Page 75

першому рядку вхідного потоку міститься 12-ти символьний рядок. Результати: вивести у вихідний потік ціле число, рівне номеру цього рядка.

Задача 7. (Заочна олімпіада, 2000-2001)

Припустимо, що ім'я файлу може складатися тільки з маленьких літер латинського алфавіту, цифр 0 .. 9 і знака підкреслення "_", а також мати довжину від 1 до 8 символів. Маска файлу може в добавок мати символи "?" і "*" і її довжина теж не повинна перевищувати 8 символів (Якщо довжина маски буде більше 8 символів, то можуть початися якісь аномальні явище) "?" означає, що на даному місці повинен бути один з допустимих символів. "*" Означає, що на даному місці може знаходитися будь-яка допустима послідовність символів. За заданою масці визначте, скільки імен файлів може їй відповідати. Вихідні дані: у першому рядку вхідного потоку міститься маска. У перший рядок вихідного потоку необхідно вивести шукану кількість імен файлів.

Задача 8. «Наступна перестановка» (Заочна олімпіада, вища ліга, 2005-2006)

Дана стрічка, що складається з великих латинських літер. Довжина стрічки від 2 до 255 символів. Стрічка містить щонайменше два різних символи. Уявімо собі всі стрічки, які можна утворити шляхом переставляння символів в даній стрічці. Уявімо собі список, що містить всі такі стрічки за алфавітним порядком, та не містить двох однакових стрічок. Звичайно дана стрічка теж міститься в цьому списку. Завдання: напишіть програму, що визначає, яка стрічка буде наступною за даною у цьому алфавітному списку. Якщо дана стрічка є останньою у цьому списку, то слід вивести першу стрічку списку. Формат вхідних даних: вхідний потік містить єдину дану стрічку.

75

Збірник олімпіадних задач з інформатики у Хмельницькій області  

http://leontyev.at.ua

Збірник олімпіадних задач з інформатики у Хмельницькій області  

http://leontyev.at.ua

Advertisement