Page 1

INTERIÉR

Jak si vykouzlit

útulný a příjemný interiér... Při zařizování bytu je jednou z důležitých věcí osvětlení. Zásadnější roli než přímé světlo hraje přitom světlo nepřímé, které naše oči vnímají jako odraz. Různé materiály a barvy světlo odrážejí různě – hladké plochy ho odrážejí více než plochy s plastickým povrchem a světlé barvy více než tmavé.

P

ři přímém osvětlené vnímáme světlo vycházející ze světelného zdroje, které není nijak odstíněné (třeba plamen svíčky). Někdy ale může takové světlo působit rušivě. Mělo by proto být dostatečné pro účel, ke kterému má sloužit (jiné světlo potřebujeme k jídelnímu stolu a jiné například na práci u psacího stolu nebo na čtení), a vždy umístěné tak, aby neoslňovalo.

12

ZÁŘÍ 2012 / ročník XVII


Nepřímé osvětlení vytváří uklidňující atmosféru a pocit útulnosti. Místnosti tím nabývají na jedinečnosti.

Lišty Arstyl a Wallstyl pro nepřímé osvětlení Při nepřímém osvětlení se odstíněné světlo odráží od stěn a stropu. Světelný zdroj může být zabudován například do stropní obruby, krycí lišty na stěně nebo lišty na záclony. Měl by se vždy nacházet v dostatečné vzdálenosti od osvětlované plochy a měl by být umístěn výš než naše oči. Takové osvětlení je ideální k vytvoření uklidňující atmosféry a pocitu útulnosti v místnosti. Krásné světelné scény, které můžete nepřímým osvětlením svého interiéru vytvořit, budou lahodit oku i duši.

Na strop, stěny i podlahu Lišty Arstyl a Wallstyl se nemusejí umisťovat jen na strop, ale zajímavých efektů dosáhnete i jejich umístěním na stěnách. Lišty Wallstyl se dají instalovat i jako podlahové. Jsou uzpůsobeny i pro Led osvětlení, které se dá do lišt velice jednoduše zabudovat. Lišty jsou vyrobeny z tvrzeného polystyrénu (HDPS – high-density polystyrene) nebo polyuretanu (PU). Tento materiál je pevný, odolný proti nárazu a vodě a dobře se s ním pracuje. Lišty se dodávají v délce 2 m.

Více informací zákazníci dostanou přímo od našich odborníků na tento produkt na tel. číslech: +420 734 620 146 +420 603 371 754 Kontakt: NMC Czech, s.r.o. Spořická 4949, 430 01 Chomutov, tel.: +420 474 638 781 – 84 fax: +420 747 638 785 e-mail: info@nmc-czech.cz web: www.nmc-czech.cz http://www.facebook.com/nmc.czech

1

2

3

4

Zvýraznění interiérových prvků Společnost NMC má ve svém programu speciální lišty pro nepřímé osvětlení. Lišty mají různé tvary a rozměry, jednoduché i ozdobné provedení a dají se přetřít akrylátovými barvami. Pomocí nepřímého osvětlení můžete zvýraznit, případně utlumit určité prvky ve svém interiéru. Lištami pro nepřímé osvětlení se také dají oddělit jednotlivé části interiéru a vytvořit tak opticky samostatné zóny vyhrazené pro různé činnosti.

ZÁŘÍ 2012 / ročník XVII

Foto 1 a 2 lišty Arstyl, foto 3 a 4 lišty Wallstyl. Lišty Arstyl a Wallstyl se nemusejí umisťovat jen na strop, ale zajímavých efektů dosáhnete i jejich umístěním na stěnách. Lišty Wallstyl se dají instalovat i jako podlahové. Jsou uzpůsobeny i pro Led osvětlení.

13

Nepriame osvetlenie  

Nepriame osvetlenie lisštami Essenza