Page 1


BREAKING DAWN PART 2 JUŻ BLISKO ! ZDJĘCIE TYGODNIA

STREFA ZMIERZCHU


SPIS TREŚCI 15

8-9

4-5

ELIZABETH REASER

6-7

BUTTER

8-9

WYWIAD Z KRISTEN & ROBERT

10-11

PLAKATY BREAKING DAWN 2

12 13-14

15

6-7

4-5

ODLICZANIE DO BREAKING DAWN 2 MAGGIE GRACE

STREFA

16

POSTACI BREAKING DAWN 2

17

PROMOCJA BREAKING DAWN 2

18

KONKURS


ELIZABETH REASER

Elizabeth Reaser Elizabeth urodziła się 15 czerwca 1975 roku w Bloomfield, w stanie Michigan. Od dzieciństwa marzyła, aby zostać aktorką. Wraz z dwoma siostrami dorastała w wiejskim miasteczku Milford. Jej matka, gospodyni i ojciec, prawnik, nauczyciel i restaurator, rozwiedli się. Aktorka rozpoczęła naukę na Uniwersytecie w Rochester Hills w Michigan, jednak po roku zapragnęła opuścić tę uczelnię, aby poszerzyć swoje horyzonty gdzie indziej. W ten sposób trafiła do Nowego Jorku, gdzie z powodzeniem ubiegała się o przyjęcie do Juilliard School of Drama. Początkowo nie było jej łatwo znaleźć jakiejkolwiek dobrej roli, jednak po jakimś czasie otrzymała rolę w serialu dramatycznym 'Guiding Light'. Od tego czasu spełnia się zarówno jako aktorka filmowa, telewizyjna, jak i sceniczna. Została nominowana do nagrody Emmy w 2007 roku za rolę w serialu Chirurdzy. Ciekawostki: W collegu na Oakland University w Rochester Hills (Michigan) studiowała przez rok, po czym dostała się do Juilliard School of Drama, którą ukończyła w 1999 roku z tytułem licencjata. Przygotowując się do roli w dramacie telewizyjnym "Saved", spędziła wiele czasu na izbie przyjęć, obserwując zachowania personelu medycznego.


Filmografia: 2012 Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 jako Esme Cullen Liberal Arts jako Ana 2011 Sztuka dorastania jako Charlotte Howe Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1 jako Esme Cullen Kobieta na skraju dojrzałości jako Beth Slade 2010 Saga "Zmierzch": Zaćmienie jako Esme Cullen 2009 Pod prąd jako Liz Clarke Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu jako Esme Cullen 2008 Zmierzch jako Esme Cullen 2007 Fioletowe fiołki jako Bernadette

2006 Niezapomniany weekend jako Julep Puccini dla początkujących jako Allegra 2005 Zostań jako Athena Miejsce zwane domem jako Młoda Inge Rodzinny dom wariatów jako Susannah Stone Trousdale 2004 Mind the gap jako Malissa 2002 Śmiertelna pułapka jako Alison Holmes 2001 Fanatyk jako Miriam Trzynaście rozmów o tym samym 1999 Scrubs


Nasza filmowa Alice – piękna i utalentowana Ashley Greene – z pewnością nie może narzekać na brak propozycji filmowych. W tym roku do kin wejdzie aż 6 filmów z jej udziałem. Jednym z nich jest „Butter”, w którym Ashley wciela się w rolę córki państwa Pickler (granych przez Jennifer Garner i Ty’a Burrela), desperacko próbujących wygrać coroczny konkurs... rzeźbienia w maśle. 27 września w Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa związana z filmem. Oczywiście nie zabrakło na niej panny Greene. Na tą okazję założyła delikatną, beżową sukienkę i brązowe zamszowe szpilki. Tego samego dnia odbyła się również nowojorska premiera „Butter”. I tym razem Ashley postawiła na delikatne kolory i rozpuszczone włosy, podkreśliła jednak oczy mocniejszym makijażem. Wyglądała jak zawsze przepięknie :) Póki co nie jest znana data polskiej premiery filmu, nie wiemy też, czy w ogóle pojawi się on w polskich kinach. Możecie być pewni, że jeśli tylko się czegoś dowiemy, będziemy informować Was na bieżąco ;)


ROBERT PATTINSON Jaką radę dałbyś swojemu młodszemu „ja” w pierwszy dzień zdjęć do „Zmierzchu”? Rada dotyczyłaby dosłownie pierwszej sceny pierwszego dnia. Musiałem podbiec i podnieść Kristen i prawie naderwałem sobie mięśnie pośladka, bo zrobiłem zły wykrok. Więc rada brzmiałaby: „Nie przykucaj tak nisko”. Jak zmieniły cię doświadczenia związane z Sagą Zmierzchu? Prawdopodobnie jestem mniej pewny siebie. Moje ego się zmniejszyło [śmiech]. Po pierwszym filmie myślałem, że jestem całkiem fajny. Skończyłem film i po raz pierwszy miałem jakieś pieniądze. Wyszedł trailer „Zmierzchu” i zdobył ponad 8 milionów wyświetleń, więc doświadczyłem wszystkich najlepszych rzeczy związanych z graniem w wielkim filmie. Spotykałem się z ludźmi, którzy mówili: „To będzie kolejna wielka rzecz, co?”. Wszystkich nagle zaczynasz obchodzić, ale nikt nie wie, kim jesteś poza tym wszystkim. Więc spędziłem osiem miesięcy na balangach z ludźmi, którzy myśleli, że jestem świetny. Było naprawdę zabawnie. Na początku było kompletnie inaczej. Teraz stając się kimś znanym, stajesz się szalenie konserwatywny, przerażony wszystkim. Teraz po prostu siedzę w domu. Czy zatrzymałeś jakieś pamiątki z poszczególnych filmów? Z pierwszego zatrzymałem prawie całą garderobę, bo nie miałem wtedy zbyt wielu ubrań. Brałem udział w wywiadzie, z MTV zdaje się, w którym miała pojawić się też superfanka. Miałem wejść i zrobić jej niespodziankę, a po 10 sekundach wypala: „Nosisz ten sam strój, co Edward?”. Kompletnie zapomniałem, że to były te same ciuchy! Kristen opisuje cię jako „chorobliwie ambitnego”. Czy to prawda? Myślę, że chciałbym taki być... Różnica między mną a Kristen polega na tym, że ona po całym dniu pracy potrafi stwierdzić: „Dałam z siebie wszystko.” i być usatysfakcjonowana. Podczas gdy ja chyba nigdy nie miałem takiego dnia. Zawsze wracam do domu poirytowany i chcę to naprawić następnego dnia. Nie wiem, kto w tym wypadku ma większe ego. Czy jej jest większe, bo sądzi, że to co zrobiła było dobre, czy moje, bo sądzę, że jestem tak świetny, że moja praca nigdy nie będzie wystarczająco dobra. Jak Saga Zmierzchu wpłynęła na twoją karierę? Zrobiła bardzo dużo. Ale jednocześnie trzeba tym sterować. Można utonąć tak szybko jak ktoś, kto nigdy nie miał takiego doświadczenia. To nie jest dzika karta. Muszę myśleć, jak rozsądnie rozłożyć kolejne plany. Nie możesz robić wszystkiego, co chcesz. I jeżeli kiedyś przestanę grać, chcę, żeby ludzie pamiętali moją pracę jako interesującą po tym jak nastąpił przełom w mojej karierze.


KRISTEN STEWART Czy możesz opowiedzieć o swojej transformacji z człowieka w wampira? Jedna rzecz, którą lubię w ludzkiej wersji Belli to to, że daje z siebie tyle, ile może i nie czuje się naciskana. Według mnie zawsze była bardzo uczciwa, nawet jeżeli kłamała, emocjonalnie była uczciwa. Dlatego czasami jest niepewna i czasem pozwalałam jej być bardziej jak nastolatka. Z jednej strony jest tą rozwiniętą, dojrzałą dziewczyną, jako którą wszyscy ją znamy, ale w tym samym czasie jest bardzo młoda, prawie jak dziecko i zastanawiasz się, jak to wykorzystać. A co z samą fizycznością? Wiązały się z tym jakieś wyzwania? Jest taka silna... W tym rzecz. Chcesz jak najbardziej przybliżyć się do tych doświadczeń, poczuć tą siłę, ale oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Czasem trzeba udawać pewne rzeczy. Podobało mi się, kiedy nie byliśmy na bieżniach. Cieszyła mnie możliwość faktycznego biegu po ziemi, ruchu, zostawiania przestrzeni za sobą. Różnymi sposobami osiągano efekt naszej siły, ale moimi ulubionymi były zawsze te, które faktycznie mogliśmy sami wykonać. Wyglądasz kompletnie inaczej. Nosisz zieloną kurtkę, biegasz i masz zupełnie nowe na stawienie. Czy miałaś w to jakiś wkład? Tak, oczywiście. Odpowiedzią na to pytanie jest chociażby to, że Alice ubiera Bellę po tym, jak zostaje ona wampirem, dlatego, że jest tak zajęta i skupiona na innych rzeczach, jak samokontrola, żeby nie rozerwać nikomu gardła, nawet jeśli przychodzi jej to bardzo łatwo, jak fakt, że ma dziecko i wszystkie te rzeczy. Więc zastanawiałam się, czy dalej trzymamy się idei, że Bella nie myśli o ubraniach, nosi proste ciuchy i zakłada cokolwiek dostaje, czy jednak wybiera te rzeczy. Teraz jej ubrania są dość proste, do tego nosi różne buty na obcasie, tworząc wrażenie: „Hej, Bella, co ty robisz? To dziwaczne.”. Wszyscy staliście się wilkimi gwiazdami po pierwszym filmie. Zauważyłaś jakąś zmianę w zachowaniu ludzi w stosunku do was na planie? Na planie Sagi pod koniec zauważyłam, że ludzie na planie tak naprawdę już z nami nie rozmawiają, co było dziwne. Jakby ktoś powiedział im: „Hej, zostawcie ich w spokoju. Jeżeli nie macie wyraźnego powodu, żeby z nimi rozmawiać, to do nich nie podchodźcie.” Wkurzało mnie to. Nie musicie mnie chronić, wszystko jest w porządku, a teraz kompletnie mnie izolujecie, więc dziękuję bardzo. A poza tym to wyglądało, jakby inicjatywa wyszła od nas. To okropny pomysł, zrealizowany za naszymi plecami. To było naprawdę irytujące. Czy zatrzymałaś jakieś pamiątki z planu Zmierzchu? Ukradłaś coś? Zabrałam wszystkie pierścionki Belli, bransoletki, obrączkę. Chociaż myślę, że mam podróbę. Nie sądzę, żebym miała oryginalną obrączkę. I podoba mi się, że nie wiem tego na pewno.


PLAKATY BREAK


KING DAWN 2


MAGGIE GRACE

Maggie Grace Maggie Grace urodziła się 21 września 1983 roku w Fort Columbus (Ohio, USA). Swoją pierwszą, poważną rolę filmową otrzymała w 2002 roku ("Morderstwo w Greenwich"; "Shop Club"). Gdy miała 20 lat, zagrała córkę Wendy Crewson i Toma Sellecka w dramacie "12 Mil". Jednakże większy przełom miał nastąpić rok później (2004), kiedy to Maggie zagrała piękną, zmysłową Shannon Rutherford w serialu "Zagubieni". 2001 rok, to dla aktorki rola w serialu "Smallville". Jej najnowsze role to Irina w Sadze Zmierzch: Przed świtem cz. 2 i Kim w Uprowadzonej 2.


Uprowadzona 2 Opis filmu: Po odzyskaniu córki z rąk albańskich porywaczy, Bryan Mills, były agent CIA, myślał, że to już koniec jego kłopotów. Nic bardziej mylnego. Ojciec jednego ze zgładzonych przez Bryana bałkańskich zbirów poprzysiągł zemstę i nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć swego. Podczas rodzinnych wakacji w Istambule, Bryan wraz z żoną zostają porwani. Na wolności pozostaje jednak ich córka Kim, która pomoże ojcu wydostać się z niewoli. Teraz Bryan będzie musiał znów użyć wszystkich swych morderczych umiejętności, by ocalić żonę. Czasu pozostało niewiele. Dla porywaczy nie będzie litości.


STREFA

www.facebook.com/Strefa.Zmierzchu


POSTACI BREAKING DAWN 2 Zafrina Urodzona: (Ameryka Południowa) Stworzony przez: Kachiri Cechy szczególne: - Podstawowe Umiejętności - Wizualna projekcja Klan: Amazonek

Amun Urodzony: w latach: przed 2500 (Egipt) Cechy szczególne: - Podstawowe Umiejętności Klan: Egipski

Vladimir Urodzony: (Dacia) Przemieniony: przed 1000 Cechy szczególne: - Podstawowe Umiejętności Klan: Rumuński


6 października – Hiszpania: Chaske Spencer pojawi się na Festiwalu Filmowym w Sitges na fan evencie oraz konferencji prasowej. 14 październik – Stany Zjednoczone: amerykańska trasa prasowa po wybranych miejscowościach zostanie wkrótce ogłoszona. 21 października – Stany Zjednoczone: amerykańska trasa prasowa po wybranych miejscowościach zostanie wkrótce ogłoszona. 21 października – 28 października – Australia, Japonia, Brazylia, RPA, Szkocja, Irlandia: Robert Pattinson odwiedzi Australię (22.10), Kristin Stewart odwiedzi Japonię, Taylor Lautner odwiedzi Brazylię, Ashley Grenee odwiedzi RPA, Kellan Lutz i Nikki Reed odwiedzą Szkocję i Irlandię. 28 października – 3 listopada – Los Angeles, Kalifornia: Światowa konferencja prasowa w Los Angeles w składzie: Kristen Stewart, Robert Pattinson (31.10-01.11), Taylor Lautner, Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Nikki Reed, Ashley Greene, Kellan Lutz, Jackson Rathbone, Michael Sheen, reżyser Bill Condon, autorka Stephenie Meyer i scenarzysta Melissa Rosenberg. 3 listopada – 4 listopada – Burbank, California: Konwencja Saga Zmierzch: Przed Świtem część 2 w składzie: Peter Facinelli, Gil Birmingham, Charlie Bewley, Alex Meraz, Booboo Stewart, Tinsel Korey, Casey LaBow, Julia Jones i Bronson Pelletier. 4 listopada – 11 listopada – Różne miasta Stanów Zjednoczonych; obsada weźmie udział w krajowej konferencji prasowej oraz programach telewizyjnych. 12 listopada – Los Angeles, California: Światowa premiera Saga Zmierzch: Przed Świtem część 2 w Nokia Theater w Los Angeles w składzie Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner i pozostałej części obsady wraz z Billem Condon oraz Stephenie Meyer. 14 listopada – 16 listopada - Anglia, Hiszpania, Niemcy. Premiera Przed Świtem część 2 w Londynie, Madrycie i Berlinie w składzie Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Bill Condon i Wyck Godfrey


KONKURS! Tym razem Waszym zadaniem jest napisanie wierszyka. Pierwsze litery każdego z wersów muszą tworzyć nazwę naszej strony Strefa Zmierzchu. Wierszyk musi się rymować, musi być też o tematyce Zmierzchowej, ewentualnie o Strefie Zmierzchu. Mam nadzieję, że zasady jasne – a więc zabierajcie się do pracy! Termin nadsyłania prac: 10.10.2012 Prace przysyłajcie jak zwykle na nasz adres mailowy: strefa_zmierzchu@wp.pl POWODZENIA!


STREFA ZMIERZCHU www.facebook.com/Strefa.Zmierzchu

Strefa Zmierzchu  

Strefa Zmierzchu wydanie 6

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you