Page 1


ZDJĘCIE TYGODNIA

Przy okazji ostatniego Zmierzchowego Comic – Con powróciły do mnie myśli jak to będzie, kiedy zakończy się cała Saga… Kiedy będzie po premierze ostatniej części, kiedy emocje po niej już opadną… Jedna moja część nie może się już doczekać 16. 11, ale druga, nie wiem czy nie silniejsza chciałaby to odwlekać w nieskończoność Ciężko mi uwierzyć w to, że to już koniec. Przez kilka ostatnich lat Saga była nieodłącznym elementem mojego życia. Nigdy wcześniej aż tak bardzo nie zaangażowałam się w taki

projekt. Pewnie macie podobne odczucia. Dla mnie Saga nadal będzie ważna, będzie jej tylko pewnie w moim życiu mniej nad czym bardzo ubolewam. Teraz jednak nie pozostaje nam nic jak cieszyć się z nadchodzących emocji przed premierą Przed świtem cz.2 i odliczać do niej dni – chcemy czy nie premiera odbędzie się punktualnie 16 listopada. Wasza Twihards

STREFA ZMIERZCHU


4-6

SPIS TREŚCI

7-9

10

4-6

COMIC CON

7-9

PLAKATY BREAKING DAWN 2

10

MACKENZIE FOY

11-12

13

STREFA

14

POSTACI BREAKING DAWN 2

15-16 11-12

KRISTEN STEWART

17

STREFOFANI

KONURS


Jedno z najważniejszych wydarzeń roku 2012 ! OSTATNI COMIC-CON Dla fanów SAGI ZMIERZCH


zeszłym tygodniu z ust wszystkich prawdziwych fanów Zmierzchu nie W schodziły dwa słowa – Comic-Con. Chodzi oczywiście o odbywający się w dniach 12-15 lipca San Diego Comic-Con International, czyli jedną z największych imprez kulturalnych, organizowanych w Stanach. Co roku, od czterdziestu pięciu lat, w San Diego w Kalifornii spotykają się tysiące miłośników filmu, literatury, mangi i anime, gier komputerowych itd., aby dzielić swoją pasję i poznać najświeższe nowinki z interesującej ich dziedziny. Od kilku lat stałą atrakcją na wspomnianej imprezie jest panel poświęcony Sadze Zmierzchu, na którym pojawia się obsada ekranizacji Sagi. I w tym roku nie mogło ich zabraknąć, zwłaszcza, że, ku rozpaczy fanów, filmowa przygoda ze Zmierzchem powoli dobiega końca. Po raz pierwszy (i niestety ostatni) na Comic-Conie pojawiła się pełna reprezentacja Cullenów, czyli: Robert Pattinson, Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Ashley Greene, Kellan Lutz, Nikki Reed, a także Jackson Rathbone, który niestety nie wziął udziału w poprzednich edycjach imprezy. Oczywiście nie zabrakło również Kristen Stewart, Taylora Lautnera, Mackenzie Foy, filmowej córeczki Belli i Edwarda, a także kobiety, dzięki której narodził się światowy fenomen Zmierzchu - Stephenie Meyer. Poza stałą ekipą, fani mogli zobaczyć także aktorów, wcielających się w role nowych wampirów, które będziemy mogli podziwiać w ostatniej części filmu–Breaking Dawn Part 2. Byli to, między innymi, Tracey Heggins (Senna), Marlane Barnes (Maggie), Valorie Curry (Sharlotte), Noel Fisher (Vladimir) i wielu innych. Zostały również zaprezentowane karty, przedstawiające poszczególne wampiry. Dzień poświęcony Zmierzchowi wypadał co prawda w czwartek 12 lipca, ale już dzień wcześniej część obsady zrobiła fanom niespodziankę i wyszła do nich rozdawać autografy. Szczęśliwcy mogli więc wrócić do domu z autografami Ashley, Mackenzie, Petera, Nikki, Jacksona, a także Stephenie Meyer. Prawdziwa kulminacja atrakcji miała jednak miejsce w czwartek, kiedy na Comic- Conie pojawili się również Rob, Kris i Tay. MTV przeprowadziło z gwiazdami liczne wywiady, które na szczęście mogliśmy obejrzeć również w Polsce. Następnie odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Robert, Kristen, Taylor, Mackenzie i Stephenie. Poruszono na niej wiele wątków, między innymi ewentualnego remake’u =>


ekranizacji Sagi, chociaż zarówno aktorzy jak i sama Stephenie odnoszą się do tego pomysłu dość sceptycznie. Meyer powiedziała, że taki projekt mógłby powstać najwcześniej za 20 lat, a Rob i Kristen stwierdzili, że już współczują aktorom, którzy mieliby wcielić się w ich role. Najważniejszy dla fanów był jednak panel poświęcony Breaking Dawn Part 2, na którym pojawili się wszyscy obecni na imprezie członkowie obsady. Odpowiadali na pytania fanów, opowiadali o ostatnim filmie, usuniętych scenach, Belli w roli wampira. Obecni na sali zmierzchofani mogli obejrzeć pierwsze siedem minut filmu – przebudzenie Belli, pierwsze polowanie, spotkanie z Jacobem po przemianie, a także Cullenów uczących Bellę, jak zachowywać się wśród ludzi. Cierpliwość twihardów, czekających godzinami aby dostać się do środka, z pewnością się opłaciła. Poza tym mogli zaopatrzyć się w mnóstwo materiałów promocyjnych i gadżetów, których zapewne nie ujrzymy w Polsce. Podsumowując, Comic-Con zapewnił fanom Sagi mnóstwo niezapomnianych wrażeń, chociaż łezka w oku się kręci, że to już ostatni raz… .

NAJLEPSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI 1. Do Roba i Taylora- Jest to film, w którym Edward i Jacob w końcu stają się przyjaciółmi, lub starają kochać siebie jak rodzina? Taylor Lautner: My zawsze mieliśmy takie relacje, prawda? Robert Pattinson: Jasne, oddałem mu swoją córkę. Poświęciłem moją córkę dla niego. Lautner: To jest miłość. Pattinson: To jest prawdziwa miłość. Zasadniczo, to jest historia o miłości między Edwardem i Jacobem. Lautner: Tak, relacja między naszą trojką jest trochę inna. Zawsze istniał skomplikowany trójkąt, a teraz jest to kwadrat. Nie, to się stało o wiele mniej skomplikowane. Stewart: Teraz to koło. Rodzina 2. Jakie były Wasze pierwsze wrażenia kiedy spotkaliście się pare lat temu? Co wtedy pomyśleliście? Stewart: Podobały mi się jego[Roba] spodnie. Poważnie. To takie dziwne. Taylor był dzieckiem, kiedy go poznałam, a po „Księżycu w nowiu”, dosłownie już nim nie był. Spotkanie z Nim było bardzo dziwne. Powiedziałam: „Naprawdę?” Walczyłam o to, właściwie. Właściwie o obu. Trudno mi o tym opowiadać w wywiadach, bo nie potrafię określić tego. Czasami spotykasz ludzi i wiesz: „Musimy coś zrobić razem. Zrobimy coś dobrego. Musimy wykorzystać całkowicie tę energię, która płynie miedzy nami. Zróbmy to! ” I czułam to z nimi obydwoma. 3. Jak byście się czuli gdyby jeszcze raz kręcono Sagę? Pattinson: Myślę, że byłoby to niesamowite! Bardzo chciałbym to zobaczyć! Lautner: To byłoby ciekawe, na pewno. Pattinson: Żal mi osoby, która zagrałaby moja rolę. Chciałbym go zniszczyć. Zrobiłbym kampanię przeciwko niemu.


4. Rob, jakie są podobieństwa pomiędzy tobą a twoim bohaterem? Pattinson: Ekscytują mnie takie pytania. Nie wiem. Więcej nie potrafię powiedzieć. Pamiętam nasze spotkanie [z Stephenie] po raz pierwszy i spieraliśmy się o wszystko [z nią]. Meyer: Siedział tam i kłócili się ze mną o to, co Edward myśli i czuje. To było zdumiewające! To było niesamowite! 5. Jaka była jedna rzecz, która poznaliście o sobie podczas kręcenia filmu? Pracowaliście ze sobą długo więc co odkryliście w sobie i w innych? Meyer: Ciężko znaleźć coś nowego, po tak długim czasie. Jedną rzeczą, która była dla mnie nowa to jak zobaczyłam Kristen po raz pierwszy, jako nowa Bella. To było niesamowite! To była naprawdę fajna rzecz, jaką odkryłam w niej. Wszyscy inni byli tacy sami. Lautner: To prawda. Wszyscy byliśmy nudni. Kristen zrobiła wspaniałą pracę przez całą serię, zagrała doskonale niezdarną i niezgrabną [dziewczynę]. Teraz ona, po prostu przekształciła się olśniewającego, seksownego wampira. To zupełnie inna osoba. To było niesamowite dla mnie i myślę, że fani będą tak jak ja po prostu zdumieni. Meyer: Szczerze mówiąc marzyłam o tym, aby zobaczyć tak potężną Bellę. To było niesamowite! Stewart: czułam: „Wow, jestem sportowym samochodem. Rozwalmy go! ” Zwłaszcza w książce, moją ulubioną częścią jest “Rozwalmy ją! Zobaczmy, na co ją stać! ”

PANEL – PYTANIA OD FANÓW

1.Za jaką złą postać przebralibyście się aby uczestniczyć w Comic Con jako fan? Kristen: Za Złą Królową z Królewny Śnieżki. Rob: ja chcę ubierać się jak jeden z was. A może za Zod!

4. Jeśli twoja postać z Przed Świtem mogłaby dać jakąś radę twojemu bohaterowi w Zmierzchu, co by to było? Robert: Trzymaj go w spodniach!

2.Pytanie do Stephenie – czy “Midnight Sun” będzie kontynuowane jako książka lub film? Stephanie: Myślę, że Robert Pattinson powinien ją napisać. W temacie wampirów jestem wypalona w tej chwili ale nie wykluczam tego.

5. Jakie są Wasze ulubione sceny? Kristen: sceny związane z polowaniem oraz wszystko to co związane z Bellą wampirem w lesie. Taylor: uwielbiam scenę, w której przyznaje się do wpojenia Kristen: zawsze wyobrażałam sobie że go przerzucę przez łąkę ale zrobiliśmy to na małej przestrzeni. Mackenzie: uwielbiałam przejażdżkę na Jacobie – wilku. Straciłam wtedy ząb. Teraz juz mam stałe zęby!

3. Czy są jakieś sceny, których nie ma a chcielibyście żeby były w filmie? Nikki: nakręciliśmy scenę z psią miską Taylor: rzuciłem jej w twarz psią miską! Jestem pewny ze będzie ona w usuniętych scenach.

6. Jaki jest wasz ulubiony koncert Nikki: szczerze mówiąc to ja uwielbiam oglądać mojego męża jak gra Kellan: N’Sync. Robert: ja chciałbym pojechać na Woodstock!


PLAKATY BREAK


KING DAWN 2


MACKENZIE FOY

Mackenzie Foy urodziła się 1 listopada 2000 roku. Jest amerykańską modelką i młodą, początkującą aktorką.

Swoją przygodę z modelingiem zaczęła w 2004 roku. Pracowała, pozowała dla Garnet Hill, Polo Ralph Lauren, Guess Kids, Rubbermaid, Jones Apparel Group, The Walt Disney Company, Mattel, Target Corporation, Talbots, Guess i Gap. Brała udział w reklamach dla Burger King, Kohl's, BlackBerry, Comcast, i Pantene. Gra również w serialach telewizyjnych Strong Medicine, Charmed, 'Til Death, Hawaii Five-0, FlashForward. Jednak największa popularność przyniosła jej rola Reneesme – córka Belli i Edwarda w kultowej już Sadze Zmierzch. Dołączyła do obsady w ostatnim filmie serii – Przed świtem cz.2, który czeka na swoją premierę. Filmografia: 2011/2012: Saga "Zmierzch": Przed świtem jako Renesmee Carlie Cullen 2010: FlashForward jako Katie Erskine 2010: Hawaii Five-0 jako Lily Wilson 2009: 'Til Death jako Mała dziewczynka 2006: Good Day LA jako Modelka 2006: Charmed jako Classmate 2004: Strong Medicine jako Mała dziewczynka Renesmee Carlie „Nessie” Cullen (ur. 10 września 2006 r.) fikcyjna postać serii książek autorstwa Stephenie Meyer. Pół wampir i pół człowiek (dhampir), córka Edwarda Cullena i Belli Swan.


KRISTEN STEWART Poziomkowy dżem to dla mnie wszystko! Podobają mi się faceci, którzy umieją mnie rozśmieszyć i na których można polegać.

Zawsze marzyłam, żeby być częścią grupy, która robi coś ważnego. Myślę, że moje marzenie całkowicie się spełniło.

Mam zwyczajne życie, bez skandali i plotek. W domu jestem nudna. Dlatego paparazzi nie mają o czym pisać.

W najnowszym numerze rosyjskiego czasopisma LQ pojawił się wywiad z Kristen Stewart. Jest to jednak wywiad dość nietypowy, gdyż... nie ma pytań. Prezentowane są tylko krótkie wypowiedzi aktorki na różne tematy. Specjalnie dla Was prezentujemy ich tłumaczenie: Od samego początku traktowałam swój przyszły zawód bardzo poważnie. Nie występowałam w reklamach lalek albo durnych serialach dla Nickelodeon. Zwykle dzieci muszą brać udział w ogromnej liczbie przesłuchań do gównianych ról.

Znalazłam ostatnio w szafie swój stary plecak, który zawsze nosiłam do szkoły. Cały jest upstrzony anarchistycznymi znaczkami, naszywkami metalowych zespołów i popisany różnymi cytatami. Pomyślałam: ‘Kurczę, widać wtedy naprawdę podobał ci się taki wygląd!’


Scenariusz „Królewny Śnieżki i Łowcy” wprawił mnie w osłupienie. To dopiero bohaterka! Więź Śnieżki z przyrodą, która w filmie animowanym przejawiała się w miłości zwierząt do królewny, tutaj okazała się o wiele głębsza i bardziej interesująca. Było co grać. To, czego się rzeczywiście boję, to jazda konna. I po zdjęciach nic się nie zmieniło: przerażało mnie to wcześniej, przeraża i teraz. Musiałam cały czas pokonywać własny strach. Boję się też fechtunku. Nie podoba mi się bycie na widoku, tak jak niektórym aktorom. Chodzą w publiczne miejsca, do barów, restauracji, na różne imprezy, bo chcą zostać zauważeni i sfotografowani. Mi nie jest to wszystko potrzebne. Najgorsze dla mnie jest to, kiedy kończysz dany projekt, spędziwszy na planie tylko kilka tygodni. Chciałbyś mieć więcej czasu, żeby chociaż zdać sobie sprawę, co w ogóle robisz. Dlatego kilka lat pracy nad ‘Zmierzchem’ tak naprawdę było dobre. Ważnym krokiem dla mnie była decyzja o zatrudnieniu ochroniarza. Teraz cały czas stoi obok mnie wielki facet. Nazywa się J.B. I na pewno zabije mnie za to, co teraz powiem, ale ma swój fan-site. Został zidentyfikowany i teraz jest znany w sieci jako „Ten Seksowny Wielki Facet.”

Kiedy rodzisz się z wewnętrznym ogniem, to wcale nie oznacza, że przyniesie ci to tylko radość. Fajnie, kiedy otrzymujesz nie tylko rozpoznawalność w stopniu przekraczającym wszelkie granice, ale także i pieniądze. Kiedyś powiedziałam w wywiadzie, że uwielbiam surfing. I teraz wszyscy myślą, że jestem świetną surferką. Myślę, że po ‘Zmierzchu’ wszyscy jesteśmy gotowi pójść dalej, zarówno w karierze, jak i w życiu. Lubię gotować, oglądać filmy z przyjaciółmi, czytać. Nic szczególnego, zwykłe sposoby spędzania wolnego czasu. Ciągle słyszę, że ktoś gdzieś z jakiegoś powodu mnie nienawidzi. Pluję na to Tłumaczenie: ~Thaurantiel dla Strefy Zmierzchu


STREFA Kochani Strefofani! Jak pewnie zauważyliście trzeci numer naszej gazetki jest inny niż poprzedni. Ciągle staramy się go ulepszać, żeby był taki jak oczekujecie. Jak wiecie trwa Tydzień Zaćmienia, który zakończy się w niedzielę 22 lipca. Następnie po tygodniowej przerwie będziecie mogli cieszyć się Tygodniem Przed świtem cz. 1. Dostaniecie jak zwykle mnóstwo zdjęć, filmików i pokaźną porcję ciekawostek. Konkurs „Wystylizuj się…” zostaje przedłużony z powodu małej ilości otrzymanych zgłoszeń. Strefofani co z Wami? Do dzieła! Przysyłajcie swoje fotki! :) Przypominam o możliwości wysyłania do nas pytań, opinii oraz Waszej Zmierzchowej twórczości na nasz e-mail (strefa_zmierzchu@wp.pl), będą się one ukazywały w kolejnych numerach naszej gazetki.

www.facebook.com/Strefa.Zmierzchu


POSTACI BREAKING DAWN 2 Tanya Urodzona: 1000 (Słowacja) Zmieniona: 1000 Stworzona przez: Sasha Cechy szczególne: - Opanowanie Klan: Denali

Irina Urodzona: 1000 (Słowacja) Zmieniona: 1000 Zmarła: 31 grudnia 2006 (przez Caius) Stworzona przez: Sasha Cechy szczególne: - Opanowanie Klan: Denali

Carmen Urodzona: 1700 (Hiszpania) Zmieniona: 1000 Cechy szczególne: - Opanowanie Klan: Denali


STREFOFANI Miejsce I zajęła: Justyna Wasielewska Stephenie Meyer napisała serie powieści, Która zawiera wiele ciekawych treści. Pierwszym wydaniem był Zmierzch, Który ma dużo zaskakujących cech. Pewna dziewczyna chcąc nie wadzić mamie, Wyjeżdża by towarzyszyć tacie. Nie wiedziała że z tym wyjazdem zmieni się jej życie, Które do tej pory prowadziła skrycie. Gdy w szkole przystojnego chłopaka ujrzała, Od razu co nieco o nim wiedziała. Z biegiem czasu uświadomiła sobie, Kim on jest we własnej osobie. Mówiąc mu że wie kim jest, Ich relacje zmieniły się w miłosny test. Wszystko zapowiadało się dobrze, Ale czy Edward na czas do niej dotrze. Lecz nasuwa się pytanie czy będzie na tyle silny, Bo jego opór do krwi jest niestabilny. Bella darzyła go wielkim zaufaniem, I mogła na niego liczyć za każdym razem. Z dnia na dzień otwierała się na życie, Prowadząc je z Edwardem szczęśliwie. Chcę żyć z nim wiecznie, Lecz Edward nie podjął decyzji ostatecznie. Na wszystkie pytania los jej odpowie, Będzie zagrożone jej zdrowie, a nawet życie. Ale to już nie dziś, Bo kończy się moja twórcza myśl.

Miejsce II zajął: Adam Górka Zmierzch to powieść nie z tej Ziemi, Każdy znajdzie coś dla siebie. Głodni miłości pełnej blasków i cieni Będą czuli się jak w niebie. Przyjaźń między ludźmi i wampirami To tutaj chleb powszedni. Ci co walk i bitew są amatorami Także będą zachwyceni. Więzi między członkami rodziny Trwalsze niż najtrwardsza stal. Niepewność przez długie godziny. Aż w końcu dobrem zwyciężenie zła. Jacob, Bella, Edward.. Miliony ludzi ich kochają. A Lautnera, Pattisona i Stewart Fani do Polski zapraszają.


Miejsce III zajęła: Ola Mata

WIERSZ NASZEJ ADMINISTRATORKI ~THAURANTIEL

Wyjechałam z domu matki zabrałam ze sobą gatki, szmatki. Poznałam miłość - Ciebie Edwardzie nasz związek rozwija się hardzie.

Kilka lat temu w południowym stanie Pomysł zaświtał w pani Meyer głowie Kiedy to wyśniła scenę na polanie: wampira i dziewczynę, trwających w rozmowie.

Zostawiłeś mnie na miesięcy kilka W tym czasie pokochałam pewnego wilka. Wierzyłam jednak, że wrócisz do mnie bo nadal kochałeś mnie przeogromnie.

On - blady i piękny: oczy barwy miodu Skóra co w słońcu skrzy się niczym diament Choć pragnie Jej krwi, nie nasyci głodu Zakazana miłość w sercach wszczęła zamęt.

Propozycja ślubu mnie zadziwiła lecz przyjaciela mego zraniła. Bitwa, którą stoczyliśmy razem skończyła się dla nas niemałym urazem.

Właśnie tak powstała historia miłości Edwarda i Belli - łowcy i zwierzyny Przezwyciężyć zdoła wszelkie przeciwności Uczucie wampira i ludzkiej dziewczyny.

Ślub, który był dla wszystkich wielkim przeżyciem zakręcił do góry nogami naszym życiem Następnie podróż poślubna ze słodkim zakończeniem Narodziny piękne z Belli w wampira przemienieniem.

Lecz do happy endu droga jest daleka Los wciąż stawiał wszelkie przed nimi przeszkody zanim Bella wreszcie z kruchego człowieka Stała się wampirem, niezwykłej urody. Zanim tak się stało, walk stoczyła wiele Z własnym strachem, bólem, pustką, samotnością, Swoim sercem, które - bijąc w ludzkim ciele - także wilkołaka darzyło miłością. Lecz nie Jacob Black był jej przeznaczeniem Chociaż z nim by mogła pozostać człowiekiem Edward jest jej życiem, jej marzeń spełnieniem I będzie ją kochał mocniej z każdym wiekiem. Razem spędzą wieczność, jako mąż i żona -para nieśmiertelnych, piękna jak bogowie Wyjątkową córką przez los obdarzona Niech ich dalsze losy każdy sam dopowie.


KONKURS Wystylizuj się na swoją

Wszystkie prace zostaną

ulubioną postać ze

opublikowane w następnym

Zmierzchu i przyślij nam numerze naszej gazetki :)! zdjęcie! Termin nadsyłania prac: 25.07 Kim będziesz?

Zdjęcia wysyłajcie na

Alice? Bellą? Edwardem?

strefa_zmierzchu@wp.pl

Jasperem? Przez chwilę możesz być kim

UWAGA!

chcesz!

Każdy może wysłać

Trzy najlepsze zdjęcia zostaną

max. 2 zdjęcia!

nagrodzone świetnymi

Na zdjęciu musi być kartka, na

nagrodami!

której będzie napisane

Do dzieła Strefofani!

STREFA ZMIERZCHU,

Liczymy na waszą kreatywność! żebyśmy mięli pewność, że zdjęć nie ściągnęliście z internetu - nie wszystkie Wasze twarze znamy :)


STREFA ZMIERZCHU www.facebook.com/Strefa.Zmierzchu

Strefa Zmierzchu  

Strefa Zmierzchu wydanie 3

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you