Page 1

Соціально-аналітичний тижневик Броварщини

програма

+

НА ВСІ ПОДІЇ – ВЛАСНИЙ ПОГЛЯД

га! Ува рс! ку Кон . 13 стор

ТБ

№ 37

26 жовтня 2012 р. П’ятниця Рекомендована ціна

2 грн

89964

передплатний індекс Сьогодні у номері: с. Погреби

Поспішайте ділити землю!

Знання = гроші

на стор. 3

м. Бровари та район

Підводні камені

зарплати «в конверті»

на стор. 3

смт Велика Димерка

Багатодітність - вирок?

стор. 9

на стор. 8

Актуально

28 жовтня годинники

переведуть на годину назад

18 жовтня рівно рік тому депутати Верховної Ради України відмінили свою ж постанову про встановлення в Україні єдиного часу для літнього і зимового періодів. Відтак перехід на зимовий час цієї осені відбудеться в звичайному режи-

мі. В ніч перед виборами 28 жовтня стрілки годинників жителі нашої держави переведуть на одну годину назад.

У наступному номері

Нестраховой случай Предусмотреть в жизни можно если не все, то многое: болезнь, смерть, пожар или стихийное бедствие. Одного только предвидеть нельзя – когда и кто из близких людей предаст тебя из выгоды или просто так, по случаю. «Очень жалею, что от такого, к сожалению, широко распространенного в нашей жизни несчастья никто и никогда не может быть защищен», – говорит страховой агент Мария Скорых.

На нашому сайті Черговий номер газети, відеоінтерв’ю із цікавими людьми, останні новини в країні, дискусії, опитування, гороскоп, погода в Броварах, конкурси, ф ото га л е р е я , реклама та багато іншого.

Наша адреса: м. Бровари, вул. Рокосовського, 2. Тел.: 7-27-28. Рекламний відділ 7-25-01. www.oldcenter.info


2 Калейдоскоп новин: Військовим удвічі підвищать зарплату Українським військовим до кінця літа 2013 року вдвічі підвищать зарплату, – повідомив начальник Генштабу Збройних сил України Володимир Замана. Він відзначив, що перед державою зараз стоїть завдання створити добре підготовлену армію, котра буде успішно й адекватно реагувати на всі загрози національній безпеці. В. Замана підкреслив, що з цією метою у країні впроваджуватимуть нові підходи щодо забезпечення житлом військовослужбовців у відставці. А також ставлять амбіційні плани стосовно завершення перебудови системи управління Збройними силами в короткий термін.

Хліб подорожчає За словами спеціалістів, за останні 8 місяців ціни на зерно у світі значно зросли. За 10 років вони досягли максимуму. «У співвідношенні з ціною пшениці в Україні ціни на хліб можуть зрости майже на 20%. А якщо ще врахувати зростання цін на газ, електроенергію, то все разом і дає таку цифру», – каже президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Алкоголь з 20:00 до 9:00 заборонять?

26 жовтня 2012 р.

Важливо

Увага! Розшук

Броварським МВ ГУ МВС України в Київській області розшукується 15-літня броварчанка Катерина Василівна Головач, яка 27. 09. 2012 року близько 10.00 год. пішла з дому й досі не повернулася. На вигляд – 18-19 років, зріст 170 см, обличчя овальне, брови та ніс прямі, губи рівні, очі темно-карі, темно-русяве волосся середньої довжини, густе, хвилясте; має шрам на шиї. На кисті лівої руки – шрам у вигляді подряпини діаметром 10 мм.

Була одягнена: сірі брюки в чорну клітинку (до низу звужені), чорний светр, темні туфлі на танкетці. При собі мала чорну сумку із зображеними праворуч різнокольоровими квітками. Будь-яку інформацію щодо безвісти зниклої неповнолітньої Катерини Головач просимо надсилати за адресою: 07401, Київська область, м. Бровари, вул. Кірова, 24.

Тел. (04594) 5-34-04, 4-23-19.

Допоможіть розкрити угони З початку 2012 року на території міста та Броварського району скоєно 48 незаконних заволодінь транспортними засобами. Досі залишаються в розшуку 30: 8 авто «ВАЗ» різних моделей, 6 «тойот», 4 «мітцубісі», 3 «шкоди», 2 «ланоси», 2 «хонди», 1 «нісан», 1 «фольксваген», 1 «шевроле», 1 «ГАЗ», 1 мотоцикл QINGOI. Тільки в серпнівересні скоєно 8 угонів: 01.08.2012 р. «Мітсубісі – Ланцер», н.з. АІ 9184 СА, зеленого кольору. 10.08.2012 р. «Шкода – Октавія», чорного кольору, н.з. АІ 3874 ВМ. 11.08.2012 р. «Шевролет – Авео», н.з. АІ 8425 СР, сірого кольору. 18.08.2012 р. «Ваз – 2108», н.з. 062 – 17 КТ, червоного кольору.

05.09.2012 р. «Ваз – 21121», н.з. АІ 2373 ВМ, сірого кольору. 08.09.2012 р. «Ваз – 21130», н.з. АА 7823 ВТ, зеленого кольору. 12.09.2012 р. «Хонда – Акорд», н.з. АІ 0601 СК, сірого кольору. 27.09.2012 р. «Газ – 3302», н.з. АА 9562 ІА, білого кольору. Частіше всього викрадають автомобілі, які не обладнано противикрадними пристроями та залишено в нічний час біля будинків без нагляду. Якщо ви володієте будь-якою інформацією стосовно викрадених авто, ВДАІ Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області просить повідомляти за телефонами: 6-49-94, 6-71-76, 5-05-26, 4-04-80, 067-703-38-17 або 02. Інф. СЦ

В Україні можуть заборонити вживання алкоголю з 22:00 до 9:00 в житлових будинках та на прибудинкових територіях. «Сільські, селищні й міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити чи обмежити вживання алкоголю, якщо до них надійшли скарги не менше ніж від 3 жителів цих будинків або за клопотанням органів внутрішніх справ», – говориться в законопроекті «Про державне регулювання виробництва й обороту спирту етилового». Сьогодні збільшилася кількість об’єктів торгівлі в житлових будинках і на прибудинкових територіях, що продають алкоголь. Як наслідок – відвідувачі таких закладів порушують суспільний порядок.

Увага! Конкурс!

Департамент громадської безпеки МВС України проводить конкурс дитячого малюнка «Мій дільничний інспектор» і фотоконкурс серед працівників міліції «В об’єктиві – дільничний інспектор міліції». Конкурс дитячого малюнка відбуватиметься в 3 етапи: у міськрайорганах внутрішніх справ – з 10 жовтня 2012 р. до 30 березня 2013 р.; в ГУМВС та УМВС – з 1 квітня до 1 травня 2013 р.; в МВС України – з 1 до 20 травня 2013 р. Кількість учасників конкурсу не обмежена, вікова категорія – діти 6-10 та 11-16 років. Переможців нагородять цінними призами. Найкращі малюнки будуть експонуватися на виставці. Тематика малюнків: «У будень і свято дільничний на службі», «Сьогодні в школі був дільничний», «Наш дільничний – герой», «Від батька

до сина». Кожен малюнок потрібно назвати, додати короткий коментар, написати вік, прізвище, ім’я автора робо- ти. Кількість учасників фотоконкурсу серед працівників міліції також необмежена. Тематика фоторобіт має бути спрямована на висвітлення повсякденної роботи дільничних інспекторів міліції. Учасник конкурсу може надати необмежену кількість кольорових фотографій форматом 20 х 30 см та негативи або електронні копії фотознімків. До кожної фотороботи дода-

Колонка головного редактора Перехрес тилася разом із іншими: нарешті вибори добігають кінця. Господи, як же вони вимучили всіх! Інформація невпинним потоком переслідувала на кожному кроці. Мізки навідріз відмовлялися перетравлювати хоч і гарно приготований і вміло поданий, та все ж чорний піар, який за наші ж гроші втовкмачували в наші голови. Перестаралися піар-менеджери кандидатів у нардепи, адже надлишок породжує пересит, пересит – нудьгу, нудьга – хвору душу. А чи можна назвати людиною здоровою, коли в неї хворіє душа? Чи, може, ця хвороба вигідна тим, хто вважає себе особливою кастою, відмінною від «бидла»? (Особисто чула з вуст одного піар-менеджера таку характеристику народу). Місяцями ніч перетворювалася на кошмари: переслідували страшилки – усміхнені обличчя з біг-бордів, заляпані чи покроплені фарбою. Бий свій свого – щоб чужі боялися! А «стадо» відмовляється вірити, що в 30 можна стати мільйонером, завдячуючи тільки честі, совісті чи мамі-колгоспниці або тату-механізатору. Народні обранці, на яких ми покладали останні надії після провальної Помаранчевої революції, продовжують тримати нас за дурнів, приймаючи закони під себе і… самі ж порушуючи їх. …20 жовтня в ТРЦ «Термінал» відбулося чудове дійство – фінал танцювального марафону. Понад 2 тис. дітей – кращих хореографічних колективів із 14 районів Київщини демонстрували свою любов до України. Це було й справді феєричне видовище: кожен район області створив танцювальну кінострічку, де було місце і традиціям, і трагічним сторінкам із історії країни. В очах дітвори світилося: ми стали кращими, ми побачили інших і показали себе. Кожен був причетний до ВЕЛИКОГО ТАНЦЮ. Та дух події перекреслювало одне «але»… Футболки, бейсболки, парасольки, кульки та прапори із відповідною символікою неоднозначно волали: хай живе НАША партія! Збоку це все скидалося на циркове видовище, де головні герої – діти-маріонетки, яких зібрали зовсім не задля Майдансу. Невже політику почали вершити руками дітей? Ірина Ющенко ти короткий коментар, автобіографічні відомості, дату та час фотографування, назву фотознімка. На фотографіях не повинно бути жодних позначок. Матеріали направляти до 30 квітня 2013 р. Найкращі друкуватимуться в газеті «Іменем Закону». Переможців нагородять цінними подарунками. Всі матеріали на конкурс надсилаються на паперових та електронних носіях за адресою: редакція щотижневої газети МВС України «Іменем Закону», вул. Пилипа Орлика, 22/2, м. Київ, 01024 або на електронну адресу редакції: www.imzak.org.ua з поміткою «На конкурс» «В об’єктиві – дільничний інспектор міліції».


Акцент

Підводні камені

зарплати «в конверті» Офіційно ви одержуєте мінімальну заробітну плату, а решту – «в конверті»? Знаєте, чим це вам загрожує в майбутньому і що робити, щоб вас не ошукали роботодавці?

Світлана Поліщук, начальник відділу податкового контролю фізичних осіб Якщо людина отримує мінімальну заробітну плату, її пенсія теж буде мінімальною, – розповідає начальник відділу податкового контролю фізичних осіб Світлана Володимирівна Поліщук. – А ще працівник із мінімальною заробітною платою не може розраховувати на додаткові виплати: чи то лікарняні, чи страхові, чи будь-які інші надбавки й соціальні пільги.

І як же діяти в цій ситуації? Працівнику потрібно звернутися на гарячу лінію державної податкової інспекції, в місцеву ОДПІ або РДА і написати офіційне звернення, згідно з яким ми приймаємо рішення про проведення перевірки роботодавця.

Чи є якісь гарантії, що після цього працівника не звільнять із роботи? На жаль, немає. Це залежить від роботодавця.

Тобто людину, швидше за все, таки звільнять? Так. Але іноді роботодавці, на яких надходили скарги, все ж намагалися задовольнити потреби працівників. З іншого боку, якщо громадянин звертається у відповідні органи, до можли-

Допомога психолога Анна Гагаріна, психолог

Головне – не мовчати До народження доньки я була цілком щасливою жінкою, задоволеною своїм життям. Та після народження Аліни стосунки з чоловіком змінилися: Олег усе частіше розпивав чарку з друзями, а я сиділа вдома з дитиною. Якось він повернувся додому після чергової гулянки, і я зробила йому зауваження. У відповідь Олег мене штовхнув. Тієї ночі ми вперше ночували

вих наслідків він уже морально готовий. Останнім часом у нас збільшилася кількість заяв від працівників. Після цього було проведено перевірки підприємств. Наприклад, якщо деякі громадяни не були офіційно працевлаштовані, після перевірки їх офіційно оформили. Або якщо працівникам виплачували меншу від мінімальної заробітну плату чи взагалі її не виплачували, тоді роботодавці були змушені доплатити або ж повністю виплатити заробітну плату з урахуванням усіх податків. Статистика ДПІ свідчить, що основними порушниками прав найманих працівників є підприємства або підприємці, що працюють у сфері громадського харчування, будівництва й торгівлі.

Що робити молоді, щоб забезпечити собі спокійну старість? Шукати роботу з офіційним працевлаштуванням. Уважно перечитувати трудовий договір. Не «вестися» на казки роботодавця, що для працівника вигідно, якщо його оформлять лише на мінімальну заробітну плату, тоді податки та збір до Пенсійного фонду із заробітної плати будуть меншими, а премія виявиться більшою. У разі невиплати «премії в конверті» у працівника не буде ніяких шансів її добитися. Адже погоджуючись на мінімалку, людина погоджується й на те, що документально в неї іншої зарплати («в конверті») не існує. А ще потрібно підтримувати хороші стосунки з роботодавцем. Якщо працівник працює на всі сто відсотків, то й роботодавець буде робити все, аби тому було вигідно в нього працювати. P. S. На жаль, на ділі набагато складніше, ніж на словах... Тож як варіант можете наслідувати приклад мого знайомого: щомісяця відкладати із зарплати (не обов’язково офіційної) доларів 100 на депозитний рахунок. А для цього треба зовсім небагато – гарна зарплата й надійний банк із вигідними відсотками. Марія Кондратюк в різних кімнатах. На ранок він усвідомив свою провину, просив вибачення, казав, що любить мене і більше не дозволить собі нічого подібного. Я пробачила, адже теж його люблю. Близько місяця чоловік не зустрічався зі своїми дружками й навіть допомагав мені в домашніх справах. Я дуже зраділа, думала, що все минулося, непорозуміння позаду. Але вже наступного дня Олег не повернувся з роботи вчасно, його мобільний не відповідав. Прийшов додому пізно, ледве переставляючи ноги. Я вийшла подивитися, що з ним, і не встигла сказати й слова, як отримала кулаком у скроню. Такої агресії з його боку я аж ніяк не очікувала! Щоб не трапилося найгіршого, зачинилася з дитиною в іншій кімнаті. На ранок Олег знову просив вибачення, на-

№37

Злочинні спроби захопити землю Погребів стали вже традицією, яку започаткували події 2004 р. Тоді мешканці сіл Погреби, Зазим’я й Троєщина-Вигурівщина повстали проти влади й під гаслом «Землю – селянам!» захопили сільраду. Людей, що не потрапили в число претендентів на паї «розкуркуленого» колгоспу ім. Кірова, обурили численні випадки роздачі земель «приїжджим», «зальотним», «блатним» і, головне, не місцевим громадянам. Голова сільради й землевпорядник врятувалися тоді від народного гніву лише за допомогою спецпідрозділу «Беркут», а Броварську районну адміністрацію ще довго трясло тільки від згадки про «бунтівні Погреби»… Але, як виявилося згодом, російське прислів’я «плетью обуха не перешибешь» справедливе для України на всі 100% й за будь-якої влади. Тому всі по-

3 угода? Звичайно, адже земля в Погребах в ті роки «розміталась» по ціні в $1 000 і вище! На щастя для громади села, цю аферу не було доведено до логічного кінця. В 2008 р. сталася фінансова криза, банк «Київ» та його власники розорились, а потім були спіймані «на гарячому» – різноманітних крадіжках та махінаціях із коштами вкладників. Саме тоді Генпрокуратура України й СБУ виявили, що громадянин, чиє прізвище вказане в кредитному договорі, ніяких грошей у банку не отримував і під жодним фінансовим документом не ставив підпис. Врешті-решт слідство з’ясувало, що й документи на землю оформлено з численними порушеннями, а держакти видано, м’яко кажучи, безпідставно. Тому прокуратура Київської області відповідно до вимог діючого законодавства звернулася до Броварського

Мить справедливості

Нещодавнім рішенням Броварського міськрайсуду громаді с. Погреби повернено 24 гектари землі, привласненої одним із київських банкірів. Але це ще не означає, що справедливість перемогла остаточно – обов’язково знайдуться шахраї, котрі ще спробують украсти в погребців їхнє останнє надбання. дальші скандали, пов’язані з земельни- міськрайонного суду, котрий визнав ми питаннями, вже не надихали селян недійсними й держакти, й договори ні на війни, ні на революції. купівлі-продажу земельних ділянок заБізнесмени ділили острів Муромець? гальною площею 24 га, розташованих у – Ну то й Бог із ними, – казали в межах Погребської сільської ради. Погребах. – Хай вони одне одного хоч перестріляють – нам спокійніше буде. 36 га екс-голова Броварської РДА Микола Діденко мало не віддав торговому «гостю» з далекої Сирії під будівництво котеджів? – Та й нехай, нам же все одно ця земля не дісталася б! Цією розпачливою байдужістю селян і скористалися в 2006 р. посадові особи банку «Київ». Вони оформили кредит на суму У Погребах буде місто-сад. Мабуть... $700 000 якомусь громадянинові К. під заставу землі в Погребах. Хочу порадити вам, земляки: поспіА гроші видали… готівкою! шайте писати заяви на виділення землі А чому б і ні? Позичальник передав в Погребах. А то до наступної афери мобанку держакти на земельні ділянки за- жете не встигнути! гальною площею 24 га, котрі, виявляється, коштували по $290 за сотку. Вигідна Олександр Матюшенко віть квіти купив і знову клявся, що такого більше не буде. Ніхто з рідних і друзів не знає про це – мені соромно розповідати про свою проблему, адже чоловіка всі вважають веселою, компанійською людиною. Не знаю, як мені далі бути: я його люблю, але поведінка Олега мене лякає. Олеся, 22 роки, м. Бровари

Ситуації, в яку потрапили ви, Олесю, на жаль, трапляються часто. І те, що ви боїтеся розповісти про пережите рідним – цілком природно. Швидше за все, ви звинувачуєте в усьому себе й виправдовуєте чоловіка. Але Олегова поведінка – загладжування провини – типові дії агресора після скоєного насилля. Вам хочеться вірити, що руку на вас підняли востаннє. Але це не так. Зазвичай агресори – слабовольні люди, що не хочуть брати на себе відповідальності, тому в своїх бідах звинувачують інших. Для того, щоб розібратися у своїх почуттях, розкажіть про цю ситуацію тому, кому довіряєте. А краще – зверніться за допомогою до психолога. Повірте, ви ні в чому не винні. І ви не перша, хто зіткнувся з такою проблемою. Головне – не боятися і не мовчати.


4

26 жовтня 2012 р.

21 жовтня – День працівників харчової промисловості Такі смачні пиріжки вміла випікати тільки покійна мама. Ми, трійко, знали: хвилин 20 – і з затуленого рота печі ненька вийме пиріжки з маком, родзинками, яблуками, капустою, сиром. Золотава скоринка на всю околицю запахне особливим духом любові, змішаним із ваніллю та корицею, який не можна сплутати з жодним іншим. Мами нема вже 16 літ. І скільки я не намагалася відтворити такі пиріжки своїм дітям – чогось та не вистачало.

їж собі на здоров’я щодня. Ех, прощавай, фігуро!». Продавчині ледве встигають обслуговувати живий конвеєр, особливо в обідню пору. По обіді 10 чародіїв пишної випічки вирушають додому, адже завтра о пів на п’яту потрібно встигнути зробити 15 (!) різноманітних замісів тіста. Така відповідальність лягає на плечі тістороба Катерини Колосовської, котра понад 10 літ вдихає в борошно життя. Поки заміс підходитиме, кухарі готують начинку на будь-який смак. Близько 6

Як у мами

…Доля звела нас випадково. Та, кажуть, все в житті закономірно. Улюблена робота забирає весь час, тож інколи не відчуваєш і голоду. Аж знову отой знайомий запах… Із 8 ранку він починає просочуватися через шпаринки вікон, а ближче до обідньої пори поважно заходить дверима, лоскоче ніздрі й змушує шлунок активно виділяти сік. Працівники редакції газети «Старого центру» вже не стримуються й вирушають у «Домашню випічку», де на полицях пахкотять свіжесенькі хлібці, булочки, смажені й печені пиріжечки з різноманітною начинкою – 15 видів «смаколиків». Хай і цього дня вибачає дієта.

ранку приходять формувальниці Олена Колесник та Людмила Кузьменко. Рука у них набита – пиріжки один в один. Далі – справа за пекарями Наталією Шамрай та Олесею Микитенко. Перші вироби потрапляють на полиці вже о 8-й ранку. А потім – конвеєром через кожні півгодини. «Ми стали чи не першими в Броварах, які 12 років тому змогли організуватися, зреагувати на потреби броварчан у свіжій випічці й забезпечити не тільки себе роботою, – розповідає ідейний натхненник підприємства, один із 8 власників ТОВ «Щедрий мірошник» Володимир Коваль. – Так на місці магазину «Птиця» з’явилася пекарня-магазин «Домашня випічка». Щоденно своїм невеличким колективом ми виробляємо й реалізуємо близько 200 кг продукції, яка у нас – ГОСТівська, випробувана роками. Підказки провідних столичних технологів допомогли нам 40 «квадратів» хлібопекарського цеху організувати максимально комфортно – як для людей, так і для тіста. Так, саме тіста, яке дуже любить відповідну темпераКатерина Колосовська (на передньому плані) туру та увагу до себе. Тож з колегами по цеху навіть попри жорстку До «Випічки» протоптали доріжку не конкуренцію наша випічка користується тільки ми, а й школярики з найближчих попитом». шкіл, матусі з малечею, чоловіки, жінки …Я з насолодою запиваю запашним яких не балують смачненьким, та й самі чаєм чергового пиріжка. Дякую вам, жіночки. «Нема коли кухторитися, та й працьовиті руки, за те, що вміння й накопітка це справа: забирає багато часу і тхнення вкладаєте в кожен пиріжечок. грошей для необхідних продуктів, – умина- Тому вони й виходять такими смачними ючи другого пиріжка, розповідає чергова та духмяними, як у мами. відвідувачка. – А тут – два п’ятдесят – і Соломія Мальована

Соціум

Пенсійна реформа: запитуєте – відповідаємо Продовження. Початок у №35.

Чи правда, що за збільшення пенсійного віку передбачається компенсація ? – Жінкам, які народилися до 31 грудня 1961 р., у разі їх пізнішого виходу на пенсію розмір пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підвищується на 2,5% за кожні 6 місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

Що це за одноразова грошова допомога «бюджетникам» при виході на пенсію? Хто підпадає під цю категорію?

Якщо людина безробітна і стоїть на обліку в службі зайнятості, цей період зарахується у страховий стаж? – Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, зараховується до страхового стажу. Якщо людина була безробітна, не працювала та не перебувала на обліку в центрі зайнятості, такий період не може бути зарахований до страхового стажу.

– Новим Законом збережено право виходу на пенсію за вислугу років, незалежно від віку, працівникам закладів освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, артистам і спортсменам. Але якщо вищезазначена категорія працівників не скористається правом дострокового виходу на пенсію за вислугу років, вони набувають права на одержання одноразової грошової допомоги. Так, Прикінцевими положеннями Закону України «Про Інна Іваницька, заступник начальника загальнообов’язкове державне управління ПФУ у м. Бровари пенсійне страхування» передта Броварському районі бачено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку (чоловіки – 60 років та жінки нового пенСкільки триває період оформлення пенсії? сійного віку) працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на – Рішення про призначення пенсій яких дає право на призначення пенсії приймається протягом 10 днів від дати за вислугу років (працівники закла- реєстрації заяви про призначення пендів освіти та охорони здоров’я, акто- сій з необхідними документами. ри, спортсмени, геологи та ін.) і мають У разі якщо документи, яких не було страховий стаж (для чоловіків – 35, для на момент призначення пенсій, але про жінок – 30 років) на таких посадах, а та- подачу яких особа була повідомлена в кож, якщо вони до цього не одержували установленому порядку (надається спецібудь-якої пенсії, то при призначенні їм альна розписка при прийомі документів) і пенсії за віком виплачується грошова ці документи особа надала, тобто донесла допомога, яка не підлягає оподаткуван- протягом 3 місяців з моменту звернення, ню, в розмірі десяти місячних пенсій перерахунок буде здійснено з дати пристаном на день її призначення. Виплата значення пенсій. Наголошуємо, що людям цієї грошової допомоги здійснюється за не потрібно три місяці збирати докуменрахунок коштів Державного бюджету ти і аж потім приходити в ПФ. України. Марія Кондратюк

Від Ситцевого – до Платинового

Пилипівка (Різдвяний піст) триває з 28 листопада по 6 січня. Тож іще місяць – у розпорядженні пар, котрі вирішили цьогоріч ступити на весільний рушник. А для тих, хто вже перебуває в шлюбі, хочемо нагадати: не забудьте привітати одне одного з черговою річницею. День весілля – Зелене весілля. Дарують деревце, яке ростиме разом із новоствореною сім’єю. 1 рік – Ситцеве. Молодята обмінюються подарунками із ситцю. 2 роки – Паперове. Дарують блокноти, листівки, книги або пачку грошей. 3 роки – Шкіряне. Подаруйте шкіряний гаманець, портмоне, сумку. 4 роки – Лляне. Доречними будуть лляні рушники, скатертини, простирадла. 5 років – Дерев’яне. Дарують підсвічники, дерев’яний посуд та ін.

6 років – Чавунне. Від чавунних горщиків до сковорідок. 7 років – Мідне. Молодята обмінюються мідними монетами. 8 років – Залізне. Дарують потрібні речі із заліза. 9 років – Фаянсове. Різноманітний посуд, вазочки. 10 років – Трояндове. В цей день запрошують усіх, хто був на весіллі. Чоловік дарує дружині букет троянд. 11 років – Сталеве. Дарують посуд із нержавіючої сталі. 12,5 – Нікелеве. Дарують нікельований посуд.

15 років – Скляне. Дарують вироби зі скла й кришталю. 20 років – Порцелянове. Купіть сервіз. Кавовий, якщо чоловік і жінка люблять каву, чайний – якщо віддають перевагу чаю. 25 років – Срібне. Подарунки тільки із срібла. Запрошують на ювілей усю родину. На палець, поряд із золотою обручкою, одягають срібний перстень. 30 років – Перлове. Намисто з перлин – талісман і символ родючості. 35 років – Полотняне (Коралове). Червоні корали, полотняні скатертини,

покривала, рушники й інші вироби з полотна. 37,5 років – Алюмінієве. Вироби, прикраси з алюмінію. 40 років – Рубінове. Весільні обручки замінюють новими або прикрашають старі рубінами. 45 років – Сапфірове. Весільні обручки замінюють новими або прикрашають старі сапфірами. 50 років – Золоте. Діти дарують батькам нові золоті обручки, а старі прикраси батьки передають дітям. 60 років – Діамантове (Платинове). Дарують діаманти! 75 років – Коронне весілля. Вінчає довге й щасливе спільне життя. Дай вам Бог дожити до Коронного весілля! Ірина Ющенко


Палітра Зорепад броварських літературних змагань розпочався в 2005 р. районним конкурсом імені Григорія Чупринки (Броварська райдержадміністрація). З 2007 р. відділ культури Броварської міськради проводить міський поетичний конкурс «Кришталеве перо». 2011 року стартував конкурс «Проза міста». Це можливість молодим авторам спробувати свої сили в малій прозі (оповідання, новела, нарис тощо), тематично пов’язаній із нашим містом. До оргкомітету, очолюваного Дмитром Стретовичем, надійшло 124 твори. Бажаючі ознайомилися з ними та обговорювали їх на сайті «Афіша-Бровари». Налаштовувала залу на мистецький лад віртуозна гра на скрипці. Від засновників конкурсантів привітав очільник фонду «Лівобережна Київщина» Ігор Стародуб. До журі увійшли імениті українські письменники Юрко Іздрик, Наталка Сняданко та Сергій Жадан, у відеопривітанні якого високо оцінено факт проведення і перспективи «Прози міста».

Дипломантами «Прози міста» стали: Світлана Самохіна, Вікторія Хоменко, Олександра Лєдєньова, Анна Бугрова, Анастасія Євдокимова, Богдан Гайворонський, Павло Коробчук. Звання лауреатів здобули: Руслан Родзін (І місце), Андрій Шийчук (ІІ місце), Андрій Дерипаско (ІІІ місце). Серед конкурсантів більшість дівчат, а лауреатами стали хлопці. На жаль, лише кілька оповідань мають достатній літературний і мовний рівень. Деякі явно написано по-російськи й неоковирно перекладено на українську мову. Бровари згадуються переважно топонімами (назви вулиць часто написані з помилками – вулиця КороленкО). Тільки в 3 – 4 творах порушено проблеми життя міста, суголосні із загальноукраїнськими. Приємно, що цьогоріч у кількох оповіданнях зблиснули краєзнавчі цікавинки. Особливу стурбованість викликає мова поданої на конкурс прози. У ній багато русизмів (лодочки, обривки фраз, забор, з дріжжю в голосі, вітрокрилий аїст, часова стрілка, резиновий шар),

№37

5

«Верхні озера» (Продовження. Початок у № 36) Навесні талі води збігали кількома потоками до нашої низини біля залізниці – озера Світловщина. Частина води текла канавою (тепер на цьому місці – вулиця Малокиївська), а також по Шолом-Алейхема – аж до вулиці Степана Разіна, а там городами до Світловщини. На шляху цього потоку утворювалися кілька озер, залишки яких ми бачимо між школою №5 і меблевим магазином, де весною довго стоїть калюжа. В районі універмагу на масиві, кажуть, теж часто стояла вода…

заглибина, заросла березами. Тут теж було велике озеро, біля якого смолили канати, як і біля озера Смольного на вулиці Коккінакі. Дехто із старожилів пам’ятає його, бо саме тут напували корів, коли гнали їх із паші. У лісі біля лісництва, де був колись дитячий табір «Сонячний», зберігся слід давнього болота чи, може, озера, біля якого працювали смолокури. А далі, за газопроводом, є два озера, в яких і нині водиться риба. Нагадаю, що за княжицьким переїздом теж є залишки великого озера. До

«Проза міста»: післяслово

Переможці конкурсу із членом журі (в центрі) Юрком Іздриком Юрко Іздрик говорив за двох: висловив свої думки й озвучив слова віртуального доктора Фрейда. Ю. Іздрик підхвалював конкурсантів, а Фрейд «різав правдуматку». Міркування про конкурс висловила член журі Марія Овдієнко. Приз читацьких симпатій за результатами інтернет-голосування дістався Кірі Ісаєвій.

граматичних (по своїм стежкам, по різним прихисткам, плакала сльозима, на ніч глядючи) та стилістичних помилок (ви також участь приймаєте, відкрив двері, в невірному напрямку) тощо. Чортополохом буяє ненормативна лексика. (Ця тема потребує окремої розмови). Дивуюся, як деякі конкурсанти складали ЗНО, адже зазначені мовні недоліки не виходять за межі його програми. Та броварська молодь – не виняток. Це процеси, характерні для всіх регіонів і всіх верств нинішнього українського суспільства. Змінити ситуацію можна лише свідомістю і працею. Мовному закону Ківалова – Колісниченка слід протиставити блискучі знання державної мови. А літературні задатки можна розвинути лише наполегливою працею. З побажанням поступу на літературному шляху член журі Марія Овдієнко

На місці озера Смольного До «верхніх озер» відносили й озеро Осокорщина (всю навколишню місцевість називали так само). Тепер це низина, оточена щоглами радіостанції по вулиці Київській. А раніше навесні тут довго стояла вода. Частина води з Весняного поля, тобто з нашої височини, текла через трасу в районі теперішньої «Порошинки» долиною, де пізніше прокопали канаву, до озера, яке й тепер є за райлікарнею. Багато води збиралося також на городах і на колгоспному дворі. Канавами через вулиці Шевченка, 8 з’їзду Рад, Гальбича вона текла на Розвилку й далі до котловану. Ще було велике озеро Божовитьке – вздовж вулиці Щорса аж до теперішнього Поліцейського коледжу. Тут гніздилися навіть дикі гуси. Низина в цьому місці добре помітна й тепер. Можливо, саме ця водойма утворює пливун (або підземну річку) на площі Шевченка й на Розвилці. Забудовувати Божовитьківщину почали лише перед війною. За райлікарнею в лісі вздовж вулиці Шевченка справа над дорогою є чимала

17 жовтня у Броварах відбувся сеанс казкотерапії. На зустріч із Катериною Єгорушкіною до Центру розвитку дитини «Лілея» завітали вихователі дитсадків, батьки та діти. За освітою Катерина – філолог. Водночас вона завжди цікавилася психологією, яка й стала її другою освітою. Зараз письменниця – аспірант кафедри психології та педагогіки Національного університету Києво-Могилянська академія. Поринути у світ її казок хотілося і людям поважного віку, й підліткам, і малечі від 4-х років. Суть такого

фото: Марина Гетьманець

Казкотерапія на килимі

«лікування книжкою» – у вирішенні внутрішніх конфліктів (у цьому допомагає сюжет казки), доланні різноманітних страхів. До того ж яскраві образи героїв розвивають дитячу уяву. Зрештою, твори Катерини Єгорушкіної навчають нестандартного мислення, творчого підходу до різних життєвих ситуацій. Автор зазначає, що терапевтичну казку можуть створити й самі батьки – відповідно до потреб дитини. У першій частині зустрічі Катерина презентувала для дітей свої книжки: «Подорож Золотого Каштанчика», «Країна Сніговія», «Будиночок з води». Казкотерапевт ділилася досві-

нього плинула річечка з території теперішнього старого кладовища. Мабуть, усі пам’ятають там велике провалля, що вже майже закидали. А з озера вода текла вздовж залізниці з південного боку до котловану біля Світловщини й далі. (Можливо, це початок річки Осинки)? З північного боку залізниці вода стікала до цього ж котловану. (Схоже, що колись під час будівництва залізниці в цьому місці порушили водний баланс). І тепер тут утворилися підземні річки та пливуни. У людей підтоплюються городи, погреби. А в 2006 році в кінці вулиці Папаніна відбувся великий зсув ґрунту на одній садибі, провалилася частина городу. Як бачимо, в Броварах ще донедавна всі потоки води самопливом прямували до нашої низини – Світловщини. І поки не відновимо цей стародавній шлях води, люди будуть страждати від підтоплення, бо ґрунтові води піднімаються все вище. Раїса Щербакова-Кайдан дом, розповідала цікаві випадки зі своєї практики. Дорослі мали змогу написати свої терапевтичні твори. Потім було читання казки та розглядання малюнків до неї – вже за участі дітей. Діалог із казкаркою відбувався невимушено, у формі гри, під легку музику звуків природи – шум вітру, морські хвилі, крики дельфінів (з диску, що додається до видання «Будиночок з води»). Маленькі слухачі розташувалися навколо Катерини просто на м’якому килимі на підлозі, що додало атмосфері ще більшої домашності. Діти самі підказували можливі виходи із запропонованих ситуацій, висловлювали думки щодо героїв твору, мріяли, уявляючи над собою зірки та потай загадуючи бажання, а потім ще довго не хотіли відпускати гостю. Дорослі теж були у захваті – щиро дякували, а насамкінець із задоволенням придбали дитячі книжки. Лідія Стрельченко


8

26 жовтня 2012 р.

«Київоблгаз»

уповноважений роз’яснити В Україні почався «новий опалювальний сезон». І, за адміністративним звичаєм, «Київоблгаз» вирішив попередити своїх клієнтів про ЇХНЮ відповідальність щодо дотримання правил експлуатації газового обладнання й обов’язкового встановлення газових лічильників.

Арифметика для чиновника Всього (на 1 березня 2010 р.) користь від природного газу в Україні отримували 13,3 млн домовласників. Не безплатно, звичайно. Переважна більшість із них вчасно й повністю сплачували рахунки. І майже всі дотримувалися правил безпеки. А якби не дотримувалися, то злітали б у повітря самі й підривали б сусідів набагато частіше, ніж це трапляється сьогодні. Адже люди не зовсім дурні?! Проте й серед чиновників дурників небагато. Принаймні деякі з них уміють читати, писати й, головне, рахувати! Ось вони й підра-

Уявляєте, в європейській країні, яка вступила в третє тисячоліття, є ще люди, котрі можуть дозволити собі використовувати газ ТІЛЬКИ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ! Не для опалення, не з метою особистої гігієни, а лише для того, щоб зварити собі суп чи кашу, або щось іще, якщо на третє вистачить тієї пенсії… І я дуже хочу спитати чиновників: а скільки газу спалюють у своїх плитах злиденні українці, яких держава змушує обов’язково встановлювати лічильни-

У Великій Димерці 53 багатодітних родини, в яких виховується 195 дітей. В умовах українських реалій поняття «багатодітна сім’я» часто-густо асоціюється з неблагополуччям. Подружжя Чебанів із Великої Димерки – Ірина Анатоліївна та Андрій Анатолійович – власним прикладом розвіює ці міфи.

Владислав, Катя, Настя, Марійка, Ілля – найголовніший життєвий здобуток

поїздками в табір відпочинку на острів Крит і уславлений «Артек». Як бачимо, крім навчання у школі Настя та Ілля знаходять час для розвитку своїх здібностей, хоча й школа мистецтв, і спортивна секція не у Великій Димерці – до них ще треба дістатися. Тому батько возить дітей у Бровари автомобілем: дорослі Чебани свідомо йдуть на такі витрати.

Змінили київський асфальт на великодимерський моріжок

Мої співрозмовники не приховують: їхнє життя почалося з великої проблеми – Ірина не могла завагітніти. Тоді медики не давали ніяких гарантій. Незважаючи на обмаль коштів, молода студентська родина випробовувала медичні новинки, але марно. Випадково дізналися про столітнього дідуся, котрий лікував травами і давав шанс батьківства багатьом подружнім парам. Це було не якесь заморське зілля, а дарунки природи рід-

У великих і малих здобутках талановитих дітей сім’ї Чебанів є значна частка зусиль батьків, котрі заради своїх кровинок не жаліють нічого. Напевно, не так вже й багато родин, які київське помешкання змінили на будинок у селі. – Ми довго думали над цим, радилися з дітьми, щоб прийняти виважене рішення, адже наша столична квартира

ного краю. «Головне – дотримуватися рекомендацій і вірити в успіх», – наставляв цілитель. І справді, 19 років тому успіх не забарився у вигляді первістка Владислава – нині студента Київського

була затісною для всіх, – каже голова дружної родини Андрій Анатолійович. – Кілька років поспіль влітку виїжджали на бази відпочинку в Пухівку. Розраховувалися тим, що я виконував різні

Любові вистачить на всіх ки? Більше чи менше, ніж на 400 млн грн на рік? Адже саме стільки бюджетних грошей чиновники хочуть щорічно витрачати на нову семирічну державну програму. Цікаво, а де вони візьмуть стільки грошей?

хували, що лічильники встановили не більше 60% українців, а решта – 5,3 млн господарів – платять за газ «згідно з нормами споживання», однак «незалежно від реальних обсягів його використання». І, швидше за все, цією шпаринкою в численних інструкціях користуються саме ті, хто не тільки готує їжу на газових плитах і миється в ванних, а й зловживає вуглеводним паливом із метою обігріву свого житла. А що ще залишається робити мешканцям Калити чи Семиполок? В цих та інших населених пунктах Броварського району централізоване опалення «померло» разом із радянською владою. Хоча… Якщо нардепи будуть знову й знову наступати на ті самі граблі, комуністична казка може стати реальністю. Казка про що? Та про те, що Україні надзвичайно потрібен тотальний облік і контроль за споживанням природного газу населенням! Ох, скаржаться чиновники: домогосподарства, «де газ використовується на опалення, оснащено лічильниками на 97,5 %; де газ використовується для гарячого водопостачання та приготування їжі – на 25,3%; де газ використовується тільки на приготування їжі – на 18,5 %. Таким чином, близько 4 млрд м3, або 20% всього обсягу газу, що споживається населенням, не обліковується лічильниками». А це – непорядок! Проте для «100% оснащення населення лічильниками», виявляється, «необхідне залучення грошових коштів в сумі близько 2,856 млрд грн без ПДВ».

Соціум

Люди, будьте пильними! Передбачають, що встановлення газового лічильника в приватному будинку коштуватиме 918 грн без ПДВ, а в багатоквартирному – 528. При цьому «Київоблгаз» запевняє споживачів, що приводу для хвилювання немає: всі нові прилади газовики встановлять за власний рахунок, мовляв, усі ці витрати вже враховано в ціні газу. Що ж, мені залишається тільки процитувати пояснювальну записку до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»: діючі надбавки до тарифу на поставку газу забезпечують фінансування програми закупівлі та встановлення лічильників лише на 12,5%. А це означає, що для «безплатного» встановлення облікового пристрою треба ДОДАТКОВО зібрати з населення засоби, яких не вистачає. Як? У вигляді цільової надбавки до діючого тарифу. І тоді здійсниться чергова «голуба мрія» українського чиновника: «запровадження 100% встановлення лічильників терміном до 1 січня 2018 р. дозволить скоротити видатки з бюджету на оплату пільг і субсидій та несуттєво вплине на зростання кінцевої ціни на газ для населення». А ви думали, що держава буде для вас задарма старатися? Ні, депутати й бюрократи просто придумали новий спосіб відбирання коштів у населення, щоб скоротити витрати на соціальну допомогу тому самому населенню! Олександр Матюшенко

За родинним столом. Владислав та Катя – у столиці на навчанні інженерно-будівельного інституту, котрий своїми математичними здібностями нагадував батька. Донька Катя у свої 16 – студентка Київського механіко-технологічного коледжу. Успадкував математичні здібності від батька й найменший, 10-літній Ілля. А ще у хлопця від природи гарний музичний слух, який передався йому від прадідуся. Зараз Ілля надає перевагу карате, але батьки вірять, що згодом він ще повернеться до музики. Своєю грою радує майбутня скрипалька Марійка. За успіхи в навчанні цьогоріч із звичайного класу Великодимерського НВК її перевели в ліцейний. «Серед наших дітей найуспішніша в царині мистецтва – Настя, – хвалиться мама. – Вона займається у Броварській школі мистецтв під керівництвом Інни Музиченко, котра не лише прищепила дочці любов до малювання, ліплення, але й вселила впевненість у своїх силах. Настя – переможниця багатьох престижних конкурсів різних рівнів, у тому числі й всеукраїнських. За талант і працелюбність її було удостоєно багатьох нагород, а в цьому році – премійовано

роботи з догляду за територією і будиночками. Тоді вони були закинуті, ознак цивілізації майже ніяких не було. Але навіть у таких спартанських умовах ми відпочивали з радістю. Тому переїзд у Велику Димерку був цілком логічним. Тут ми почуваємося щасливими – великий будинок, гарне село, добрі люди. Чого іще бажати? Придбали козу Зосю, двох породистих собак, прибилося ще двоє безпородних. Всі вони є нашими щирими друзями. Кілька років тому роль головного годувальника виконував тато Андрій: він був менеджером однієї з кондитерських фірм. Труд нелегкий, але приносив, каже подружжя, пристойний дохід. На сьогодні сімейство вирішило, що вигідніше працювати мамі, а тато веде господарство, наглядає за дітьми, порається в городі. «Розкоші великої не маємо, але самі себе забезпечуємо, – каже мама Ірина. – Найголовніше – робимо все можливе, щоб розкривалися вміння й таланти наших дітей, готуємо їх до самостійного життя». Микола Тополюк


Соціум

9

№37

Знания = деньги Земля вертится вокруг солнца, а не стоит на спине черепахи или трех китов. Свод небесный не есть «твердь», и человеков создал не Господь, а даже наоборот – люди придумали себе богов, очень похожих на них самих. И самый близкий к нам бог – школьный учитель. Именно он нас «лепит по образу и подобию своему».

Образ Меня любви к родному языку учила, увы, ныне покойная Тамара Ивановна. Алгебру и геометрию вложила в мою голову Галина Георгиевна. Физику преподавала Софья Иосифовна… В октябре каждого года мы, отличники и второгодники, кто от души, а кто по традиции, шли в школу с цветами. А на дни рождения любимых учителей собирали на подарки, заведомо зная, кто любит духи «Каменный цветок», а кто предпочитает «Красную Москву». Но сунуть или подложить любимому учителю деньги в конверте ни нам, ни нашим родителям и в голову не приходило! Дать взятку Учителю?! Это было равно святотатству. И те, кто пытался подкупить Бога, рано или поздно бывали наказаны и горько потом каялись… Софья Иосифовна, например, ставившая отличникам оценки по физике не выше «четверки», обыкновенно вспоминала изречение полководца Суворова: «Тяжело в учении – легко в бою». И ее троечники и хорошисты с легкостью поступали в училище им. Баумана, в Московский университет, в МФТИ, КПИ и другие вузы, где ценились не родословная, не связи, не заученные наизусть даты и законы, а умение думать! За свою манеру относиться к ученикам-недоумкам моя «физичка» (она училась у академика Ландау и была сослана «в места отдаленные» по причине, вопервых, национальной, а, во-вторых, по независимости характера) имела школьную кличку Жучка. Но как мы радовались, если она кого-нибудь из нас «облаяла». Заметила! Счастливчикам грозили факультатив по физике, придирки, тройки в классном журнале… И легкое поступление в престижный институт. Не учителя были – Боги!

Подобие С той счастливой поры прошло очень много лет… Тридцать или больше. Девочки, гадавшие в советские времена на ромашке: «Пед? Мед? Замуж?», сегодня твердо знают: «Денег нет – иди в Пед!» В смысле, гуляй-учись на педагога… И, если есть в семье деньги – поступай на платное отделение. Сдавай по прейскуранту экзамены и зачеты, накрывай «поляны» разнообразным комиссиям. А в случае полной бездарности будь готова… Будь всегда готова! Ах, родители, если бы вы знали, с какими оценками окончили курс в столичном или провинциальном университете классные руководители ваших детей или заведующие учебной частью/директора школ, вы бы ужаснулись! Но вы не знаете, а потому – спите спокойно. И на собрания родительских комитетов, классных или школьных, приходите в хорошем настроении и с надеждой: ваши дети имеют перед своими глазами пример «делать жизнь с кого». Нет, не с вас, с родителей-неудачников, применяющих свое высшее образование для расчетов на калькуляторе. Не с вас, использующих компьютер вместо пишущей машинки. Не с вас, доказавших своими дипломами полную никчемность и неумение «устроиться» на хорошо оплачиваемую должность в

большом бизнесе… У ваших детей есть другой пример. Имя ему – школьный учитель! И помните, мамы и папы, ваши мальчики и девочки проводят в школе много больше времени, чем в семье. И со своими наставниками общаются много больше, чем со своими родителями. Не дома, а в школе они растут, учатся, взрослеют. Здесь у них формируется, выражаясь по-ученому, поведенческий стереотип – они начинают ценить деньги. И привыкают определять свой статус в коллективе не суммой знаний, а суммой денег, пожертвованных родителями на школьные нужды… А кто именно и сколько гривен сдал в пользу класса и школы, на «подарок» библиотеке, на День учителя и пр., знают все: и учителя, и ученики. Такая вот культурная конфигурация. По подобию…

Культурная конфигурация № 5 Нынешние школьные «боги» далеко не похожи на своих предшественников. Не то качество образования, не те моральные приоритеты. Свидетельством тому – документ, озаглавленный «смета расходов, которые мы будем вынуждены понести в этом учебном году». «Мы» – это кто? Это родители детей, которые имеют счастье учиться в специализированной школе № 5 г. Бровары. – Мне этот «прейскурант» на пожертвования вручила председатель родительского комитета класса моего сына, – рассказал мне папа одного из учеников. – Она сказала, что сумма обсуждению не подлежит. А на все вопросы отвечала указательным пальцем в небо. Дескать, там, наверху, в школьном комитете все подсчитали. Кто именно подсчитал? Ее зовут Татьяна Николаевна. Я точно знаю, что она не учительница, не мама одного из учеников, а чья-то бабушка… – Чья бабушка? – задал я вопрос директору школы № 5 Павлу Федоренко. – Э… Савченко? Татьяна Николаевна? Точно, бабушка! Чья? Не помню… «Бабушку», которую не помнит даже директор школы, родители ненавидят всей душой. И цена такой ненависти известна – все тот же пресловутый «прейскурант». – Я зарабатываю 2500 грн/месяц (средняя зарплата в Броварах в 2012 г. около 2100 грн – авт.). И плачу налоги. И потому не понимаю, за что государство… За что при полном согласии чиновников с меня какието «бабушки» вымогают деньги?! На «подарки» школе и библиотеке, на День города, на День учителя, на чайники, щетки и швабры, на «столы» – на угощения экзаменационной комиссии и «прочие непредвиденные нужды»! А это как понимать: «похороны школьника»?! Это «предвиденные» или «непредвиденные» расходы? Хочу обратить ваше внимание, мои читатели, все эти вопросы – не риторические, но конкретные – 19 478 гривен с класса или по 649 грн. с каждого учени-

ка/родителя из расчета по 30 учеников на 2012-2013 учебный год. – Когда моя дочь принесла домой эту смету… Я сама не могла присутствовать на родительском собрании – работаю допоздна… Я заплакала, – у моей собеседницы опять слезы на глаза наворачиваются. – Налоговой – дай, пожарным – дай! УБЭП, ОБОП, СЭС, инспекция по правам потребителей… Этих «доителей» – ненавижу! Бросила бы бизнес! Но дочке образование дать надо? Надо! А детки, видите ли, после себя в классной комнате полы помыть не могут… Впадло им? Нет. Они способны и готовы за собой убирать. Но школьный родительский комитет нанимает уборщиц за 90 грн. с каждого ученика. Кто ее, эту поломойку, видел? А охрана? Пенсионеров уважаю, но этого дедушку восьмиклассница одной левой. Однако сто гривен – отдай… И еще один крик души: – В школе № 5 около 1000 учеников. Пусть не по 650 грн. с выпускника, пусть по половине с учеников младших классов, но какие же это огромные деньги! А отчет по ним – пять минут скороговоркой на итоговом родительском собрании, которое проводят не в конце очередного учебного года, после экзаменов, а в ноябре следующего. Вы понимаете? Именно тогда, когда родители окончивших школу

мэрии Броваров и пересказал как мог родительские «крики души» директору школы № 5 Павлу Федоренко и его заместителю Людмиле Думенко. И услышал от них вполне справедливые упреки. Нет, не в мой адрес, не в адрес родителей, а… Скажу так: «вообще». И по поводу «культурной конфигурации», и по поводу недофинансирования начального образования, и по… Ох, Господи, по многим другим поводам: – Учитель первой категории с двадцатилетним стажем претендует лишь на зарплату в 3000 гривен! Это без подоходного налога… – эмоционально заявила мне Людмила Григорьевна. – Но, несмотря на это у нас есть преподаватель-подвижница, которая тратит собственные деньги на оборудование предметного кабинета… Что я мог ответить? Наверное, эта учительница, с точки зрения ее учеников и их родителей, или ненормальная, или святая. Ведь нет большой разницы, правда? А вслух спросил: – Почему бы вам, Павел Михайлович и Людмила Григорьевна, не успокоить родителей? Почему бы вам не создать при школе официальный фонд, куда бы папы и мамы ваших детей могли бы совершенно официально сдать деньги? И получить не менее официальный отчет об их использовании? И вы «под статьей» ходить не будете, и дети будут знать, что гривни из карманов их родителей не попадут в кошельки недобросовестных учителей и разных «бабушек»? – Мы так и сделаем, – ответил Павел Федоренко. – На ближайшем общешкольном родительском собрании, которое состоится в начале ноября, будет поставлен вопрос о создании попечительского совета или другой общественной организации, которая прозрачно и в полном соответствии с законом будет распоряжаться пожертвованиями и родительскими взносами.

***

– Вы довольны? – спросил я мам и пап, которые обратились в редакцию «Старого центра» за советом и помощью. – Мы понимаем, что учитель, завуч или директор в буквальном смысле этих слов живут в школе или должны жить школой, – ответили мне. – Мы готовы и согласны, если государство не может обеспечить учителю достойное содержание, платить и спонсировать… Но! Давайте делать это прозрачно и честно. И тогда мы не будем лгать детям о бесплатном образовании. Знания = деньги. Александр Матюшенко

детей уже не могут и, главное, не хотят иметь ни к дирекции, ни к школьному родительскому комитету никаких претензий! Отмучились… И слава Богу!

Вопросы и претензии Всю или почти всю эту информацию я передал в управление образования

P. S. «Старый центр» не ограничится рассказом о том, на какие деньги и чему учат детей в школе № 5. Мы обязательно побываем и в других учебных заведениях, где, несмотря на строжайшие запреты Министерства образования Украины, принуждают родителей платить по «прейскуранту»… Кстати, школа № 5 по этому показателю далеко не первая в Броварах и районе.


10 Цей рік в історії 1937 рік – у Броварах побудовано двоповерхову школу-десятирічку, яка мала різні навчальнометодичні кабінети, добре організовану художню самодіяльність. У містечку працював Будинок культури, де діяла низка гуртків і районна бібліотека.

Машина часу

26 жовтня 2012 р.

«Не торкайте жодного каменя...» Час і люди не шкодують споруд. До архітектурного надбання нашого краю належать і будівлі колишніх поміщицьких маєтків. На превеликий жаль, більшість із них було втрачено в часи революції, радянської влади та й за незалежної України.

1937 рік – у Броварській школі почав працювати поет Михайло Тадейович Дубовик, який зробив помітний внесок у культурно-освітнє життя Броварів.

Маєток Заньковецької «Марусин курінь»

Жовтень 1943 року – під час бою був тяжко поранений і невдовзі помер Віталій Леонідович Карнаухов, Герой Радянського Союзу, рядовий стрілець 705 стрілецького полку 121 стрілецької дивізії 60 армії Воронезького фронту, родич поміщика Карнаухова, який тримав у селі Жердова маєток, відомий у мистецьких колах як «Марусин курінь», та зразкову економію капіталістичного типу.

Один із перших більшовицьких декретів у 1917 році проголошував: «Громадяни, старих хазяїв немає, після них залишилася величезна спадщина... не торкайте жодного каменя, оберігайте будівлі, старі речі, документи». Однак на місцях усе виглядало інакше. Приміщення заворицьких дворян Миколи Барановського та Густава Добжицького, наприклад, були пограбовані й спалені 1917-го року, будинок поміщика Глівинського розібрано й перевезено в Бобровицю для спорудження райвиконкому. Двоповерховий елегантний «палац» нащадка відомого шляхетського роду Оскерка остаточно зруйновано в 1992 році. Нині від цієї будівлі не залишилося навіть руїн. На місці незвичайної архітектурної споруди зараз розкинулося сміттєзвалище, до якого веде грабова алея – одна з двох, що залишилися від паркового комплексу, до якого, за переказами, входили також горіховий сад, каштанові та липові алеї, квітники та клумби. Маленьке європейське диво, створене на початку ХХ століття чеськими садівниками, перетворилося на хащі, які заворицькі селяни називають «Ласкерковим лісом». Краща доля чекала на архітектурний комплекс у Жердові, споруджений відомим українським актором Миколою Садовським для себе і своєї дружини Марії Заньковецької, який вона сама називала «Марусин курінь». Для будівництва було використано цеглу заводу поміщикапромисловця Мацька, розташованого за

2,5 км від садиби корифеїв українського театру. Знаменно, що ця цегла, маркована спеціальним знаком (літера «М» під короною), широко використовувалася на будівництві Подолу й інших районів старого Києва. Великою популярністю вона користувалася й за радянських часів, коли цегельний завод уже не працював. Старожили Жердови розповідали, як частина будівель маєтку була розібрана в 1946 році «по цеглиночці», щоби потім спорудити з цього матеріалу Броварський міськком партії. Серед жердівців ходить напівлегенда про те, що від «Марусиного куреня» до цегельного заводу вів підземний хід, нині замурований. Ним вільно могла пройти людина в повний зріст. Підвали, де зберігалися колись продукти, існують і донині. Але – підземний хід? Для чого його викопали? Яке його призначення? Адже садиба знаменитої акторки і цегельний завод – не фортеці й не середньовічні замки! Але, якщо люди говорять... Марія Заньковецька згодом подарувала садибу своєму племіннику Карнаухову, сину сестри Лідії. Цей поміщик доклав чимало зусиль, щоб організувати в селі високопродуктивну сільськогосподарську економію. У ній вирощували

Повстанський детектив Продовження. Початок у №36 У одному з документів від 22.09.1921 року зазначається: «25 серпня у районі станцій Ніжин – Носівка діяли повстанці полковника Ромашки. Вони перервали сполучення між Києвом і Бахмачем. Один із більшовицьких полків, посланий для ліквідації загону, повністю перейшов на бік повстанців». 28 серпня ромашківці захопили станцію Кобижча, а біля станції Бобровиця висадили в повітря міст і полонили бронепотяг «Другий червоний командир» із чотирма гарматами, десятьма кулеметами і різним військовим спорядженням. Загін значно збільшився за рахунок місцевого населення і став називатися «Другою дикою дивізією». Ще більш неймовірними були свідчення одного із колишніх чекістів («Гончара»), які він опублікував у 1967 році:

«Значної шкоди завдавала зграя отамана Струка (він же Ромашко) з 500 чоловік. На її придушення вислали батальйон із 96 бійців на чолі з командиром і комісаром військ губернської НК. Загін увійшов у самісіньке гніздо бандитів – село Зазим’я Остерського повіту. І тут у бою наш батальйон разом із командирами поліг смертю хоробрих. Врятувався лише один боєць. На село повели наступ регулярні частини Червоної армії. Проти бандитів застосовувалася навіть артилерія. Банду було знищено і Зазим’я взято об’єднаними силами Червоної армії і ВНК. Сам СтрукРомашко не встиг утекти і наклав на себе руки, кинувшись у колодязь». Маємо документальні свідчення й того, що «гнізда бандитів» отримували допомогу від отамана Євгена Ангела: в Літках та Зазим’ї селяни, одержавши від

нього кулемети, гвинтівки та набої, повстали проти червоної влади. Вони розгромили сільради, вбили радянських працівників і продармійців (осіб, що реквізували зерно). Проти повсталих колегія Київської губчека вислала загін комбата Шпаківського. Тоді селяни

Отаман Євген Ангел

корів елітних англійської та голландської порід. Працювали електродвигун, завдяки якому освітлювалися вулиці, спиртозавод і паровий млин, який видавав борошно тонкого помолу. Борошно йшло на експорт, у Францію. Свердловина, яка забезпечувала водою господарство Карнаухова, до речі, працює й сьогодні. Цей поміщик-капіталіст переймався й духовним життям селян – на свої гроші він спорудив у Жердові школу та бібліотеку. Неподалік садиби розбили парк площею понад два гектари, квітники та оранжерею, яка дивувала відвідувачів екзотичними рослинами. Зараз парк перетворився на справжні нетрі, куди місцеві жителі викидають сміття... Після революції Карнаухов виїхав у Бобровицю, де, мабуть, і осів, а його маєток пограбували вдячні односельці. Старі люди розповідали, що незабаром після цього в Жердову прибули гайдамаки, які намагалися повернути пограбоване до поміщицької садиби. Наскільки їм це вдалося – невідомо. На початку 20-х років ХХ століття в економії створено зразкову комуну імені Жовтневої революції, до якої вступили селяни-бідняки з Пухівки та Димерки. Діяльність комуни різні джерела оцінюють неоднозначно. Достеменно відомо, що в 1930 році зразкове соціалістичне господарство, по суті, розвалилося.

Жердівська сільська рада – одна з будівель «Марусиного куреня» І останнє. У Державному реєстрі нерухомих пам’яток України (пам’ятки місцевого значення Київщини) будівлі з архітектурного комплексу в Жердові не значаться. Немає й пам’ятної дошки. На них не поширюється статус історичної спадщини. Бо де-юре їх просто не існує. вдалися до військових хитрощів. Вони вдали, ніби здаються, але, як тільки загін чекістів увійшов у Літки, відкрили вогонь. Майже всіх червоних карателів було знищено. Через кілька днів загони селян було розбито 7 радянською башкирською бригадою. Цікаво, що сам отаман Ілля Струк у своїх спогадах писав, що в 1919 році він організував Першу повстанську армію УНР і залишався в Чорнобильському повіті, який повністю контролював. У Зазим’ї не був. Після смерті Ромашки повстанський рух на Чернігівщині очолив колишній генерал Віктор Сокира-Яхонтов (мав садибу в Заворичах). Чи Сокира-Яхонтов – не той «полковник Ромашка», про якого розповідають архіви? І кому завдячує село Мокрець тим, що радянську владу в ньому було встановлено тільки в 1929 році? Про це – в одному з наступних номерів газети. Сторінку підготував Володимир Мельник


Історії кохання «Любит, не любит, к сердцу прижмет. Плюнет, поцелует, к черту пошлет…» (гадание на ромашке) – Как дела? – спросила я мужа, вернувшегося с работы. – Нормально, – буркнул он. Я коротко вздохнула, пытаясь удержать на лице приветливую улыбку. Дождалась, пока он разденется, и просеменила за ним в ванную. – Кушать будешь? – спросила ласково. – А как ты думаешь? – в ответ неласково парировал он. Хотела сказать, что отвечать вопросом на вопрос – некрасиво, но промолчала. – Чего ты стоишь с кислой миной? – раздраженный окрик в мой адрес. – Естественно, я голоден, раз вернулся с работы! Иди, займись делом! Извини, задергался, – после секундной паузы. «Займись делом». Это привычный намек на то, что я сижу дома. Вернее, «на шее» у своего супруга. Это тоже его выражение. И ничего, что я в декрете. И ничего, что работаю дома. И ничего, что старший ребенок – первоклассник – полностью на мне, со всеми кружками, секциями и уроками. Я молчу. Молчу уже полгода…

но устояла. – Мой-то, прикинь, зашевелился! Спящий Красавец, елки-палки! – от соседки шел пар эмоций.

№37

11

LOVE STORY

– Дальше? – хитро улыбнувшись, Зина почесала кончик носа. – Я закадрила его друга. Назло. И потом у нас было интимное продолжение. Ну, ты поняла… – Как?! – ошалело выкрикнула я. – Вот так, – соседка победно взглянула на меня. – А что? Ты во мне сомневаешься? Я же не ты – рыба мороженая. Никаких страстей в твоей жизни нет. Муж, дети, дом. Как так можно жить? И я задала этот же вопрос, но мысленно: «Как так можно жить? Мужья – временные, жизнь – калейдоскоп событий, любовь – универсальная, к каждому приспосабливается. Вот дети – величина постоянная, но Зина постоянно о них забывает». Но вслух сказала другое: – Мне нравится моя жизнь. Я люблю свою семью и свой дом. Разве все должны сгорать в огне страсти? У меня другие ценности. – Ну-ну, – скривилась Зинаида. – Как бы мужу твоему не стало скучно от этих ценностей. Поменяй себя, пока не поздно.

питанная правильно в отношении чужих писем, в каком-то непонятном порыве схватила мобилку. «Любимый, – меня передернуло, – не могу забыть твои поцелуи. Жду встречи с нетерпением!» Телефон выпал из рук. Я остолбенело смотрела в одну точку. Стас вошел в комнату. – Телефон пищал? Или мне показалось? – спросил он. – Нет, не показалось, – мертвым голосом ответила я. – Ты чего? – обратил он внимание на мою интонацию. – А, опять устала! – раздраженно добавил Стас. – Конечно! Как всегда, – не удержалась я от колкости. Он взял телефон и стал читать сообщение. Я исподтишка подглядывала за его реакцией. Мелькнула довольная улыбка и пропала. – Давай спать? – прозвучал то ли вопрос, то ли предложение. – Давай, – согласилась я. «Поцелует или нет? Обнимет или нет?», – мелькали в моей голове мысли. Поцеловал. И обнял. И даже больше. Когда Стас уже посапывал во сне, я думала.

Я ничего не ответила. Соседка допила свой кофе и благополучно ушла. А я мыла чашки и плакала. Ведь она права! Права в том, что я наскучила Стасу. Иначе как еще можно объяснить то сообщение?

шит уйти. Но Стас не уходил. Были и придирки и раздражение, но они всегда сменялись нежностью. Да, нежностью! Как ни странно, двойная жизнь принесла в наши отношения забытые чувства. Он стал больше времени проводить с детьми. Мы часто выезжали семьей на прогулки.

Сказать? Не сказать? С тех пор прошло полгода. Настроение мужа часто менялось. Каждую секунду я была готова к тому, что он ре-

Ромашка LIFE Молчать? Не молчать?

Диван. Пять шагов. Окно. Окно – пять шагов – диван. Диванпятьшаговокно… Я мечусь. Я жду его. Мои малыши спят, утомленные детскими заботами. Взгляд в зеркало и понимание неизбежного – я стала ему неинтересна. И еще – он сейчас с Ней. А самое главное – ОН НЕ ЗНАЕТ, ЧТО Я ЗНАЮ. Моя тайна меня разъедает. Я живу с этой болью уже много месяцев и даже привыкла к этому. Привыкла – это, конечно, громко сказано. Свыклась – да. Измена Стаса вывернула меня наизнанку. Была семья. Семья как семья. Сын – пробный ребенок, как и все первые дети. Ошибки, слезы от усталости, борьба с вирусами до полной победы. И любовь. Такая маленькая, только наша, и такая большая. Доверие в семье – кислород. Без него мы бы просто задохнулись. Дочка внесла в нашу жизнь новые краски. Стас из отца превратился в папу, я стала мамой в квадрате, но в этой постановке мы забыли свои главные роли – мужа и жены. Продолжая исполнять прямые обязанности, мы все реже дарили друг другу банальную нежность. И о любви почти не вспоминали.

Люблю? Не люблю? В гости забежала соседка. Зинуля – девушка простая. Трое детей от двоих мужей. Последнего выгнала с треском, не простив инертности. – Твои где? – с порога спросила она. – На работе, в школе, в кроватке, – перечислила я местонахождение каждого из своей семьи. – А я тебе тако-о-о-е расскажу! – закатив глаза, Зинуля упала на кухонную табуретку, от чего та жалобно крякнула,

– Это ты про Тему? – я догадалась, что речь идет о втором муже. – Ага, – кивнула она с готовностью. – Про Тему-кулему! Он, видите ли, смысл жизни нашел. А компасом послужил бюст четвертого размера его проводника! – она с шумом втянула воздух и со свистом выдохнула. – Дай кофе, – попросила Зина. – Да, конечно, – я засуетилась, готовя напиток. – Так вот, – продолжила Зинуля, с шумом отхлебывая, – я пошла в ресторан с одним поклонником и увидела там картину: мой Темка нежно держит за локоток объемистую даму и что-то шепчет ей в ушко! Представляешь?! Я согласно закивала. – В общем, они вчетвером сидели за столиком: мой с девахой и друг его – тоже не один. Знаешь, Катька, такая меня жаба задавила! Ведь со мной-то – ну тютя тютей! А тут хвост распушил! – И что было дальше?

Наскучила? Не наскучила? Я смотрела в окно и вспоминала. Мой мирок начал рушиться незаметно. Вдруг Стаса стала раздражать моя усталость. Если раньше он спешил помочь, то потом находил тысячи причин, чтобы избежать домашних дел. И еще комментировал: «От чего это ты устала? Целый день дома сидишь!» Следом за этим появились необоснованные задержки на работе. Потом и вовсе не ночевал иногда дома. Я отчаянно закрывала глаза на происходящее. Главное – сохранить семью. Однажды, пока Стас был в ванной, пришло сообщение на его телефон. Я, вос-

Уйдет? Не уйдет? Возможно, я струсила. Если бы Зинуля была на моем месте, то Стас уже давно бы вылетел с чемоданами. Но я не Зина, я – Катя. И моя правда в том, что я решила подождать. Что может быть проще, чем разорвать, порвать, выгнать, развестись? Дело одной минуты! Пусть я буду казаться слабой, что позволяю себя обманывать. Но в этой слабости моя сила. Я выдержу, вытерплю боль и обиду. Потому что, создавая семью, мы взяли на себя обязательства. Если один оступился, то другой подставит плечо. Я не держала Стаса и не держу, но, видно, он сам держится за нас. Иначе бы давно ушел. Кто такая эта Другая? Ну, огонь страсти, как Зинуля. А после страсти? Выжженное поле? А дом – не поле после пожара, а комфортная оранжерея, где наши дети – цветы, а я – ровное освещение и тепло. Стас выберет семью, я уверена. К тому же в последнее время он читает сообщения с тем же раздражением, которое раньше было направлено на меня. А вот ко мне относится, наоборот, со вниманием. Значит, надоело Там. Я не буду ничего выяснять. Я буду молчать, терпеть и ждать. Потому, что люблю… Молчать – не молчать? Люблю – не люблю? Наскучила – не наскучила? Сказать – не сказать? Уйдет – не уйдет? Хватит гадать. Смогу! Алена МаГа


12

26 жовтня 2012 р.

Спорт за тиждень Визначилися фіналісти першості Київської області. Золоті медалі першої ліги розіграють ФК «Бровари» та ФК «Фаворит» з Броварського району. В матчах-відповідях ½ фіналу наші команди здобули перемоги та вибороли право наступного року грати у вищій обласній лізі. ФК «Бровари» вдома переконливо обіграв ФК «Граніт» (Шкарівка) – 3:0 (відзначилися Герасименко, Директоренко, Литвин). А ФК «Фаворит» після поразки в першому матчі – 0:1 переміг у гостях ФК «Буча-2» – 1:2. 26-го жовтня о 15:00 в Броварах відбудеться фінал.



12-15 жовтня в місті Ковель відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед молоді. Від Броварського ВУФК у змаганнях брало участь 8 спортсменів у різних вагових категоріях. У дівчат «бронзу» здобула І. Олійник (вагова категорія 51 кг.). Серед хлопців найкращий результат показав Т. Маркович, який виборов «золото» (категорія до 55 кг.). У підсумку команда юнаків Київщини посіла ІІ загальнокомандне місце, поступившись тільки команді Івано-Франківської області.



6-7 жовтня відбулися чергові ігри чемпіонату України з хокею серед юнаків 1995-96 р. н. Вдома команда «Білий Барс» приймала команду з Харкова «СДЮСШОР-2». Перша гра пройшла в «одні ворота» і закінчилася з рахунком 14:1 на користь «Білого Барса». А ось друга гра виявилася набагато складнішою. Лише в останньому періоді наші юнаки святкували перемогу – 7:6.



17 жовтня на полі БВУФК стартував осінній турнір із футболу серед школярів загальноосвітніх шкіл міста. Вік учасників – юнаки 1999 року народження. На урочистій церемонії відкриття начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Броварської міськради Д. Рожков, директор Броварського ВУФК О. Чигирин, заступник голови міської федерації В. Подзігун привітали юних майстрів шкіряного м’яча з початком турніру й побажали їм вдалих виступів. Сергій Стасюк

Спорт

«Плоске» – чемпіон першої ліги В останньому, 22 турі, визначався чем- ко. Матч тримав у напруженні глядачів усі піон першої ліги. На «золоті» медалі (трійці 90 хвилин. Голи двох Андріїв – Чернюка призерів першої ліги, як і у вищій, вруча- та Карпенка – господарям не допомогли. ють комплекти нагород) претендувало два Гості перемогли – 2:3 та відразу почали колективи: ФК «Беркут» (Бровари) та ФК святкування. Результат паралельного мат«Плоске». Команди мали однакову кіль- чу, в якому грали «Олімпік» (Красилівка) кість очок, але плосківчани виявилися у вигіднішій ситуації. Для того, щоб приміряти комплект «золотих» медалей, їм потрібно було в звітному турі перемогти або зіграти не гірше від броварчан. Адже у разі однакової кількості очок за підсумками чемпіонату саме ФК «Плоске», згідно з регламентом, ставав чемпіоном (при однаковій кількості очок у двох або більше команд до уваги беруться в першу чергу особисті зустрічі між претендентами). Команди одночасно розпочали матчі останнього туру. Суперником плосківчан був ФК «Світильня». Стосунки між цими командами досить ФК «Плоске» (червона форма) напружені. Матчі за їхньої участі завжди цього року став кращим! мають принциповий характер. Тож для господарів кращого стимулу, як відібрати та «Беркут», вже не мав ніякого значення. чемпіонство в сусідів, вигадати було важ- Гра закінчилася внічию – 1:1. До минуло-

річних «бронзових» нагород ФК «Плоске» додає «золоті» та отримує право наступного року відстоювати честь села у вищій лізі. Інтрига зберігалася і в боротьбі за ІІІ місце, на яке претендували ФК «Красилівка» та ФК «Гоголів». «Красилівка» свій матч провела вранці. Виграючи 1:4 у ФК «Зазим’я», гості примудрилися програти – 5:4, віддавши долю ІІІ-го місця в руки гоголівцям. Виходячи на матч проти ФК «Факел» (Княжичі) футболісти з Гоголева знали, що в разі перемоги саме вони фінішують третіми. Виграючи 2:1 (забили О. Жмінька, С. Волошин – С. Періжок), господарі не втримали перемогу та програли 2:4. Підсумкова турнірна таблиця набула такого вигляду: «Плоске» – 29 очок, «Беркут» – 27, «Красилівка» – 20, «Факел» – 19, «Гоголів» – 18, «Зазим’я» – 17, «Світильня» – 14, «Олімпік» – 13 очок. У групі II також зіграли матчі останнього туру. «Бобрик» – «Димерка» – 7:1, «Сокіл» – «Атлетик» – 10:1, «Полісся» – «Патріот» – 8:0. Сергій Стасюк

Чи потрібні футболу меценати? Спонсори, меценати... Без їхнього вміння створити належну базу, фінансово підтримати клуб чи нещодавно створену сільську команду годі сподіватися результату. Показовою є, скажімо, цьогорічна перемога в чемпіонаті району з футболу команди «Колос» із Великої Димерки. На вершину спортивного Олімпу Броварщини вони піднялися вперше за останні 12 років. Ні, димерці практично весь цей час знаходилися серед кращих. Але навіть далеким від футболу було помітно: в селищі створюється справжній колектив. І найбільша заслуга в цьому – М. Юхти, нині, на жаль покійного. Саме він був центром, навколо якого крутилося все футбольне життя селища. Михайло Павлович знайшов підтримку не тільки в селищного голови А. Бочкарьова та депутатів, але й у місцевих підприємців. І нинішня дострокова перемога димерців у протистоянні з давнім суперником – погребською «Десною» – данина світлій пам’яті наставнику й душі команди. Передостанній тур чемпіонату, в якому «Колос» уже в чемпіонському статусі

зустрічався з ФК «Рудня», став підтвердженням істини «і один у полі воїн». Багато років цим «воїном» був В. Радченко – фанат футболу, депутат райради попередніх скликань завдяки якому в Рудні й облаштовано один із найкращих

Без жодних сумнівів, ІІІ місце справедливо завоювали футболісти требухівського «Фаворита». І в цьому заслуга колишнього президента клубу В. Коркіна. Роками він вибудовував фундамент нинішнього успішного виступу місцевої команди не тільки в чемпіонаті району, але й обласній першості: «Фаворит» гідно протистоїть найсильнішим колективам Київщини. Мріяв Віктор Григорович побачити своїх земляків переможцями обласного турніру, але не дожив до здійснення мрії. Земляки вирішили проводити в Требухові турнір імені Віктора Коркіна. Багато робить для розвитку футболу на Броварщині голова районної федерації футболу А. Гречаний, який опікується коВіктор Коркін (крайній зліва) мандою «Десна» (Погреби), що з требухівською командою «Фаворит» кілька років стає переможцем стадіонів на Броварщині. Це Віктор Іва- обласних турнірів. А завдяки меценатові нович привів минулого року сільських з Шевченкового В. Колоту в селі з’явився футболістів до срібної сходинки в ра- прекрасний стадіон із трибунами й газойонній першості. Єдине, чого йому браку- ном. І таких фанатів на Броварщині чивало, – підтримки місцевої влади. Тож із мало. Вони не потребують нічого, окрім лідируючих позицій клуб скотився в аут- підтримки влади та земляків, аби тільки сайдери і цьогоріч виграв лише 2 матчі. всі активно долучалися до улюбленої гри (Тому ж «Колосу» руднянці поступилися мільйонів. з розгромним рахунком – 0:6). Володимир Миколаєнко

Чемпіонат фінішував Призерів та аутсайдерів у вищій лізі за розгромну поразку в першому колі – визначено. Та незважаючи на це, коман- 14:1 (матч пройшов досить грубо, арбітр ди продемонстрували результативний вилучив двох гравців Калити). Але цьофутбол (у 5 матчах забито 32 голи). Чемпіон ФК «Колос» (Велика Димерка) поїхав у гості в Заворичі на гру проти місцевого ФК «Трубіж». Після серії перемог (15 матчів поспіль) «Колос» зазнав поразки – 5:3. Героєм зустрічі став нападник господарів Олександр Поліщук, який змусив воротаря гостей тричі витягати м’яч із сітки. Свої прізвища на табло засвітили також Іван Пізняк, Андрій Хомич. Чемпіон 5 останніх сезонів ФК «Десна» (Погреби) приїхав до «Калити вже в якості віце-чемпіона. У господарів було неймовірне бажання помститися «Титан» (чорна форма) обійшов «Молоко»

го разу «Десна» знову була сильнішою, подолавши суперника з більш скромним рахунком – 1:3. Вдало провівши кінцівку чемпіонату, ФК «Титан» (Бровари) зумів фінішувати на 5 місці (минулоріч «Титан» посів 4 місце). В останньому турі броварчани вдома перемогли ФК «Пристань» (Богданівка) – 4:0. Голи на власний рахунок записали Валерій Пригорницький – двічі, Олексій Чайка, Роман Лебеденко. Броварський ФК

«Молоко» не зміг нічого протиставити ФК «Оврут» (Семиполки), який чудово провів сезон – 3:6 (гості помстилися за поразку в першому колі – 0:5). ФК «Локомотив» (Шевченкове) програв удома ФК «Фаворит» (Требухів) – 2:5. Матч між двома командами, які наступного року гратимуть у першій лізі, не відбувся. Прикро, але ФК «Рудня» не приїхав на звітну гру до Калинівки. Тепер господарям буде автоматично зараховано технічну перемогу. Підсумкова турнірна таблиця має такий вигляд: «Колос» – 57 очок, на 4 менше у «Десни», замикає трійку «Фаворит» – 51, далі розташувалися «Оврут» – 36, «Титан» – 32, «Молоко» – 30, «Калита» – 29, «Трубіж» – 28, «Локомотив» – 23, «Пристань» – 19, «Енергодім» – 18, «Рудня» – 6 очок. До кінця року на нас ще чекає розіграш осіннього Кубка та Суперкубка району. Сергій Стасюк


Про все потроху

№37

Дитячий куточок га! Ува рс! ку Кон

Прогноз погоди по Броварщині (29 жовтня - 4 листопада)

Ви маєте нагоду взяти участь у наступному нашому фотоконкурсі – «Найкраща – я і посмішка моя». Надсилайте свої фотографії на електронну адресу Irina _Yschenko@ukr.net. Найцікавіші фото ми надрукуємо в газеті та розмістимо на нашому сайті www.oldcenter.info. Зарядіть посмішкою ближнього!

Загадки Назвіть 5 днів, не називаючи чисел (1, 2, 3,…) і назв днів (понеділок, вівторок…). (Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра).

***

Коли чорному коту найлегше пробратися в будинок? (Коли двері відчинені).

***

На столі лежать лінійка, олівець, циркуль і гумка. На аркуші паперу потрібно намалювати коло. З чого почати? (Потрібно дістати аркуш паперу).

***

Яке колесо в автомобілі не крутиться під час повороту направо? (Запасне).

***

Із якого посуду не можна нічого поїсти? (З порожнього)

13

Батькам допитливих дітей

Як роблять папір?

Секретом виготовлення паперу людство володіє вже не одну сотню років. На більшості сучасних паперових фабрик папір роблять із деревної целюлози сосни, ялини, модрини, тополі, каштану, берези. Целюлозу отримують механічним і хімічним способами. Механічний спосіб вважається більш економним і полягає в подрібненні й змішуванні з водою заготовок із дерева. З такої целюлози виготовляють папір не найвищої якості – він не відрізняється міцністю й застосовується в основному для друку газет. Для отримання целюлози хімічним способом дерев’яні заготовки розрізають на тонкі тріски, занурюють у спеціальний розчин і нагрівають під високим тиском. Отриману целюлозу промивають, фільтрують, видаляють всі домішки, додатково вибілюють, просушують. За допомогою спеціальних засобів листи целюлози розпорюють і змішують із водою. Потім сировину переробляють і проклеюють за допомогою смол. З такої целюлози роблять папір високої якості, який використовують для друку книг, глянцевих журналів, брошур.

Фотоконкурс «Найкращий – я і посмішка моя»

29 жовтня – ніч -1, день 0, дощ. 30 жовтня – ніч -1, день +2, дощ. 31 жовтня – ніч -1, день 0, хмарно. 1 листопада – ніч -3, день +1, хмарно. 2 листопада – ніч -6, день +1, хмарно. 3 листопада – ніч -6, день +1, хмарно. 4 листопада – ніч -6, день +1, хмарно.

Україна сміється Знайшовши в онука білий порошок, бабуся вирішила, що це борошно, і зробила з нього млинці. Масляна не закінчувалася три тижні. Випадково відчинивши двері в шкільну підсобку, Сергійко довічно отримав найвищий бал із фізкультури та української мови. Мужик на КАМАЗі влітає в джип із братками … Підходить до краю дороги і кричить у кювет, де валяється джип: «Гей, хто-небудь живий є?» У відповідь тиша. Мужик: «Ну і слава Богу...» Ви вірите в кохання з першого погляду чи мені пізніше зайти? У барі сп’яніла жінка голосно запитує: – Є тут чоловік, який може зробити так, щоб я відчула себе жінкою? Встає один, стягує з себе сорочку і кидає її жінці: – На, випери і попрасуй!

Свята та прикмети

Нікіта Щербаков, 11 місяців

Гороскоп на 22-28 жовтня 2012 року Овен У вас попереду багато нових знайомств. Сонце в знаку Тільця зробить так, що ви не думатимете про гроші – вони будуть надходити вчасно і в достатній кількості. Тілець Зірки радять повернутися до незавершених справ: зараз гарний час, щоб досягти успіху. Цього тижня все задумане втілиться в життя. Близнюки Близнюки в захоплені від самих себе. Та, повіривши у власну надзвичайність, не посваріться з друзями. На початку місяця можна ненадовго поїхати на відпочинок.

Кирилко Зеленський, 3 роки Рак Раки долатимуть перешкоди як у діловому, так і в особистому житті. Зірки не радять іти напролом: візьміть таймаут і займіться чимось приємним. Можливо, на вас чекає зізнання в коханні або пропозиція руки і серця. Лев Леви не можуть знайти спільну мову з друзями й колегами, а також із начальством, яке пред’являє до них високі вимоги. Доведеться продемонструвати все, на що ви здатні. Діва Можна починати нові проекти – вони будуть успішно реалізовані. В явних шанувальниках і таємних залицяльниках нестачі не буде. Не розгубіться: можливо, серед них – ваша доля.

Терези Терези будуть багато витрачати, але й багато заробляти. Це хороший період, щоб виявити свій професіоналізм. Можливо, на вас чекає довгострокове відрядження. Скорпіон Можлива криза у стосунках з близькою людиною, після чого на вас чекатиме примирення. Щоб залікувати сердечні рани, дехто із Скорпіонів захопиться спортом. Стрілець Стрільцям зірки радять не починати нових проектів. Приділіть більше уваги сім’ї – і ваші стосунки з другою половинкою заграють новими фарбами.

2 листопада – Артемія. Якщо перший сніг ліг на суху землю і до того часу, коли дерева повністю скинуть листя, то скоро розтане. Поки лист із вишні не опаде – скільки б снігу не випало, а зима не настане. 3 листопада – Іларіонів день. Зазвичай в цей час бувають перші приморозки, починає замітати пороша. Якщо сніг ляже на сиру землю і не розтане, то навесні проліски з’являться рано. А якщо сніг випаде на мерзлу землю, то наступного року врожай хліба буде гарний. Ясна безхмарна погода – ознака швидкого зниження температури. Козеріг У Козерогів час творчості. Швидше за все, хтось із ваших друзів надихне вас на створення шедевра. Окрилені Козероги з небаченим ентузіазмом візьмуться за роботу, а результат не змусить себе довго чекати. Водолій На Водоліїв чекає роман з людиною здалеку або далекі подорожі. На роботі теж все складається вдало: партнери, з якими ви конфліктували ще з минулого року, схоже, схиляються до компромісу. Риби Риби можуть купити щось суттєве: квартири, будинки чи земельні ділянки. Головне – менше говорити і більше діяти. Деяких Риб чекатиме несподіване кохання. Радився із зірками Петро Савенок


14

26 жовтня 2012 р.

Осінні фантазії

Фахівці в галузі допологового консультування вважають: жінка повинна все спланувати заздалегідь і пройти низку обстежень перед зачаттям. А майже всі представниці прекрасної статі відвідують лікаря, тим більше – гінеколога, лише коли «приспічить». – Обстеженнями при плануванні вагітності займаються спеціалізовані центри планування сім’ї, – розповідає завідувач жіночої консультації, головний акушер-гінеколог Броварського району Володимир Ткаченко. – Однак, хоч і сумно це визнавати, у більшості випадків у подібні центри звертаються тільки після того, як переживуть викидень або довгі безуспішні спроби завести малюка. Саме

Країна рад У плануванні вагітності дрібниць не буває: важливо навіть те, чи перехворіла жінка краснухою в дитинстві. Якщо ні – їй обов’язково потрібне щеплення. А проводити вакцинацію вже під час вагітності не можна. Майбутній татусь також повинен пройти обстеження. Сильній статі не хочеться зізнаватися в тому, що проблема із зачаттям дитини – саме в ньому. Але чоловік може бути носієм генетичних хвороб, які успадкує дитина. Також важливо знати, чи збігаються в подружжя групи крові та резус-фактори (якщо ні – є ризик невиношування) і чи сумісна пара генетично. Буває, що вагітність неможлива, на-

Вагітність без «сюрпризів» Кожна жінка мріє стати мамою. Проте більшість представниць прекрасної статі перш ніж наважитися на такий крок чомусь насамперед оцінюють своє матеріальне становище, вік і психологічну готовність. Мало хто знає, що до такої важливої події потрібно підготувати ще й свій організм.

на обстеженнях при плануванні вагіт- віть якщо чоловік і жінка абсолютно ності часто виявляють хронічні хво- здорові, але не підходять одне одному. роби, які можуть Такі випадки навплинути і на стан зиваються імуномайбутньої мами, логічною несумісі на протікання ністю: жіночий вагітності, і на організм проздоров’я майбутдукує антитіла, ньої дитини. А ось що «знищують» раннє їх виявлення сперматозоїди чомогло б звести цей ловіка. При цьому ризик до мінімуму. кожен із подружЧасто жінки діжя цілком здатен знаються про свої на продовженхвороби, коли вже ня роду з іншим вагітними прохопартнером. дять обстеження. Нес у місніс ть Одна з найпоширегенів – явище рідніших недуг – мокісне. Та про такі лочниця, що може Володимир Ткаченко – завідувач жіночої проблеми краще спричинити сер- консультації, головний акушерзнати заздалегідь: йозні проблеми. гінеколог Броварського району можна визначитиДо речі, якщо ви ся з майбутніми вважаєте, що це захворювання виникає кроками, замислившись про дитину «з при недостатній гігієні тіла, то помиля- пробірки» або навіть усиновлення. Наєтеся. Адже часто молочницю викли- багато гірше перенести викидень чи піти кає якраз надмірне прагнення жінки на аборт, дізнавшись уже під час вагітдо охайності. Тому, якщо помітили не- ності про несумісність. Тому потрібно типові виділення – негайно до лікаря. дбати про своє щастя і здоров’я майбутПроблеми з флорою піхви, або бакте- ньої дитини перед її народженням. ріальний вагіноз, можуть «запустити» На прийом до лікаря жіночої конв організмі серйозні захворювання, які сультації у м. Бровари можна записатися згодом спровокують викидень. за тел. 4-42-17.

Територія краси і здоров’я Корисна хвоя Хвоя містить велику кількість корисних речовин: вітаміни і мікроелементи, біологічно активні речовини. Голки хвойних дерев мають протизапальні, потогінні, бактерицидні, протигельмінтні, жовчогінні, сечогінні властивості. Хвоя регулює обмінні процеси в організмі, поліпшує кровотворення, допомагає впоратися з простудними й легеневими захворюваннями. Ванни з екстрактом із хвойних голок позитивно впливають на людей із надмірною збудливістю й дратівливістю, оскільки зміцнюють нерви і покращують роботу серця. Такі ванни корисні при запаленні нервів, нервових болях, збудженні, безсонні, паралічі й подагрі, м’язовому та суглобовому ревматизмі, пухлинах і запаленнях суглобів, наривах, ожирінні, при хворобах дихальних шляхів, астмі, хворобах легенів. Особливо корисними для зміцнення й відновлення сил після важких хвороб є ванни із сосновим екстрактом. Якщо в таку ванну додати 20-30 крапель олії із соснових голок, можна робити інгаляції. Пари, насичені ефірною олією, тонізуюче діють на слизові оболонки пацієнта. Рецепт екстракту із сосни. Взяти голки, гілочки і шишки (зелені), залити їх холодною водою і півгодини кип’ятити. Добре закрити і залишити на 12 годин настоюватися. Екстракт має бути коричневого кольору. Для ванни потрібно 1,5 л настою. Дуже корисно – з додаванням солі. На одну ванну із соснових голок йде близько 1 кг кухонної солі. Добре буде поставити в приміщенні кілька гілок сосни. Виділяючи фітонциди, гілки знезаражують повітря, що дуже корисно для людей із інфекційними захворюваннями.

Кулінарія Торт «Панчо» Шоколадний торт (без борошна) Тісто: 6 яєчних білків збити до пружної піни, додати 75 г цукру. Збивати 1 хв. 6 жовтків збити з цукром (75 г). Додати 50 г какао, акуратно перемішати. У шоколадну масу поступово вмішати білки. Папір для випічки на деку змазати тонким шаром вершкового масла (або олією). Випікати (1800) 15-25 хвилин. Тісто спочатку підніметься, а потім впаде – це нормально. Корж охолодити, розрізати на 4 однакових частини. Крем: 200 г вершків нагріти до кипіння. Зняти з вогню, додати поламаний на шматочки шоколад. Перемішувати до повного розчинення шоколаду. Перемастити коржі кремом і поставити готовий тортик в холодильник на 1 годину.

Інгредієнти: • яйця – 6 шт., • цукор – 2 скл., • сода (розпушувач) – 1/3 ч. л., • какао – 4 ст. л., • лимонний сік – 1/2 ст. л., • мука – 2 скл., • грецькі горіхи – 1 скл., • сметана – 700 г, • темний шоколад – 100 г. Відокремити білки від жовтків. Білки збити в міцну піну. Продовжуючи збивати, невеликими порціями додати 1 скл. цукру. Так само додати жовтки. Какао просіяти крізь сито, висипати в тісто й перемішати. Додати борошно, соду, погашену лимонним соком, або розпушувач. Випікати при 1800 до готовності (близько 40 хв.). Від охолодженого бісквіта відрізати корж висотою 1,5-2 см, а рештки порізати кубиками 3-4 см. Сметану збивати до однорідності близько 10 хв. Додати 1 скл. цукру і збивати ще протягом 5 хв. Перемастити корж сметанним кремом та посипати подрібненими грецькими горіхами. Бісквітні кубики, вмочивши кожен у крем, викладати, щоб утворювалася гірка. Зверху залити кремом та розмалювати розтопленим шоколадом. Сторінку підготувала Марія Кондратюк


Оголошення

Пропоную роботу КОМІРНИК. ДП « ЗЕЕЛАНДІЯ». Комірник-вантажник, старанний, відповідальний, порядний. 2500. (044)5922883 КОНТРОЛЕР ГАЗОВОГО ГОСПОДАРСТВА . БФ ПО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГАЗОВОГО ГОСПОДАРСТВА ПАТ «КИЇВОБЛГАЗ». Контроль і зняття показань витратомірів та лічильників витрат газу. 1 515 грн. 0459434314 КУХАР. КП «БРОВАРИРАЙВУОШІ». ТЕРМІНОВО! Робота в шкільній їдальні с. Калинівка. Знання технології приготування усіх видів страв, правила подачі порційних страв, знання основ та технологій приготування дитячого харчування. Можливе навчання на підприємстві за рахунок коштів підприємств». 1 242 грн. (04594)40455

МЕХАНІК. КП «БРОВАРИРАЙВУОШІ». ТЕРМІНОВО! Проведення ремонту обладнання; облік ресурсів обладнання, аналіз причин передчасного зношування; забезпечення техніки безпеки робіт. 1260. (04594)40455 МІКРОБІОЛОГ. ТДВ «БРОВАРИ-МОЛОКО». Навички роботи з лабораторним устаткуванням; відбір проб; культивування мікроорганізмів; проведення мікробіологічних вимірів устаткування та продукції; аналіз даних мікробіологічних показників. 1600 грн. (04594)49428 МІЛІЦІОНЕР. Міліціонер охорони об’єктів, служба в армії, відсутність судимості кандидата та його родичів, вік до 30 років, навчання за рахунок підприємства. 2800 грн. 0459440676

КУХАР. ТОВ «ГЕЛІОС АГМ». Приготування страв різного рівня складності, банкетного меню. 1115 грн. 0672409943

НАЧАЛЬНИК ВИРОБНИЦТВА. ТОВ «ВЕКА УКРАЇНА». Вільне володіння німецькою та англійською мовами, досвід роботи з автоматизованими системами управління виробництвом, знання принципів роботи екструзійних ліній. Досвід керування великим колективом, хороші комунікативні навички. 0443909501

КУХОННИЙ РОБІТНИК. КП «БРОВАРИРАЙВУОШІ». ТЕРМІНОВО, робота в шкільній їдальні, допомога при приготуванні їжі. С.Світильня, смт В.Димерка. 1102 грн. (04594)40455

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛЕННЯ. ЦЕНТР ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ №9 КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДИРЕКЦІЇ УДППЗ «УКРПОШТА». ТЕРМІНОВО. Начальник відділення поштового звязку по підміні, роз’їзний графік роботи, організація поштового звязку. 1400 грн. (04594)53433

ЛАБОРАНТ (МЕДИЦИНА). ВIЙСЬКОВА ЧАСТИНА А 0415. лаборант медичного пункту. 1508 грн. (097)7037879 Юрій

ОПЕРАТОР ВАЛЬЦЬОВО-КАЛАНДРОВОЇ ЛІНІЇ ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДНОЇ ПЛІВКИ. ТОВ «АБРІСО ЮА». Досвід роботи від 6 місяців, позмінний графік роботи (1-3 зміни, субота та неділя-вихідні), соц. пакет. 2500 грн. 0442292542

ЛАБОРАНТ (МЕДИЦИНА). КО БРОВАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ. Соц.пакет, прийом аналізів. 1102 грн. (04594)44120 ЛАБОРАНТ ХІМІКО-БАКТЕРІОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ. БРОВАРСЬКА СЕС. Працювати з 08.00 до 16.00, соц.пакет, спеціальність «Фельдшер санітарний», «Лабораторна справа (гігієна)». 1590 грн. (04594)4-41-18 ЛИСТОНОША (ПОШТАР). ЦЕНТР ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ №9 КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДИРЕКЦІЇ УДППЗ «УКРПОШТА». ТЕРМІНОВО!!! Підготовка на підприємстві. 1500 грн. (04594)5-45-55 ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК. ТОВ «БРОВАРСЬКИЙ ЗБК». Лицювальник-плиточник готує поверхню під лицювання, робить насічки, очищає поверхні, готує необхідні суміші, натягує металеві решітки, веде штукатурні роботи. 1500 грн. (04594)7-28-87 ЛІКАР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ. БРОВАРСЬКА ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМПЛЕКС АГРОМАРС». Перевага надається соціально незахищеним категоріям громадян, досвід від 1 року. 2700 грн. 0459465559 ЛІКАР СТАНЦІЇ (ВІДДІЛЕННЯ) ШВИДКОЇ ТА НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. КО БРОВАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ. Соц. пакет, консультування хворих. 1800 грн. (04594)44120 ЛІКАР-ТЕРАПЕВТ ПІДЛІТКОВИЙ. КО БРОВАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ. Соц. пакет, кабінет д/л, консультування хворих, здійснює комплекс заходів щодо диспансеризації терапевтично хворих. 1235 грн. (04594)44120 МАЙСТЕР. Майстер по пошиву і ремонту текстильного одягу (пошив дорослого, дитячого одягу). 1500 грн. (04594)4-40-69 МАЛЯР. ТОВ «ТРЕСТ КИЇВМІСЬКБУД - 5». Оздоблення, фарбування, обклеювання, ремонт і реставрація приміщень. 1500 грн. (044)5408838 ПЕКАР-КОНДИТЕР З ДОСВІДОМ РОБОТИ. 067 776 99 74 098 633 30 95 МАШИНІСТ ЗМІШУВАЧА АСФАЛЬТОБЕТОНУ ПЕРЕСУВНОГО. Можливе навчання за рахунок підприємства, повинен знати будову, принцип роботи, технічні характеристики машини, якою керує; правила експлуатації, технічного обслуговування і ремонту; способи виконання робіт за технологією та вимоги до їх якості. 3500 грн. 0459454120 МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) ІЗ ЗБУТУ. ТОВ «ПЕРІ УКРАЇНА». Знання англійської мови, вільне володіння комп. програмами, у т.ч. AutoCad обов’язково! 7000 грн. 0443902600 МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) ЗІ ЗБУТУ. ТОВ «ТАЛСІ ФК». Збут металоконструкцій, заключення договорів, ведення переговорів, знання організації комерційної діяльності, менеджмент торгівлі. 2000 грн. (04594)65805

ОПЕРАТОР ВИРОБНИЧОЇ ДІЛЬНИЦІ. ТОВ «ПРОДПАК ЛТД». Оператор-наладник, досвід роботи з фасувальним обладнанням, пакування чаю. 5000 грн. тел.(044)4928162 ОПЕРАТОР ТЕХНОЛОГІЧНИХ УСТАНОВОК. БРОВАРСЬКА ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМПЛЕКС АГРОМАРС». Обладнання на газовому паливі, допуск до газу, надається гуртожиток. 2000 грн. 0459465559

НЯНЯ, КУХАР.

У приватний дитячий садочок у м. Бровари Робота на повний робочий день 5 днів /тиждень 067-300-44-85 050-204-16-44 ОПЕРАТОР ЧЕСАЛЬНО-В’ЯЗАЛЬНОГО УСТАТКУВАННЯ. ТОВ: МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД «СОНЕТ». вихідні: субота, неділя, соціальний пакет. 5000 грн. (04594)46321 ОХОРОННИК. Охорона території, доба через три, безкоштовні обіди, ресторан «Венский». 2100 грн. 0459444224 ОХОРОННИК. БРОВАРСЬКИЙ ВІДДІЛ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ОХОРОНИ ПРИ ГУМВС УКРАЇНИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ. Служба в армії, відсутність судимості кандидата та його родичів, вік до 37 років, навчання за рахунок підприємства. 1600 грн. 0459440676 ПАРКЕТНИК. ТОВ «ТРЕСТ КИЇВМІСЬКБУД - 5». Повинен знати правила та способи виготовлення та використання мастик, вміти настеляти підлогу з будь-яких паркетних матеріалів. 1200 грн. (044)5408838 СРОЧНО!!! ТРЕБУЮТЬСЯ ШВЕИ НА ПРОИЗВОДСТВО В ГОГОЛЕВЕ 050 845 72 16 ПОКРІВЕЛЬНИК БУДІВЕЛЬНИЙ. ТОВ «АНГАР СЕРВІС 777». Надається гуртожиток, можливе навчання на виробництві, відрядження (Київська область, Україна). 8000 грн. (050)4626016 ПОМІЧНИК КЕРІВНИКА ПІДПРИЄМСТВА (УСТАНОВИ, ОРГАНІЗАЦІЇ). Володіння англійською та німецькою мовами, комп’ютерними програмами, основами бухгалтерського обліку, вища освіта. 3500 грн. 0443902600 НА ВИРОБНИЦТВО ПОТРІБНІ: СТОЛЯР-ВЕРСТАТНИК, МАЛЯР ПО ДЕРЕВУ. 097-81-85-16, (044) 223-95-29 ТЕХНОЛОГ. КП «БРОВАРИРАЙВУОШІ». ТЕРМІНОВО! Технолог громадського харчування, визначати якість продуктів та проводити розрахунок іх кількості, оформлення необхідної документації. 1661 грн. (04594)40455 ТОКАР. ПрАТ «СПЕЦБУДМАШ». Можливе навчання на виробництві навики роботи на будівництві, підрізання торців, виступів, обточування і розточування поверхонь деталей із зміщеними краями, обкатування і розкочування поверхонь роликами. 2700 грн. 0459453016

Рожнівська сільська рада оголошує 05.11.2012 року о 10.00 за адресою: вул. Щорса, 41В, с. Рожни Броварського району Київської області в сесійній залі, конкурс на залучення суб’єкта оціночної діяльності для визначення ринкової вартості земельної ділянки по вул. Леніна, 54 в с.Рожни Броварського району Київської області, орендованої гр. Замуруєвою О. В., площею 0,24 га. Претенденти, що мають відповідну кваліфікацію підтверджену сертифікатом, які бажають взяти участь у конкурсі, повинні до 31. 10. 2012 року включно подати до Рожнівської сільської ради заяву та конкурсну документацію. Заяви подавати голові або землевпоряднику. За довідками звертатися за тел. (04594)25384. Інформаційно-аналітичний тижневик «Старий центр». Виходить щоп’ятниці. Наклад 7000 Видавець ТОВ «Комунікаційна група «Контакт» Свідоцтво про державну реєстрацію: серія КІ-№ 1435 Р, від 27.01.2012 р. Адреса редакції: м. Бровари, вул. Рокосовського, 2 Зам. № 54/37. Ціна договірна. Передплатний індекс 89964

15

№37

Продається «Запорожець» 1962 року, на ходу. Рідні запчастини (все працююче). 098-275-85-08. Ігор Продам двигун Д-245-турбо, недорого, відпрацював 159 мотогодин. 098-275-85-08. Ігор Продам новий спортивний костюм. Розмір 4 XL. 067 595 87 86 Продам пральну машину «Либідь» («Малютка»), люстру на 5 ламп. Дуже дешево. 5-14-34 Продається «Волга 24» в хорошому стані. Можливий торг. 4-96-51; 096 545 56 41

Нерухомість Продам дачну ділянку 8 с. Село Семиполки, садове товариство «Авіатор». Свердловина, електрика, сад. Ціна договірна 067-416-77-66 Продаю земельну ділянку під забудову 25, 8 соток, Калита. Ціна договірна тел.: 68-4-36; моб.: 097-10-85-831 Ніна Тимофіївна

Терміново продам!

Земельну ділянку 43 сотки. Переяслав-Хмельницький р-н. Село Дівички (65 км від Броварів). 2 державні акти. Асфальтований під’їзд. Поруч комунікації, ліс, озеро. Ціна ділянки 13000 у.о. Тел. 067-466-30-41

Покупка, продажа, аренда и оценка жилой или нежилой недвижимости. Юридическое сопровождение. Помощь в кредите. www.talantis.com.ua

(045-94) 6-65-65, (099) 255-99-50, (063) 456-36-36, (096) 019-75-00 Г. Бровары, ул. Лагуновой Марии, 18б

Продажа С. Чубинское, Бориспольский р-н. Квартиры от 6800 грн/ кв. м.! Хорошо продуманная инфраструктура, проживание практически в Киеве, до метро 10 мин. Высокое качество строительства. Рассрочка от застройщика! Пгт. Калиновка. Срочная продажа! Трехкомнатная квартира, 2/4 этаж, 64/37/7, два балкона, м/п окна, с/у раздельный, душевая кабина, качественный ремонт, кондиционер, свое отопление. Хорошая инфраструктура: детский сад, школа, магазины. Цена 67 000 у. е. Торг уместен. С. Богдановка. Срочная продажа! Однокомнатная квартира, 1/4, 36/19, 3/7,5, большая светлая комната. Жилое состояние, с/у раздельный, м/п окна, своё отопление. Рядом остановка. До Киева 30 км. Центр села. Цена 27 000 у. е. Торг. Пгт. Калиновка. Трехкомнатная квартира, 4/4 этаж, 70/17,10,15/8,6. косметический ремонт, линолеум, м/п окна, с/у раздельный, балкон застеклен, чистый подъезд, домофон. Цена 67 000 у. е. Г. Бровары, ул. Постышева, 5. Трехкомнатная квартира, 1/9 этаж, 67/38,5/7,1. Жилое состояние. Цена 72 000 у. е. Торг. Г. Бровары, ул. Шевченко,10а. Двухкомнатная квартира, 12/16 этаж, 65/33/14. с/у раздельный, м/п окна, два балкона. Хорошая инфраструктура. После строителей. Цена 68 000 у. е. Г. Бровары, ул. Гагарина, 5б. Двухкомнатная квартира, 3/5 этаж, 44/28/6. Комнаты смежные, с/у совместный, балкон застеклен. Жилое состояние. Центр города. Цена 52 000 у. е. Г. Бровары, ул. Лагуновой М., 18б. Срочная продажа! Четырехкомнатная квартира в новострое, 5/16, общая площадь 112 кв. м. Отличная планировка. Свой закрытый двор, свое парко место! Лучший дом в городе! Цена договорная. Г. Бровары, ул. Шевченко, 10 а. Двухкомнатная квартира, 4/16, 57.9/32.1/10.5, оборудованный гардероб 1,8 кв.м., 3 заст. /балк.- утеплены, с/у/разд., евроремонту 1,5 года, (новые батареи, проводка, сантехника, кафель, ламинат), кондиционер, бойлер, интернет, домофон, продается с мебелью: встроенная кухня с кухонным уголком, спальный гарнитур (шкаф-купе, кровать, комод), горка в гостиной. Хорошая инфраструктура. Цена 90 000!

Аренда Ул. Независимости, 17. Срочно сдается в аренду офис! Площадь – 71 кв. м., 3 кабинета, с/у, душевая кабина, кухня. Качественный ремонт, мебель. Цена 120 грн/кв. м.

Послуги Монолітні фундаменти та перекриття, під’їзні дороги, підмостки. 096-29-87-888 Супутникове телебачення; встановлення, обслуговування і ремонт. Пакети без абонплати та платні (Viasat, X-тра, Ua-ТБ). 098-418-90-69, 094-927-46-79

Шеф-редактор: Олена Слизюк Головний редактор: Ірина Ющенко Верстальник: Антон Строчкін Літредактор: Людмила Сотник Тел. редакції: 7-27-28 Відділ реклами: тел. 7-25-01, e-mail: pr-kompania@ukr.net Редакція може не поділяти думку та позицію автора. За точність фактів, викладених в опублікованих

Продам фірмовий одяг та взуття (ecco, geox, colambia, lenne) для дівчинки 2-6 р., б/в, у гарному стані (не секонд) 067-748-34-84. Ірина

Велосипед дитячий 3-колісний, від 1-4 років, ручка керування, парасолька від сонця 067-369-76-02

Куплю холодильник б/в за помірну плату, працюючий Галина Корніївна, смт В. Димерка, вул. Пушкіна, 167 096-805-31-45 Продам ГАЗ-53 бортовий, на ходу, 62 року, з документами. Нові КПП, кардан, фередо та ін. комлектуючі до ГАЗ-53. тел. 098-275-85-08 Продам будинок с. Гоголів, світло, газ, вода, під’їзд асфальтовано, поруч магазин тел. 067-291-51-09

Куплю квартиру, будинок у господаря 097-434-88-25 Андрій

Терміново! Продам будинок із земельною ділянкою під забудову в с. Гоголів по вул. Пушкіна, 3. Газ, електрифікація. Всі документи оформлені. Ділянка прямокутної форми. Ціна 30000 у.о. Торг 063-439-54-53, 095-715-40-03. Вікторія Продаю землю 16 соток під забудову, с. Красилівка. Комунікації поруч. Власник 097-494-29-32. 097-277-34-89. Ціна договірна Продаю в с. КрасиПродається земельна лівка ділянку під ділянка 20 соток в забудову, 16 соток. с. Кулажинці, центр Комунікації села, всі комунікації. поруч. Ціна договірна. Ціна договірна 097-221-14-90 097-494-29-32. Ніна

Р-н «Анжио», сдаются в аренду склады от 500 кв. м., ж/д путя, кран, с/без стеллажей. Цена 45 грн/кв. м. Ул. Вокзальная, сдается в аренду кондитерский цех. Площадь – 100 кв. м. Есть нужное оборудование, холодильная камера (7 кв. м.). Есть помещение под магазин. Цена 100 грн/кв. м.

Земельные участки Продажа земельного участка в с. Рожны. 15 соток под застройку, газ – 100 метров, свет рядом. Хорошее месторасположение, до Десны 700 м. Цена – 1000 у. е. за сотку. Продажа участков по 10 соток в с. Леточки. Участок 10 соток земли для ведения индивидуального садоводства. Земельный участок расположен в хорошем месте, на «островке», возле воды. 34 км от Броваров и 56 км от Киева. Цена 1000 у. е. за сотку. Продажа земельных участков по 10 соток в с. Зазимье. Садовое общество, береговая линия. Коммуникации рядом. Цена 3000 у. е. за сотку. Продается участок – 12 соток в с. Гоголев для индивидуального садоводства. Цена – 10 000 у. е. Срочная продажа земельного участка под индивидуальное строительство в с. Красиловка. Коммуникации все рядом. Цена – 25 000 у. е. Срочная продажа участка в с. Требухов. 20 соток, коммуникации все возле участка. Возможность приватизировать еще 5 соток. Хорошее месторасположение: рядом дорога. Соседи активно застраиваются. До м. Лесная - 23 км, до г. Бровары - 6 км. Цена - 1400 у. е. за сотку. Продажа земельного участка в с. Жердова, 35 км от Киева. Участок – 12 соток – под индивидуальное садоводство. Перспективный поселок, все коммуникации рядом. Цена – 1100 у. е. за сотку. Возможен торг. Продается участок под застройку в с. Требухов. 12 соток, коммуникации рядом. Хорошее месторасположение: рядом дорога. Соседи активно застраиваются. До м. Лесная - 23 км, до г. Бровары - 6 км. Цена - 1500 у. е. за сотку. Продажа участка 12 соток под индивидуальное садоводство в с. Рожны. Цена – 700 у. е. за сотку. Продается земельный участок в с. Жердова. 10 соток под индивидуальное садоводство. Цена 1000 у. е. за сотку. Продается участок под застройку в с.Богдановка. 18 соток, коммуникации рядом. Хорошее месторасположение. 28 км до Киева. 12 км до Броваров. Цена 1000 у. е. за сотку. Продается земельный участок в с. Морозовка, Бориспольского р-на. Участок – 53 сотки (два гос. акта). Хорошее месторасположение: не далеко от дороги (Киев – Харьков), до ж/д – 15 мин ходьбы. Все коммуникации. Цена – 500 у. е. за сотку. Продам участок под застройку – 15 соток – в с. Бобрик, Броварского р-на, 54 км от Киева. Цена – 8 000 у. е. Продажа земельного участка - 2 га для с/х назначения в с. Бобрик. Цена 55 000 у. е. Малярні роботи: штукатурка, шпаклівка, фарбування, клеєння шпалер. Будь-які обсяги робіт 097-608-47-47, 063-757-40-11 Всі види сантехнічних робіт. Встановлення та заміна котлів, бойлерів, водопроводу та опалення і тд. 098-577-55-80, 099-240-00-48

матеріалах, відповідальність несе автор. Листування з читачами тільки на сторінках газети. За зміст та достовірність реклами відповідальність несе рекламодавець. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Віддруковано: ПСК газети «Вісті Центральної спілки споживчих товариств України»


16

ТУТ може бути ваша

реклама

26 жовтня 2012 р.

Дозвілля

Старий Центр №37  
Старий Центр №37  

Соціально-аналітичний тижневик Броварщини. Газета з характером. Старий Центр №37

Advertisement