Page 26

26 Womanstory

říjen 2012

KAROLÍNA TOPOLOVÁ: MÁM 7 LET STARÉ AUTO A JSEM S NÍM NAPROSTO SPOKOJENÁ Je nejvýše postavenou Češkou v automobilovém průmyslu. Ve společnosti AAA Auto se vypracovala z call centra do vedení celé firmy. A jak sama přiznává v rozhovoru pro Studentu: „Naučila jsem se nerozlišovat profesní a soukromý život. Je to cesta, která vede k úspěchu.“ Generální ředitelka Karolína Topolová vyprávěla nejen o roli ženy mezi vrcholnými manažery, ale také o studiu v zahraničí nebo lásce k autům. Začněme u vašich začátků. Vy jste si jako studentka vyzkoušela školu v Česku i v zahraničí. Je velký rozdíl v přístupu učitelů a vůbec formě studia? V zahraničí je to více o samostatné práci. Člověk potřebuje hodně přípravy na semináře a přednášky, protože zahraniční přístup je velmi aktivní a prostě musíte být připraven.

se mu alespoň snažíme přiblížit, což je důležité. „ZAHRANIČNÍ STUDIUM JE VÍCE O SAMOSTATNOSTI. BEZ DOMÁCÍ PŘÍPRAVY NEMÁTE ŠANCI.“

Takže je student díky tomu více samostatný? Dá se to tak říct, učí se tam určitě individualitě, odpovědnosti sám za sebe. Studium bylo hodně postavené na domácí přípravě. Bez ní byste neměli šanci.

Jste jediná žena v Evropě, která je v čele společnosti obchodující s auty. Kde jste získala tak blízký vztah k motorům? Vyrůstala jsem se dvěma staršími bratry a ti měli auta velmi rádi. Už v sedmnácti letech jsem se učila řídit. Zajímala jsem se o auta. Byl to takový můj neoficiální koníček. Mám k němu specifický vztah, ale nejsem hluboký znalec.

Přibližujeme se tomuto modelu i v Česku? Já myslím, že už ano. Situace ve školství se zlepšila, Západ určitým způsobem doháníme nebo

Jak se na vaši vášeň tváří manžel? On je velký fanda do aut. Hodně věcí jsem pochytila i od něho.

Dá se tedy říct, že jste obklopená milovníky aut? V podstatě ano. Většinu informací jsem vstřebala díky svému okolí. Auta nejsou první produkt, se kterým v kariéře obchodujete. Je to v něčem specifický druh obchodu? Princip prodeje je většinou stejný. Dělala jsem v hotelnictví a principy se v servisu i péči o klienta hodně podobají. Obchodníci s nimi však musí být velcí znalci, protože v autech se dnes v podstatě, alespoň z laického pohledu, vyzná každý. O to je ten obor zajímavější. Auta jsou každodenní součástí života každého z nás. Díky tomu autům každý svým způsobem rozumí.

Studenta 27 Rijen 2012  
Studenta 27 Rijen 2012  

Studenta magazín vydání říjen 2012

Advertisement