Page 67

„Studio Libeskind“ vizual.

Po metus trukusių darbų pristatę atnaujintas Danielio Libeskindo studijos projektuojamo daugiafunkcio centro „k18B“ vizualizacijas, projekto plėtotojai, investicijų valdymo įmonė „Lords LB Asset Management“, pabrėžė, kad pasirūpinta esmingai pakoreguoti viešųjų erdvių viziją. Tai padaryta Vilniaus savivaldybės pageidavimu.

Konkursinio projekto tikslinimas truko visus metus. Žemutiniuose aukštuose planuojama įrengti atvirą visuomenei atriumą.

65

naujienos

D. Libeskindo projekto plėtotojai nori įtikti vilniečiams

Viešoji erdvė ne tik bus įrengta aplink pastatą, tačiau ir integruota į jo vidines erdves. Žemutiniuose aukštuose planuojama įrengti atvirą visuomenei per 30 metrų aukščio atriumą. Jis pratęs Konstitucijos prospekto požeminę perėją. Šia viešąja erdve bus ne tik patogiau pasiekti abi prospekto puses, tačiau, pagal architektų viziją, bus galima rengti ir viešus renginius ar praeivių dėmesį atkreipiančias parodas. Tobulindami pastato formas projektuotojai siekė suformuoti trūkstamą architektūrinės kalvos silueto dalį ir aiškiai išreikšti pietinį jos šlaitą. Pasak „Lords LB Asset Management“ fondo valdytojo Mariaus Žemaičio, rengiant projektinius siūlymus plėtotojas ir architektai atsižvelgė į ICOMOS paveldo apsaugos specialistų bei VGTU mokslininkų urbanistines studijas, taip pat parengė reikiamus pagrindimus. O architektas D. Libeskindas yra pasirengęs atvykti į Vilnių pristatyti jau konkrečius projektinius siūlymus visuomenei, savivaldybės tarybos nariams ir specialistams. Projekto plėtotojai „Lords LB Asset Management“ Vilniaus savivaldybei jau pateikė prašymus pradėti reikiamas teisines procedūras. Miesto planavimo dokumentai įpareigoja, kad toje vietoje esantis statinys turi atitikti papildomus reikalavimus. Aukštesni nei 35 metrų pastatai, anot miesto bendrojo plano, numatytame sklype leistini tik tuomet, kai jie atitinka deklaruojamą viešąjį interesą, esant ypatingai urbanistinei situacijai ir išskirtiniam pagrindimui. Jiems taip pat būtinas savivaldybės tarybos pritarimas. Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė pritartų principiniam sprendimui, toliau pagal nustatytas procedūras savivaldybės būtų prašoma projektavimo sąlygų. Remiantis šiomis sąlygomis, būtų rengiamas techninis projektas. Jį parengus jau būtų kreipiamasi dėl statybos leidimo išdavimo, o gavus pastarąjį būtų galima pradėti statybos darbus. Projekto plėtotojai pripažino – idėja pastatyti daugiafunkcį centrą iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šiuo metu jau nereali.

Profile for SA.lt (Statyba ir architektūra)

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Advertisement