Page 45

Partneři speciálu:

speciál Společenská odpovědnost firem Julie vybíhá z bytu, je půl osmé, dneska byla ráno rychlá. Sedá na své elektrokolo, na zádech batoh s notebookem, a maže do práce. Dneska startuje netradičně v kanceláři, takže dojezdová trasa bude krátká, nevadí, v minulém týdnu toho najezdila dost, její zápočet pro firemní soutěže v ekodopravě bude obstojný. Vbíhá na plac, čapne fairtradeové kafčo z automatu (díky bohu za tu volbu), je vynikající, a maže svižnou chůzí ke stolu v klidové zóně. Zde startuje její den: rychlá kontrola diáře, objednání firemních vánočních přáníček z chráněné dílny, tisk podkladů pro první schůzku na centrální tiskárně,

úprk k ní na konec chodby – je to dost z ruky, ale což, je to fajn proti křečovým žilám a od doby, co tu je, netiskne recepty od Jamieho, tak nějaký ten strom je ušetřen – přesun pěškobusem do přilehlého Café Rozmar na první jednání: svou návštěvou Café podpoří tréninkový prostor pro děti z dětských domovů a domluví se zástupcem firmy dodávky kancelářského materiálu. Povedlo se zajistit pro její firmu na celý rok občerstvení v biokvalitě a papírové materiály z certifikovaných lesů za cenu standardních. Super pocit z úspěšné schůzky rozjasní den, práce asistentky ve WeDoCare dává smysl.

Tak takhle nějak by vypadala práce ve firmě, která ví, co to je být tzv. společensky odpovědnou firmou – být prostorem, kde se koncept CSR (corporate social responsibility) nebere jen jako PR či nástroj pro zamaskování prohřešků, ale kde je integrální součástí firemního života, kde se jím žije. Snad v každé činnosti firmy je totiž možné chovat se společensky odpovědně. Koupit firemní přáníčko v papírnictví, či zvolit to z chráněné dílny? Dát firemní auto, či motivovat poskytnutím elektrokol pro zaměstnance? CSR by mělo být součástí DNA firmy. Situací, kde je možné jednat společensky odpovědně, jsou tisíce.

Studenta 27 Rijen 2012  

Studenta magazín vydání říjen 2012

Studenta 27 Rijen 2012  

Studenta magazín vydání říjen 2012

Advertisement