Page 1

Соціально-аналітичний тижневик Броварщини

НА ВСІ ПОДІЇ – ВЛАСНИЙ ПОГЛЯД

програма

+

ТБ

№ 16

1 червня 2012 р. П’ятниця Юридична підтримка: Броварська міська організація «Броварська рада ветеранів ОВС» вул. Енгельса, 1б

89964

передплатний індекс Сьогодні у номері:

Страшная история

на стор. 3

У Стецька весілля

на стор. 4

ROCK: відірватися на повну стор. 9

на стор. 6

Актуально Протягом останніх місяців мобільні оператори в Україні поступово підвищують тарифи. Вони пояснюють це зростанням попиту, а також інфляцією. Про підвищення тарифів на дзвінки оголосили компанії «МТС-Україна» та «Київстар».

Знати їх в обличчя Вартість послуг всередині мережі «МТС» та абонентам інших операторів зросте на 20-50%. Підвищення не торкнеться більшості абонентів, оскільки вони не виходять за межі передплачених хвилин. Компанія «Київстар» збільшила вартість SMS-та MMS-повідомлень. У деяких тарифних планах оператор також почав вводити щоденну абонплату.

У наступному номері

Извозчики 21-го века Каждый день, утром и вечером, из Броваров в Киев и обратно маршрутки идут почти сплошным потоком. Это мы спешим на работу и возвращаемся домой.

Бывает, опаздываем. Бывает, приезжаем чуть живыми, донельзя раздраженными и срываем досаду на близких, ругая на все лады и водителей автобусов, и их хозяев. Но они виноваты лишь в том, что живут вместе с нами в стране, где есть только две беды: дураки и дороги.

Наша адреса: м. Бровари, вул. Рокосовського, 2. Тел.: 7-27-28. www.oldcenter.info


2 Калейдоскоп новин: У червні - 2 додаткових вихідних 3 червня, у неділю, українці відзначають одне з найбільших православних свят – День святої Трійці. Оскільки святкування припадає на неділю, то понеділок 4 червня буде вихідним. 28 червня відзначають День Конституції. Свято припадає на четвер, тож за рекомендаціями Кабміну наступний день, 29 червня, також буде вихідним. Українці зможуть відпочити 4 дні поспіль. Однак відпрацювати 29 червня доведеться в суботу, 7 липня.

Знищено найбільший вантаж кокаїну У Києві на сміттєспалювальному заводі спалили найбільшу за всю історію України партію кокаїну – понад тонну вартістю 200 мільйонів доларів. Кокаїн міг би розійтися чорним ринком, якби його в 2010 році не вирахували прикордонники в одеському порту. Майже 2 роки це зілля було речовим доказом. Наркоділки заховали порошок в індукційних печах, які припливли з Америки. Кокаїн мали завезти в одну з областей Західної України і там розфасувати та незначними партіями доставити до країн Європи. Двоє громадян із Болгарії, один із Німеччини та 2 – України отримали від 4 до 8 років позбавлення волі.

Супутникове ТВ буде платним Незабаром, щоб подивитися улюблені канали із супутникової антени, доведеться придбати декодер та платити абонплату. Лобісти компаній із надання послуг платного ТВ готують зміни в закон про авторські права, прийняття яких зобов’яже супутникові канали вести закодоване транслювання на території України. Наразі у відкритому доступі із супутників HotBird, Amos та Astra на території України транслюється близько 60 каналів.

Важливо

МВС та МНС повідомляють

За даними Броварського управління ГУ МВС України в Київській області з 21 по 28 травня 2012 року зареєстровано 133 заяв та повідомлень, з яких із ознаками злочинів – 13, сімейних сварок – 6, дрібних хуліганств – 13, пошкоджень майна – 12 (із них – 4 автомобілі), словесних погроз фізичною розправою – 18, порушень адміннагляду – 5. 17 громадян отримали легкі тілесні ушкодження. Сталося 14 ДТП без потерпілих. За минулий тиждень у місті та районі розкрито 9 злочинів, серед яких – три крадіжки, грабіж, угон авто, вандалізм, підробка документів та злочин, пов’язаний із наркотиками. 4 злочини не розкрито. Складено 307 протоколів про адмінпорушення. З 21 по 28 травня на Броварщині померло 7 громадян та двоє – зникло. Як повідомили в Броварському управлінні ГУ МНС України в Київській області, з 1 по 28 травня в місті та районі сталося 13 пожеж – у приватних будинках у с. Богданівка, с. Мокрець, с. Погреби, с. Вільне, смт Велика Димерка. Також у Бобрику пожежею знищено 2, 5 т. сіна. В Пухівці, Калиті, Літках, Броварах (вул. Чкалова та Миру) горіли господарські будівлі. 16 травня в Броварах палав автомобіль «Фольксваген» та гараж у кооперативі №1.

У пожежі загинуло 5 людей

25 травня в результаті замикання електрообігрівача в приватному будинку в смт Велика Димерка виникла пожежа: господарі у ванній кімнаті обігрівали курчат. Під час пожежі від отруєння продуктами горіння загинуло 5 людей, серед яких 2 дітей (2004 та 2009 років народження). Двоє дорослих з ураженнями середнього ступеня тяжкості доставлено до лікарні. Працівники МНС та дільничні інспектори міліції звертаються до місцевих жителів з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті, бути вкрай обережними при експлуатації опалювальних та електрообігрівальних приладів. У разі виникнення пожежі негайно повідомити в пожежну охорону за телефоном 101. Чітко вказати адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище та організувати зустріч пожежних автомобілів.

Колонка головного редактора Скільки вам потрібно грошей, щоб бути щасливими? Сусідка бабуся Ліда каже, що їй би вистачило в місяць тисяч зо три. Достатньо, щоб сплатити за компослуги, купити шматочок м’ясця та рибки, дітям якусь сотеньку підкинути. «Три тисячі мало! – каже друга сусідка, 20-річна Юля. – Один проїзд чого вартий! А ще ж на шмотки, хавчик, тусовку та різні жіночі штучки. Хоч би тисяч п’ять». – П’ять тисяч? – крутить пальцем біля скроні знайомий бізнесмен. – Лише податки стільки потягнуть! Десять, не менше. Та й то це на сміх курям. Спитайте пересічного бомжа, чи він щасливий, і почуєте півсотню відбірних матів та адресу, куди вам іти… Радянський державний діяч Фелікс Дзержинський казав: «Щастя – це не життя без турбот і печалей, щастя – це стан душі». Можливо, він мав рацію, адже стільки століть актуальне прислів'я «Не в грошах щастя». Щоправда, останні двадцять років воно дедалі більше відтіняється іронією: звичайно, щастя не в грошах – воно в їхній кількості. Навіщо людям багато грошей, адже вони не пахнуть, як квіти, і не гріють, як сонце, а створюють додаткові проблеми втрати, зберігання, безпеки життя?.. Та століттями гроші були й залишаються «рятувальним жилетом», свободою й захистом. З кожним днем все більше городян міняють міську метушню на сільський спокій і доводять: для щастя багато не треба. Наприклад, можна мити голову глиною чи яйцем, прати білизну в попелі чи піску. Адже справжня суть щастя – бути щасливим від того, що живеш, а поруч – щирі люди. І несуттєво, скільки в тебе грошей. Їх може взагалі не бути. Жителька Німеччини 16 років живе без грошей і почувається щасливою! Усі заощадження зняла з рахунків і віддала на благодійність, а сама подорожує Європою, читає лекції та пише книги. Усе необхідне для існування вона отримує від людей. Свій вчинок жінка пояснює прагненням звільнити свідомість від деформацій у системі цінностей. Ми будемо, обов’язково будемо змінюватися, але тільки тоді, коли нам стане… по-справжньому важко. Коли дружбу, радість, здоров'я цінуватимемо набагато більше, ніж хрусткі купюри. Адже це – ні за які гроші не купиш. Ірина Ющенко

Звертайтеся за адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, 16, оф. 27, ЗАПИТАЙТЕ В НОТАРІУСА офісний центр ТОВ «Торговий дім Ліза» за ТЦ «Перекресток» Тетяни Миколаївни Бурбан Тел.: (04594) 3-60-51, 067-974-33-91

Що потрібно зробити спадкоємцю, на якого складений заповіт, для того, щоб прийняти спадщину, якщо піврічний термін, передбачений законом для прийняття спадщини, минув 10 днів тому? Чи будуть тепер особи, що спадкують за законом, мати право на частку в спадковому майні? Юлія, м. Бровари Частинами першою та другою статті 1223 Цивільного кодексу України (далі – КоЯк зазначено у частині першій статті 1270 Кодексу, для прийняття спадщини декс) встановлено, що право на спадкування мають особи, визначені у встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. заповіті. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошуУ разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття ється померлою (частина друга статті 1220 Кодексу). спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а таСтаттею 1272 Кодексу передбачено, якщо спадкоємець протягом строку, встановкож у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за леного статтею 1270 Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважаєтьзаконом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 Кодексу. ся таким, що не прийняв її. Відповідно до частин третьої та четвертої статті 1268 Кодексу, спадкоЗа письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який ємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадвважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого щини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. статтею 1270 Кодексу, він не заявив про відмову від неї. При цьому, відповідно до частини другої статті 67 Закону України «Про нотаріат» Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність (із змінами, внесеними Законом України від 01.10.2008), така згода спадкоємців поякої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, вста- винна бути викладена у письмовій формі і подана нотаріусу до видачі свідоцтва про новлених частинами другою – четвертою статті 1273 Кодексу. право на спадщину. Згідно з частиною першою статті 1269 Кодексу, спадкоємець, який бажає прийняЗа позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, важної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. ним заяви про прийняття спадщини.


3

Соціум

Сколько стоит человеческая жизнь? Верующий человек скажет, что Дар Божий цены не имеет. Убийца, забравший у пенсионерки «гробовые», разведет руками: как получится. И только государство точно знает, как дорого жить, как дешево умереть и как вычислить «среднее арифметическое» между жизнью и смертью – пенсию для инвалида, которая позволяет лишь балансировать между нищетой и отчаянием.

Страшная история

ная реабилитация, – рассказывает Олег Иваненко, председатель Броварского общества инвалидов с травмами опорнодвигательного аппарата. – Но государство полагает иначе. Врачи спасли тебя? Радуйся. Пенсию назначили? Веселись! Еще и путевку бесплатную дадут, а может быть, еще и коляску. Когда-нибудь… На самом же деле борьба за жизнь начинается только после выписки из больницы, когда недавно здоровый парень вдруг понимает, что самостоятельно справиться с, казалось бы, простыми для обычного человека вещами он не может. И что таким он останется навсегда! Эту психологическую травму в одиночку пережить сложно, почти невозможно… Увы, «хождение по мукам» для инвалида только начинается. – Как избежать «домашнего ареста»? – продолжает Иваненко. – Даже при наличии коляски из квартиры выбраться невозможно. По ступенькам не съехать,

прибыль их интересуют больше, нежели благотворительность и милосердие… Да и какую профессию может получить инвалид? Всеукраинский специализированный центр профессиональной подготовки предлагает за счет бюджета пройти обучение по специальности «оператор компьютерного набора» или «швея», но направление на трудоустройство выписывает, например, на завод порошковой металлургии! Это просто издевательство. Из развлечений нам доступны только бесплатные библиотеки, стадионы и музеи. Но попробуйте добраться до них на коляске! Тем не менее, мы недавно протестировали на приспособленность для инвалидов главный объект ЕВРО 2012, стадион НСК «Олимпийский». Так вот, настоятельно рекомендую своим коллегам даже не пытаться туда попасть! Вы только зря потратите силы и время. Что еще? Ах да, инвалиду нужно заботиться о собственном здоровье и хотя бы

От многих приятелей-иностранцев, приезжавших в Украину по разным поводам, я неоднократно слышал: «У вас хоть и небогатая, но почти счастливая страна – на улицах так мало инвалидов!» Действительно, редко где в Киеве или в Броварах можно увидеть коляску, а в ней человека, крутящего колеса руками. Тем более нельзя встретить инвалида в автобусе, маршрутке или в метро, но это еще не показатель благополучия/ несчастья. Просто у нашего государства политика такая: привлекать внимание ко всему хорошему и красивому, но прятать от людей все, по мнению чиновников, плохое и безобразное. Эта «традиция» досталась нам еще от СССР, когда однажды правительство и партия решили, что инвалиды Великой Отечественной, безногие и безрукие, т.е. неспособные к производительному труду, никак не помогают народупобедителю восстанавливать страну. А с политической точки зрения и того хуже – калеки напоминают людям, что они не победители, а жертвы войны. Из 3,7 млн бойцов, демобилизованных из Красной армии в 1941-1945 гг. по ранению, болезни или возрасту, безруких, безногих и парализованных было более 450 тысяч! Работать они не могли, а потому занимались кустарными промыслами или просили милостыню. Например, в конце Ирина и Анатолий Волошины: счастливым быть не запретишь 40-х в Киеве возле Бессарабского рынка увечных каждый день собиралось более 400 человек… И вдруг они в лифте не спуститься. Поменять жи- раз в два года пройти курс реабилитации пропали. лье на первый этаж? Невероятно труд- в специализированном санатории. Таких Оказалось, в 1950-1952 гг. всех ин- но, но и это не решает проблему. Чтобы лечебных заведений в Украине только валидов собрали, погрузили в вагоны и сделать пандус, мне понадобилось два с три, а нас в стране более 35 тыс. И ситуразвезли по специальным интернатам. половиной года, куча справок, согласо- ация, когда, например, Министерство «Нищенствующие отказываются от на- ваний и около 25 тысяч гривен. Нужно здравоохранения на 10 заявок выделяет правления в дома инвалидов и само- было арендовать клочок земли возле три путевки – это не социальная помощь, вольно оставляют их, – докладывал по подъезда, получить разрешение на про- а оскорбительная милостыня… команде министр МВД СССР С. Круг- изводство работ, добиться согласия соКак делим? Обычно те наши ребята, лов (20.02.1954 г.). – Предлагаю преоб- седей на переделку крыльца… Не каждо- кто себя чувствует более-менее хороразовать… [эти учреждения] в дома му здоровому человеку хватит терпения шо, отказываются в пользу своих товазакрытого типа с особым режимом». пройти через это. О взятках чиновникам рищей, чьи дела обстоят много хуже… Только представьте себе! Почти у я уже и не заикаюсь… Спасибо им за это! каждого заключенного есть надежда доЛадно, выбрались из квартиры. Но Без взаимовыручки, без помощи колжить до конца срока и выйти на свободу. кроме коляски нужна еще хоть какая- лег многие из нас давно бы ушли из жизА ветераны-инвалиды были «осуждены» то одежда, немного карманных денег и, ни. Государство? А чиновники считают, к пожизненному заключению только за главное, извините, подушка под задни- что мы Украине не нужны. то, что защищали Родину? цу, потому что тело ниже пояса ничего Страшная история. Но ведь жизнь не чувствует… А еще необходимы паминвалидов-спинальников в современной перс и мочеприемник, иначе проблем не Украине мало чем отличается от судьбы избежать! их старших товарищей по несчастью. Куда податься? Вариантов немного: Разве что вместо интерната особого ре- учиться, работать, развлекаться. жима их ожидает домашний арест! Инвалиды с такими травмами могут поступить за счет бюджета на Закон Украины «Об основах социальспециальный факультет университета ной защищенности инвалидов в Украи«Украина», но с его дипломом далеко не не» (№ 875-12 от 21.03.1991 г.) предусмакаждого здорового возьмут на работу. тривает не так уж много льгот и видов Кроме того, для инвалида нужно обору- социальной помощи: – Если человеку не повезло и он по- довать специальное рабочее место, туа– бесплатный проезд на городском лучил ту или иную травму позвоночника лет, пандус… Как показывает практика, транспорте (кроме такси); на производстве или в быту, то для него бизнесмены почти никогда не идут на та– 50% скидка на авиабилеты, поезд, автобус главное – даже не операция, а первич- кие затраты, производительность труда и или теплоход в период с 1 октября по 15 мая;

Социальная беспомощность государства

Без права на счастье и свободу

фото: Александр Матюшенко

Арифметика жизни

– бесплатное обеспечение путевками в санатории, но в порядке очереди и по мере наличия свободных мест; – 50% скидка на лекарства; – бесплатное обеспечение ортопедической обувью, колясками; – 50% скидка по квартплате и услугам ЖКХ. – Депутаты позаботились, – говорит Иваненко, – даже о первоочередной и льготной установке квартирного телефона! Но кому он сегодня нужен? Наша главная проблема состоит в том, что государство, одной рукой помогая инвалидам, другой рукой норовит залезть к нам в карман. Например, никто из нас не в состоянии обойтись без коляски. Это не роскошь и даже не средство передвижения – это первоочередная жизненная потребность. Но что происходит? Больной собирает справки, врач выписывает назначение, управления здравоохранения собирают заявки, а министерство проводит тендер среди заводов-изготовителей. Каковы правила? Производителю устанавливаются минимальные требования, и выбирается минимально возможная цена. Что получается? А получается агрегат, который через 6-8 месяцев просто ломается! Я и здоровому человеку не советовал бы пользоваться такой штукой, что уж говорить об инвалидах… Кроме того, у чиновников есть свой интерес. Раньше коляски закупали на львовском заводе «Искра» и киевском заводе им. Артема. Не самые современные устройства, но их хотя бы можно было отремонтировать! А последний тендер выиграл китайский поставщик… О качестве и возможности подогнать коляску под индивидуальные особенности больного даже говорить не приходится. Любая европейская коляска, даже в б/у состоянии, лучше, чем то, что предлагают сейчас чиновники людям с ограниченными возможностями. Мы пытались справиться с этой бедой и почти договорились в Германии о закупке «секонд-хенда». Ведь бывшая в употреблении немецкая коляска все равно лучше отечественной и китайской! Но на таможне нам насчитали такие пошлины, что никаких денег на их оплату не хватит…

С надеждой на лучшее Понимая, что ждать милостей от государства не стоит, Олег Иваненко и его товарищи полагаются в основном на взаимовыручку и помощь неравнодушных людей. Они помогают друг другу в трудоустройстве, в решении бытовых проблем, находят спонсоров для оплаты лекарств и колясок, ведут активную общественную работу. И обоснованно считают, что главный итог их борьбы за достойную жизнь – это изменение отношения общества к инвалидам. Еще лет пять назад в парке «Победа» можно было увидеть следующую картину. Мама за руку оттаскивает ребенка от человека, который сидит в коляске: – Не подходи к дяде! Не трогай! Пойдем отсюда! Сегодня броварчане, пусть пока не все, тепло здороваются с Ириной и Анатолием Волошиными, которые очень любят гулять в парке. И, быть может, любуясь этой красивой парой, люди, в отличие от чиновников, наконец-то поймут, что инвалидность – это не среднее арифметическое между жизнью и смертью, а просто жизнь. Александр Матюшенко


4

Цікаво знати

Весілля в Броварах Весілля, кажуть, – найщасливіша подія в житті. Але, щоб усе було як у казці, треба попрацювати. Як бути на святі королевою балу, я й вирішила з’ясувати.

Перший крок – подача заяви Це роблять за три місяці до події, але забронювати дату та час можна будь-коли. У травні записують аж на жовтень, адже літо – ідеальний час для весілля. РАГС працює з восьмої ранку, хоча на сайті www. brovary.info вказано, що з дев’ятої. Ми повірили й прийшли о дев’ятій – люди стояли на сходах. Замість п’яти робітників працювало лише троє, а на одну пару витрачалося мінімум двадцять п’ять хвилин.

Шукаємо кафе та фотографа

La Terrassa Cafe Вул. Незалежності, 16. Зовні заклад нічим не вражає, оскільки знаходиться в приміщенні трикотажної

«Бакинський двір»

До речі, знайти гарну залу й тямущого фотооператора не так просто. В останніх, кажуть, план на півроку вперед. За допомогою www.brovary.info я знайшла в Броварах аж 35 закладів, які планувала розглянути. Представляю деякі з них.

«Бакинський двір» Вул. Гагаріна Адміністратора на місці не було, і до нас вийшов офіціант, на вигляд немісцевий. Не дивно, адже кухня тут кавказька, європейська та українська. Нам люб’язно запропонували подивитися усі банкетні приміщення. Найбільша зала – простора, свіжий ремонт, проте без докладання «дизайнерських рук». Симпатично, але без жодного вікна. Кондиціонери – добре, та свіжого повітря й сонця вони не замінять. Вхід у вбиральню – біля самого столу. Ну це вже взагалі! У другій, значно меншій залі (вже з вікнами), можна відгуляти весілля на 25-30 осіб. Ремонт свіжий та знову ж без «дизайнерських рук». Святкування в «Бакинському дворі» обійдеться в 250 гривень із однієї особи, без урахування солодкого та напоїв. Дуже демократично, як для Броварів.

фабрики. Але це ресторан. Штучні озерця й декоративні мости створюють атмосферу відпочинку. Всередині чисто й світло. Інтер’єр вишуканий. Персонал привітний. Єдиний мінус – дуже висока ціна. В La Terrassa Cafe за банкет хочуть 500 гривень з людини без урахування алкоголю.

стри, гарно сервіровані столи. З банкетної зали є вихід на балкон з чудовим краєвидом. Друга зала – на вулиці, зроблена у вигляді величезного шатра. Зовні – зі скла, а всередині оздоблена білою тканиною. Виглядає дуже святково. Одразу виникають асоціації з пишним американським весіллям. Місця стільки, що може поміститися 200, якщо не більше, осіб. Весілля в «Петровському Броварі» обійдеться» в 400 гривень з особи плюс 10% за обслуговування. Це все з урахуванням алкоголю, який обіцяють купувати по собівартості. Величезний мінус – ресторан працює лише до одинадцятої. За кожну годину понаднормової роботи доведеться доплачувати по п’ятсот гривень.

Я+ТИ Вул. Кирпоноса, 5. Чому заклад називається еліт-клубом, я так і не зрозуміла: темно, бідно, без смаку, ще й стійкий запах плісняви та цементу. Обидві зали дуже маленькі. Танцювати просто ніде. Адміністратор одягнена

Груша Вул. Грушевського, 9/1. Тут можна відсвяткувати весілля на 100 чоловік. Є зона відпочинку у вигляді червоних диванів під стінами. На 300350 (без урахування алкоголю) можна наїстися до відвалу.

«Петровський Бровар» Вул. Осипова, 131 «Петровський Бровар» (на окружній трасі, біля лісу) Якщо плануєте повертатися додому на таксі, коштуватиме це чима- неохайно, а офіціантів взагалі ніде не було ло. Цілий комплекс із елітними номерами видно. Заклад знаходиться на першому й додатковими послугами. Екстер’єр – ого! поверсі багатоповерхівки, але працювати Акуратний газон, затишні бесідки, дерев’яне може до першої години ночі. Дивно, адже, оздоблення створюють незабутнє враження. згідно з законом, шуміти можна лише Перша зала – в лицарському стилі. до 22:00. Як таке знущання витримують Дерев’яні стіни та підлога, вишукані лю- жителі будинку, незрозуміло. За банкет в

«еліт-клубі» хочуть 250 гривень без урахування алкоголю.

«Олімп» Торгмаш Типова будівля з вигорілою вивіскою. Заходимо – магазин. Креативно, але не повесільному. Уявіть: ви, гарно вбрані, йдете на банкет, а дорогу перегороджує довга черга! Піднімаємося на другий поверх. Це кухня. Чистенько. Новий канал, який проводив тут зйомки програми «Ревізор», лишив непогані коментарі. «Все тут по-домашньому, – каже Ольга Фреймут, – таке відчуття, що приїхала до бабусі у відпустку». Відео можна переглянути за цим посиланням: //www. novy.tv/program/10/Revizor/video/168 Нам показали залу. Досить ошатно, багато місця, але дизайн не продуманий. Ціни демократичні – 280 гривень без урахування алкоголю та солодкого.

«Час Пік» Торгмаш Спочатку я була впевнена, що помилилась адресою. Те, що я побачила, нагадувало типовий генделик. Не зразу знайшли вхід. А зайшовши, переконалися: зала велика, декор стильний. Проте стеля низька. Ковролін занадто яскравий, а вітражі на вікнах досить темні. Вартість весілля в «Час Пік» обійдеться у 300 гривень з особи, без урахування солодкого та алкоголю. Гуляти можна хоч до ранку, але після дванадцятої доведеться платити за кожну годину по 200 гривень.

«Віденський» Вул. Щорса, 141 Гарний екстер’єр: тин та власна автостоянка – все, що потрібно. Всередині чисто. Охайно вдягнений привітний персонал. Ефектний інтер’єр у європейському стилі. Для бажаючих святкувати на вулиці – всі умови. Є й готельні номери для приїжджих. Середня ціна за весілля – 450 гривень з людини (з урахуванням алкоголю та фруктів). Приносити свій алкоголь не дозволяється, тому доведеться все замовляти по банкетних цінах, з націнкою приблизно в 30 гривень із пляшки. Ресторан працює до дванадцятої, але якщо гості затримаються до першої – нічого страшного. Що ж, весілля – справа не з легких, а від місця його проведення залежить багато. Вибирайте, де відсвяткувати один із найкращих днів свого життя. Юлія Гомоляко

Збираємося на відпочинок

Де найдешевше відпочити?

Українці все частіше обирають для відпочинку закордонні курорти. Тих, хто хоче провести відпустку цього літа за кордоном, – 45% . ТОП-10 країн у цьому році залишається практично незмінним: Туреччина, Хорватія, Чорногорія, Греція, Болгарія, Іспанія, Єгипет, Ізраїль, Таїланд і Арабські Емірати. Українці надають перевагу безвізовим країнам та країнам зі спрощеним візовим режимом. У Туреччину можна буде поїхати як за $300, так і за $3000 з людини. Все залежить від «зірковості» готелю, тривалості відпочинку та відпускної програми, яку вибере турист. У Чорногорії відпочинок може коштувати в межах 20 євро з людини. Це практично кримські розцінки.

На думку експертів, найбільш деше- вання зі сніданками і від тисячі євро – за вим маршрутом для українців на літо «все враховано». 2012 року буде Болгарія. Тиждень відпочинку в червні в тризірковому готелі обійдеться в 230 євро. У липні-серпні ціни піднімаються на 30-50%, тобто починаючи з 350 євро з людини. Після скасування візового режиму в лютому 2011 року інтерес до Ізраїлю серед українських туристів тільки зростає. Тиждень на одного в Ейлаті обійдеться від $ 550. Цього літа знижки на Грецію Таїланд – райський куточок якщо й будуть, то не масові: в середньому вартість тижневого туру колиНезважаючи на те, що подорож по ватиметься близько 500 євро за прожи- Китаю не з дешевих, українці все частіше

рвуться туди. Тиждень на одного з проживанням в 4-зірковому готелі (без перельоту) стартує від $ 1500. Найбільш популярним серед українців, як і раніше, залишиться відпочинок у рідній країні. Традиційно близько 60% усіх відпускників хочуть Крим і Карпати. Тим, хто не в змозі цьогоріч поїхати за кордон, у Києві підготували 29 зон відпочинку біля води (серед них 11 міських централізованих пляжів загальною площею 228, 87 га). На водних об’єктах Києва КП «Плесо» організовано роботу 3 рятувально-водолазних, 5 рятувальних станцій, 19 рятувальних постів, укомплектованих необхідними плавзасобами, рятувальним і медичним майном. Ірина Ющенко


Гість номера

Найвищий привілей – служити громаді!

5

Таке життєве кредо Великодимерського селищного голови Анатолія Бочкарьова. Його по праву називають патріархом місцевого самоврядування. Впродовж майже 30 років жителі селища обирають Анатолія Борисовича на цю відповідальну посаду за вагомий внесок у розвиток Великої Димерки. Анатолію Борисовичу, більшу частину свідомого життя ви працювали на виборній посаді. Яким чином вдається захищати як громадські інтереси, так і кожного жителя селища, та ще й перемагати багатьох претендентів на посаду селищного голови? Мудрість народна каже: «Не будь солодким, бо розлижуть, не будь гірким, бо розплюють». У Великій Димерці люди мудрі, вони знають, що окрім власного інтересу є також бажання та потреби сусідів, усього селища. І я, як повноважний представник громади, повинен дотримуватися балансу інтересів усіх і кожного.

А чи дослухаються депутати Верховної Ради, урядовці до ваших рекомендацій? Відсотків на 10-15 від запропонованого Асоціацією. Наприклад, ми рекомендували включати до складу районних рад сільських голів, котрі могли б інтенсифікувати їхню діяльність, спрямувати зусилля на розвиток громад. Пропозиція була розглянута, але не прийнята.

недовіра місцевих жителів (мовляв, викачають усю нашу воду), навіть виклики в прокуратуру з питаннями, яке ми маємо право розбазарювати землю. Зараз це підприємство забезпечує роботою майже 200 працівників, третина яких – димерці. А чого варте надходження значних сум до міськрайонного Пенсійного фонду! Сподіваюся, що зуміємо реалізувати ще один багатообіцяючий проект – «Ве-

Балансувати між «необхідним» і «можливим» вам доводиться не лише в селищі, а й у районі, області. Можу лише здогадуватися, яка це складна наука... На перший погляд, нічого складного в процесі керування селищем, взаємодії з представниками вищих ешелонів влади немає. Але наше законодавство недосконале: законодавчі норми сучасного періоду й радянської доби часто-густо суперечать одна одній. Далекі від досконалості навіть найсучасніші закони: одні приймалися поспіхом, інші – з кон’юнктурних міркувань. Яскравим прикладом може бути фінансове пошанування певних соціальних та професійних груп: чорнобильців, шахтарів, дітей війни… Для виконання всіх «пільгових» законів, прийнятих парламентом різних скликань, напевно, не вистачило б і бюджету заможної Швейцарії.

Насамперед варто створити найсприятливіші умови для розвитку малого й середнього бізнесу. І тут не треба винаходити велосипед, а з урахуванням українських реалій творчо перенести на наш ґрунт досвід успішних сусідів.

І який же вихід із ситуації, що склалася в економіці, соціальній сфері України, ви вбачаєте?

Як би там не було, але Велика Димерка приваблива для бізнесменів…

Упродовж двадцяти років у державі діє Асоціація малих та середніх міст України. Маю честь бути членом її правління. Не перебільшуючи значення цієї громадської організації, відзначу: наші рекомендації та поради парламенту й уряду могли бути доречними й корисними, бо формуються на живому досвіді, знанні проблем «із перших рук».

Приємно, що більшість успішних підприємців – корінні жителі селища. Всього у Великій Димерці зареєстровано майже 500 підприємств різних форм власності. Наше найбільше досягнення – реалізація проекту «Кока-кола», який протягом багатьох років підтверджує свою життєздатність і користь. Було всього:

Упродовж останніх років окрім дільничного міліціонера в селищі успішно функціонує громадське формування «Захист»…

Анатолій Бочкарьов В якому напрямку, на ваш погляд, слід рухатися й Великій Димерці, і державі?

ликодимерський технопарк», під який уже відведено 100 гектарів площі. Але поки що не виписані чіткі закони для інвесторів. Тому останнє слово за Києвом, Верховною Радою.

Розкажіть про соціальні аспекти діяльності селищного голови. Питань, які вимагають постійної уваги та на які йде левова частка бюджету селища, багато: освіта, охорона здоров'я, комунальне господарство, спорт, опікування соціально незахищеними сім’ями... Наші НВК, лікарня – одні з кращих на Київщині. Капітально відремонтовано лікарню та її господарські приміщення – пральню, кухню, встановлено відповідне обладнання. За кошти підприємства «Кока-кола» відремонтовано та оснащено їдальню, оновлено спортзал (боксерський зал із рингом).

Якщо в дорозі стало зле Мрія нарешті здійснюється! Поїздка на море! Та майбутній відпочинок затьмарюється лише однією згадкою про довгу дорогу, під час якої завжди запаморочення, слабкість і нудота. Як же впоратися із цим станом?

До вкачування схильна кожна людина, особливо діти до 10 років, вагітні жінки, люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи. Упоратися з цим станом допоможуть відповідні лікарські засоби та заспокійливі препарати. Перед поїздкою потрібно відпочити. Не можна переїдати, але їхати голодним також не варто. До заколисування в транспорті найбільш схильні малюки, чиї батьки в дитинстві також страждали від цієї проблеми. Однак це не обов’язково. Хворобливий стан мине через рік-два, а може – тіль-

ки до шкільного віку. А поки необхідно звести ризик заколисування до міні-

Колектив КП «Великодимерське» багато робить для того, щоб наше селище було чистим і затишним, надає різноманітні послуги населенню. Особлива увага приділяється людям старшого та пенсійного віку – виконання робіт проводиться практично на рівні собівартості, а в окремих випадках і нижче. Проводимо роботу і з неблагополучними сім’ями, особливо, якщо в родинах є малолітні діти. Батьків переконуємо: діти не повинні страждати. А коли це не допомагає, і владу застосовуємо: на певний період чи навіть назавжди із таких сімей вилучаємо діток. Строго дотримуємося чинного законодавства. З гордістю можу констатувати: у Великій Димерці сформувалася команда однодумців, які не за страх, а за велінням совісті працюють на розбудову нашого селища. Назвемо найактивніших – Сергій та Віктор Гришки, Анатолій Рубанка, Анатолій Сотніченко, Микола Теплюк, Олександр Куценко…

муму. Тож плануйте довгі переїзди під денний сон або виїжджайте пізно ввечері. За годину до від'їзду дитина повинна поїсти щось легке, але ситне, наприклад, гречану кашу, відварну курочку. Солодощі, молочні продукти й газовані напої категорично виключаються. Якщо дитина часто позіхає, покашлює або раптово зблідла – це сигнали наближення нудоти й блювоти. Не треба щохвилини турбувати малюка запитаннями: «Тебе нудить?», «Як ти почуваєшся?» Психіка дитини влаштована таким чином, що будь-яка згадка про проблему її тільки провокує. Приберіть із салону ароматизатори: сильні запахи часто

Ця правоохоронна структура повністю виправдала наші сподівання. Для оперативного реагування на різноманітні неординарні ситуації налагоджено цілодобове чергування «Захисту» в приміщенні селищної ради. До цієї благородної справи також залучено актив села. Завдяки цьому вдалося суттєво зменшити кількість дрібних правопорушень, які не підпадали під статті Карного кодексу, але отруювали життя багатьом димерцям.

Анатолію Борисовичу, а який гість «Старого центру» вдома? Часто-густо втомлений, не завжди в доброму гуморі, але розраду й сили дають мої любі жінки – дружина, доньки і внучка Настуся. Щиро вдячний їм за це! Микола Тополюк викликають блювоту. Шанувальники ароматерапії радять використовувати в машині масло імбиру, м’яти або евкаліпта. Капніть масло на серветку й покладіть її поряд із малюком. У дорозі з нудотою допоможуть впоратися соки та напої з кислим смаком, кислі фрукти та м’ятні льодяники. В автобусі краще сидіти по ходу руху. Дивитися вперед вдалину, але не в бокове скло, оскільки миготіння підсилює відчуття нудоти. Коли виникає цей стан, потрібно дихати глибоко й ритмічно. Нудоту стримує свіже повітря, тому в транспорті слід відчиняти вікна або вмикати вентиляцію. Також рекомендується виконувати вправи, що зміцнюють вестибулярний апарат – робити повороти, нахиляння, крутіння головою та тулубом. Але найкращий спосіб позбутися всіх неприємних симптомів, пов’язаних із закачуванням у дорозі, – прийняти горизонтальне положення та заснути. Ірина Ющенко


6

Тусовка в центрі

З нами був ROCK

Окрім захоплень писаторством, барабаніруванням та красивими дівками я обожнюю організовувати фести. Рок-фести. Не якийсь там сльозливо-заслинений дівочо-перехідний «Я відєл нєбо і звьозди, ано пластмасовоє. І смотріт на мєня». А трушний, потужний, живий.

Як працюю я За п’ять років мій фестиваль «Гаряча кров» вийшов на всеукраїнський рівень. Якось зрозумів, що поціновувачі справжнього дають високу оцінку саме атмосферному «хендмейду» – світло, декорації. Та що там! Афіші, рекламні банери виготовляємо власноруч. Робимо ставку на молоді команди, хоч і маловідомі, та дуже талановиті. Домашня атмосфера, помножена на професійність, – виходить смачненький і соковитий мікс. Зрештою, таким рівнянням лишаються задоволені всі: і музиканти, й гості. Нагодуємо, розважимо, вкладемо зручно спати. Додому відправимо не з порожніми руками. Можу похвалитися, що на «Гарячу кров» поспішають з різних куточків країни – Львів, Тернопіль, Суми, Чернігів, Київ! І все це завдяки організації, до якої прикладаю рук я та купа моїх друзів.

Як досвід переймав Дійшли чутки, що в смт Велика Димерка планується проведення рокконцерту «З нами буде рок». Вийшов на потрібних осіб. Вирішив, що перейняти досвід пристоличних організаторів буде не зайвим у моїй «затійницькій» кар’єрі. Тож, як кажуть, зі свого кутка дивився, як люди працюють. Та стали в нагоді й мої зв’язки. Зокрема, номерок ржищевського гурту «Колір Ночі» (якось виступали на «Гарячій крові»). Рєбята закохали в себе всіх, особливо слабку частину гостей канцу. А далі, як каже народ, – понеслось. При зустрічах із оргкомітетом був просто в захваті від командної роботи. Розумієте, щоб зліпити якісний продукт, треба врахувати багато важливих складових. Тобто організаційних питань: пошук приміщення, якісного звуку, працююча реклама. Не забуваймо про налагодження контактів із колективами. Мало просто їх знайти і привезти – необхідно гостинно зустріти, нагодувати,

Размишлізми Уявіть майбутнє. Керівництво світу стало абсолютно ідеальним. Саме таким, яким ми хочемо його бачити. Незважаючи на монополізацію управління (майбутнє можна уявляти яким захочеш), літаючі автомобілі, телекінетичні переміщення й інші пряники. Нема НЕПРАВДИ! Тобто управління Всесвітом здійснюється із залученням профілю правди. Ні корупції, ні брехні, ніякого лукавого слова! Та що там! Анекдоти й ті мають бути підтверджені реальними фактами. От уявіть: живеш собі, живеш і знаєш, що вся інфа пропорційна дійсності! Це фантастика. Розповідаєш чи там стьобаєшся з когось, а тебе під-

визначитися із подальшим перебуванням після виступу (ночівля). Музиканти – народ досить цинічний: як зустрінеш, так і відіграють. Ще раз кажу, що від продуктивності команди я просто в захваті.

ді «Лівобережної Київщини» ці питання вирішують запасом інших варіантів.

Концерт Команди з’їжджаються, проводять саунд-чек, розміщуються – знайомляться. Заінтриговані першими децибелами з «Алексису», підтягуються димерці (й не лише вони). Вечір обіцяє бути гарячим. Під клубом зібрався народ. І все ж, якою б крутою не була командна робота, а без вищевказаного людського фактора обійти неможливо. Два гурти таки випало. Попри «каміння з неба», концерт відбувся з оцінкою «на відмінно». Усе, що трапляється, – до кращого. Ніхто нічого не помітив, адже підібрано виконавців було вдало.

Виступ Дівчата з гурту «Wondermiles» А! Було не забувся! Для драйву і настрою тусні важливо знайти крутого ведучого. У нашому випадку не прогадали. Світлана Литвиненко влучно увійшла в образ ведучої вечора. Зазвичай що ближче дата, то більше організаційних питань. Мільйон прозвонів, уточнень, доповнень. Особлива подяка директору «Алексиса» Олександру Куценку та його синові Євгену. Окремий респект звукорежисеру!

У першої команди була роль «заманухи». Тобто розігріву. Народ треба налаштувати на необхідну хвилю. Друга команда – «Вирій». Рєбята з Ніжина. Дали жару, розпалили натовп. Жіночий вокал українською під крутезні ударні ритми впереміш із тяжким супроводом задали ритму вечора.

«Колір Ночі» – представник хвилі молодого року, який порушує гострі соціальні питання, «розбавляючи» їх своєрідною романтикою, вірою в себе та любов’ю до життя! Оптимізм, здоровий глузд, гумор – основні складові творчості гурту. Скажу відверто: в Димерці для «Кольору Ночі» настав зоряний час.

Варто зазначити Захід відбувся за інформаційної підтримки газети «Старий центр». Під час виступів безоплатно роздавались футболки, прапорці, автомобільні фрешки та інші предмети з символікою «Старого центру». Тож поціновувачі аналітичної преси тепер зможуть демонструвати свій вибір написом на грудях «Я читаю «Старий центр». Поміж усіх хотілося б згадати й талановитого DJ Psy-Face з гіпердинамічним дабстепом. Можливо, Ібіца й плаче за ним, та в Димерці зустріли дещо відсторонено – це музика на любителя. Закінчився концерт близько першої години ночі. Всі щасливі й стомлені. Як кажуть, лишилося лише випити тепленького молочка – і в люлю. Підкреслю, що організація була на вищому рівні. Проблем із супроводом музикантів не виявилося. Всіх гостинно прийняли. Після такого уроку від організатора дійства, засновника Фонду розвитку громад «Лі-

Запам’ятайте на майбутнє Якщо ви надумаєте провести незабутній і масштабний сейшин, второпайте наступне: існує таке поняття, як ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР. Або – між нами, організаторами, коли «каміння з неба падає». Людський фактор – це відсутність музичного колективу на концерті через: зламаний палець басиста, шлунковий розлад вокаліста, термінове відрядження барабанщика, не враховуючи пошкоджених авто, залізничних колій, ніг. Про це завжди необхідно пам’ятати. У коман-

Гурт «Колір Ночі»

Колір Ночі Улюбленцями публіки стали ржищевські пацани. «Кольори» закохали в себе публіку патріотично-ліричними текстами під мелодійний саунд. Гурт

Фантасмагорія

ловили, що ТИ неправду говориш. Як у часи тоталітаризму: бац – і в каталажку!

Прилітає утилітомобіль – і тю-тю-ю-ю… І все. Пішитє пісьма мєлкім почерком. Збирай манатки й вирушай у заслання… На Марс чи Венеру там… Тебе покарано. До речі, рамки й норми покарання не знають меж. Страшний час. Я б уже був не жилець! Аж піт гарячий виступає! Хоча… І плюсів у цьому чимало: через відсутність неправди й корупції кошти на розвиток «великого прогресу» йдуть саме на прогрес. Ось тобі й літаючі автомобілі, й телекінез і т. д. і т. п.

вобережна Київщина» Павла Різаненка, я сповнений сил і натхнення до подальших здобутків. Рівняння на командний настрій! І хай живе ROCK! P.S. Відео можна переглянути за адресою http://oldcenter.info/index.php/ videomaterialy Можливо, це суспільство було б ідеальним… У брехунів, як у Буратіно, ніс би видовжувався прямо пропорційно побрехеньці, випущеній напередодні. І сміх і гріх! Та кожен спочатку думав би, а тоді випускав із рота горобців. Утопічна форма правління. Та народ стільки бачив парадоксального в керівництва, що не факт, що саме це не має права на існування. Та мало хто зміг би так жити. Я б не зміг. Бо підтримую свободу вибору. Таке майбутнє можливе, й воно, як не крути, ідеальне… З голубих екранів нарешті перестали б плавити мозок псевдорозважальні шоу, в тому числі випуски новин. Життя стало б чеснішим… і нудним. Це був тільки сон. Прокинувся зранку з думкою, що крила можуть і обрізати. Про всяк випадок намацав ніс – жодного зайвого сантиметра. Ох! Піду розкажу хохму, доки не забув. Сторінку підготував Павло Гудзь


8

Соціум

Миротворці швидкого реагування ГФ ОГП ДК (громадські формування з охорони громадського порядку й державного кордону) – колишні добровільні народні дружини з охорони громадського порядку, тобто дружинники.

Честь – перш за все

сяком», адже інцидент трапився якраз напередодні Нового 2012 року, коли всі були в стані передсвяткової ейфорії. Правоохоронці не подякували колезі навіть грамотою. Орден «За мужність при

поки що залишається «цяцянкою». В Літках, Шевченковому та Рожівці аж по одному дружиннику! У Семиполках активістів виявилося двоє. Та є ж!

виконанні громадянського обов’язку» Олександру за клопотанням Київського обласного ГФ ОГП ДК вручили за рішенням керівництва штабу об’єднання громадських формувань України. Дружинники пишаються, адже Олександр Кеуш – один із них. Загалом у районі таких ентузіастів, як Олександр, 35. Це юрис25-річний Олександр Кеуш, що пра- ти, економісти, адміністратори, військоцює юристом, міг би пройти мимо. Та вослужбовці – небайдужі люди різного віку, починаючи з 18 років. За останній рік районне керівництво провело 4 засідання, де зобов’язало сільських голів створити в кожному селі самостійні осередки дружинників. Розпорядження є, а коштів на його реалізацію у влади нема. Та все ж… Ще півроку тому за цю роботу взялися активісти с. Бобрик. Сільський голова Микола Литвин залучив у дружинники 18 осіб, яким справді болить те, що відбувається в їхньому селі. Хлопці мають свій графік чергування, маршрут, погоджений із міліцією. Самостійний осередок спробували створити і в Калинівці. Але там не виявилося активістів, а тих, кого присилали на Дільничні Максим Стратілат і Дмитро Марченко підтримку з районпід час патрулювання в парку «Перемога» ного формування, в селищі не сприйнясаме його небайдужість, громадянська ли. Тож пост протримався лише пару свідомість дозволили затримати двох місяців. Колись і в Пухівці розпочинали убивць, котрі «четвертували» дружка роботу зі створення самостійного поста. та намагалися в лісосмузі навпроти зу- Місцева влада не знайшла фінансування пинки «Порошинка» позбавитися трупа. – люди й розбіглися. У Богданівці, ЛітУбивць затримали й злочин розкрили. ках, Рожівці також обіцяють «після свят» А ця справа могла бути в міліції «ви- зайнятися створенням постів. Обіцянка

Струнко! Рівняйсь на Димерку!

Мені було років з 12. Пригадую, після роботи на полі пізно ввечері батько нашвидку їв, одягав святковий костюм із значком депутата, на рукав – червону пов’язку і йшов у ніч. Мама гордо казала: «Він – дружинник». Дружинників у селі поважали й боялися. Поважали, бо ці люди були прикладом для наслідування не тільки в поведінці, а й у роботі; боялися – бо вони мали такі ж повноваження, як і міліція. Молоді на той час в селі було не те, що зараз, але порушників дисципліни – одиниці. Та й ті після першого попередження ставали совіснішими. Дружинників за допомогу «органам» заохочували: додавали днів до відпустки, преміювали. Та й бути з міліцією на «ти» – не менш важливо. Тому бажаючих потрапити до лав дружинників було багато, але не всіх брали. Тільки кращих із кращих. Це була честь. Та це було колись. У 2001 році правонаступниками дружинників у незалежній Україні стали громадські формування. Відрізняє їх від «радянських» дружинників не лише синя пов’язка із зображенням восьмикутної зірки. Головне – ставлення до народних активістів держави. Тож ні про яку гордість за те, що ти дружинник, сьогодні мови нема. Хоча… Відродження добровільних народних дружин, що засноване на ентузіазмі й вірі, переконує: не все в нашому суспільстві втрачено. Виявляється, є в нас такі, хто не вважає, що їхня «хата скраю».

Моя хата не скраю

Права рука міліції

Загалом на рахунку дружинників міста та району не одна добра справа: ними затримано громадян, котрі розписпиртні напої в громадських Сергій Куртян. Ко- вали місцях, незаконно викидали смітлишній працівник МВС, тя, виливали в лісі каналізаційні керівник громадського стоки. Саме дружинники виявили формування з охорони заміновану машину на території громадського порядку міськвиконкому. Завдяки їм у 2011 й державного кордону році задокументовано понад 30 правопорушень, виявлено чотири (ГФ ОГП ДК), що по- викрадених мобільних телефони, ширює свою діяльність розкрито два злочини. на 7 областей України, «Робочий день» у дружиннив тому числі Автономну ків розпочинається з інструктажу. Республіку Крим. У 2007 Протягом 4-5 годин хлопці патрумікрорайони міста та райороці на громадських за- люють ну, перевіряють за місцем прожисадах очолив Київське вання неблагонадійні сім’ї, осіб, обласне формування, в котрі стоять на обліку у відділі, яке за 5 років увійшло проводять профілактичні бесіди з 5 самостійних терито- молоддю, беруть активну участь в громадського порядку під ріальних підрозділів. охороні час міських та районних культурСеред них – Броварське но-масових заходів. міське й районне, які На сьогодні дружинники прорік тому було створено йшли навчання в міліції і мають за ініціативи активістів право самостійно складати адміпротоколи по окремих та очолено тим же Сер- ністративні видах правопорушень. Однак їм гієм Куртяном. необхідна підтримка – окремий працівник міліції, котрий займався б тільки питаннями, що «підкидають» дружинники. Наприклад, незаконною торгівлею, хуліганством, пияцтвом, профілактикою правопорушень з боку Показовою в організації та дієвості неповнолітніх, порушеннями правил самостійних осередків дружинників є Велика Димерка. Там вже 3 роки працює громадське формування (в штаті – 8 осіб, загалом – 21). Селищний голова Анатолій Бочкарьов простягнув ентузіастам руку підтримки й виділив кошти. Тепер має вагому допомогу. За 3 роки в селищі зменшилася кількість крадіжок і бійок у школі, дрібних правопорушень. До благородної справи патрулювання залучено широкий актив села. До речі, у Броварах (з майже стотисячним населенням) у міському формуванні з охорони громадського порядку зареєстровано аж 25 (!) членів ГФ. Більшість проживають у Києві, а в місто-супутник приїжджають допомагати наводити порядок, адже 22 дільничних на всі Бровари впоратися з хуліганами просто не в змозі. Влада міста нещодавно виділила ГФ приміщення на Гагаріна, 12, де дружинники власним коштом облаштували міську та районну приймальні для громадян. Сьогодні міське формування вижиОлександр Кеуш ває тільки за рахунок добровільних внесків самих же членів організації. Освітянам міста та району Сергій Анато- торгівлі алкоголем та тютюновими вилійович пропонував залучити дружин- робами. У дільничних інспекторів на ників до охорони громадського порядку ці «дрібні порушення» просто нема на території шкіл. Та місцеве самовряду- часу, адже самих дільничних також кавання поки що розмірковує. «Комерцій- тастрофічно не вистачає. «Ми можемо ні структури, які забезпечують охорону допомогти дільничним інспекторам, шкіл, не передбачають елементів вихо- – каже Сергій Анатолійович. – Якщо вання, лише захист майна, – розповідає нас підтримає місцеве самоврядуванСергій Куртян. – Дружинники ж нагляда- ня, підготуємо дружинників, створимо ють не тільки за тим, щоб діти не нищили громадські формування та їхні пункти майно, а й щоб на перервах не палили, не на території підприємств, організацій, хуліганили, не прогулювали уроків». Цей установ міста та кожного села». досвід роботи вже застосовують НемішаP.S. В усьому світі в шерифів є помічєвський та Боярський аграрні коледжі, ники з числа громади. Приклад подають Новосілківська ЗОШ та інші навчальні парламентарі. А чи багато серед наших заклади на території Київської, Харків- депутатів дружинників? Отож-бо… ської, Херсонської областей та в Автономній Республіці Крим. Ірина Ющенко


9

Соціум

Ви маєте знати їх в обличчя

Графік прийому громадян керівництвом Броварського МВ (з обслуговування міста Бровари та Броварського району) ГУМВС України в Київській області

Що може дільничний інспектор? Та все: вимагати, радити, вилучати, попереджати, перевіряти, сварити, заспокоювати, затримувати (навіть застосовуючи фізичну силу та зброю), інколи, по-батьківськи, декому й по м’якому місцю надавати. У багатьох випадках він – остання надія та підтримка. Наразі в Броварському управлінні ГУ МВС України в Київській області за себе й за «того хлопця» працюють усього 47 дільничних. Чому «всього»? Адже згідно з поділом на адміністративні зони, на Броварщині повинні забезпечувати порядок 60 дільничних. Некомплект становить 5 осіб. У декретній відпустці перебуває 8. Тому дільничні сподіваються на підтримку та співпрацю з боку громадян для реалізації спільної мети – порядку в населених пунктах, миру й спокою у сім’ях. Позиція «моя хата скраю…» давно не актуальна. Злодій повинен сидіти у в’язниці, тому працівники міськвідділу обіцяють не залишити без уваги жодне звернення жителів міста й району. Тож ми повинні знати в обличчя тих, до кого в будь-який час доби можемо звернутися за допомогою, кому повинні допомагати та ким варто пишатися.

Семікоп Сергій Михайлович – начальник Броварського МВ, полковник міліції – понеділок Алешко Олег Павлович – перший заступник начальника МВ, підполковник міліції – середа Клименко Микола Федорович – заступник начальника, начальник штабу, підполковник міліції – вівторок Хартанович Руслан Аркадійович – заступник начальника, начальник МГБ, підполковник міліції – п’ятниця Войновський Олександр Дмитрович – заступник начальника, начальник СВ, підполковник міліції – четвер

Броварський міськвідділ міліції:

м. Бровари, вул. Кірова, 24. Тел.: 5-34-04 або 102.

Пишний Руслан Віталійович, майор міліції, заступник начальника ДІМ. 098-394-68-90.

Хартанович Руслан Аркадійович – начальник міліції громадської безпеки Броварського міського відділу (з обслуговування м. Бровари та Броварського району) ГУ МВС України в Київській області. Тел. : 5-34-04 або 02.

Міхед Аліна Володимирівна, старшина міліції, помічник ДІМ. Адміністративна зона – м. Бровари, масив №1: вул. Київська, Гагаріна, Грушевського, Возз’єднання, Шолом-Алейхема. 097-952-47-81.

Кулик Руслан Валерійович, ДІМ, лейтенант міліції. Адміністративна зона – с. Требухів, с. Красилівка. 093-443-82-65.

Герасимов Олександр Миколайович, лейтенант міліції, ДІМ. Адміністративна зона №7 – с. Красилівка. 063- 739-79-88.

Загребельна Наталя Миколаївна, молодший лейтенант, ДІМ. Адміністративна зона – м. Бровари, масив №2: вул. Незалежності, Черняховського, Кирпоноса, Дімітрова). 098-214-29-73.

09:00 – 13:00 09:00 – 13:00 09:00 – 13:00

Гнипа Роман Анатолійович – ДІМ, капітан міліції. Адміністративна зона – м. Бровари, масив №2: вул. Київська, Гагаріна, Грушевського, Возз’єднання, ШоломАлейхема. 063-189-58-00. Андрушко Олександр Григорович – ДІМ, капітан міліції. Адміністративна зона №1 – м. Бровари, масив №1: вул. Київська, Гагаріна, Грушевського, Возз’єднання, Шолом-Алейхема. 096- 975-0 25 -29 Лизун Микола Вікторович – ДІМ, лейтенант міліції. Адміністративна зона – с. Богданівка, с. Рудня , с. Залісся, ПГ «Залісся». 097-147-76-99.

Мандригеля Анатолій Миколайович, лейтенант міліції, ДІМ. Адміністративна зона №3 – м. Бровари, Старе місто. 097-829-21-91.

Сергієнко Сергій Вікторович, сержант міліції, помічник ДІМ. Адміністративна зона – с. Жердова, с. Михайлівка, с. Куйбишів, с. Підлісся, с. Захарівка, с. Вільне, с. Тарасівка. 097-410-53-97. Хамбір Олександр Григорович, молодший лейтенант міліції, ДІМ. Адміністративна зона – смт Калинівка, с. Димитрово, с. Перемога, с. Скибин. 093-895-27-37.

09:00 – 13:00

Щоденно після 20:00 прийом громадян здійснюється працівниками чергової частини міськвідділу. Відповідальний від керівництва міськвідділу приймає у вихідні та святкові дні. Мачкур Юрій Борисович, лейтенант міліції, ДІМ. Адміністративна зона – с. Княжичі. 097-780-45-52.

Вакула Олександр Іванович, майор міліції, старший ДІМ. Адміністративна зона – м. Бровари, масив №3 – вул. Київська, Андрєєва, Кірова, Постишева, Пушкіна, Толстого, Шевченка). 067-773-81-44.

14:00 – 16:00

Левчугов Ігор Сергійович, капітан міліції, старший ДІМ. Адміністративна зона – м. Бровари, масив №1: вул. Київська, Гагаріна, Грушевського, Возз’єднання, ШоломАлейхема. 067-942-86-52. Проценко Євгеній Валерійович, ДІМ, капітан. Адміністративна зона – с. Плоске, с. Кулажинці, с. Світильня. 067-684-61-45. Майстренко Вадим Васильович – ДІМ, лейтенант міліції. Адміністративна зона – м. Бровари, масив №2: вул. Незалежності, Черняховського, Кирпоноса, Дімітрова. 097-67-33-918.

Дяченко Олександр Вікторович – ДІМ, молодший лейтенант міліції. Адміністративна зона №1 – м. Бровари, вул. Київська, Гагаріна, Грушевського, Возз’єднання, Шолом-Алейхема. 063-354-31-74. Кумечко Андрій Володимирович – ДІМ, старший лейтенант міліції. Адміністративна зона – Семиполківська сільська рада та військове містечко «Бровари-5». 067-682-00-78.

Далі буде... Підготувала Ірина Ющенко


10 17:55 Т/с "Вороніни" 19:20 Спортрепортер 19:30 Піраньї 20:50 Т/с "Бальзаківський вік, або Всі мужики сво..." 22:00 Кухня на двох 22:55 Т/с "Щасливі разом"

ICTV

06:20, 07:35 Ділові факти 06:30, 09:25, 12:55, 19:20 Спорт 06:35, 12:40, 13:00 Анекдоти поукраїнськи 06:55 "Леся+Рома". Т/с 07:40 Максимум в Україні 08:45 Факти. Ранок 09:30, 19:25 Надзвичайні новини 10:30, 16:35 "Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-6". Т/с 12:45 Факти. День 13:10 "Братани". Т/с 15:25 "Прокурорська перевірка". Т/с 18:45 Факти. Вечір 20:10 "Братани-2". Т/с 22:30 Факти. Підсумок 22:45 "Група "Zetа". Т/с 23:45 "Кодекс честі". Т/с

2+2

06:00 М/с "Галактичний футбол" 06:30, 07:00, 07:30 М/с "Бен 10" 08:00 "Геніальний слідчий" 09:00, 21:00 Новини 2+2 09:15, 21:17, 23:05 "Проспорт" 09:20, 23:10 "Журналістський раллі-рейд" 09:25, 18:00 "ДАІ. Дорожні війни" 09:50 Х/Ф "ДИЯВОЛЬСЬКИЙ ВІТЕР" 11:40 "Репортерські історії. Ефект бомби, що розірвалася" 12:10 "Репортерські історії. SOS" 12:40 Сильний аргумент. "Репортерські історії. Код 9/11" 13:05 Сильний аргумент. "Репортерські історії. Тайгове диво" 13:35 Сильний аргумент. "Репортерські історії. 2011" 14:00 Х/Ф "ДЕНЬ ГРОШЕЙ" 16:00, 17:00 Т/с "Солдати 12" 18:30 "Ульотне відео поросійськи" 19:00 "Убойне відео" 20:00 "Шалене відео поукраїнськи" 20:35 "Угон по-нашому" 21:20, 22:10, 23:15 Т/с "Секретні матеріали"

ФУТБОЛ

08:00, 14:00, 19:00 Новини 08:15, 21:05 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІТАЛІЇ. "ІНТЕР" - "НАПОЛІ" 10:10, 22:55 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ГОЛЛАНДІЇ. "ГРОНІНГЕН" - "АЯКС" 12:00 "Хроніка минулого сезону". Ліга чемпіонів. "Вільярреал" - "Баварія" 14:15 ЧЕМПІОНАТ ГОЛЛАНДІЇ. "ПІДСУМКИ СЕЗОНУ" 15:20 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ НІМЕЧЧИНИ. "ВОЛЬФСБУРГ" - "ШАЛЬКЕ" 17:10 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІСПАНІЇ. "ВАЛЕНСІЯ" "БАРСЕЛОНА" 19:10, 06:05 "Хроніка минулого сезону". Ліга чемпіонів. "Лілль" - ЦСКА

П’ятниця 8 червня ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ

06:00 Ранкова молитва 06:05, 07:00, 08:00 Новини 06:10, 07:05, 08:05 Спорт 06:20, 06:35, 07:15, 07:30 Тема дня 06:25, 06:40, 07:20, 07:35 Країна on line 06:30 Заголовки 06:45 Глас народу 06:50 Невідоме від відомих 06:55 Православний календар 07:25 Ера бізнесу

ТБ-програма 07:45 Хазяїн у домі 08:15 Корисні поради 08:30 Ювелір ТБ 09:00 Підсумки дня 09:20 Підсумки тижня. Спецвипуск. Євро 2012 10:00 Про виплати компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР 10:05 Бенефіс В. Данильця та В. Моїсеєнка 11:35 Діловий світ 11:50 "Надвечір'я" з Т. Щербатюк 12:20 Околиця 12:45 Діловий світ. Агросектор 12:55 До Євро-2012. "Майстри гумору" В. Данилець, В. Моїсеєнко 14:00 До Євро-2012. Сміх до кольок у рік Кролика 14:50 Зірки гумору. С. Дроботенко, Ю. Гальцев 16:00 До Євро-2012. Спецвипуск 17:45 ФУТБОЛ.ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. ЦЕРЕМОНІЯ ВІДКРИТТЯ 18:15 Наше Євро 18:55 ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. ПОЛЬЩА - ГРЕЦІЯ 21:00 Підсумки дня 21:20 Наше Євро 21:45 Діловий світ 21:50, 22.40 Шустер-Live

1+1

06:05, 07:00, 08:00, 09:00, 19:30 ТСН: "Телевізійна служба новин" 06:45, 07:10, 07:40, 08:05, 09:10 "Сніданок з 1+1" 07:15 М/с "Чорний плащ" 09:55, 10:50 "Зніміть це негайно" 11:45, 12:40"Цілковите перевтілення" 13:30 Х/Ф "ДУБЛЕРША" 17:00, 18:25 Т/с "Метод Лаврової" 18:00 "ТСН. Особливе" 20:15 Х/Ф "ЛЕГІОН" 22:10 Х/Ф "КІНЕЦЬ СВІТУ"

ІНТЕР

07:00 "Новини" 07:10, 07:35, 08:10, 08:35 Ранок з ІНТЕРом 07:30, 20:25 Спорт у Подробицях 08:00, 09:00, 12:00, 18:00 Новини 08:30 Новини Євро 09:10 Т/с "Повернення Мухтара" 11:00 Т/с "Запропоновані обставини" 12:15 "Знак якості" 12:40 Д/с "Детективи" 13:20 "Слідство вели... з Леонідом Каневським" 14:20 "Сімейний суд" 15:15 "Судові справи" 16:10 Т/с "Говорить поліція" 18:10 Т/с "Кровинка" 19:00 "Про життя" 20:00 "Подробиці" 20:30 "Велика Різниця поукраїнськи" 22:30 "Велика політика з Євгенієм Кисельовим"

СТБ

06:15 Х/Ф "ЩИРО ВАШ..." 07:50, 17:40 Х/Ф "ІНШЕ ЖИТТЯ" 17:30, 22:00 "Вiкна-Новини" 19:55 "Російські сенсації. Життя другого плану" 20:55 "Російські сенсації. Коли чоловіки плачуть" 22:25 Х/Ф "МАША І МОРЕ"

"УКРАЇНА"

06:00 Срібний апельсин 07:00, 17:00, 19:00 Події 07:10, 17:10, 19:15 Події Спорт 07:15, 18:00 Т/с "Єфросинія. Продовження" 08:25, 13:00 Т/с "Слід" 09:00 Т/с "Подружжя" 10:00 Т/с "Кримінальна поліція" 11:00 Т/с "Ви замовляли вбивство" 12:00 Ток-шоу "Нехай говорять" 15:25 Щиросерде зізнання 16:00 Федеральний суддя 17:15 Критична точка 19:20 Ток-шоу "Говорить Україна" 20:00 Т/с "Катине кохання - 2"

Терміново потрібні перукарі, майстри манікюру/педикюру. тел. 050-648-41-21 На постійну роботу потрібні столяри-верстатники. З/плата відрядна. Тел. 067-733-06-59, 050-294-17-06 Требуется МЕНЕДЖЕР ПО ПРОДАЖАМ АВТОЗАПЧАСТЕЙ в г. Бровары Желателен опыт работы в продаже автозапчастей и профильное образование. Рассмотрим заявки студентов последних курсов уч. заведений. Тел.: (050) 451-75-48 Стомат. клинике требуется на работу ассистент врача -стоматолога. Тел. 7-37-33, (067) 263-25-35

21:00, 23:45 Ток-шоу "Великий футбол" 21:45 Футбол. ЄВРО-2012. Росія - Чехія

НОВИЙ КАНАЛ

06:00 М/с "Нові пригоди Скубі Ду" 06:40, 07:05, 07:40, 08:40 "Підйом" 06:45 М/с "Губка Боб Квадратні штани" 07:30, 08:30, 19:00, 23:50 Репортер 09:00, 14:55 Т/с "Друзі" 09:55, 13:55 М/с "Качині історії" 11:10 Т/с "Айкарлі" 12:15 Т/с "Татусеві дочки" 14:50, 15:50 Teen Time 15:55 Т/с "Молодята" 16:55, 19:55 Т/с "Не родись вродлива" 17:55 Т/с "Вороніни" 19:20 Спортрепортер 19:30 Піраньї 20:50 Т/с "Бальзаківський вік, або Всі мужики сво..." 22:00 Пакуй валізи

ICTV

06:20, 07:35 Ділові факти 06:30, 09:25, 12:55, 19:20 Спорт 06:40, 12:35, 13:00 Анекдоти поукраїнськи 07:00 "Леся+Рома". Т/с 07:45 Стоп-10 08:45 Факти. Ранок 09:30, 19:25 Надзвичайні новини 10:30, 16:30 "Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-6". Т/с 12:45 Факти. День 13:05, 20:10 "Братани-2". Т/с 15:20 "Прокурорська перевірка". Т/с 18:45 Факти. Вечір 22:15 "Група "Zetа". Т/с 23:15 "Кодекс честі". Т/с

2+2

06:00 М/с "Галактичний футбол" 06:30, 07:00, 07:30 М/с "Бен 10" 08:00 "Геніальний слідчий" 09:00, 21:00 Новини 2+2 09:15, 21:17, 23:05 "Проспорт" 09:20 "Журналістський раллірейд" 09:25, 18:00 "ДАІ. Дорожні війни" 09:50 Х/Ф "ТОРНАДО" 11:40 "Репортерські історії.Космічний патруль" 12:10 "Таємниці світу з А.Чапман. Прикмети" 13:05 "Таємниці світу з А.Чапман. Ознаки Апокаліпсису" 14:15 Х/Ф "ДРАКОНИ І ПІДЗЕМЕЛЛЯ" 16:00, 17:00 Т/с "Солдати 12" 18:30 "Ульотне відео поросійськи" 19:00 "Убойне відео" 20:00 "Шалене відео поукраїнськи" 20:35 "Угон по-нашому" 21:20, 22:10, 23:10 Т/с "Секретні матеріали"

ФУТБОЛ

08:00, 14:00, 19:00 Новини 08:10 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІТАЛІЇ. "ФІОРЕНТІНА" - "ЛАЦІО" 10:00, 13:00, 18:00, 21:00, 23:45 "Футбольний клуб". ЄВРО2012 11:00 "Хроніка минулого сезону". Ліга чемпіонів. "Бенфіка" "Ман. Юнайтед" 14:10 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІСПАНІЇ. "РЕАЛ" - "РАЙО ВАЛЬЄКАНО" 15:50 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ НІМЕЧЧИНИ. "ШАЛЬКЕ" - "БАВАРІЯ" 17:30 "Futbol Mundial". Міжнародний тележурнал 19:15 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ

Компанії з реалізації м/п конструкцій потрібні: – менеджери (ч., ж. 18-40 р., ДР у торгівлі) – замірники вікон (ДР) – монтажники (бригада) – обшивальник (вагонкою) – майстер з відкосів (пластик, гіпсокартон). З/П – висока, стабільна Тел. 093-168-17-68 Продається Запчастини до двигуна ГАЗ-52 1. Колінвал новий 2. Головка блока нова 3. Блок циліндрів шліфований Ціна договірна Звертатись за телефоном: 067-376-30-55 Олександр

ІСПАНІЇ. "БЕТІС" - "САРАГОСА"

Субота 9 червня ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ

06:00 Ранкова молитва 06:10 Мультфільм 06:20 Світ православ'я 07:00 Ера здоров'я 07:25 Корисні поради 07:40 Олімпійський виклик 08:00 Шустер-Live 09:00 Школа юного суперагента 09:15 Шустер-Live 11:00 After Live 11:25 "Секрети успіху" з Наталею Городенською. (А.Шевченко) 12:00 ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. ПОЛЬЩА - ГРЕЦІЯ 14:05 Золотий гусак 14:30 Зелений коридор 14:55 ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. РОСІЯ ЧЕХІЯ 17:00 Зірки гумору. О. Степаненко, Є. Петросян 18:00 "Жарт у подарунок" з М. Галкіним 18:20 Наше Євро 18:55 ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. НІДЕРЛАНДИ - ДАНІЯ 21:00 Підсумки дня 21:10 Зворотній зв'язок 21:15 Кабмін: подія тижня 21:30 Наше Євро 21:55 Зірки гумору. Г.Вєтров, Л.Ізмайлов 22:50 Мегалот 23:00 Експерт на зв'язку 23:25 Ера здоров'я 23:50 Док. фільм "Футбольна легенда"

1+1

06:00 М/ф "Смурфи" 06:55 "Справжні лікарі - 2" 07:45 "Кулінарні курси з Юлією Висоцькою" 08:10 "Світське життя" 09:05 "Хто там?" 10:10 М/с "Русалонька" 10:35 М/с "Тімон і Пумба" 11:00 "Світ навиворіт - 3" 12:25 Х/Ф "СИМПАТИЧНІ ВДОВИ КРАЩЕ ЦІЛУЮТЬСЯ" 15:45 Х/Ф "СЕРЦЕЇД" 17:45 Х/Ф "ІРОНІЯ КОХАННЯ" 19:30 ТСН: "Телевізійна служба новин" 20:00 "Операція "Краса" 21:30 Х/Ф "ГОСПОДИНЯ "БІЛИХ НОЧЕЙ" 23:35 Х/Ф "ЛЕГІОН"

ІНТЕР

08:20 "Городок" 08:55 "Орел і Решка" 10:00 "Україно, вставай!" 10:40 "Вирваний з натовпу" 11:20 "Найрозумніший" 13:10 Х/Ф "ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ З БЕВЕРЛІ-ХІЛЛЗ 3" 15:10 "Велика Різниця поукраїнськи" 17:10 "Міжнародний фестиваль гумору "Юрмаліна"" 19:00 "Розсміши коміка" 20:00 "Подробиці" 20:30 Концерт "День народження Інтера" 23:15 Х/Ф "БЛИЗЬКИЙ ВОРОГ"

СТБ

06:25 Х/Ф "В МОЇЙ СМЕРТІ ПРОШУ ВИНИТИ КЛАВУ К." 07:50 "Караоке на Майдані" 08:50 "Сніданок з Юлією Висоцькою" 09:00 "Їмо вдома" 10:05 "ВусоЛапоХвіст" 11:05 Х/Ф "БЛЕФ" 13:05 "Неймовірна правда про зірок" 15:55 "Зіркове життя. Ті, що пішли в 2011. Кохання до смерті" 16:55 "Зіркове життя. Врятовані дітьми"

18:00 "Зіркове життя. Топ-10 скандалів року" 19:00 "Україна має талант!-4" 21:00 "Хата на тата" 22:00 "Детектор брехні" 23:00 Х/Ф "ІНТЕРДІВЧИНКА"

"УКРАЇНА"

06:00 Срібний апельсин 07:00, 19:00 Події 07:10 Події Спорт 07:15 Х/Ф "ІДЕАЛЬНИЙ ЧОЛОВІК" 09:00 Т/с "Гламур" 10:00 Жінка чемпіона 11:00 Гості на порозі 12:00 Т/с "Чоловік у мені" 14:00, 20:30 Т/с "Інтерни" 15:00 Т/с "Індус" 18:00, 19:20 Т/с "Контргра" 21:00, 23:45 Ток-шоу "Великий футбол" 21:45 Футбол. ЄВРО-2012. Німеччина - Португалія

НОВИЙ КАНАЛ

07:00 Замок страху 09:00 М/с "Губка Боб Квадратні штани" 09:35 М/с "Пінгвіни з Мадагаскару" 10:00 Ревізор 11:05 Аферисти 12:05 Стороннім В... 13:00 Новий погляд 14:05 Кухня на двох 15:05 Х/Ф "МИТЬ НЬЮ-ЙОРКА" 17:00 Х/Ф "ОХОРОНЕЦЬ" 19:45 Т/с "Бальзаківський вік, або Всі мужики сво..." 23:55 Х/Ф "КІНОПОБАЧЕННЯ"

ICTV

06:20 Козирне життя 06:50 "Поліцейська академія". Т/с 08:45 Зірка YouTube 10:00 ЄвроФуд-2012 10:25 Квартирне питання 11:20 Стоп-10 12:15 Провокатор 13:10 Спорт 13:15 Твій рахунок 14:15 Дивитися всім! 15:20 "ІДЕАЛЬНЕ ВБИВСТВО". Х/Ф 17:45 Максимум в Україні 18:45 Факти. Вечір 19:00 Провокатор. Спецвипуск 20:00 "ОСТРІВ". Х/Ф 22:45 Наша Russia 23:40 "ТУРНІР". Х/Ф

2+2

08:00 Мульти. 08:35, 08:55 М/с "Бен 10. Інопланетна надсила" 09:25, 09:45 М/с "Генератор Рекс 10:05 "Проспорт" 10:10 "Прожекторперісхілтон" 11:00, 21:00 "Ульотне відео поросійськи" 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30 Т/с "Люди Шпака" 16:30 "Заразливий космос" 17:30 "Зоопарк у всесвіті" 18:30 "Смерть по знаку зодіака" 19:30, 20:15 Т/с "МУР" 21:45 Т/с "Небеса, що падають" 23:25 Х/Ф "ОСТРІВ СТРАХУ" ФУТБОЛ 08:00, 14:00, 19:00 Новини 08:10 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІТАЛІЇ. "ЮВЕНТУС" - "МІЛАН" 10:00, 13:00, 18:00, 21:00, 23:45 "Футбольний клуб". ЄВРО2012 11:00 "Хроніка минулого сезону". Ліга чемпіонів. "Ман. Юнайтед" - "Базель" 14:15 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ НІМЕЧЧИНИ. "ФРАЙБУРГ" - "ШТУТГАРТ" 16:15 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІСПАНІЇ. "БАРСЕЛОНА" "АТЛЕТІКО" 19:15 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ГОЛЛАНДІЇ. "АЯКС" - АЗ 21:55 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІТАЛІЇ. "КАТАНІЯ" - "ІНТЕР"

00:25 "Хроніка минулого сезону". Ліга чемпіонів. "Баварія" "Ман. Сіті"

23:55 Х/Ф "ДОРОГА, ЩО ВЕДЕ ДО ЩАСТЯ"

Неділя 10 червня

06:00 Срібний апельсин 06:50 Події 07:10 Х/Ф "МУЗА" 09:00 Ласкаво просимо 10:00 Герої екрану 11:00 Т/с "Чоловік у мені" 12:00 Х/Ф "РУДА" 14:00, 20:30 Т/с "Інтерни" 15:00 Т/с "Індус" 18:00, 19:30 Т/с "Хто, якщо не я?" 19:00 Події тижня 21:00, 23:45 Ток-шоу "Великий футбол" 21:45 Футбол. ЄВРО-2012. Ірландія - Хорватія

ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ

06:00 Ранкова молитва 06:10 Мультфільм 06:20 Крок до зірок 07:10 7 чудес України 07:35 Сільський час 08:00 Укравтоконтинент 08:20 Корисні поради 08:30 Ювелір ТБ 09:05 Смішний та ще смішніший 09:25 Хто в домі хазяїн? 09:50 Крок до зірок. Євробачення 10:35 Караоке для дорослих 11:20 Золотий гусак 12:00 ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. НІДЕРЛАНДИ - ДАНІЯ 14:05 Діловий світ. Тиждень 14:55 ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. НІМЕЧЧИНА - ПОРТУГАЛІЯ 17:00 Зірки гумору. К.Новикова, М.Галкін 18:10 Наше Євро 18:55 ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2012. ІСПАНІЯ - ІТАЛІЯ 21:00 Підсумки тижня 21:25 Наше Євро 21:50 Точка зору 22:10 Фольк-music 23:00 Ера бізнесу. Підсумки 23:35 Олімпійський виклик 23:50 Док. фільм "Футбольна легенда"

1+1

06:45 Х/Ф "ВІЙ" 08:10 М/ф "Казка про царя Салтана" 09:05 Лотерея "Лото-забава" 10:10 М/с "Русалонька" 10:35 М/с "Тімон і Пумба" 11:00 "Кулінарні курси з Юлією Висоцькою" 11:25 "Велика різниця поукраїнському" 13:00 "Я люблю Україну-2" 14:20 "Міняю жінку - 5" 15:40 Операція "Краса" 17:10 Х/Ф "МОЯ ЛЮБОВ" 19:30, 23:30 "ТСН-тиждень" 20:15 "Побий ведучого" 22:30 "Світське життя"

ІНТЕР

06:30 Х/Ф "ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ З БЕВЕРЛІ-ХІЛЛЗ 3" 08:30 М/ф "Маша та Ведмідь" 08:55 М/ф "Машині казки" 09:30 "Школа доктора Комаровського" 10:05 "НЕДІЛЯ З "КВАРТАЛОМ"" 11:05 "Свати біля плити" 11:30 Х/Ф "ДЖЕНТЛЬМЕНИ УДАЧІ" 13:20 Концерт "День народження Інтера" 16:05 "Вечірній квартал. Спецвипуск" 17:20 Х/Ф "СУРОГАТНА МАТИ" 20:00 "Подробиці тижня" 21:00 Х/Ф "СУРОГАТНА МАТИ - 2" 23:20 "Що? Де? Коли?"

СТБ

06:50 Х/Ф "ВЕСНА НА ЗАРІЧНІЙ ВУЛИЦІ" 08:50 "Сніданок з Юлією Висоцькою" 09:00 "Їмо вдома" 10:05 "Неймовірні історії кохання" 11:05 "Караоке на Майдані" 12:05 "Куб" 13:40 "Україна має талант!-4" 15:45 "Моя правда. Людмила Гурченко. "Пожалуйста, не умирай..." 16:45 "Друге пришестя Ванги" 19:00 "Битва екстрасенсів" 21:10 Х/Ф "ПАВУТИНКА БАБИНОГО ЛІТА"

Продам/куплю Нерухомість

Требуется ТОРГОВЫЙ ПРЕДСТАВИТЕЛЬ, МЕРЧЕНДАЙЗЕР Работа с 7.00, полная занятость, Коляска дитяча ROAN зарплата достойная. світло-коричнева, ідеальний стан (067) 619-20-93 зима-літо, дешево! Додатковий дохід 067-369-76-02 без продажу та капіталовкладень. Інвалідний візок Запис на співбесіду виробництва США, дешево з 10:00 до 18:00 (крім неділі) Продам картоплю велику та за тел. 067-765-04-53 посадкову, сортову, буряк столовий, капусту Стоматологічній клініці на білокачанну. Недорого. постійну роботу потрібні: Тел. 097-606-83-87 – АСИСТЕНТ СТОМАТОЛОГА з досвідом роботи Вікна, балкони під ключ. – СТАРША МЕДСЕСТРА Від виробника. – ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ Найнижчі ціни в регіоні. (досвід роботи від 3-х років) Тел. 72-072. моб. 067-651Тел.: 6-02-20, 4-60-25 11-23. 063-772-51-54 097-026-14-06, 063-78-111-71

Продаю земельну ділянку під забудову 25,8 соток, Калита. Ціна договірна тел.: 68-4-36 моб.: 097-10-85-831 Ніна Тимофіївна Продається земельна ділянка під забудову, 18 соток. Електричка поруч, газифікація, зручний під’їзд. СМТ Калита по вулиці Гоголя. Ціна договірна тел. 067-725-86-32 Продам ділянку в Гоголеві 20 соток. Початок села. Зручний під’їзд. Ціна договірна тел. 093-520-76-05. Юрій

Шановні читачі! У програмі телебачення можливі зміни. Слідкуйте за оголошеннями дикторів ТБ.

"УКРАЇНА"

НОВИЙ КАНАЛ

06:30 Кліпси 06:45 Замок страху 07:45 Церква Христова 08:00 Запитайте в лікаря 08:25 М/с "Губка Боб Квадратні штани" 09:35 М/с "Пінгвіни з Мадагаскару" 09:55 ТОП-100 11:10 Хто зверху? 13:00 Пакуй валізи 14:50 Скетч-шоу "Красуні" 15:00 Х/Ф "ОХОРОНЕЦЬ" 18:05 Х/Ф "КОХАННЯ З ПОВІДОМЛЕННЯМ" 20:00 Фабрика Зірок. УкраїнаРосія 22:00 Піраньї XL 22:55 Х/Ф "МИТЬ НЬЮ-ЙОРКА"

ICTV

06:10 Квартирне питання 06:55 ЄвроФуд-2012 07:35 Анекдоти по-українськи 07:55 Зірковий тест-драйв 08:30 Твій рахунок 09:30 Дивитися всім! 10:30 ОлімпіЛяпи 11:00 Козирне життя 12:00 Інший футбол 12:25 Спорт 12:30 "ІДЕАЛЬНЕ УБИВСТВО". Х/Ф 14:55 "ОСТРІВ". Х/Ф 17:45 Наша Russia 18:45 Факти тижня 19:45 "КОСТЯНТИН. ВОЛОДАР ПІТЬМИ". Х/Ф 22:00 "КРИКУНИ-2. ПОЛЮВАННЯ". Х/Ф

2+2

08:00 Мульти. 08:35, 08:55 М/с "Бен 10. Інопланетна надсила" 09:25, 09:45 М/с "Генератор Рекс 10:10 "Прожекторперісхілтон" 11:00 "Ульотне відео поросійськи" 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30 Т/с "Люди Шпака" 16:30 "Дім на краю галактики" 17:30 "Брехня розуму" 18:30 "Раби прибульців" 19:30, 20:15 Т/с "МУР" 21:00 "Профутбол" 21:45 Х/Ф "МУХА" 23:25 Х/Ф "ВОНИ"

ФУТБОЛ

08:00, 14:00, 19:00 Новини 08:10 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ФРАНЦІЇ. "БОРДОЇЛЬ" "ЛІЛЛЬ" 10:00, 13:05, 18:00, 21:00, 23:45 "Футбольний клуб". ЄВРО2012 11:00 "Хроніка минулого сезону". Ліга чемпіонів. ЦСКА - "Інтер" 14:10 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІСПАНІЇ. "СЕВІЛЬЯ" - "ВАЛЕНСІЯ" 15:55 "Хроніка минулого сезону". Ліга Європи. "Локомотив" - АЕК 19:10 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ НІМЕЧЧИНИ. "ШТУТГАРТ" - "ГАМБУРГ" 21:55 "ХРОНІКА МИНУЛОГО СЕЗОНУ". ЧЕМПІОНАТ ІСПАНІЇ. "МАЛАГА" - "ХЕТАФЕ"

Продам будівельний вагончик («битовка»), довжина 6 м. Електроопалення, освітлення з тамбуром, м. Бровари. Ціна договірна Тел. моб. 050 175 15 75, 6-58-55 Елітні земельні ділянки під ОСГ і забудову по 12 соток. На березі озера. с. Русанів. Ідеальна місцевість для відпочинку та риболовлі. Ціна договірна тел. 098-633-30-85. Олена Олександрівна Продаю землю 16 соток під забудову, с. Красилівка. Комунікації поруч. Власник 097-494-29-32. 097-277-34-89. Ціна договірна


Палітра

У гостях – польські освітяни Наприкінці травня делегація Пултуського повіту Республіки Польща в рамках співпраці за міжнародним проектом «Партнери в освіті» та відповідно до угоди про співпрацю в освітній, культурній і спортивній галузях, підписаної між адміністраціями Броварської спеціалізованої школи № 5 із поглибленим вивченням іноземних мов, ліцеєм ім. Ядвіги Дзюбинської м. Голандкове (Польща) та школою № 1 м. Вінніца (Польща) відвідала наше місто. У її складі пани Славомир Блох – староста повіту Пултуск; Вальдемар Ланге – начальник управління освіти; Кшиштоф Нушкевич – директор аграрного ліцею ім. Ядвіги Дзюбинської, депутат повітової ради, голова депутатської комісії з гуманітарних питань; Лукаш Биховський – заступник директора ліцею, президент міського екологічного товариства; Гжегож Щипінський – президент спортивного клубу, викладач ліцею.

Директор СЗОШ № 5 Павло Федоренко, заступник начальника управління освіти Людмила Теплюк та заступник директора СЗОШ № 5 Людмила Думенко з польськими друзями Співпраця триває вже протягом трьох років. У 2010 та 2011 рр. у зазначених закладах освіти Польщі побувало 66 броварців (учні СШ № 5, учителі, працівники управління освіти). Проведено спільні заходи в рамках міжнародних проектів «Використання природних джерел енергії» та «Поглиблення знань з історії, культури і соціально-політичного устрою країн Європи». Обидві наші делегації приймали в Польщі на високому рівні за участю Єврокомісара п. Ярослава Каліновського. Щиро приймали польську делегацію у Броварях. Гості спілкувалися з учнями та вчителями СШ №5, ознайомилися з історією та культурою міста. Педагоги братніх країн розробили етапи наступного міжнародного проекту«Kapital Ludski». На пропозицію дирекції СШ №5 гості побували в Ніжинському держуніверситеті ім. Миколи Гоголя, де відбулася плідна науково-практична робота. У рамках екскурсійної програми вони відвідали Київ, Батурин, Національний Качанівський заповідник. Польські освітяни щиро бажають Україні якнайшвидше стати членом Євросоюзу. Вони повезли додому багато вражень і тепло українських сердець.

Ще до війни молодий учитель Михайло Стельмах ступив на педагогічний шлях саме в благословенних Літках. Тут він збирав фольклор, перемальовував вишивки, писав поезію, яка дихає Літками, тут покохав дівчину, образ якої проніс через свої романи, що стали класикою української літератури. Звідси носив до районної газети «Стахановець» вірші. Отож не дивно, що саме в Літках святкували 100-річчя від дня народження незрівнянного майстра пера. Рішення про широке відзначення ювілею Михайла Стельмаха в Україні ухвалила Верховна Рада. 25 травня на Літки випав зорепад гостей: заступник голови ВРУ Микола Томенко, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, заступник директора Інституту літератури, доктор філологічних наук Сергій Гальченко, поет Микола Сом, син письменника Дмитро Стельмах, представники районної влади… В ошатно прибраній школі провели екскурсію по шкільному музею. У залі сільського Будинку культури гості говорили про високе Стельмахове слово, про сміливі, як на радянські часи, спроби об’єктивно змалювати її драматичні сторінки. Сергій Гальченко розповів, що знайшов в архівах лист М. П. Стельмаха від 1944 р. до наркома освіти Павла Тичини, в якому просив допомогти в лікуванні хворої на туберкульоз учительки Літківської школи Т.М. Юрченко.

Пам’ять про Лікаря

Літківський Стельмах Святкову атмосферу створили учасники художньої самодіяльності села. Ця нерядова сторінка життя Літок уже стала історією. Тільки на серці неспокійно: нинішні школярі України майже не знають високого Стельмахового Слова.

Літківський сільський голова Ольга Сивуха, Віктор Баранов, Микола Томенко, Сергій Гальченко, директор школи Ганна Самойленко-Граждан, Микола Сом

11

Здається, стіни Броварського краєзнавчого музею ще не бачили водночас стільки непересічних особистостей, як 25 травня ц. р. З нагоди 71-х роковин від дня народження лікаря від Бога Івана Павловича Сокура тут зібралися Герой України П.Ф. Волоха, почесні громадяни міста І. Г. Агапов та А. Г. Лем-

День пам’яті І.П. Сокура в стінах Броварського краєзнавчого музею піцький; професор-пульмонолог, брат І. П. Сокура, П. П. Сокур, численні медичні працівники, небайдужі броварці. Ініціювала день пам’яті Івана Сокура його дружина Ольга Олександрівна. Ім’я лікаря об’єднало людей різних епох, різних політичних поглядів, котрі того дня висловили йому свою пошану. Іван Павлович Сокур – людина, яка уособлює цілу епоху медичної галузі Броварів. У 1982 – 2008 рр. він очолював колектив Броварської ЦРЛ. Був і лікарем, і будівничим, і порадником, і консультантом… Його заслуги оцінили й радянська (орден «Знак пошани»), й українська (ордени «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів) влади. Він носив високі звання «Відмінника охорони здоров’я», Заслуженого лікаря України, Почесного громадянина Броварів. Наймолодший у Київській області головлікар районної лікарні, з часом він разом з колективом лікарні завдяки організаторському таланту підніс медицину Броварщини до небачених висот: збудовано корпуси лікарні, дитячої поліклініки, овочесховище, артезіанську свердловину, навіть нова красуня-поліклініка – значною мірою його дітище. А скільки сільських дільничних лікарень збудовано в нашому районі під його керівництвом! Зі сльозами на очах присутні переглянули відеофільм про лікаря, людину, життєлюба. На закінчення присутні поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на приміщенні нової поліклініки. Матеріали підготувала старший науковий працівник Броварського краєзнавчого музею Марія Овдієнко

Чарівний світ «Джаграту»

У броварському МКЦ «Прометей» відбулося феєричне дійство, яке викликало неабияку зацікавленість серед мешканців міста. З концертною програмою «Пробудження 2012» виступила школа східних танців «Джаграт». Того дня на сцену виходили десятки дівчат і жінок, щоб показати своїм близьким і знайомим, чого вони навчилися під час виснажливих занять. Ці пані й панянки прийшли в «Джаграт» із різною метою: хтось хотів позбутися зайвої ваги, хтось – стати граційнішою і

навчитися одним помахом руки зваблювати чоловіків. Та всіх їх об’єднує одне – закоханість у східний танець, головна перевага якого – відсутність обмежень у віці та комплекції. Заняття розвивають грацію, гнучкість, пластику, зміцнюють м'язи, покращують діяльність органів малого тазу. Крім того, ритмічні рухи під музику приносять задоволення й танцюристу, й глядачеві. Та найбільший секрет східних танців – перевтілення. Жінки в танці розкриваються, у них розправляються плечі,

змінюється погляд на життя, та й саме життя стає іншим. Танець живота – яскраве видовище, яке поєднує ритміку й пластику, граційність і сексуальність. Як кажуть танцюристки, він викликає відчуття легкості в тілі, знімає стрес. Цього разу керівник «Джаграту» Ольга Масленнікова запросила на концерт своїх колег зі шкіл міста й Києва. Вони принесли новий імпульс і бачення танцю. Гості з київського колективу «Срібна Мавка» (Слов’янський трайбл) продемонстрували, як можна поєднати Схід і Захід –

слов’янські мотиви було покладено на східну музику. Вийшло незвично, але дуже цікаво. Того вечора звучав навіть хіп-хоп: зі своєю композицією «Ура! Канікули» виступили хлопчаки й дівчатка з дитячої танцювальної студії VSP. Володимир Тищенко


12

Спорт

Спорт за тиждень

У

приміщенні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України відбулася урочиста церемонія вручення державних нагород вітчизняним тренерам та хокейним функціонерам за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного хокею, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 20-річчя Всеукраїнської громадської організації «Федерація хокею України». У церемонії нагородження взяли участь міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін, заступник голови Державної служби молоді та спорту Вадим Сисюк, генеральний директор Професійної хокейної ліги Юрій Загородній та інші відомі спортивні функціонери й державні діячі. Вшанували також трьох представників Броварщини. Орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримав начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Броварської РДА, голова Київ-

Раміль Юлдашев, Віталій Федянін та Костянтин Буценко ської обласної федерації хокею Віталій Федянін. Серед нагороджених почесним званням «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» – два тренери ХК «Білий Барс» (Броварський район) – Костянтин Буценко і Раміль Юлдашев.

У



четвертому турі чемпіонату Броварського району у вищому дивізіоні зафіксовано два однаково розгромних рахунки – 8:0. «Десна» (с. Погреби) перемогла ФК «Рудня», а великодимерський «Колос» подолав «Пристань» із Богданівки. Лідер турніру, броварське «Молоко», в напруженому матчі вирвало перемогу в с. Шевченкове в місцевого «Локомотива» – 1:2. «Титан» (Бровари) вдома приймав калинівський «Енергодім». Господарі виявилися сильнішими – 3:1. Учасник чемпіонату Київської області требухівський «Фаворит» виграв у гостях у ФК «Трубіж» із Заворичів. Турнірну таблицю очолює «Молоко» (Бровари), в активі якого 12 очок. Володимир Тищенко

Обласний турнір із боксу 18 травня у спортивному комплексі «Спартак» відбувся обласний турнір

Микола Сухецький стежить за боєм «Переможець» на призи Федерації боксу м. Бровари серед юнаків 2001 р. н. та старших. На ринг вийшли 11 команд – з Броварів (ДЮСШ №2, БУФК), Димерки, Требухова, Києва, Борисполя та Бориспільського району, Баришівки та Баришівського району, Бородянки та Бородянського району. На турнір прийшла велика кількість уболівальників. Вони

Тріумф каратистів

На базі спеціалізованої ЗОШ №7 протягом 8-ми років працює спортивний клуб «Будокан», яким керує досвідчений фахівець Андрій Гаврилюк. Тут діти навчаються азам одного із найбільш жорстких стилів карате – кіокушин, що в перекладі означає «Союз шукачів абсолютної істини». Цей різновид східних бойових мистецтв виник у минулому столітті в Японії. Для нього характерні простота й ефективність прийомів. Заняття ним – вершина бойових мистецтв. Тренування вимагають повної самовіддачі й напруження фізичних і духовних сил. Починати можна в будь-якому віці, але краще – з

На татамі – дівчата

Вдалий старт

Триває розіграш Кубка Київської області з футболу. На другому етапі до учасників долучилися футбольні команди, які представляють першу лігу. Серед них і два колективи з Броварщини – ФК «Бровари» та ФК «Фаворит» (с. Требухів). Минулоріч вони зійшлися ще в 1/16 фіналу. Сильнішими тоді виявилися представники районного центру, які й продовжили боротьбу за почесний трофей. Требухівці приймали вдома футболістів із Бориспільського району, а броварчани – КДЮСШ-15 (Київ). Якщо «Фаворит» взагалі не мав проблем у матчі зі своїми сусідами, то команда з Броварів вимушена була докласти максимум зусиль, щоб вирвати перемогу.

щиро вітали та підбадьорювали юних P.S. Батьки учасників турніру вислобоксерів, які готувалися до напружених вили щиру подяку організаторам змазмагань. І сподівання присут- гань: голові Федерації боксу м. Бровари ніх виправдалися: розгорнули- Сергію Ілюхіну, керівнику відділу фізичся запеклі та безкомпромісні ної культури та спорту міськвиконкому бої. Всі учасники турніру до- Дмитру Рожкову, заслуженому тренерові бре підготувалися й боролися України Леоніду Коварському та тренеру самовіддано. Як влучно заува- першої категорії Юрію Бойку, які сприжив організатор турніру, суддя яли проведенню турніру на високому національної категорії Юрій рівні. Бойко: «Дивіться, вони стоять Дмитро Лімаренко до останнього, як під девізом «Ні кроку назад!». В неофіційній першості перше місце виборола команда ДЮСШ №2 з Броварів. Кращі поєдинки провели Григорій Мигович, Павло Полегенько, Галина Паламарчук, Богдан Чуняк, Владислав Кабанюк, Катерина Хижняк. Усіх фіналістів було нагороджено грамотами, а переможців турніру – цінними призами. В боях, що закінчилися нічиєю, нагородами Максим Юрченко і Влад Трохимчук відзначено обох боксерів.

Атака господарів

дитинства. Це дає можливість правильно довелося продемонструвати все, що вони сформувати психіку й фізичний розви- знали й уміли. У підсумку збірна України ток молодого організму. Вихованці клубу виборола 8 золотих, 6 срібних та 5 бронзопостійно беруть участь у різноманітних вих нагород. Серед броварських каратистурнірах і змаганнях і завжди посідають тів переможцями стали: Олексій Лисков, найвищі місця. Нещодавно вони стали учасниками Кубку світу з кіокушин-карате, що проходив у місті Сентеш (Угорщина). Збірну України представляли 35 спортсменів віком від 8 до 18 років. Серед них – 11 броварчан. Загалом у змаганнях брали участь 450 каратистів із 16 країн світу: Броварчани – переможці турніру Угорщини, Португалії, Ірландії, Ісландії, Франції, Нідерландів, Грузії, Словаччини, Юлія Сидельникова і Катерина НіщимНімеччини, Швеції, Росії, Хорватії, Сер- на. Срібні призери – Данило Добровольбії, Румунії, Пакистану та України. Довгі ський, Олександра Антоненко й Уляна Бай виснажливі тренування броварчан при- гашова. Бронзові – Крістіан Пекарський і несли результати: після першого дня зма- Владислав Рубальський. Поздоровляємо гань 8 спортсменів змогли увійти до пів- юнаків і дівчат, їхнього тренера Андрія фіналу Кубку світу. Другий день виявився Гаврилюка та бажаємо й надалі радувати складнішим, адже боротьба точилася за своїми блискучими перемогами. найвищі нагороди. Тому нашим землякам Володимир Тищенко У Требухові все розпочалося із масованих атак господарів поля. Вже на 14-й хвилині вони відкрили рахунок. До закінчення першої половини матчу м’яч ще двічі побував у воротах представників Бориспільщини. Суперники пішли на перерву з рахунком 3:0. У 2 таймі малюнок гри істотно не змінився: господарі продовжували атакувати, а гості стримували натиск. Як підсумок – ще три забиті «Фаворитом» м’ячі й повний розгром – 6:0. Зовсім інша картина спостерігалася у Броварах на стадіоні «Спартак». Вже на 9-й хвилині кияни повели в рахунку, скориставшись промахом оборони броварчан. Всі спроби ФК «Бровари» провести швид-

кий гол у відповідь наштовхувалися на злагоджену оборону гостей. Тільки на 45-й хвилині першого тайму, у відповідь на грубу гру захисника гостей Євген Воробей зі штрафного зрівняв рахунок – 1:1. У перерві наставники обох команд провели заміни. На 58-й хвилині 2-го тайму броварчани здійснили красиву атаку через правий фланг. Подача у штрафний майданчик – і гравець виходить віч-навіч із воротарем – 2:1. Буквально за кілька хвилин кияни зрівнюють рахунок. Після цього розпочалися «футбольні гойдалки», які тривали майже до закінчення поєдинку. Здавалося, серії післяматчевих пенальті не уникнути. Та героєм останнього відрізку часу й усього поєдинку знову став Євген Воробей. Протягом двох останніх хвилин він забиває два важливих голи. 5:3 – і ФК «Бровари» проходить до наступного етапу змагань. Володимир Тищенко


Про все потроху

РозБАЛувані діти

Відшуміли випускні бали. З кожним «аромат» вихлопних газів машин у велироком вони все більше нагадують ве- чезній пробці на бульварі Лесі Українки. ликосвітські раути. Дами (пардон, ви- Кількість припаркованих дорогих авто пускниці) вдягають такі сукні, що Кан- свідчила про високий статус учнів – одна ни відпочивають! Тут тобі й корсети, й сім’я не пошкодувала для цього навіть кілометрові шлейфи, й оголені плечі, і лімузин. З розкішної машини першою спідниця в долівку (або навпаки – до пупа). На ногах височенні підбори, у вухах, на шиях і пальцях – мало не весь ювелірний запас країни. Перукарська індустрія – в милі: дівчатам роблять такі «хали» на голові, що ті й поворухнутися бояться. Зусиллями візажистів ніжні створіння 16-17 років перетворюються на розмальованих ляльок із пластмасовим виразом обличчя – плакати та сміятися заборонено! Подібні метаморфози відбуваються не лише з випускниками школи, але й із тими, хто закінчив дитячий садок чи здолав 4 класи шкільної науки. Головна мотивація дівчат у продовженні навчання після 9 класу в школі, а не середніх спеціальних закладах – випускний бал! А якщо додати сюди ще тих, хто закінчує виші? Отже, випуск наших дітей «у світ» – дуже вигідна Випускниця 2012 року із Дніпропетровської області для держави справа: орендуються зали, кафе, ресторани, пароплави, машини. Нещодавно була свідком, як на ледве «вилізла» бабуся (руки ніхто не поПечерську, у будівлі ЦВК (!) влаштували дав!) – огрядна жінка сільської зовнішграндіозний випускний для учнів однієї ності, схожа на дружину Хрущова. На з центральних шкіл. Не вистачало лише її обличчі можна було прочитати цілий червоної доріжки – діаманти сліпили роман – як вдало вийшла заміж її донька, очі, а запах дорогих парфумів перебивав як завдяки цьому змінився статус їхньої

Буква Р А я її ненавиджу. Змалечку терпіти не можу. А все тому, що аж до 8 класу її не вимовляла (тобто звук, звичайно ж, але всі навколо говорили «букв не вимовляє», от і я так кажу, за звичкою). Уявіть: перш ніж сформулювати якесь речення, я подумки змінювала його, щоб, бува, не було там цієї жахливої літери. І що вже зі мною батьки не робили – нічого не допомагало! Брати навіть вигадали скоромовку, на російський лад: «Рижий Рижик ричить рано». Я і її ненавиділа. Бо в мене виходило: «Лизий Лизик личить лано». А скільки ж таких поганих букв є на світі! Не перелічити. Вони тільки ускладнюють нам і без того нелегке життя! Згадайте себе маленькими. Хто не любив букву л? Чи, як я, р? А дітлахи ж не вимовляють мало не весь алфавіт: ш, ч, щ, ж, з, л, р…

Гороскоп на 4 - 10 червня 2012 року ОВЕН (21.03 - 20.04) Ваші успіхи почнуть приваблювати заздрісників. Інтриги та брехня зроблять вас вразливими. Багато зусиль піде на з’ясування, хто винен, а хто ні. Зберігайте спокій і не піддавайтеся на провокації. ТІЛЕЦЬ( 21.04 - 21.05) Не беріть усе, що відбувається, близько до серця. Можливо, так ваш організм реагує на перевтому. Якщо не можете поїхати у відпустку, дозвольте собі хоча б частіше бувати на природі. БЛИЗНЮКИ (22.05 - 21.06) У вас буде те, чого зазвичай не вистачає, – стабільність та рівновага.

сім’ї, як все у них тепер «по-модньому». Потім із машини вийшли фотограф, кремезний парубок (мабуть, охоронець), «тюнінгована» мати, заклопотаний батько, нарешті винуватиця події – випускниця-онука-донька. Справжня пава – не вистачало лише пір’я на голові! На обличчі читалося: «О, як ви мені всі набридли! Коли це скінчиться?» Свята в душі – нуль. Подумалося: а якби так само відповідально батьки й держава ставилися до всього процесу навчання своїх дітей, а не лише до його закінчення? Технічне оснащення шкіл – на рівні середньовіччя (це стосується не лише периферії), вчителі на межі бідності, тому в ціні – репетиторство. Наші дипломи не цінують не лише за кордоном, але й у власній державі, бо підкріплені вони не знаннями, а грішми. Більшість випускників вишів або не можуть знайти роботу, або працюють не за фахом. Форма часто переважає над змістом. Три роки тому донька моєї подруги закінчила «престижний» київський вуз. Витратили вони на навчання загалом близько 100 тисяч гривень. Для цієї сім’ї – великі гроші. Все, що Світлана запам’ятала, – розкішний випускний бал. На роботу за фахом вона досі не влаштувалася… Куди ми йдемо і що нас чекає далі? Тетяна Вербова

Що для вас буква Р? Просто літера, нічого складного? Нещодавно на вулиці почула діалог: Мама каже маленькій донечці: «Лєночко, ну скажи «ри-ба». А мала у відповідь: «Сільодка!» А є ж імена з такими буквами. От і виходять тоді Андєй, Паса, Їта, Зеня, Саса… Хлопчикам якось легше. В мене братик у 4,5 роки почав говорити Р де треба й не треба: «погуРяти» замість «погуляти». А навчився, граючись машинкою. «Рикав» – і вилетіло якось. Були ми на практиці в одному київському садочку. Діти ще зовсім маленькі, то майже всі не вимов-

ляли Р. А Ілля вимовляв! От і хвастався, вставляючи замість Л – Р. Питаємо: «Як тебе звати?» Він у відповідь: «Іруша!» А які ж смішні слова виходять, коли замість потрібних звуків малеча підставляє власні варіанти! Тлаткол (трактор), двелі, луцька, масинка, кутел (скутер), зілоцька, шуп (суп), тоська (картопля), клутий, упаї (упали), гайна (гарна), кацька (качка). Ну й алфавіт у нас! Все якісь складнющі букви! От якби були лиш простенькі літери, або взагалі тільки голосні! Ото б зажили ми тоді! А поки що – мучаймось! Світлана Литвиненко

Використайте цей час для себе: хобі, улюблене заняття, спілкування з друзями…

йомств. Ви зможете повернути життя в потрібному для вас напрямку.

РАК (22.06 - 23.07) За місяць до дня народження в житті кожної людини хмари дещо згущуються. Не метушіться й не піддавайтеся паніці. Зміна обстановки, поїздки за місто позитивно вплинуть на ваш емоційний стан.

ТЕРЕЗИ (24.09 - 23.10) Використайте творчий настрій для важливих починань. Уникайте надмірної вразливості й необдуманих дій. Щоб почуватися комфортно, намагайтеся бути в постійному пошуку.

ЛЕВ (24.07 - 23.08) Не женіться за двома зайцями! Сконцентруйтеся на одній важливій справі – й вас супроводжуватиме удача. Розраховуйте на допомогу друзів та однодумців. ДІВА (24.08 - 23.09) Складаються чудові передумови для розширення меж ділової ініціативи й корисних зна-

СКОРПІОН (24.10 - 22.11) Зберігайте оптимізм. Варто утриматися від ризикованих пропозицій, навіть таких, які пропонують друзі. СТРІЛЕЦЬ (23.11 - 21.12) Ви зможете швидко аналізувати все, що відбувається, й одразу оцінювати ситуацію. Численні ділові поїздки й контакти увінчаються вигідними угодами та договорами.

13 Прогноз погоди по Броварщині (4 - 10 червня)

4 червня – хмарно, дощ, день +19 +22, ніч +13+19 5 червня – хмарно, день +18+25, ніч +12+18 6 червня – хмарно, гроза, день + 24+26, ніч +10+12 7 червня – хмарно, дощ, день +24+26, ніч +12+16 8 червня – хмарно, дощ, день + 22+24, ніч +11+14 9 червня – хмарно, дощ, день +23+27, ніч +13 +17 10 червня – мінлива хмарність, день +22+26, ніч+16+20

Україна сміється На уроці. – Петрику, коли в тебе день народження? – 5 червня. – Якого року? – Не повірите, Маріє Петрівно, кожного! Дівчина – це сонце, яке світить усім, а гріє одного. Хлопець – це цвях у табуретці, який чіпляється за кожну спідницю. – Привіт. Вільний у вихідні? – Ні, я буду зайнятий. – Чим? – Поїду на грядкофітнес. Маленький хлопчик загубився в торговому центрі, стоїть, плаче. Його заспокоюють, що мама знайдеться, і радять: – Треба було триматися за мамину спідницю. – Я… я намагався, але не міг дістати…

КОЗЕРІГ (22.12 - 20.01) На роботі вам відведена роль миротворця – гасити конфлікти та вирішувати суперечливі ситуації. У цей період не варто приймати важливих рішень та докорінно все змінювати в своєму житті. ВОДОЛІЙ (21.01 - 19.02) Зараз емоції повинні підкоритися розуму. Під час конфліктів не полінуйтеся все розкласти «по поличках». Не забувайте: непродумані вчинки можуть призвести до непоправних наслідків. РИБИ (20.02 - 20.03) Щоб не спровокувати суперечок та конфліктів, намагайтеся контролювати свої слова та вчинки. Від дальніх поїздок та авантюр краще відмовитися. Радився із зірками Петро Савенок


14

Країна рад

Місячний календар садівникагородника на червень 2012 року 1 червня – мінеральна підгодівля, полив рослин. 2 червня – посів однорічних квітів, зелені у відкритий ґрунт. 3 червня – захист рослин від хвороб. 4 червня – не варто працювати з рослинами. Повний місяць. 5 червня – посів редиски, скоростиглої річної моркви у відкритий ґрунт. 6 червня – висадка розсади овочів, декоративних рослин, квітів. 7 червня – боротьба з бур’янами. Посадка небажана. 8 червня – обприскування відваром хвоща суницю від хвороб. 9 червня – посів насіння моркви. Висадка розсади овочів, квітів. 10 червня – посів огірків, гарбуза, кабачків у ґрунт. Полив. 11 червня – посів зелені, скоростиглої моркви. Полив. 12 червня – санітарна обрізка кущів, дерев. 13 червня – збір лікарських рослин. 14 червня – підгортання картоплі. Повторний посів кукурудзи, квасолі, гороху. 15 червня – висадка розсади низькорослих томатів у відкритий ґрунт. 16 червня – пересадка, посів різних видів квітів, овочів. 17 червня – не варто поливати рослини. 18 червня – видалення вусів суниці. Боротьба з бур’янами. 19 червня – не варто працювати з рослинами. Молодий місяць. 20 червня – внесення мінеральних добрив. Підгортання картоплі. 21 червня – посів дворічних квітів, зелені у відкритий ґрунт. 22 червня – проріджування грядок, підгортання картоплі. 23 червня – формування плодових овочів пасинкуванням, прищіпкою. 24 червня – посів насіння дворічних квітів. Полив рослин. 25 червня – обрізка декоративних чагарників. 26 червня – приготування органічних добрив. 27 червня – посів багаторічних трав, включаючи газонну траву та зелень. 28 червня – не варто поливати рослини. 29 червня – підгортання картоплі. Посадка розсади кабачків, огірків. 30 червня – полив рослин. Внесення добрив.

Полуничний бізнес «Скільки коштує полуниця?» – за- піддобрює. Тільки перегноєм. Хімічних питую в бабусі. Вона хвилину роздумує, добрив – ні в якому разі. Сама цього не а потім каже: «Сказала б зразу – клуб- робить і не радить іншим. Підживлення ника, а то – полуни-и-иця. 40, голубко, полуниці селітрою чи людським послістоїть. Дивись яка дом (і таке буває – одна в одну». На для отримання ягід ринку, що на Ко«одна в одну») ввароленка, минулого жає просто злочитижня господині з ном проти людинавколишніх сіл за ни. За сезон «бере домашню полунисвоє» тільки за цю правили 40 грн. рахунок збільшенНа ринку «Нива» ня площ під ягоду. солодку ягоду можАле ці доходи дана було придбати ються ой як нелегна 5 грн. дешевше ко. Тільки навесні – за 35 і навіть за полуницю пропо30. Черг нема, але люють двічі-тричі ранні вітаміни, та ще стільки ж хоч і дорогі, люди – влітку й восени. розмітають. Для Кожних 2 роки побагатьох родин у трібно змінювати районі полуниці – площу та висаджуголовний бізнес. вати молоді росЯкщо сезон видався лини. Тетяна кущі врожайним, за рахуполуниці на площі Тетяна Рева: Пригощайтеся, без нітратів! нок проданого мож6 соток саджає не на жити цілий рік. густо, з розрахунку Тетяна Рева із с. Димитрово, котра 40 на 40 см. Найкраще в господині ровирощує ці солодкі ліки від усіх недуг дять ранні та середньопізні сорти – «Роблизько 30 років, каже, що цьогоріч машка», «Десна», «Львівська», «Ольвія», полуниця радуватиме людей недовго – «Гігантелла», «Генерал». Та все залежить дуже багато гнилої та поїденої личинка- від ґрунту й поливання. Всі сорти достими хрущів. Звичайно, подешевшає, але гають майже одночасно, то й вивозить швидко й відійде, адже «добивають» яго- на ринок ягоди вперемішку. Цьогоріч на ду все нові хвороби та шкідники. Однак ринок виїхала всього вдруге. Каже, вроТетяна полуницю нічим не кропить і не жай-2012 розчарував.

Ода полуниці Полуниця – чудовий природний лікар. Дивоягода підвищує апетит, сприятливо впливає на травлення, має потогінний та сечогінний ефект, нормалізує сольовий обмін, втамовує спрагу, сприяє кровотворенню. Народна медицина радить використовувати ягоду при лікуванні недокрів’я та проносів у дітей. Полуниця незамінна в раціоні тих, хто страждає

на певні кишкові інфекції, а також стафілококи, стрептококи, пневмококи та віруси грипу. А ще вона укріплює імунну систему та стінки судин, допомагає при безсонні та нормалізує артеріальний тиск. Полуниця добре очищає кишечник та кров, допомагає при ожирінні та ефективно впливає на обмін речовин.

Кулінарія

Територія краси і здоров’я Маски з полуниці  Здатні лікувати вугри та звужують розширені пори. Підсушити шкіру допоможе полунична кашка. Просто додайте до кашки збитий білок.  У кого суха та ослаблена шкіра – маски додають їй еластичності та пружності. Чисту шкіру обличчя помастіть соком полуниці, потім на 15-20 хвилин залиште на обличчі розім’яту полуничну кашку, загорнуту в марлю. Змивайте маску теплою водою або ватним тампоном, змоченим у прохолодному молоці.  Освіжити обличчя – змішати 1 ст. л. полуничного соку і яєчний жовток. Отриману масу нанести на обличчя, а через 15 хвилин змити теплою водою. Після цього протерти шкіру кубиком льоду.  Зняти втому й набряки. Експрес метод – нанести на обличчя суміш із розтертих ягід та ложки меду. Подушечками пальців «вбити» суміш у шкіру, аж доки не вбереться. Залишки зняти серветкою.  Щоб шкіра виглядала ідеальною завжди. Кожного дня додавайте розім’яту полуницю в маски з домашнього сиру, меду та лимона, а також в звичайні креми для обличчя.

Настої та навари Настій із ягід - Рекомендують вживати як потогінний, сечогінний та послаблюючий засіб. Для цього взяти 2 ст. ложки свіжої полуниці, запарити її 1 склянкою окропу, настояти 30 хвилин в термосі, процідити та приймати по півсклянки перед їжею. - Допоможе вилікувати стоматит та ангіну. Для цього варто просто полоскати настоєм рота. Навар із листя Сухого або свіжого врятує при кровотечі з гемороїдальних вузлів. Свіжий сік Допомога при жовчокам’яній хворобі. Випити вранці натщесерце четверту частину склянки свіжого полуничного соку.

Шедеври із зоряної ягоди

Найпершу полуницю краще їсти «живцем». Але якщо хочете приготувати з неї торт чи тістечка, є безліч варіантів не піддавати ягоди тепловій обробці.

Полуничне фондю

В гарячий розтоплений шоколад вмочають полуницю кислих сортів, нанизану на спеціальні виделочки для фондю. У шоколад додають трохи бренді, рому або апельсинового лікеру.

Полуничний суп із шампанським 500 грамів полуниці перетерти й змішати з добре охолодженим шампанським, перекласти в миску, прикрасити чорницею та вафельною трубочкою.

Полуничний торт Інгредієнти: • Полуниця - 1 кг; • Цукор - 50 гр. Для крему: • Яйце - 1 шт; • Цукрова пудра - 1 ст. л; • Вершкове масло - 20 гр • Крохмаль картопляний - 2 ст. л; • Молоко - 300 мл; • Цукор ванільний - 1 ст. л. Для тіста: • Борошно - 150 г; • Молоко - 100 мл; • Яйце - 1 шт; • Цукор - 200 гр; • Сухі дріжджі - 2 ч. л; • Крихти хліба (сухі) - 1 ст. л; • Вершкове масло - 1 ст. л.

Розтерти яйце з цукром. Перемішуючи, додати просіяне борошно й дріжджі. Постійно помішуючи, поступово влити молоко. Форму змазати вершковим маслом і посипати хлібними крихтами. Викласти тісто й поставити в розігріту до 175 0С духовку на 45 хв. Приготувати крем. Збити яйце з молоком, цукровою пудрою та м’яким вершковим маслом. Продовжуючи збивати, додати крохмаль. Поставити каструлю на невеликий вогонь і, весь час збиваючи, нагріти до появи перших бульбашок. Зняти з вогню та охолодити. Додати ванільний цукор. Полуницю помити та висушити. Половину ягід подрібнити в пюре з 50 гр. цукру. Захололий бісквіт розрізати навпіл. Нижній шар бісквіту промазати полуничним пюре й половиною приготованого крему. Накрити другим шаром. Кремом, що залишився, промазати торт із усіх боків та прикрасити ягодами. До подачі на стіл поставити в холодильник. Сторінку підготувала Соломія Мальована


15

Мозаїка

Продам ДОМ

165 кв. метров, г. Бровары, ул. Авиационная 1 этаж: гостиная, кабинет, кухня, санузел, терраса, гараж; 2 этаж: 3 комнаты, 2 балкона, 3 гардеробные, санузел . Обои, пол c гидроподогревом. В комнатах дощатый пол, потолки покрашены. Крыша – металлочерепица, мансардные окна. Территория ограждена забором. Участок ровной формы, 4 сотки.Хорошие соседи. Рядом супермаркет, автобусная остановка, детская гимназия. Продажа от хозяина. Тел.: (050) 352-66-32 Юрий Анатольевич

Фотоконкурс

Виграй

«МОЯ УЛЮБЛЕНА ГАЗЕТА» !

ФОТОКАМЕРУ!

Гарбуз… зі свічечкою …Сусід дядько Сергій мав свій «ґешефт». Працював він у магазинчику в Києві. Хоча як платили, так і робив. Сидів здебільшого в підсобці, лише зрідка підносив до прилавка чи то ящик, чи мішок. Коли вантажники з сусіднього магазину просили допомогти розвантажити машину – не відмовляв. Знав: надвечір буде розрахунок «живильною рідиною». Тож щовечора дядько Сергій, добре начаркувавшись, плутав ногами додому. Його маршрут пролягав повз наше улюблене місце гуляння, де розваги тривали до пізнього вечора. Якось у найстаршого серед нас Кольки-хокеїста (прізвисько отримав через те, що цей вид спорту любив понад усе) виникла ідея: «А давайте дядька Сергія налякаємо!». Сам же й сценарій запропонував: «Візьмемо гарбуз, виберемо ложкою м’якуш, зробимо на шкірці прорізи для очей, носа, рота, а всередину поставимо запалену свічку. Щоб людський череп нагадував». Сказано – зроблено. Наступного вечора «лякалка» була готова. Найменшого Валька послали до зупинки поїзда, щоб, побачивши дядька Сергія, притьмом біг до нас. Сусід вертався пізненько. Був, як завжди, «в нормальному стані». Коли побачив перед собою подобу людського черепа, в якого світилися очі, ніс і рот, на якусь мить зупинився. А далі загилив по чудовиську ногою. Розтрощені шкірки розлетілися врізнобіч. А ми в кущах задоволено реготали. Те саме повторилося й наступного вечора. І через день, через два. Забавка, яка так захоплювала спочатку, набридла. Колька знову прийшов на допомогу: «А давайте за гарбузом поставимо якусь залізяку або цеглину. Ото буде кіно!». Увечері на дядька Сергія знову чекала «лякалка». Щоправда, із «сюрпризом»

– чималеньким каменем, що залишився в канаві ще відтоді, як центральною дорогою села прокладали бруківку. Його заховали за гарбузом і з нетерпінням чекали пішохода. Той не забарився. Для зручності переклавши сітку з хлібом у ліву руку, дядько звично зацідив правою ногою по «черепу». І… за мить пролунав рев пораненого звіра. А за ним така лайка, якої я не чув і в дорослому житті. …Наступного дня на роботу дядько Сергій не пішов. І цілих два тижні не ходив. «Відпочивав» після нашої «без-

Зроби цікаве фото з газетою «Старий центр» Надішли його до редакції Отримай подарунки Вимоги до робіт:

Роботи приймаються з 11 травня по 8 червня 2012 року через електронну пошту litvinenko@oldcenter.info (формат .jpg) або в роздрукованому вигляді на поштову адресу: 07400, м. Бровари, вул. Рокосовського, 2.

невинної забави», дибаючи на милицях по двору, боячись об щось торкнутися ногою в гіпсі. Новина селом розноситься миттєво, тож наступного ранку воно нагадувало розтривожений вулик. Хто та що – стало відомо того ж дня: найменший Валько обмовився й назвав усіх учасників розбишацької змови. «Оргвисновки» були зроблені того ж вечора. До того ж досить серйозні, бо цілий тиждень сідниці нагадували розпечену сковорідку. І не тільки мої. …«Лякалку» для дядька Сергія ми більше не ставили. А коли бачили його, навіть удень, то обходили десятою дорогою. Володимир Миколаєнко

Інформаційно-аналітичний тижневик «Старий центр». Виходить щоп’ятниці. Наклад 7000 Видавець ТОВ «Комунікаційна група «Контакт» Свідоцтво про державну реєстрацію: серія КІ-№ 1435 Р, від 27.01.2012 р. Адреса редакції: м. Бровари, вул. Рокосовського, 2 Зам. № 54/16. Ціна договірна. Передплатний індекс 89964

Правила фотоконкурсу: До участі в конкурсі допускаються лише вчасно надіслані роботи. Всі роботи, надіслані на конкурс, будуть розміщені на сайті www.oldcenter.info і в газеті. Переможці обиратимуться шляхом голосування на сайті та редакцією газети. З усіма роботами, а також із результатами конкурсу можна ознайомитися на сайті www.oldcenter.info. Учасники конкурсу: Взяти участь у фотоконкурсі «Улюблена газета» може будь-хто, незалежно від віку та місця проживання. Переможці та нагороди: Переможці отримують пам’ятний диплом. Призи не підлягають обміну на інші, еквівалентні вартості та значенню предмети. Також не допускається заміна приза на його грошовий еквівалент. Визначено три призових місця: перше місце – приз фотоапарат і річна передплата на газету «Старий центр», друге призове місце – приз фоторамка та піврічна передплата на газету «Старий центр», третє призове місце – фотоальбом та квартальна передплата на газету «Старий центр». Визначено й 5 заохочувальних призів. Призи можна отримати в редакції газети «Старий центр». Авторське право: Надсилаючи роботи на конкурс, автор дає повне право на використання наданого матеріалу без виплати авторської винагороди. Організатори конкурсу мають право використовувати роботи на офіційному сайті та використовувати роботи для підготовки будь-яких інформаційних буклетів чи іншої рекламної продукції. Організатори конкурсу зобов’язуються вказувати ім’я автора роботи, використовуючи її в будь-якому вигляді. Надання оригіналів робіт розцінюється як автоматична згода з вищезазначеними умовами. Надані роботи переходять у власність редакції і не повертаються авторам.

Шеф-редактор: Олена Слизюк Головний редактор: Ірина Ющенко Верстальник: Антон Строчкін Літредактор: Людмила Сотник Тел. редакції: 7-27-28 Відділ реклами: тел. 7-25-01, e-mail: pr-kompania@ukr.net Редакція може не поділяти думку та позицію автора. За точність фактів, викладених в опублікованих

матеріалах, відповідальність несе автор. Листування з читачами тільки на сторінках газети. За зміст та достовірність реклами відповідальність несе рекламодавець. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Віддруковано: ПСК газети «Вісті Центральної спілки споживчих товариств України»


16

Дозвілля

Розгадай Надішли

УВАГА Отримай

scanword.net

подарунок!

Старий Центр №16  
Старий Центр №16  

Соціально-аналітичний тижневик Броварщини. Газета з характером. Старий Центр №16

Advertisement