Page 20

SPORDISEKTOR suhtumisega õppejõude, kes on lubanud mõne auditoorse kontrolltöö või praktikumi ülesande ette ära teha. 8)Kuidas õnnestus teil olümpiale pääseda? Millised olid emotsioonid pärast sellise uudise kuulmist?

Olümpiapileti saime tänu paadiklassi 49erFX osalemiskvootide ümber jaotamisele. Kuna Austraalia loobus nende sportlaste poolt välja teenitud olümpiakohast, siis toimus 2015. aasta MM ́i tulemuste alusel kohtade ümberjaotamine ehk olümpiapilet anti järgmisele riigile, milleks antud juhul osutus Eesti. Kui treener meile helistas ja olümpiapileti saamisest teatas, siis tundus see kõik alguses veel liiga hoomamatu. Kuna me alustasime 49erFX paadiklassis sõitmist alles 2013. aasta suvel, siis tundus Rio olümpiale pääsemine alati rohkem ilus unistus kui realistlik eesmärk. Kui see uudis aga lõpuks tuli, siis olid ikka rõõmupisarad silmas ja emotsioonid laes. Üks sportlaskarjääri eesmärke sai ju 4 aastat varem täidetud! 9)Kui pikk oli ettevalmistus olümpiaks?

Pikemas perspektiivis hakkas olümpiamängudeks ettevalmistus meie jaoks tegelikult juba 3 aastat tagasi, kui hakkasime 49erFX paadiklassis purjetama ja kui selgus, et just antud paadiklass on valitud Rio ning Tokyo olümpiamängude kavasse. Nende kolme aasta jooksul tegime kaasa kõik Rio olümpiale pääsemiseks vajalikud valikvõistlused. Kuna olümpiapileti saime väga ootamatult ainult poolteist kuud enne olümpiamängude algust, siis spetsiaalseks ettevalmistuseks enam aega ei jäänud, samuti polnud me kordagi Rios kohalike mere- ja tuuleoludega tutvumas käinud. 10)Kuidas tundus teile olümpiamängude õhkkond?

Olümpiamängud olid väga erilise ja mõnusa atmosfääriga spordivõistlus. Tõsi küll, võistluste ajal oli sportlaste seas tunda pinget ja keskendumist, kuid üldiselt oldi väga avatud ja sõbralikud. Maailma spordieliidi seas viibimine jättis kahtlemata erilise kogemuse. Kuna olümpiamängud on ka ainuke võistlus, kus kõikide spordialade esindajad on koos, siis oli väga kihvt kuulda teistelt sportlastelt nende ala eripärasid ja väljakutseid.

20

STUDIOOSUS

Profile for TTÜ Tudengiajakiri

Studioosus oktoober 2016  

Studioosus oktoober 2016  

Advertisement