Page 86

Užs.

VšĮ Vilniaus technologijų ir meno centro ir Genadijaus Ignatovičiaus nuotr.

Senoviniai pastatai statybų valdytojams metė nemažą iššūkį „Vilnius Tech Park“ projektas – neeilinis net ir patyrusiam valdytojui. Bendrovė „Baltic Engineers“ čia susidūrė su nemažais iššūkiais, ir tai suprantama – juk pastatai susiję su paveldosauga, o jų nauja paskirtis – absoliučiai šiuolaikinė.

84  2017 Nr. 1

Dar vienas PPP pavyzdys tsirado iniciatorių, kurie buvusioje Šv. Roko ligoninėje nusprendė įkurti startuolių, susijusių su informacinėmis technologijomis, meką. Kad jie ne būtų išsibarstę po visą miestą, bet susitelktų vienoje vietoje, kad mažos įmonės vienoje vietoje bendrautų, rastų bendrų interesų. Štai taip ir pradėtas projekto įgyvendinimas“, – pasakojo bendrovės „Baltic Engineers“ generalinis direktorius Darius Kvedaras.

A

„Vilnius Tech Park“ projektas buvo įgyvendinamas viešosios ir privačiosios partnerystės principu: nekilnojamasis turtas priklauso savivaldybei, ši jį išnuomojo tam tikram laikotarpiui, o investuotojai įsipareigojo už tai sutvarkyti turtą, infrastruktūrą, sukurti tam tikrą darbo vietų skaičių pritraukiant įvairių kompanijų iš Lietuvos ir užsienio. Šiuo aspektu projektas pasiteisino, užsieniečiai pamatė patrauklią vietą Vilniaus mieste su gera infrastruktūra, plėtros galimybėmis ir mielai čia kūrėsi.

Profile for SA.lt (Statyba ir architektūra)

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Advertisement