Page 23

Užs.

Pirmasis Alytaus dvylikaaukštis po renovacijos – ir šiltas, ir saugus tnaujinant senus daugiabučius svarbu visapusiškai ir kompleksiškai pažvelgti į projektą ir užtikrinti ne tik geresnius energinio naudingumo parametrus, bet ir komfortą, eksploatacijos sąnaudas. Svarbu žinoti, kad renovuoti namai dar bus naudojami ne vienus metus, tad sprendimai turėtų būti pasirenkami ne vien mažiausios kainos principu, bet atsakingai – siekiant didesnės kokybės ir saugumo. Bendrovė ROCKWOOL kaip vieną iš pavyzdžių, kai į renovaciją pažiūrėta labai atsakingai, mini daugiabučio atnaujinimą Alytuje. Čia Vilties gatvėje esantis 38 numeriu pažymėtas pastatas buvo atnaujintas praėjusių metų vasarą. Rengiant ir įgyvendinant projektą vadovautasi ne mažiausios kainos, bet efektyvumo kriterijumi. Vilties gatvėje esančiam daugiabučiui renovuoti buvo pasirinkta ventiliuojamoji fasado sistema, o šiltinimui – kompanijos ROCKWOOL akmens vata. Toks sprendimas – ne tik efektyvi ir ilgaamžė šiltinimo priemonė, bet ir patikimas sprendimas užtikrinant priešgaisrinę saugą.

A

Priešgaisrinę saugą didina ir kiekviename namo aukšte įrengtos specialios spintos su čiaupais, žarnomis, kurios būtų naudojamos kilus gaisrui. Anot bendrovės ROCKWOOL techninio vadovo Andriaus Buskos, daugumos lietuvių bruožas – daryti tam tikras išvadas jau nutikus nelaimei. O iš tiesų labai svarbu išmokti iš anksto numatyti galimas rizikas ir pasirinkti universalias priemones, kuriomis būtų siekiama kelių tikslų, pavyzdžiui, efektyvią šiltinimo ir nedegią medžiagą. „Vien dėl to, kad pastatas atnaujinamas, saugumas gali nepagerėti, netgi priešingai – namo gaisrinės saugos klasė gali suprastėti. Kad taip nebūtų ir gyventojai jaustųsi saugiai, ypač didelę reikšmę turi parinkti sprendimai ir panaudotos statybinės medžiagos“, – teigė A. Buska. Jis pabrėžė, kad prevencija pradedama projektuojant pastato konstrukcijas, kad šios būtų atsparios ugniai. Svarbu atsakingai pasirinkti statybos produktus, įvertinant jų degumo klasę. Patartina buityje ir statyboje vengti degių bei sintetinių – polimerinių – produktų. O jeigu gyvenama sename name, kurio iš naujo neperstatysi,

renovacija – gera proga pasirinkti tinkamas medžiagas. Renovuojant pastatą Alytaus Vilties gatvėje, pasitelktos ir kitos novatoriškos priemonės, pavyzdžiui, šilumos siurbliai „oras–vanduo“. Ši priemonė jau dabar leidžia gyventojams džiaugtis sumažėjusiomis karšto vandens sąnaudomis, taip pat mažesniu vadinamojo gyvatuko mokesčiu. Gyventojai džiaugiasi, kad renovuoti namą vertėjo, gyvenimo kokybė tikrai pagerėjo, todėl pasirinkti tinkami termoizoliacijos ir kiti sprendimai tikrai pasiteisino. O tai, kad kitiems irgi reikia į daugiabučių namų atnaujinimą žvelgti atsakingai, pasirinkti tinkamus sprendimus, namo gyventojai primena iškabinę lentelę su užrašu: „Šis namas pasirinko šilumą ir saugumą.“ Alytaus Vilties gatvėje 38 numeriu pažymėtas daugiabutis išskirtinis tuo, kad į istoriją patenka ne pirmą kartą. Pirmiausia – tai pirmas tokio aukščio gyvenamasis namas, Alytuje pastatytas dar 1974 metais. Jis taip pat ir renovuotas pirmiausia iš visų dvylikaaukščių. Galiausiai pasirinkti tinkami termoizoliaciniai sprendimai galvojant ir apie taupomą energiją, ir apie saugumą.

Alytaus Vilties g. 38 namo mokėjimai už šilumą (EUR/m2)

2014

2015

2016

spalis

0,3

0,37

0,06

2017

lapkritis

0,78

0,62

0,24

gruodis

1,08

0,73

0,31

sausis

1,44

1,07

1,32

0,58

vasaris

0,97

0,95

0,72

0,41

kovas

0,74

0,85

0,64

balandis

0,35

0,56

0,04 21

Profile for SA.lt (Statyba ir architektūra)

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Advertisement