Page 1

PROJEKT „KREATYWNE PISANIE I NIE TYLKO” Cyfrowa szkoła

Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach


Przygoda na bezludnej wyspie. Marta i Patryk chodzili do jednej klasy, dziewczyna na początku nie zwracała na niego uwagi, ponieważ cały wolny czas poświęcała psom, Maksowi i Bingo. Jej mama mieszkała w Stanach, a Martą opiekował się wujek. Dziewczyna mogła odwiedzać ją tylko podczas ferii Właśnie do niej jechała. Gdy weszła na statek, okazało się, że Patryk tutaj pracuje jako pomocnik kucharza.


Podróż miała trwać dwa dni, lecz po pewnym czasie rozpętała się burza. Woda zaczęła zalewać pokład. Zarządzono szybką ewakuację, lecz Marta była zajęta uspokajaniem psów i nie słyszała sygnałów alarmowych. Patryk znał ją i wiedział, że najważniejsze są dla niej jej przyjaciele. Chłopak nerwowo zaczął jej szukać, a gdy już znalazł porwała ich woda…


Dziewczynę obudziły psy towarzyszące jej w podróży. Były to dwa labradory o kremowej sierści. Psy wabiły się Maks i Bingo. Marta wstała z ogromnym bólem głowy. Gdy spostrzegła gdzie się znajduje, wykrzyknęła: „Co ja tutaj robię?!”. Po kilku minutach oszołomienia doszła do wniosku, że statek musiał się rozbić. Bardzo się przestraszyła, że może być zupełnie sama na wyspie, oczywiście ze swoimi kochanymi pieskami.

Marta była odpowiedzialną osobą i od razu poszła szukać kolejnych zaginionych oraz pożywienia. Kilkaset metrów dalej zauważyła nieprzytomnego chłopaka leżącego na brzegu, podbiegła do niego i zaczęła energicznie nim potrząsać Po krótkiej chwili chłopak odzyskał przytomność, ale okazało się, że ma okaleczenia i otarcia na całym ciele. Bez zastanowienia pobiegła poszukać dla niego czegoś do opatrzenia ran. Nieopodal znalazła wyrzucone na brzeg puszki z jedzeniem, a także szczelnie zamkniętą apteczkę. Po opatrzeniu ran , poszli poszukać miejsca do spania. Była to jaskinia przykryta wielkimi liśćmi paproci. Było to idealne miejsce do przenocowania.


Ku jego zdziwieniu dziewczyna była bardzo samodzielna i mieli wiele wspólnych tematów, rozmawiali ze sobą każdej nocy. Marta i Patryk zbliżyli się do siebie tworząc wspaniałą przyjaźń. Któregoś dnia wpadli na pomysł wysłania sygnałów. Codziennie rozpalali wielkie ogniska.

Po miesiącu poszukiwań pomoc ratunkowa zjawiła się na wyspie. Po dłuższym i dokładnym przeszukaniu wyspy, odnaleziono Martę i Patryka wraz z psami - Bingiem i Maxem. Ratownicy zawiadomili rodziny poszukiwanych. Helikopter zabrał ich na lotnisko, na którym czekali już zmartwieni rodzice. Po kilku samotnych dniach spędzonych w domu, postanawiają się spotkać. Idą na spacer i stwierdzają, że nie mogą bez siebie żyć. Od tej pory spotykają się codziennie i z dnia na dzień coraz bardziej się w sobie zakochują. Wkrótce potem planują wspólną przyszłość wraz ze swoimi pieskami.

Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola  
Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola  

PROJEKT „KREATYWNE PISANIE I NIE TYLKO” Cyfrowa szkoła

Advertisement