Page 27

27 Womanstory

www.studenta.cz

Karolína Topolová Po maturitě začala svou profesní dráhu jako programová manažerka Diamond Clubu mezinárodní sítě hotelu Hilton. Studovala oxfordský výukový program operativního managementu, vystudovala andragogiku na Univerzitě J. A. Komenského a ve 22 letech nastoupila do AAA AUTO, kde založila call centrum a stala se jeho šéfkou. V září 2006 získala odpovědnost i za HR, na nové pozici Group HR and Call Centre Director. O rok později se stala viceprezidentkou a podílela

Jakým autem jezdíte? Mercedesem ML. Jezdím s ním sedm let. Jsem s ním spokojená. Sedm let je dost dlouhá doba, nepřemýšlela jste o změně? Tohle slýchám často. Hodně lidí mi říká, ať už ho vyměním. Já jsem s ním ale velmi spokojená. Zpočátku jsem ho měla jako služební a v době krize jsem si ho koupila. Ve společnosti AAA Auto jste začínala budováním call centra, nyní celou společnost vedete. Co vás táhne kupředu? Výdrž a taková ta schopnost vstát v situacích, kdy se nedaří. To je asi můj největší dar. Prostě to nevzdat a za každou cenu se ze všeho dostat zase zpátky nahoru.

Den s Karolínou Topolovou 6.30

Zvoní budík

7.00

Snídaně

7.45

Odjezd do AAA AUTO

8.00

Zahájení dne v kanceláři

8.30–9.00

Call Center Briefing

9.00–10.30

HR Weekly Meeting

10.30–11.00

Payroll Meeting

11.00–12.00

Časopis Studenta - rozhovor

12.00

Oběd

12.30–13.00

PA + PR Meeting

13.00–15.00

Sales Meeting

15.00–16.00 After Sales Meeting 16.00–19.00

Takže nezhroutit se a jít dál. Tak nějak. Člověk si nesmí připouštět, že je to jeho selhání. Naopak musí hledat řešení a situaci vyřešit. Jaké zkušenosti vám nejvíce pomohly v obchodním myšlení? Asi sportovní. Byla jsem hodně aktivní sportovkyně, dělala jsem sportovní gymnastiku. Svět sportu mě otužil, naučil mě zvládat neúspěchy. V profesním životě pak těžké situace vnímám jako adrenalin. A hlavně mám sílu jít dál. Je těžké zůstat při zemi, když se vám daří strmý pracovní postup? Myslím si, že i když jsem postupovala, tak jsem neztrácela blízký přístup k lidem, kteří dříve byli mými kolegy či nadřízenými. Dokážu snad ocenit každého člověka, co chce pro nás dělat to nejlepší. Jaký je váš recept na úspěch? Ten pojem je hodně relativní. Pro každého znamená něco jiného. Mým životním cílem nikdy nebylo dosáhnout tak vysokého postavení. Tak jaký jste měla cíl? Dělat něco, co mám ráda, a v tom mít dobré výsledky.

se na vstupu společnosti na pražskou a budapešťskou burzu cenných papírů. Od srpna 2009 byla pověřena řízením AAA AUTO na Slovensku. Letos v červenci se stala generální ředitelkou společnosti. Kromě práce má ráda sport, četbu, divadlo a cestování.

Core Business vs. Marketing Operational Meeting

19.15

Cvičení

20.30

Business Dinner

„KOUPILI JSME AUTO OD VÁCLAVA HAVLA. MÁME HO DOTEĎ.“ Nemáte ráda přehnaně ambiciózní cíle? Moc ne, protože lidé se poté dostávají do spirály. Dají si vysoký cíl, ale pak jdou přes mrtvoly a nevidí rozdíl ve svém přístupu k okolí, který už není tak lidský. Dokážete ve svém nabitém pracovním plánu rozlišit profesní a osobní život? Asi ne a ani nechci. Už dříve jsem si uvědomila, že by člověk neměl odlišovat práci a soukromí. Navíc když svou prací žijete, nejde to ani rozdělovat. Mísíte tak své životy, to je součást úspěchu. Nejde přijít domů a nepřemýšlet o tom. Jste žena v top managementu. Vnímáte to jako výhodu? Nemyslím si. Mojí výhodou je spíš to, že jsem neústupná, ale umím ukázat i lidskou tvář. Lidi tak vidí, že mám sice vysoké cíle, ale na druhou

stranu, že to nejde jen zvyšováním hlasu, nějakým trestáním či něčím podobným. Umíte zakřičet? To věřte, že umím. Jak berou muži, že jim šéfuje žena? Díky tomu, že naše firma je nastavená v rodinném prostředí, tak je to v pohodě. Všichni si tykáme a díky tomu k sobě máme blíž. Není to však o to náročnější s dodržováním disciplíny? To asi do jisté míry ano, ale atmosféra je přátelská a já necítím nějaký despekt ze strany mužů. Ráda poslouchám názory lidí. No a když si někdo dovolí moc, tak to pocítí. (smích) Trošku odbočím, ale prozraďte nám, která auta se nejvíce prodávají? Jsme v Česku, takže celkem logicky jsou to škodovky. A co nějaké rarity, setkáváte se i s nimi mezi prodanými auty? Největší raritou bylo auto prezidenta Václava Havla. Lancii Kappa, kterou například jel se ženou Dagmar na první cestu do Lán po svatbě v roce 1997, používal docela dlouho a pak nám ji prodal. My ji však nechtěli poslat dál, takže ji máme dodnes. Vzpomenete si, co jste v poslední době udělala a uvědomila si, že to bylo poprvé v životě? Asi to, že jsem nedávno zapomněla telefon doma. Stalo se mi to poprvé po patnácti letech a úplně mě to vykolejilo. Jsem zvyklá být stále na příjmu, třeba i během dovolené. Co byste dělala, kdybyste nebyla generální ředitelkou AAA Auto? Dělala bych trenérku nějakého sportovního týmu nebo bych učila.

Richard Valoušek Foto: AAA Auto

Studenta 27 Rijen 2012  
Studenta 27 Rijen 2012  

Studenta magazín vydání říjen 2012

Advertisement