor

Alajuhitavus

18


6 Passiivne ohutus 6. Kokkupõrkekindel sõitjateruum Iga Subaru on loodud sõitjate maksimaalset ohutust silmas pidades ning Levorg ei ole erand. Täiusliku turvalisuse saavutamine nõuab uuenduslikke lahendusi ja nii on Levorgi mootori kandurid projekteeritud selliselt, et need laupkokkupõrke korral murduvad ja mootor koos käigukastiga libisevad auto alla, mitte ei tungi sõitjateruumi. Veel üks tunnusjoon, mis iseloomustab meie pühendumist ohutusele ja laseb sul Levorgiga sõites meelerahu nautida.

7

7. Ringikujuline turvaraam Levorgis on kõik sõitjad nagu raudrüüga kaitstud. Sõitjateruumi ümbritseb ringikujuline turvaraam, mille tugevdused ulatuvad katusest uste, piilarite ning põrandani. Ülitugev turvaraam on vastupidav ja suunab löögijõu igasuguse kokkupõrke korral autosviibijatest eemale. Hoolimata äärmisest tugevusest on kogu raamistus tänu nutikatele tehnoloogilistele lahendustele siiski ülikerge.

8. Turvapadjad Liiklusõnnetuse korral kaitsevad sõitjaid mitmed standardsed turvalahendused nagu eesmised ja külgmised turvapadjad, turvakardinad ning turvapadjad põlvedele. Reguleeritava kõrgusega eesmistel turvavöödel on eelpingutid, mis hoiavad sõitjaid kindlalt paigal, ning koormuspiirikud, mis vähendavad rindkere vigastuste riski. Tagant otsasõidu korral kaitsevad sõitjaid kaela- ja muude vigastuste eest aktiivpeatoed esiistmetel, tugevad istmeraamid ja peatoed ning löögijõudu neelav istmete vedrustus.

8

9. Lülisambavigasusi vähendavad esiistmed Mugavamaks disainitud esiistmed, mis pakuvad juhile paremat isteasendit, aitavad ka vähendada lülisamba vigastuste riski teatud tüüpi kokkupõrgete puhul.

10. Peatoed esiistmetel

9

10

Eri kõrguse ja kaldenurga alla seatavad peatoed sobivad hästi erineva pikkusega ja eri sõiduasendeid eelistavatele reisijatele.

Viis tähte Euro NCAP turvatestis Euro NCAP (European New Car Assessment Program) turvatestis on Levorg saavutanud maksimaalse tulemuse – viis tähte.

* GT-N, GT-S. 19


EyeSight’i vaateväli (ligilähedane mõõdistus)

Maailmaklassi kuuluv Subaru juhiabi tehnoloogia Subaru usub KÕIKEHÕLMAVA OHUTUSE ideesse ja selle oluliseks põhimõtteks on õnnetuste ennetamine, mille saavutamiseks tehakse pingsat arendustööd. Just selle eesmärgiga on loodud EyeSight*1, Subaru teedrajav juhtimise abisüsteem. Justkui kahe paari prillidega jälgib EyeSight kahe stereokaamera abil eesolevat, tajudes ümbrust kolmemõõtmeliste kõrgresolutsioonis värvikujutistena, peaaegu nagu inimsilm. Kasutades kahe kaamera salvestusi objektide täpse kuju, kiiruse ja kauguse määramiseks, suudab süsteem tuvastada mitte ainult autosid, vaid ka mootor- ja jalgrattaid ning jalakäijaid. Võimaliku ohu korral hoiatab süsteem juhti ja vajadusel rakendab õnnetuse vältimiseks pidurid. Selliste arenenud turvarakendustega leevendab EyeSight juhi tähelepanukoormat ja ning suurendab Levorgis sõites sinu turvatunnet.

20


Juhiabi 1

3

1. Kohanduv kiirushoidik

2

EyeSight*1 mitte ainult ei hoia juhi poolt soovitud püsikiirust nagu tavaline kiirushoidik, vaid on suuteline kohandama sõiduki kiirust vastavalt eesliikuja kiiruse muutustele ning hoidma eesoleva sõidukiga fikseeritud distantsi. Kohanduv kiirushoidik juhib mootori, ülekandesüsteemi ja pidurite tööd, et hoida liiklusvooga sama kiirust. Funktsioon toimib laias kiirustevahemikus, alates umb 0 km/h kuni 180 km/h. Ennekõike kiir- ja maanteedel kasutamiseks mõeldud kohanduv kiirushoidik tuvastab eessõitva auto ja selle pidurituled ja aitab pikkadel sõidudistantsidel sõita mugavalt samas tempos aeg-ajalt kiirust muutva liiklusvooga.

4

2. Sõidurajalt kõrvalekaldumise ja väljasõidu hoiatus Kui juht on väsinud või hajevil ja auto hakkab sõiduraja piirides ühest servast teise kalduma, siis aitab sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem helisignaali ja vilkuva märgutule abil juhi tähelepanu taastada. Sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem aktiveerub vaid kiirustel umbes 60 km/h või rohkem. Kui auto liigub kiirusel umbes 50 km/h või rohkem ning juht hakkab kogemata oma sõidurajalt välja pöörama ilma suunda näitamata, siis rakendub sõidurajalt väljasõidu hoiatussüsteem ning annab enne väljasõitu märku helisignaali ja hoiatustule vilgutamisega.

3. Eesoleva sõiduki liikumismärguanne

4. Sõidurajal püsimise abisüsteem

Kui oled teise auto taga peatunud ning EyeSight tuvastab eesoleva sõiduki paigaltvõtu, annab süsteem juhile helisignaali ja vilkuva märgutulega teada vajadusest samuti liikuma hakata.

Sõites kiir- või maanteel ning sarnastes tingimustes, aitab sõidurajal püsimise abisüsteem stereokaamera abil jälgida teekattemärgistust ning tuvastada, kui sõiduk hakkab rajalt välja kalduma. Kiirustel umbes 65 km/h ja enam, võib süsteem ohutuse tagamiseks aidata rooli pöörates vältida oma sõidurajalt väljumist.

Avarii ennetamine 5. Kokkupõrget ennetav pidurdussüsteem*2 Tuvastades võimaliku kokkupõrkeohu eesoleva sõiduki või muu objektiga, hoiatab kokkupõrget ennetav pidurdussüsteem juhti helisignaali ja näidikupaneelil vilkuva märgutulega. Kui juht eesolevast objektist kõrvale ei põika, rakendab süsteem automaatselt pidurid löögijõu vähendamiseks või võimalusel ka kokkupõrke ärahoidmiseks. Kui juht teeb kõrvalepõike, siis rakenduv pidurdusabi süsteem on abiks kokkupõrke vältimisel.

5

Tuvastades ees võimaliku kokkupõrke ohu, aitab kokkupõrget ennetav rooliabi juhil avarii vältimiseks teha järsu möödapõike.

6. Kokkupõrget ennetav gaasivähendus

7. EyeSight juhiabi monitor*3

Kui EyeSight on tuvastanud vahetult auto ees oleva takistuse, aga juht tagurdamise asemel lülitab sisse edasikäigu, siis annab gaasivähenduse turvasüsteem mitu lühikest hoiatussignaali, vilgutab märgutuld ja vähendab mootori võimsust, et aidata vältida otsasõitu eesolevale takistusele.

EyeSight juhiabi töörežiim ning hoiatusmärguanded kuvatakse LED tehnoloogia abil otse juhi silmade ette tuuleklaasile.

6

7

*1 Juhiabi süsteem EyeSight ei pruugi alati toimida optimaalselt kõikides ettetulevates liiklustingimustes. Autojuhil on alati vastutus liigelda ohutult ja tähelepanelikult ning jälgida liikluskorraldusvahendite märguandeid. Juhiabi süsteemi efektiivsus sõltub paljudest asjaoludest, nagu sõiduki hooldus, ilma- või teeolud. Süsteemi detailne kasutusõpetus ning käesolevas materjalis käsitletud EyeSight funktsioonide piirangud on välja toodud auto Kasutusjuhendis. *2 Kokkupõrget ennetav pidurdussüsteem ei pruugi toimida igas olukorras. Sõltuvalt objektide kiiruste erinevustest, objekti kõrgusest ning muudest asjaoludest, ei pruugi igas situatsioonis olla täidetud kõik vajalikud tingimused EyeSight’i optimaalseks tööks. *3 GT-N, GT-S. 21


Seest ja väljast HÄSTI varustatud

2

1

4

5

3

6

1. LED-udutuled*1

2. 18” kergmetallveljed*2

3. Võtmeta sisenemine koos nupust käivitusega*1

4. Elektriliselt reguleeritav klaasist katuseluuk*2

5. LED tagatuled

6. Kaks topeltotsaga summutit

*1 GT-N, GT-S  *2 GT-S.

22


7

7. Muudetava kĂľrguse ja kaldega rool

8. Kohanduv kiirushoidik

9. USB pistikupesa (ees ja taga)

10. 2 tsooniga automaatne kliimaseade

11. Tagumine käetugi topsihoidjaga

12. Tahapoole kallutatavad tagaistmed

8

11

9

10

12

23


Mudelivalik

LEVORG 1.6GT-S MÕÕTMED

P x L x K: 4690 x 1780 x 1490 mm

MOOTOR

Bokser-tüüpi. 4 silindrit, turbolaadur, DOCH

TÖÖMAHT

1600 cm3

MAKS. VÕIMSUS

170 hj (125 kW) / 4800–5600 p/min

MAKS. PÖÖRDEMOMENT 250 Nm (25,5 kgfm) / 1800–4800 p/min JÕUÜLEKANNE

Lineartronic, nelikvedu

GT-S

Storm Grey Metallic

LEVORG 1.6GT / 1.6GT-N MÕÕTMED

P x L x K: 4690 x 1780 x 1485 mm

MOOTOR

Bokser-tüüpi. 4 silindrit, turbolaadur, DOCH

TÖÖMAHT

1600 cm3

MAKS. VÕIMSUS

170 hj (125 kW) / 4800–5600 p/min

GT

MAKS. PÖÖRDEMOMENT 250 Nm (25,5 kgfm) / 1800–4800 p/min JÕUÜLEKANNE

Lineartronic, nelikvedu

Crystal White Pearl GT GT-N

24


Värvivalik

Istmekattematerjalid

Crystal White Pearl

Ice Silver Metallic

Lapis Blue Pearl

Pure Red

Dark Grey Metallic

Crystal Black Silica

Storm Grey Metallic

Nahk (GT-S)

Kangas (GT / GT-N)

Trükitehnoloogiast sõltuvalt võib tegelik värv siin kujutatust erineda.

Levorgi lisavarustus

STI esispoiler

STI külgspoiler

STI tagaspoiler

18-tollised STI alumiiniumisulamist veljed

Muuda Levorg tõeliselt omanäoliseks Kuigi iga Levorg väljendab juba algselt talle eriomast karakterit, saad Subaru lisavarustuse abil oma Levorgi kohandada vastavaks oma elustiiliga. Lisades mugavust, funktsionaalsust või isikupära, võid olla kindel, et kõik Subaru lisavarustuse detailid on kvaliteetsed ja samaväärsed sinu uue Subaruga. Lisainfot saad www.subaru.ee või lähimast Subaru esindusest.

Tagaluugi valgustid

Pagasiruumi lävekate, plast

Pakiruumi põrandakate

Premium põrandamatt

25


Tehnilised andmed

MÕÕtmed

Kütusekulu* 1

CO 2 -heitmed* 1

mm cm 3

l

Linnas Maanteel Keskmine Linnas Maanteel Keskmine

hj (kW) /p/min Nm (kgfm) /p/min km/h sek l/100 km l/100 km l/100 km g/km g/km g/km

Keskkonnaklass Mõõtmed ja mass Pikkus Laius Kõrgus Teljevahe Rööbe

Ees Taga

mm mm mm mm mm mm mm l inimest kg kg kg

D 1. käik 2. käik 3. käik 4. käik 5. käik 6. käik 7. käik Tagurpidikäik

Lõppülekanne Veermik Roolisüsteem Ees Taga

Pöörderingi diameeter Pidurid ABS süsteem Rehvid

*1 Kütusekulu ja CO2 heitmed vastavalt EC 715/2007 - 2016/646ZD. *2 Mõõdetud vastavalt VDA meetodile (V214). Sõiduki tühimass võib muutuda vastavalt paigaldatud lisavarustusele. 26

170 (125) / 4800–5600 250 (25,5) / 1800–4800 210 8,9 8,5 6,2 7,0 192 140 159

8,8 6,3 7,2 199 144 164

4690 1780 1485

1490 2650 1530 1540

130

135

* GT / GT-N mudeli kõrgus on 1485 mm.

522/1446 5 1610

1650 2040 1500 Aktiivse momendijaotusega AWD-süsteem 3,600-0,512 3,600 2,080 1,597 1,221 0,939 0,718 0,557 3,687 3,900

Nelikveo tüüp

Vedrustus (neli ratast sõltumatult)

4 horisontaalset silindrit, 4 takti, DOHC, 16 klappi, bensiin 78,8 x 82 1600 11 Otsesissepritse 60

Euro 6c

Kliirens tühimassiga Pagasiruumi maht tagaiste* 2, üleval/all Istekohti Tühimass + juhi mass Täismass Suurim lubatud haagise mass Veosüsteem

Ülekandearvud

GT-S

*

GT / GT-N Mootor Tüüp Läbimõõt x kolvikäik Töömaht Surveaste Toitesüsteem Kütusepaagi maht Sooritusvõime Maks. võimsus Maks. pöördemoment Tippkiirus Kiirendus (0-100 km/h)

m

Elektriline hammaslatt-tüüpi MacPherson-tüüpi Topeltõõtshark-tüüpi 10,8 Ventileeritud ketaspidurid 4 sensorit/4 kanalit, elektrooniline pidurdusjõu jaotur, pidurdusabi 215/50R17, 17 x 7"J 225/45R18, 18 x 7,5"J

SUBARU Nordic AB jätab endale õiguse muuta tehnilisi andmeid ja varustust ilma eelneva teavitamiseta, Tehnilised andmed ja varustus võivad sõltuda kohalikest tingimustest ja nõuetest. Küsige kohalikult edasimüüjalt teie piirkonda puudutavate muudatuste üksikasju. Käesolevas trükises kasutatud pildimaterjal on rahvusvaheline ning võib kujutada varustust, mis pole teie koduturul saadaval. Et olla kursis kõige värskema tooteinfoga, vaata www.subaru.ee


Põhivarustus GT

GT-N

GT

GT-S

GT-S

GT

l

l

l

l

l

l

GT-N

GT-S

Lineartronic

Mugavus

Välimus Esilaternate automaatlülitus Automaatselt kohanduvad LED-esituled (lähi- ja kaugtuled) Halogeen-esituled

GT-N Lineartronic

Lineartronic Elektrilise tõstukiga külgaknad*1

l

l

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Juhtimisseadmed Multifunktsionaalne infoekraan (5,9-tolline LCD-näidik)* 2 Kahe mõõdustikuga 3,5-tolline täisvärvidega LCDnäidik* 3 Mootori õlitaseme hoiatustuli

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Sõidusuunas pöörduvad esituled (SRH)

l

l

Kaugjuhtimisega kesklukustus Smart key võtmeta sisenemine koos nupust käivitusega Ühe puutega suunatule lülitus

Väljuvad esitulede pesurid

l

l

l

Elektrooniline seisupidur

l

l

l

Kiire ülekandega roolivõimendi (14,5:1)

l

l

l

l

l

l

Muudetava kõrguse ja kaldega roolisammas

l

l

l

l

l

Kohtvalgustid

Eesmised udutuled

l

Pagasiruumi valgustus

l

l

l

Käiguvahetuslabad roolil

l

l

l

Tagumine udutuli Elektriliselt kokkuklapitavad peeglid koos LED suunatuledega UV kaitse tuuleklaasil ja külgakendel

l

l

l

Meikimispeeglid

l

l

l

Kohanduv kiirushoidik

l

l

l

l

l

l

Hõbedane süsinik-dekoorpaneel

l

l

Valgustiga keskkonsool Ees 2 topsihoidjat (keskkonsoolis)

l

l

l

START / STOP süsteem

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Alumiiniumpedaalid

l

Uksetaskud koos pudelipesadega (kõigil külgustel)

Tagumised klaasid toonitud

l

l

Kütusepaagi avamine salongist

l

l

l

Eesmised LED-udutuled

l

l

Juhtimine

Esiklaasipuhastite soojendus

l

l

l

Kaks 12V pistikupesa (armatuurlaual ja keskkonsoolis)

l

l

l

SI-DRIVE (SUBARU Intelligent Drive)*4

l

l

l

Vihmaandur

l

l

l

4 koormakinnitusaasa

l

l

l

ATV (aktiivne veojõukontrolli süsteem) Vehicle Dynamics Control (stabiilsuskontroll), väljalülitatav Veojõukontroll

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Automaatne mägipidur

l

l

l

l

l

l

Soojendusega küljepeeglid

l

l

l

2 pagasikonksu

l

l

l

Vahelduva režiimiga tagaklaasipuhasti

l

l

l

l

l

l

17” aerodünaamilised kergmetallveljed

l

l

Pakiruumi rulookate Hoiukast pakiruumi põranda all

l

l

l

Rehviparanduskomplekt

l

l

l

18” kergmetallveljed

l

Elektriliselt reguleeritav klaasist katuseluuk

l

Külgspoilerid

l

l

l

2 tsooniga automaatne kliimaseade tolmufiltriga

l

l

l

Katusespoiler

l

l

l

l

l

l

Must iluvõre

Soojendiavad tagareisijate jaoks

l

l

l

l

l

l

Esi- ja külgklaaside soojendid

Metallik iluvõre

Tagaklaasi soojendus, taimeriga

l

l

l

Topeltot saga summuti

l

l

l

D-kujuline nahkkattega rool

l

l

l

l

Sinise tikandiga sportlikud nahkistmed ees 10-asendiline elektriliselt reguleeritav, selga toetav juhiiste Peatoed 5 istekohale

l

l

l

l

l

Tagaistme käetugi

l

l

l

Soojendusega esiistmed 40/20/40 eraldi kokkuklapitavad ja tahapoole kallutatavad tagaistmed Ühe liigutusega kokkuklapitavad tagaistmed

l

l

l

l

l

l

Tasku istme seljatoes

l

l

l

Istmed/Viimistlus

l

l

l

Kliimaseade

Meelelahutus ja navigatsioon 1 CD FM/MV DAB stereo audiosüsteem, 7” puutetundlik infoekraan, 6 kõlarit SD-kaardiga navigatsioonisüsteem, 1 CD FM/MV/DAB stereo audiosüsteem, 7” puutetundlik infoekraan, 6 kõlarit 3-aastane kaardiuuendus navigatsioonisüsteemiga autodele Haiuim-antenn Stereosüsteemi juhtimise lülitid roolil

− −

l

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Bluetooth®

l

l

l

Kaks USB pesa ja AUX audio sisend eessõitjatele

l

l

l

Kaks USB pesa tagasõitjatele

l

l

l

Tagumine parkimiskaamera

l

l

Turvalisus EyeSight (automaatpidurdus, kohanduv kiirushoidik, eesoleva auto liikumise märguanne, sõidurajalt kõrvalekaldumise või väljasõidu hoiatus, kokkupõrget ennetav gaasivähendus) Sõidurajal püsimise abisüsteem 65-200 km/h

l

l

l

EyeSight juhiabi monitor (EAM) Ristsuunalist liiklust tuvastav tagurdusabi SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) Kaugtulede automaatne ümberlülitus

l

l

l

l

l

l

Isetumenev tahavaatepeegel

l

l

l

Hädapidurduse märguanne

l

l

l

Eesmised turvapadjad

l

l

l

Külgmised turvapadjad

l

l

l

Turvakardinad

l

l

l

Põlveturvapadi juhikohal

l

l

l

Turvavöö märgutuli (kõik 5 istekohta)

l

l

l

Koormuspiirajatega eesmised turvavööde eelpingutid Tagumiste turvavööde eelpingutus ja koormuspiirikud äärmistel istekohtadel Turvavöö kõrgusregulaatorid (esiistmetel)

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Aktiivpeatoed (juhil ja eesistujal)

l

l

l

Tagumised 3-punkti turvavööd igale istekohale 4 sensori ja 4 kanaliga ABS, elektrooniline pidurdusjõu jaotur Pidurdusabi süsteem

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Piduri ülevõtusüsteem ISO-FIX ühilduvad turvatooli kinnitused (koos köidikukinnitusega) Lapselukud tagaustel (mõlemal pool)

l

l

l

l

l

l

l

l

l

Immobilisaator

l

l

l

*1 Automaatne üles/alla funktsioon *2 Kütusesäästu kuva, keskkonnainfo kuva, juhtimisrežiim, kell ja välistemperatuur, hooldusinfo jne *3 Hetke kütusekulu, keskmine kütusekulu, sõidukaugus, SI-DRIVE indikaator ning nähtavuse info. *4 Kaks sõidurežiimi

27


SUBARU Nordic AB

subaru.ee TrĂźkitud Rootsis (detsember 2017) S924122EE

Levorg EE  

MY18

Levorg EE  

MY18