Page 1

STYLOWA

Wrzesień –Listopad 2012

NUMER BEZPŁATNY www.stylowa.zgora.pl Nr 6/2012

ZIELONA GÓRA

Poznaj sekrety Miss

Joanna Krupa w Zielonej Górze


4 Warto było zobaczyć Czyli co stylowego wydarzyło się ostatnio. Bądź na bieżąco!

6 Miss Winobrania 2012 Relacje fotograficzna

10 Trendy jesień 2012 Modnie i stylowo

12 Płaszcze na 5-tkę Zobacz nasze propozycje

14 Pokazy mody Propozycje modnych stylizacji

18

16 Jesienny luz Moda dla mężczyzn

Mała modnisia i stylowy gentelman.

18 Modne dzieciaki Najmodniejsze ubrania dla twoich pociech

20 Miedź czy nie mieć? Nowa odmiana złota w twojej szafie

22 Wywiad z Miss Ziemi Lubuskiej 2012 O modzie, wyborach i stylu

14 Podczas pokazów mody nie zapomniano również o stylizacjach męskich

26 Witryny sklepowe Jesienne wystawy w Zielonej Górze

29

27 Ciekawostki Z Polski i ze świata Drobny czerwony akcent a tyle wart!

-2-

29 Joanna Krupa o sesjach zdjęciowych Realia zawodu modelek


Tego brakowało mi od lat – pełni kolorów mody w jesiennym wydaniu. I doczekałam się właśnie tego w tym sezonie. Wybierając strój i kolorystykę na okładkę postawiłam właśnie na ciepło i barwę. Na kolor, przy którym nikt nie zaśnie, a co jest pewne w 100% nie popadnie w depresję. Dosyd mamy smutku wszędzie wokół nas, by jeszcze okładki magazynów nas dołowały, a że jeszcze taka w pełni złota jesieo nie przyszła to postanowiliśmy ją pokazad w naszym numerze. Trendy jesienne to aż ponad 10 stron numeru. Mężczyźni również znajdą coś dla siebie. Nie zapomnieliśmy także o dzieciach. Nie mogło zabraknąd pokazów mody i wyborów miss. Byliśmy, obejrzeliśmy i zrobiliśmy relację foto. Kto wcześniej nie widział jej na naszej stronie ma teraz do tego doskonałą okazję. I jak co roku zapytaliśmy aktualną Miss Ziemi Lubuskiej (Małgorzata Heyduk) o sprawy związane z wyborami. Zapraszamy do lektury! Aleksandra Krystians Redaktor Naczelna

Modelka na okładce: Patrycja Henschke

Stylizacja & foto: Aleksandra Krystians

Makijaż: Agnieszka Światłowska

Stylizacja: kurtka New Yorker, sukienka Bonprix

Redakcja numeru: Aleksandra Krystians – redaktor naczelna, autorka tekstów, fotograf Waldemar Krystians - autor tekstów oraz korekta STYLOWA ZIELONA GÓRA: www.stylowa.zgora.pl, e-mail: stylowa.zgora@wp.pl, kom. 693-294-274


Działo się… Miss Winobrania 2012

Za nami kolejne Dni Zielonej Góry (8-16 września). Na dwanaście miesięcy bóg wina zawiesza swoją władzę w mieście. Kolejny raz przejmie klucze do bram siódmego września przyszłego roku. W tym roku jedną z atrakcji święta wina były tradycyjne wybory Miss Winobrania, które zaszczycił obecnością oczywiście Bachus. Dziewięć finalistek zaprezentowało się w czterech odsłonach. Najwięcej owacji dziewczyny zebrały podczas prezentacji strojów kąpielowych. Natomiast podczas ostatniego wyjścia na scenę kandydatki zachwycały nas sukienkami z kolekcji Orsay. Miss Winnego Grodu 2012 została kandydatka nr 1 – Agnieszka Bejko (na zdjęciu) z Nowej Soli. Tytuł pierwszej wicemiss otrzymała Oliwia Mojsiej. Natomiast drugą wicemiss została Karolina Kaczmarek. Miss Publiczności wybrano Weronikę Sulikowską. Nagrody wręczała ubiegłoroczna Miss Winobrania Aleksandra Mroczka oraz wspomniany Bachus.

Lato z Galerią u Jadźki 26 lipca w ramach cyklu spotkań „Znani na wesoło” Galerię u Jadźki odwiedzili Katarzyna i Cezary Żak. Aktorskie małżeństwo dało popis umiejętności kabaretowych przedstawiając m.in. sceny z udziałem postaci, które odgrywają w popularnym serialu „Ranczo”. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem a podwórze Galerii u Jadźki dosłownie pękało w szwach.

Fot. Aleksandra Krystians

Volver wygrał Festiwal Piosenki Rosyjskiej

-4-

Czwartego sierpnia mieliśmy kolejną, tradycyjną już chyba zielonogórską imprezę. Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Złoty Samowar oraz 50 tysięcy złotych zdobył zespół Volver. Co ciekawe wokalista tej grupy Mariusz Totoszko pochodzi z niedalekiej Wschowy i studiował swego czasu na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Drugie miejsce zajął Rafał Brzozowski (20 tysięcy), a trzecie Maria Niklińska & Jarosław Witaszczyk (15 tysięcy).


w Zielonej Górze Pierwszy kobiecy bachusik a raczej bachantka 17 sierpnia oficjalnie odsłonięto Questinę – pierwszego bachusika płci żeńskiej. Bachantka została wykonana przez zielonogórskiego artystę Roberta Tomaka. Odsłonięcia dokonał sam Janusz Gajos, który wraz z wiceprezydent miasta Zielona Góra Wioletą Haręźlak przyjechał na deptak białą długą limuzyną. Wydarzenie to zgromadziło tłumy ludzi, którzy bardzo chcieli zrobić sobie z aktorem zdjęcie lub wziąć autograf. Niestety nie było na to czasu. Janusz Gajos przed kinem spędził zaledwie pięć minut. Potem aktor spotkał się z festiwalową publicznością w letnickim Zborze. Gajos odebrał tam Wielki Ukłon Quest Europe. W spotkaniu uczestniczyło ponad 600 widzów. Questina miała związek oczywiście z festiwalem Quest Europe, który w tym roku rozpoczął się 17 lipca.

Rodzinka.pl w województwie lubuskim Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak gościli w sierpniu w Zielonej Górze. Wszystko za sprawą serialu „ Rodzinka.pl” oraz promocji województwa lubuskiego. Małżeństwo z Rodzinki.pl w ramach kolejnych serialowych przygód wybrało się na romantyczny weekend do Zielonej Góry i okolic. Zwiedzili Palmiarnię, klasztor Cystersów w Paradyżu a także jedną z winnic w Górzykowie. Emisja odcinka promującego województwo lubuski odbyła się 12 października w TVP 2.

Fot. Aleksandra Krystians

Targi "Świat kobiety" W dniach 5-7 października 2012 w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się najprawdopodobniej pierwsza impreza wystawiennicza w województwie lubuskim poświęcona tematyce kobiecej. Targi, które nosiły nazwę „Świat kobiety” były podzielone na kilka bloków tematycznych, takich jak: Dbam o zdrowie, Dobrze wyglądam, Mój wolny czas, Jestem mamą, Zajmuję się domem i ogrodem, Jestem kobietą sukcesu. W programie imprezy nie zabrakło m.in. seminarium dot. tematyki kobiecej oraz wystawy z udziałem polskich i niemieckich podmiotów.

Pokazy mody w Zielonej Górze Ostatnim ciekawym ze stylowego punktu widzenia wydarzeniem były czwarte urodziny galerii Focus Mall. Piszemy o tym, gdyż z tej okazji nie zabrakło pokazów mody, w których zaprezentowano zestawy ubrań pochodzące od najemców największego centrum handlowego w mieście. Gwiazdą imprezy była popularna fotomodelka Joanna Krupa, która w Polsce zasłynęła z prowadzenia programu "Top Model. Zostań modelką". Krupa oceniała stylizacje i opowiadała o kuluarach świata mody.

-5-


-6-

Fot. Aleksandra Krystians


14 września w piątkowe popołudnie odbyły się wybory Miss Winobrania 2012. Dziewięć finalistek zaprezentowało się w czterech odsłonach. Najwięcej owacji dziewczyny zebrały podczas prezentacji strojów kąpielowych. Natomiast podczas ostatniego wyjścia na scenę kandydatki zachwycały nas sukienkami z kolekcji Orsay.

-7-


-8-


ot. Aleksandra Krystians

Miss Winnego Grodu 2012 została kandydatka nr 1 – Agnieszka Bejko (pierwsza z lewej) z Nowej Soli. Tytuł pierwszej wicemiss otrzymała Oliwia Mojsiej. Natomiast drugą wicemiss została Karolina Kaczmarek. Miss Publiczności wybrano Weronikę Sulikowską.

-9-


Sukienka C&A 349zł

Kamizelka NEW YORKER 149zł

Marynarka ECHO 398zł

H&M

Sukienka NEW YORKER 79,95zł

SKÓRA

spodnie New look 110zł

Kurtka CARRY 289,99zł

Bluzka Top Secret 119zł

KWIATY -10-

Buty DeeZee 168zł


Spódnica BLACKY DRESS 726zł

H&M

Kurtka H&M 279zł

Koszulka BIG STAR 89,90zł

Moda na ten sezon jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. My skupiliśmy się na 4 głównych trendach: KWIATY, PRZEPYCH BAROKU, MILITARNY SZYK oraz SKÓRA.

MILITARNY SZYK Bluzka NEW YORKER 69,95zł

Bluzka H&M

Bluzka H&M 499zł

Gorset River Island

Buty River Island

PRZEPYCH BAROKU

Buty BIG STAR 269,90zł

Bransoletka New Look

-11-


Zieleo z kapturem, NEW YORKER, 149zł BENNETON

Dobrze dobrany płaszcz na jesieo to doskonała inwestycja. Przyjrzyj się swojej sylwetce i postanów co warto podkreślid a co należało by ukryd. Wtedy dopiero wybierz się na zakupy. Jeśli chodzi o kolor to w zasadzie jest on w tym sezonie dowolny, chod królują zieleo, pomaraocz, żółty no i klasyczna czero. Nie zapomnij też o dodatkach. Wybierz takie, które będą kontrastowad z płaszczem. Wygodnie w modnym kolorze, NEW YORKER,229zł

-12-


BENNETON

Pastelowy, ORSAY, 239,95Zł

Klasyczna czero w modnym wydaniu, MARC O'POLO Dwurzędowy płaszczyk, Camaieu, 199zł

-13-


Joanna Krupa była gościem specjalnym pokazów Nie zabrakło również mody męskiej

Kolory tej jesieni są dowolne, ale na pewno nie są nudne!

-14-


Modelka z przyjemnością oglądała prezentowane ubrania

Nie bójmy się odważnych kolorów!

Ta sukienka szczególnie spodobała się Joannie Krupie

-15-


Czapka NEW YORKER 34,95zł

-16-

Sweter Reporter 89,90zł

Bluza z kapturem, Diverse 119,99zł

Torba BIG STAR 154,90zł

Fot. materiały prasowe

Kurtka z kapturem Reporter 299,99zł


Buty z ekologicznej skóry, Diverse 129,99zł

Czapka Reporter 29,90zł

Facet najbardziej seksownie wygląda wtedy, gdy jest wyluzowany. Pomoże mu w tym jesienna moda. Nie musisz kupowad jednak wszystkiego. Czasem wystarczy nowa czapka, by odświeżyd wizerunek. Modne są paski i krata, ale także jednolite barwy.

Rękawiczki BIG STAR 64,90zł

Bluza NEW YORKER 59,95zł

-17-


Marynarka szara, H&M 129zł

BENNETON

Szaro-bordowa bluza H&M 199zł

-18-

Koszula w kratę z krawatem, Smyk 37,40zł

Gruba czapka dla chłopca, Smyk 26,99zł


Buty H&M 139zł

Czarne spodnie , H&M 79zł

Zależy Ci, by Twoje dziecko wyglądało modnie? Postaw na elegancję, ale w żywych barwach. Nie bój się łączenia kolorów. Granatowy pasuje doskonale do żółtego, a zielony do czerwonego. Dziewczynki jak zwykle najpiękniej będą wyglądały w cukierkowych różach.

H&M Różowa czapeczka, Smyk 26,99zł

Żółty płaszczyk, Benetton

Materiały prasowe

Sweterek z oddzielnymi rękawkami, Benetton

Baleriny ze złotymi czubkami, H&M 59zł

Różowa sukienka H&M, 59zł Torebka H&M 129,90zł

-19-


Miedź to nowa odmiana złota. Nie należy z nią jednak eksperymentować. Ubrania zestawiaj z bezpieczną czernią, a także z brązami. Bluzka Pretty One 138zł

Sukienka New Yorker 59,95zł

Pasek Pretty One, 145zł

Kurtka Camaieu 199zl

Torba Pretty One

Rękawiczki H&M 79,90zł

Buty Simple 799zł

-20-


Od października na naszej stronie pojawiają się stylizacje zaproponowane przez Blogerkę-Stylistkę Aleksandrę Brosławską.

Fot. Aleksandra Krystians

Tutaj prezentujemy zapowiedź stylizacji jesiennej, która ukaże się niebawem na naszej stronie.

-21-


O konkursach piękności, związanej z nimi rywalizacji, przygotowaniach i o samej atmosferze wyborów z aktualną Miss Ziemi Lubuskiej rozmawiał Waldemar Krystians Foto: Aleksandra Krystians

KWESTIONARIUSZ Wiek: 21 Kolor oczu: niebieski Ulubiony kolor: czerwony Ulubiona część garderoby: buty Nigdy nie odważyłabym się na: skok z bungee Marzę o… byciu cały czas szczęśliwą W deszczowy dzieo lubię… czytad Na jesieo kupię sobie… nowe buty W torebce zawsze mam… kosmetyki Największą moją zaletą jest… szczerośd Nie mogłabym żyd bez… najbliższych Moje motto życiowe to: żyj chwilą!

-22-


Czy przed konkursem miss Ziemi Lubuskiej brałaś udział w jakiś innym konkursie piękności?

oto, że jest scena, wybieg i sam konkurs. Tylko wcześniej są zgrupowania, poznajemy siebie, razem spędzamy czas, uczymy się.

Nie, wcześniej nie brałam udziału w żadnych konkursach piękności. Tym razem to zasługa znajomych, którzy namówili mnie do wzięcia udziału w tym konkursie.

Po zwycięstwie w Zielonej Górze brałaś następnie udział w półfinałach Miss Polski, więc może uchylisz nam rąbek tajemnicy jak to wygląda zza kulis…

A spodziewałaś się, ze wygrasz? Nie, w żadnym wypadku. Czy udział w konkursach czegoś Cię nauczył? Myślę, że udział w każdym konkursie daje jakąś naukę. Na pewno zdobyłam doświadczenie i obycie czy to na wybiegu z dziewczynami czy też przed obiektywem fotografa. Uodporniłam się także na krytykę. Udział w konkursach uważam za jedno z lepszych dotychczasowych moich doświadczeo.

Czyli gdybyś miała wziąd udział w kolejnych konkursach tego typu to chętnie byś znów spróbowała? Za każdym razem jest to duży stres i trema, ale myślę, żebym się odważyła.

Niektórzy o konkursach piękności mówią, że są one próżne, niektórzy że są potrzebne, jak Ty uważasz? Nie można powiedzied, że coś jest próżne, bo jak coś się robi, to czemuś to służy. Biorąc udział w takim konkursie dziewczyny mogą poznad wielu ludzi. To nie chodzi tylko

W każdym konkursie jest odrobinka rywalizacji, każdy chciałby wygrad i dąży do osiągnięcia jak najlepszego wyniku, ale uważam że z dziewczynami nawiązałyśmy dobre kontakty. Ogólnie spędziłyśmy razem miło ten czas. Nie było tu takiej rywalizacji, że ktoś komuś kładzie kłody pod nogi czy też kombinuje. A jak długo trwają przygotowania? Na ładny obrazek w telewizji składa się wiele wysiłku i pracy. Miałyśmy zgrupowanie w Kozienicach, które trwało prawie 2 tygodnie. Wszystkie zdjęcia i sesje czasami trwały od rana do późnych wieczorów. Koleżanki, które poznałaś to są to wyniosłe misski czy też zwykłe dziewczyny? Są to zwykłe dziewczyny, które próbują swoich sił i może są bardziej odważne, bo żeby wziąd udział w tego typu konkursach trzeba wykazad się odwagą. Łatwo się ocenia kogoś przed telewizorem, a gdyby tak każdy miał stanąd na scenie to już trzeba trochę więcej odwagi. A kwestia diety, czy takie misski głodzą się czy jedzą liście sałaty, np. by na galę wcisnąd się właśnie w tą suknię? Absolutnie nie. Jadałyśmy normalne posiłki. Ja na co dzieo też nie stosuję żadnych szczególnych diet.

-23-


-24-


Na co dzieo interesujesz się modą? Tak. Śledzę gazety, które piszą o modzie. Lubię ubierad rzeczy, które są modne. Myślę, że tak jak każda dziewczyna staram się dobrze wyglądad nie tylko w konkursach, ale także na co dzieo. A jak lubisz się ubierad na co dzieo? Różnie, w zależności od sytuacji. Zarówno lubię nosid i szpilki i adidasy. Oczywiście nie jednocześnie. Jednakże najlepiej czuję się w szpilkach i nie jest to zasługa konkursu. Ponadto wybieram rurki, jeansy, koszulka, trochę elegancji i trochę sportu. Nie mam ulubionych konkretnych marek.

Z czym wiążesz swoją przyszłośd? Na pewno chciałabym skooczyd studia i pracowad jako tłumacz bądź pracowad w jakiejś świetlicy socjoterapeutycznej. Dodatkowo chciałabym spróbowad swoich sił jako fotomodelka, ale nie mam jakiś większych nadziei, bo wiem jaki ten świat modowy jest. Jaka jest tam rywalizacja. Ilu jest chętnych. Dziękuję za rozmowę Dziękuję

Za wypożyczenie ubrao dziękujemy Studiu Foto Inspiracja

-25-


Znaleźliśmy sklep, który do stworzenia wystawy wykorzystał śmiecionośną sztukę czyli tzw. Trash Art, wykorzystując książki ze skupu.

W momencie gromadzenia informacji dotyczących witryn mamy już początek kalendarzowej jesieni, co oznacza, że wystawy powinny byd przepełnione złotem, zielenią i ogólnie kolorem. Postanowiliśmy przejśd się przez największą w Zielonej Góry galerię i zobaczyd czy faktycznie tak jest. Czy któraś z wystaw zasługuje na piątkę czy może nic z nich nie przyciąga uwagi potencjalnego klienta.

Standardowo zielonogórskie wystawy nie powalają z nóg. Na zdjęciach przedstawiliśmy te najciekawsze, które przyciągnęły naszą uwagę czymś charakterystycznym. Na większości witryn jednak króluje zwyczajny brak pomysłu. Stojące manekiny przedstawiają w smutny sposób ubrania na… jesieo.

-26-

Tekst oraz Foto: A.K.


STYLOWE CIEKAWOSTKI VOGUE zmorą dla… listonoszy

Fot i niektóre teksty: materiały informacyjne organizatorów i wydawców

Okazuje się że każdy rekord można pobid i to nawet w najmniej spodziewanych kategoriach. Wrześniowe wydanie amerykaoskiego Vogue będzie szeroko zapamiętane nie tylko w pamięci koneserów mody, ale także listonoszy i firm kurierskich. Wydanie z tego miesiąca miało bowiem aż 916 stron i ważyło prawie 3 kilogramy! W ten sposób wydawnictwo Conde Nast postanowiło uczcid 120 urodziny pisma i pobid ustanowiony przez siebie rekord sprzed 5 lat, kiedy to okolicznościowe wydanie Vogue miało 840 stron. Bohaterką okładki rekordowego numeru była Lady Gaga a aż 658 stron było reklamami sponsorów. Powstaje pytanie jakie pismo zmierzy się z obecnym rekordem i byd może przekroczy liczbę 1000 stron? My stawiamy na… wydanie September 2015.

Jak co roku wyczekiwany kalendarz Pirelli ma byd tym razem wyjątkowy. Oprócz znanych i pięknych modelek, których listę podamy poniżej głównym zaskoczeniem jest to, że wszystkie będą ubrane! Wydania kalendarza Pirelli zawsze charakteryzowały fotografie w erotycznym klimacie, chod oczywiście niepozbawione smaku. Tym razem ma byd inaczej. Czy spodoba się to najbardziej oddanym fanom?

Wielka moda znowu w Łodzi! Siódma edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się w dniach 24-28.10.2012 r., ponownie w ŁSSE na Księżym Młynie. 53 pokazy, przez blisko 35 godzin gdzie na wybiegu 58 osobowa grupa modeli i modelek zaprezentuje prawie 1500 premierowych sylwetek na sezon wiosna lato 2013.

W kalendarzu Pirelli 2013 zobaczymy takie modeli jak: Karlie Kloss, Adriana Lima, Sonia Braga, Morisa Monte, Isabel Fontan, Elisa Sednaoui, Hana Ben Abdesslem, Liyę Kebede, Petra Nemcowa, Kyleigh Kuhn i Summer Rayne Oakes.

Po raz pierwszy organizatorzy wydłużyli projekt Designer Avenue do 4 dni.

-27-


-28-


Czas trwania sesji zależy od tego jaka to jest sesja. Np. stroje kąpielowe jak kilka lat temu robiłam do katalogów to wstaje się wpół do czwartej czy o czwartej, godzinę trwa makijaż i później już o piątej jak wstaje słońce zaczynają się zdjęcia i trwają tak cały dzień aż do zachodu. Zdjęcia do magazynów czy na okładkę trwają zazwyczaj jeden dzień – powiedziała Joanna Krupa Po czym dodała. - Praca modelki to ciężka praca, niektórym się wydaje, że się tylko stoi i ładnie wygląda. Ale te zdjęcia czasem trwają naprawdę długo i jak się jest zmęczonym to trzeba znaleźć energię w sobie, by dobrze zdjęcia wyszły, bo jak się jest zmęczonym to zdjęcia później też takie wychodzą. Wtedy trzeba być dobrym aktorem, żeby dobrze ukryć zmęczenie, bo na koniec dnia łatwo jest być zmęczonym.

Szpilki kochają praktycznie wszyscy. To one dodają nam pewności siebie, a te z czerwoną podeszwą są marzeniem każdej dziewczyny. Czerwone podbicie, obok szminki i małej czarnej, stanowiące symbol sex appealu, stało się przedmiotem sporu między dwoma domami mody. Louboutin produkuje buty z czerwonym spodem od 1992 roku. Cena jednej pary to ok. 700 dolarów.

Czarne szpilki z czerwoną podeszwą mogą byd oficjalnym symbolem marki Louboutin – ogłosił amerykaoski sąd.

Spór między Louboutin a Yves Saint Laurent trwał 11 lat. Ten drugi, zgodnie z orzeczeniem sądu, może produkowad jedynie jeden rodzaj butów z czerwoną podeszwą, taki by nie był on z nią kontrastujący… Rzecznik prasowy domu mody Yves Saint Laurent określił ten wyrok jako satysfakcjonujący.

-29-


OGŁOSZENIA

REKLAMA

Lubisz mied własny styl i chcesz o tym pisad? Skontaktuj się z nami, współtwórz nasz portal www.stylowa.zgora.pl.

ZOSTAŃ REDAKTOREM

Poszukujemy pasjonatów ze świata mody, kultury, sztuki i wszystkiego co stylowe. Pisz na adres: stylowa.zgora@wp.pl

Stylowa Zielona Góra nr 6  

www.stylowa.zgora.pl STYLOWA ZIELONA GÓRA nr 6 W numerze m.in. sporo informacji na temat trendów na sezon jesienny, kilka ciekawostek nie ty...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you