Page 8

12

situacija

Stasys JAKŠTAS Platelių gimnazijos direktoriaus pavaduotojas

,,

situacija

13

Senojoje mokyklos dalyje dar buvo įmanoma dirbti, klasėse nebuvo labai vėsu, o naujojoje, ypač viršutiniame aukšte, vasarą būdavo labai karšta, žiemą atvirkščiai – labai šalta.

Atostogaujantys Platelių gimnazijos moksleiviai dar neturėjo galimybės praktiškai įvertinti permainų, bet mokytojai mano, kad didžiausių pagyrimų turėtų sulaukti neatpažįstamai pasikeitusi, šildoma ir vėdinama gimnazijos sporto salė. Sutvarkytos ir kitos erdvės: klasėse atnaujintos grindys, lubos bei sienos, taip pat koridoriai.

2011 Nr. 8

Darželyje modernizuojamos šildymo sistemos, keičiami radiatoriai. Nuo stogo įvado iki rūsio sutvarkytas lietaus vamzdynas. Apšiltinti pastato pamatai ir lauko sienos. Keičiamos visos lauko ir tambūrų durys. Keturios pačių mažiausių auklėtinių – lopšelio – grupės anksčiau turėjo galimybę ropinėti ant šildomųjų grindų, tačiau ir šios pastaruoju metu nebeatliko savo funkcijos. Dabar po grindimis atnaujintas visas šildymo mazgas, patiestas vamzdynas, išlietas betonas ir paklota PVC grindų danga. Generalinis rangovas – „Dauniškis ir Ko“, subrangovai – bendrovės „Lakaja“, „Elesanta“, „Duventa“, P. Leišio IĮ.

a u t i s ja i c

Bėdos dėl inžinerinių tinklų Kauno Viktoro Kuprevičiaus vidurinė mokykla 1972 metais iškilo buvusios pelkės vietoje. Remiantis tipiniu projektu, viena šalia kitos buvo pastatytos dvi dvynukės mokyklos ir įrengtas vienas stadionas. Dėl pelkinio grunto V. Kuprevičiaus vidurinėje mokykloje atsisakyta net rūsių. Prieš renovaciją daugiausia rūpesčių kėlė inžineriniai mokyklos tinklai. Nors pirmojo aukšto magistraliniai inžineriniai tinklai buvo įrengti kanaluose, aukšti gruntiniai vandenys juos pažeisdavo, todėl virinimo, lenkimo vietose vamzdžiai tiesiog puvo.

Įvykus inžinerinių tinklų avarijai, mokyklos gelbėjimą apsunkindavo dar ir tai, kad kanalai buvo dengti betono plytomis, todėl nebuvo paprasta rasti vamzdžio įtrūkimo vietą. Juos buvo bandoma lopyti visomis įmanomomis priemonėmis, tačiau mokyklos direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Arūnas Urbonavičius pripažino, kad savomis jėgomis pakeisti vamzdyną – neįmanoma. Reikia arba viską keisti, arba nieko nejudinti. Tiesa, sėdėti sudėjus rankas irgi nebuvo galima, nes bėgant metams avarijos kartodavosi. Taigi ne kartą teko daužyti grindis ir ieškoti trūkusio vamzdžio.

2011 Nr. 8

Profile for SA.lt (Statyba ir architektūra)

Statyba ir architektūra (2011/8)  

Statyba ir architektūra (2011/8)  

Advertisement