__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

Katalog o zdravém životním stylu

Buďte zdraví! ZDARMA

2018/2019


VYZKOUŠENÁ PŘÍRODNÍ MÝDLA A KOSMETIKA

VV čem č KAPPUS mýdla ýddl dla aa kosmetika kosmetika etikaa pomáhají pomáhají: změkčit ztvrdlé paty aby, neštípaly změkčit zrohovatělou pokožku aby, už neškrábala zvláčnit suchou pokožku aby, se už neloupala zklidnit citlivou pokožku aby, už nebyla zarudlá či podrážděná úžasně naladit pohodu svými čistými a exotickými vůněmi ošetřit kůži na rukou s okamžitým vstřebáním do hloubky, a další… KAPPUS přírodní mýdla, www.kappus.cz, info@kpps.cz, +420 777 174 236

Inzerat-2018--KPPS-210x210.indd 1

6.9.2018 16:36:11


MILÉ ČTENÁŘKY, MILÍ ČTENÁŘI! Jsme rádi, že držíte v ruce páté číslo katalogu Buďte zdraví! Ani se nechce věřit, že už to bude pět let, kdy jsme plni očekávaní připravovali první číslo. A váš velký zájem nás příjemně překvapil. Druhé číslo se nám tak dělalo s větší radostí, že naše práce má smysl. Náš sen se změnil v úžasnou realitu. Jsme potěšeni, že se mnohé firmy vracejí a chválí naši dobrou práci. Máme radost z vašich pozitivních ohlasů a mailů s otázkou, kdy bude další vydání. Být zdraví je v životě to nejdůležitější. A že to není fráze vám potvrdí každý, kdo z jakékoli příčiny onemocněl. Ztratit zdraví je snadné, ale opět ho nalézt je mnohem těžší. Proto je zdravotní prevence tak důležitá a proto na ni klademe takový důraz. Přejeme vám, abyste v našem katalogu i letos našli co nejvíce odpovědí a inspirace ohledně zdraví a žili krásný život bez starostí. Příjemnou zábavu a prosíme, Buďte zdraví!

4 ěže ny t u so lé ce kvě raně s o st na 46

Vám přeje tým agentury STUDIO GABRETA 3


OBSAH

SEZNAM INZERENTŮ

Jak se k sobě (ne)hodíme ................ 5–6

Andrea Nadrchalová www.rajorisku.cz

NanoTrade s.r.o. www.nanosilver.cz

První pomoc ......................................... 7

ARTTEC s.r.o. www.arttec.cz

NATURA IMUNECO s.r.o. www.vitestin.cz

Smích je lék. Bez legrace ................... 12

BIOOBCHOD Cz s.r.o. www.penzionnovina.cz

NaturProdukt CZ s.r.o. www.glucadent.cz

COVITAR s.r.o. www.covitar.cz

NEZESTÁRNI s.r.o. www.nezestarni.cz

Dael s.r.o. www.dael-aloe.cz

Pretty Woman and Man www.prettywomanandman.cz

D N M company s.r.o. www.dnmcompany.cz www.nodol.cz

Somavedic Technologies s.r.o. www.somavedic.cz

Bradavice ....................................... 18–19 Salát z čaje ................................... 22–23 Tloustneme z hladu ............................ 24 Léčivá synergie bylin .......................... 30 Jak se nejrychleji zbavit rýmy a nachlazení ........................................ 32 Horoskop 2019 ............................. 38–39 Soutěže .............................................. 46

Vydavatel: STUDIO GABRETA spol. s r.o., Plaská 622/3, 150 00 Praha 5, katalog@studio-gabreta.cz, www.studio-gabreta.cz

Elanatura s.r.o. www.memobiotic.cz festival evolution www.festivalevolution.cz INCHEBA EXPO PRAHA www.top-gastro.cz

Spolek milců čaje s.r.o. www.milec.cz www.tea.cz Státní léčebné lázně Janské Lázně, s.p. www.janskelazne.com VIABIOTIC s.r.o.

Inmedity s.r.o. www.bio-d.cz

VITATREND s.r.o. www.vitatrend.cz

Ivana Bendářová Častvajová www.herbandme.cz www.lecbainformaci.cz

VOTUM s.r.o. www.ayurmed.store

Inzerce: Jiřina Kučerová, manažerka projektů, kucerova@studio-gabreta.cz

Jaroslav Fešar www.podolog.cz

Walramcom s.r.o. www.walramcom.cz www.zdravetuky.cz

Produkce: Filip Šmaus, CEO, redakce: Radim Kubíček, copywriting, e-mail: katalog@studio-gabreta.cz

KGEC Europe, s.r.o. www.lavivant.cz

Zdravé nohy s.r.o. www.nohyzdrave.cz

www.katalogbudtezdravi.cz

KPPS natur s.r.o. www.kappus.cz

Vydání první / páté číslo, 2018

Marmelády Šafránka s.r.o. www.marmeladysafranka.cz

Vydavatel neodpovídá za správnost a obsah inzerátů a PR článků. Jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (především mechanickým nebo elektronickým) i v jiném jazyce než českém, je bez písemného svolení vydavatele zakázáno.

4


JAK SE K SOBĚ (NE)HODÍME Ve hvězdách je vše. I to, zda se k sobě s partnerem hodíte a láska vám vydrží na celý život. Pokud si nejste zcela jisti, že je to ten pravý či pravá, nahlédněte do partnerského horoskopu. Beran: 21. 3. – 20. 4. Tvrdohlavý, výbušný, ale také upřímný a racionální, s vrozenou dominancí. S Rybami a Pannou to na dlouhodobý vztah moc nevypadá, ale třeba Střelec je pro Berana ideální volba. Dalšími vhodnými partnery jsou Lev a Vodnář. Býk: 21. 4. – 20. 5. Obětavé a něžné znamení si cení lásky a přátelství, a proto se nevrhá do vztahů bezhlavě. Povahově se hodí k Panně. S Býkem si dlouhodobě sednou Rak a Kozoroh, kteří jsou oddaní. Blíženci a Lvi se vedle Býka moc neohřejí. Blíženci: 21. 5. – 21. 6. Rozpolcené znamení rádo objevuje, zkouší a hledá. Pro trvalý vztah je vhodný Lev, i když toto spojení bude hodně bouřlivé. Dalším vhodným partnerem je Vodnář. Blíženci si svou povahou nesednou s Rybami ani s Kozorohem. Rak 22. 6. – 22. 7. Rodinně založený Rak hledá jistotu a ochranu, a proto najde štěstí v náruči Býka, Kozoroha nebo Štíra, kteří jsou s ním na podobné citové vlně. S nespoutaným Be-

ranem či nejistými Váhami bude vztah procházka slzavým údolím. Lev: 23. 7. – 23. 8. Lvi jsou velmi rádi středem pozornosti, ale přesto jsou věrným a spolehlivým partnerem. Jeho touhu po dobrodružství a vzrušení nejlépe pochopí Střelec nebo Vodnář. Býk a Štír jsou znamení, kterým by se měl Lev vyhnout. Panna: 24. 8. – 23. 9. Panna je trpělivá, klidná a v lásce spíše opatrná. Proto vedle sebe potřebuje někoho, kdo jí dodá jistotu a citovou stálost. To jsou třeba Býci, Kozorozi či Ryby. K Panně se nehodí Střelec, i když může dojít k milostnému vzplanutí. Váhy: 24. 9. – 23. 10. Sice váhavé a nejisté, ale jsou šik a snadno dokáží poplést hlavu. Váhy jsou trochu nestálé, proto se nehodí k Raku či Rybě. Naturel Vah nejlépe zvládnou Lev, Střelec či Vodnář. A někdy Blíženci, s nimiž je spojuje silná přitažlivost. Štír: 24. 10. – 22. 11. Výbušné a ješitné znamení se silnými city, ale partner se jim musí přizpůsobovat. Pokud to zvládne, bude Štír věrný. Proto jsou vhodní rodinní Raci, citové Ryby nebo opatrné Panny. Kdo tento vztah nezvládne, jsou Blíženci a Lvi.

5


Střelec 23. 11. – 21. 12. Střelec nadevše miluje život, nezávislost a lásku. S povahami, které chtějí omezit jeho svobodu, si nesedne, a proto nevyhledává Štíra nebo Raka. Naopak si velmi dobře porozumí s Beranem, Vodnářem nebo Lvem.

Vodnář: 21. 1. – 19. 2. Vzdušné znamení, které se rychle zamiluje, ale stejně rychle se umí také odmilovat. Mají rádi vášeň a nespoutanost, proto jim vyhovují Střelci, Lvi a Blíženci. Naopak pro trvalý vztah není vhodný Býk, Panna nebo Ryby.

Kozoroh: 22. 12. – 20. 1. Kozorozi zbožňují stabilitu, věrnost a jistotu. Vztah jim bude klapat s věrným Rakem i majetnickým Štírem. Za ideální je označováno jejich spojení s Býkem. Naprostým opakem je pak kombinace Kozoroha se Lvem či Střelcem.

Ryby: 20. 2. – 20. 3. Citově založené Ryby hledají silného partnera, o kterého se mohou opřít. Přitahují je dobrodružné typy, jako jsou Blíženci a Střelci, ale vztah dlouho nevydrží. Mnohem více se k nim hodí Býk, Rak nebo Kozoroh.

6


PRVNÍ POMOC PRO ZTVRDLÉ PATY, SUCHOU A CITLIVOU KŮŽI Vše začalo už hodně dávno. Kdy přesně, není vůbec důležité. Ale co tím člověk získal a jak mu to pomohlo v dalších dnech života, je naprosto zásadní.

Inzerce 0112018

Mít zdravý, dlouhý život a krásnou pokožku každý den. Je to možné? Není to jen sen? Samozřejmě, že to možné je a vy to také zvládnete. A stačí docela málo. Na začátku se jen rozhodnout, jakou cestou se dáte. Pokud jste pro přírodní a tělu nejpřirozenější cestu, tak pro vás máme několik důležitých informací. To podstatné začalo v druhé polovině 18. století. Druhá průmyslová revoluce. Období, kdy se začalo mít lidstvo o něco lépe. V tu dobu se stalo různé zboží dostupnějším i pro ty méně majetnější, čímž se zvedla kvalita živobytí. Mezi ně patřilo také tuhé mýdlo, které bylo před tím dostupné spíš pro ty movité. A to, že těch chudších bylo i kdysi mnohem více, asi nikoho nepřekvapí. Takže, cenově přijatelná a kvalitní hygiena (dnes tak běžná, základní věc) nebyla pro každého. To se pak není čemu divit, že mnoho nemocí mělo nad lidmi navrch. Ale právě díky zlevnění se mýdlo dostalo mezi širokou veřejnost, a lidé tak měli velkou zbraň proti mnoha nemocem. Délka života se zvýšila o mnoho let a pokožka si dopřávala péče jako nikdy předtím.

Naše přírodní mýdla jsou tou nejlepší volbou mezi všemi. Kvalita je na vysoké úrovni, díky volbě těch nejkvalitnějších ingrediencí a přírodního původu. Zkušenosti zákazníků z prodejen zdravých výživ, bylinkářství, lázní a pracujících v náročných provozech jsou velmi pozitivní ve změně pokožky suché na optimálně vyváženou. A jako třešnička na dortu, cena za tyto úžasné výkony je prostě jedinečná. Pro pár příkladů, v čem KAPPUS mýdla a kosmetika pomáhají: ▶ změkčit ztvrdlé paty aby, neštípaly, ▶ změkčit zrohovatělou pokožku aby, už neškrábala, ▶ zvláčnit suchou pokožku aby, se už neloupala, ▶ zklidnit citlivou pokožku aby, už nebyla zarudlá či podrážděná, ▶ úžasně naladit pohodu svými čistými či exotickými vůněmi, ▶ ošetřit kůži na rukou s okamžitým vstřebáním do hloubky, a další… Je jen na vás jakou cestou a kolik za to vydáte energie i peněz. Naše produkty najdete v každé dobré zdravé výživě a tam, kde chtějí mít pro vás to nejlepší.

A jak to vypadá dnes? Výborně. Tedy pro ty, kteří místo reklamy věří sami v sebe, svému rozumu a svému rozhodnutí dát se správnou cestou.

KAPPUS přírodní mýdla, www.kappus.cz, info@kpps.cz, tel.: +420 777 174 236 7 Inzerat-2018--KPPS-210x210.indd 2

6.9.2018 16:36:13


Udržujte si štíhlou postavu i v zimě. Jde to i bez potu! Podle statistik je každý pátý Čech obézní a během zimních měsíců lidé přibírají více než v létě. Domnívají se, že přebytečná kila schovají pod vrstvou oblečení. O to hůř se jim ale na jaře kila shazují. Zůstat ve formě můžete však i během zimy. Díky unikátní metodě navíc bez dřiny a potu. PRO KAŽDÉHO. Úbytek centimetrů, zpevnění pokožky a odstranění celulitidy - to vše dokáže v poměrně krátké době metoda Bailine. Ta je vhodná pro ženy i muže každého věku, pro ženy po porodu, pro sportovce, ale i pro lidi, kteří posilovnu viděli jen zvenku. JEDINÉ MÍSTO V PRAZE. Pokud se pro tento způsob hubnutí rozhodnete, v Praze můžete navštívit jediné místo - Estetické a hubnoucí centrum Pretty Woman & Man na Andělu. „Přístroj střídá 40 programů, které se zaměřují na konkrétní partie. Pro zájemce nabízíme ukázkovou půlhodinu zdarma“, popsala majitelka centra Renata Hawaz. BEZ DŘINY A POTU. Metoda funguje na jednoduchém principu. Nemusíte být nijak fyzicky zdatní ani sportovci, jednoduše se položíte na lehátko a necháte přístroj pracovat za vás. Jedna terapie trvá 45 minut, ty se ale rovnají dvěma a půl hodinám, které byste museli strávit v posilovně. „Právě díky nenáročnosti je metoda vhodná i pro starší lidi a ty, kteří z časových důvodů nestíhají návštěvu posilovny,“ dodala Renata Hawaz. První výsledky se dostaví už v prvních týdnech, k výraznější ztrátě centimetrů dochází po deseti lekcích. Chodit byste měli dvakrát až třikrát týdně. BÁRA BASIKOVÁ. Metodu Bailine si oblíbila i zpěvačka Bára Basiková. „Do posilovny a tělocvičny chodím nerada, ale udržovat si postavu a kondici musím, takže Bailine je pro mě naprosto ideální. Jeho systém mi umožňuje hubnout i posilovat, aniž bych musela absolvovat namáhavá cvičení. A ještě si při každé terapii mohu v klidu a v naprostém soukromí číst, učit se texty nebo odpočívat. Z dosažených výsledků jsem nadšená, takže vám mohu Bailine s radostí doporučit“, potvrdila zpěvačka.

Pretty Woman & Man, Nádražní 110, Praha 5 - Anděl Telefon: 257 313 721, 602 935 671 otevřeno: po–pá 7:30–19:30, so 9:00–13:00 www.prettywomanandman.cz


ŽIVÝ KOLAGEN BÍLKOVINA MLÁDÍ PRO TŘETÍ TISÍCILETÍ Tajemství unikátní autorské technologie výroby omlazujícího a regeneračního živého Přírodního kolagenu Inventia® představuje historický průlom v doplňování kolagenu do organizmu. Účinnost tohoto výjimečného kosmeceutika dokládají i vědecky potvrzené účinky na rychlost obnovy a kvalitu tvorby vlastního kolagenu v tkáních. „Originální „živý“ kolagen se právem dostává do popředí zájmu předních odborníků. Některým z nich jsem ho doporučil i já…“, říká na základě osobní zkušenosti přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

Nejznámější je hydrolyzovaný kolagen živočišného původu (hovězí, vepřový, drůbeží, mořský a rybí) s neuspořádanými a „rozlámanými“ částicemi kolagenních bílkovin. Vstupní surovina k výrobě hydrolyzovaného kolagenu, který se vyrábí z jatečních a jiných odpadních zbytků (např. kosti, šlachy, chrupavky, kůže, šupiny, ploutve) je poměrně levná a od toho se odvíjí i konečná cena. CO JE ŽIVÝ KOLAGEN Nehydrolyzovaný nativní živý kolagen s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem je 100 % čistý přírodní hydrát rybího kolagenu třetího řádu, zachovávající si neporušenou skladbu aminokyselin troji-

té šroubovice. Vyrábí se výhradně nehydrolyzovanou cestou speciální technologií Inventia® - Triple Helix Formula - extrakcí čistého přírodního kolagenu do vodného roztoku hydrátu. Ten je přirozený pouze pro živé organismy. Obsahuje celé molekuly ve formě tropokolagenu - trojitého helixu - superspirály, která si dokonale a dlouhodobě zachovává svoji biologickou aktivitu. Vyrábí se z ručně očištěných kůží sladkovodních ryb tolstolobika z ekologických vegeta-riánsky krmených a bezpečných chovů. Hydrát Přírodního kolagenu Invetnia® vznikl po 14letém výzkumu a představuje jeden z největších objevů biochemie. Někteří odborníci ho nazývají bílkovinou mládí pro třetí tisíciletí. KOLAGENOVÁ KOSMETIKA Biologicky aktivní čistý 100 % přírodní kolagenový gel FACE na obličej, BODY na tělo, HAIR & NAILS na vlasy a nehty,

je určený k výraznému omlazení a regeneraci pokožky pro nadstandardní anti-age domácí péči, i k profesionálnímu ošetření v kosmetických a kadeřnických salónech, klinikách plastické chirurgie, estetické medicíny a dermatologických a rehabilitačních centrech. KLOUBNÍ VÝŽIVA V lyofilizované podobě tvoří hydrát živého Přírodního kolagenu Inventia® základní a mimořádně účinnou látku kolagenových kapslí INVITA SKIN BEAUTY a kloubní výživy INVITA ACTIVE, kde je zvýšený podíl kolagenu typu II obohacený o další bioaktivní látky - žraločí chrupavku, chondroitin, glukosamin, kyselinu boswellovou a kyselinu hyaluronovou. KVALITA PŘEDEVŠÍM Nejvyšší kvalitu dokládají zároveň 3 mezinárodní certifikáty ISO (Bezpečnost kvality, Bezpečnost potravin), rovněž jsou vyráběny pod nejpřísnějšími GMP normami nejvyššího standardu farmaceutické kvality (Good Manufacturing Practices = Správná výrobní praxe). Udělení všech certifikátů ISO obhajuje výrobce každé 3 roky.

Výhradní dovozce živého kolagenu pro Českou a Slovenskou republiku WWW.NEZESTARNI.CZ

10

Inzerce 0022018

NENÍ KOLAGEN JAKO KOLAGEN Na trhu se objevuje kolagen v nejrůznější podobě a z nejrůznějších zdrojů.


STÁRNĚTE DO KRÁSY A KONDICE S ŽIVÝM KOLAGENEM NOVÉ GENERACE Máte ráno zmuchlaný obličej, oteklá víčka a unavené oči, trápí vás vrásky, bolí vás klouby, nechcete předčasně zestárnout… Vyzkoušejte živý kolagen! Účinně doplňuje kolagen do těla a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí. Působí jako ochranný štít, který bojuje proti vráskám, úbytku kolagenu a ztrátě pevnosti a hydratace. Stimuluje tělo k produkci vlastního kolagenu, tělo ho přijímá jako látku sobě vlastní a dlouhodobě nastartuje omlazující a regenerační procesy. Toto výjimečné kosmeceutikum s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem si i léta po uložení do skleněné lahvičky zachovává živou strukturu trojité šroubovice. MINUTOVÁ ANTI-AGE PÉČE S ŽIVÝM KOLAGENEM NEBYLA NIKDY TAK JEDNODUCHÁ Exkluzivní, 3× filtrovaný Přírodní kolagen Inventia ® FACE na obličej má gelovou konzistenci. Nanáší se na vlhkou pleť vždy před použitím vlastní kosmetiky nebo make-upu, proto se nemusíte vzdát své oblíbené kosmetické značky. Je vhodný k ošetření všech typů pleti - mladé, zralé, unavené, stárnoucí, stresované, suché, ale i problematické a citlivé. Neobsahuje parabeny ani jiné konzervanty, je vhodný i pro alergiky. V nabídce 50, 100 a 200 ml. Čistý, 100% přírodní, hypoalergenní, biologicky aktivní kolagen viditelně zvyšuje hydrataci, oživuje, regeneruje, rozjasňuje a přirozeně omlazuje pleť, vyhlazuje ji a vy-

píná, obnovuje elasticitu, redukuje vrásky a předchází vzniku nových. Je určený k omlazení a zpevnění kontur obličeje, krku, podbradku a dekoltu, na ochabující oční víčka a jemnou kůži kolem očí a úst. Poradí si s kuřáckými vráskami, pomůže s váčky a kruhy pod očima a pigmentovými skvrnami. V LYOFILIZOVANÉ PODOBĚ TVOŘÍ ŽIVÝ KOLAGEN MIMOŘÁDNĚ ÚČINNOU LÁTKU DOPLŇKŮ STRAVY - KOLAGENOVÝCH KAPSLÍ ŘADY INVITA INVITA SKIN BEAUTY pro udržení krásné a pevné pokožky, pojivových tkání, pružného těla a zdravých vlasů a nehtů. Doplňuje do těla nejdůležitější peptidy, volné aminokyseliny a hydroxylové aminokyseliny, zejména hydroxyprolin a hydroxylysin, jehož obsah činí až 11 % z lyofilizované bílkoviny. Dodává do těla potřebnou zásobu aminokyselin pro fibroblasty a chondrocyty - buňky, které mají za úkol tvořit a regenerovat tělesný kolagen.

INVITA ACTIVE je aktivní podporou pro klouby, vazy a šlachy k udržení kondice. Zde je zvýšený podíl lyofilizovaného hydrátu kolagenu typu II obohacený o žraločí chrupavku, chondroitin, glukosamin, kyselinu boswellovou a kyselinu hyaluronovou. Biologicky aktivní látky obsažené v Invitě Active jsou přítomné v kloubních chrupavkách a jsou i součástí kloubní synoviální tekutiny.

Nákup se slevou 10 % na www.kolagen.nezestarni.cz tel.: 775 373 379


SMÍCH JE LÉK. BEZ LEGRACE Smích je jedním z nejhezčích lidských projevů a zároveň velkým tajemstvím, protože dosud nevíme, ve které části mozku vzniká. Co ale víme zcela určitě, je fakt, že smích je neuvěřitelně účinný a příjemný lék. Při smíchu dostává zabrat doslova celé naše tělo. Když se smějeme, posilujeme mnohem více svalů, než je na první pohled vidět. Kromě 17 obličejových svalů se na smíchu podílí dalších 80 svalů našeho těla, například břišní svaly nebo bránice. Odborníci vám potvrdí, že smích je nejlepší krém proti vráskám. Smích je také energeticky náročný, stejně jako třeba tanec. Smějte se a hubněte. Smích dokáže ale mnohem více. Posilujeme náš srdeční systém. V našich ústech se při smíchu tvoří větší množství slin, což působí jako prevence zubního kazu. Plíce získávají až čtyřikrát více kyslíku, což je stejné jako u běhu. Dvacet vteřin smíchu vydá stejně jako tři minuty veslování nebo patnáctiminutová jízda na kole. Když se člověk směje, vyplavují se v mozku endorfiny, známé také jako hormony štěstí. Ty působí podobně jako morfin, takže tlumí bolesti. Smích vyplavuje i řadu dalších hormonů, které mají na naše tělo a mysl účinek jako antidepresiva či sedativa. Smích dokáže odstranit pocity deprese a smutku, dále odbourává stres a uvolňuje svaly. Smějte se. Často a hodně. Smích dělá dobře nejen vám a vašemu tělu, ale i vašemu okolí.

12


.ฤHPHOLQDQHMY\รครคtNYDOLW\

9ODV\QHKW\

3RNRรฆNDNORXE\FpY\

=DรฆtYiQt

www.vitatrend.cz


Zdravé marmelády Šafránka

Nejlepší jen tak lžičkou

Založena Romanou Šafránkovou v roce 2014 s cílem vyrábět marmelády a bio extra džemy jen z českého ovoce, bez přidaného pektinu a bez jakékoliv chemie a s co nejmenším množstvím přidaného cukru. Marmelády Šafránka vaří ručně v měděných pánvích vždy ze sezonního ovoce, důraz je kladen na nejvyšší kvalitu. Ovoce je pečlivě vybíráno a kontrolováno. Citrusy jsou získávány v bio kvalitě dle sezony dozrávání z Itálie, Sicílie a Španělska. Marmelády Šafránka vyvinuly více než 20 druhů různých příchutí mícháním ovoce, bylinek, koření a nejkvalitnějšího alkoholu. V každé skleničce 270 g extra džemu najdete 450 g čerstvého ovoce. Z tohoto důvodu je 90 % cukru ve výrobku fruktóza obsažená v ovoci.


Marmelády Šafránka obdržely titul Nejlepší výrobce marmelád na světě pro rok 2015 a získaly Double Gold medaili pro výrobek marmeláda Citron Mojito na Mezinárodní mistrovství světa v marmeládách v Anglii - The Worlds Original Marmalades Awards Cumbria UK 2015. Vítěz Regionální potravina středočeského kraje 2015. Bio certifikace osmi druhů extra džemů 2017. Vítěz soutěže Česká biopotravina roku 2018.

Nejlepší marmeláda na světě 2015 Česká biopotravina roku 2018 80% sezonního bio ovoce Poloviční množství cukru Tradiční ruční výroba Bez přidaného pektinu

www.marmeladysafranka.cz


IMPERIAL FEET - ZDRAVÉ NOHY S.R.O. Nově založená společnost Zdravé nohy s.r.o. představuje novou holandskou firmu Imperiál Feet. Imperial Feet nabízí vysoce kvalitní produkty pro péči o nohy na profesionální úrovni. Prodej produktů jak pro velkoobchod tak pro maloobchod je na espohu www.nohyzdrave.cz. Něco málo o firmě: Imperiál Fext byla založena po velkém úspěchu mateřské firmy (Samenwerkende Pedicures). Tajná receptura čistě na přírodní bázi byla využita pro léčbu plísňového onemocnění nehtů a nohou po celá desetiletí v rodině a u zaměstnanců Roba Beekmana majitele a zakladatele firmy. Produkty měly a mají velký úspěch. V Holandsku a Belgii jsou uváděny i v učebnicích pediatrie. Všechny produkty jsou rize na přírodní bázi. Všechny krom jednoho jsou vhodné pro diabetiky. Antifungální roztoky neobsahují žádnou vodu. Produkty byly důkladným způsobem testovány odborníky a specialisty v péči o nohy.

Ve zkratce vám představíme všechny produkty Imperial Feet 1. Mykóza nehtů - ztluštělé nehty velice dobře reagují na tento produkt, hlavní složkou je glycerin,tea -tree olej a jojobový olej s přidáním byliných extraktů. Je to jeden z nejprodávanějších produktů v péči o nohy. Vhodný pro diabetiky. Balení 75ml 2. Mykóza nohou - neboli atletická noha . Mnoho lidí , kteří touto plísňovou infekcí trpí, provází svědění a loupání pokožky. Tento výrobek je bohatý na vitamín E, který se pojí s přírodními složkami, jako je glycerin.ten udržuje pokožku měkkou a vlhkou, zatím o mandlový olej ji chrání a zabraňuje poškození. Vhodný pro diabetiky.Balení 75ml 3. Sprej do bot - léčba plísňového onemocnění je trvale úspěšná budeme-li se starat i o svoje boty .Sprej do bot je složen z glycerinu.Vhodný pro diabetiky.Balení 150ml 4. Den sprej na nohy- osvěžující sprej na nohy který zabraňuje problémům s pocením a přidruženým zápachům.hlavní složkou je popět glycerin,eukalyptus a mentol.Vhodný pro diabetiky.Balení 150ml 5. Krém na kuří oka a mozoly - jednoduché ,bezbolestné řešení pro odstranění mozolů a kuřích ok.Úspěšná léčba je zaručena díky složení na bázi lanolinu,kyseliny salicylové a skořápek z vlašských ořechů.Jedinou zápornou vlastností je že NENÍ VHODNÝ PRO DIABETIKY.Balení 75ml 6. Krém na praskliny a trhliny - rychlé hojení prasklin umožňuje složení krému lanolin,vazelína a oxid zinečnatý.Tento krém se osvědčil i pro péči ruce.Balení 75ml 7. Balzám na nohy pro každodenní péči - složení glycerin , okurka, aloe vera a byliné výtažky - pečují o pokožku a zabraňují tvorbě plísňových infekcí .Balení 150ml a 500ml 8. Balzám na nohy pro péči o nohy suché a svědivé - složení glycerin, rozmarýn a borovice horská .Balzám se rychle vstřebává a aplikuje se malé množství .Balení 150ml a 500 ml 9. Gel na bradavice - gel na bázi glycerinu a malého množství kyseliny salicylové 10. Roztok na puchýře - výrobek na bázi glycerinu,kafru a tea-tree pro prevenci tvorby puchýřů. Roztok posiluje pokožku před zátěží a zabraňuje tvorbu puchýřů.

Tímto jsem Vám ve zkratce představila produkty Impetial Feet .Tyto produkty sama používám ve své praxi pedikérky a moji klienti jsou velice spokojeni. Povolná Jitka • Zdravé nohy s.r.o. • Krásná Ves 61, Katusice 29425 • www.nohyzdrave.cz • email: povolna.jitka seznam.cz


Janské Lázně:

Z hor do teplé minerálky

JANSKÉ LÁZNĚ – malebné horské město na úpatí Černé hory v létě láká turisty a cyklisty, v zimě lyžaře a všechny milovníky zimních sportů. Celoročně tu můžete navštívit Stezku korunami stromů, která v délce více než 1300 m nabízí jedinečné zážitky při pohledu z ptačí perspektivy. Nejenže patří mezi nejdelší v Evropě, ale navíc je bezbariérová a vede i do podzemí. Za návštěvu v zimě stojí SkiResort Černá hora – Pec, největší ski areál v ČR, kde na jediný skipas můžete projet až 43 km sjezdovek, které vedou pěti areály a nabízejí od mírných tratí až po tříkilometrové tratě přímo z Černé hory. Ubytujte se v perle lázeňských domů, v novotou zářícím historickém hotelu Terra, který je umístěn naproti secesní Kolonádě. Budete tak moci denně navštívit lázeňské aquacentrum s bazénem a vířivkami s teplou minerálkou včetně saun.

Státní léčebné lázně Janské Lázně ✆ +420 499 860 303 sales@janskelazne.com

www.janskelazne.com

Janské Lázně jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš, celoročně se sem sjíždějí hosté všech věkových kategorií, od dětí až po seniory, za léčbou i relaxací. Léčí tu nemoci pohybového aparátu a dýchacího ústrojí, včetně astma a alergií. V léčbě je využívána teplá minerální voda a čisté horské klima. Ať přijedete do Janských Lázní v kteroukoli roční dobu a z jakéhokoli důvodu, kvůli léčebným procedurám, relaxačnímu odpočinku, abyste zdolávali horské hřebeny, obdivovali okolní přírodu či historické památky, nikdy nebudete zklamáni. A navíc – do Janských Lázní se budete rádi vracet!


BRADAVICE V PODOLOGICKÉ PRAXI Bradavice je onemocnění vyvolané lidským papillomavirem (HPV) a je téměř vždy na první pohled dobře rozeznatelná od zdravého okolí. Většina z nás se s bradavicí ve svém životě setkala na vlastní kůži a zbytek ji určitě viděl u někoho blízkého na vlastní oči. Odborníků, kteří se denně nohou dotýkají, je celá řada. Jedná se samozřejmě o dermatology a další lékaře a dále zejména pedikéry, podology, podiatrické sestry, reflexology, maséry apod. Bradavice byly známé lékařům již za Hippokrata (460377 př. Kr.). Od dávnověku se bradavice rozlišují na genitální a kožní. Odborníci se mnoho let domnívali, že všechny bradavice jsou vyvolané infekcí stejným patogenem. Způsobila to nápadná podobnost kožních a genitálních bradavic. V roce 1979 však vyšel článek o obrovské četnosti typů lidských papillomavirů (HPV). V té době jich bylo známo pět a pravděpodobně nikdo neočekával, že již kolem roku 1989 jich bude izolováno více než 60. Dnes je plně charakterizováno kolem devadesáti typů HPV. Pedikér i podolog se s bradavicí mohou setkat denně při své práci. Denně při posazování našich klientů do křesla pozorujeme na chodidlech různé defekty či anomálie. Při objevení a diagnostikování bradavice chodidlové (verrucae plantares) je třeba postupovat takto: • klienta o této skutečnosti informovat a vhodně edukovat, • doporučuje se zaznamenat nález do klientské karty, • klienta odeslat na dermatologii k vyšetření, • pracovat v širokém okolí bradavice opatrně, v těsném okolí vůbec, použité nástroje vždy sterilizovat a zejména infekční ložisko v žádném případě neošetřovat, • zakázat kontakt s podlahovou krytinou naboso; v případě, že se tak již stalo, postupovat dle hygi18

enických předpisů, zejména tak, abychom zabránili dalšímu šíření infekčního onemocnění, • ve spolupráci s dermatologem sledovat další vývoj ložiska. Verrucae plantares Bradavice, jejíž výskyt je právě na chodidlech, je charakteristická svými plochými ohraničenými ložisky změněné barvy a charakteristicky jiným povrchem. Je typická ztrátou kožního reliéfu, bělavým či šedým povrchem a velice často jsou u ní patrné drobné tečky. Někdy taková bradavice bolí, jindy méně nebo vůbec. Na tomto vnímání se podílí zejména místo výskytu, resp. velikost tlaku, který na ložisko působí, přítomnost nervových zakončení a dále množství amatérských zásahů. Pro přesné stanovení diagnózy je třeba odeslat pacienta k vyšetření u dermatologa. V žádném případě si nesmí pacienti ložisko bradavice odstraňovat sami, protože hrozí rozšíření infekce a další komplikace. Osobně samoléčbu moc nedoporučuji. Pacient si sám nedokáže stanovit léčebný režim a vypalovat si dostupnými prostředky může z neznalosti i něco úpl-


ně jiného než bradavici. Vždy doporučuji konzultaci u podologa, praktického lékaře či dermatologa. Pokud ale někdo nemůže překonat strach z lékařského odstraňování, může „domácí“ dusík samozřejmě vyzkoušet. Mezi nejznámější a lékaři nejvíce doporučované metody odstraňování bradavic patří tzv. vypalování tekutým dusíkem. Správně se tomu říká vymrazování - kryoterapie, neboť tekutý dusík při aplikaci dosahuje extrémně nízké hodnoty teploty. Podle studie publikované v Canadian Medical Association Journal je kryoterapie tekutým dusíkem nejúčinnější metodou při odstraňování běžných bradavic, které se nejčastěji vyskytují na rukou. Další preparáty zakoupené v lékárně mohou být na bázi kyseliny salicylové. Bradavice po několika aplikacích změkne, vyloupne se nebo ji lékař odstraní ostrou chirurgickou lžičkou. Z lidového léčitelství se doporučuje přikládat na bradavici citrón, česnek nebo cibuli namočenou v octě. Vlaštovičník i čajovníkový olej mají také velice dobré a uznávané vlastnosti. Velké bradavice lze také odstranit chirurgickou cestou. S dobrými výsledky se v současné době odstraňují bradavice pomocí cévního laseru. Odstranění bradavic laserovým paprskem je pohodlné, rychlé, neinvazivní a téměř nebolestivé. Principem je přerušení cévního zásobení bradavice. Doplňkově doporučuji posilovat imunitu, zejména u dětí a starších osob, jelikož nemají imunitu dostatečně vyvinutou nebo mají naopak oslabenou. Vhodné je navštívit pracoviště alergologie - imunologie a poradit se.

Mám za to, že je stokrát lépe, když pedikér nebo podolog v nejistotě odešle klienta s kuřím okem na posouzení k dermatologovi a ten jej se zprávou odešle zpět, než aby odstraňoval bradavici v domnění, že je to kuří oko. Jaroslav Fešar ředitel Centra péče o nohy a tělo, Praha 4 prezident České podologické společnosti, z. s. www.podolog.cz

Pedikér i podolog denně přichází do styku s nohama. Je třeba při práci dodržovat zásady používání ochranných pomůcek, dbát zásad prevence šíření infekčních onemocnění a být ve své profesi řádně erudován. Na každém kvalifikačním kurzu zdůrazňuji studentkám zásadní rozdíly mezi kuřím okem, které vzniká z mechanických příčin, a bradavicí, která je virového původu, a učíme je tato ložiska správně rozeznávat. 19


LIDÉ, KTEŘÍ ČAJ JEDÍ, JEDÍ TI VĚDÍ „Ze všech druhů ovoce mango je nejlepší, ze všech mas je vepřové maso tím nejlepším, ze všech listů je čaj to nejlepší.“

dají najít stopy o užívání čajových lístků v nakládané formě v přírodní medicíně a při přípravě pokrmů. Zde se však stopa nenávratně ztrácí pod náporem druhého nejužívanějšího nápoje na světě (na prvním místě je čistá voda), tedy čaje k pití, který známe z našich šálků, a to ať již ve formě nálevů teplých či studených, nebo práškového čaje Matcha. Existuje však stále velice silná tradice používání celých čajových lístků v kuchyni při přípravě pokrmů, kterou si udržuje zmiňovaný Myanmar. Tento čaj, který je nakládaný (kvašený), se v barmštině nazývá Laphet. Podle dochovaných záznamů byl Laphet jako pokrm objeven horskými etnickými skupinami a není odvozen od produktů jiných sousedních kultur. Jeho historie je velice dlouhá a význam v historii Myanmaru nezanedbatelný. Ve středověku byly fermentované čajové lístky dokonce používány jako symbol usmíření mezi znepřátelenými válčícími stranami. Nakládaný čaj byl servírován na stůl až poté, kdy byl definitivně uzavřen mír. V současnosti je Laphet podávaný v barmských domácnostech výrazem nejvyšší pohostinnosti a je považován za nejvzácnější pokrm nabízený hostům.

Zajímavé přísloví pocházející z kuchyně pro nás stále velice exotické země, kterou je Myanmar (dříve britská kolonie Burma), navozuje velice zajímavé téma. Tímto tématem je čaj pravý a jeho použití v kuchyni. Na celém světě není mnoho receptur, kde by se při vaření či přípravě pokrmů užívaly celé čajové lístky. A není ani mnoho národů, kde by mělo požívání čajových lístků hlubokou tradici a bylo nesporně spjato s jejich kulturou. Mezi tyto země bychom jistě mohli zařadit Thajsko, kde se v horách na severu ještě stále vyrábí zelený nakládaný čaj zvaný Miang. Také v Číně a zde dochovaných dokumentech o historii čaje se

Zelený fermentovaný neboli nakládaný (nebo chcete-li kvašený) čaj se zpracovává zejména v centrální a východní části současného Myanmaru v horách. O jeho výrobu se starají ponejvíce členové horských kmenů, kteří si předávají tajemství jeho zpracování z generace na generaci. Dva mladé čajové lístky a ještě nerozvinutý pupen jsou základní surovinou pro výrobu Laphetu. Prvním a zásadním krokem je spaření čajových lístků v bambusových koších na hrnci s vařící se vodou. Dále je čaj hněten, aby se z něj vytlačila přebytečná voda, a nakonec je uložen a napěchován do jílových hrnců a zatížen kameny tak, aby listy byly ponořené do vytlačené šťávy.


Inzerce 0032018

Fermentace, tedy v tomto případě kvašení, nastává samovolně (podobně jako v případě nám známého kvašení u zelí) působením přírodních mikroorganismů. Čajové lístky mění svoji buněčnou stavbu a již po 2 týdnech počínají měknout. V chuti se fermentace projevuje výrazným snížením kyselosti. Celý proces fermentace je relativně dlouhý a trvá 3 až 4 měsíce, kdy čaj musí být pod neustálým dozorem. Lístky v průběhu fermentace mění svoji barvu ze zelené ve zlatavou. Na rozdíl od čajů určených k pití se Laphet konzumuje přímo, bez další tepelné úpravy, a tedy lze říci, že všechny účinné a zdraví prospěšné látky v něm obsažené se dostávají neporušené do trávicího traktu. A tak se konzument Laphetu může těšit na výrazný přísun katechinů, které mají výrazně blahodárný vliv na naše zdraví, a také zvýšené množství theinu, který zaručeně povzbudí.

Nejběžnějším způsobem podávání fermentovaného zeleného čaje v zemi jeho původu je tzv. Laphet Thoke, tedy čajový salát, kdy jsou čajové lístky smíchány s nakrájenou sezónní zeleninou, směsí semínek a oříšků a zakápnuty olejem. A tak i my, tedy vaši Dobří čajovníci, jsme připraveni vám zážitek z chuti zeleného fermentovaného čaje zprostředkovat a zveme vás na návštěvu Dobré čajovny. Nevíme o jiném místě v celé Evropě, kde by se zelený čajový salát nabízel.

www.tea.cz


TLOUSTNEME Z HLADU. HLADU ZHUBNEME JÍDLEM Hlad není nejlepší kuchař, ale nejlepší recept, jak přibrat na váze. V touze zhubnout přistupují lidé k razantnímu omezení jídla formou nejrůznějších diet a následný nedostatečný přísun energie je jednou z hlavních příčin dalšího tloustnutí.

Špatné redukční diety nebo vynechávání některých denních jídel vytváří začarovaný kruh, kdy lidé bojující s nadváhou zároveň trpí podvýživou. Zhubnout, a hlavně si správnou tělesnou hmotnost udržet vyžaduje dodržování základních pravidel: jíst 5–6× denně pestrou stravu, sledovat nutriční údaje na obalech potravin a optimalizovat příjem i výdej energie. Nadbytečná kila se snažíme shodit nejrůznějšími dietami, které mají většinou nevhodné složení a nízkou energetickou hodnotu. Pokud radikálně omezíme přísun energie a živin, organizmus na tuto změnu reaguje zpomalením bazálního metabolizmu a ukládáním do zásob. Tato schopnost umožnila našim předkům přežít i dlouhé období, kdy bylo jídlo dostupné jen v malém množství. Pro nás ale není tato spořící genetická výbava vůbec výhodná. Naše tělo umí vytěžit i z minima stravy maximum energie zejména tehdy, když se obává hrozícího nedostatku, například při nesprávné dietě. Tělo pak nejen přestává hubnout, ale dokonce i začínají tloustnout. Problém špatného či nepravidelného stravování se týká více než poloviny lidí. Správně se stravovat přitom není až tak složité. V první řadě je nutné vyloučit z jídelníčku veškeré fast food a instantní jídla, věnovat pozornost informacím na obalech potravin a všímat si i nutričních údajů. Zároveň je třeba o něco snížit energetický příjem a začít se pravidelně hýbat. Pokud nechceme, aby nám dieta uškodila, musíme se řídit zdravým rozumem. Složení diety musí být pestré a obsahovat všechny důležité živiny - bílkoviny, sacharidy a tuky - a veškeré změny musí probíhat pomalu a dlouhodobě.

24


JAKO V RÁJI se budete cítit, když navštívíte Ráj oříšků.

www.rajorisku.cz Najdete tu oříšky všeho druhu! Věděli jste, že oříšky prospívají srdci i mozku?

KEŠU OŘÍŠKY

jsou vynikající nejen na chroupání, ale připravíte z nich dokonce omáčku, která chutná jako smetanová. Kešu mají tvar ledvin a podle teorie signatur tedy dělají dobře ledvinám. Doporučuje je i poradkyně zdravého životního stylu Mgr. Hanka Synková, autorka knihy Všechno je dobré. Kromě oříšků můžete koupit ovoce, které je skvělou prevencí proti neduhům. Pochutnáte si a možná i lépe uvidíte. Třeba když okusíte sušené nesířené

BORŮVKY

Dobrou zkušenost s borůvkami měli i piloti hájící Anglii. Borůvky prokazatelně snižují hladinu LDL cholesterolu. Máte depku a ještě k tomu chuť na sladké? Zkuste sušené nesířené

MERUŇKY

Obsahují i betakaroten, který prospívá například očím. Francouzské lidové léčitelství doporučuje meruňky proti stárnutí. Více se dočtete v knize Všechno je dobré.


VLIV OBLEČENÍ NA PSYCHIKU ČLOVĚKA Cítit se komfortně a pohodlně ve svém oblečení výrazně přispívá k lepšímu stavu mysli a vědomí. Lidskou pozornost mohou rozptýlit nejen materiály a střihy oděvů, které v člověku vyvolávají nepříjemné pocity (škrtí, svědí, atp.), ale výrazně ji ovlivňují i nežádoucí projevy těla jako je například pocení a s ním spojené nežádoucí pachy. Ve chvíli, kdy se v oblečení cítíme komfortně, pohodlně, nepropoceně a bez zápachu, tak se mysl více koncentruje na přítomný okamžik (třeba na práci či sportovní výkon) a neodbíhá k pocitu nepohodlí. Abychom dosáhli pozitivních účinků oblečení na lidskou psychiku, je velmi důležité promyslet střih a materiál (oděv by neměl škrtit, svědět, atp.). Ve chvíli, kdy do vláken látky přidáme navíc ještě molekuly stříbra, stane se díky stříbru oblečení antibakteriální. To znamená, že stříbro zahubí bakterie, které při pocení vznikají a tím pádem oblečení i při pocení nezapáchá. Stříbro ve vláknech má i další pozitivní účinky. Například působí ozdravně na akné, také je prevencí proti plísním a mykózám a dokonce je i šetrné k ekzémům a kožním problémům. Stačí se podívat do historie. Už v dávných dobách se lidé ošetřovali stříbrem. Například si přikládali na rány stříbrné mince, aby urychlili proces hojení.“ Vysvětluje majitel firmy Nano Trade, která se zabývá výrobou oblečení se stříbrem. Právě firma Nano Trade zavedla na český trh oblečení značky nanosilver, která se myšlenkou užití stříbra přímo ve vláknech oděvů a s tím spojeného komfortu pro tělo zabývá už 14 let. Značka nanosilver je čistě česká značka a veškerý sortiment jako například ponožky, spodní prádlo, trika a termoprádlo šijí s hrdostí v České republice. Antibakteriální vlastnosti oděvů nanosilver ovšem nejsou tou jedinou funkcí, které oblečení má. Vybrané kolekce oděvů také odvádí vlhkost, reguluje teplotu na povrchu těla a také dává nositeli pocit chladivého nebo hřejivého efektu. Výrobci se dokonce snaží udržet pohodu a komfort lidí i ve chvíli, kdy oblečení zrovna nenosí. Díky unikátnímu složení se totiž nemusí často prát, rychle schne, je lehké a dokonce nevyžaduje ani žehlení. NanoTrade s.r.o. vlastník značky nanosilver ® www.nanosilver.cz

Buďte v pohodě a komfortu. Výhodný nákup s 15% slevou na www.nanosilver.cz se slevovým kódem ZDRAVÍ19, platí do 30. 5. 2019


Doplněk stravy

Menosan ® Salvia-extrakt z šalvěje 3400mg Přispívá ke komfortu v období menopauzy. Švýcarská kvalita od roku 1923. Podporuje zdravé trávení.

Doplněk stravy

Žádejte v lékárnách!

Serrapeptáza – enzym (250 000iu) 60 tbl. Serrapeptáza je proteolytický enzym, označovaný jako "zázračný enzym“. Maximální potence v 1 tabletě. Prvotřídní britská kvalita!

Nejvyšší britská kvalita od roku 1981 ! Distributor pro ČR: Viabiotic s.r.o., Na poříčí 12, 110 00, Praha 1


ČESKÁ MEDICINÁLNÍ ŘADA PRO ÚSTNÍ HYGIENU

P R O

V Á Š

Z D R A V Ý

Ú S M Ě V

snižuje krvácivost dásní protizánětlivý účinek antimikrobiální účinek stahující účinek

Ošetřování chronických zánětů dásní začíná u mnoha pacientů až příliš pozdě.

SKÝ k

JEDNODUŠE A PŘIROZENĚ S BETA-GLUKANEM

be

./,1,&.<29Ûę(1ž ›Í,1(.

ČE

Při problémech s krvácivostí dásní a začínající paradontózou

v ýro

Proto při problémech zavčas volte správné prostředky ústní hygieny a navštivte svého zubního lékaře.

67$+8-Ž&Ž›Í,1(.6›Í,1128.20%,1$&Ž/‚7(. + 1 & 0 9 ƒ 9 - 1 . 3. 9 Ÿ ] SH Y ĉ XM H G¢ V Q Ü

 '*9&,1:0&3 S Ě LV S ®Y ¢ N S RV® OHQ ® VOL ]Q L ÎQ ® L P XQ L W\

 * 8* 3(. ƒ 1 3 4 1 * / * G H ] L Q I L N XM ® D R V Y Ü Ŀ X M® G X WLQX » V WQ®

 +1:47.)84)3Ÿ Î LV W® ] X E\ D Y\ WYU]XM H]XEQ ® VNORYL Q X

 =>1.941 FKU¢Q®]XE\SĚHGY]QLNHP ]XEQ®KRND]X

ÚSTNÍ VODA

ÚSTNÍ VODA

:7Î*345740&Ŀ)4)*335‹Î.

:7Î*345Ě.54)7ƒĿ)Ü3)ƒ83?ƒ3Ü9*(- 07;ƒ(*3)ƒ83&5&7&)439.9.)Ü

24)*73&19*73&9.;&?:'35&89>

Stěžejní látky: beta-glukan, zinečnaté soli a zázvorový olej – tato kombinace látek snižuje tvorbu zubního plaku a zubního kamene, osvěžuje dech, omezuje vznik zubního kazu

Stěžejní látky: Chlorhexidin diglukonát a Cetylpyridiniumchlorid – dvě antibakteriálně účinné látky Chlorhexidin má bakteriostatický účinek – zastavuje množení baktérií, a také baktericidní účinek – bakterie přímo zabíjí. Cetylpyridiniumchlorid je antiseptikum, které ničí bakterie a další mikroorganismy Ústní voda DENTIO je doporučována v případě podráždění dásní, při zánětech, krvácení dásní a paradontitidě Po odeznění potíží se doporučuje používat ústní vodu Glucadent+ s obsahem beta-glukanu, která podporuje slizniční imunitní systém v ústech Bez alkoholu S jedinečným dávkovacím systémem

Stěžejní látky: beta-glukan, bambusová vlákna, xylitol, extrakt z kosatcového kořene a extrakt z rozmarýnu – tato kombinace látek snižuje tvorbu zubního plaku a zubního kamene, osvěžuje dech, omezuje vznik zubního kazu

ZUBNÍ PRÁŠEK DENTIO

Glucadent+ ústní voda udržuje zdraví a dobrý stav dutiny ústní Určena k okamžitému použití, vhodná k péči o dásně, zuby a ústní dutinu v průběhu dne Vhodná po zavedení zubních implantátů, také pro nositele zubních náhrad a zubních rovnátek

Je smysluplnou kombinací 7 obsahových látek, které umožňují kvalitní péči o zuby a dutinu ústní Oddenek kosatce a bambusová vlákna mu propůjčují dobré, ale také šetrné abrazivní vlastnosti Jeho používáním se odstraňuje zubní plak, zuby jsou čistší a také bělejší Neobsahuje fluoridy

www.glucadent.cz


ÁJURVÉDA - TRADIČNÍ INDICKÁ MEDICÍNA JE PŘÍNOSEM PRO ZDRAVÍ A SPOKOJENOST

Dravyaguna aneb ájurvédská farmakologie Byliny jsou vnímány jako „zvláštní potraviny“, které slouží k vyloučení nadbytků a snížení nedostatků v organismu. Hodnota užívání bylin spočívá zejména v jejich relativní „jemnosti“. To znamená, že respektují čas, který tělo potřebuje na specifický dopad účinků bylin na tkáně, jejich stimulaci či zklidnění, výživu nebo vyloučení zbytků z organismu. A to je i důvod, proč se užívají synergické (společně působící) kombinace bylin. Ně30

které byliny otevírají tkáně, jiné pomáhají v obnově tkání, další slouží k dopravě živin a další tkáně vyživují. Síla východních medicínských systému spočívá v celostním pohledu na vzájemně proměnlivé vztahy mezi fyziologickými procesy orgánů a vnějšími faktory. Žijeme v době, kdy dochází k integraci různých lidských kultur a vědomostí. Také medicínské systémy západu a východu by se měly naučit vzájemně hledat oblasti, kde si mohou nejvíce pomoci a spojit své síly. Tento trend se nevyhnutelně projevuje v „umění“ uzdravovat! Jarní očista s Guggul Max Guggul je tradiční vynikající prostředek používaný v ájurvédě pro detoxikaci organizmu a jako spalovač tuků. Je to pryskyřice myrhovníku, která má silné čistící, povzbuzující a omlazující účinky. Při zánětlivých onemocněních má hojivé schopnosti a dezinfikuje. Používá se převážně u chronických nemocí nebo v prevenci. Ájurvédský lékař je jako zpravodajská služba: vyhledává a řeší problémy, dříve než vzniknou. Chcete-li se omladit a snížit „amu“ (toxiny) v organismu, doporučuji vám Guggul Max, kde jsou obsaženy i další zdraví velmi prospěšné byliny. Ideální délka užívání je 3–6 měsiců. Nikdy nespěchejte s očistou. Organismus musí mít čas na regeneraci a revitalizaci. Naše tělo a mysl se pohybuje v přírodních cyklech a těm je nutné se přizpůsobit. A dodatek pro dámy - přípravek pomáhá projasnit a ozdravit pokožku. Chcete-li prohloubit jeho efekt, dopřejte si krátké odlehčovací půsty nebo dny bez večeří. Tím, že tělo nemá práci s trávením, může se snadněji pročistit! V zažívacím traktu je mnoho nervových buněk, které svou „relaxací“ podpoří činnost mozku. Chcete-li navíc stabilizovat hladinu krevního cukru či zhubnout, doplňte kúru o Glucogard. Jenom zdravé dny přeje PhDr. Lenka Čadová, praktik ájurvédy (Amrita University, Indie)

Inzerce 0202018

Tisíce let předtím, než moderní medicína poskytla vědecké důkazy o propojení mysli a těla, mudrci z Indie vyvinuli ájurvédu, která je i stále jedním z nejdokonalejších zdravotních systémů spojujících vnitřní i vnější život člověka. Ájurvéda je spíše učením o životě než pouhým systémem léčby nemocí ( Ayur = život, Veda = věda nebo vědění). Nabízí ucelenou moudrost tak, aby pomáhala lidem zůstat zdravými a živými a současně si uvědomili svůj plný lidský potenciál. Ájurvéda je často nazývána “matkou všech léčebných systémů“, která uzdravuje a harmonizuje celé tělo, mysl a duši s využitím přírodních prostředků a postupů. Ájurvéda považuje člověka za nedělitelný, vzájemně propojený systém. Snaží se proniknout k jádru problému a odhalit skutečnou příčinu. Klade důraz hlavně na prevenci a podporu zdraví za pomoci vhodné stravy, správného myšlení a celkově zdravého životního stylu. Nemoc je v ájurvédě zjednodušeně vnímána jako nerovnováha katabolických (rozkladných) a anabolických (výživných) energií. Rovnováha (zdraví) a nerovnováha (nemoc) jsou v neustálé vzájemné interakci. Když porozumíme původu a struktuře nerovnovážného stavu, můžeme obnovit rovnovážný stav - zdraví.


POTRAVNÍ DOPLŇKY BLISS AYURVEDA PRO PODPORU OSOBNÍHO ZDRAVÍ A POHODY Prvotřídní ájurvédské potravinové doplňky Bliss Ayurveda jsou vyrobené z těch nejlepších surovin, kde je proces výroby podroben maximální kontrole a certifikaci. Produkty Bliss Ayurveda patří mezi světovou špičku v ájurvédské a přírodní medicíně a jsou nabízeny v mnoha zemích Evropské Unie a v USA. Produkty mají vysokou kvalitu a účinnost, jelikož obsahují 1000 mg laboratorně ověřených nejúčinnějších bylin synergického složení v jedné tabletě. Produkty Bliss Ayurveda jsou založeny na konceptu Sanyog - přesné kombinaci bylin ve vlastním složení a Sanskar - pečlivém zpracování přeměny bylinné kombinace do výborného a účinného přípravku. Cílem Bliss Ayurveda je dosáhnout stavu rovnováhy, který má za následek přirozeně odolné a dobré zdraví a osobní pohodu Proč Bliss Ayurveda potravní doplňky? • Vysoká účinnost jedné tablety s 1000 mg účinných látek. • Jsou laskavé k tělu. • Minimální či žádné vedlejší účinky. • Věrnostní program pro stálé zákazníky. • Dostupnost produktů bez lékařského předpisu. • Všechny produkty jsou založeny na čistě přírodní bázi a vyráběny dle starodávné ájurvédské tradice při dodržování nejpřísnějších evropských bezpečnostních standardů.

Ayurmed.store je elektronický obchod, kde si můžete vybrat a zakoupit vysoce účinné 100% přírodní potravinové doplňky pro podporu zdraví, ájurvédské masážní a regenerační oleje i vysoce kvalitní ájurvédskou kosmetiku.

www.ayurmed.store

Aplikovat staré znalosti ájurvédy v moderním kontextu a přinášet její silný léčebný potenciál ke zlepšení kvality života člověka a společnosti.


JAK SE NEJRYCHLEJI ZBAVIT RÝMY A NACHLAZENÍ Říká se, že neléčená rýma trvá týden a neléčené nachlazení sedm dní. Ale není to pravda. Přinášíme vám několik rad od odborníků, díky kterým můžete nachlazení překonat dokonce již za 24 hodin. Omezte svůj program Vaše tělo při nachlazení potřebuje hlavně klid a odpočinek. Vezměte si volno v práci, vaše firma to dozajista přežije a kolegové vám budou vděčni, že je nenakazíte. S olejem do sprchy Pokud po ránu cítíte, že na vás něco leze, odstartujte den sprchou. Pusťte si teplejší vodu, pára výborně uvolní hleny a zároveň zvlhčí sliznice. Ještě více jim prospěje, když do sprchového gelu přidáte přibližně třicet kapek eukalyptového oleje. Velmi účinné je také klasické napařování. Uvařte si asi tři litry heřmánkového čaje a přidejte do něj šest lžic jitrocelového sirupu. Nakloňte se nad nádobu s čajem, přikryjte si hlavu ručníkem a zhluboka inhalujte.

32

Ráno ovoce, večer chilli Změňte jídelníček. K snídani si vymačkejte dva citrony, šťávu trochu nařeďte vlažnou vodou a vypijte. Čím více vitamínu C tělu dodáte, tím lépe. Pokračujte celozrnnými cereáliemi, do kterých si přidejte podle chuti bobulové ovoce, které je bohaté na antioxidanty. K obědu si dopřejte zeleninový salát s libovým masem. Bílkoviny, které obsahuje, pomohou nastartovat váš imunitní systém. Na závěr dne si připravte pikantní večeři. Inspirujte se mexickou nebo thajskou kuchyní. Čím bude jídlo ostřejší, tím lépe. Nešetřete chilli papričkami, zázvorem a česnekem. Pořádně se vyspěte Před spaním vyražte na krátkou procházku na čerstvém vzduchu. A to i v případě do deště nebo mlhy. Nenáročný pohyb povzbudí váš imunitní systém na noční boj s nachlazením. Dýchejte nosem. Po návratu si uvařte šípkový nebo bezový čaj, dvě lžičky bylinek zalijte čtvrt litrem vody. Před spaním si připravte koupel s přídavkem tymiánového nebo smrkového oleje. A pak si dopřejte alespoň osmihodinový spánek a nachlazení vás rychle opustí.


Chytré kafe

, 768 04 Střílky DISTRIBUCE V ČR: D N M company s.r.o. .cz pany com dnm info@ 954, hot line : 731 479 www.dnmcompany.cz

kafe pro každého

a novink

a novink

BRAHMI karamelové

BRAHMI čokoládové

BRAHMI mocca

BRAHMI oříškové

BRAHMI mandlové

BRAHMI banánové

Nechte se unést lahodnou chutí ochuceného Brahmi, které Vás dá do pohody. Bezlepková, bezkofeinová kávovina je ideální zdravá alternativa každodenní kávy. Díky himalájské bylině Brahmi, zvané také zázračný elixír života, má nápoj řadu pozitivních účinků na paměť a koncentraci. Ideální pro studenty, děti a pracující. Řada Ajurvédského kafe je ochucena pouze přírodním aromatem. Vhodné podávat s mlékem. Náš tip: Dopřejte si výborné CAFFE LATTE Brahmi. Do vyšlehaného 100 ml teplého mléka vlijte 50ml připraveného Brahmi kafe. Dle potřeby oslaďte třtinovým cukrem. Distributor v ČR: D N M company s.r.o., 768 04 Střílky hot line : 731 479 954, info@dnmcompany.cz www.dnmcompany.cz

®

ŘADA PŘÍRODNÍCH DOPLŇKŮ STRAVY A ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ S PROTIZÁNĚTLIVÝMI ÚČINKY, KTERÉ POMÁHAJÍ PŘI BOLESTECH KLOUBŮ A ZAD. www.nodol.cz


• relax v krásném prostředí nedaleko Ještědu • zdravá, čistě rostlinná strava • mnoho možností k výletům

wwww.penzionnovina.cz Rezervace pobytů na e-mailu rezervace@bioobchod.cz


36


MORINGA OLEJODÁRNÁ (MORINGA OLEIFERA) Český trh se s touto rostlinou seznamuje, v zahraničí patří mezi superstar pro její neskutečné vlastnosti. Rostlina moringa je původem z podhůří Himálaje, poté se rozšířila do Asie i Afriky. Strom dorůstá do výšky až dvanácti metrů a dá se zužitkovat do posledního lístečku.

Inzerce 0232018

Kořeny rostliny připomínají křen, květy provoní čajové směsi. Zelené plody se podobají fazolovým luskům, když dozrají, poskytují semena plná oleje. Ten se z nich také lisuje. Drsné podmínky jako nadmořská výška a extrémní sucho donutily moringu zadržovat v sobě co možná nejvíce živin, aby v náročném prostředí mohla vůbec přežít. Díky tomu v listech stromu moringa nalézáme obsah látek skutečně mimořádné nutriční hodnoty. y.

vena pomoci. Aktivuje totiž neurotransmitery v mozku a tím pomáhá zlepšovat jeho funkce, mimo jiné v mentální sféře. Pokud hubnete nebo potřebujete upravit metabolismus, je moringa to pravé. Obsahuje velké množství vlákniny, ale zároveň zeatin (rostlinný růstový hormon), který zněkolikanásobí využitelnost živin pro vaše tělo a zároveň zpomaluje stárnutí buněk! Významnou vlastností moringy je také její pozitivní efekt na hladinu tuků a glukózy a regulaci oxidačního stresu u diabetiků. Mnohé studie poukázaly na příznivý vliv pití čaje na hladinu krevního cukru, jakož i ochranu kardiovaskulárního systému. Moringu z Filipín v prvotřídní kvalitě můžete koupit na www.HERBandME.cz

100g sušených listů moringy obsahuje: uje: • 25× více železa než špenát, • 17× více vápníku než mléko, • 15× více draslíku než banány, • 4× více vlákniny než ovesné vločky, • 26 druhů protizánětlivých látek, • 46 antioxidantů. Synergické (vzájemně se podporující) půso-ý bení těchto látek vytváří nesmírně zdravý koktejl. Listy dokážou tlumit bolest, pomáhají přii onemocnění horních cest dýchacích i při he-ý moroidech. Posilují imunitu, pročišťují celý organismus. Moringa údajně dokáže nahraditt všechny multivitamínové a minerální doplňky y a znormalizovat všechny funkce organismu. u. Používá se při léčbě řady nemocí, v ájurvédě ě se jí léčí celé tři stovky chorob. Chcete posílit paměť, vyrovnat se se stresem em nebo po zatížení obnovit duševní pohodu? Moringa a je připra37


HOROSKOP NA ROK 2019 BERAN

LEV Hvězdy vám v roce 2019 budou přát zejména v oblasti cestování a sebevzdělávání, pusťte se do obojího. Na svých cestách zažijete milostné vzplanutí a potkáte velkou lásku. Zbytečně neriskujte.

BÝK

Majestátní Lvi, vás čeká v tomto osudové milostné vzplanutí. Rok 2019 bude pro vás velmi přínosný i z hlediska atraktivních pracovních nabídek. Výběrovou komisi pak u pohovoru přesvědčíte svou výřečností a nezáludností. PANNA

Rok 2019 vám přináší nové a velmi zajímavé příležitosti. Neváhejte a chopte se jich, nebudou se opakovat. Úspěšní budete i na poli lásky. Pro romantiku a milostná dobrodružství je nejlepší měsíc únor. BLÍŽENCI

Panny se musí smířit s tím, že je v roce 2019 čeká mnoho nového a klidných dnů si příliš neužijí. Na druhou stranu však budete moci konečně naplno uplatnit své vrozené kvality a dokázat všem, že jste člověkem na správném místě. VÁHY

Milí Blíženci, kroťte své přirozené vůdcovské touhy a přistupujte k lidem ve vašem okolí s pokorou a respektem. Pro budování nové kariéry vyčkejte na měsíc únor. Červen je ideální pro řešení vztahů a milostných záležitostí. RAK

ŠTÍR Rakům rok 2019 přinese mnoho dobrého, ale nedostanou nic zadarmo. Čekají vás neplánovaná setkání s lidmi, kteří vám pomůžou v kariérním růstu. Občas ale budete mít potíže rozeznat, co je realita a co vaše představy a domněnky.

38

Pro Váhy je rok 2019 rokem výzev. Nebojte se více zaměřit na svůj kariérní růst. I když budete občas nejistí, ničeho se nebojte. Všechna důležitá rozhodnutí, která uděláte, se nakonec ukáží jako správná. I ta v milostném životě.

Štíři, rok 2019 bude klidný a stabilní. Užívejte si ho, nebuďte příliš zbrklí. Nezapomeňte, že některé věci nejsou tím, čím se na první pohled zdají. V lásce vám hvězdy budou přát, a tak si vaše vášnivá povaha přijde na své.


STŘELEC Pro Střelce bude rok 2019 úspěšný především v partnerských vztazích. Tento rok je obzvlášť vhodný pro svatbu nebo početí dítěte. Velké radosti se dočkáte také od vašich stávajících potomků., kteří si výrazně zlepší studijní výsledky. KOZOROH Kozorozi, před vámi je naprosto výjimečný rok. Čekají na vás zajímavá setkání a řada úspěchů v profesním i soukromém životě. Tento rok budete skutečnou hlavou rodiny, ve které bude vládnout disciplína a řád. VODNÁŘ Rok 2019 je pro Vodnáře rokem nadmíru důležitých rozhodnutí. V zaměstnání se musíte připravit na konflikty s vedoucími pracovníky. Zaměřte se především na své zdraví a vyzkoušejte alespoň na měsíc zdravý životní styl. RYBY Ryby budou v roce 2019 proplouvat životem zcela v novém stylu. Vaše přirozená plachost a mlčenlivost odplyne a konečně v sobě najdete skrytou schopnost rozumně a věcně reagovat na polo

39


Netradiční pohled na alternativní i klasickou medicínu

LÉČBA INFORMACÍ Marie Vilánková

Kniha vám čtivou formou objasní:

•Princip léčby informací bez použití účinných látek. •Pohled na člověka jako na shluk informací v holografickém, kvantovém vesmíru. •Princip informační medicíny, homeopatie, telepatie a léčitelství. •Jak toxiny, mikroorganismy a emoce ovlivňují naše zdraví. •Princip čínského pentagramu jako spirály života a vývoje. www.lecbainformaci.cz

Kniha vychází z dvacetiletých zkušeností autorky s přírodní léčbou.


objevte prokazatelné účinky korejského ženšenu

Zajišťuje vyšší odolnost proti virovým a infekčním onemocněním

100%

fermentovaný obsah

Má vliv na potenci a zlepšení sexuální výkonnosti

110 mg/g saponinů Korejský červený ženšen

Zlepšuje cirkulaci krve Vylepšuje činnost mozku a paměti

Certifikát Korea INSAM

Blahodárně působí proti únavě

LAVIVANT ŽENŠENOVÝ FERMENTOVANÝ EXTRAKT

Výrazně posiluje celkovou imunitu

860 Kč 86

získejte slevu 10 %

při zadání hesla:

~ KOUZELNÝ ŽENŠEN ~

dopřejte si další zázračné produkty LAVIVANT

www.lavivant.cz


HYDROMASÁŽNÍ VANY SE SVĚTELNOU TERAPIÍ

Oproti ostatním vanám, nabízeným pro ryze komerční zájmy a s neznalostí o blahodárných účincích světla, u našeho výrobku vycházíme z hlubšího poznatku o systému, na jehož základě funguje vesmír a v něm i příroda, a tedy i naše lidské tělo. Neoddělitelnou součástí našeho lidského těla je tělo energetické, jehož orgány jsou čakry a „krevní“ dráhy jsou meridiány. Jak jsme již dříve popisovali: I. Pilíř zdraví, který přikládáme ke každému výrobku, přijímá energii z volného vnějšího prostředí, nikoliv spalováním z přijímané potravy měřené kaloriemi. Tato tajemná energie lidskými smysly nevnímatelná se nazývá Nehmotná energie, je to paprsek z Nehmoty, který vkládá do veškeré neživé i živé hmoty informace a dynamiku, a tímto definuje vlastnosti a formu hmoty. Pro oživenou hmotu, v našem případě lidské tělo, využíváme vitální úseky této hmotně neuchopitelné substance, které v překladu našeho mozku vidíme jako barevné spektrum. Vše, co je pod rozsahem tohoto vnímaného spektra (infračervené) nebo nad ním (ultrafialové) nemá s životem nic společného.

Voda má pak tu vlastnost, že tyto nejjemnější hmotné částice nabité prospěšnou energií umí koncentrovat - kumulovat, a tím zprostředkovávat jejich působení na lidský organizmus. Jak je výše uvedeno, přijímáme tedy vitální energii z volného prostředí a tato energie po vykonané práci v našem těle opouští jej k tomu určeným rozvodem (meridiány), vyúsťujícími na hlavě, na dlaních a na chodidlech. Je tak přítomna ve volném prostoru všude kolem nás, obtéká nás, abychom jí měli stále k dispozici. Proto naše léčivé vany jako jediné na trhu, dá se říci na světovém trhu, mají rozmístěny světelné zdroje (dohromady 4 světla) tak, aby jejich účinek byl co nejefektivnější. Sečteme-li tedy 4 světelné zdroje, kumulační sílu stojaté vody a blahodárné účinky přidaných bylinek či jiných přírodních léčivých přípravků, získáme tak účinné a zcela přírodní prostředí pro relaxaci, rehabilitaci a ozdravný proces v našem těle. Barva světla, či jaké bylinky a prostředky se mají pro konkrétní zdravotní nerovnováhu používat a mnoho dalších informací, je uvedeno v naší brožuře, kterou přikládáme jako návod ke každé vaně. Případné dotazy nebo žádost o konkrétní léčebný postup poskytujeme zcela bezplatně přes email: info@arttec.cz. Naše největší právo je svoboda, a s tím souvisí i právo na zdraví. Podívejte se taky na rubriku zdraví a vitalita na našem webu anebo pro hlubší náhled zvolte www.svetjejinak.cz..

Barvy jsou tedy také určitými informacemi, které využívají čakry k tomu, aby organizovaly - harmonizovaly tělesné funkce. Samozřejmě i léčivé bylinky, jakož i ostatní flóra, přijímají tuto Nehmotnou energii a za určitých podmínek (čaje, odvary, obklady, koupele) ji uvolňují z jejich nejjemnějších hmotných částic, a kterou pak můžeme využívat k ozdravnému procesu, třeba jako vývar, který přidáme do koupele. 42

Rosická 358, 664 17 Tetčice, tel.: +420 546 422 114, www.arttec.cz, www.koupelnaprotebe.cz, www.svetjejinak.cz

Inzerce 0122018

Představujeme Vám revoluční světovou novinku, vanu se zařízením pro léčení a rehabilitaci barevným světelným zdrojem s hydromasáží dle znalostí a informací „Svět je jinak“.


CHCETE-LI ODSTRANIT NÁSLEDKY, ODSTRAŇTE PŘÍČINY … Somavedic pomáhá lidem po celém světě Prohlédněte si video na www.somavedic.cz, ve kterém uvidíte zkušenosti uživatelů, ale i odborníků a lékařů. Chronické a různé neurčité zdravotní potíže mohou být způsobené elektrosmogem a vlivem geopatogenních zón. Rakovina bývá zapříčiněna dlouhodobým působením elektrosmogu a geopatogenních zón. Spíte-li v geopatogenní zóně a vlivu elektrosmogu, Vaše tělo nedostává přirozené množství energie potřebné pro regeneraci a uchování zdraví. Somavedic eliminuje a neutralizuje negativní civilizační vlivy Přístroj Somavedic eliminuje a neutralizuje negativní civilizační vlivy elektrosmogu, geopatogenních, psychosomatických zón a spodních vod, zlepšuje metabolismus a spánek. Byl sestrojen po letech výzkumu a zkoušek. Certifikáty mezinárodních zkušebních institutů potvrzují jeho účinnost. Byl testován a ověřen také odborníky z oboru přírodních věd, provozovateli diagnosticko-terapeutických center, pracujících s přístroji Bicom - Regumed GmbH, Sensitiv Imago, Time Waver, Life-system, Inergetics CoRe. Somavedic slouží k celkové dokonalé harmonizaci těla i mysli. Je důležitý pro očistu a harmonizaci domácího, fiemního i jiného prostředí, kde se vyskytují lidé. Uživatelé se shodují, že dochází k harmonizaci vztahů v rodině, ve firmáchi v jakýchkoliv jiných kolektivech. Dosah přístrojů Somavedic je 30 m v poloměru, tvoří kouli okolo přístroje a jeho záření prostupuje zdmi domu, stejně jako negativní působení geopatogenních zón a elektrosmogu. Geopatogenní zóny Geopatogenní zóny se vyskytují téměř všude, vznikají zásahy do zemské vrstvy, jako jsou např. výkopové práce. Projevují se různě podle místa, intenzity a citlivosti

každého z nás. Geopatogenní zóny nelze odstranit, ale lze je odrušit natolik, že živý organismus jejich škodlivý vliv nepocítí. Na imunitní systém člověka mají GPZ výrazný negativní vliv, tím působí škodlivě na zdraví člověka. Mírnější škodlivé účinky geopatogenních zón (GPZ) se projevují jako nepohodlí na fyzické či psychické úrovni. Mezi fyzické projevy patří např. bolesti hlavy, bolesti zad, choroby páteře, trvalé revmatické potíže, ztuhlé svaly a celkové vnitřní napětí. Po psychické stránce to pak bývá často nervozita, nesoustředěnost, podrážděnost, vyčerpání či neschopnost vydržet u práce. Paleta všech možných obtíží je velmi široká. Další časté případy bývají: stálá slabost při ranním vstávání - pocit těžkopádnosti, nepokojné sny nebo nespavost - mladší děti v noci utíkají k rodičům, starší mění místo spaní, nervové choroby, těžkosti trávicího traktu, chronický katar hrdla a žaludku, srdeční choroby. Kromě energetického vyčerpání geopatogenní zóny zapříčiňují i vznik recidivy onkologických onemocnění. Zdravotní obtíže vznikají zdánlivě bezdůvodně a jejich příčiny si často nedokážeme vysvětlit. Somavedic neutralizuje negativní působení geopatogenních zón. Tím člověka chrání a umožňuje spuštění regeneračních procesů. Výrobce: Somavedic Technologies s.r.o. Smetanova 1246/22, 410 02 Lovosice Objednávky a dotazy: +420 725 387 852 somavedic@somavedic.cz www.geopatogennizony.com m www.somavedic.cz


PROTOŽE VÍM,

JAK DŮLEŽITÉ JE PEVNÉ ZDRAVÍ, SNÍDÁM

#PROSTEJINAK Miloslav, evolucionář a náš pravidelný návštěvník

Festival pro všechny, kteří to vidí #ProsteJinak

22. - 24. 3. 2019 VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE www.festivalevolution.cz


Covitar

s.r.o.

Jen přírodní suroviny

Jsme dodavatelé sušeného ovoce, ořechů, přísad a polotovarů z ovoce v potravinářském průmyslu. Sušené plody považujeme především za přírodní lahůdku a existuje mnoho druhů, příchutí a vůní, které jsou pro nás každodenní inspirací. Naší filozofií je nabídnout zákazníkům nejenom klasické sušené plody, ale i jiné druhy a jiné formy zpracovaní, jako jsou například pasty, sirupy, či prášky v RAW, ale také v BIO kvalitě!

Covitar

s.r.o.

Rybná 716/24, 11000 Praha 1 Mob.: 734 393 011 E-mail: info@covitar.cz Web: www.covitar.cz


SOUTĚŽ 1

Soutěž o výrobky značky Kappus v celkové hodnotě 3 000 Kč

Odpovězte správně na tři otázky a vyhrajte kosmetické přípravky Kappus 1) Jakému typu pokožky pomáhá lékařské mýdlo UREA? 2) Jaké problémy Vám pomůže vyřešit mýdlo s mořskou solí NAUTIK? 3) V nabídce jsou čtyři druhy mýdel k mytí celé pokožky i vlasů. Které to jsou? Své odpovědi posílejte na mail: soutez@katalogbudtezdravi.cz do 30. 4. 2019. Do předmětu dejte název Kappus. Nezapomeňte uvést své celé jméno, adresu a kontakt (telefon). Dva vylosovaní, kteří správně odpoví na všechny tři otázky, získají kosmetiku Kappus v celkové hodnotě 3 000 Kč.

SOUTĚŽ 2

Soutěž o výrobky značky Lavivant v celkové hodntě 7 000 Kč

Odpovězte na tři soutěžní otázky a vyhrajte produkty Lavivant 1) Kolik ženšenových produktů má značka Lavivant v nabídce? 2) E-shop Lavivant.cz nabízí dopravu ZDARMA od jaké částky? 3) Nabízí e-shop Lavivant.cz věrnostní program pro registrované zákazníky? Své odpovědi posílejte na mail: soutez@katalogbudtezdravi.cz do 30. 4. 2019. Do předmětu dejte název Lavivant. Nezapomeňte uvést své celé jméno, adresu a kontakt (telefon). Čtyři vylosovaní, kteří správně odpoví na všechny tři otázky, získají výrobky značky Lavivant v celkové hodnotě 7 000 Kč.

SOUTĚŽ 3

Soutěž o vouchery do hubnoucího a estetického centra Pretty Woman & Man v celkové hodnotě 10 000 Kč

Odpovězte správně na tři otázky a vyhrajte voucher na metodu Bailine 1) Kde sídlí studio Pretty Woman&Man? 2) Kolik má metoda Bailine programů? 3) Jak stará je metoda Bailine? Své odpovědi posílejte na mail: soutez@katalogbudtezdravi.cz do 30. 4. 2019. Do předmětu dejte název Pretty. Nezapomeňte uvést své celé jméno, adresu a kontakt (telefon). Dva vylosovaní, kteří správně odpoví na všechny tři otázky, získají vouchery do hubnoucího a estetického centra Pretty Woman & Man v Praze na metodu Bailine, které jsou v celkové hodnotě 10 000 Kč.

SOUTĚŽ 4

Soutěž o voucher na relaxační pobyt v hotelu Terra*** Superior Jánské Lázně v hodnotě 12 000 Kč

Odpovězte správně na tři otázky a vyhrajte voucher Víkendový relaxační pobyt s polopenzí pro 2 osoby na tři noci v Hotelu Terra*** Superior v Jánských Lázních 1) Kde se rozprostírá město Janské Lázně? a) na úpatí Černé hory u Litomyšle • b) na úpatí Luční hory v Krkonoších • c) na úpatí Černé hory v Krkonoších 2) Na kterém náměstí se nachází lázeňský hotel Terra*** Superior? 3) Kolik m2 zaujímá vodní plocha rehabilitačního bazénu v Aquacentru? Své odpovědi posílejte na mail: soutez@katalogbudtezdravi.cz do 31. 3. 2019. Do předmětu dejte název Terra. Nezapomeňte uvést své celé jméno, adresu a kontakt (telefon). Jeden vylosovaný, který správně odpoví na všechny tři otázky, získá voucher pro dvě osoby v hodnotě 12 000 Kč.

46

Účastník soutěže dává svojí registrací souhlas s podmínkami soutěže, které nalezne na webových stránkách www.katalogbudtezdravi.cz v sekci Čtenáři. Výše uvedené údaje jsou nezbytné pro kontaktování výherců za účelem předání cen. Bližší informace o zpracování osobních údajů naleznete na www.katalogbudtezdravi.cz v sekci Čtenáři.


SPRCHOVÉ, MASÁŽNÍ A PARNÍ BOXY ARTTEC Sprchové boxy představují ideální řešení pro rychlou očistu během náročného dne. Ve výbavě našich sprchových boxů Arttec najdete vše důležité pro vaše pohodlí včetně poličky, sedátka či skla se samočisticí úpravou. Jsme český výrobce, a proto dokážeme vyhovět i vašim individuálním představám a vybavíme box dle vašeho přání. Potrpíte si na eleganci v koupelně a preferujete design tón v tónu? Pak vyrobíme vaničku v barvě, kterou si vyberete. Skvělou alternativou ke sprchovým boxům jsou boxy masážní. Nabízejí dokonalou relaxaci masáží v pohodlí vašeho domova. Tyto boxy jsou vybaveny několika hydromasážními tryskami, které uleví vašim zádům po náročném dni. Samozřejmostí je horní i ruční sprcha, sedátko a spousta dalšího vybavení pro vaše pohodlí. Na výběr jsou masážními boxy s nízkou nebo vysokou vaničkou. Další alternativou ke sprchovým boxům jsou parní boxy. Parní lázeň na rozdíl od klasických saun využívá mnohem nižší teplotu s dosažením výrazně vyšší vlhkosti. Teplota v páře dosahuje 40-45 °C při 100% vlhkosti. Parní lázeň lze tedy používat mnohem častěji než suchou saunu, nedochází zde k teplotním nárazům jako při běžném saunování. Parní box můžete kromě parní lázně využívat samozřejmě i jako běžný sprchový box či jako hydromasážní kabinu, bez vyšších nároků na místo a cenu ve srovnání s klasickou saunou. Naše boxy vyrobené dceřinou společností v České republice,

vynikají jednoduchým designem a skvělým technickým zpracováním. Použité součásti a materiály jsou spolehlivé svou funkčností. Samozřejmostí jsou zdvojená horní i spodní pojezdová kolečka pro tichý a bezproblémový chod. Tato kolečka jsou také vycvakávací, což výrazně usnadňuje údržbu. Do leštěného ALU rámu je vsazeno 5mm silné bezpečnostní sklo v čiré provedení nebo v matné úpravě chinchila. V zadním laminátovém panelu je umístěna baterie s ruční sprchou. Kodex firmy, založený na propagování zdravého životního stylu moderního člověka, ke kterému patří nejen životní prostředí a předměty, které ho obklopují, ale také odpovídající strava a hlavně pozitivní psychika, obsahuje i publikování tomu odpovídajících objektivních informací a poradenství v této oblasti. Získané znalosti jsou promítnuty a využity do vývoje a konstrukce dodávaných sanitárních zařízení. Cílem je, aby vyvíjená a následně nabízená kolekce parních, masážních a sprchových boxů aktivně přispívala ke zbavování se stresu jako důsledku psychické i fyzické zátěže, vyplývající ze současného životního stylu společnosti. Zaměřujeme se tedy především na prevenci zdravotních problémů s vědomím, že jejich náprava je až druhotná. Rosická 358, 664 17 Tetčice, tel.: +420 546 422 114 www.arttec.cz www.koupelnaprotebe.cz www.svetjinak.cz


Profile for STUDIO GABRETA

BUĎTE ZDRAVÍ! 2019  

BUĎTE ZDRAVÍ! 2019  

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded