Page 118

studijos

Mokslo centro lokacija: iš žalios salos – į industrinį kvartalą Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ statybas Kauno miesto savivaldybė planuoja Nemuno saloje. Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto absolventės Eglės PILIPAVIČIŪTĖS bakalauro darbe mokslo centrui atsirado vietos ne žalioje saloje, o apmirusioje industrinėje Kauno teritorijoje. Taip autorė priminė ir aktualią tokių teritorijų regeneracijos bei integracijos problemą. Kartu ji neabejoja, kad funkciškai stiprus objektas gali tapti stimulu pabusti visam rajonui.

Išeitis – apleistos teritorijos regeneracija auno architektūros festivalio „KAFe 2016“ organizuotame tarptautiniame architektūros studentų baigiamųjų darbų konkurse geriausiu pripažintas E. Pilipavičiūtės bakalauro darbas „Kvartalo tarp Kaunakiemio g. ir Karaliaus Mindaugo pr. konversija ir integracija į miesto urbanistinę

K

Eglė Pilipavičiūtė KTU Statybos ir architektūros fakulteto absolventė

116  2017 Nr. 1

struktūrą“ (vadovas doc. Martynas Marozas), kuriame išnagrinėjus Kaune esančios apleistos teritorijos situaciją, kontekstą, išsaugojimo bei adaptacijos būdus pasiūlyta mokslo centrą statyti unikalioje, perspektyvioje ir daugiau novatoriško požiūrio reikalaujančioje teritorijoje tarp Kaunakiemio gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto. Projekto sprendiniais siekiama suteikti daugiau naudos miestui ir privatiems savininkams, o juos formuojant – vengti lengvabūdiškos plėtros principų taikymo.

Profile for SA.lt (Statyba ir architektūra)

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Statyba ir architektūra (2017/1)  

Advertisement