__MAIN_TEXT__

Page 22

eg uts eb

Tudeng

t

TTÜ TUDENGID MOBILE WORLD KONGRESSIL Karl Laasik Robotex 2015 projektijuht karl.laasik@robotex.ee MTÜ Robotexi ja TTÜ Robotiklubi liikmed Karl Laasik, Kaupo Raid, Rain Ellermaa ning Tõnis Märtmaa käisid 2. – 5. märtsini Barcelonas toimunud Mobile World Congressil. Eesti riik ja ettevõtted olid messil väljas e-Eesti paviljonis, mida haldas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Esimest korda korraldatud show`d olid menukad ning tõid e-Eesti paviljoni väga palju huvilisi. Tagasiside oli

22 . TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI ÜLIÕPILASLEHT . MAI 2015

Mobile World Congress on maailma suurim ja mõjukaim mobiilimess, mis toimus Barcelonas juba 10. korda. Tänavune üritus ületas kõik ootused, messist võttis osa rekordiliselt palju valdkonna spetsialiste ja ettevõtete esindajaid. Nelja päeva jooksul osales messil üle 93 000 inimese 200 riigist. Osalejatele pakuti mitmeid võimalusi enda tutvustamiseks, õppimiseks, inspiratsiooni kogumiseks ja koostööpartnerite leidmiseks. Lisaks 2 100 osalevale ettevõttele toimus messil veel palju põnevat. Maha peeti üle 40 konverentsisessiooni. Pealaval tegi etteaste lisaks paljudele mõjukate ettevõtete juhtidele ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka. Aasta jooksul korraldatakse GSMA poolt Mobile 360 raames veel väiksemaid konverentse, mis keskenduvad regionaalsetele probleemidele. 2015. aastal toimuvad üritused Ladina ja Põhja Ameerikas, LähisIdas, Aafrikas ja Euroopas.

Fotod: Linda Uldrich

Meie meeskonna eesmärk oli pakkuda messikülastajale midagi uut ning põnevat. Kaasa oli võetud 2 jalgpallirobotit ja mitmed minisumod. Jalgpallivõistlused toimusid sarnaselt Robotexil rakendatavate reeglitega, kuid neli korda väiksemal väljakul ja vähendatud pallide arvuga. Samuti oli üles seatud Mini Sumo väljak, millelt maha lendavad robotid tekitasid vaatajate seas parajalt põnevust. Kolmel päeval peeti maha põnevad robotitevahelised lahingud ning pealtvaatajatel oli võimalus panustamise abil võita VIP reisipakette Eestisse. Tegu ei olnud hasartmänguga, vaid võitja valimiseks tuli raha asemel panna vastavasse kasti oma visiitkaart. Auhind sisaldas lennupileteid ja võimalusi erinevateks tegevusteks Eestimaa pinnal.

igati positiivne ning Eestit peeti üheks parimaks oma riigi tutvustajaks kogu messil. Suur osa edus oli kindlasti ka meie etteastel, seda kinnitab asjaolu, et robotite show eksponeerimiseks on huvi üles näidatud ka teistel rahvusvahelistel messidel. Robotexil ja Robotiklubil on väga hea meel, et saime anda oma panuse Eesti innovaatilise ja teadmistepõhise majanduse tutvustamiseks.

Profile for TTÜ Tudengiajakiri

Mai 2015  

TTÜ Tudengiajakiri

Mai 2015  

TTÜ Tudengiajakiri

Advertisement